'Meer karpers en snoeken afvissen' 1UJM Safari Kwartet •resenteert •arnavalsplaat STYLE W SCHRIJVEN STAATSSECRETARIS OVER KLEINE KERNEN 'VLOER Contributieverlaging jeugdige hengelaars aragnoste liet ziek Sfeervolle kerstviering Zonnebloem Hulst Veel belangstelling voor kinderuitleen galerie Bellemans Hontenisse vreest televisie-staking SCHIETINGEN DESKUNDIGE VISSERIJ NA ONDERZOEK WATER ZESTIGVOET: PLAATSELIJK NIEUWS PESTEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 22 DECEMBER 1987 u 1987 dagen en een dig 1988. -13339 lOOSTERZANDE - Burgemeester en wethou- lers van Hontenisse hebben bij de staatssecreta- j aangedrongen op het instandhouden van de isisscholen in Terhole en Hengstdijk. Kleine kern BESPAREN voor onze SEN OPRUIMING WINTERMODE Ie artikel -20% 2e artikel -30% 3e artikel -40% 4e en volgende -50% Handbaltoernooi voor basisscholen Bijna 4 mille voor Afrika Clingf Hulst St.-Jansteen Koewacht T22 oche au Madeira Tleerd met madeira ~fl mét de caifles au OS Ion van kwartels met jn Mediterrannée een kruidige fantasie jres noires warte bessen ,Champlonne" kalfsbout op originele ze bereid de NoëI ijii onze verslaggever GE - De visclub De igse Hengelaars heeft advies gekregen meer :rs en grote snoeken jan het water de Zestigvoet if te vissen.Dit om enerzijds !r groeimogelijkheden te eppen voor brasem en oom en om de aan- te waarborgen van ikbaars. it advies is gedaan door de ibtenaar sportvisserij C. uwer, na een onderzoek op ■t viswater. Volgens Brouwer jent het aanbeveling om iatse snoeken niet terug te zetten en jaarlijks kleine snoekbaarsjes uit te zetten. Omdat er jaarlijks vrij forse hoeveelheden schubkarper worden uitgezet is deze soort volgens het onderzoek te talrijk vertegenwoordigd. Daardoor ontstaat een voedselconcurren- tie met brasem en blankvoorn. Vandaar dat de karperstand moet worden afgeroomd. Hoewel de beroepsvisser op de Zestigvoet heel wat paling vangt slagen de sporthenge- laars er maar niet in een aardig maaltje bijeen te vissen. De visserij ambtenaar concludeert daar uit dat er best wel paling zit, maar dat de hengelaars wellicht een verkeerde hengel- techniek gebruiken. Uit het onderzoek, in op dracht van de hengelclub, blijkt dat de Zestigvoet een ruim, fraai viswater is. Met een goede vruchtbare waterkwali teit, ruime oeverzones, een gunstige diepte en een ruim aanbod van visvoedsel. Er wer den twaalf vissoorten aange troffen, wat in het onderzoek als 'gevarieerd' wordt betiteld De visstand laat voornamelijk een combinatie van roofvis en witvis zien, met karper en zeelt als bij vissoorten. Uit een chemische analyse van de Zestigvoet blijkt dat de zuurstofgehalten matig zijn. Dat is in tegenspraak met on derzoeken die de vereniging zelf heeft gedaan. Voorts is er sprake van een wat hoog zout gehalte en hoge concentraties ammonium en nitraat. Tijdens het onderzoek werd slechts weinig snoek en snoek baars gevangen. Ook witvissen kleiner dan tien centimeter kwamen de onderzoekers nau welijks tegen. Die worden waarschijnlijk op vroege leef tijd prooi voor roofvissen. De brasem vertoont een redelijke groei, al wordt het opmerkelijk genoemd dat grote exemplaren niet werden gevangen. Op grond van de groeisnelheid zouden er toch knapen van