RT SPORT Piet Lossie laat trainingshal in Hulst bouwen Twee titels Rottier Knappe prestatie Scheldesport AN HUISMAN OVER MATIG PRESTEREN TERNEUZEN: Zeeuwse jeugd in trainingskamp Bruinvis klopt opnieuw Schelde usvragen OVERWINNING TEGEN VOLHARDING Jartinus in t.-Niklaas Dressuur- wedstrijd in Nieuwvliet STORMVOGEL SUPERIEUR Geslaagde pupillendag STEM SPORT 3 DONDERDAG 24 DECEMBER 1987 t14 ugdschaak and rrroan vtii ho «hnct tv» l._ iïnegebruiker? heren eerste klasse jeldesport 1-volharding 1 57-51 dames eerste klasse scheldesport 1-marathon 3 74-38 (35- Ltletico Mineiro ïingen driebanden 'rix geannuleerd rolleybal heren derde klasse mngen-rapide 12-8 - Dames Rapide winnen knap dames vierde klasse rapide-bommeler- waard10-3 - In de beginfase kon Bommelerwaard nog goed tegenstand bieden. Het werd zelfs 0-1, maar vlot scoorde Diana van Damme 1-1. Via In geborg Mattens kwam Rapide op voorsprong, maar Bomme Kerstloop in Hoofdplaat Zaalvoetbaltoernooi in Goes Zaalvoetbaltoernooi van NLC Geen verassingen p Kasper Kasper heeft gisteren in in uit de derde periode gey 3 tweede, Piet Kleine als de twaalfde eindigde, behoud er geen genoeg van krijgen jd de toch al volle agenda ui ip Deventer wordt gereden om -schap rijden de beste iari een afvalrace in de R1SI Jua vee "n* ,d< r Vassili Ivansjoek kwam i kampioenschap schaken je ig. In een hoogstaande partij ind greep hij de winst. De ka tiemersma, die uit de eerste loor gisteren kansloos van and (Sov) 1-0, Hansen (Den)- Brenninkmeijer (Ned) 1/2-1/2 Norwood (Eng)- Lev (Isr) l-o,'c /ath (Hon) - Vandevoort (Bel) (Joe) 0-1, Sullivan (Wal)- La Lux) 1-0, Thorthallson (IJs) - dn) 1-0, Koch (Fra) - Bellini (Itaj", 1-0, Spycher (Zwi) - MacKay r) 1-0. 2. Gelfand, Pieniazek, Hansen eida, Norwood en Benev allen 31 :n, winnaar van Olympische Rolf Milser, Olympisch titelh van verdacht cocaïne geki tare aanklager in Essen giste een onderzoek tegen de hand Bij het oprollen van een cocai aties verricht. Daarbij vi< Milser. onze basketbalmedewerker {NEUZEN - In de hoogste dames en he- as basketbal van Zeeland werden wedstrijden gespeeld. Bij de heren e Scheldesport voor een sensationele {winning. In een hoogstaande wed- wees men de nummer twee van de jpetitie terug. De Scheldesport-dames aide hun achtste overwinning op rij. fors verschil werd de nummer drie [e ranglijst verslagen. I) - Ondanks het ontbreken van drie basis- ;rs was het Scheldesport-team optimaal ge motiveerd. Werd de vorige keer met drie punten verschil verloren, nu was men gebrand op re vanche. Het was door enkele snelle breaks van onder meer Mark van Heeze dat Scheldesport al snel op een 11-4-voorsprong kwam. Een aange vraagde time-out van Voharding-coach Boseler had weinig effect, want Scheldesport liep ver der uit naar 22-10. Een tweede time-out aan Volharding-zijde werkte beter. De fastbreaks van de Terneuzense equipe werden afgestopt. De eerste helft werd met 25-24 afgerond. In de tweede periode had Scheldesport een flitsende start. Met 48-31 nam men een forse voorsprong. Dat de Goese heren toch weer dichterbij kwa men, kwam doordat Jan den Hamer uitviel. In de