*GCLH Willaert zegeviert op zwaar parkoers Krista Pluymers rijdt vlekkeloos Soccertoernooi sterk bezet SPORT RODE WINNAAR BU JONGENS IN JEUGDTENNISTOERNOOI HULST Maandag wint tennistoernooi Goes Veel oefen voetbal Periode-titel Broomchemie ■NTE OOSTBURG lE STEM SPORT 3 ZATERDAG 2 JANUAR11988 WINNAAR LOST VAN DER MEULEN IN SYLVESTERCROSS Stephanie Rottier wint in Groningen Disco Love bedwingt leider VANDAAG IN DE VLAANDERENHAL IN SAS VAN GENT Veraart blijft bij Aardenburg Zeeuws-Vlaams team tegen Beveren Jeugdvoetbaltoernooien Beker-zaalvoetbal in Hulst VOETBAL BEDRUFSVOLLEYBAL HULST e Koerier A63 O 01150-12473 mmiNG uders van Oostburg maken zijn aan de heer M. Ver- laterlandkerkje vrijstelling te artikel 19 van de Wet op de J artikel 50, lid 8 van de Wo-. ïeheel vernieuwen van een nd adres. hg hebben op het bouwplan tiling liggen met ingang van :er gemeentesecretarie (sec- I), Raadhuisplein 1 te Oost en dagen voor een ieder ter l is een ieder bevoegd even- >t verlenen van deze vrijstel- tllege in te dienen. er en wethouders voor- >maes, burgemeester wnd. lecretaris. lén vakje benutten, vertentie wordt in een |e met het belangrijkste ondig. bonnummer in de fcn gemakkelijk en snel. E ZIJKANT HET BEDRAG len. Voor toezending van ent u f 3,50 extra te aling kunt u een groene we girokaart (dus géén j) insturen, ontvangt u een wij u echter f 4,— lening moeten brengen. tan Dagblad De Stem, da. es., of inleveren op onze Prijs incl. 6% BTW f 5.88 f 7.84 f 9.80 f 11.77 f 13.73 f 15.69 fan onze sportmedewerker [(JIDZANDE - Mark Wil- aert schreef op oudejaars middag de Sylvestercross in jjuidzande op zijn naam. De atleet uit 'De Kouter' diri geerde samen met Marco yjn der Meulen de 10.050 meter lange loop op een loodzwaar parkoers. jeiden kwamen al bij de eerste (ande drie passages afgeschei- len door voor Mark Groosman m Peter Provoost, die hier een jmiswedstrijd liep. jet leidend duo bouwde in de jteede ronde een nog grotere T14 voorsprong op. Mark Willaert, wetend dat zijn opponent snel ler is in de spurt, nam in de laatste ronde geen risico en plaatste een demarrage. Van der Meulen, sinds een langdu rige blessure weer voor het eerst van de partij, kon niet di rect het antwoord vinden, maar kwam in de slotmeters nog akelig dicht in de buurt van Willaert. Op de streep be droeg het verschil slechts drie seconden. Christiaan van de Wege was een klasse apart op de 6750 me ter. Hij liet broer Wim, die als tweede eindigde, meer dan een minuut achter zich. De kortste afstand - 3350 me ter - ging naar Jeroen Pro voost, die gerenommeerde mannen als Piet Westerweele en Henk van Sprundel achter zich hield. Met name Wester weele zit de laatste tijd wat in de versukkeling. „Ik heb totaal geen kracht. Afgelopen week heb ik mijn bloed laten onder zoeken en we zullen zien wat er aan mankeert", aldus de Aar denburger. Bij de jeugd ging de winst naar Stefan Krijnen - 720 me ter - en Jurgen Groosman - 1440 meter. De organisatie, uitstekend verzorgd, was in handen van de Zuidzandse sportvereniging. UITSLAGEN Jeugd: 720 meter: 1. Stefan Krijnen (Oostburg) 2.51, 2. Jan-Jaap van Peperstraten (Breskens) 2.52,3. Je roen Bakker (Zuidzande) 3.26.1440 meter: 1. Jurgen Groosman (Hoek) 5.13, 2. Niek Maenhout (Oostburg) 6.03,3. Abi van Lare (Sluis) 6.12. Heren: 3350 meter: 1. Jeroen Pro voost (Cadzand) 12.05, 2. Piet Wes terweele (Aardenburg) 12.16, 3. Henk van Sprundel (Aardenburg) 12.20, 4. Rien Wisse (Breskens) 13.15,5. Francois Babijn (Oostburg) 13.17. 