BENDE HARDE CRIMINELEN HET NIETS AAN TOEVAL OVER PALESI Westduits scj over atoo ïeemt grote t ieraieuwde loor dollarvc Fake run Ahold bedankt politie Diamanten en nummers van de bankbiljetten AMSTERDAMSE destemextra binnenland dinsdag 29 december 1987 T20 BLOEMEND AAL - Een bende van harde, satani sche, onverbiddelijke criminelen, die niet in pa niek raakten en die de ontvoering van Gerrit Jan Heijn degelijk voorbereid hadden. Reconstructie Bewijzen Bandje Diamanten Rosa Okurahotel DE STEM BUITENLANl (ERUZALEM (AP) - In Is- aël z:jn gisteren de proces- ;en hervat tegen ruim 800 'alestjnen die worden be- ichulcagd van verstoring /an de openbare orde in de jezette gebieden. Onder de sraëlsche leiders zou ver- ichillend worden gedacht jver de vraag of de betrok kenen in aanmerking komen /oor uitwijzing. Begrip Ontvoering 'perfect' Door Rinze Brandsma en Eugène Leenders Daar begint het verhaal van de ontvoering van de Ahold-topman. Verscheidene mannen observeerden in de onmiddellijke omgeving van het woonhuis van de fa milie Heijn in Bloemendaal de gedragingen van G.J. Heijn, in de dagen vlak voor de ontvoering. Hun signalementen zijn be kend. Maar hoe zij in de vroege ochtend van woensdag 9 sep tember Heijn in hun bezit kre gen en waar zij him prooi naar toe brachten, dat zijn ook voor het opsporingsteam nog vraag tekens. Wat wel bekend is, werd door politie en justitie op de persconferentie gistermid dag op het Bloemendaalse ge meentehuis in uitvoerige ver klaringen naar buiten ge bracht. Voor het eerst, na het ophef fen van de maandenlange in formatiestilte. Om een verant woording af te leggen van het recherchewerk en om het grote publiek nog nauwer bij de ont voeringszaak te betrekken, nog meer tips los te krijgen. De onderstaande reconstructie is een combinatie van wat de politie en Ahold gisteren kwijt wilde. Dat is nog niet het com plete verhaal. De politie laat niet het achterste van de tong zien, zo bleek ook uit afwe rende of ontwijkende antwoor den op vragen naar de vele 'waaroms' die bleven. Opening van zaken, maar het onderzoek gaat met volle kracht voort. En ook voor ver der politiewerk worden 'tactiek en techniek van de opsporing van strafbare feiten niet meer dan strikt nodig aan de open baarheid prijsgegeven', zoals de minister van justitie vooraf meldde. Als Gerrit Jan Heijn op woensdag 9 september niet aankomt bij zijn eerste afspra ken (waaronder bij zijn tand arts in Koog aan de Zaan), slaat al in de ochtend het Aholdcon- cern alarm bij de politie van Zaanstad, die direct de politie van Bloemendaal inseint Di rect ook al wordt gedacht aan een mogelijke ontvoering. Maar omdat een ongeval ook mogelijk is, wordt de route van Bloemendaal naar Koog nage lopen. Dat levert niets op, net zo min als een buurtonmder- zoek in Bloemendaal. Achteraf moet de ontvoering zich vrijwel onmiddellijk na het verlaten van de woning van Heijn hebben voltrokken, ge zien de aanwijzingen en getui- geverklaringen. Pas tegen de avond, om half 6, wordt de groene AUDI 200 van Heijn aangetroffen, he melsbreed op een kilometer af stand van Heijns woonhuis, ver van de logische rij route. De po litie vindt de afgesloten auto na een tip van een buurtbewoon ster. Intensief technisch onder zoek aan auto, in buurt en wij der duingebied levert geen na dere sporen op. De eerste avond al conclu deert de politie dat Heijn ont voerd