veertiende minuut moest hij met foutenover- last het veld verlaten waardoor er gaten vielen in de verdediging. Volharding kwam terug tot op zes punten, maar coach René Klerx bracht de goed spelende Peter Heine terug in het veld en Scheldesport hield stand. Met 10 punten uit 9 wedstrijden heeft Scheldesport nu de vierde plaats en sluit aan bij de bovenste drie. 22) - Een redelijke start zorgde voor 10-2. Daarna ging het op en neer en dat bleef zo tot aan de rust: 22-10. In de tweede helft gaf coach André Boer de opdracht man tegen man te spe len. Toen de stand 65-28 was bereikt was de match duidelijk gespeeld. Met deze achtste zege op een rij gaat Scheldesport ongeslagen het nieuwe jaar in. „Er is weer meer geleerd. In de eerste ontmoeting met Marathon 3 kregen we 49 punten tegen. Nu waren het er 38. Het ziet er goed uit. Ook de dames van het tweede team voldoen prima aan hun opdracht. Het is jammer dat ik maar zelden met mijn compleet team kan spelen. Afsluitend ben ik dik tevreden. Daarom nu veertien dagen vakantie zonder enige vere nigingsverplichting. Dat hebben ze verdiend", vertelde de Scheldesport-coach na afloop. Vraagtekens bij opstelling' Sjaak Begijn "ocHRNEUZEN - De eerste helft van de competitie voor de voetbalvereniging Terneuzen uitge- aaid op een grote teleurstelling. formatie van trainer Jan Kolijn behaalde uit 12 wed- Tjden slechts 9 punten, waardoor het een gedeelde irlaatste plaats op de ranglijst inneemt. Wei akber, de voorzitter van de J steren afgetreden. Hem wa g. Sakber probeerde in te verkopen. De munten wai iTele Santana, coach van de B wereldkampioenschap van 1 lanse club Aüetico Mineiro w l van FC Barcelona af. ioningen begon gisteren een o ii. Zes spelers haalden uit dei pcore. Grootmeester Van der I brak zijn derde af. über ikelijk Wiel - Van de Pol 1-0, Den jf 0-1, Borm - Riemens 1-0, Prakk 1-0, De Jong - De Boer 0-i, Albei 1-0, Hoeksema - Cameron 1-0. ar Wiel 0-1, Greenfeld - Zagema iski 1-0, Hickl - Bierenbroodspot lijf - Webbink 1-0, Bosman - Bon - Beliin 1/2-1/2, Dam - Van Mil 1- 'ickl 0-1, Hertneck - Dam afgebrol '2-1/2, Vogel - Pliester 1/2-1/2, Bl< ■weg afgebroken, Caessens - Howel De Boer 0-1, Van Wely - Greenfell Greenfeld (Isr), Hickl (WD1), Del en Kuyf (Ned) allen 3 punten /ijfde wedstrijddag van de Gr en hebben Ben Velthuis en B voor de tweede ronde. Zij versl en Jos Bongers. 7 1.250 Pijl 36 40 3 0.900 Bongers 26 Prijs van Mexico voor formule De wedstrijd stond voor 5 juni organisatoren hebben bedankt ober werd voor het laatst in 5#elend. lansell werd winnaar. pEREN (ANP) - Het Nederlan steren in het Belgische Maasir lub Paris gewonnen. De setsta 15-5. Nederland werd daardo /ier teams achter Cuba, dat oi heeft gisteren in Steenderen Jol De setstanden waren: 15-715- .EVISIE plaats, die aan het eind het seizoen degradatie be naar het afdelingsvoet- Hoe is dit absolute diepte- in de geschiedenis van voetbalvereniging te ver- len? Een analyse van Ter- spits Jan Huisman, 25 al 9 jaar vaste keus in eerste elftal van de rood- rten. Huisman: „Terneuzen is eerste competitiehelft niet aard gebleven van blessu- Zelf heb ik heel