s/o 'Ik ben door politie in elkaar geslagen' De Stelle winnaar van korfbaltoernooi PVDA TERNEUZEN: 'DE DEMOCRATIE IS IN HET GEDING' 'Aardenburgse glasnost en perestrojka nodig' POLITIERAPPORT Kaderinstructeur stopt inde beglazing ogelvrij- orten figuurglas PLAATSELIJK NIEUWS STEM VAN ZEELAND 3 DONDERDAG 24 DECEMBER 1987 POLITIE ONTKENT MISHANDELING VAN INWONER TERNEUZEN kg- 3Sloggi slipsff »2 Sloggi for Me 1150-14666 AAT TERNEUZEN - De PvdA-raadsfractie in de Ter neuzense gemeenteraad ziet geen kans zinvol in jesprek te raken met burgemeester C. Ockeloen om een meningsverschil over de ordehandhaving tijdens de raadsvergadering uit te praten. Willekeur ran de Voorde is de beste schatduiker I Va onze correspondent Onjuist Cirscus-optredens in kerstperiode Oostburg Inbraak Breskens Sas van Gent Sluiskil MARKTEN CONFLICT EHBO UZENDUKE Vermeulen wint de wisselbeker Spelmoment tijdens het korfbaltoernooi. - Terneuze- Ijaar AO., die in de nacht Ln zondag op maandag |j-erd aangehouden op ver- ring van autodiefstal, Zweert bij die aanhouding or acht man van de poli- in elkaar te zijn gesla- In de loop van de andag bleek volgens hem jat hij niets met de diefstal j maken had en werd op jje voeten gesteld. O. zei eren een aanklacht te- het politie-optreden te llen indienen. Hij bracht gistermiddag een bezoek aan het politiebureau om over de zaak te spreken. Adjudant Rijnberg van de Ter- neuzense gemeentepolitie be vestigde dit. O. zou de aan klacht volgens hem 'in overwe ging nemen'. Dit moet gebeu ren in een brief aan de korps chef. O. zegt in die nacht aan iemand die samen met hem in een bar zat een auto te leen te hebben gevraagd. Toen die man samen met hem in de auto vanuit de Korte Kerkstraat wegreed, werden zij door de politie aangehouden. Bij zijn aanhouding pleegde hij verzet. „Ik hield mijn armen stijf langs mijn lichaam omdat ik geen handboeien wilde", zegt O. Zij armen en hoofd vertonen schrammen en kneuzingen. Volgens Rijnberg is er geen sprake geweest van 'in elkaar slaan'. „De man pleegde verzet en dan kan het best gebeuren dat er een dreun valt. Maar er waren zeker geen acht agenten bij aanwezig. Hooguit de twee in de surveillancewagen". Wel is bekend dat een omwonende naar aanleiding van een vecht partij op dezelfde plaats de po litie heeft gewaarschuwd, om dat er rake klappen vielen. Volgens Rijnberg moet dat vanwege de aanhouding ge weest zijn. O. zei dat hij vier uur in een Terneuzense dronkemanscel heeft vastgezeten en ook daar nog enkele trappen in zijn rug kreeg. Hij beweert niet dron ken te zijn geweest. „Zei hij dat", was gisteren Rijnbergs commentaar. Van mishande ling is volgens de politie tijdens de hele nacht geen sprake ge weest. O. zei verder later nog op het bureau in Axel te heb ben vastgezeten, omdat de auto in Axel was gestolen. Hij heeft daar om een dokter gevraagd vanwege zijn verwondingen. „Ik heb nu nog last van mijn nieren", zei hij. „Ik heb librium van die dokter gehad". De Axelse huisarts G. Harskamp, die in het weekeinde dienst had, was gisteren niet voor een toelichting bereikbaar. Ook het Axelse poltiebureau was giste ren gesloten. ■naakt van fijn katoen lindeloos wassen bBjy K; dames en heren. I u nu Ivoor- ■onder IVyO Gil 1IV. tl Ie soorten glas, o.a. f GLAS IN LOOD ERKUNST /erheidsstraat 2a Terneuzen tg. 96078 i. Tot voor kort n heel Zeeland js per incl. 20% BTW 8.10 f 11.10 11.70 13.62 N) zijn voor een tract voor een keu- (incl. B.T.W.): OORLICHTING. Hers) in werking Willekeur van Ockeloen' fanonze verslaggever ,Tct onze spijt hebben wij, op grond van eerdere erva- rinjen, moeten constateren dat dit voor ons geen begaan- le weg is", aldus fractievoorzitter A. Stahl-Hemelsoet sen brief aan de andere fracties in de Terneuzense De sociaal-democraten doen Bi beroep op de overige frac- te samen naar wegen te zoe ker om de huidige impasse te tarbreken en de raad waardi jeren beter te laten functione- „Zonder een initiatief dregt het functioneren van de rasd steeds verder af te glij- ia", zo verwoordt de PvdA- totie zijn vrees. ioals gemeld liep de PvdA- inctie vorige week donderdag uit de raadsvergadering tan voorzitter Ockeloen wei- jtde een schorsingsverzoek m de PvdA-die intern even ride overleggen-te honore- rji Overleg met Ockeloen ach- Ifn de socialisten ook al moei- imdat, zo schrijven zij, 'de raadsvoorzitter inmiddels via ie pers insinuaties verspreidt «ver individuele fractieleden ran de PvdA en vermeende te genstellingen binnen onze frac- worden gehanteerd. Tot onze spijt is dit willekeurig hante ren van de regels, voornamelijk in verband met één raadslid (Van Himme. Red.) meerdere malen voorgekomen. Wij zul len ons daartegen blijven ver zetten. Dit is voor ons een prin cipieel punt: de democratie is in het geding", aldus de brief, waarin verder te lezen staat dat ook minderheden in de raad hun stem moeten kunnen laten horen. De socialisten sluiten niet uit dat een raadslid irriterend kan optreden. „Dat mag geen reden zijn een raadslid in zijn rechten te beperken", vindt men. Er wordt overigens een beroep op de overige raadsleden gedaan elkaar in de discussies te ont zien 'door een wat terughou dender formuleertrant te kie zen. Dit zou het klimaat in de raad wellicht ten goede kunnen komen'. De PvdA kant zich tegen de wijze waarop Ockeloen de raadsvergaderingen leidt. „On- geen enkele voorwaarde irnen wij accepteren dat ten ien van het spreekrecht willekeur - afhankelijk wie de spreker is-regels looSTBURG - Het schat- Iduken gisteren in het Oost- Ih'gse overdekte zwembad lDe Veerhoek mocht zich Iwer over een grote belang- I'teling verheugen. tweehonderd duikers Jwaen present om de stuivers, Imbeltjes en kwartjes vanaf P »dem van het zwembad op |te duiken. Wegens het grote Jaaital had men de deelnemers peen tweetal groepen ver- Idedd. Het meeste succes had IMïtin van de Voorde uit Oost- |™'g die in totaal ƒ2.35 naar «'en wist te halen. let zwembadpersoneel dat Wnals de voorgaande jaren •tor de organisatie tekende, I™ f75 aan munten in het bad kopt. Alles werd tot de laat- i„ "snt naar boven gehaald. I™' schatduiken betekende de lening van een aantal festivi- Iv v komende week in De Whoek door het badperso- *1 °P stapel zijn gezet. I Maandag 28 december is er Fjaar uit zwemmen' van F tot 21.30 uur. Een evene- jfflt dat voor iedereen toegan- jjk is. Van 20.00 tot 20.30 uur een Vlissingse kunst- ™Miclub een demonstratie. Bfl. aS 29 december is er van PO tot 16.00 uur een kerstin- voor de leef tij dscatego- n Tvan zes tot en met tien L Woensdag 30 december, van 09.00-16.00 uur is