Hoekse rakkers knallen er op los Geen slechte kerst voor recreatiesector EINIG RESPONS ONTVOERINGSZAAK GERRIT-JAN HEUN Oostburgse sport- en spelinstuif slaat aan Décafé van Douwe Egberts. Net zo lekker als gewone koffie. Dijkrecreatie moet in het Streekplan Artsen willen gesprekken over behandeling van activisten door politie Jitgebreid jazz-programma in Sluise horecabedrijven tamschip verhuist Autodief in Terneuzen aangehouden TEL 076-22 55 77 AUTOGLASSERVICE TERNEUZEN - Het verzoek van politie en justi tie aan het publiek om medewerking te verlenen in de ontvoeringszaak Gerrit Jan Heijn heeft in Zeeland weinig respons opgeleverd. Gouden tip Ongenoegen DONDERDAG 31 DECEMBER 1987 HONTENISSE PRESENTEERT REACTIE: Begrenzing Haarlem Wij wensen U een voorspoedig REEDS 10 JAAR! Alk autoruiten Qlas In rutotwr op maat Gelaagd en gehard Perapax en texan Auto-alarm Aluminium schuiframen I SPINVELO 5 BREDA DE STEM VAN ZEELAND nonze verslaggever 3ZAND-BAD - De uwse ondernemers in de eatiesector hebben de relopen dagen geen reden klagen gehad. Pensions i hotels aan de kust zijn ulelijk bezet Dit mede het vrij zachte ier. i stafmedewerker P. de Inter van de provinciale VW t met name het Land van nd er qua bezetting dui- jjk bovenuit De Delta-expo Neeltje Jans blijkt deze titie vooral in trek te In bij de dagjesmensen „De bezetting van de vakan tiewoningen, hotels en pensions is veel hoger dan vorig jaar. Toen was het rond de kerstda gen vrij koud. Het zachte weer is dan ook voor veel mensen aanleiding geweest om te kie zen voor een korte vakantie aan de Zeeuwse kust," aldus De Winter. Op Schouwen-Duiveland is circa vijftig procent van de va kantiewoningen verhuurd. De hotels en pensions in deze regio zijn halfvol. Op de Bevelanden is er volgens de stafmedewer ker van de VW sprake van een bezettingspercentage van rond de veertig procent In de Kop van Walcheren is het niet erg druk, maar ook daar hebben de recreatie-on- dermers niet echt reden tot klagen. De bezetting schom melt tussen de dertig en veertig procent in alle sectoren. Zoutelande blijkt deze kerst periode niet erg in trek te zijn geweest. De cijfers die de plaatselijke WV-afdeling doorgaf aan de provinciale dienst zijn laag. „Volgens mij iets te laag," aldus De Winter, „maar nog altijd spreken we dan over een bezettingspercen tage van rond de dertig." Zeeuwsch-Vlaanderen was de afgelopen dagen vooral in trek bij Duitsers en Belgen. Het merendeel van de buitenlandse gasten vertoefde in het Land van Cadzand, waar 85 procent van de vakantiewoningen ver huurd was en de hotels en pen sions een gemiddeld bezet tingspercentage hadden van rond de zestig procent. In de rest van Zeeuwsch-Vlaanderen vertoefden ook nogal wat gas ten. De hotels en pensions kon den ongeveer veertig procent van de kamers verhuren. Volgens De Winter hebben ook de restaurants en eethui zen in de provincie een aantal goede dagen achter de rug. Niet alleen de betere eetgelegenhe- den kregen veel gasten over de vloer. „In alle prijsklassen ging het prima," aldus De Winter. Die dagjesmensen deden, naast de Delta-expo en Ooster- schelde Stormvloedkering, vooral de steden Middelburg, Sluis en Hulst aan. In de Zeeuws-Vlaamse koopplaat sen, waar de middenstanders goede zaken deden, ging het vooral om Vlamingen. „Kortom, een paar goede da gen, maar het kan allemaal nog iets beter. Wij zullen ons dan ook gaan inzetten om dat be zettingspercentage de komende jaren op te schroeven tot mini maal vijftig procent Op dagen als kerst moet een percentage van zeventig procent zeker haalbaar zijn. Spijtig genoeg viel kerst wat ongelukkig. De mensen moesten, doordat tweede kerstdag op een zater dag viel, te veel vakantiedagen opnemen om vijf aaneengeslo ten vrije dagen te krijgea Dat is dit jaar zeker van invloed geweest op de drukte," aldus de stafmedewerker van de Zeeuwse