de voorbe- gemist, Luciën van de kreeg de ziekte van ïïer, Frits Meyer, Eric de sen Stefan van de Ameele tijdelijk uitgeschakeld, Peter Vasseur nog is met een enkelblessure telt Maar het zou te ge- zijn om dat als de oorzaak aan te voeren, idien is dat ook niet zo", m Huisman windt er geen fes om en erkent dat er an- belangrijke redenen aan iven zijn voor het falen van ploeg. „Het eerste elftal Terneuzen is geen hechte 5, Sommige spelers kunnen iveinig van elkaar verdra- Men is snel geïrriteerd, heeft zijn weerslag op de s-zondags". fcman, elk seizoen goed izo'n tien doelpunten, wei- aanvankelijk zijn trainer iwarte Piet toe te spelen. Kolijn is niet de oorzaak iet slechte presteren. Zijn ningsaanpak is goed en af- 1 We zijn conditioneel sterk". :cii blijft trainer Jan Ko- bezig aan zijn eerste sei- als hoofdtrainer, niet ge- Ivan kritiek bespaard. Jan an: „Ik zet vraagtekens opstellingen 's-zondags. Jan Kolijn is hier- 'erantwoordelijk. Ik vind niet goed dat Kolijn zich thoudt aan zijn stokpaard- Hij heeft bepaalde favorie te volgens hem een be- irijke rol in het elftal moe- it- m- njs bet ijs, ste age SKY CHANNEL 15.05 Ski report 15Ü0 Motorsport 21.45 WWF worstelen. SUPER CHANNEL 15.30 Super sport 16.30 American Super sport 20.30 Worstelen. ZONDAG 27 DECEMBER NEDERLAND 1 19.00 Studio sport BELGIË 1 20.05 Sportweekend BELGIË 2 16.00-19.00 Stadion (drie sport, zowel nationaal als J® nationaal; met finale baskf toernooi in Oostende en de 1 van het volleybaltoernooi Sint-Niklaas). ZENDIJKE - Volleybal- fflebbers kunnen zater- «1 zondag genieten van volleybal. Dan speelt de ferlandse topclub Bro- r Martinus een toernooi Belgische St.-Niklaas. de gemeentelijke sporthal ®ar wordt zaterdag tussen 20.30 uur en zondag ®i 9.30 en 16.30 top-volley- speeld. Deelnemende aan dit internationale zijn: het Belgische na- le team, Fuji, Olympiakos de M iaus, Boedapest, Kutiba, eonara en Brother Marti- looiz ER >pi- ing Oen 'or- met 10.57 Driemaal om ue (overzicht van de sportgeW1" nissen in 1987). 21.45 Sport am Sonntag O" nieuws). SKY CHANNEL 14.05 Australisch voetbal. 22.55 Tennis (Davis Cup). SUPER CHANNEL 14.30 Super sport ten vervullen. Vooral de jonge ren hebben zijn hart gestolen, al dan niet rijp voor het eerste. Naar mijn mening voert hij dit te drastisch door. Sommigen zijn te jong om de druk van de vierde klasse aan te kunnen. Oudere, ervaren spelers zoals Cor Pijpelinck en Tonny de Kort, zette hij terug naar het tweede elftal. Door schade en schande wijs geworden, heeft hij deze spelers weer terugge haald. En wat blijkt nu, Pijpe linck en De Kort behoren we kelijks tot de beste spelers. Dat geeft te denken". De verjonging wordt volgens Jan Huisman te resoluut door gevoerd. Oudere spelers wor den eerst afgedankt en daarna weer teruggehaald. Dikwijls krijgt de aanval de schuld van het falen. Jan Huisman: „De laatste twee wedstrijden wer den met 5-1 en 3-0 verloren. Deze nederlagen waren vol gens mij opnieuw te wijten aan de opstelling. Sommige spelers faalden totaal. Dan kom ik weer terug op de zojuist ge noemde stokpaardjes, die altijd mogen falen, zonder dat dat