diezelfde kerstinstuif maar de tien- tot en met Lhk. gen- volwassenen kun kerstinstuif op og 29 december van 19.30- uur onder leiding van s van Oosten. In een krantenartikel heeft de raadsvoorzitter volgens de PvdA-fractie de indruk gewekt dat er een verschil van opvat ting zou zijn tussen de fractie voorzitter en de rest van de fractie over de aanpak door Ockeloen van Van Himme, die bedreigd werd met schorsing als raadslid. „Die indruk is vol komen onjuist", zo wordt ge steld. „Fractie en voorzitter waren en zijn het over dit alles volkomen met elkaar eens." In de brief wordt een raads vergadering vergeleken met een voetbalwedstrijd waarbij een scheidsrechter van groot belang is. Leiding wil men best accepterea „Wat wij echter wel van een scheidsrechter verwachten is dat hij de spelre gels kent en correct toepast. Bij het voetbalspel is het overigens gebruikelijk dat de scheids rechter zich beperkt tot het lei den van de wedstrijd. Het voet ballen zelf laat hij in de regel aan de spelers over". Van onze verslaggever TERNEUZEN/OOSTBURG - Van 26 december tot en met 3 januari treedt het Belgische circus RM. Mal- ter op in diverse plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Hoewel de voorstellingen in de eerste plaats bestemd zijn voor kinderen van elke leeftijd zullen ze ook oude ren zeker boeien. Voor kou behoeft niet te wor den gevreesd want de circus tent is behoorlijk verwarmd Tijdens het ongeveer twee uur durende programma worden nummers vertoond met paar den, ponies, duiven en poedels. Acrobaten en clowns ontbre ken niet. Omdat het circus tijdens de kersttijd optreedt, is ook de Kerstman van de parrtij en zijn er kleine presentjes voor de jeugdige bezoekers. Er wor den twee voorstellingen per dag gegeven, telkens om 15.00 en 18.00 uur. Het circus doet de volgende plaatsen aan: 26 en 27 decem ber: Oostburg, Torenweidelaan (nabij Albert Heijn); 28 decem ber: Breskens; 29 en 30 decem ber: Terneuzen (winkelcen trum Zuidpolder); 31 decem ber: Axel; 2 en 3 januari: Sas van Gent. Van onze correspondent TERNEUZEN - Tijdens de eerste dag van het tweedaagse schoolzaal- korfbaltoernooi voor basisscholen, gespeeld in sporthal 't Zwaantje werd De Stelle, zowel bij de tien, elf en twaalf jarigen als bij de acht en negenjarigen winnaar. Voor het toernooi hadden in totaal der tig teams ingeschreven. Vierentwintig teams in de leeftijd van tien, elf en twaalf jaar en twaalf teams in de leef tijdscategorie acht en negen jaar. Op de valreep komen vandaag ook nog zes en zeven jarigen aan de beurt. De arbitrage berust tijdens het toer nooi bij KV Luctor, terwijl de school sport-commissie tekent voor de organi satie. Gisteren waren bij de tien, elf en twaalf jarigen twaalf teams in het veld. Verdeeld over twee poules speelden zij eerst de poulewedstrijden. Poulewinnaars waren De Stelle en De Golfslag. Tijdens de spannende finale wedstrijd won De Stelle met 2-1 van De Golfslag. Om de tweede en derde plaats speelden Op Weg en De Zuidlandschool. Na een 1-1 stand en na een verlenging won Op Weg na het nemen van straf- - FOTO W1M KOOIMAN schoppen. Bij de 8 en 9 jarigen bekamp- ten twaalf teams elkaar in drie poules. Poulewinnaar waren hier De Hille 1, de Prins Willem van Oranjeschool en Stelle 1. Uitslag kruiswedstrijden: de Hille 1- Prins Willem van Oranje 0-0, Wiekslag- Torenberg 8-3, de Hille-de Stelle 1 0-4, Wiekslag-de Stelle 2 2-1, Prins Willem van Oranjeschool-Stelle 1 0-2, Toren- berg-de Stelle 2 2-0. Eindstand: 10,11 en 12-jarigen: 1. de Stelle 1, 2. de Golfslag, 3. Op weg, 4. Zuidlandschool. 