tofbaan OOSTBURGS NIEUWE BURGEMEESTER JAN KRUIZE: 'Rabo-Bende' joeg er drie ton door 'Met schone lei streven naar zoetwaterpij p' je voor politie ievenpad oor rebrek Belang noord-zuid route niet uitvlakken NIEUWS PPORT and Zwaluw PLAATSELIJK NIEUWS MARKTEN Subsidie sloop bunkers houdt op ïslag DE STEM VAN ZEELAND 4 VRIJDAG 8 JANUAR11988 )EN GULDEN ZEEUWSE MILIEUFEDERATIE OVER MILIEU-EFFECT-RAPPORT WOV: Transferlij st Overeenkomsten Valthermond Bezig Problemen Welkom Aardenburg Breskens Oostburg Hoofdplaat Oudelande LANDBOUWORGANISATIES: Kampioenendag houdt zondag d( kaarting van dit sei< Gespeeld wordt bieden |r roem. De wedstriji t om 14.30 uur. DDAG - De stichting |jn voor Ouderen ir slag houdt op woensdag iiuari een spelmiddag ii ort'. Er wordt gespeelc epen Eén van de onder, van de spelmiddag is ago. i zich toegang door het ten van een ruit. Meege- n werd een bedrag van /eer 2000 gulden. Eige- F. van P. deed hiervan jen aangifte bij de rijks- i te Axel. t Sluiskil heeft een andei jeheven. Daarvoor in fpeloton, de 'colour guard' aar buiten tijdens de car- t in Sluiskil zelf. Op 14 fe it en Maldegem. Klooster- pp 16 feburari te zien. Het de showband flink wa jiten proberen te drukken acht wordt om bij het be- kloppen. Donateurs wer- i de band als andere mo- T20 BENW: anvankelijk is overwogen it hele bedrijf te verpaat aar een locatie op het in leterrein. aanwezigheid van mo- en moeilijk verplaats- nfrastructurele en tech- i voorzieningen staat dat in de weg. i de nieuwbouw van de agarage is een voorstel ipeld om 10.000 gulden uit ikken voor de huur van ijdelijke huisvesting van olitiewagenpark. B en W ji daarvoor de voormalige ;e van Bos in de Burg ptraat huren. Het voorstel t dinsdag 12 januari voor- d aan de commissie voor oare werken, volkshuis- ng, ruimtelijke ordening erkeer. De bijeenkomst in ir 4.06 van het stadhuis be am 19.30 uur. 'ichting en verkoos haar ;enoot verstek te laten Officier van Justitie mr. ieijer sprak in zijn requisi- an een 'intens trieste si- i' waarin sprake was van opeloze haat/liefde relatie ■n beide mensen igen de vrouw (D.H.) eiste :n geheel voorwaardelijke van zes weken, zodat indeling in de inrichting 'stoord kon worden voort- Tegen haar echtvriend, il vele malen eerder voor gelijke feiten voor het be- ;denhekje was gedaagd, twaalf weken gei" an vier weken voor delij k. Bovendien zal de 1 ie weken die hem bij een ;e veroordeling voorwaar- k werden opgelegd even- moeten uitzitten. Politie- ter mr. Nomes oordeelde lotte overeenkomstig deze dalen op de muren van he' lolgebouw van De Kom®6 iervliet zijn geklad. De ge' nte Terneuzen moet daar- r zelf in de buidel taste® lat schade aangebrand- vandalisme niet in he pekeringspakket is opgen0" De gemeente kan echte raar beurt de kosten weer F ;ning brengen bij het Rijk^ Js de gemeenteraad ernj# :oord gaat, wordt in de J3' Catsschool een alarm® latie aangebracht. Die 1 ig omdat er veel materia'® iet gebouw liggen waarv°? n passende opbergruimtej* vergadering van de co® ,sie, in de leeszaal van h dhuis, begint om 19.30 uur- Van onze verslaggever GOES - De invloed van een doorgaande noord-zuid ver binding door de kwetsbare Delta hoort ter discussie te staan in het milieu-effect rapport (MER) over de Wes- terschelde Oeververbinding (WOV). Dat is een van de kritische kanttekeningen die de Zeeuwse Milieufede ratie (ZMF) plaatst bij de startnota voor de MER. De ZMF vindt ook dat die nota te veel gewicht toekent aan een mogelijke verbetering van de - economische - relatie tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en Mid den-Zeeland „Het is zeer de vraag of een WOV een weder zijdse impuls zal opleveren, te vergelijken met een investe ring in de relatie Kanaalzone- Belgisch achterland," schrijft de federatie. Die stelling wordt gebaseerd op het gegeven dat weggebruikers bijna drie maal meer de grens met België pas seren als ze Zeeuwsch-Vlaan deren verlaten dan dat ze met de ponten meegaan. Het is een van de redenen waarom volgens de ZMF de noodzaak van een oeververbin ding in de nota onvoldoende is onderbouwd. Volgens de brief aan GS verdient het daarom ook aanbeveling het opheffen van het veer Kruiningen-Perk- polder en een goede verbinding naar de Liefkenshoektunnel als volwaardig alternatief op te nemen in de MER. De ZMF is daar voorlopig zelf overigens geen voorstander van, maar wil wel nader onderzoek. Tenslotte wijst de federatie nog eens op het gevaar van een doorsnijding van de Zak van Zuid-Beveland. De politiek moet een dergelijk tracé bij voorbaat uitsluiten en hoort bovendien alert te zijn op sluipwegen door Zuid-Beve land naar de WOV, aldus de milieufederatie. Ook de FNV Zeeland heeft inmiddels gereageerd op de startnota MER en kan zich daarin in grote lijnen vinden. De bond vindt het wel jammer dat gedeputeerde R. Barbé de discussie over de tracés zwaar belast met al te duidelijke uit spraken daarover. Volgens Barbé kan de oeververbinding alleen ten oosten van Terneu zen komen. „Dergelijke voor barige uitspraken voeden het idee dat 'alles toch al is beslist' en doen daarmee ook deze vorm van inspraak geen goed." In tegenstelling tot de ZMF vindt de FNV dat de relatie tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en Midden-Zeeland wel wat duidelijker uit de verf had mo gen komen. Het moet vooral duidelijk zijn dat niet alleen Zeeuwsch-Vlaanderen, maar zeker ook het gebied boven de Westerschelde zal profiteren van de verbinding. De bond be nadrukt tenslotte dat de WOV niet meer dan een regionale verbinding mag zijn en vindt met dat standpunt wel weer aansluiting bij de milieufede ratie. Ik heb de naam snel te zijn Oostburg heeft weer een burgemeester. Per 1 feburari begint PvdA'er Jan Kruize in de gemeente die een half jaar geleden afscheid nam van burgemeester mr. C. Spij kerboer, nu werkzaam in Sliedrecht. De 51-jarige Kruize was elf jaar burgemeester van de Groningse gemeenten Usquert en Kantens. Twee dorpen in het uiterste noor den, ongeveer 450 kilometer van Oostburg in het meest zuidwestelijk deel van Nederland. Usquert/Kantens en Oostburg. Een wereld van verschil, maar ook met over eenkomsten. De Stem reisde naar het verre noorden en ontmoette aan de boorden van de Waddenzee een ener gieke burgemeester 'die van tempo houdt'. Door Romain van Damme USQUERT - In het Hooge Land, het meest noordelijk ge bied van de provincie Gronin gen, staat hij bekend als een actief bestuurder. Zijn vrouw zegt dat hij een 'bezig baasje is en vaak op stap'. Izaak de Hul- lu, fractievoorzitter van Dorps belangen en Toerisme in de Oostburgse raad, noemde hem 'een temperamentvolle man met de nodige ambitie'. Oostburg reageerde positief op de benoeming van Jan Krui ze, maar.... 