consequenties heeft voor hun posities. Nee, Jan Kolijn legt de schuld bij de aanval. Onzin na tuurlijk, want als je geen bal len krijgt, kim je ook niet sco ren. De aanval is afhankelijk van het functioneren van de gehele ploeg. Laat Kolijn zijn ogen maar eens richten op de verdediging. Daarin vaUen ga ten bij het leven. Het uitgangs punt waarmee de trainer ons het veld instuurt, vind ik ook verkeerd. Hij geeft ons mee dat we niet mogen verliezen, in plaats van te moeten winnen. Dit vind ik een uitdrukking van zwakte. Vorige week nog verkondigde hij, dat wanneer hij Erik Nagelkerke van STEEN in zijn ploeg zou heb ben, we nu vijf punten meer zouden hebben. Toen ben ik kwaad weggelopen. Zelfs met Van Basten in de ploeg zouden we onderaan staan". Zoals eerder vermeld, geeft de voorlaatste plaats aan het einde van de competitie 'recht' op degradatie naar het afde lingsvoetbal. Volgens Jan Huisman is het zover nog niet: „Ik hoop dat we niet degrade ren. In de vierde klasse kan ik zeker vier zwakkere ploegen aanwijzen. Maar dan zal de trainer wel zijn taktiek moeten bijstellen en orde op zaken moeten steUen. Te beginnen in de verdediging. Van daaruit moet er opbouwend gevoetbald worden. Doet hij dit niet, dan spelen we volgend jaar tegen ploegjes zoals Graauw". Jan Huisman zal de afloop op afstand moeten volgen. De kersverse doctorandus in de Engelse taal en letterkunde gaat in januari voor anderhalf jaar naar Amerika om daar aan de universiteit Public Re lations te gaan studerea Terneuzen-spits Jan Huisman: „Vraagtekens bij opstelling". - FOTO WIM KOOIJMAN Van onze paardensportmedewerker NIEUWVLIET - Tweede kerstdag wordt in manege Riemens in Nieuwvliet door de landelijke rijvereniging en ponyclub De Zwinruiters een kring dressuurwed- strijd gehouden. Vanaf 11.00 uur begint men met de klasse B waarvoor 38 combi- naties hebben ingeschreven. In de Zl-rubriek, die om 15.50 uur begint, komen in de ring: Ale xandra van der Peyl met Vain- quer van De Zwinruiters, Mir jam de Feber met Verano van de Vossereyers en Mare Brood man met Thelma van De Zwin ruiters. De laatste twee debute ren in deze klas. Arna Lauret met Uitlandia van De Zwinruiters en Ingrid Beens met Sylvester van de Vossereyers komen uit in de Z2-klasse. Ook start daarin Alexandra van der Peyl, maar buiten mededinging. Rond vijf uur is de prijsuitreiking van de klassen Ml, M2, Z1 en Z2. Van onze sportmedewerker OSSENDRECHT - Het trainingskamp waarvan de geselecteerde Zeeuwse voet- baljeugd onder de 14 jaar in Ossendrecht gebruikt maakte, mag als bijzonder ge slaagd worden genoemd. „De pech die we in de voorbereiding hadden, afgelasting, is in de twee dagen dat we bijeen zijn geweest ruimschoots goed gemaakt. De selectie is nu een eenheid", aldus teamleider Wim Hoek. Hij zag zijn team op het sportpark van METO in Hoogerheide tegen de formatie van Gouda verliezen. Net toen Zeeland ge lijkmaakte floot de arbiter af, zodat de eind stand op 1-2 bleef staan. Voor de Zeeuwsen scoorde uitblinker Marcel Koole van Kapelle. Een dag later trad het Zeeuwse gezelschap aan tegen het team van West-Brabant. West- Brabant nam een 0-2-voorsprong, maar op basis van veel inzet maakte Zeeland die ach terstand goed. Marcel Koole scoorde uit een vrije trap en Pascal van de Berge van Zeelan- dia kopte de gelijkmaker binnen. „Wat uit slagen betreft, was het ietwat teleursteHend, maar dat was het enige minpunt van dit ge slaagde trainingskamp", aldus Wim Hoek. lc®ze hockeymedewerker duitsland 1 18.10 Sportschau. 