moet zij n en activeert het regionale recherchebijstand- team Haarlem/Alkmaar, dat zijn intrek neemt in het politie bureau in Haarlem. Ontvoe ring lijkt het meest waar schijnlijk, al is de mogelijkheid van vermissing ook denkbaar. uitdrukkelijke eis was van de ontvoerders. Wel maakt hun eerste brief kenbaar, dat zij op 'voorpaginanieuws' geen prijs stelen. Inschakelen van de poli tie is 'niet verstandig'. De brief eist ook een reactie van de familie Heijn, om dui delijk te maken dat de claim begrepen is: een mini-adver tentie in vier grote dagbladen, op maandag 14 september: „Jo- han. Heb je me gisteren in de trein niet willen zien? Maria." Dat lukt pas in de kranten van dinsdag 15 september en de tekst wordt wat veranderd, om de ontvoerders duidelijk te ma ken dat de familie bereid is, de zaak zo snel mogelijk af te han delen: „Johan. Graag zie ik je in de trein, maar hoe herken ik je? Maria." Donderdag 17 september komt een tweede, opnieuw getypte brief van de ontvoerders bin nen. Zij laten niet weten of de geplaatste antwoord-adverten- tie begrepen en gezien is, de in houd is van dezelfde orde als de eerste, met de opdracht voor net zo'n advertentie. Er zit een cassettebandje bij, met de stem van Gerrit Jan Heijn. Deze deelt kortweg mee, te zijn ontvoerd en zich op dat moment goed te voelen. Het stukje band blijkt door de ont voerders kundig te zijn gemon teerd in een andere cassette. Bij de brief wordt ook de autosleu tel van Heijns AUDI verstuurd. De brief is, evenals de eerste, verstuurd vanuit Nederland - en niet vanuit een Europees land, zoals eerder werd gemeld. Zaterdag 19 september lukt het, die advertentie in de dag bladen te krijgen, opnieuw met kleine aanpassing: „Johan. Ik herkende je stem in de trein. We moeten praten. Maria." De derde brief van de ont voerders volgt op 24 september. In die brief een herhaling van de eis een advertentie te plaat sen. Alweer maakt de brief niet duidelijk, of de ontvoerders de geplaatste advertenties gelezen en begrepen hebben, inclusief de bereidheid van de familie Heijn om snel te willen onder handelen. Wel delen zij mee dat de heer Heijn het goed maakt. Weer plaatst de familie de gevraagde Johan/Maria-ad- vertenties, weer uiten zij daarin de wil tot onderhande len ('We moeten praten'). Pas daarop, in de op 30 sep tember ontvangen brief, reage ren de ontvoerders dat zij de advertenties goed begrepen hebben. Zij komen voor het eerst met hun losgeldeis. Heijn zal worden vrijgelaten na beta ling van ongeveer 8,4 miljoen in verschillende binnen- en buitenlandse valuta: duizend biljetten van 100, tweeduizend van 250, drieduizend van 1.000, duizend van 100, twee duizend van DM 500 en drie duizend van DM l.OOO.Bij elk aar dus 12.000 bankbiljetten, De persconferentie in het gemeentehuis van Bloemendaal. per soort, per duizend te bun delen, een stevig elastiek om elke bundel. Daarnaast eisen de kidnappers duizend stuks eerste klas gesle pen diamanten, bij elkaar 700 karaat van excellente kwali teit, 'D-zuivere'. Van de dia manten wordt de grootte van het karaatgehalte nauwkeurig opgegeven. De brief zegt, dat het wel tijd zal kosten geld en diamanten bij elkaar te brengen. In een nieuwe advertentie op 2 okto ber moet de familie maar aan geven wanneer dat lukt: 'Ma ria. Ik neem over dagen con tact met je op. Johan.' De diamantwereld meldt echter, dat de gevraagde top