meer dan veertig centimeter tussen moeten zitten. De blankvoorn groeit in de Zestigvoet minder goed. De ge vangen karper schommelde rond de vijftig centimeter en verkeerde in goede conditie. Zeel tenslotte werd tijdens het onderzoeke weinig gevangen. Scholen moeten blijven' gnardises yeren wij het kerstmem rbij op 1e kerstdag lijsting wordt verzorg, t en medewerkers wer attent dat wij vanaf 21 Dten zijn. ;aan wij in deze vakantie nikking, mits tijdig gerej mmer 01148-1811 o* RK to onze verslaggever i ondersteunen daarmee de verzoeken die de schoolbe- iren bij het ministerie van onderwijs en wetenschap- i hebben gedeponeerd. verzoeken zijn nodig als iet aantal leerlingen beneden e vijftig zakt. Dat is in beide iorpen het geval. Vooral in srhole is de situatie benard, lat men daar met 23 kinde- t op het absolute minimum 'oor de leefbaarheid van Ter- ile en Hengstdijk, zo stellen B i W in een persbericht, is idhaving van de school van aiorm' belang. „Voor onze ge nerate is er dan ook alles aan 'legen beide scholen te kun- en behouden en ingediende moeken worden dan ook met racht ondersteund". Mocht de taatssecretaris er zo zijn twij- over hebben, zo voegen B .iWer nog aan toe, 'zullen van [emeentewege alle mogelijke •tappen ondernomen worden de handhaving van deze éolen mogelijk te maken'. De basisschool in Terhole is mper vijf jaar geleden ge- ouwd. Nu wordt het gebouw levolkt door 23 leerlingen, naar de verwachting is dat dit antal half volgende maand op 14 zal komen. In hun schrijven wijzen B en W erop dat vrijwel alle schoolgaande kinderen uit Terhole ook inderdaad de plaatselijke basisschool bezoe ken. „Waaruit moge blijken welk een groot belang de ge meenschap hecht aan haar ba sisschool". Volgens het college voldoet Terhole aan de criteria die voor de instandhouding van scholen worden gehanteerd. Die hou den in dat het de enige school moet zijn in een 'echte' kleine kern en dat de dichtstbijzijnde andere school buiten een straal van 1500 meter ligt of 2250 me ter over de weg. In het geval van Terhole bedraagt die straal 2850 meter en over de weg 4300 meter. Wat Hengstdijk betreft ligt er binnen een straal van 2560 meter of vier kilometer over de weg geen andere school. De school telt 45 leerlingen en half volgende maand worden dat er 47. Ook deze school, zo voegen B en W de staatssecretaris nog toe, is voor de leefbaarheid van een kleine woonkern als Hengstdijk van enorm belang. .et op: 2 januari gesloten rel. 01180-38363 'an onze verslaggever ERGEN OP ZOOM - Het Safari Kwartet presenteert zon- Jag 10 januari een nieuwe carnavalsplaat. Op de A-kant iaat 'Ut Berregse van Berrege' en op de B-kant 'Krabben- tiebels'. lide titels zijn afgeleid van it motto 'Krabbekriebels da's ïrregs'. Met de nieuwe plaat het Safari Kwartet, be- aande uit Willem van Wun- k, Frans Horn, Ton Kruf en We Bish, aan de zevende tnavalssingle toe. Hoofddoel een reeks van elf singles vol maken. In dat opzicht is het wartet al over de helft. De nieuwe plaat is inmiddels opgenomen in de Stone iund Studio te Roosendaal. '°°r de muzikale leiding Tgde Wim van Wunnik. Op de achterkant van de Jturenhoes staan de teksten Q f® de twee nummers afge drukt. De teksten zijn geschre ven door Piet Jansen. Op 