8 en 9 jari gen: 1. de Stelle, 2. Prins Willem van Oranjeschool, 3. de Hille 1, 4. De wiek slag, 5. Torenberg, 6. de Hille 2. OUD-BURGEMEESTER Lockefeer mag dan Aardenburg de rug hebben toegekeerd, de bestuurlijke proble men zijn met zijn vertrek niet ver dwenen. De laatste maanden gaat de kikkerstad gebukt onder het juk van bestuurlijke besluiteloosheid. De kwestie van de asielzoekers vergde drie maanden tijd. Over de verbou wing van het stadhuis wordt al bijna twee jaar gesproken. Beslissingen zijn nog niet genomen. De begroting voor het jaar 1988, in andere ge meenten allang behandeld, wordt pas in januari gepresenteerd. De lijst van hangende zaken is schier eindeloos. De ambtenaren raken langzamerhand gefrustreerd over de steeds groter wordende stapel ver worpen ambtelijke adviezen. Reden voor sommigen de AbvaKabo te hulp te roepen. De ene avond wordt achter gesloten deuren door de raad over de gemeentelijke problemen vergadert, terwijl de andere ochtend gepleit wordt voor glasnost en pere strojka in Aardenburg. Door Conny van Gremberghe WELKOM IN Aardenburg. Het opschrift valt te lezen op een bord in de wegkant aan de rand van de bebouwde kom. Dat bord had in november vervangen moeten worden door een modern exemplaar. Het is er niet van gekomen en raadslid W. van Helden (Gemeentebelangen) verwacht dat het nog wel tot Pasen duren zal voor het nieuwe bord er staat De kwestie rond de welkomsbordjes is typerend voor de be stuurlijke besluiteloosheid in de kleine Zeeuwsvlaamse gemeente. Burgemeester E. Jongmans heeft de laat ste weken heel wat kritiek moeten slik ken. „Te zakelijk, te ambtelijk," zo beti telde van Helden Jongmans houding. Ook het D66-raadslid H. van Rie had weinig lovende woorden over voor Jongmans aanpak. De nieuwe burgemeester zou vol gens Van Helden de Aardenburgse men taliteit verkeerd inschatten. Gevolg: ver vreemding van ambtenarenkorps en raad. Zo stellen de critici. Jongmans, die op zijn manier, door in formele vergaderingen over de problemen te beleggen, juist het tegendeel van een formele aanpak wil bewijzen, betreurt het dat de afgelopen weken uitspraken ge daan achter gesloten deuren telkens in de kranten terecht gekomen zijn. „Ik vind dat een jammerlijke zaak," zo liet hij gisteren weten. „Discussies over dergelijke zaken horen gevoerd te worden in openbare raadsvergaderingen, niet via de kranten. Dat is niet de geëigende weg." Van Helden pleit echter voor een gro tere mate van openheid. „Het wordt tijd voor wat glasnost en perestrojka in Aar denburg," zo stelde hij woensdag. „Het duurt een eeuwigheid voor er besluiten genomen worden. De zondebokken zitten achter de collegetafel. Hiermee wil ik niet zeggen dat alle schuld bij de burgemeester ligt. Een man als wethouder J. de Ridder bijvoorbeeld, laat zijn gezicht amper zien op commissievergaderingen. Die treft ook de nodige blaam." Volgens Van Helden grijpt de traagheid de Aardenburgse bevolking erg aan. De kabeltelevisie, waar elders in de regio aan gewerkt