'hij is de vijftig al gepasseerd'. Nee, dat is niet écht oud, maar toch. Oostburg wilde 'iemand tussen de 35 en 45'. Jan Kruize had de vraag verwacht „Ik ben niet verantwoordelijk voor mijn leeftijd. Dat kan ik niet stoppen. Ik ben 51. Ja, jong is in. Bij een profielschets wordt geproken over een vent of vrouw tussen de 35 en 45. Hij of zij moet actief zija Maar is dat laatste aan leeftijd gebon den? Nee toch. Het gaat om de kwaliteiten, de bestuurlijke kwaliteiten die om de hoek ko men kijken". Om nog een misverstand uit de weg te ruimen, hij sollici teerde niet naar Oostburg om dat er in het Hooge Land een gemeentelijke herindeling op stapel staat Kantens en Us quert lijken hun zelfstandig heid straks te moeten inleve ren. „Dat staat er helemaal los van. Om in voetbaltermen te praten, ik stond al een poosje op de transferlijst Ik stond va ker nummer een op de lijstjes van de Commissaris der Ko ningin. Maar om de een of an dere reden ging het telkens niet door. Nu dus wel, daar ben ik zeer blij om. Trouwens, ik ben ook gelukkig met de reacties uit Oostburg. Die waren posi tief. Ik heb er vreselijk veel zin in om aan de slag te gaan". 0p de eerste dag van de herfst vakantie vorig jaar 'deed' de familie Kruize Oostburg. Via het Belgische Watervliet be reikten ze IJzendijke, een van de kernen van de gemeente die oren later via de pont bij Bres kens weer verlaten werd. „Als je het lef hebt vanuit het noor den helemaal naar het Zeeuwse te solliciteren, moet je natuur- ujk eens gaan kijken", zegt de burgemeester lachend. „We kenden Zeeland wel, een broer van mijn vrouw woont op Schouwen". Usquert ligt er wat mistroos tig bij. Een gemeente met 1625 inwoners in de noordelijke pol ders van Groningen. „Het Zeeuwse land heeft overeen komsten met het gebied waarin ik nu werkzaam ben", vertelde hij in een eerste reactie op zijn benoeming. Open land met langs de weg, die plaatsjes als Baflo, Onderdendam, Eenrum en Garnewerd verbindt, monu mentale boerderijen Aanvan kelijk overheerst het groen van de weilanden, maar dichter bij Usquert worden de boerderijen omringd door akkers. „Dit is een heerlijk gebied om te wonen. Ik heb het hier elf jaar naar de zin gehad. Usquert is een gemeente met veel ak kerbouw, Kantens dat vijf ki lometer zuidelijker ligt, heeft meer veeteelt. Dit is een open land, een treffende gelijkenis met Zeeuwsch-Vlaanderen. Los van het bestuurlijke dan Ik heb bewust gezocht naar een plattelandsgemeente. Dan ben je in de gelegenheid veel men sen te leren kennen. Besturen heeft immers met mensen te maken. Dat vooral trekt me aan". Hij is er niet geboren, in het hoge noordea De burgemeester is afkomstig uit Drente, uit Valthermond. Hij werkte als ambtenaar in Veendam, Scheemda, Ommen en Gietea In Gieten was hij hoofd sociale dienst en had hij veel te maken met mr. C. Spijkerboer, toen burgemeester van de Drentse gemeente. „Mooi ja. Hij sprak me toe toen ik Gieten verliet en burgemeester werd van Us quert en Kantens. Straks spreekt hij me weer toe, als zijn opvolger in Oostburg. Natuur lijk heb ik met hem gesproken over de gemeente". De nieuwe burgemeester en zijn echtgenote: 'Geen bellen en toeters aan de deur'. Burgemeester Kruize: 'We kenden Zeeland wel, een broer van mijn vrouw woont op Schouwen'. Het besturen zit hem in het bloed. Hij was onder andere voorzitter van de Groninger Sportraad en van de federatie van Groninger werkvoorzie ningen, bestuurslid van het vuilverwerkingsbedrij f in Gro ningen en was zeer actief bin nen de KNVB. Het is slecht een kleine greep uit de vele func ties die burgemeester Kruize in het noorden bekleedde. „Een bezig baasje zegt mijn vrouw, ja, daar kan ik het wel mee eens zijn. Ik kijk nooit naar uren. Je bent bezig met zaken omdat je ze leuk vindt Ik vervulde hier talloze be stuursfuncties. Omdat je dan met mensen bezig bent. Ik ben altijd vaak gevraagd voor der gelijke functies. Daarom kon