VW. andvol tips uit Zeeland Bij de verschillende Zeeuwse korpsen kwam de afgelo pen dagen slechts een handvol bruikbare tips binnen. Wel ontvingen politiemedewerkers verschillende reac ties van mensen, die er een gewoonte van maken om bij elke opsporingsoproep de korpsen te belasten met 'onzin nige tips'. Bij de gemeentepolitie in Vlis- singen meldden zich de afgelo pen dagen vijf mensen met ge gevens die wel van nut zouden kunnen zijn voor het onderzoek naar slachtoffer en daders. Twee mensen meenden de stem van een van de ontvoerders te herkennen. Een persoon kende een liefhebber van elektroni sche en audio-visuele appara tuur en nog twee lieten weten dat zij bezitter waren van een caravan, opgesteld langs een stille weg. De Hoekse jeugd kon er lustig op los knallen, zonder veel hinder te veroorzaken. Van onze correspondent HOEK - Om het oud- en nieuwjaar-vandalisme en het afsteken van vuur werk in de kern Hoek in de hand te houden, werd gisteren in het buurthuis van Hoek een jongeren dag gehouden met onder meer het anti-vandalis- mespel, een spaghetti- wedstrijd en een jeugd soos. Op het Molenplein mocht er vuurwerk afge stoken worden. Het oud- en nieuw-vanda- lisme in Hoek was voor gaande jaren niet beperkt tot enkele uren voor de oude jaarsnacht Tussen kerstmis en nieuwjaar gingen kleine groepen jongeren uit verve ling doelloos door het dorp zwerven en veroorzaakten zij veel overlast door het afste ken van vuurwerk. Vooral het winkelende publiek was hierbij een gewilde prooi. Vooral dit laatste leverde veel gevoelens van ongenoe gen op bij het publiek in het bijzonder bij de midden stand. De middenstand klaagde zijn nood en in sa menwerking met de contact- raad, het buurthuis De Hoekse Rakkers en de pro jectgroep anti-vandalisme werd besloten om de strijd tegen de verveling aan te "pakken met allerlei jeugdac- tiviteitea De basisschoolkinderen konden op 29 december de gehele dag terecht voor aller lei creatieve bezigheden. Gis teren konden de kinderen van groep acht van de basis school en de tieners meedoen aan het anti-vandalismespel. Het levensgrote ganzenbord spel toonde allerlei hinder nissen, veroorzaakt door vandalisme, en liet zien wat het kostte om de schade weer te herstellen Zo waren er on der meer een kapotte tele fooncel, een vernielde bus halte en straatborden De be langstelling voor het spel was goed, aldus R. Dekker. „Vandalisme bestrijd je door de maag. Geef de jeugd eten, drinken en vooral veel en harde muziek en je kunt er mee lezen en schrijven Ook de middenstand heeft dit in gezien en allerlei lekkers ter beschikking gesteld". In de jeugdsoos werd door de DJ's de gehele dag de top- 100 gedraaid. Leuk inter mezzo was de spaghetti-eet- - FOTO WIM K00YMAN wedstrijd waarbij het er om ging zoveel mogelijk pasta in een zo kort mogelijke tijd naar binnen te werken Later op de avond was er nog een champagnefeest. Het afste ken van vuurwerk blijft ech ter toch bijzonder aantrekke lijk. Volgens afspraak knalde de jeugd er op het Molenplein lustig op los. De vuurwerk- handel deed dan ook goede zaken. In de oudejaarsnacht staat ook nu weer de autoverbran ding op het programma. Hoekse rakkers die het on danks het vandalismespel nu nog te bont maken en vanda lisme aanrichten hoeven niet op clementie van politiezijde te rekenen. Zij zullen worden overgebracht naar het poli tiebureau in Terneuzen en kunnen daar dan de verdere nacht doorbrengen. Een woordvoerder van de rijkspolitie in Middelburg liet gisteren weten dat mensen die zich in verband met deze zaak aandienden doorverwezen werden naar het recherche team in Haarlem, dat zich in tensief bezighoudt met deze af- faire. Bij de plaatselijke korpsen van de rijkspolitie in Van onze verslaggever HOOGERHEIDE - Een groep artsen van de Nederlandse Vereniging voor Medische Polemologie (NVMP, beter be kend als de