10 januari gaat de ver koop van start in café De Raayberg aan de Antwerpse straatweg en maandag 11 ja nuari is de plaat in veel meer zaken te Bergen op Zoom te koop. Zondagmiddag 17 januari houdt het, Safari Kwartet de .traditionele plaatuitreiking in De Raayberg. Van de partij zijn dan onder meer Het Pap orkest en dichter Ko van de Ketterij. Het Safaria Kwartet speelt dan zowel oude als nieuwe nummers. t ongeveer 80 mede- ie klantenkring. opleggers en aan- ties MITSUBISHI is; ereedschappen; opleiding en erva- volledige gegevens 3 - aan het secreta- INDUSTRIEWEG 37 TERNEUZEN TEL. 01150-81138 lSn onze correspondent UNGE - In zaal De Troubadour kwam de jeugdcommi- fle van de Clingse Hengelaars met een vijfentwintigtal PUgdleden bijeen. Er waren ook leerlingen van de basis- pnool met hun ouders aanwezig. L ST - in het bericht l f ,et niet doorgaan van f lezing in Hulst door pa- Pgnoste Edith Wagtels is |V°Drechte als reden ge- m dat de paragnoste ziek tok?n'De lezin§is door de fating Prisma in Hulst Se kikSt we§ens ziekte van Ipeeheerder van de accom- fcikM ,va.n Prisma, zoals Seiin persmede- pig van de stichting. Voorzitter R. van Craenen- broeck kon meedelen dat er binnenkort een instructie-film vertoond zal worden die het vissen met een hengel laat zien. Tevens werd bekend gemaakt dat er aan het begin van het seizoen een schoolwedstrijd zal worden gehouden en dat er een partij forel binnenkort in het water De Zestigvoet zal wor den uitgezet, die speciaal door de jeugd gevangen mag wor den. Opvallend was dat de contri butie voor jeugdleden verlaagd zal worden. Zo gaat de vergun ning voo één hengel van 22,50 naar ƒ10,- verlaagd. Nieuwe leden moeten 12,50 neertellen en dat was voorheen 27,50. Leerlingen van De Rietvliet delen zelf gemaakte cadeaus uit aan de bejaarden. Van onze correspondente HULST - „Lapper de flapper de flap flap", met deze in onvervalst Fins uitgesproken zin sprak de Kerstman de honderd leden van de Zonne bloem afdeling Hulst toe. Gisteren hielden de zieken, samen met het or ganiserend comité en de vele vrij willigers, een sfeervolle kerstviering in het dienstencentrum 'de Lieve' in Hulst. De zieken en gehandicapten kwamen op eigen gelegenheid naar de Lieve, of wer den door helpers opgehaald. Om 11.00 uur vond er een eucharistieviering plaats, verzorgd door pastor Verver. Daarna volgde de koffietafel. De gasten vonden het heerlijk om weer eens bij te praten en tijdens de maaltijd was het reuze gezellig. De Camere van Rhetorica 'de Transfi guratie' verzorgde een puur stukje straattoneel. Paniek in Parijs leverde menige lachsalvo op. Na de uitvoering verkocht men loten ten bate van de actie 555 voor Afrika. Tijdens de Quiz moesten vele vragen worden opgelost. De wel kome frisdrank zorgde ondertussen voor de nodige verfrissing. De leerlingen van de klas V4-1 verte- - FOTO WIM KOOYMAN genwoordigde de LBO school de Riet vliet uit Hulst. Zij hadden hun eerste va kantiedag opgeofferd om de Zonne bloemviering een extra feestelijk tintje te geven. De tafels waren versierd met kerststukjes van hun hand. Bovendien hadden de leerlingen kerstkransjes ge bakken. Deze waren samen met een per soonlijke wens in dozen verpakt. Deze pakketjes werden door de leerlingen aan de aanwezigen overhandigd. De aan- wwezigen stelden deze onverwachte gift zeer op prijs. De Rietvlietpupillen hiel den dit jaar niet alleen een kerstviering op school maar wilden zich daadwerke lijk inzetten voor de zieken uit het Land van Hulst. AXEL - Galeriehouder R. Bellemans uit Axel krijgt uit het hele land reacties op zijn initiatief voor een kinderkun- stuitleen. Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben de kinde ren zelf zoveel interesse dat Bellemans zelfs enige tijd moest vrezen voor het voortbestaan van de uitleen; er wa ren niet genoeg werken. „Vooral na de uitzending op het jeugdjournaal liep het storm", vertelt hij. „Ik kreeg ontzettend veel telefoontjes. Veel musea zouden ook iets dergelijks wil len proberen. Ik heb onder an dere gesproken met een mu seum uit Voorburg en de ge meente Maastricht. Ook veel il lustratoren die we nog niet kenden lieten van zich horen". Bellemans had gerekend op tien tot vijftien kinderen. Er kwamen er na de opening twintig tot dertig. „En daar hadden we niet genoeg werken voor", zegt hij. „Met veertig werken doe je niet veel". Ge lukkig is er ook van de kant van de kunstenaars flink ge reageerd. Zo opent Bellemans volgende week een expositie van Philippine Heering uit Al phen aan de Rijn. Haar werken worden ook opgenomen in de collectie van de kinderkun stuitleen. De galerie bezit inmiddels meer dan honderd werken; voor het merendeel boekillu straties. Volgens Bellemans kan hij nu ruim vijftig kinde ren 'bedienen'. „Dat betekent dat er nog gerust twintig bij kunnen Er is weer plaats". Hij zegt verder dat de grote be langstelling voor hem totaal onverwacht komt. (ADVERTENTIE) De tijd is weer aangebroken dat wij de nieuwe voorjaarscollectie binnenkrijgen. Daarom houden wij ook dit jaar de traditionele "totale uitverkoop" van onze herfst/wintermode. Wij hanteren de volgende korting reeks: (hoogste prijs) De bovenstaande uitverkoopreeks heeft alleen betrekking op onze damesmode. Voor de heren hante ren wij een gevarieerde korting van 10-50%. Zoals u ziet, een unieke reeks van kortingen, zo lang de voorraad strekt. YOUNG DAMES HERENMODE MARKT 4-TERNEUZEN Van onze correspondent HULST - Dinsdag 29 de cember uur houdt de hand balvereniging Hulst in sa menwerking met de scholen een handbaltoernooi in de sporthal Den Dullaert. Dit schoolhandbaltoernooi is bestemd voor jongens en meis jes van de groepen zeven en acht van de lagere scholen van de gemeente Groot Hulst. Het is de tiende maal dat dit evene ment gehouden wordt. Het toernooi begint om 9.00 uur en zal omstreeks 14.00 uur afgelo pen zijn. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De aangekondige acties van NOS-personeel dreigen roet in het eten te gooien van een nieuw promotiestuntje van de gemeente Hontenisse. Tenminste, daar is men in Hontenisse bang voor. Afgelopen zaterdagavond en zondagochtend filmde een ca meraploeg van het programma 'Van gewest tot gewest' in Kloosterzande. De aandacht ging daarbij uit naar het uit gaansleven in de Clooster- straat. „Het programma wil vooral de positieve kanten van het uitgaansleven laten zien", al dus burgemeester A. Kessen, die uiteraard zelf ook aan het woord komt. „Met name het verschijnsel dat