19.50 Sportschau-telegraiW1 duitsland 2 - j^EUZEN - De dames ^Pide kwamen in de "^competitie goed voor lag door knap van Bom baard te winnen. er verging het de he- v®h Rapide, die in een r«tig duel van Vlissin- verloren. De dames van ®igen kwamen twee- in actie en met succes. tegen Drunen en ook Urg werd aan de zege- gebonden. onprettig duel, waarin de .e-spelers zich ergerden 'ni In de ogen van wsterse heren werden er übieuze beslissingen ge- nomen en dat wekte irritatie op. Vlissingen sloot de eerste helft af met een 5-1-voor- sprong. In de tweede helft zat Rapide beter in de wedstrijd, maar Vlissingen behield een veilige marge. Via 10-7 werd een 12-8 eindstand bereikt. Ma rio Boon was met zes treffers de topscorer van Rapide. lerwaard kwam opnieuw langszij2-2. Toen kreeg Mar jan van Overmeire het op haar heupen en was er voor de de fensie van de bezoekers geen houden aan. Binnen enkele mi nuten scoorde zij vier maal en bracht daarmee de stand op 6- 2. Het werd 6-3, maar Nathalie Deltour bepaalde de ruststand op 7-3. In de tweede helft voerde Ingeborg Mattens met twee treffers de stand op naar 9-3 en in de slotfase bepaalde uitblinkster en topscoorster Marjan van Overmeire de eindstand op 10-3. Een dik ver diende zege voor een soepel spelend Rapide. UITSLAGEN HEREN Derde klasse: Vlissingen-Rapide 12-8. DAMES Vierde klasse: Drunen-Vlisingen 1-3, Vlissingen-Tilburg 6-5, Ra- pide-Bommelerwaard 10-3. Van onze zwemmedewerker VLISSINGEN - In Vlissin gen hebben de zwem ploegen van De Schelde uit Terneuzen en De Bruinvis uit Sas van Gent opnieuw een felle strijd geleverd om de hegemonie van Zeeuwsch-Vlaanderen. En opnieuw slaagde de Bruin vis-ploeg er in om, met nage noeg de volledige ploeg, De Schelde met 7 seconden te ver slaan, waardoor de ploeg nu steviger op de tweede plaats staat in de Zeeuwse hoofdklas se. Trainer Jac van der Hooft tilde niet zo zwaar aan dit ver lies. „We misten Ronnie Babijn en nog enkele jongeren en dat scheelt toch altijd de nodige se conden. Volgend jaar zien we wel weer verder. Op 10 januari treffen we elkaar opnieuw en dan in Terneuzen". Waarmee de Schelde-trainer aangaf dat hij de strijdbijl zeker nog niet heeft begraven. Het gaat om de tweede plaats, want De Storm vogel uit Vlissingen is zo sterk dat geen enkele club hen van de eerste plaats kan afhouden. In de Bruinvis-ploeg blijft Els van Haelst een onmisbare kracht. Zij won ook nu weer twee onderdelen. Ook Silvia Schmitt kon sinds lange tijd weer eens breeduit lachen met haar goede tijd en de winst op de 200 meter wisselslag meisjes. Edward Dekker Kleijn van de Schelde won op fraaie wijze de 200 meter wisselslag en Auk de Maat uit Koewacht deed wat van hem werd verwacht door de 100 meter