vereniging van artsen, die tegen kernwapens zijn) wil gaan praten over de behandeling van vredesacti visten door politie en marechaussee. LUB - Het eerste grote jazz-festival dit jaar in Sluis werd gehouden, is w groot succes geweest. Daarom "uen de plaatselijke horeca-onder- }«ners in 1988 regelmatig jazz-optre- tens op touw te zetten. ■tader het motto jazz at the Jopies' is er 'oor de komende maanden een uitgebreid "ogramma samengesteld. De Borderline Dixielandband is het eer ste gezelschap dat naar Sluis komt en wel op 11 januari. De band treedt op in de Sluysse Havea Op 29 januari is de Lazy City Jazz Band aan de beurt Dit gezel schap treedt op bij Jopie. De Borderline Dixielandband doet op 6 februari weer Sluis aan en treedt deze keer op in taverne 't Belfort Diezelfde maand komt ook de New Orleans Train Jazz Band naar Zeeuwsch-Vlaanderea Dit gezelschap treedt op 26 februari op bij Jopie. Op 25 maart klimt in hetzelfde etablis sement de Jeggpap Jazz Band op het po dium. Een maand later treedt de Cotton City Jazz Band op bij Jopie. Ook voor mei en juni zijn er optredens gepland. Welke groepen dan zullen spelen is nog niet be kend. De voorstellingen beginnen telkens om 20.00 uur. Ook gesprekken met vredesac tivisten zelf staan op het pro gramma. Want ook voor hen heeft de NVMP-delegatie een boodschap. Wat betreft de 'overheid' willen de artsen onder aanvoe ring van dr. J. Wiertz uit Ber gen op Zoom praten met burge meester mr. J. de Leeuw van Woensdreeht, de officier van justitie en vertegenwoordigers van defensie, politie en mare chaussee. „Onze boodschap aan hen is: Laat de vredesactivisten met rust als het gaat om geweldloze acties. Neem bijvoorbeeld in de vredesactiekampj es niet steeds alle onderkomens weg. Door dit soort acties van de kant van de overheid wordt de agressie versterkt," meent Wiertz. Voor de vredesactivisten heeft hij de vraag in petto of voor hen het blijven demon streren in Woensdreeht wel zo veel zin heeft nu het besluit om geen kruisraketten te plaatsen, is genomea „Nu die duidelijk heid er is moet het met demon streren in Woensdreeht afgelo pen zijn," meent Wiertz. „Ze moeten van het terrein en de omheining afblijven. Ons ge sprek met hen heeft tot doel te voorkomen dat de vredesacti visten zichzelf in diskrediet brengen." GISSINGEN - Het ram- !™P Schorpioen heeft ®us gisteren een nieuwe SPlaats. Het is verhuisd an de Schelde naar de stei ls van de Provinciale «xanboot Diensten (PSD). a Schorpioen blijft nog een die in Vlissingen liggen om- de opbouw van het schip 'S niet helemaal klaar is. In ^voorjaar van 1988 krijgt het "nschip een vaste ligplaats in Mdelburg. Het publiek kan noS niet terecht op de ^orpioen omdat er volgens directie van de PSD geen verbinding met de wal ""dt gemaakt. (ADVERTENTIE) De buurvrouw merkt 't niet eens. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De dijkrecreatie tussen Ossenisse en Perkpolder moet in het toekomstig streekplan worden opgenomen. Dat zegt de gemeente Hontenisse in een reactie op het ontwerp-streek- plan dat de provincie heeft gepresenteerd. In hun reactie wijzen B en W erop dat vanuit de bestaande behoefte aan dagrecreatieve mogelijk heden langs dit deel van de Westerscheldekust spontaan een dagrecrea- tief gebruik is ontstaan. Het gaar daarbij om zon nebaden, surfen, oever recreatie en sportvisserij. De gemeente heeft voor dit dijkvak een be leidsprogramma ontwik keld, waarin de moge lijkheden van bescheiden dagrecreatieve voorzie ningen langs de Wester- schelde worden begeleid. Dat wil de gemeente ook graag terugzien in het streekplaa Wat het recreatiegebied De Vogel bij Hengstdijk betreft, willen B en W dat de in het streekplan aangegeven gesloten be grenzing van de recrea tieconcentratie wordt ge schrapt De overweging daarbij is dat het com plex niet alleen een func tie vervult voor ver- blij