ik ook wel eens nee zeggen. Bij Valthermond voetbalde ik. Ik wilde daarnaast best wat tijd spenderen aan besturen. Sport heeft me trouwens altijd aan getrokken. Ik zit in de lande lijke commissie van de KNVB voor de jeugd en promotie. En ik zat in de commissie van toe zicht van FC Groningen Dat speelde na de affaire Han Ber ger. Samen met iemand werd ik benaderd om een en ander eens nader te bekijken en op een rijtje te zetten. Dat was leuk werk, een betaald voetbal organisatie eens van binnen bekijken". Eerder vertelde burgemeester Kruize 'wel van tempo te hou den'. Dat moet ook wel met al die bezigheden. „Ik heb de naam dat ik snel ben. Om me te volgen moeten ze bij de les blij ven. Ja, ik hou van tempo. Maar ik geef wel iedereen de ruimte om zijn zegje te doen. Daarnaast moet er af en toe eens goed gelachen worden, daar ben ik altijd voor. Ik be hoor niet tot de categorie, hier ben ik, zo gaan we het doen. Wel zeg ik na de verkenning, zo zit het in elkaar, dat en dat gaan we doen. Maar in dat ge heel staat de intermenselijke verhouding altijd centraal. Dat is heel belangrijk". In Usquert en Kantens wo nen ongeveer 3400 mensen. In Oostburg ruim 18.000. Dat al is een groot verschil. Maar na tuurlijk zijn er nog meer ver schillen. Weliswaar ligt ook Usquert niet ver van de kust, maar toerisme is er nauwelijks te vinden „Dat rijn uitdagin gen, nieuwe dingen. In mijn Drentse tijd was ik heel actief in het VVV-wezen. En VW heeft toch ook te maken met toerisme, met recreatie. Dat kom ik dan straks weer tegen in het Zeeuwse. Voor een be stuurder is dat prachtig. Aan dat toerisme, aan die recreatie ritten zoveel bestuurlijke as pecten vast Projectontwikke laars, milieuzaken enzovoorts. Je hebt op dat terrein met veel verschillende zaken te maken. Dat maakt het aantrekkelijk". De problemen die hij in Us quert, in het bezit van een ha ventje en een paar garnalen- vissers, tegenkwam, zijn er straks ook weer. Zoals de ver grijzing. In West-Zeeuwsch- Vlaanderen wonen veel bejaar den. „Dat is in deze streek ook het geval. Ook hier is sprake van het sluiten van bejaarden tehuizen Dat levert problemen op. Dat moet je in goede banen leiden en kost zeker de nodige energie". Nog een probleem, de terug loop in de bevolking. Burge meester Kruize kent de laatste bevolkingscijfers van Oost- - FOTO'S DE STEM /CORJ. DE BOER burg. „Het is niet eenvoudig de lijn om te buigen. Als het nodig is, moet je het leef- en woonkli maat in de gemeente speerpunt van beleid makea Het kleine kernenbeleid is voor mij ook niet nieuw. Kantens bestaat uit vijf kernen. Ik heb me hier nogal warm gemaakt voor de regio. Maar goed, op de eerste plaats zal ik me goed moeten verdiepen in de structuur van Oostburg. Mensen leren ken nen en dan voorop lopen op het bestuurlijke vlak, de kar trek ken". De mensen zijn welkom, bena drukt hij. „Ik ben niet iemand die bellen en toeters op zijn deur heeft Ik heb altijd pogin gen ondernomen om drempel verlagend te werkea Zowel naar de bevolking als naar het personeel toe. Als iemand wat te vertellen heeft, is hij wel kom. Maar dat moet wel op ba sis van .vertrouwen gaan. Ver trouwen moet er zijn. Ik kan heel ver meegaan, maar men sen die het vertrouwen bescha men, komen me tegen". Buiten, na koffie, spa en een portie heerlijke gekruide Gro ningse leverworst, doet de foto graaf zijn werk. Tussen een paar buien door. De burge meester en zijn vrouw moeten meermalen de hand opsteken. „Dag Greet". Een wandelaar wenst hen een gelukkig jaar toe. Ze poseren voor het Berla- ge-gemeentehuis