6700 meter: 1. Christaan van de Wege (Terneuzen) 24.11, 2. Wim van de Wege (Terneuzen) 25.25, 3. Alex Fenijn (Nieuwvliet) 25.59, 4. Jacco Dekker (Oostburg) 27.27, 5. Rudy Buzeyn (Schoondijke) 28.23. 10050 meter: 1. Mark Willaert (Nieuw-Namen) 35.48,2. Marco van der Meulen (IJzendijke) 35.51, 3. Mark Groosman (Hoek) 37.45, 4. Peter Provoost (Cadzand) 37.58, 5. Adrie Versluys (Oostburg) 39.07, 6. Hans Cornells (Groede) 39.14,7. Jan van de Linde (Oostburg) 39.25, 8. Johan Huigh (Schoondijke) 40.11,9. Jan de Jonge (Terneuzen) 40.27,10. Jac. Boekhout (Terneuzen) 40.35. Dames: 3350 meter: 1. Mirella Pie- laet (Breskens) 19.02. 6700 meter: 1. Ingrid Cauwels (Knokke) 31.02. 10050 meter: 1. Therese van Lare (Sluis) 50.23. Eindzege Nathaly Tijssen fin onze tennismedewerker HULST - In het voor de zesde maal gehouden eugdtennis-toernooi te Hulst behaalde Nathaly ijssen de eindzege bij de vijftienjarige meisjes oor favoriete Isabelle Leenhouwers met 6-4 en 2 te verslaan. 3men de plaatsingen in deze categorie mag dat verras- heten, maar het is ook bepaald geen geheim dat de Iwaalfjarige Tijssen heel wat in haar mars heeft. Voorafgaand aan het duel iet Leenhouwers streed Na- haly Tijssen in haar eigen eeftijdscategorie in de finale de Belgische Elke de Ittickeleer, een gerenommeerd eagdspeelstertje, dat in de loogste klasse in België speelt zij een meer gevarieerd (elpatroon liep De Beuckeleer Bjssen aanvankelijk onder de net Zonder een game weg te i, stoomde zijn door naar 5-0-voorsprong. Later wam zij ook geen enkele keer moeilijkheden. Met 6-1 en 6- pakte zij de winst Voor Na- toly Tijssen restte er alleen Mg de finale bij de vijftienjari- tegen de eerst geplaatste Isabelle Leenhouwers. Hoewel ij na afloop van haar verloren kale verklaarde deze week liet best op dreef te zijn, kwam tij tegen Leenhouwers sterk uit ie startblokken. Daarbij was Xi haar tegenstandster be- aam door met service- dies te beginnen. Tijssen voorsprong behouden en akte de eerste set met 6-4. In ie tweede set begon Leenhou- sers opnieuw met verlies van ie service. Nathaly Tijssen ton de set met 6-2 en verze- zich daarmee van de idoverwinning. Ij de oudste jongens leek fa- 'oriet Jeroen Verstraeten deze «1 waar te kunnen maken. In Ie halve finales daags daar- 'oor had hij bewezen in goede 'orm te verkeren door zich widig te ontdoen van Johan 'in Herck. Zijn tegenstander in de eindstrijd, Tim van Rode, vorig jaar in het Hulster toer nooi winnaar bij de dertienja rigen, ging voorzichtig van start en dat gaf Verstraeten de kans zijn tegenstander vol doende onder de duim te hou den. Na de eerste setzege had Verstraeten de grootste moeite de concentratie vast te houden, hetgeen hem de tweede set kostte. Bij een 5-0-voorsprong in de derde set voor Van Rode was de strijd beslist. De Zeeuws-Vlaming haalde nog wel twee games binnen, maar dat was slechts goed voor de statistiek: 4-6,6-3,6-2. Bij de dertienjarige jongens maakten de Belgen de dienst uit De eerst geplaatste Johan van Herck loste de verwachtin gen in en versloeg tegenstander Wim