kwaliteit diamanten nog niet binnen een half jaar bij elkaar te brengen is, als die al lever baar is. Het zal in elk geval een hoop publiciteit en rumoer in dat wereldje geven. Daarom bevat de Ahold-ad- vertentie op 2 oktober een al ternatief voorstel: „Maria. Zo kunnen wij niet blijven praten. Je voorstel is uitgesloten. De 12 bundels liggen vandaag klaar. Johan." Dat betreft de bundels van het gevraagde losgeld van 8,4 miljoen. De ontvoerders reageren weer per brief, die op 6 oktober aankomt. Zij gaan niet ak koord. Voor straf wordt de los geldeis verhoogd met duizend biljetten van 100. De meege stuurde bril van Gerrit Jan Heijn geeft aan, dat ook hij ge straft wordt: hij mag niet meer lezen, zeggen de ontvoerders. (Volgens de familie kan Heijn ook zonder bril wel lezea) De familie besluit een adver tentie te plaatsen met de op roep tot een vertrouwelijk tele fonisch contact, „Maria. Ik neem nu contact met je op. Ik wil vertrouwelijk met je praten over jouw en mijn voorstel. Bel daarom één van ons. Johan." Naar buiten toe houdt de poli tie, als de verdwijning van Heijn vrijdagmiddag publiek wordt gemaakt, het vooral op die mogelijke vermissing. Pas in het weekeinde na de verdwijning komen de bewij zen van een ontvoering, in de vorm van claims. Één daarvan, een getikte brief die op zater dag 12 september arriveert, zal blijken afkomstig te zijn van de werkelijke ontvoerders. In die brief schrijven de kidnappers dat G.J.Heijn is ontvoerd, dat het hem goed gaat, maar be wijzen daarvoor ontbreken. Vanaf het begin is het over leg tussen familie Heijn, Ahold-concern en politie/justi tie intensief. Wederzijds wordt iedereen van eikaars plannen en gegevens op de hoogte ge houden, verdere stappen en taktieken doorgepraat. Eerste prioriteit is de veilige terug keer van Heijn, daarna volgen opsporing en aanhouding van de ontvoeringsbende en indien mogelijk achterhalen van een eventueel losgeld. De politie besluit na het weekeinde tot een informa tiestilte. Niet omdat dat een Van onze verslaggevers BLOEMENDAAL - Door het waarschuwen van alle diamantairs in de wereld en het doorgeven van 3.000 nummers van bankbiljetten aan de Nederlandse banken hoopt de politie een spoor van de ontvoerders te krijgen. De ontvoerders zijn in het bezit van 2.000 briefjes van 100 gulden en 2.000 briefjes van 250 gulden. Aan diamanten hebben ze ruim 1200 stenen die gezamenlijk een waarde van 7,7 miljoen gulden vertegenwoordigen. Commissaris K. Sietsma ging gisteren niet in op de vraag of het losgeld chemisch geprepareerd is. Wel is dui delijk dat de ontvoerders aan contant geld maar 4,5 ton hebben. Een kleine acht miljoen gulden aan Nederlandse, Amerikaanse en Duitse valuta - die het Ahold-concern al had klaarliggen - is niet overhandigd. Over het losgeld moest onderhandeld worden omdat de ontvoerders 1.000 eerste klas geslepen diamanten eisten, de zogenaamde D-zuivere. Toen bleek dat voor het bijeen brengen van die bepaalde topkwaliteit stenen minstens een half jaar nodig was, bood Ahold aan om meer diaman ten te geven die bij elkaar dezelfde waarde vertegenwoor digen als de 1.000 D-zuivere. De ontvoerders accepteerden dit voorstel in eerste in stantie niet en stuurden bij wijze van straf de bril van de heer Heijn op. Daarnaast werd het losgeld verhoogd met 1.000 biljetten van 100 gulden. Maar de ontvoerders bellen niet, melden zich nog steeds