fsrecreanten, maar ook een dagrecreatieve functie voor de bewoners uit de omgeving. Voorts wijzen B en W op de uitbredingsplannen van het bestaande park, met onder meer ook dag recreatieve voorzienin gen. Deze verruiming zal, zo stellen B en W zich voor, de verdere recrea tieve ontwikkeling van Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren ondersteunen en bevorderen. De gemeente vindt dat de mogelijkheden voor verdere ontwikkeling en uitbreiding op bestem mingsplan-niveau moe ten worden bekeken en niet op voorhand in het streekplan mogen wor den uitgesloten. Op grond van die overwe gingen menen B en W dat de recreatieconcentratie zodanig in de plankaart moet worden aangege ven, dat omvang, situe ring en aard kunnen worden bepaald op basis van een nadere ontwik kelingsvisie voor dit ge bied. Zeeuwsch-Vlaanderen kwa men geen tips binnen. Politie woordvoerders in Hulst, Kloos- terzande, Axel en Oostburg zeiden ook niet te verwachten dat 'de gouden tip waar ieder een op wacht uit Zeeuwsch- Vlaanderen zal komen'. In Terneuzen dienden zich deze week wel een aantal tipgevers aan, maar deze werden, zo liet een- woordvoerder van de ge meentepolitie weten, direct doorverwezen naar Haarlem. „De mensen die zich meldden vroegen ook nadrukkelijk om het telefoonnummer," aldus de Terneuzense politieman. De korpsen in Hulst en Kloosterzande ontvingen wel ieder een tip. „Maar ja," zo stel den de wachtmeesters van beide korpsen, „het ging hier om een tip die je moet rang schikken in de rubriek 'gekke verhalen". De kinderen amuseren zich best tijdens de Oostburgse in- FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent OOSTBURG - De sport- en spelinstuif in de Oostburgse sporthal De Veerhoek was ook dit jaar weer een succes. Ruim 500 kinderen waren, over twee dagen verdeeld, pre sent om zich naar hartelust in het spelencircuit uit te leven. Voor het eerst had men de zaak gesplitst in een tweetal leef tijdscategorieën. Op dinsdag kwamen de leeftijden zes tot en met tien jaar in actie, terwijl gisteren de elf- en twaalfjari gen aan bod kwamen. Een splitsing die op alle fronten po sitief werd ervaren. „Kleinere wachttijden voor de spelen, de kleintjes komen niet meer in de verdrukking en de groepen zijn ook kleiner, wat met name de druk bij de toezicht houdende vrijwilligers reduceert", aldus Hans Ver gouwe, lid van het zwembad personeel dat al negen jaar lang de zaak organiseert. Daarnaast waren op de twee dagen ook 45 vrijwilligers pre sent Vergouwe: „Die mensen zijn voor ons goud waard. Voorts blijkt de formule aan te slaan, want anders houd je na negen jaar niet deze belang stelling". Ook wethouder J. de Vries kwam een kijkje nemen in de sporthal. Tevens trok hij de ge lukkige winnaar uit een verlo ting, die dit jaar voor het eerst werd gehouden. De gelukkige was Peter Bentschap, die met een rijwiel naar huis mocht gaan. De instuif betekende het einde van een aantal activitei ten tijdens de laatste weken van het jaar. Zo stond er eerder in de week onder meer 'het jaar uit zwemmen' op het pro gramma met tevens een de monstratie kunstzwemmen van de Vlissingse recreatiever zameling, die ook goed bezocht werd. Van onze correspondent TERNEUZEN - De gemeen tepolitie van Terneuzen heeft de 19-jarige C. M. uit Terneuzen aangehouden, verdacht van een groot aan tal diefstallen en inbraken van auto's. Deze delicten werden gepleegd buiten het grondgebied van Terneu zen, voornamelijk in België. De Belgische politie in het plaatsje Aspen heeft dan ook een verzoek om uitlevering ge vraagd en gekregen. M. heeft overigens tijdens de verhoren al zeven diefstallen van auto's bekend. Als de Belgische justi tie de zaak rond heeft, wordt de jongeman weer in handen ge steld van de gemeentepolitie van Terneuzen, die ook nog een appeltje met hem te schillen heeft.

de Stem | 1987 | | pagina 11