SPORT Schelde-dames blijven onder verwachtingen Lensen blijft bij Axel Zege voor Gajewski Winterstoptoernooi in Oostburg ON LOKHOFF HOOPT NOG ALTIJD OP TERUGKEER NAAR NEDERLAND Triathlonkalender goed bezet Moerland favoriet in Goes |de Canadese in bijna alle tot internationaal Sijn wereldrecord seconden) tijdens lome heeft van htman' van het sr Prestige- lan, een I over alle ir, dan zou I Sergej Bubka lnger werd in lis loor en een half |»akte hij diezelfde ïan, die volgend ?e nog i Olympische, op Ie erelijst wil STEM.SPORT 2 WOENSDAG 30 DECEMBER 1987 [NSENBEEK - Ton Lokhoff is weer even te- in het land. De uit Breda afkomstige twee- idige international en momenteel speler bij Zuidfranse Nimes Olympique maakt gebruik de winterstop om de familie en vrienden der eresse reden jtiek Oranje Voornemen Goes wint Pompe-bokaal Sponsor voor tandem Nieuwjaarsloop in Heikant Liesbeth Kodde toont klasse ALLE WEST-ZEEUWS-VLAAMSE CLUBS PRESENT Van Veldhoven moeizaam naar halve finale snze (polomedewerker JJEUZEN - De water- competitie zit er voor jielft op. In het week- van 9 januari hervat ting Zeeland de compe- het district gaat 16 ja- rai van start en de play- ajn midden februari. derde klasse van de bond, de Stormvogel-heren terke eerste seizoenhelft te p. Daardoor eindigden zij Bubka, die tegenwoord hulp krijgt van Rudolf Zaga nov, de psycholoog ie ook w te SP®!®1!- Kampioen reldkampioen schaken Gai 101 al met meer wor- Kasparov bijstaat, richt zi< tijdens de trainingen op he 'os' We moeten proberen Jweede of derde te worden, spelen we na-competitie. Frankrijk heb je twee andere hoogten dan de 6,03 m ter, die nu als wereldrecord de boeken staat. Hij sprin naar hoogten, die variëren vi divisies, een noorde- 6,20 tot 6,40 meter. „Om al wennen aan die hoogten. Mai mers promoveren di- dat wil niet zeggen dat ik eri twee ie ,sP®len met reken binnenkort daar ovei ®er achttien mt de eerste heen te springen in een officie wedstrijd. Het wereldrecoi kan zo nog promoveren wordt telkens centimeter va centimeter verbeterd. Niet on dat ik op die manier meer nïzomer leek het er al lange cordpremies zegt Bubka, kan verdienen „maar omdat Een nieuw record bezorgt altijd weer een kick, die ik a tijd opnieuw wil hebben. R ddoor heimwee, Ton om- vendien is het voor het publis het niveau in de Franse veel aantrekkelijker als er vi de divisie zo bedroevend ker een record verbetei wordt. Geld speelt daarbij gee htereenvolgens Roda JC, rol". T14 bij de eerste vier, zodat ze de play-offs in gaan met reeële kansen op promotie. Ook de Ganze-heren debute ren sterk in de eerste klasse van het district Ze sloten de eerste competitiehelft af met een tweede plaats waardoor dat team zelfs niet verwachte titelaspiraties mag koesteren. In de tweede klas breekt het Terneuzense De Schelde tot nu toe geen potten. De ploeg duikt de winterstop in met slechts twee teams onder zich. Van die twee is Stormvogel 2 absoluut het zwakke broertje. Bij de dames is Stormvogel zonder meer de verrassing. De buterend in het district prijken ze op een keurige tweede plaats. Ganze daarentegen speelt op het niveau van vorig jaar en de Goese dames voelen de hete adem van het degrada tie-spook in de nek. Ook de Schelde-dames bleven onder de verwachtingen. In de eerste klase dirstrict pakten zij uit negen wedstrijden vijf spaar zame puntjes. Men zal anders voor de dag moeten komen in de tweede competitiehelft, want de kloof is