uitsluitend per brief, professio neel, wetend dat een telefoontje hen kan verraden. Op 14 okto ber wordt hun reactie bezorgd; zij zeggen geen belangstelling te hebben voor het voorstel, sturen als bewijs dat het hen ernst is in een filmkokertje een deel van Heijns linkerpink mee, herhalen hun losgeldei- sen, de gevraagde diamenten incluis. Hun brief ademt onge duld en onbegrip voor het pro bleem, aan de geëiste diaman ten te komen. Of Heijn nog in leven was op het moment dat zijn pink werd afgesneden kan het Gerechte lijk Laboratorium met geen mogelijkheid vaststellen. Gedwongen door de onmoge lijkheid, aan de gevraagde edelstenen te komen, richt de familie Heijn zich weer via een advertentie tot de ontvoerders. „Maria. Ik neem over vier da gen contact met je op. Johan. PS. Boodschap begrepen. Wij hebben onze uiterste best ge daan. De 13 bundels zijn er. He laas niet alle stenen volgens gestelde eisen verkrijgbaar. Kopen daarom een groter aan tal volgens best haalbare speci ficaties met dezelfde totale fi nanciële waarde." De ontvoerders gaan daar mee akkoord, op 21 oktober, in hun zevende brief. Zij willen dat een Ahold-medewerker het losgeld brengt, door hen 'Rosa' genoemd. Aanvankelijk moet dat de secretaresse van Gerrit Jan Heijn zijn, maar deze durft de losgeldrit en de confrontatie met de bende niet alleen aan. Weer via advertenties vraagt de familie of iemand haar mag vergezellen. Ook vraagt de fa milie een levensteken van Ger rit Jan. Immers, na hun mede deling op 24 september dat deze het goed maakt, hebben de ont voerders niets over het lot van Heijn laten horen. De ontvoerders krijgen te le zen, welke auto de losgeldrijder zal gebruiken (een rode Opel Kadett Hatchback met een be paald kenteken) en wat voor diamanten bemachtigd zijn: 1236 stuks ban totaal 975 karaat met een waarde van 7,7 mil joen. Het gevraagde levenste ken moet het antwoord zijn op de vraag: 'Hoe heette de zwarte kruier op Sint Maarten?' De ontvoerders reageren weer per brief, gaan akkoord met de ene losgeldrijder, die 'meneer Rosa' heet. Een nieuwe, negen de, brief komt aan op 29 okto ber, met een cassettebandje. Dat bevat niet het gevraagde levensteken, maar de stem van Heijn die telt van elf tot en met negentien. De gerechtelijke la boratoria kunnen niet vaststel len, of de opname recent is ge maakt of bijvoorbeeld gelijk met de eerste, vlak na de ont voering. De brief wil wel dui delijk maken dat de geestelijke en medische toestand van de ontvoerde Heijn hulpbehoe vend is. Nieuwe 'Henk/Rosa' en 'Jo- han/Maria'-advertenties van de familie met daarin enerzijds de bereidheid tot het rijden met losgeld en diamanten en daar naast opnieuw de smeekbede om een levensteken (kleuren foto met recente krant in de hand) leveren een tiende brief op: geen levensteken, wel de mededeling dat de heer Heijn het lichamelijk redelijk maakt, maar wel wat afgevallen is. Geestelijk gaat het hem echter niet zo goed. De ontvoerders eisen nieuwe advertenties. Me neer Rosa moet zich beschik baar houden om met losgeld en diamanten te gaan rijden. De familie en Ahold besluiten toch te betalen, ondanks het uitblij ven van een levensteken en dus zonder de garantie te hebben dat Gerrit Jan Heijn nog in le ven is. Op 12 november staan in hun elfde brief daarvoor nadere in structies. De losgeldrijder moet diezelfde avond nog vanaf 23 uur in het Amsterdamse Oku