er heel wat mensen uit de veel grotere plaatsen als Hulst en Terneu- zen toch in Kloosterzande uit gaan". Behalve beelden van het uitgaansleven zijn er ook inter views met onder andere bewo ners van de Cloosterstraat". Het programma wordt 30 de cember op de televisie uitge zonden. „Het is weer een leuke promotie", zegt burgemeester Kessen. „Maar je zult het na tuurlijk zien dat er dan net een prikactie wordt gehouden. Dat zou vreselijke pech zijn". Van onze verslaggever AXEL - De collecte in de gemeente Axel ten bate van de actie Afrika Nu heeft 3.964,35 gulden opgebracht. De collecte werd vrijdag en zaterdag gehouden door leerlingen van de Axelse scholengemeen schap de Welstede. In to taal gingen 45 jongens en meisjes met de collectebus op stap. Het personeel van Neckermann in Hulst heeft gisteren 825. opge haald. De directie heeft een zelfde bedrag in de pot gedaan zpdat Necker mann in totaal 1650. overmaakt naar Afrika. DUIVENKEURING - Zater dag 26 december wordt er in café De Landbouw een inter nationale duivenkeuring ge houden. De duiven worden ingeleverd tussen negen uur en half elf. Daarna zal keur meester Koch uit Goes de duiven keuren, waarna deze bezichtigd kunnen worden. BINGO - De ANBO hield in het gemeenschapscentrum Malpertuus een bingo-mid dag. Uitslag: 1. mevrouw De Moor, Clinge; 2. De la Ruelle, Heikant; 3. mevrouw Bracke, Clinge; 4. G. de Vet, Axel; 5. mevrouw De Brouwer, Hei kant. KERSTVIERING - De ge handicapten organisatie Zee land werd ontvangen in de aula van de Rietvliet in Hulst waar de jaarlijkse kerstvie ring gehouden werd. In grote getale en uit heel de streek waren de leden naar Hulst gekomen om deze middag bij te wonen. Nadat pater H. Col- sen was voorgegaan tijdens de eucharistieviering werd er tijdens de pauze door een aantal ouderen een toneel stuk opgevoerd. De collecte voor pater Swinne leverde 225 gulden op. De verloting bracht 630 gulden op ten bate van de clubkas. Daarnaast hield de handwerkclub nog een tentoonstelling waarvoor eveneens veel belangstelling was. BINGO - In de zaal De Smickel werd een bingo gehouden waaraan negen tig personen deelnamen. Uitslag: 1. J. van Kerkho ven, Clinge; 2. C. Draais- ma, Hulst; 3. B. van Re- mortel, St.-Jansteen; 4. J. van Spaenhoven, Kiel- drecht; 5. J. Vermeulen, Hulst. JOKEREN - Geemschapscen- trum De Warande met der tien deelnemers. Uitslag: 1. mevrouw De Vlieger, 2. me vrouw Jongezoon, beiden Hulst; 3. J. Schout, Absdale; 4. mevrouw Esseling, 5. me vrouw De Bruyn, beiden Hulst. BILJARTEN - In het kader van een nederlaagtoernooi speelde de biljartclub voor ouderen in De Warande te gen Het Trefpunt uit Axel. De Warande won met een verschil van 113 carambo les. De uitslag was 408-295. FEESTAVOND NKV - De vrouwenbond van het NKV hield de traditionele feestavond. In het gemeen schapscentrum De Wa rande kwamen zestig leden bijeen om te genieten van een Chinese rijsttafel. Tij dens het gezellig samen zijn trad Frans de Schep per voor het voetlicht met een aantal sketches. Tot slot van de avond deelde de kerstman een aantal pakjseuit. JUBILEUMWEDSTRIJD - Het tweede elftal van de voetbalvereniging STEEN huldigde twee jubilarissen. Jos Dobbelaar vierde het feit dat hij 12% jaar voet balde en Martin