WATERSCHAP HULSTER AMBACHT: WU WETEN VAN NIETS Z'offerden ootmoedelijk. .myrh', wierook ende goud id idegom STEM POEL ED Grondeigenaar: 'Parallelweg Hulst is niet nodig' ASIONS 6-1987 WE KERSTDAGEN 'OORSPOEDIG 198! Jeld voor ifrika Nu m lOCCASIONSl Veroordeling autodieven PLAATSELIJK NIEUWS 83.000.- 28.500.- IVERIGE IONS t/m 1985 JJNGE - Leden van de visclub de Clingse Hen- >laars zijn bang dat op een kwade dag een ge- selte van de Kielweg die langs het water de Zes- gvoet loopt pardoes in de plomp verdwijnt. ïij wensen alle Tienden en bekenden |n GESLOTEN van t/m 4 jan. 1988. ESTEM VAN ZEELAND 2 DONDERDAG 24 DECEMBER 1987 Iran de BMW-dealer [Borage Verfcrvggebv Weekenddienst ptem-redactie Kerstman deelt prijzen uit van tekenwedstrijd KPJ Hulst houdt volleybaltoernooi Kempen Beroerde Keelaandoening Welriekende Viering Kerstmis op ander tijdstip Clinge Heikant Hulst Kloosterzande Koewacht Nieuw-Namen St-Jansteen 900, nis JAN. 1986 16.400, AUTOM. OKT. 1986 itallic21 L ME11986 tallic, met Ipg20.900, EX JAN. 1987 tallic, stuurbek25.200, EX JUN11987 itallic, met Ipg32.500, EX AUTOM. SEPT. 1986 j-bekr., schuifdak33.000, :.0 EX MRT. 1986 B onze verslaggever 'JLST - Grondeigenaar P. levens vindt dat de aanleg in het ontbrekende stuk irallelweg langs de rond- eg om Hulst in het geheel iet nodig is. evens, tevens gemeente- jdslid in Hulst, stelde dat tij - een hoorzitting over de jnllelweg, waartegen hij be- iiir heeft gemaakt Het tracé in het ontbrekende stuk loopt es over zijn eigendom. Het om een gedeelte weg van [meter lengte. De parallelweg is volgens kswaterstaat en de ge- gnte Hulst van groot belang ptallic, stuurbekr. APR. 1986 26.900, JAN. 1986 JAN. 1987 12.900, 17.900,. :VE OCCASION: Itallic, 6 cylinder, benzine-injectie 53.000 km, schuifdak, getint lot, ABS, alluminium wielen, 5"ver- Jhaak, electr. ramen, diefstalalarm. 82-1983-1984-1985 [1982-1984-1985 |-1982 81-1982-1984-1985 en Prelude autom. 1983 5181983. Citroen Visa 1984 Argenta 1982-1984 |)rd Escort 1983. Lada 2105 82 en Turbo Diesel 1981 jzda 323 autom. 1983 iel Kadett 1982. Opele Ascona '82. Peugeot 5051984 I82 en 1984. Toyota Corolla ls3. Zastava Iveo 1985 en Nieuwjaarsdagen ongerustheid werd uitgesproken tijdens de laatste denvergadering van de hengelclub. De ongerustheid is itstaan naar aanleiding van een recent rapport van een sserij bioloog die de Zestigvoet onderzocht heeft. HONDA irgiestr. 10 - 01150-14486 >1. 9 - 01140-14485 indVael. Privé 01158-3113 kr\ weer graag van dienst. kerkstraat 14-16 ben Tel.01150-12482 T22 voor het landbouw- en fiets- verkeer. „Is die behoefte wel aangetoond?", vroeg Stevens zich af. „Ik betwijfel dit En wat gaat er gebeuren als deze weg er komt met de gevaarlijke situatie bij de oversteek van de rijksweg. Die wordt dan nog gevaarlijker. En wie gaat dan starks betalen voor de voorzie ningen om veilig over te ste ken?" Volgens Stevens kan beter gewacht worden tot het tracé van de vaste oeververbinding vaststaat „Dan zijn rondwegen bij Terhole en Kuitaart veel noodzakelijker want de proble men zullen daar dan veel gro ter zijn". Als het ontbrekende stuk pa rallelweg dringens nodig is, zo vroeg Stevens zich verder af, 'waarom is dat dan niet tege lijk gedaan met de verkaveling enkele jaren geleden?' „Toen is er door iedereen twee procent grond ingeleverd voor wegen en waterkeringen. Nu wordt van een kleine eigenaar nog eens tien procent grond gepikt. Als het toen niet nodig was, dan is het nu zeker niet