slechts drie punten met hekkesluiter Ven nen. De Schelde-jeugd voldoet aan de verwachtingen met vijf punten uit acht duels. STANDEN HEREN Eerste klasse: Zegenwerp 9-15, Ganze 8-12, Treffers 8-12, Hellas 9- 11, Merlet 9-9, HZ&PC 9-8, ZON 9- 7, De Rog 9-6, Lutra 9-4, DZT 9-5. Tweede klasse: Dokkelaers 9-17, Daphnia 8-15, DEZV 8-12, Argo 9- 11, TRB/RES 9-10, Marco Polo 9-7, Aegir 9-6, Schelde 9-6, Nautilus 9- 4, Stormvogel 2 9-0. Jeugd: Arethusa 8-14, Hellas 8-12, Warande 7-10, Treffers 8-8, BZV 8- 7, Schelde 8-5, MZ&PC 8-5, Merlet 8-5, Hieronymus 7-4. DAMES Eerste klasse: MZ&PC 9-17, TRB/ RES 9-16, PSV 9-14, DEZV 9-11, Argo 9-9, DZT 9-7, Eszet 9-6, Schelde 9-5, Hellas 9-3, Vennen 9-2. Tweede klasse: Warande 9-16, Stormvogel 9-14, Tempo 9-12, Are thusa 9-10, Dokkelaers 9-10, Krab ben 9-8, BZ&PC 9-6, Ganze 9-5, RZL 9-4, Zeester 9-3. Ik ben een stuk sterker' Jacques Hendriks dens de lange competities dei ik aan thuis, aan mijn famij Maar ik help ook anderen, cd f eens te zien. refzen raa^s^ïzK 1 1x31 voor weken weer in Nederland. Op 10 ja- men met onze stokken vansti r' 8a lk weer terug- Met de selectie van Nimes gaan dion naar stadion. We springe ian eerst acht dagen op wintersport, langlaufen. Dat niet tegen elkaar, maar tege uur voor de conditie. Vervolgens trainen en dan in de lat Dat is onze tegensta februari begint de competitie weer". staan op het ogenblik met nog twaalf wed- Sochaux staat al tien pun- en een zuidelijke. De ie na-competitie. Eén op dat het vierjarige con- met Nimes, waarvan nu divisie. Ik kwam op een don derdag terug. De dag daarna was er een competitie-wed strijd, die heb ik natuurlijk nog niet meegedaan. Maar een week later stond ik al in de ba sis en na een aantal wedstrij den was ik zelfs weer aanvoer der. De trainer zei dat ik de beste was en een voorbeeld voor de groep. Dus werd ik aanvoerder. Ik heb het door conditiegebrek nog even moei lijk gehad maar van lieverlee ging het weer lopea Na een matige start hebben we uit de laatste tien wedstrijden 15, 16 punten gehaald. En dat is na tuurlijk wel goed, hè. Maar we zijn gewoon beter geworden. Al die nieuwe gasten komen ook uit de eerste divisie". dit niveau ruime verbeteringe rhalf jaar verlopen is, ver- nauwelijks meer mogelijk zij en zou worden. Zowel RryrfJpflllY En menselijk gezien heb ik oo «ff zelf als zijn vrouw utavx-A. meer aan die kleine spronge ne, konden niet goed wen- in het Zuidfranse stadje. iuw Lokhoff werd ge- aoord, ïgever Lokhóffs oude PSV en Antwerp este tennisspeelster ter wereld foto inden interesse. Alle vier echter terug toen dat de voorzitter van Nl- ilympique, tevens burge- Jean Bousquet zes Franse francs oftewel miljoen gulden vroeg voor ipeler. )off: „Bousquet wilde mij wat kost houden, zo tevre- hij over mij. Ik kreeg seizoen nogal wat kritiek medespelers, omdat ik zo [op ze schold. Ik zei tegen Witter dat het dan maar [was dat ik weg zou gaan. Intwoordde dat hij mij niet pten gaan, dat dan die tien i spelers maar moesten [ekken. En inderdaad, we 6 dit jaar met een totaal i elftal. Toen ik weer voor tast op de training kwam, - ik niemand meer, afge- |van een stuk of drie vier suit het tweede", wijl de selectie met de ta trainer al aan het werk I bleef ik deze zomer in Ne- [Jd, hopend op een trans- i werd soms wel 100 keer |en dag gebeld, maar er niets uit. Bousquet wilde pn gegeven moment wel water bij de wijn doen, 'vroeg nog altijd negen m dat vond PSV -dat