rahotel bij de receptie wachten om telefonische opdrachten. Mocht dat niet lukken, schrij ven de ontvoerders, dan wordt de afspraak 24 uur uitgesteld. Na enkele uren wachten is bij de receptie het telefoontje niet binnengekomen en politie- /justitie besluiten dat de los geldrijder niet langer moet wachten: omdat later die nacht het verkeer op de wegen druk ker zal worden, omdat anders de vermoeidheid bij losgeldrij der 'meneer Rosa' en politie mensen die hem zullen schadu wen (voor beveiliging en obser vatie) toe zou slaan en zij de nacht daarop minder fris zul len zijn, omdat een langer rondhangen bij de receptie de Ahold-chauffeur teveel zou doen opvallen en omdat de via de advertenties al bekende rode Kadett op de parkeer plaats de aandacht teveel zou trekken. De losgeldrijder is een half uur weg, als het telefoontje toch bij de receptie van Okura binnenkomt. Een boodschap wordt alsnog voor hem doorge geven. Langs de A9 naar Alk maar ligt op een aangegeven plek een verdere instructie, vastgelijmd op een beton- straatklinker. Deze ligt er in derdaad en verwijst naar een parkeerplaats tussen Den Oever en Hoorn aan de A7. Op dezelfde manier ligt daar ook weer een instructie: een vol gend stukje van de puzzelrit, die voert naar een parkeer plaats bij Monnickendam, langs de N 247 richting Amster dam. Daar wordt niets meer aangetroffen. Als de losgeldrijder 13 no vember weer in het Okurahotel wacht, volgt geen nieuw telefo nisch contact met de ontvoer ders. Daarom plaats de familie een nieuwe advertentie: „Jo han. Ik heb tweemaal tever geefs op je bericht gewacht Maria." Pas op 24 november reageren zijhun twaalfde brief, bezorgd bij het Ahold- concern. - foto anp reikbaar zijn op het telefoon nummer van het Ahold-hoofd- kantoor in Zaandam. Daar zal 'meneer Rosa' verse instructies krijgen. Dat telefoontje komt in de vroege ochtenduren van vrij dag 27 november, omstreeks half 3. 'Rosa' moet gaan rijden, naar hectometerpaal 75.2 op rijksweg 12 Uttrecht-Arnhem. Daar vindt hij weer een beton nen straatklinker met een op dracht, doorrijden naar hecto- meterpaaltje 117.3 aan dezelfde snelweg. Daar weer zo'n op dracht, nu met de opdracht de partij diamanten en een deel van het losgeld (drie bundels, tweeduizend maal 100 en dui zend maal 250) in een plastic zak te deponeren op een plek in de buurt, onderaan een beuk pal naast dezelfde snelweg na bij Wolfheze. Dat doet de losgeldrijder en rijdt verder richting Arnhem, om het tweede deel van de op dracht uit te voeren: de rest van het losgeld afleveren. Een telefoontje naar het AH-filiaal in de Van Pabststraat in een Arnhemse buitenwijk zal hem dan verder wijzen. Na zoeken en een telefoontje naar het Ahold-hoofdkantoor in Zaan dam arriveert 'Rosa' na half zes bij de AH-winkel. Hij kan daar niet in, geeft door demon stratief draaien aan de deur knop en rondrijden met nieuwe pogingen een eventueel hem volgende ontvoerder aan dat hij er niet in kan. In Zaandam en Haarlem valt het besluit om de winkelpui niet te rammen: dat zou teveel politie op de been brengen, de buurt in rep en roer brengen en bovendien is het vermoeden dat 'Rosa' ge volgd is, wat niet blijkt te klop pen. Pas na opdrachten vanuit Zaandam kan de losgeldrijder rond zeven uur de winkel in; te laat, want later wordt vastge steld dat van buiten viermaal naar de winkel is opgebeld. Na 7 uur wordt van de zijde