vlinderslag in zijn leeftijdsgroep afgetekend te winnen. In de officieuze eind stand drukten de Zeeuws- Vlaamse clubs het Middel burgse Luctor naar een uit zichtloze laatste plaats. Bij de nieuwe promotie/degradatie regeling van de Kring Zeeland ziet het er voor de zwemclub Koewacht niet zo goed uit, om dat ook de nummer vier naar de eerste klasse degradeert. UITSLAGEN PER VERENIGING 1. Stormvogel (Vlissingen) 2855.8, 2. De Bruinvis (Sas van Gent) 3117,6, 3. De Schelde (Terneuzen) 3124.7,4. ZCK (Koewacht) 3185.6, 5. Luctor (Middelburg) 3339.6. INDIVIDUEEL DAMES 100 meter schoolslag: 1. Els van Haelst (Bruinvis) 1.19.2, 2. Inge Logghe (Stormvogel) 1.19.5, 3. Mi randa de Zeuw (Stormvogel) 1.22.7. 200 meter vrije slag: 1. Els van Haelst (Bruinvis) 2.13.1, 2. Rianne Geervliet (Stormvogel) 2.13.3, 3. Inge Logghe (Stormvogel) 2.18.1. MEISJES 100 meter schoolslag 12 jaar: 1. Ste phanie Juranek (Stormvogel) 1.23.3,2. Eliza Koutouraz (Stormvo gel) 1.24.1, 3. Jiska de Ruysscher (Schelde) 1.32.2. 100 meter vlinderslag 14 jaar: 1. Mirjam Joziasse (Stormvogel) 1.15.8, 2. Sandra van Zijp (Storm vogel) 1.16.3, 3. Lieke Schouwe naars (Schelde) 1.19.9. 100 meter vrije slag 16 jaar: 1. Ste phanie Juranek (Stormvogel) 1.05.1, 2. Silvia Schmitt (Bruinvis) 1.06.5, 3. Sandra van Zijp (Storm vogel) 1.06,7. 200 meter wisselslag 16 jaar: 1. Sil via Schmitt (Bruinvis) 2.38.2,2. Ilse Schramm (Bruinvis) 2.39.1, 3. Mir jam Joziasse (Stormvogel) 2.42.3. HEREN 100 meter vlinderslag: 1. Eelco van Gemert (Stormvogel) 1.03.8, 2. An ton Thoen (Koewacht) 1.06.9,3. An dré van Zijp (Stormvogel) 1.07.0. 200 meter vrije slag: 1. Eelco van Gemert (Stormvogel) 2.03.7, 2. An ton Thoen (Koewacht) 2.12.6, 3. Mi chel Kleiser (Stormvogel) 2.13.6. JONGENS 100 meter rugslag 12 jaar: 1. Nils Pleyte (Stormvogel) 1.21.7,2. Sandy Pleyte (Stormvogel) 1.24.3, 3. Evert de Maat (Koewacht) 1.25.6. 100 meter vlinderslag 14 jaar: 1. Auk de Maat (Koewacht) 1.12.2, 2. Fedor van Hese (Stormvogel) 1.17.3, 3. Michiel de Voogd (Stormvogel) 1.20.6. 100 meter vrij slag 16 jaar: 1. Eelco van Gemert (Stormvogel) 55.9, 2. André van Zijp (Stormvogel) 58.3, 3. Michel Kleiser (Stormvogel) 59.2. 200 meter wisselslag 16 jaar: 1. Ed ward Dekker Kleijn (Schelde) 2.23.8, 2. André van Zijp (Stormvo gel) 2.25.9, 3. Auk de Maat (Koe wacht) 2.32.0. ESTAFETTE 4x100 meter vrije slag dames: 1. Stormvogel 4.20.7,2. Bruinvis 4.35.2, 3. De Schelde 4.38.9. 4x100 meter wisselslag heren: 1. Stormvogel A 4.20.5, 2. Stormvogel B 4.39.2,3. ZC Koewacht 4.45.3. NIEUWSOVERZICHT HOOFDPLAAT - De voetbalvereniging Hoofdplaat houdt tweede kerstdag in samenwerking met de West-Zeeuws- Vlaamse atletiekvereniging De Wielingen een trimloop in Hoofdplaat. De afstanden bedragen vijf en acht kilometer. Liefhebbers kunnen inschrijven vanaf 13.30 uur in de kantine van de voetbalvereniging. Het startschot klinkt om 14.00 uur. GOES - In het Sportcentrum Goes wordt op tweede kerstdag voor de vijftiende keer het zaalvoetbaltoernooi van de voetbal vereniging 's-Heer Arendskerke gehouden. Tot de zestien deel nemende clubs behoort ook het Axelse AZ W, dat als nieuwko mer op