mij [amper vier ton verkocht r te veel. Antwerp wilde pt verst gaan, maar geen [ton betalen. Uiteindelijk, ^petitie was in Frankrijk eer begonnen, kwam de ftter met een voorstel dat l®ant voor mij was. Als ik [kwam, kreeg ik de ga- dat ik na afloop van dit m voor een kleine vijf ton ;on. Dat heb ik toen maar L Tenslotte had de voor- Ime ook keurig behan- |Ik kreeg gewoon mijn terwijl hij ook had kun- pgen 'als je niet komt krijg je niets meer'. F ene kant was ik teleur- aan de andere kant ertstikke blij dat ik na f Ken onzekerheid tenmin- F Waar ik aan toe was". I? yerwachtte bij zijn te- kritiek van medespe- r "^uwe trainer Serafin T Publiek vanwege het feit een maand gedeserteerd Paar dat viel mee. [heb blijkbaar in Nimes i respect afgedwongen, wan ik in Nederland ooit p egen. ik werd na het seizoen ook uitgeroepen pre speler van de tweede Via een Nederlandse krant, die hij dagelijks thuis krijgt in zijn riante woning iets buiten Ni mes, VI en opgestuurde video banden houdt Ton Lokhoff het Nederlandse voetbal goed bij. Met name PSV natuurlijk. „Ik vind het alleen maar leuk voor die jongens dat het zo goed gaat, je hebt er toch een paar jaar mee gespeeld, dan gun je ze dat. Het kampioen schap is al niet echt bijzonder meer voor ze, de Europacup is veel belangrijker. Ik ken hun tegenstander voor de kwartfi nale, Girondins Bordeaux na tuurlijk goed. Ik zie ze iedere week op TV, heb alle Europa cup-wedstrijden van ze gezien. Het is een ervaren ploeg. Je wordt ook niet zo maar kam pioen van Frankrijk, er spelen ook een stuk of zes, zeven in ternationals in. PSV heeft meer kwaliteit, maar Bordeaux is zeker niet kansloos. Het is een heel clevere ploeg. Vooral in uitwedstrijden zijn ze gevaar lijk. Met een 1-0 zege in de eer ste wedstrijd, thuis in Bor deaux zullen ze dan ook heel blij zijn. Ik denk dat het pas na twee - aantrekkelijke - wed strijden beslist zal rijn". De zomer van 1988 staat voor voetbalminded Europa in het teken van de EK-eindronde in West-Duitsland, Ton Lokhoff behoorde in zijn PSV-periode een tijdje tot de selectie, maar de tijdelijke emigratie bracht daar verandering in. Veel hoop op een plaatsje in de selectie voor het EK heeft hij dan ook niet „Zolang ik nog in de tweede divisie speel, is Oranje uitge sloten. Al moet ik zeggen dat ik na anderhalfjaar Nimes een stuk sterker ben geworden. Bij PSV waren er zo veel vedettes, ik was gewoon een schakel in het elftal, wat door de spelers overigens erg gewaardeerd werd. Alleen door Kraay op een gegeven moment niet meer zoDe rest bij PSV is me pas gaan waarderen toen ik weg was. Anders zouden ze ook niet negen maanden later bellen of ik terug wil komen. Bij Nimes ben ik anders gaan spelen. Ik ben daar uitgegroeid tot wat Gullit bij PSV was. Al kun je Nimes natuurlijk niet met PSV vergelijkea Het betekent wel dat ik daar constant onder druk speel, de verwachtingen zijn hoog, bovendien heb je 90 minuten een mandekker boven op je staan en zulke gasten wil len meestal alleen maar tegen je poten trappen". „Omdat ik voor mij zelf voelde dat ik sterker ben geworden, wilde ik wel terug naar PSV. Je speelt daar toch op een stuk lager niveau, ik wilde wel eens kijken of ik werkelijk sterker NIEUWSOVERZICHT GOES - Zondag derdeklasser Goes is winnaar geworden van de Pompe-bokaal. In de finale van de strijd om deze wisselbe ker klopte die ploeg in het Goese sportcentrum bekerhouder Yerseke met 3-0. Goes toonde