wordt, blijft voor de Aarden burgse bevolking een wens. Het enige positieve aan het beleid van het college is volgens Van Helden dat het gemeentebestuur erg voorzichtig te werk gaat „Ze proberen alles zo goed mogelijk te doen. Aan een voorstel mogen absoluut geen scherpe kanljes zitten. Dat werkt he laas vertragend." Van Rie is van mening dat het college de hand in eigen boezem moet steken. „De zittende wethouders moeten of iets gaan doen of opstappen. Het CDA-raadslid R van de Wijnckel, toch iemand met de no dige bestuurlijke ervaring en ikzelf, zou den het werk beter aankunnen. Daarnaast blijf ik van mening dat de capaciteiten van de verschillende raadsleden op be stuurlijk en politiek vlak nihil zijn. Over sommige zaken heeft een aantal mensen geen beetje kennis. Maar ja, ze zijn geko- zen." Hij meent dat de bedoelingen van Jongmans goed zijn, maar dat hij beter eens van leer kan trekken. CDA-woordvoerder R. van de Wijnckel is heel wat milder. Volgens hem moet het college, door de samenstelling van de Aar denburgse raad met zijn zeven fracties, 'te vaak slalommen.' „Dat heeft zijn weerslag op het ambtelijk apparaat, dat door de tel kens wisselende houding van het college, heel wat extra werk moet verzetten," al dus Van de Wijnckel. Om het gemeentebestuur van laksheid te beschuldigen gaat hem iets te ver. Maar toch zou hij graag zien dat een aantal za ken sneller wordt afgehandeld. „Daar zul len wij tijdens de begrotingsraad op aan dringen." Volgens hem zou het college in de nabije toekomst wat minder tijd moeten beste den aan plannenmakerij. „Plannen heb ben we inmiddels genoeg. Ik geloof dat er wel een stuk of vijftien op de plank liggen. Maar als we overal cijfertjes achter gaan zetten, dan hebben we voor tientallen mil joenen guldens te spenderen. Veel hebben we daar echter niet aan, omdat dergelijke plannen de draagkracht van onze ge meente ver te boven gaan." Jongmans heeft door de uitlatingen van verschillende raadsleden in de pers in middels goed door dat er op bestuurlijk en personeel vlak iets schort. „Ik blijf echter van mening dat discussies over de proble men gevoerd moeten worden in de raads zaal. Als een persoon (Van Rie, Red.) die zelf nota bene zonder opgave van redenen een vergadering niet bijwoont daags erop in de krant uitspraken doet over hetgeen besproken is, dan is dat in mijn ogen on hoffelijk. Verder geloof ik dat er geen en kele werkgever in Nederland te vinden is die problemen op personeelsvlak via de media naar buiten brengt. Dat hoort niet en ik vind het bijzonder jammer dat dit in Aardenburg wel gebeurd is. Dat is echt in niemands belang," aldus een verontwaar digde burgemeester. De elf raadsleden zullen, met de begro tingsvergadering op 28 januari in het ver schiet, zich tijdens het kerstreces beraden over de gemeentelijke problemen. trick Moens, 5. Willem Lie- vens, Eddy de Clercq, Pascal Lefevre en Steve d'Helft. Hoogste worp (138 punten): Dirk de Jonge. Dames: 1. Sonja Pauwels, 2. Cyntia Aerssens, 3. Iris van Oost en Marleen van Damme, 5. Mar- tine van de Walle, Dincke de Jonge, Roos van Luijk en Ra chel van Lanschoot. Hoogste worp (137 punten): Lucrere de Jager. HOEK - Gistermiddag werd ontdekt dat was ingebroken in de kantine van de Voetbal Vereniging Hoek aan de