dit toernooi zal acteren. De andere deelnemers zijn: SVD (Driewegen), Bevelanders (Kamperland), Colijnsplaatse Boys, Patrijzen ('s-Heerenhoek), Robur (Goes), Kloetinge, Heinkenszand, Yerseke, Goes, Lewedorpse Boys, Nieuwdorp, Wolphaartsdijk, 's-Heer Arendskerke, Zeeuws jeugdteam en De Pompe, de enige zaalvoetbalvereniging. Om 9.00 uur begin nen de poule-wedstrijden, de finaleduels beginnen om 13.30 uur. TERNEUZEN - Zaalvoetbalvereniging NLC houdt zondag 27 december het traditionele toernooi om de Jaap Bakker-wissel beker. De wedstrijden worden gehouden in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen en beginnen om 10.30 uur. Poule A: Het Bonte Hert (Hulst), Deto (Axel), Goalgetters (Terneuzen) en NLC (Terneuzen). Poule B: Van der Poel en FSV (beiden Terneuzen), HCG en Broodje Ben/De Ridder (beiden Axel). Van onze atletiekmedewerker HULST - De Hulsterse atletiekvereniging RKHAV krijgt binnen korte tijd (medio maart) zijn eigen indoor-trai- ningshal. Een initiatief van hoofdtrainer Piet Lossie, die ook het financiële aspect van die bouw voor zijn rekening neemt. De vloer zal bestaan uit kunststof, dat op een zandvloer gelegd wordt. „Ik besef ook, dat de afmetingen niet optimaal zijn, maar we zullen toch een aantal onderdelen goed kunnen trainen. Zoals de technische nummers en ook het onderdeel starten kunnen we goed aan pakken. Als het komende zo mer regent, gaan we lekker naar binnen". Hij zal dan een huurovereen komst aangaan met zijn club. De trainingshal zal de afmetin gen hebben van 25 bij 15 meter en komt naast het clubgebouw van RKHAV bij de gemeente lijke sportaccommodatie. De "fundering is ondertussen door de leden van RKHAV gegraven en na het storten van de het be ton zal het geheel met dam- wanden - aluminium platen - worden opgetrokken. „De plannen lopen al meer dan een jaar", aldus Piet Los sie, wiens leven voor een groot deel door de atletiek beheerst wordt. „Het grootste probleem was echter het verkrijgen van de benodigde vergunningen, maar nu die ambtelijke molen is gepasseerd, kunnen we aan de slag. Het is de bedoeling dat we een groot aantal voorzie ningen krijgen voor ondermeer ver- en hoogspringen, kogel stoten polsstokspringen en een gelegenheid voor krachtrai ning. Dan zijn we verlost van de bizarre omstandigheden buiten, waar we ons al jaren mee moeten behelpen". Daarmee wordt RKHAV de eerste vereniging, die over een dergelijke accommodatie kan beschikken Voorts zijn er ook vergevorderde plannen om verlichting rond de buitenac commodatie aan te brengen. „Hopelijk kan de gemeente dan ook nog eens wat aan de baan doen, zodat we van de water overlast, waardoor we in het verleden al verschillende wed strijden hebben moeten afge lasten, verlost zijn", aldus Da vid Scheele, voorzitter van de technische commissie van RKHAV, die zich uiteraard in zijn nopjes voelt met het initia tief van Piet Lossie. Door Kees Hamelink GOES - In de voetsporen van haar streekgenote Sandra Begijn, heeft Ste phanie Rottier uit St. Jan steen een succesvolle greep naar de macht gedaan op de finaledag van de Zeeuwse jeugdtenniskampioen- schappen die zijn