zich in dit Bevelandse zaalvoetbaltoernooi opper machtig. Op de eindzege viel dan ook niets af te dingen. Zater dag tweedeklasser AZW werd derde voor Patrijzen, Bevelan ders, 's-Heer Arendskerke, het Zeeuws jeugdteam en Kloetin- ge. De ruim 600 bezoekers zagen Heinkenszand eerste worden van de verliezersronde. Deze groep bestond uit de nummers drie en vier van de poules. HOEK - De recordpoging van het tandemkoppel Arnold Pol derman/Guus Barhorst is financieel rond. Als laatste spornsor werd Amev, de hoofdsponsor van de KNWU, binnengehaald. Dat is mede het gevolg van de televisie-uitzending donderdag 14 januari in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy'. De uur-re cordpoging zal door de EO op het scherm worden gebracht. Er zijn ook vergevorderde contacten met Martin Venix van Ahoy' om alsnog op de baan daar te trainea Nu moet op de buiten baan van Alkmaar getraind worden. Vorige week kwam het duo in bezit van de speciaal gebouwde tandem. Voor de supporters is er de mogelijkheid om per auto bus deze recordpoging van nabij mee te maken. HEIKANT - Zaterdag 2 januari houdt de trimclub Heikant in samenwerking met SV Aloy de 'Nieuwjaarsloop'. De afstanden van deze trimloop zijn drie, zes en tien kilometer. Het is de tweede loop in Heikant dit winterseizoen. De eerste werd op 5 december gelopen. Het startschot wordt gegeven om 15.00 uur en men kan inschrijven vanaf 14.00 uur in het ge meenschapscentrum 't Heike. Het parkoers loopt voor een groot gedeelte door het bosrijke gebied van Stekene. Was- en kleedaccommodatie zijn voorhanden. FREDDY DE MUYNCK uit IJzendijke wist tijdens een B-veld- rit in het Belgische Brakel een eervolle tweede plaats te beha len. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - Ook komend seizoen komt er een overkoe pelend klassement voor het triathlongebeuren in Zeeland. Ton Lokhoff: even terug in Nederland. FOTO MARCEL BEKKEN was. Of ik me met de echte top kon meten. Als het even kan, wil ik dat dan volgend seizoen. Nederland of België. Ik ben net 28, dat moet toch nog kunnen. Contact heb ik niet veel meer gehad. Ja, Kessler heeft beloofd me in de gaten te blijven hou den, en als die zo iets zegt dan doet hij dat ook. PSV zal een stuk moelij ker worden. Ik speelde daar rechtshalf, Berry van Aerle doet het op die plaats nu voortreffelijk. Maar eerst speel ik nog een half seizoen bij Nimes. Laat dat dan ook maar mijn sportieve voornemen voor '88 zijn: promoveren met Olympique". GOES - Op de eerste dag van Indoor Zeeland, het vierdaagse paarden- en po nyfestijn in de veilinghallen te Goes, waren de klassen B, Ml en M2 aan de orde. Lies beth Kodde met Oiseau van De Weelruiters toonde haar klasse in de M2-categorie door met 127 punten te zege vieren. Over de gehele dag genomen waren de verrichtingen van de dressuurproeven aan de matige kant. Waarschijnlijk een ge volg van de prachtige entou rage van de ha], waardoor de combinaties wat gespannen in de ring kwamen. Liesbeth Kodde had daar schijnbaar het minste last van. Zij behaalde in de M2-klasse de hoogste secore van de dag. De Koewachtse Deborah van Lier met Simson van Graeve Jan moest tien punten prijsgeven op haar. In de Ml-klasse pakte de Goese secretaresse, Fran- ciska Bakker met Amber, het goud met 124 punten. Christine Kosters met Zypher van Graeve Jan, ook nerveus, scoorde 112 punten en kwam daardoor niet voor de ereplaat sen in aanmerking. Opmerke lijk goede