nodig. Jammer", aldus Stevens nog, „dat de belastinggelden voor dergelijke doelen verkwist worden". Overigens is de aanleg van het stuk parallelweg op zich niet het grootste bezwaar van Stevens. Het gaat vooral ook om de prijs waarvoor hij zijn grond moet afstaan. Hij kan er twee gulden per vierkante me ter voor krijgen en dat vindt hij veel te weinig. Inmiddels is een onteigeningsprocedure voor de grond opgestart. Het stuk parallelweg wordt aangelegd op kosten van Rijks waterstaat Als de weg gereed is wordt hij voor onderhoud en beheer overgedragen aan de gemeente Hulst. P. Stevens: 'Twee gulden is te weinig'. FOTO DE STEM/CORJ. DE BOER Vissers vrezen afkalven weg «blijktdat er over de lengte- ivan het wegdek forse scheu- n van meer dan tien meter ;i ontstaan. Dat betekent dat beweging zit in de onder- -xid van de weg. Omdat de Zestigvoet bij de sier al meteen een diepte van In vijftien meter zou hébben, porden de vissers de moge- kheid dat deze oever béat eis eens door het water zou urnen worden uitgehold. Bij eventuele grondverschui- ing zou meteen een heel stuk de diepte verdwijnen. Voor hengelaars een extra ang- bge gedachte, omdat op berm ings de weg de auto's gepar- terd worden. Het was tot nu k onbekend bij de vissers dat Zestigvoet direct langs de it onze correspondente HIST - De deelnemers ffi de kerstviering van de Miebloem afdeling Hulst chonken een aardig bedrag inde actie 'Afrika Nu'. Ie loterij die maandagmiddag ibouden werd leverde 371 gul- in op. De spelers van de to- ülvereniging de Transfigu re traden op voor de zieken gehandicapten en leverden a honorarium terug in. Dit (drag werd eveneens ge- taken aan de actie. (ADVERTENTIE) ontvangt U als U Uw onder- <antoren van De Stem en, doet u het dan. Als u ruim- ;ven op een van onze kantoren jlt en opstuurt, dan garanderen van de Felicitatiedienst ekkelijk pakket met /aarde- en reductie van merkartikelfa- Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen [Telefoon 01150-81121 redactionele aangele- fiheden, niet voor be- Wachten of advertenties, W u tijdens de kerstdagen ""act opnemen met Rein der Helm 01170-3370. dagmiddag 01150-17920. 199-01153-1534. ijksdag bezoek van de a<0 W3QR ZDinwFST NEDERLAND Reuzen, Hulst en Goes, fessen en telefoon- timers op pagina 2. nlnflrtjden: '-12.30/13.30-17.00 uur. tuzen: Rein van der rm(editie-chef), Romain ■ifamme, Frank Deij, Jtiy van Gremberghe, *>aid Verstraten, Cor de >rt)°*°)' "'"0n *°°men Jan Jansen. ptEugène Verstraeten, P Trommelen. xploitatie u -teur Zeeland: [Menu, privé tel. 01150- jm kerk. huw.: en. kant zo diep is. Vanachter de bestuurstafel werden de leden echter gerust gesteld. Een en ander, zo liet het bestuur weten, is al doorge speeld aan het waterschap Hulster Ambacht Daar zou men de zaak opnemen, zo werd er nog aan toegevoegd, en de nodige maatregelen treffen. Bij het waterschap blijk men desgevraagd nergens van te weten. „Ik heb er nog niets over gehoord", aldus hoofd techni sche dienst K. Brand. „We heb ben wel daar in de buurt bij Luntershoek regematig ver zakkingen gehad. Maar bij mijn weten is er bij de Zestig voet niets aan de hand. Maar ik zal voor alle zekerheid wel eens iemand ter plaatse laten kij ken". AXEL - Gisteren overhan digde de kerstman in foto- handel Bleyenbergh de prij zen aan de winnaars van de Sinterklaas-tekenwedstrij d en de Kleindierenshow in Axel. De uitslag van de kleindieren show, onderdeel van de Jaar markt, js als volgt. In de cate gorie poezen won Caroline