ontkno ping kende in de hal Schelde International te Goes. De 13-jarige Zeeuwsvlaamse won in haar eigen leeftijdsca tegorie tot en met 14 jaar, maar had duidelijk niet voor deze titel alleen de overtocht met de pont gemaakt, want ook in de 16-jarige leeftijdsgroep domi neerde zij dusdanig dat titel- houdster Angela Lutuheru al sneuvelde in de halve eind strijd in drie sets: 2-6, 6-5, 6-5. En zij zette de kroon op het werk met een afgetekende 6-12, 6-3-overwinning op Emerence van Wingen in de finale. Als derde geplaatste wierp zij hier door het plaatsingsschema om ver. Het finaleduel bij de 14-ja- rige meisjes tussen Rottier en haar clubgenote uit St. Jan steen Nathaly Tijssen, werd een bevestiging van haar grote vorm en klasse (6-0,6-1), waar mee zij de lijn voortzette die zij ook onlangs liet zien tijdens de drie ronden van het landelijke Audi-circuit. Tot drie keer toe bereikte zij de finale, waarvan zij er twee winnend afsloot. De strijd bij de 16-jarige jon gens liet geen verrassingen zien. Manfred de Kok greep de eindoverwinning zoals ook was voorzien, maar moest wel alle registers opentrekken tegen de sterk spelende Stefan Haver- mans. De Kok verdedigde met 6-7,6-4,6-3 succesvol zijn vorig jaar behaalde indoortitel. UITSLAGEN Jongens tot en met 10 jaar: Rinke van Remortel-Virgil Greeve 6-5,3- 6,6-5. Meisjes tot en met 10 jaar: Kelly Bouman-Simone Tijssen 6-4,6-5. Jongens tot en met 11 jaar: Eduard van de Wiele-Tom Lefeber 3-6,6-3, 6-1. Meisjes tot en met 11 jaar: Astrid Koen-Kelly Bouman 6-2,6-1. Jongens tot en met 12 jaar: Hans Huibregtse-Marco Geels 6-2,6-1. Meisjes tot en met 12 jaar: Cora Cijvat-Marjon Copier 6-5,6-3. Jongens tot en met 14 jaar: Marcel Schouw-Sebastien Rottier 6-0, 4-6, 6-5. Finale troostronde: Jongens tot en met 14 jaar: Ar- mand Tournois-Niek van Remor- tel 6-0,6-1. Meisjes tot en met 14 jaar: Stepha nie Rottier-Nathaly Tijssen 6-0, 6- 1. Jongens tot en met 16 jaar halve fi nales: Manfred de Kok-Guido Tol- hoek 6-4, 6-2, Stefan Havermans- Jeroen Verstraeten 6-0,6-3. Finale: de Kok-Havermans 5-6,6-4,6-3. Finale troostronde: Jongens tot en met 16 jaar:; Deth- lef Pieters-René Montenarie 6-2,2- 1 walk over voor Pieters. Meisjes tot en met 16 jaar: Stepha nie Rottier-Emerence van Wingen 6-1,6-3. Finale troostonde: Meisjes tot en met 16 jaar: Chantal van Schellven-Mirella van Rooijen 6-4,6-3. Van onze handbalmedewerker CADZAND - Onder auspi ciën van de algemene jeugdcommissie van de handbalafdeling Zeeland werd een geslaagde pupil lendag gehouden in de sporthal van Cadzand. Nicole Boussen, studente aan het CIOS te Sittard, had voor de ruim tachtig pupillen, af komstig uit geheel Zeeland, een gevarieerd programma samen gesteld. De dag begon met een spe- lencircuit, daarna een Zweeds loopspel en na de middagpauze kregen de jeugdige handbal- lertjes training in positiespel vanuit de hoek en aan de cirkel. Als laatste onderdeel werd een onderling wedstrijdje gespeeld. Na afloop kregen de deelne mers nog een oorkonde en kon Nicole Boussen, gesteund door veel vrijwillgers, terugblikken op een geslaagd evenement.

de Stem | 1987 | | pagina 7