en de molen. De lucht kleurt blauw met af en toe een witte wolk. Usquert ligt er vredig bij. De burge meester geniet en zegt: „Zie je mij dan in de randstad wer ken? Nee toch". Van onze verslaggever BREDA - Op vrijdag 25 sep tember 1987 staat de Dimitri B. uit Dordrecht voor het f i- üaal van de Rabobank in de Bredase Moerwijk. Hij twij- telt, loopt even terug. Z'n "iaat, gewapend, een bivak muts over het hoofd, gaat de ?ank binnen. „Overval, iedereen liggen", roept hij. Voor Dimitri is er geen weg te rug meer. Zes overvallen ver per staat hij voor de rechtbank in Breda en zegt: „Mensen zijn geestelijk kapot gegaan. Daar pen ik van onder de indruk. Beze periode is een zwarte Bladzijde in m'n leven". Als het aan de officier van justitie mr. fielkemeij er ligt helpt die sPjjt niet en kan Dimitri B. acht jaar lang gaan nadenken in de gevangenis. Voor de Bredase rechtbank verschenen gisteren drie leden van een bende die tussen no vember '86 en september zeven roofovervallen pleegde. De groep, voorzien van nep-wa- pens, specialiseerde zich in Ra- bo-bank filialen in Breda en omgeving. Bovendien schreef de uit Terneuzen afkomstige 25-jarige R.D nog negen auto diefstallen op z'n strafblad. Op 25 september vorig jaar liep de bende tegen de lamp, na een overval op de Rabobank in Oosteind. Zeven overvallen en nog een inbraak in Made. Totale buit 300.000 gulden, maar het geld is weg, opgemaakt aan auto's, uitgaan en vakantie. Op een vraag van mr. Van der Plas naar het waarom van z'n daden antwoordde verdachte J.A. uit Dordrecht: „Ik heb het gedaan voor het geld en de luxe". A., door de anderen aange wezen als een leider, liet verder weinig los. Voor mr. Tielke- meijer fungeerde A. gisteren als de belangrijkste verdachte. In z'n requisitor sprak mr. Tielkemeijer in eerste instantie over 'de psychische schade en de vernedering bij mensen die met het hoofd omlaag op de grond moeten gaan liggen". Bij het bepalen van de strafmaat zei hij nadrukkelijk rekening te houden met een af schrikwekkende uitstraling naar adspirant-overvallers. Hij eiste tegen E. negen jaar cel met aftrek van voorarrest. „Een formidabele eis", aldus mr. W.Kousemaker, de raads man van E, „als je zo'n straf uit moet ritten kom je vol rancune terug in de maatschappij. Zo'n straf is rampzalig". Tegen de wil van de officier schorste de rechtbank het on derzoek tegen de tweede ver dacht Rudi D. Rechtbankvoor zitter mr. Van der Plas gaf, na enig aarzelen, toch gehoor aan het verzoek van diens raads man om D. een nader psychia trisch onderzoek te laten on dergaan. De reactie van mr. Tielkemeijer: „Waarom de een wel en de ander niet Ieder mens heeft wel een onvolko menheid". Dimitri B., de jongste van het stel, gaf de rechtbank ant woord op de vraag waarom juist Rabobanken het doelwit waren: „Omdat de balie niet afgesloten was". Over z'n eigen motieven zei hij„'t Was om me te bewijzen. Ik ben in Dor drecht in aanraking gekomen met A. Ik wou erbij horen". Een vraag van mr. Van der Plas: „Bankrover worden, was dat uw ideaal?. Het antwoord: „Nee, geld speelde ook een rol". Ook Dimitri B woonde lange tijd in Terneuzen. Toen hij naar Dordrecht verhuisde kwam hij terecht in een milieu van drugsgebruikers. Daar BINGO AVOND - Het Aar- denburgs Vrouwengilde houdt dinsdag 12 januari haar jaarlijkse bingo avond. Tevens vindt er een verloting plaats. Aanvang 19.30 uur in gasthof De Jonge Leeuw. TONEEL - Het muziekgezel schap uit IJzendijke zal 19 ja nuari in het bejaardenhuis Coensdike het toneelstuk 'De kleren maken