Janssens met tweemaal 6- 3. Patrick Kint uit Axel was als tweede geplaatste getipt voor een finale-plaats bij de elfjari gen. Met zijn overwining op Pascal van Driel in de halve fi nales maakte hij dat waar. Ri chard van Tuijl, met plaat-' singsnummer één achter zijn naam, doorliep de voorronden erg gemakkelijk. Slechts één game leverde hij in in drie par tijen. Hij speelde in het slotduel met Patrick Kint echter te on stuimig om een werkelijke be dreiging te vormen. Kint won met 6-4 en 6-3. Bij de elfjarige meisjes ging de eindoverwinning naar Mar- jon Copier. Zij won van de Bel gische Stephanie Devillé met 6- De finalisten van het jeugdtennistoernooi in Hulst: boven v.l.n.r. Isabelle Leenhouwers, Jeroen Verstraeten, Tim van Rode, Richard van Tuijl, Patrick Kint, Vergil Greeve; onder v.l.n.r. Stephanie Deville, Nathaly Tijssen, Simone Tijssen, Marion Copier, Rinke van Re- mortel. - FOTO DE STEM/COB J.DE BOER 1 en 6-3. In de jongste leeftijdscatego rie bij de jongens zegevierdei Virgil Greeve ten koste van Rinke van Remortel (6-1 en 6- 4), terwijl bij de meisjes Anne- lies Everix de sterkste bleek te Zi3n- UITSLAGEN FINALES JONGENS Tot en met 9 jaar: Virgil Greeve-' Rinke van Remortel (6-1 en 6-4). Tot en met U jaar: Patrick Klnt- Richard van Tuijl (6-4 en 6-3). Tot en met 13 jaar: Johan van Herck-Wim Janssens (6-3 en 6-3). Tot en met 15 jaar: Tim van Rode- Jeroen Verstraeten (4-6,6-3 en 6-2). Tot en met 9 jaar: Annelies Eve- rix-Simone Tijssen (6-1 en 7-6). Tot en met II jaar: Marjon Copier- Stephanie Devillé (6-1 en 6-3). Tot en met 13 jaar: Elke De Beuc- keleer-Nathaly Tijssen 6-1 en 6-3). Tot en met 15 jaar: Nathaly Tijs- sen-Isabelle Leenhouwers (6-4 en 6-2). VERLIEZERSRONDEN JONGENS Tot en met 9 jaar: Nic Gorleer- Ferry Koen (4-6,6-4,6-1). Tot en met 11 jaar: Bart van Steve- ninck-Joeri Maetens (2-6,6-3,7-5). Tot en met 13 jaar: Boas Bierings- Patrick Verstraeten (6-2 en 6-2). Tot en met 15 jaar: Jo Verheije- Patrick Vervaet (6-1 en 6-1). MEISJES Tot en met 11 jaar: Annelies Eve- rix-Veerle Adriaansens (6-1 en 6- 4). Tot en met 13 jaar: Esther Ver- vaet-Nathalie van Rattingen (6-1 en 6-0). Tot en met 15 jaar: Lieve de Mees- ter-Daniëlle van Zweeden (6-2,6-7 en 6-1). 'in onze paardensportmedewerker 10ES - De pony-springdag, de derde dag van Indoor Zee- ffld in de Goesse veilinghallen, leek een marathon. De tenning in de organisatie klopte niet, ondanks dat de op- M leuk was. opzet was een klassiek en alternatief parkoers voor "e klassen en de eerste vijf 'a de twee rubrieken per tese tegen elkaar uit te laten tomen in een finale Grand tix-rubriek. Het ruim aanwe- ■fe publiek hield het rond zes "t voor gezien en verdween in ïoten getale. konden dan ook niet hele- taal getuige zijn van de over nacht van de Brabantse com- 'inaties. De Zeeuwen hadden aar nauwelijks een antwoord P' Wel in de L-klasse. Daarin 0d de elfjarige Krista Pluy- van De Kleppert] es en afkomstig uit Hoek de dag haar leven. Zij liet met iar schimmeltje Silver Night #ee vlekkeloze parkoersen die resulteerden in twee 'anje linten. Eveneens kwam in die klasse e twaalfjarige temperament- Mie Jeroen Burm uit Kappel- rnrug met Bianca goed voor de Hij behaalde in beide ru neken respectievelijk een arde en een zevende plaats. In Grand