van de ontvoerders niets meer verno men. De politie stelt inmiddels vast dat de plastic zak met de diamanten en het deel van het losgeld verdwenen is. De politie neemt aan, dat de ontvoerders met de buit via het tunneltje Voor Gerrit-Jan Heijn werd ontvoerd werd in de buurt van de villa van de familie een oranje Opel Kadett gesigna leerd. - foto wa Dit soort Chinese schoenen werden gedragen door een maii die in de buurt van de villa werd gezien. - fotoah n Het filmkokertje, waarin zich de linkerpink van Gerril Jan Heijn bevond. - foto» Zolgens de pers heeft de Ameri- ;aanse regering er bij Israël op jangedrongen om inzake de Pa stij nse beklaagden af te zien an ballingschap als strafmaat- ■egel. foto, Op deze plaats langs de rijksweg bij Alkmaar lieten it ontvoerders instructies achter. onderaan de boom onder de snelweg door ('per fiets, brom mer of motor; het was aarde donker') ontkomen zijn. De ontvoerders nemen op woensdag 9 december voor het laatst contact op per brief, hun dertiende, precies drie maan den nadat zij Heijn hebben ontvoerd. Of dat naar aanleiding is van de dramatische televisie-op roep van mevrouw Heijn (van 3 oktober) is niet duidelijk. Zij zeggen nog één kans te geven, dan kan de heer Heijn 'met Kerstmis weer thuis zijn'. „An nie, van harte gefeliciteerd met je jubileum, Gerard', is de eis tot een nieuwe advertentie en de losgeldrijder moet 's nachts weer bereikbaar zijn op het te lefoonnummer van het Zaanse Ahold-concern. Hij moet ook 's nachts terecht kunnen in alle AH-winkels - een onmogelijke eis. Maar na die dertiende brief laten Heijns ontvoerders niets 'an onze corresponlent ONN - Het schandaal rond Trar ansportfirmadie vaten nucleair in vanuit het 3elgische Mol illeg eeft binnengelracht, heeft een re iregen en neemt dagelijks bedreig^ fat het ministers van Milieu tan en Reactoiveiligheid in onn en de directe van Trans- ukleair vorige veek nog als en wild geruch' afdeden, is een ernstige verdenking, it plutonium dit in de vals ideclareerde \aten West- uitsland is bimengekomen afkomstig zjn van een iet-gemelde string in een uidduitse kernceitrale. Er zijn inmiddls duidelijke anwijzingen, dalhet openbaar linisterie in Harau, onder lei- ng van hoofdoficier van jus- tie Albert Fanick, een on- irzoek is begomen. De sto- ng zou volgens het openbaar linisterie moetei zijn geweest een kokendwiterreactor in iid-Duitsland. De kerncen- iles in Philipshrg bij Karls- le (Rheinlaid-Pfalz) en idremminger(Beieren) zijn enige die daarvoor in aan- lerking komen. De zogenaande alfa-stra- ide elements plutonium, lesium en kobdt-60 ontstaan afval door ien lek in de 'andstofstavenin de reactor en. Zulke stoingen moeten ivoorwaardelijc worden ge ld aan de Dutsche Gesell- aft für Reéctorsicherheit, voor de oveheid de veilig- dscontrole uioefent. Hoe gevaarliji plutonium is tikt uit het gigeven, dat een Tljoenste gran van dit spul verani van zich horen, ook niet na® lor een menslodelijk is. Een laatste openbare oproep van vertwijfelde familie op zater dag 19 december, met een u" matum. Van de kant van ontvoerders bleef het stil. 0» heilspellend stil. Geen nieu« instructies, geen levensteke van Gerrit Jan Heijn. Omdi zij het risico van een twee» aflevering niet meer wilde nemen? Omdat zij g namen met de diamanten en 4,5 ton, op de wijze van 'tak ïjïïgnnjroüni the money and run'? g-hn HliMHill Gerrit Jan Heijn