verrichtingen waren er in de B-klasse. Daar vielen zeven winstpunten te noteren bij de veertien combinaties die aan het vetrek kwamen. Uitslagen Klasse M2: 1. Liesbeth Kodde met Oiseau (De Weelruiters), 2. Paula Suijkerbuik met Wendy (Moer straten), 3. Annette Kerschot met Zeelandia (Planatageruiters). Klasse Ml: 1. Franciska Bakker met Amber (Zuid-Beveland), 2. Geert van Loon met Zatec (Wouwse Plantage), 3. Anneke van Leeuwen met Sam (Posthoorn). Klasse B: 1. Milko Wihagen met Urbanus (Wouw Vooruit), 2. Ineke Stevens met Zerdinance (St.-Dyo- nisius), 3. Willem den Boer met Wodan (Schouwse Ruiters). Van onze tennismedewerker GOES - In navolging van de andere indoor-toer- nooien kreeg het jaarlijkse AKAI-kersttoernbooi in Goes een andere opzet. Geen knock-out-systeem meer, maar een poule-systeem waarin elke deelne mer verzekerd is van het spelen van een aantal par tijen. Dat resulteerde in een aantal partijen waarin het krachts verschil erg groot was. Maar dat gold niet voor alle poules. Bij de heren-B drukte Jaap Moerland het krachtsverschil in zijn poule-wedstrijd tegen Bart Baaren uit in de cijfers 15-0 en het duel tussen hem en Frans Verhulst moet beslis sen wie winnaar wordt. Remco Maandag, die als tweede getipt wordt na Moer land, had het daarentegen moeilijker. Met 6-6 stuitte hij op Marcel Wolfert en met slechts twee games verschil won hij van Gillis van Gruiter. Deze werd tweede in de poule na een 6-5-zege tegen Wolfert. Ook Middelburger Joost Thoorenaar plaatste zich voor de eindronden na zeges te gen Jos Verschuure (10-3) en Michel Gorsse (8-3). Bij de da mes-B is de Brabantse Carmen Kaan favoriete. In haar poule speelde zij met 6-6 gelijk tegen Sandra Suijkerbuijk, die op haar beurt met 7-4 won van Manon Kienjet. Kaan versloeg Kienjet met 8-5. Enkele uitslagen: HE-B: Michele Gorsse-Jos Verschuure 8-3, Ferdinand Werger-Ronald van de Broek 8-3; DE-B: Mirjam Kaan-Maijolein Cijsouw 4-4, Ingrid de Vries-Chantal van Schel ven 8-4; HE-C I: Dennis de Jong-Bart Baaren 8-4, Antoine van Bockel-Harold Schipper 10-3, Jan Goense-Antoine Koster 12-3, Erwin Carol-Antoine Koster 6-5, Chris Versteeg-Gillis van Grui ter 7-6; DE-C 1: Chantal van Schelven-Elisabeth Buijs 6-3, Esther Levolger-Marion Mewiss 5-4; DE-C 2: Els Ars-Vanessa de Haan 8-4. Van onze sportmedewerker AXEL - Zondag derdeklas ser Axel en trainer Jaap Lensen hebben hun verbin tenis met een jaar verlengd. Dat betekent dat Lensen vol gend seizoen zijn derde jaar bij de Axelse voetbalformatie in gaat. Deze 'Super Prestige' moet in verschillende categoriën se nioren, vetarenen, dames en junioren) een Zeeuws kam pioen voortbrengen. Een titel strijd, die ook open staat voor deelname van sporters van buiten de provincie Zeeland. De junioren en dames heb ben als maximum een zesde triathlon, terwijl de heren en veteranen het maximum van de kwart triathlon krijgen af te werken. Dames en junioren be- kampten vorig seizoen elkaar ook op de kwart triathlon, maar omdat de belangstelling dermate gering was, heeft men de afstanden teruggebracht naar die van een zesde triath lon. De kalender is trouwens aar dig uitgebreid. Nieuw zijn de wedstrijden in Serooskerke, Philippine, Kloosterzande, Kamperland en Westkapelle. Voor de 'Super Prestige' komen acht wedstrijden in aanmer king. Van die acht tellen er vijf mee voor de eindklassering bij de senioren en veteranen. Bij de junioren en dames, die zeven wedstrijden hebben, tellen