de Thay uit Axel. Eerste in de ca tegorie honden werd C. de Bruin uit 'Overslag. Bij de knaagdieren gingen J.Hermsen en zijn konijn met de eerste prijs aan de haal. Datzelfde gold bij het gevogelte voor W. de Klerk en zijn parkiet De tekenwedstrijd kende drie leeftijdsgroepen. In de eer ste groep (tot en met zes jaar) werd Arianne Hoebê uit Axel winnares. Janneke Jansen uit Zaamslag won de tweede cate gorie tot en met acht jaar. Ka rin Kostermans uit Terneuzen- won in de groep tot en met twaalf jaar. In totaal waren er honderddertig inzendingen. HULST - De Katholieke Plattelands Jongeren (KPJ) Kring Hulst houden op 26 december (tweede kerstdag) een volleybaltoernooi. Deze sportieve ontmoeting vindt plaats in de Noordhal van het gemeenschapscentrum 'den Dullaert' in Hulst. Het toernooi is bestemd voor alle afdelingen. Het ligt in de bedoeling om gemengde teams op te stellen. Hiervoor wordt de verdeelsleutel van minimaal drie dames en maximaal drie heren gebruikt Aanvang van het toernooi 11.00 uur. Van onze rechtbankverslaggever BREDA - De Bredase recht bank heeft Gerrie L. (25) uit Bergen op Zoom voor zijn betrokkenheid bij een inter nationale handel met gesto len Mercedes-personenwa- gens veroordeeld tot 2,5 jaar gevangenisstraf. De 28-jarige Freek van P. uit Zierikzee kreeg anderhalf jaar. Tegen de mannen was voor diefstallen van auto's in Zee land en West-Brabant resp. 4,5 en 3,5 jaar geëist. WOORDEN GENOMEN uit het kerstlied 'Nu zljt Wellekome.' Mirre, wie rook en goud. Om met het laatste te begin nen, we kennen het allemaal: oorlogen zijn er om gevoerd, huwelijken om gesloten en verbroken, wie het heeft pro beert het te behouden, wie het niet heeft tracht het te ver krijgen. Afgepakt van een ander is het een misdrijf, ge schonken aan een ander een bewijs van verering. Myrrhe, of mirre, is de ge middelde westerse mensen alleen bekend uit kerstliedjes en verhalen. Het is een plant aardig product afkomstig uit wat men pleegt te noemen de Arabische landen. De onge veer drie meter hoge struik Commiphora maakt een ar moedige indruk. De spitse blaadjes zijn maar kleine frutseltjes, die spaarzaam op de takken en de talrijke doorns groeien. Echt een plant uit het woestijnklimaat. In de houtige delen bevindt zich hars, zoals bijvoorbeeld in de kerstboom. Dat hars wordt gewonnen door in de stam sneden te ma ken en het zo af te tappen. Ook wordt mirre verzameld door druppels, die van nature op de ruwe korst voorkomen, te vergaren. Wierook komt uit hetzelfde deel van de we reld, maar ook uit Afrika. Het is ook een hars, maar dan van een andere boomsoort Name lijk van de Boswellia, een boom die zo'n vijf meter hoog kan worden. Handelaren kopen her en der producten op en uiteindelijk komt alles terecht in de ha venplaatsen Aden of Mahalla, de wierook in zakken van on geveer zeventig kilo. Een flink deel daarvan gaat naar het westen, waar de fabrieks matige bewerking plaats vindt. De enige Nederlandse fabriek staat in de Brabantse Kempen. Het korrelige pro duct wordt geschoond, ge zeefd, gewassen, gemalen en daarna veredeld. Er wordt gekleurd, geparfumeered en gemixed. Parfumeren ge beurt door toevoeging van etherische (vluchtige) oliën, (zoals bijvoorbeeld die in de schil van sinaasappelen) on der andere van lavendel of door toevoeging van mirre. Zodoende ontstaan er diverse lichtere of zwaardere geuren. Die gaan, in het Nederlandse geval, onder de handelsnaam Drie Koningen terug de hele wereld over. Men levert