Lovenpolder- straat. Meegenomen werd geluidsapparatuur ter waarde van 3000 gulden. De politie kon niet vasstellen op welke manier de diven de kanine zijn binnen gekomen. TENTOONSTELLING - On der de titel 'Oud geleerd-Oud gedaan' presenteert de be- heerscommisie Goedertijt tij dens de feestdagen een ten toonstelling van Veilig Ver keer Nederland in het dien stencentrum Goedertijt over ouderen in het verkeer. De tentoonstelling is geopend donderdag 24 december van 15.00 tot 17.00 uur en vrijdag 25 tot en met dinsdag 29 de cember. Donderdag is er een gratis ogentest voor alle be zoekers. Dinsdag wordt er een lezing gehouden over het on derwerp van de tentoonstel ling, aanvang 14.00 uur. KERSTSPEL - Donderdag 24 december wordt in de her vormde kerk een kerstspel opgevoerd door de kinderen van de kindernevendiensten van de gereformeerde en her vormde kerk. Dit kerstspel is getiteld: 'Het verhaal van de geboorte.' Het kerstspel wordt verteld en gezongen en begint om 18.30 uur. AFRIKA NU - De actie Afrika Nu die de hervormde kerk hield bracht een bedrag op van 2984,40. BIBLIOTHEEK - Met ingang van 1 januari zijn de ope ningstijden van de biblio theek gewijzigd. Op maandag en vrijdag is de bieb doorlo pend geopend van 13.30-20 uur. Dinsdag is de zaak ge opend van 09.30-12.00 uur en woensdag van 13.30-17.00 uur. DARTS - De door dartsclub Dallinga gehouden wedstrijd trok 109 deelnemers. Naast 77 heren schreven ook 32 dames in. Uitslag heren: 1. Patrick Noudts, 2. Dirk van Eyken, 3. Marcel Meerschaut en Pa- BRIDGE - De Bridge Socië teit speelde een promotie/de gradatie-wedstrijd. Uitsla gen: Groep A: 1. dames Ros- seel-Risseeuw, 2. heren Van Dronkelaar-Visser, 3. dames Brevet-Pieters. Groep B: 1. heren Van Dael-Haggen- burg, 2. dames Remijn- Voogdt, 3. mevrouw Van der Schraaf-de heer Mabe- lis. BOLLING - Bolclub Het Grote Gat hield enkele bolwedstrijden. Uitslag clubbolling: 1. R. de Gee- ter-R. de Geeter-E. Des- loovere, 2. J. Rieteco-me- vrouw Rieteco-P. Staelens, 3.M. Wieme-J. Provoost-V. Verstrijnge. Kerstbolling met 50 deelnemers: 1. W. Pauwels, 2. A. van Pame- len, 3. P.Laridaen. Wed strijd Eede-Oostburg: 1. F. Standaert-A. Hubregtsen- H. Rieteco, 2. G. de Boe- vere-E. Rijckaert-J. Riete co, 3. mevrouw Van Pame- len-P. Martens-C. Houg. Belgenbolling: 1. A. Hu- bregtsen-M. de Paepe-G. Engels-H. Rieteco. 2. A. Blaauw-R. de Geeter-M. Ghijs-P. Staelens. De vol gende bollingen zijn dins dag 29 december, zaterdag 2 januari en zaterdag 16 ja nuari. De laatste is een verjaardagsbolling voor A. Hubregtsen, die dan 70 jaar wordt. KAPELLE, 23 december - Bloemkool natuur: k!2 12 50, 15 50. Witlof: kil A 220-260, kl2 B 180. Prei: kl2 A 89-98, B 40. Rode kool: kl2 Al 40-45, BI 32. Savooie kool groen: kil A 97. Witte kool: kil BI 25-28, kl2 B 17. Kroten kg: kl2 B 50. Uien kg: kl2 BO 18, MI 13. Peterselie bos: kl2 3-13. Selde rij bos: kl2 49. Knolselderij met blad St.: kl2 10 16-18, 12 2. Knol selderij zonder blad kg: kl2 7. Late aardappelen: kil BO 19, MI 1-14, kl2 BO 19-21, DR 3, KR 32, MI 8. AMSTERDAM, 23 december - Aardappeltermijnmarkt: In Bintje 50 mm werden 31 contrac ten verhandeld voor levering april bij een prijs van 18,90 tot 18,70 per 100 kg en 5 contracten levering mei tegen ƒ20,00 tot 19,80. De stemming was kalm. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Het rom melt binnen de EHBO-afde- ling in IJzendijke. Begin dit jaar werd met veel moeite een conflict tussen het afde lingsbestuur en de plaatse lijke Lotus-afdeling uit de wereld geholpen. Alles leek daarna koek en ei totdat af gelopen donderdag kader instructeur Fons Poppe op stapte. Volgens Poppe, die ruim vijf jaar als kaderinstructeur func tioneerde, is het bestuur be paalde afspraken niet nageko men. Voor hem reden om zijn werkzaamheden binnen de af deling te staken. Het nieuwe conflict is een vervolg op de moeilijkheden die in maart van dit jaar on stonden toen er tussen afde lingsvoorzitter Pollet en de Lo- tusgroep West-Zeeuwsch- Vlaanderen onenigheid on stond over een verlenging van een diploma van een Lotus-lid. De voorzitter wilde destijds geen verlenging toestaan. „Het bestuur heeft deze be slissing moeten terugdraaien en de verleninging is inmiddels een feit," aldus Poppe, die er aan toevoegde dat hij altijd plezierig heeft kunnen samen werken met Pollet, inmiddels ex-voorzitter. Poppe is verbolgen over het feit dat hij door het bestuur werd aangeduid als zondebok. Hij zou de hand hebben gehad in de gerezen problemen. „Tij dens een buitengewone leden vergadering werden er diverse aantijgingen in mijn richting gemaakt. Ik kreeg de schuld in de schoenen geschoven," aldus Poppe. De nieuwe crisissituatie leidde tot vertraging bij het op starten van nieuwe cursussen. Poppe: „Het bestuur heeft mij toegezegd dat een bepaald persoon niet de lessen zou mo gen bijwonen. Dat had ik ook geëist, maar toen de cursussen van start gingen was het be wuste lid wel aanwezig. Ik heb het bestuur toen gevraagd om actie te ondernemen en daar wilde men niet aan beginnen. Vandaar dat voor mij toen de maat vol was en ik ben opge stapt" Volgens Poppe is de sfeer binnen de afdeling 'volledig verziekt'. „Ik heb begrepen dat het bestuur inmiddels contact gezocht heeft met andere in structeurs. Dat vind ik spijtig, omdat ik van mening ben dat het bestuur er beter aan doet om eerst mij de gelegeneheid te geven om fatsoenlijk les te kunnen geven. EHBO is een deel van mijn leven en de les sen op de basisschool zou ik dolgraag willen blijven doen," ladus de instructeur. S. van Himschoot, waarne mend afdelingsvoorzitter, ver wacht niet dat het conflict bin nen korte termijn opgelost wordt. „Wij kunnen Poppe niet dwingen les te geven. Het be wuste lid is daarentegen ver plicht om de lessen te volgen," benadrukte Van Himschoot. Hij liet verder weten dat de lessen gewoon doorgaan. „We gaan nu zoeken naar een oplos sing, maar de lessen kunnen we niet stilleggen, dan zouden we onze leden duperen," voegde hij er aan toe. Mevrouw J. Dupon, eveneens bestuurslid, weigerde commentaar te geven. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Theo Ver meulen is winnaar gewor den van het puntenklasse ment 1987 van de bolclub Molenzicht in IJzendijke. Op de tweede plaats eindigde Marinus Boerman, gevolgd door Willy Aerssens. Winnaar Vermeulen mocht na afloop de wisselbeker in ontvangst ne men. De laatste puntenbolling, waaraan door 43 boilers deel genomen werd, werd gewon nen door Leon de Betue, ge volgd door Willy Cornelis en Antoin Eecke. Eindwinnaar Theo Vermeulen werd vijfde.

de Stem | 1987 | | pagina 13