Prix-finale ver arde hij brons. Ook brons, 4aar dan in de M/Z-klasse andicap in de finale-rubriek, 'as er voor Anouschka Bevin at Waterlandkerkje met Nelis. vandaag komen de spring- ®ibinaties bij de paarden tij- de laatste dag van Indoor "and aan het vertrek. Dan de Gouden Mossel cen- ;aal' een gouden wisseltrofee, a gewonnen kan worden in ■jke klasse dan ook. Titelver- 'ger is Piet Huige, de voor zitter van de organiserende vereniging De Weelruiters. UITSLAGEN Klasse B: 1. Robert Bles (Heed PC), 2. Mariska Boone (Noord-Beve land), 3. Sabina van Steenpaal (La Capelle Ruiters). Klasse L: 1. Chantelle Franken (Oranjeruiters Moerstraten), 2. F. Molenaar (Maseppa), 3. Jeroen Burm (KapeUebrug). Klasse M/Z: 1. MariëUe Hurkmans (Heerjansruitertjes), 2. Annemarie Kerstens (Oranjeruiters), 3. Anouschka Bevin (Waterland- kerkje). Van onze tennismedewerker GOES - Remco Maandag is verrassend winnaar gewor den in de hoogste categorie van het AKAI-kersttennis- toernooi te Goes. Hij ver sloeg in de finale de Bra bander Ferdinand Werger met 5-3. Werger had in de halve eind strijd de door de wedstrijdcom missie als favoriet bestempelde Jaap Moerland met 5-4 versla gen, terwijl Maandag met 6-3 won van Mark Zuidweg. Bij de dames was het Car men Kaan die na drie kwartier winnares werd tegen Sandra Suijkerbuijk (6-5). Harold Schipper was in Goes goed op dreef. In twee categorieën was hij op de laatste dag van het toernooi actief. Alleen in de C- categorie wist hij beslag te leg gen op een eindzege. Met 7-6 won hij van Robert Lentink. Daarvoor had Schipper strijd moeten leveren tegen Eric Eversdijk (5-4), terwijl Lentink verraste door met 6-3 van An- toine van Bockel te winnen. Schipper kwam Eversdijk nog een keer tegen in de C2-groep. Dat was in de finalepartij die ditmaal winst opleverde voor Eversdijk met 8-4. In de halve finales won Schipper met 7-6 van Richard van de Vrie en Eversdijk liet Ramon de Jong ver achter zich: 8-3. Manon Kienjet uit Schoon dijke, de enige deelneemster uit Zeeuwsch-Vlaanderen, legde beslag op de zege bij de Cl-da- mes. Na een 6-4-overwining in de halve finales op Esther Le- volger versloeg zij in de finale Chantal van Schelven met in- dentieke cijfers. Van Schelven had zich geplaatst via een overwining (7-4) tegen Marion Mewiss. UITSLAGEN DE-C2: Anita Brand-Els Ars (7-3). HE-D1: Erik Olijdam-Rene Looff (8-5). DE-D1: Anneke Engelse-Hester de Jonge (6-3). HE-D2: Arthur Verbrugge-Bert Sandee (10-2). DE-D2: Lydia Wisse-Willy de Ja ger (10-2). HD-B: Werger/Bruininkx-Ver hulst/ Goersse (6-3). DD-B: Sief f en Suijkerbuijk-De Vries/Cijsouw (7-4). GD-B: Kaan/Zuidweg-De Vries/ Maandag (8-7). DD-C: Buijs/Kuijs-Mewiss/ Franke (8-3). HD-C: De Jonge/Schuringa-Len- tink/Gunter (8-6). GD-C: Mewiss/Lentink-Levol- ger/De Jong 7-5. TERNEUZEN - Tijdens een tennistoernooi in Groningen heeft Stephanie Rottier uit St.