d'Hooghe dat hij 12% jaar leider was. Dat werd gevierd met een wedstrijd tussen het hui dige tweede elftal en de spelers die gedurende de voorgaande jaren deel uit maakten van dat team. De wedstrijd werd door het huidige team met 6-2 ge wonnen. Na afloop was er een gezellig samenzijn in de kantine. KERSTVIERING ALLEEN STAANDEN - Zaterdag 26 december wordt in De Vlas- schaard een bijeenkomst voor alleenstaanden gehouden die in het teken van kerstmis zal staan. Er wordt bingo ge speeld en men houdt een lote rij. Het muzikale gedeelte is in handen van The Williams. De avond begint om 20.00 uur. HULST - Bond voor Ouderen in zaal De Lieve, 72 kaarters. Uit slag: 1. U. Wilaert, 2. P. de Nijs, beiden Clinge; 3. mevrouw Hau- lez, 4. J. van de Hende, 5. A. Es- senling, allen Huist. HENGSTDIJK - Zaal 't Jagers huis met 53 kaarters. Uitslag bie den: 1. R Thilleman, Nieuw-Na- men; 2. Th. van Goethem, Lams- waarde; 3. J. Impens, Terneuzen; 4, L. van Goethem, Klooster zande; 5. mevrouw De Kok, Hulst. Jokeren: 1. mevrouw Van Gink, Axel; 2. E. van Vooren, 3. mevrouw Van Vooren, beiden Ossenisse; 4. mevrouw Domini- cus, Huist; 5. mevrouw Van Goe them, Hengstdijk. Volgende kaarting 30 december. GRAAUW - Voetbalvereniging Graauw met 38 kaarters. Uitslag: 1. A. Bruggeman, 2 A. Bisschop, 3. E. Molders, 4. J. d'Haens, 5. H. Sorber. Tussenstand klassement: 1. A. Bisschop, 2. E. Molders, 3. J. de Block, 4. R. d'Hert, 5. J. d'Haens. Volgende kaarting 23 januari. GRAAUW - Bond voor Ouderen in het gemeenschapshuis met 41 kaarters. Uitslag: 1. mevrouw Van de Kelen, Clinge; 2. P. de Ca- luwe, Graauw; 3. F. Piessens, Clinge; 4. J. van de Hende, Hulst; 5. J. Gloudemans, Graauw. Vol gende kaarting 7 januari. KLOOSTERZANDE - FNV in gemeenschapshuis St.-Martinus met 48 kaarters. Uitslag: 1. C. Everaert, Walsoorden; 2. F. Waes, 3. R. van de Velde, 4. me vrouw Jonkers, 5. A. Pauwels, al len Kloosterzande. Volgende kaarting 22 januari. GRAAUW - Bond van Ouderen in het gemeenschapshuis met 16 kaarters. Uitslag: 1. mevrouw Dumez, 2. J. Gloudemans, 3. me vrouw De Smaele, 4. mevrouw Van Himste, 5.mevrouw Wee- maes, allen Graauw. Volgende kaarting 8 januari. HULST - Zaal De Smickel met 20 kaarters. Uitslag: 1. Th. Stallaert, 2. mevrouw Boone, 3. E. van de Brande, 4. mevrouw Van de Ha, allen Hulst LAMSWAARDE - Zaal De Lam soren met 52 kaarters. Bieden: 1. J. Pieters, 2. mevrouw Wolfert, beiden Axel; 3. H. van de Berg, St.-Jansteen; 4. P. Dierikx, Kloosterzande; 5. mevrouw Van Kerkhoven, Hulst. Jokeren: 1. J. Pinhashick, 2. mevrouw Pinhas- hick, 3. mevrouw De Rijk, allen NIEUW-NAMEN - Zaal Thille man met 66 kaarters. Uitslag: 1. J. Willaert, Clinge; 2. P. Valent, Heikant; 3. K. van Waterschoot, Nieuw-Namen; 4. F. de Koning, Kieldrecht; 5. J. van Osselaer, Hulst CLINGE - Bond voor Ouderen in het gemeenschapshuis Malper tuus met 48 kaarters. Uitslag; 1. J. Reyns, De Klinge; 2. mevrouw Sturm, 3. E. Sturm, beiden Hei kant; 4. L. de Smet, 5. J. de Letter, beiden Clinge. Stand kampioen schap heren: 1. J. de Letter, 2. J. Reyns, 3. J. Seghers. Dames: 1. C. de Burger-van de Ha, 2. Ph. van Remortel. HULST - Zaal Blommaart, 32 schutters. Hoge vogel en tweede zijvogel: R Sterkx, Zelzate; tweede zijvogel: R. de Waal, Kloosterzande; grootste aantal (5): A. Cocqheyt, Absdale. KLOOSTERZANDE - Bejaar- denschieting zaal Molenhof, 24 schutters. Hoge vogel: J. de Beul, Hulst; eerste zijvogel: P. Strobbe, Lams waarde; tweede zij vogel: J. Pardon, Kloosterzande; grootste aantal (5): Th. Dierikx, Walsoor den. KOEWACHT - Bejaardensehie- ting zaal De Vilder, 40 schutters. Hoge vogel: J. Vermeire, Koe wacht; eerste zijvogel: G. Deyaert, St.