waarschijnlijk niet meer inl» ven, een gruwelijk misdri Zij hebben begrip: er zijn een paar dingen misgegaan in de communicatie en dragen een nieuwe advertentie op, „Piet gefeliciteerd, Anna." De los geldrijder moet vanaf 25 tot en met 28 november 's nachts be- Van onze verslaggevers BLOEMENDAAL - De politie heeft in de nacht van 8 op 9 december een losgeld-reis in scene gezet om te kijken hoe de pers zou reageren. Met medewerking van de Radiocontroledienst werd met overdreven gebruik van mobilofoons en zenders van de Randstad naar de Veluwe gereden. Commissaris K. Sietsma zegt geschrokken te zijn van de vele mogelijkhe den die journalisten hebben om de politie te volgen. Zeker wanneer ze contacten onderhouden met zendama teurs. Hoewel de berichten allemaal in code waren, konden de politiewagens bijna feilloos gevolgd worden. Sietsma: „Een volstrek nieuw fenomeen waarmee we werden ge confronteerd. Een omvangrijk netwerk van afluister- freaks." Minister F. Korthals Altes kondigde gisteren aan dat hij zo snel mogelijk zal onderzoeken of langs strafrechtelijke weg het afluisteren van politieradio's strafbaar kan wor den gesteld. Ook voor zijn ministerie waren de 'zeer ver gaande technische mogelijkheden' van de scanner-ama teurs een verrassing. gevolgen voltrokken, zo cot cludeerden familie, Ahold justitie 'met bitterheid smart'. BLOEMENDAAL - „Des menwerking met politie! tonds^aofj^i.1»! justitie is, wat ons beMHn<tan(min i» Met mark. omkod heeft vand| de leerbaf •STERDAM ANP) - De val van de iarkoers tot onder 1,80 veroor- maanda; op het Damrak een akte 0v— 'rïtoeactie. ^orige week was vol- heeft zich in haar ernstigs® teurshanelaren het fundament voor eei wat gezondere koers- ttthag maarle ontwikkeling van de Wkoers brcht de beurs opnieuw net lood. Ten in de namiddag Wall *etal snel f rs zakte (Dow Jones tot ginger veel hoofdfondsen ver- ^onderuit. }e verliezen hadden ove- "ns Plaats ij een ongeanimeerde en jne handeJNiet meer dan voor 255 n aan andelen verwisselde van bij en totaalscore van ƒ715 internationale aandelen g Konirdijke Olie het zwaar te auren. o iets boven 200 werd een geleen van ruim 6. Unilever t ver evenveel minder waard uujq e Akzo werd 5,80 goedko- P 87KLM landde met een ver- |p, an f 10 net onder 30. T-, „j h\^ ^aP kreeg ook weer „De gel >cé-Van der Grinten te ver- kwam Maar ook 240- 230- 220 210- 200- 100- ANP/CE Schaber echter n markt w De door eei gingen 2 J"-""- K"(™n.f6), Nijverdal (min vanaf het begin tot nut' (min optimaal geweest. Door«i BhrmamTSii 3^ knp rootaandeelhouder in de berichtgeving 1 'J ?'sI,waren slachtoffers, schijnwerpers op een gegj feeia ^huSSvS? werden*) ven moment teveel gen» ®r v^tnUeid na tiet bod van ƒ95 werden op de inbreng vi de politie, heeft de tsSP Heijn gemeend zich daa' van te moeten distanties di.vw.i33 Iedereen zal echter begt! pen dat die verklaring f sluitend bedoeld was de ontvoerder." 5Srol v- t ïsthuis Met de verklaring maakte^ ssthuis Zwartendijk lid van de V» ®jhuis van Bestuur van het AhoWC'jp Ul:: cern duidelijk dat de inzetJ de politie altijd gewaardeerd rotz.hs door de familie Heijn en rotjt Ahold-concern. aeneas 1968- (oostb.) 1972- (oostb.) 1972- lourdes 1958- (tilburg) 1971- (tilburg) 1972- (tilburg) 1952- (tilburg) 1959- klokkenberg 1950- liduina 1966- ('s-h'bosch) 1971- ('s-h'bosch) 1973- ('s-h'bosch) 1972-

de Stem | 1987 | | pagina 4