-Jansteen beslag weten te leggen op de eerste plaats. Zij versloeg in de finale Ste phanie Gomperts met 6-3 en 6-1. In de voorgaande ronden boekte zij ruime zeges op ach tereenvolgens Mascha Men- ting, Kim de Weille en Monique Kiene, terwijl zij in de halve fi nales met fors verschil won van Lara Bitter: 6-2 en 6-0. Uitslagen Zeeuwse deelnemers: Nathaly-Tijssen-Maartine Waal (6-2,1-6,6-3), Jacco Filius-Maarten van Schulkman (3-6, 2-6), Marco Geels-Rogier Wassen (1-6, 2-6), Hans Huibregtse-Sjeng Schalken (0-6, 6-3, 3-6), Cor Cijvat-Mireille Bink (1-6, 4-6), Maijon Copier- Yvette Basting (2-6, 1-6), Marjet Groenleer-Leonie de Lorijn (0-6,4- 6), Marcel Schouw-John van Lot- tum (2-6, 1-6), Kees Oostrom-Ro- bert Jan van Aalderen (0-6,0-6). AXEL - De eerste klas van het ZVA-zaalvoetbal heeft 1987 afgesloten met een ver rassing. Daarvoor zorgde Disco Love door met 5-5 ge lijk te spelen tegen koploper De Pooter. In deze enerverende wedstrijd liep De Pooter weg tot 3-0. Disco Love kwam daarna terug tot 3-2 om vervolgens de ZVA- leiders op 4-2 te zien komen. „Op dat moment hadden we het af moeten maken", aldus De Pooter-coach Stallaert. Maar aangezien doelpunt nummer vijf niet spoedig op het score bord verscheen, slaagden de mannen uit Kloosterzande er in terug te komen. Voor Disco Love scoorden Boudewijn Rietjens (3x), Tom Compiet en Marco Verstraeten. De De Pooter-treffers kwamen op naam van Ko Pijpelink, Jaap de Regt, Tonny Hendrikse (2x) en Antoine Thoea UITSLAGEN Eerste klasse: Groovy-De Maayer 8-2, Primus/Pluym-Bliek eri Vos 7-2, Groosman/Smulders-Ver- poorte 2 5-3. Tweede klasse: La Bourse-Moy Fa 2 2-2, Marine Service-Radio Noordzee 5-2, Cito-Van Alten 1-4, Wapen van Axel-Haak 8-3, Wil- ton-TKVZV 7-2, Eeuwige Lente- Broomchemie 5-0. STANDEN Eerste klasse: De Pooter 15-27, Pri mus/Pluym 15-22, Groovy 15-22, Ratjetoe 14-21, Verpoorte 2 15-19, Reizende Man 14-16, Groosman/ Smulders 15-16, Disco Love 15-14, Le Feber 14-11, Number One 14-11, Dax 14-8, De Maayer 15-6, Diele- man 14-4, Bliek en Vos 15-3. Tweede klasse: La Bourse 10-17, Eeuwige Lente 10-15, Wilton 10-15, Wapen van Axel 9-13, Moy Fa 210- 13, Marine Service 11-12, Den Ha mer 9-12, Van Alten 9-8, Radio Noordzee 10-8, TKVZV 9-7, Broomchemie 10-6, Haak 9-4, Markt Boys/ Schoot 10-3, Cito 9-0. Door Eddy de Schrijver SAS VAN GENT - Vandaag wordt voor de tweede keer het Zeeuwse Bavaria Soc cer-toernooi gehouden. Twintig Zeeuwse voetbal ploegen geven acte de pre sence in De Vlaanderenhal in Sas van Gent. De stichting Soccer Zeeuwsch- Vlaanderen heeft hoge ver wachtingen van dit unieke toernooi. „Vorig jaar kwamen tweeduizend bezoekers naar dit toernooi. Nu verwachten we er nog meer", aldus Peter Koole, voorzitter van de stich ting. Peter Koole draagt het 'soccer- voetbal' een warm hart toe. Momenteel is hij bezig om een eigen boarding - een afraste ring waardoor het spel nooit stil ligt - te laten ontwerpen. Daardoor kan Zeeland in de nabije toekomst veel meer doen aan deze tak van sport. „Nu huren we de boarding, maar als we eenmaal een eigen boarding hebben, dan wordt het gemakkelijk om die bij di verse gelegenheden te gebrui ken", zegt Koole. Van de zijde van scholen en voetbalvereni gingen is er al veel belangstel ling getoond voor het idee om een eigen boarding te maken. Naast de belangstelling uit de sportwereld hebben ook lan delijke bedrijven zich al ge meld om met hun naam op een deel van de afrastering te wil len staan. Het tweede toernooi kent op nieuw een goede deelname. Twintig ploegen gaan elkaar bekampen in vier poules. Die indeling kwam tot stand door loting. In poule A zijn Ter neuzen, Schoondijke, Axel, HW'24 en aZW onderge bracht. In poule B