uitsluitend voor religieus gebruik, maar niet alleen voor de rooms-katho- lieke eredienst. Toch wijzen de benamingen van de mixtu res wel sterk in die richting: Vaticaan, Jeruzalem, Gloria, Pontificaal, Benedictine of erg prozaïsch: assortiment 14 of dergelijke. Een kilo wie rook kost tussen de twintig en vijftig gulden. Een beetje pa rochiekerk heeft per jaar één tot twee kilo nodig. Welke 'geur' besteld wordt, hangt meestal af van de smaak van de pastoor of van zijn beurs natuurlijk. De geur van wierook, de lucht die in de katholieke kerk blijft hangen, waar zo'n beetje alles wat staat of hangt van doortrokken is. Ieder die rooms is grootgebracht zal er herinneringen aan hebben. Blijde, om de geur of om 'ze Wierookvat en scheepje van de basiliek van de H.-Willibrordus in Hulst. - FOTO ERIK OSSEWAARDE zagen het bij de Egyptenaren al. De Grieken deden mirre in hun wijn om deze pittiger te maken. Chinezen mengden het tot voor kort in hun spij zen omdat ze de bittere smaak weten te waarderen. In China kreeg (krijgt?) het vee het in zijn voeder ge mengd, omdat het een gun stige invloed heeft op de kwa liteit en kwantiteit van melk. Verder bestaat er nog een tinctuur van mirre, dat ook tegenwoordig nog wel in West-Europa wordt gebruikt en wel bij tandvleesontste king. Op één manier, lezen we in een deeltje van de AO-reeks, wordt op deze wijze wierook in ons land gebruikt. Men kauwt bij keelaandoeningen op de gezuiverde korrels. Dit noemt men 'slikwierook' en de provincie waarin dit nog wel gebeurt is Zeeland. Daar hebben we nog nooit van ge hoord, moeten we zeggen, al zegt dat natuurlijk niks. Mis schien een gebruik dat alleen onder kosters voorkwam? Waarom tenslotte, reukof fers, in heel de Oude Wereld, maar ook onafhankelijk daarvan en met andere pro ducten bij de vroegste bewo ners van Mexico? Symboliek: met de opwalmende rook zou het gebed mede opstijgen en men ging er van uit dat ook de goden op de welriekende geur gesteld waren. En iets wat hun welgevallig is... kort om: voor wat hoort wat Een niet met name genoemd auteur zegt het in ons Litur gisch Tijdschrift van decem ber 1938 als volgt: 'het aroma van uitgelezen specerijen doet ons tevens beseffen, dat daar aan het altaar een meer dan gewone hulde aan de Schepper van alle goeds wordt gebracht' Bij Jo de Roos te Hengstdijk is een tamme kauw aan ko men vliegen. De rechtmatige eigenaar kan hem, zo hij dat wil, ophalen. zijn al aan het wieroken, 't schiet al lekker op'. Verwach tingsvolle: zal ik na het Lof Tieleken nog treffen, maar ook droevige: één van de laat ste handelingen voor de dode de kerk wordt uitgebracht en misschien zelfs heel beroerde: ik word niet goed van die lucht. Want ook dat kwam voor. Vooral vrouwen schij nen er overgevoelig voor te zijn. Mannen soms ook, maar minder, die bleven daarom achter in de kerk staan, zei den ze. Het gebruik, van zowel mirre als wierook is al oud. Met name dan binnen het ve- spreidingsgebied van ge noemde boomsoorten. Hero dotus, de Griekse schrijver die leefde rond 440 voor Christus, zegt ervan dat het een duur produkt is. Dat komt omdat het winnen er van zo gevaarlijk] is:-In het zuiden is het uiterste land ter wereld Arabië en in geen an der land dan in Arabië groeien wierook en mir- re...Om wierook te winnen steken de Arabieren storax (een soort balsem) in brand. Die wierookbomen worden namelijk door gevleugelde slangen bewaakt en deze slangen zijn klein en veel kleurig. Zij houden zich in grote aantallen