de vier beste resultaten mee. KALENDER Jeugd en familie triathlons: 28 mei: Koewacht, 4 juni; Goes, 18 ju ni: IJzendijke, 28 juni: Vlissingen schooltriathlon)), 2 juli: Hoek, 20 augustus: Axel, 10 september: Se rooskerke (laatste drie zijn fami lie-triathlons). Recreatieve en wedstrijd-triath- lons: 30 januari: Vlissingen (zwen- loop), 13 februari: Terneuzen (uur- loop), 19 maart: Terneuzen (zwem- loop), 4 april: Terneuzen (fiets loop), 16 april Philippine (fiets- Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Terneuze- naar Dieter Gajewski mag gerekend worden tot één van de favorieten in het Ador-tennistoernooi in de Braakman. Dat toernooi in de leeftijdscategorie vanaf 35 jaar, ging deze week van start. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Zondag 3 ja nuari wordt in de sporthal len van Oostburg en Cad- zand de negende editie van het 'Winterstoptoernooi' ge houden. Een zaalvoetbaltoernooi dat destijds door Jannis van de Voorde en Rik Henry van de grond kwam om in de voetbal- loze periode rond de jaarwisse ling de West-Zeeuws-Vlaamse veldverenigingen bij elkaar te brengen. In tegenstelling tot een aan tal voorgaande edities komen nu weer alle clubs in actie. Nog steeds zwaait het duo Van de Voorde/Henry de scepter en men is uiteraard blij met de grote belangstelling dit jaar. Doordat iedereen present is, wat neerkomt op twaalf teams, moet men wel met een gedeelte van het programma uitwijken naar de sporthal van Cadzand. Dat leverde overigens geen problemen op. Naast de tien West-Zeeuws-Vlaamse veld verenigingen komen ook Wa terlandkerkje en Sasput met een team. „Deze beide clubs hebben ons in het verleden vaak geholpen om ons deelnemersveld te com pleteren en dus laten we ze nu dan ook niet vallen", aldus Rik Henry. Nieuw is dat in de voor rondes - de twaalf teams wor den verdeeld in drie poules - in de poule een volledige competi tie afgewerkt wordt. Henry: „Dit hebben we gedaan om zo'n eerlijk mogelijk verloop te krijgen. Nu ontmoeten de teams elkaar tweemaal, zodat een misstap nog rechtgezet kan worden". De winnaars van de drie poules komen daarna in Oostburg in actie in de finale ronde, die via een halve comp<_ title betwist wordt. De wed- strijdduur is vijftien minuten. Vorig jaar pakte Breskens de wisselbokaal en omdat die ploeg al meerdere malen de hoofdprijs greep kan men nu, bij winst, de bokaal definitief mee naar huis nemen. Een bo kaal, die beschikbaar is gesteld door René en Tilly de uitbaters van de kantine in de sporthal De Veerhoek. De wedstrijden in Oostburg beginnen om 11.00 uur. De fina leronde wordt vanaf 17.00 uur afgewerkt. In Cadzand speelt men vanaf 13.00 tot 16.00 uur. De teams van de poule, die daar in actie komt zijn: Cad zand, Groede, Schoondijke en Sasput. De andere ploegen, die in Oostburg spelen zijn: Bier vliet, Hoofdplaat, Aardenburg, Oostburg, IJzendijke, Bres kens, Sluis en Waterlandkerk je. Organisator Rolf Hoving had gehoopt op wat meer belang stelling uit de regio, maar de 70 inschrijvingen, die hij mocht ontvangen staan toch garant voor een succesvol verloop. Het toernooi geldt voor alle catego riën en wordt gespeeld in pou les. In de C-categorie bij de he ren ging Dieter Gajewski in poule A met een 11-6-zege te gen Wim Nijsse van start, ter wijl Fred Elliott in de andere poule met twee games verschil zegevierde over Frits Lij baart (10-8). Naast Elliot is Teun van Heelsbergen één van de kans