voetbal len Ijzendijke, RIA, Zaam- slag, Philippine en Hoek te gen elkaar. STEEN, Bier vliet, Terneuzense Boys, Hoofdplaat en Breskens vormen de C-poule en in de laatste poule spelen Honte- nisse, Vogelwaarde, Sluiskil, Clinge en Koewacht. Aardenburg en Terhole waren vorig jaar ook pre sent, maar vielen nu af van wege hun rangschikking in het Zeeuws-Vlaamse voet balwereldje. Om half negen 's morgens gaat de bal rollen in Sas van Gent. De wedstrijden wor den geleid door de enige in Nederland erkende soccer- scheidsrechter, Ignace van Swieten, lang geen onbe kende op de vaderlandse en internationale voetbalvel den. „Van Swieten leidde tijdens het eerste soccer toernooi de finale. Nu gaf hij te kennen al eerder op de dag aanwezig te willen zijn. Daar haken we graag op in", aldus Koole. Voor aanhang met kinde ren en de supporters van de deelnemende verenigingen is er een speciaal pro gramma samengesteld. Dat begint omstreeks 13.00 uur. Charles de Smit geeft een modeshow met sportkle- ding. De aerobic-dancing- groep van Anita Boone zorgt voor een speciale show en Piet Brakman verzorgt voor de kinderen en andere be langstellenden een middag- vullend programma met on der meer sketches en liedjes. Voor de kaartliefhebbers is er een kaartmiddag. Twee afgevaardigden per vereni ging kunnen een kaartje leggen. Voor de leden van de di verse verenigingen bestaat de mogelijkheid om onder deskundige leiding een sau na-gang te maken en even eens kan men recreatief ten nissen onder het toeziend oog van Mike Simon. De finale van het soccer toernooi is gepland om 17.30 uur. De feestavond begint om 20.00 uur. Peter Koele- wijn en Bluesette zullen het voetbalfeest extra glans proberen te geven. Het financiële plaatje van dit soccertoernooi is rond. De deelnemende vereni gingen hebben in totaal 7500 loten in de bus gekregen. Als die verkocht worden, be hoeft er geen inschrijfgeld te worden betaald. „Worden de loten niet verkocht, dan zijn de verenigingen ver plicht om die 250 loten te ko pen", legt Koole uit. NIEUWSOVERZICHT AARDENBURG - Rudy Veraart, bezig aan zijn eerste seizoen bij afdelings tweedeklasser Aardenburg, verlengde onlangs zij n contract met een jaar. De oud-IJzendijke-speler en trainer van de tweede selectie van Breskens is bijzonder tevreden in Aardenburg. „De wil is aan wezig, alleen het team is nog te jong en verliest nog te veel punten door het gebrek aan routine. Maar het komt wel in or de", aldus de in IJzendijke woonachtige trainer. AARDENBURG - Het Zeeuws-Vlaams voetbalelftal krijgt na het geslaagde optreden tegen FC Eeklo opnieuw een knappe te genstander te bekampen. Op woensdag 13 januari is de Belgi sche eersteklasser SK Beveren de tegenstander van de Zeeuws-Vlamingen. Een wedstrijd die gespeeld zal worden op het Burgemeester van Dongen sportpark te Aardenburg en die begint om 19.30 uur. TERNEUZEN - In de sporthal 't Zwaantje werd het jeugdtoer- nooi van de gemeente Groot-Terneuzen gehouden. De organi satie kan terugblikken op een geslaagd evenement. EINDSTANDEN D-pupillen Poule A: 1. Terneuzen 3, 2. Terneuzen 1, 3. Sluiskil 2, 4. Biervliet 1, 5. Hoek 1,6. Terneuzense Boys 2,7. Zaamslag, 8. Terneuzense Boys 4. Poule B: 1. Terneuzen 2, 2.Terneuzen 4, 3.Zaamslag 2, 4.Terneuzense Boys 1,5. Spui, 6. Sluiskil, 