de man' opvoe ren. Na de pauze verzorgt dat korps een concert. De avond begint om 19.00 uur en alle ouderen zijn welkom. KERSTBOOMVERBRAN DING - Vrijdag 8 januari wordt om 19.00 uur een kerst boomverbranding gehouden op het terrein van gemeente werken aan de Noordstraat. Voor elke ingeleverde boom ontvangt men een lot voor een door de plaatselijke onderne mersvereniging 'WARVO' te houden loterij. Medewerking verlenen de vrijwillige brandweer, het gemeentebe stuur en de politie. NIEUWJAARSRECEPTIE - De stichting RK centraal schoolbestuur Oostburg houdt vrijdag 8 januari van 19.30 tot 21.30 uur de nieuw jaarsreceptie in De Uitkomst te Breskens. Op deze avond neemt men tevens afscheid van voorzitter C. Vermeulen uit IJzendijke en vice-voor- zitter M. Maes uit Hoofdplaat. Beiden hebben ruim negen jaar deze bestuursfuncties bekleed. Tijdens deze receptie worden ook de nieuw gekozen bestuursleden voorgesteld. BRIDGE - De Oostburgse Bridgeclub hield een compe titiewedstrijd met deelname van 22 paren. Uitslag groep A: 1. dames De Vries-Backer- ra, 2. dames Buysrogge-Spie- renburg, 3. mevrouw Poisson- nier-de heer Van der Hooft. Groep B: 1. mevrouw de Badts-de heer Van Wanrooy, 2. heren Barendregt-Huis- man, 3. heren Hermans-De Nooyer. JEUGDKOOR - Het RK jeugdkoor uit Biervliet ver zorgt zaterdag 9 januari de gezangen in de RK parochie kerk. Tijdens de dienst van 17.00 uur worden liedjes ge zongen van de onlangs ge houden kerstviering. Dirigent is de heer A. de Krijger. SCHIETING - Zaal Centrum, organisatie Juliana met 34 personen. Wip 1: eerste hoge vogel: "J. van Steenbergen, Willem Teil; tweede hoge vo gel: R. de Meester, St.-An- dries; eerste zij vogel: A. Pik kaart, Zorgvlied; tweede en vierde zijvogel: R. Beukema, St.-Andries; derde zij vogel: W. Zandee, St.-Sebastiaan Wip 2: eerste hoge vogel en eerste zij vogel: C. Stoutha- mer, Edele Handboog; tweede hoge vogel: C. Rentmeester, Willem Teil; tweede zijvogel: A. Pikkaart, Zorgvlied; derde zijvogel: L. van Dijke, St.-Se- bastiaan. KAPELLE, 7 januari - Cox Orange Pippin kg kl. 1 60-65 98- 105, 65-70 150-175, 70-75 255-272, 75-80 249-278, kl. 2 60-65 67-89, 65- 70 17-161, 70-75 138-252, 75-80 246. Winston kg kl. 170-80 72-78,80-90 58. Sweet Carolein kg kl. 1 60-70 43, 70-80 75-77, 80-90 54-76. Glos ter kg kl. 1 70-80 86-90, 80-90 73- 82. Elstar kg kl. 2 60-65 74, 65-70 90,70-75 127. Golden Delicious kg kl. 1 60-70 58-61,70-80 90-96, 80-90 118-124, kl. 2 60-70 34-38, 70-80 55- 62, 80-90 70. Goudreinette kg kl. 1 65-70 69-80, 70-75 97-109, 75-85 114-174, 85-95 131-165, 96 119, kl. 2 60-65 34, 65-70 51-63, 85-95 123. Rode Boskoop kg kl. 1 65-70 81, 70-75 105-129, 75-85 131-189, 85-95 155-170, kl. 2 65-70 75, 70-75 101, 75-85 152, 85-95 154-165, 96 112. Lombartscalville kg kl. 2 70-80 56, 80-90 45. Karmijn de Sonnaville kg kl. 1 60-70 61,70-80 126-147,80- 90116-126, kl. 2 60-70 43, 70-80 Be lla, 80-90 85-90. Jonagold kg kl. 1 65-70 49-99, 70-80 114-177, 80-85 97-180, 85-90 84-154, 90 79-131, 96 89, kl. 2 65-70 35-53, 70-80 60-145, 80-85 57-173, 85-90 59-144, 90 53- 118, 96 47-68. Conference kg kl. 1 55-65 68-83,65-75 110-119, kl. 2 45- 55 28, 55-65 33-49,65-75 41-56. Gie- ser Wildeman kg kl. 1 50-55 64-80, 55-60 123-127, 60-70 182-191, kl. 2 45-50 27-28, 50-55 52-57, 55-60 95- 117, 60-70 133-154. Saint Remy kg kl. 2 60-70 26-71,70-80 65. Winter- rietpeer kg kl. 2 70-80 44. Doyenne du Cornice kg kl. 1 65-75 43-65, 75-85 99-110, 85-95 78, kl. 2 65-75 28-41, 75-85 56-98, 85-95 54- 82. Verpakt fruit: Cox Orange Pippin kg kl. 