hebbers, maar deze kwam nog niet in actie. Drie poules zijn er in de Dl- categorie bij de heren. Hans van den Akker startte daarin met een forse 12-4-zege tegen Eddie Roelofs, terwijl Harold Albicher Jacques Beun ruim achter zich liet: 10-3. Bij de D2- heren is Antoine de Waal een mogelijke poule-winnaar. Hij behaalde overwinningen op achtereenvolgens Wim van Ham (12-4) en Ben Hoek (11-3), terwijl Tim Robijn met 11-4 Jacques Beun versloeg. Bij de dames lijkt Tiny van Z weeden een van de kanshebsters. Zij ging van start met een afgete kende 13-1-overwinning tegen Gerda Wille. Enkele uitslagen: HE-C: Frits Lij- baart-Guus Pica vet 10-4; HE-D 1: Wim Nijsse-Johan Blackman 14-6; HE-D 2: Jan Nouwen-Cees de Bliek 16-2, Tom den Haan-Jan Nouwen 11-4; DE-D: Rita Lau- reijns-Gerda Wille 10-4, Tilly Die- rick-Gerda Wille 10-3, Ria Scheele-Janny Nouwen 8-4, Nel den Haan-Janny Nouwen 11-5. loop), 23 april: Axel (fietsloop), 14 mei: Terneuzen, 21 mei: Klooster zande (fietsloop), 15 juni: Terneu zen (tijdrit), 10 augustus: Westka pelle, 14 augustus: 's-Heerenhoek (fietsloop), 26 augustus en 3 sep tember: Wilhelminadorp. Super Prestige: 28 mei: Koewacht, 11 juni: Hoogerheide, 18 juni: IJ zendijke, 25 juni: Breskens (niet voor dames en junioren), 2 juli: Hoek, 6 juli: Kamperland, 20 augustus: Axel, 10 september: Se rooskerke. Van onze tennismedewerker HULST - Tim van Veldho ven maakt deze week in het jeugdtennistoernooi te Hulst zijn rentree na een af wezigheid van ruim ander halve maand vanwege een handblessure. De derde ge plaatste Zeeuws-Vlaming bereikte gisteren de halve finales door een twee sets zege op de Belg Steve Lal- mond. Tegen Lalmand leek het er aanvankelijk op dat Van Veld hoven geen enkele hinder on dervond van het feit enige tijd rust gehouden te hebben Als een wals donderde hij volledig over zijn tegenstander heen, hetgeen resulteerde in een 6-0- setzege. In de tweede set gaf Lalmond veel beter partij, voornamelijk doordat hij zo veel mogelijk het tempo uit het spel haalde. Lalmond nam een voorsprong van 1-3. De condi- 'tioneel sterkere Van Veldhoven verzette evenwel de bakens. Hij nam de leiding met 4-3. Hij besl,iste de set en de partij uit eindelijk door de tiebreak met 7-4 te winnen. In de halve finales bij de vijftienjarige jongens komt van Veldhoven nu tegenover de tweede geplaatste Tim van Rode uit het Belgische Puurs te staan. Bij de dertienjarige jongens herleeft evenals in de oudste leeftijdscategorie de Holland- België-sfeer. Jean-Loup van de Wiele en Sebastien Rottier plaatsten zich voor de halve eindstrijd en beiden moeten de Zeeuws-Vlaamse kleuren ver dedigen tegen sterke Belgische vertegenwoordigers. Van de Wiele neemt het op tegen de fa voriet Johan van Herck, terwijl Rottier moet strijden tegen Wim Janssens. Bij de dertienjarige meisjes zijn de finalisten reeds bekend. Nathaly Tijssen- plaatste zich na een 7-6 6-1-zege op Marie- Catherine Deville, terwijl de als favoriet bestempelde Elke de Beuckeleer met 6-16-1 over tuigend won van Marjon Co- pier. UITSLAGEN Jongens t/m 9 jaar: Virgil Greeve - Jan Maas 6-0 6-1. Jongens t/m 11 Jaar: Richard van Tuijl - Tim Waelbers 6-0 6-0, Eduard van de Wiele - Virgil Greeve 6-0 7-5, Pascal van Driel - Tom Lefeber walk-over voor Van Driel, Patrick Kint - Alexander Janssens 7-6 6-2. Meisjes t/m 11 jaar: Marjon Copier - Astrid Koen 6-0 6-0, Stephanie Deville - Veerie Adriaansens 6-0 6- 2.

de Stem | 1987 | | pagina 9