dicht bij elke boom op. Slechts de rook van storax kan ze verdrij ven. - Ook de oude Egyptena ren - er zijn bronnen die er op wijzen dat zij het al meer dan veertig eeuwen geleden ge bruikten-hadden de kosten en de moeite van verre reizen er voor over om deze harsen te kopen. Mirre werd door hen ook gebruikt als specerij, als schoonheidsmidel en bij het balsemen (conserveren) van doden, die ons later als mummies bekend werden. Bij de Kanaaneeërs en later in de Joodse godsdienst was het...'aansteken van welrie kende specerijen..' gebruike lijk. Boedhisten en Hindoes branden op grote schaal wie rook: China, Japan, Tibet, Ceylon, van daaruit is het in de hippie-periode van deze eeuw voor profaan gebruik naar het westen gekomen. Op een beetje een feest werden wierookstokje gebrand - de winkelier in luxe producten is nog niet door zijn voorraad van toen gekochte koperen houdertjes heen-soms aan genaam, soms werd je letter lijk uitgerookt. Mirre en wierook zijn niet alleen om te verbranden, we Van onze verslaggever HULST - Na jaren het zelfde tijdstip te hebben ge hanteerd zijn de diensten op. kerstavond in de Hulster basiliek dit jaar verschoven naar ander aanvangstijden. Donderdag 24 december begint de viering van kerstavond al om 21.00 uur. Medewerking wordt verleend door het jonge renkoor. De tekstgroep van dit koor heeft ook deze viering sa mengesteld. Daarbij is reke ning gehouden met de aanwe zigheid van gezinnen met jonge kinderen. De kerstnachtviering begint donderdag om 23.00 uur. Mede werking verleent de Cantorij der Basiliek en organist Jo Ivens. De Cantorij zingt de vast gezangen uit de Choralmesse van Anton Bruckner. Naast Duitse kerstmuziek zingt het koor samen met de aanwezigen oude Nederlandse kerstliede ren. BINGO - De Katholieke Bond voor Ouderen hield in Mal- pertuus de laatste bingo wedstrijd van dit jaar. Er werd door 120 ouderen deel genomen. De hoofdprijzen waren bij de dames voor: L. Boonman-Lernout, J. Taal man-De Bakker, R. de Wit- Van de Kelen, A. Willaert- Van Broeck en M. Bracke- Ferket. Bij de heren: A. Re- moortere, J. Thuy, A. Apers en J. Verschragen. BEJAARDENSCHffiTING - Donderdag 24 december wordt er in zaal Benelux een bejaardenschieting gehouden Aanvang 14.00 uur. FANFARE - De fanfare Wel doen door Vermaak houdt 26 december ln zaal De Trouba dour een prijskaarting. Daar naast wordt er gedobbeld en kan men deelnemen aan een enveloppen-actie. Aanvang 20.00 uur. KAARTING - Zondag 27 de cember om 20.00 uur wordt er een kerstkaarting gehouden in de kantine van de manege 'Heikant'.t DUIVENEXPO - Postduiven vereniging De Postduif te Heikant houdt op tweede kerstdag in café De Block een kampioenendag die open staat voor alle liefhebbers uit de regio. De ingezonden dui ven worden gekeurd op vlieg en kweekklasse. Inkorven voor deelname is mogelijk tussen 09.00 en 11.00 uur. Na de keuring wordt omstreeks 13.00 uur de tentoonstelling voor het publiek opengesteld. Om 14.30 uur begint een ver koop van geschonken duiven GEMEENSCHAPSVIERING - In de kapel van de Blaauwe Hoeve wordt 25 december een gemeenschapsviering gehou den. Aanvang 11.30 uur. Me dewerking verleent het jon gerenkoor onder leiding van J. Kollaard. Het thema van de viering is 'licht in de duister nis'. In deze viering is er alle aandacht voor de kinderen. DRIVE - De Bridgeclub Hulst hield een grote drive waaraan door honderd paren uit België en Nederland deelgenomen werd. Uitslag groep s-de he A: 1. mevrouw Wauters-de