-Gillis; tweede zijvo gel: E. Janssens, Moerbeke; grootste aantal (3): A. Koning, Koewacht NIEUW-NAMEN - Bejaarden- scheiting, zaal 't Sleepbootje met 20 schutters. Hoge vogel: A. Roels, Graauw; eerste zijvogel; W. van de Velde, Kieldrecht; tweede zijvogel: A. de Waal, Nieuw-Namen; grootste aantal (8)O. van Laar, Kieldrecht BOSCHKAPELLE - Bgj aarden- schieting zaal Ons Vermaak, 11 schutters. Hoge vogel: P. Dhondt, Kloosterzande; eerste zijvogel: A. van Dijke, Boschkapelle; tweede zijvogel: J. Schilleman, Hulst; grootste aantal (0); M. de Rooy, Boschkapelle. ZUIDDORPE - Bejaardenschie- ting zaal Onder de Linden, 20 schutters. Hoge vogel: M. Ha mers, Westdorpe; eerste zijvogel: A. de Mey, Zuiddorpe; tweede zij vogel: F. de Smet, grootste aantal (6): R. van Grembergen, beiden Koewacht. BOSCHKAPELLE - Zaal Ons Vermaak, 29 schutters. Eerste hoge vogel: J. van Meelen, tweede hoge vogel: M. Verhoe ven, beiden Kloosterzande; eerste zijvogel: C. Visser, Vogelwaarde, tweede zijvogel: P. de Waal, grootste aantal (5): R van Over loop, beiden Kloosterzande. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nes se, 14 schutters. Hoge vogel: A. van Gassen, eerste en tweede zij- vogel: J. de Waal, grootste aantal (5): mevrouw Hermans, allen Os- senisse. HULST - Zaal Blommaert, 31 schutters. Hoge vogel: M. de Bur ger, Graauw, eerste zijvogel: R Wilking, Hulst; tweede zijvogel: A. Roels, Graauw; grootste aan tal (5); R Verschuren en J. de Beule, Hulst. ZUIDDORPE - Zaal Onder de Linden, 30 schutters. Hoge vogel: E. Janssens, Moerbeke; tweede hoge vogel: N. Bil, Terneuzen; eerste en tweede zij vogel,: R Dhondt, Zuiddorpe; grootste aantal (5): R. Ongenae, Koe wacht. HOOFDPLAAT - Koningsschie- ting zaal De Vriendschap, 17 schutters. Koning: J. Mariens, eerste minister: M. Vermue, tweede minister: L. Hollebos, derde minister: A. van Moorhen, allen Hoofdplaat. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nes se, 16 schutters. Hoge vogel en eerste zijvogel: A. Verhoeven, Kloosterzande; tweede zijvogel: E. de Waai, Antwerpen; grootste aantal (7); F. de Meyer, Ossenis se. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 37 schutters. Eerste hoge vogel: F. de Vos, Kieldrecht; tweede hoge vogel: E. Hulshout, Lamswaarde; eerste zijvogel: Th. Asselman, Kloosterzande; tweede zijvogel: mevrouw Rot tier, Ossenisse; grootste aantal (4): Th. van Goethem, Lams waarde en P. Pauwels, Klooster zande. HOOFDPLAAT - Zaal De Vriendschap, 45 schutters. Hoge vogel en grootste aantal (4): M. van Wijnsbergen, eerste zijvogel: A. Maenhout, tweede zij vogel: L. Hollebos, allen Hoofdplaat. KOEWACHT - Zaal De Vlieger, 30 schutters. Hoge vogel en eerste zijvogel: J. de Breuk, Koewacht; tweede zijvogel: E. Fierens, Lo keren, grootste aantal 03): A. Martens, Koewacht

de Stem | 1987 | | pagina 15