1 70-75 261, 75-80 286,80-85 221. AMSTERDAM, 7 januari - Aard- appeltermijnmarkt: In bintje 50 mm werden 50 contracten ver handeld voor levering april bij een prijs van 17.80 per 100 kg en 10 contracten levering juni tegen 20.00. de stemming was kalm. ontmoette hij ook z'n mede verdachte A. „Hij wilde bij hem en de anderen geloof waardig overkomen", zo on derstreepte raadsman mr. Van den Borst de woorden van z'n cliënt Hij achtte kans op her haling niet aanwezig en sprak van 'avonturierschap' en 'beïn vloeding'. Mr. Borst: „Het gaat hier over een jongeman die door de overvloedige voor beeldwerking van massamedia gecharmeerd van luxe en vrij buiterij een gemakzuchtig mens is geworden. Er zijn over vallers en overvallers, maar daad en dader zijn niet altijd over een kam te scheren". Mr. Tielkemeijer toonde echter weinig medeleven met in mis daad uitmondend jeugdige branie. Hij eiste acht jaar ge vangenisstraf. De uitspraak volgt op 21 februari Van onze verslaggever ZIERIKZEE - De landbouworganisaties op Schouwen- Duiveland laten een zoetwaterleiding naar dat gebied nog niet los. Hoewel het waterschap het plan liet vallen na een overduidelijke enquête onder de boeren, geven de kringbe- sturen van ZLM en CBTB de moed niet op, zo blijkt uit een gezamenlijke brief aan hun leden. Om oud zeer te vergeten, willen ze met 'een schone lei' begin nen. Eerst moet volgens hen het geld dat Rijk en provincie be schikbaar hadden voor de lei ding, veilig gesteld worden, dit voor tenminste drie jaar. In die periode kunnen de voors en te- gens van de pijp nog eens wor den onderzocht en moeten vooral ook verschillende tarie ven op tafel komen. Voorzichtig geworden door de recente ervaringen stellen ZLM en CBTB 'een voortdu rende terugkoppeling naar alle belanghebbenden' voorop. Als er over drie jaar alsnog een goed plan uit de bus komt, moeten eerst de landbouwor ganisaties - met raadpleging van alle leden - een besluit ne men of ze er nog aan willen, al vorens het waterschap de knoop doorhakt. „Stapje voor stapje zal moeten blijken of deze opzet haalbaar is," aldus de kringbesturen. Van onze verslaggever OOSTBURG - De gemeente Oostburg kan nog maxi maal drie bunkers - restan ten van de Duitse verdedi gingslinie uit de Tweede Wereldoorlog- slopen met financiële steun van de rijksoverheid. „Maar dan is het echt afgelo pen", verzuchtte wethouder A. de Feijter tijdens de commis sievergadering Openbare Wer ken. „Er zijn lieden die ze zien als een soort militair historisch bouwwerk, maar daar zal ik maar over zwijgen". De laatste drie bunkers die voor sloopsubsidie in aanmer king komen liggen nabij het tankstation van Van de Ree, het sportterrein van scholenge meenschap Het Zwin aan de Bredestraat en bij het indus trieterrein, alle drie in Oost burg. Commissielied I. de Hullu was niet zo blij met de stopzet ting van de subsidie. De op merking van De Feijter dat de resterende bunkers eigendom zijn van degenen op wiens land de bunkers staan, ontlokte de vraag of ze die dan niet kunnen teruggeven. „Niet iedereen is er blij mee". Van onze correspondent HOOFDPLAAT - De kam pioenendag van de postdui- venkring West en Walche ren wordt zondag 10 januari in zaal De Vriendschap te Hoofdplaat gehouden. De organiserende vereniging 'De Vrijzinnige Vogel' is er in geslaagd 48 inzenders te strik ken. Daaronder veel gerenom meerde namen uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Hoog tepunten van het middagpro gramma vormen de prijsuitrei king en de bonnenverkoop.

de Stem | 1988 | | pagina 13