heer Velthoven, 2. dames Biesbroeck-Gooasen, 3. dames Van Leuven-Avondroot. Groep B: 1. mevrouw Viseer-de heer Burra, 2. haren Santvoort- Luijten, 3. echtpaar Lochter. Groep C: 1. echtpaar Van Caute- ren, 2. heren Meeusen-Beuaen- berg, 3. dames Sandrlni-Van de Dries. Groep D: L heren Van Rompa-Bogaerts, 2. heren Van Leuven-Dupont, 3. heren Van de Casteel-Easelbrugge. Groep E: 1. mevrouw Pee-heer Vermuyten, 2. mevrouw Pouwels-heer Aarts, 3. echtpaar Van de Broeck. Groep F: 1. dames Burggrave-Zwaren- kant, 2. echtpaar Smulders, 3. da mes De doek-Timmermans. Groep G: 1. heren Boddaert- Kindt, 2. mevrouw Van Bam- bost-de heer Meijer, 3. dames Claus-Van Leeuwen. KAARTING - De uitslag van de vijfde competitiekaarting van Harten Aas in café-restaurant De Smickel was: X. Theo Schau- waert, 2. mevrouw Roelands, 3. mevrouw Fassaert, 4. mevrouw Peeters, allen Hulst Volgende kaarting zaterdag 9 januari. AFRIKA NU - Tijdens de kerst vieringen hebben (te leerlingen, docenten en het onderwijs steu nend personeel van de RK Janse- ingezameld voor de actie Afrika Nu. POFAJDOK - De volksdans groep Pofajdok bracht een af wisselend kerstpro&imma in Den Dulaaert waarvan circa dreihonderd toeschouwers ge tuige waren. Dese avond stond in het teken van het kerstfeest in Polen. De artiesten kregen veel applaus en na afloop deelde ook de artistiek leidster Yolanta Fre- jowska lamgdurig in die hulde. INZAMELACTIE - Op initiatief van A. Pollet en R Holmes werd tijdens de oudejaarsbijeenkomst van het college van burgemeester en wethouders, raadsleden en personeel van de gemeente Hulst aan de ingang van de burgerzaal een collectebus geplaats voor 'Afrika Nu'. De opbrengst van die inzamejactie bedroeg f 325.55. AFRIKA NU - Scholen, vereni gingen of bedrijven die ook een actie voor 'Afrika Nu' willen houden kunnen terecht bij Toine Pollet Hij heeft affiches en docu mentatie-materiaal over Afrika. Indien men dat materiaal nodig heeft kan men contact opnemen met hem. KLOORTJE - Het bestuur en de leden van de showband Kloortje hielden de jaarlijkse feestavond ter afsluiting van het seizoen. Tijdens dit ge beuren werd een drietal leden in de bloemetjes gezet van wege hun tien-jarig lidmaat schap. Namens de West-Bra bantse en Zeeuwse Muzieh- bond decoreerde P. de Dec- kere de drie jubilarissen met de vermiljoenen hanger met bijbehorende oorkonde. De jubilarissen waren Marianne Pauwels, Christian Neve en Annelies Maas. Ook uit han den van de voorzitter van Kloortje, Etiënne de Cock, kregen de drie jubilarissen een herinnering aangeboden, terwijl de leden voor een bloemetje hadden gezorgd. EMM - Tijdens het muztek- concert van EMM werd Één drie leden een onderscheiding uitgereikt. Een vermiljoenen onderscheiding was er voor Wendy Pilaet en Peter Buys, voor hun tien-jarig lidmaat schap. Een zilveren onder scheiding, voor 25 jaar lid, werd uitgereikt aan Leo Pau- wels. Deze onderscheidingen werden uitgereikt door het lid van de West-Brabantse en Zeeuwse Muziekbond P. de Deckere. KAARTING - Vrijdag 25, za terdag 26 en zondag 27 decem ber houdt men kaartingen in café De Vliegher ten bate va» de jeugdafdeling van de voet balvereniging Koewacht De kaartingen beginnen steeds om 14.00 uw. BILJARTEN - De uitslag va» de prijskamp carambole-biljar ten in café De Vliegher, waaraan 32 personen deelnamen, was: 1. R Buyse-P. de Vliegher, 2. F. Rom- baut-A. de Vos, 3. A. van Damme-G. van Rumste. BILJARTEN - De uitslag ton de prijskamp topbiljharten in café