7. Terneuzense Boys 3,8. Biervliet 2,9. Hoek 2. E-pupillen: 1. Terneuzen 1,2. Zaamslag, 3. Hoek, 4. Terneuzense Boys 1,5. Sluiskil, 6. Terneuzense Boys 2,7. Spui, 8. Biervliet, 9. Terneuzense Boys 3,10. Terneuzen 2,11. Hoek 2,12. Terneuzen 3. F-pupillen: 1. Terneuzense Boys 1, 2. Sluiskil, 3. Terneuzen 2, 4. Ter neuzen 1,5. Hoek 1,6. Zaamslag, 7. Terneuzen 3,8. Terneuzense Boys 2, 9. Terneuzense Boys 3,10. gelijk: Biervliet, Hoek 2 en Spui. HULST - Het Hulsterse zaalvoetbal had deze week een erg be perkt programma. Slechts drie bekerduels werden er afge werkt. Deze wedstrijden hadden vier halve finaleplaatsen als inzet. Voor die strijd plaatsten zich Klaus/Napoleon, ten koste van Bonte Hert (5-1), en De Kroon, dat GTI met 4-2 versloeg. Ook tot het laatste kwartet drongen de formaties van Paradijs en Vervaet door. Deze equipes kwamen niet verder dan een 2-2- gelijk spel, waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen. Paradijs was daar iets vaardiger in en kwalificeerde zich dus. Vervaet stapte eveneens de halve finale in, ondaks dit verlies. Het was de 'beste verliezer' en dat gaf eveneens recht op plaatsing. VAN HET WEEKEINDE Zondag 3 januari: 13.00 uur: Graauw 1-Graauw 2, STEEN 2-Hulster- loo, 14.30 uur: Clinge-SK De Klinge. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Voor de eerst komende weken van de winter stop staan er heel wat vriend schappelijke voetbalwedstrij den op het programma waarbij Zeeuws-Vlaamse clubs betrok ken zijn. PROGRAMMA Dinsdag 5 januari: 19.30 uur: IJ- zendijke-Arnemuiden, Terneu zense Boys-Hoek. Woensdag 6 januari: 19.30 uur: HW24-Heirnis Gent Donderdag 7 januari: 19.00 uur: Hontenisse-Zaamslag, 19.30 uur: Terneuzen-Sluiskil. Vrijdag 8 januari: 19.00 uur: Corn Boys 1-Hoek 2, 19.30 uur: HW24 Al-Huisterloo. Zaterdag 9 januari: 1430 uur: HW'24-Veere, Zaamslag-Oost- burg, Vogelwaarde-Terneuzense Boys, Sluiskil-Yerseke. Zondag 10 januari: 14.00 uur: Wal- cheren-Hontenisse, 14.30 uur: IJ- zendijke-Goes, Terneuzen-RIA, HW'24 2-Graauw, Corn Boys- Terhole, VES-Philippine, Axel- Breskens. Dinsdag 12 januari: 19.00 uur: RIA-Terneuzense Boys, Philip- pine-Zaamslag, 19.30 uur: STEEN- Clinge, Schoondijke-AZW. Woensdag 13 januari: 19.30 uur: Zeeuws-Vlaams elftal-Beveren (Aardenburg), HW24-White Stars St-Amandsberg. Donderdag 14 januari: 19.30 uur: Assenede-Corn Boys. Vrijdag 15 januari: 19.30 uur: IJ- zendijke-Zaamslag, Schoondijke- SDO. Zaterdag 16 januari: 1430 uur: STEEN-Bruse Boys, Clinge-Hoek, Yerseke-AZW, Breskens-Middel- burg'(zaterdagteam), Honterüsse- Wemeldinge, Terneuzense Boys- Serooskerke. Zondag 17 januari: 1430 uur: IJ- zendijke-Walcheren, RIA-Philip- pine, Vogelwaarde-Schoondijke, Graauw-Clinge 2, Axel-Hoofd plaat, Corn Boys-Aardenburg, Clinge-Terneuzen. Dinsdag 19 januari: 19.00 uur: Hoofdplaat-Serooskerke, Philippi- ne-Sluiskil, 1930 uur: IJzendijke- Serooskerke. Woensdag 20 januari: 1930 uur: HW'24-Meulestede. Donderdag 21 januari: 19.00 uur: Terneuzense Boys-AZW. Vrijdag 22 januari: 19.00 uur: Phi- lippine-Heusden, 1930 uur: Corn Boys-Zaamslag 2. Zaterdag 23 Januari: 14.30 uur: Zaamslag-STEEN, Koewacht- Hoek, Clinge-Terneuzense Boys, Breskens-Oostkapelle, Veere-Ter- neuzen, Serooskerke-Sluiskil. Zondag 24 januari: 1430 uur: IJ- zendijke-Axel, Groede-Schoondij- ke, Hoofdplaat-Oostburg, Honte- nisse-Biervliet of Corn Boys, Vo- gelwaarde-Walcheren. Bij een in gelast programma vervallen er wedstrijden. Vrijdag 29 januari: 1930 uur: IJ zendijke-Aardenburg, Corn Boys- Zaamslag. Zaterdag 30 januari: 14.00 uur: Pa- trijzen-STEÉN, 1430 uur: Zaam- slag-Hoofdplaat, Terneuzen- AZW, Vogelwaarde-Yerseke. Zondag 31 januari: 12.30 uur: HW'24 2-Hulsterloo, 14.00 uur: Hontenisse-Goes, 1430 uur: Schoondijke-Philippine, Axel 2- Corn Boys, Sluiskil-Clinge, Wal- cheren-Breskens. Van onse sportmedewerker HULST - Het volleybal team van Broomchemie heeft een prima debuut ge maakt in het Hulsterse be drijf svolleybal. Met zes punten voorsprong op de naaste belager werd het pe riodekampioen in de tweede klasse. Ondanks die riante voorsprong moest Broomchemie tot de slot dag wachten, voordat het zeker kon zijn van de periodetitel. Naaste belager ABN volgde op drie punten en moest in het slotduel aantreden tegen de Terneuzense formatie. Van dit duel was eigelijk alleen de eer ste set spannend. Vooral omdat daarin de nervositeit een in vloedrijke rol speelde, waar door er aan beide zijden foutjes gemaakt werden. De mannen van aanvoerder Ron Verstraeten trokken ech ter aan het langste eind (16-14) en waren toen zeker van de titel. ABN, waarvan de gemid delde leeftijd veel hoger ligt, haakte daarna af. De spirit was eruit en daarvan profiteerden mannen zoals Tonny Vermeu len en Jack Dobbelaar. Samen met Alexander Laheyne, Hilair de Brouwer, Edwin Altenburg en Frits Stokhof liep Broom chemie met 15-9 en 15-7 over ABN heen en won daardoor met 3-0. Was het bij de heren in de tweede klasse spannend tot het laatste moment, bij de dames was het van hetzelfde laken en pak. Meer nog, want hier ein digden de formaties van ABN en W Heyndrickx gelijk. En ook hier was het slotduel een gevecht tussen de titelkandida ten. W Heyndrickx won deze slag weliswaar met 1-2 (7-15,7- 15,15-11) en kwam daarmee ge lijk met de leiders op 32 punten, maar werd toch geen kam pioen. Deze eer ging naar ABN via een beter setgemiddelde. Het winnen van de periodetitel geeft normaal recht op promo tie. Zowel de ABN-dames als de Broomchemie-heren gaan niet over naar de eerste klas, maar blijven tweedeklasser. Het enige team dat promoveert, is Jong Morres 1. Deze formatie verlaat de derde klasse en komt in de tweede periode uit in de tweede klasse. UITSLAGEN HEREN Tweede klasse: Van Wesemael-De Rietvliet 1-2 (11-15, 15-13, 10-15), Ambulo-Ortho MOK/Schelde Lin 1- 2 (10-15, 9-15, 15-13), Rijk-Jansenius 2-1 (15-11,10-15,15-13). DAMES Tweede klasse: Hako-Van de Klun- dert 2-1 (15-13,0-15,15-11). Derde klasse: Athanatos-SC Morres 3 2-1 (3-15, 15-13, 15-8), Wadoeme- noe-Meteors Kemzeke 1-2 (15-7,5-15, 9-15), Jong Morres 2-Jong Morres 1 0-3 (5-15,4-15,9-15). STANDEN HEREN Tweede klasse: Broomchemie 14-33, ABN 14-27, Rijk 13-23, Ambulo 12-20, Ortho MOK/Schelde Lin 12-18, De Rietvliet 14-18, Jansenius 14-17, Van Wesemael 14-6. DAMES Tweede klasse: ABN 15-32, W Heyndrickx 15-32, CVC 2 15-20, Van de Klundert 15-18, Proprijs Stop 14- 15, Hako 14-14. Derde klasse: Jong Morres 1 12-29, Athanatos 12-22, DHZC 't Hoeksken 12-20, Jong Morres 2 13-19, SC Mor res 3 11-15, Meteors Kemzeke 12-12, Wadoemenoe 12-9.

de Stem | 1988 | | pagina 11