Wilton, waarvan de organisatie in handen was van TO VAK, was 1. E. Maenhout, Westdorp»; 2. A. Coppieters, Koewacht; S. R Ba- gaert, Heikant; 4. P. de Smet, Westdorpe. KAARTING - Café De Veehan del met 66 kaartere. Uitslag: 1. G. Willaert, Clinge; 2. P. Valent, Heikant, 3. K. van Waterschoot, Nieuw-Namen; 4. F. da Koning, Kieldrecht; 5.J. van Oaselaar, Hulst TOPBILJART - De uitslag va» de topbiljartprijskamp van da voetbalvereniging Huisterloo was: 1. G. Bleyenberg-E. van Puyvel- de, 2. P. de Kina-E. Verechueren, 3. A. de Block-F. de Kindt, 4. P. Pluym-F. Noens. KAARTING - De Verenigde Kaarters hield «en kaarting bij R Thilleman. Uitslag: L I de Winckel-A Verhulst/l R Thll- leman-F, Abbeel, S. G. E. de Kind. KAARTING - De Verenigde Kaarters hield een wedstrijd bij De Block met 46 deelnemers. Uitslag: 1. A. Thilleman-A. Thae- lens, 2. Th. Praet-M. Petlnda, 3. E. de Kindt-L. van Roeyen. VOORLICHTING - De gezarae- lijke Rabo-banken van Nieuw- Namen en Graauw hebben een voorlichtingsbijeenkomst gehou den in het gemeenchapscentrum De Kauter, waarbij een 86-tal le den aanwezig waren. De inlei ding werd gehouden door Ing. J. van Aa en droeg de titel 'Sociaal economische aspecten van be drijfsopvolging in de landbouw.' Na de pauze gaf Ing. G. Jacobs, kredietadviseur van de Rabo bank Nederland, ean toelichting over 'Bedrijfseconomische en fi- nanciëringsaspectea van de be drijfsopvolging.' KAARTING - Café De Nachte gaal met 42 deelnemers. Uitslag: 1. Van Bonnen-M Thie- rens, 2. E. van dt Bessette-J. Lau- reys, 3. G. Klippelaar-E. Wee- maes. KERKDIENST - De kerk diensten in de parochiekerk zijn met Kerstmis als' volgt: donderdag 24 deceirfcer om 19.30 uur een gezinsmis waar aan het kinderkoor medewer king verleent, om 22.00 uur wordt de nachtmis gehouden met medewerking van het dameskoor eïl de fanfare Si- Jan. Eerste kerstdag ia er om 10.30 uur een mis met mede werking van het herenkoer en tweede kerstdag to er een avondmis om 19.00 uur die ook opgeluisterd zal worden door het dameskoor. WANDELTOCHT - De Stich ting evenementeneommissie St-Jansteen houdt zondag 27 december een wandeltocht De deelnemers kunnen kieaen uit de afstanden zeven en 12* kilometer. De start wordt ge geven aan De Warande waar men tussen 1120 en 13.36 uur kan starten voor de lange tocht en van 13.30 tot 14.341 uur voor de tocht over zeven kilometer. Om 16.30 uur be gint een grote bingo waaar- van de oprbrengst bestemd is voor pater Swinne in Colom bia. W STEEN - De voetbalver eniging STEEN houdt tweede kerstdag in de kantine de jaarlijkse kerstinstuif. Br is een seriekaarting en er kan gepiekt worden, aanvang 14.00 uur. Zondag 3 januari houdt men de nieuwjaarsre ceptie van 15.00 tot 17.00 uur, waarop alle leden, sponsors en supporters welkom zij». Nu al kunnen geïnteresseer den zich opgeven voor de bus reis die de W STEEN zal houden naar de Europese voetbalkampioenschappen in Duitsland. Men bezoekt daar een wedstrijd van het Neder lands elftal. KERSTINSTUIF - Dinsdag 29 december houdt de jeugd afdeling van da voetbalver eniging STEEN een kerstin stuif in De Warande. Deze in stuif begint om 13.00 uur en daaraan kunnen alle kinde ren uit Sint-Jansteen, Hei kant, Absdale en Kapellebrug deelnemen Deze middag duurt tot 17.00 uur. Gedu rende deze Instuif kan ieder een gratis deelnemen aan tal van spelen. Op die dag is er in De Warande ook een kaar ting, aanvang 13.30 uur en een schieting, die om 19.00 uur be gint. '6

de Stem | 1987 | | pagina 11