Oranje-dames tweede in EK-zaalhockey BELG VEROVERT ZESDE WERELDTITEL KUNSTSTOTEN Richard van Kempen weer de oude Liboton beste in Overijse SPORT SPORT Voor een keer kunnen we best een beetje in de kou staan. sluit tweekamp erwinning VGZ Ziektekostenverzekering. Calgary ockeyteam men in Sapporo ïdbalsters igereeks Tomba iE STEM SPORT 5 MAANDAG 21 DECEMBER 1987 ÖNCHENGLADBACH (ANP) - Raymond Steylaerts blijft de beste tove- sar op het groene biljartlaken. e8e Sanders in Weert Berbick aangeklaagd wegens verkrachting Nederlands zwemrecord voor Ron Dekker Jeugdrecord van zwemmer Steegeling Gladisch en Voss DDR-sportlieden 1987 Karen van Lith sneldam-kampioene Wereldrecords Suleymanoglu dubieus Derde seizoenzege voor Hendriks Cor Lambregts winnaar in Rotterdam Tja, je kunt nu eenmaal niet altijd winnen. Zelfs zo'n goede marathonploeg als die van VGZ verliest we eens. Jammer jongens, niks aan te doen. Maar één ding is zeker: voor de dooi invalt, vallen jullie nog wel eens in de prijzen. \GZ ERZICHT jlandse ski-acrobaat Michiel de "strijd in de Franse winter- Jig naast Martine Nouwen (ski-1 Olympische Winterspelen vati| emonstratiesport is. iment krijgen een uitnodiging, den komt de 24-jarige De Rui ngen kan handhaven in de ko- reperiode onverwacht weer in Jie werd gewonnen door de Ca lf punten meer haalde dan de |e Fransman Didier Meda ein- noesten de verschillen in dui- Zweedse Susanna Antonsson Ëdersen (VSt) 202,3. Meda (Fra) 194, l 2. Reichart (WD1) 142,185, 3. Quin- Jederlands ijshockeyteam heeft •.oen afgesloten met de derde en land in het toernooi om de Pon- ijk spel tegen Denemarken (2-2) arry van Wieren van Noorwe- aan de Olympische Spelen van |rken, dat een slechter doelsaldo van deze landen. Jatti Nykanen heeft de schans- se stad Sapporo aangegrepen Ide winst zaterdag op de 70-me- jondag ook op de 90 meter. Zijn sondag was overweldigend. Ny- van 202,4 punten, nummer twee ykanen nam door zijn dubbele ijd om wereldbeker over van de |ens landgenoot Parma is na de opgeklommen naar de derde l), 2. Schuster (Oos), 3. Svarego (Tsj). ij), 3. Taelberg (Zwe). Stand wereld- |92,3. Parma 68. j (ANP) - Het Nederlands meis- de wedstrijd tegen Spanje met fin Puerto de Santa Maria ge- hter. De eerste ontmoeting ging ligste speelster aan Nederlandse |lonique Tij sterman (OSC) met "strijd werd rechtstreeks uitge- /ALLO (SID) - In de derde reu- Ir is een einde gekomen aan de PAlberto Tomba. Het verlies kan pt deel op eigen falen schrijven. |ia Gora in de eerste manche ten layer profiteerde het meest van (ileef in de Joegoslavische plaats er van vorig seizoen, de Zwitser |lalom in Kranjska Gora revan- dng in zes starts. Met een to- Is van 1 minuut en 46,35 seconde tichard Pramotton (1.46,95) naar \GEN (Oos) 2.27,08, 2. Pirmin Zurbriggen j 2.28,77. 1. Alberto Tomba (Ita) 50, 2. Mayer iel Gaspoz (Zwi) 30. 6,35 (55,18/51,77), 2. Richard Pramot- ther Mader (Oos) 1.47,27 (55,89/51,38). i acht wedstrijden): l.Tomba 125,2. z42. wedstrijden): 1. Tomba 75,2. Mader tomba 100,2. Zurbriggen 79,3. Rudoli |>m de wereldbeker is zaterdag in Piancavallo gewonnen door de Seizoen voor het eerst sinds lange orteland. De afgelopen vijf jaar kit met een Nederlandse licentie, pn kocht Kinshofer zich vrij om lit te kunnen komen en zo haar Winterspelen te vergroten, herine Quittet in Piancavallo een vereldbeker op. Zij kwam in de li-tijd van 2 minuten en 27,32 se- LAGEN: 31) 1.32,07 2. Patricia Chauvet (Fra) f,39. t (Fra) 2.27,32 (1.13,01/1,14,31), 2. Vrern 13,95), 3. Michela Figini (Zwi) 2.28,04 Ladstatter (Oos) 47; 2. Fernandez- I) 38 (na een wedstrijd): 1. Quittet 25, 2. Figini 92, 2. Fernandez Ochoa 75, 3. irtli (Zwi) 66,6. Walliser 56. T2 NEUENAHR (ANP) - >t Nederlands dames- alhockeyteam heeft giste- in de finale van het jropees kampioenschap et 8-10 verloren van titel- juder West-Duiteland. Bij jst (4-4) en tot ver in de ;eede helft (8-8) had yanje uitzicht op de gou- medaille. indscoach Gijs van Heumen tam in de finale met een mdst, die tegen de Westduitse eelsters maar net geen goud waard bleek. Van Heumen liet doel vrouw Aletta Pos bijna de gehele wedstrijd op de bank. De extra Nederlandse veld- speelster stelde West-Duits- land langdurig voor proble men. Pas in de slotfase van het duel, verreweg het beste van het toernooi in Bad Neuenahr, slaagde het gastland erin de overrompelingstaktiek van Oranje te ontzenuwen. Verant woordelijk daarvoor was vooral Beate Deininger, die veel succes peurde uit de West duitse strafhoekslag en met vijf treffers topscoorster werd. Bij Nederland is dat werk gewoontegetrouw toever trouwd aan Lisanne Lejeune, die in drie dagen dertien keer scoorde. De HGC-speelster mikte gisteren vier keer raak. De overige doelpunten kwa men op naam van Noor Hols- boer, Maryse Abendanon, Ca rina Benninga en Ingrid Wolff. De laatste scoorde als 'vlie gende keep', een taak die ze af wisselend met Abendanon tot een redelijk einde bracht. De Westduitse coach Wolf gang Strödter noemde het een kleine genoegdoening voor de ellende van Londen, waar Ne derland de Europese veldtitel prolongeerde en zijn selectie door de tegenvallende presta ties gedeeltelijk ontplofte. UITSLAGEN Poule A: Frankrijk - Schotland 4- 4, West-Duitsland - Ierland 9-2. Poule B: Nederland - Spanje 5-3, Oostenrijk - Spanje 3-2, Nederland - Engeland 7-5. Halve finales: West-Duitsland - Engeland 6-3 (3-2), Nederland - Ierland 5-3 (2-2). Plaatsen vijf t/m acht: Schotland - Spanje 3-2 (0-0), Frankrijk - Oos tenrijk 4-2 (2-1). Finale: West-Duitsland - Neder land 10-8 (4-4). Om de derde plaats: Engeland - Ierland 3-0 (1-0). Om de vijfde plaats: Frankrijk - Schotland 3-3 (2-2), Frankrijk wint (na verlenging) strafballenserie met 4-3. Om de zevende plaats: Spanje - Oostenrijk 7-1 (5-0). EINDSTAND 1. West-Duitsland, 2. Nederland, 3. Engeland, 4. Ierland, 5. Frankrijk, 6. Schotland, 7. Spanje, 8. Oosten rijk. Bteylaerts beste tovenaar 52-jarige Antwerpenaar veroverde in Mönchengladbach zijn zesde wereldtitel inststoten, vóór de verrassend debuterende Fransman Jean Reverchon en de Neder- ader Jean Bessems, die na een dramatische start toch de derde plaats opeiste. Jan rannekreef, de tweede Nederlandse deelnemer, viel op de slotdag ver terug. De 50-ja- ge kastelein eindigde als zevende. teylaerts beheerst al vele ja de wereldstrijd bij het (ctaculairste biljartspel. In tü veroverde de Belg zijn eer- wereldtitel. Vanaf 1978 zijn zegereeks slechts tee keer onderbroken. Een door zijn landgenoot Co- en twee jaar geleden door an Bessems, de vroegere ka- jspecialist, wiens talent voor se spelsoort werd ontdekt Corin. j beiden ontbrak in de lestduitse stad de vorm om lylaerts van zijn zesde titel 'te houden. Vooral Bessems is op de eerste dagen geen Mm van de speler, die in april Europese titel in Gorssel in met het hoge puntenaantal 389. De 42-jarige Limbur- was al nagenoeg kansloos »r het toernooi goed en wel gang was gekomen. „Een ad toernooi staat of valt met prestaties op de eerste dag. waren bij mij teleurstell- ai Het zelfvertrouwen ont- leekt dan in het verdere ver- op van het evenement. Met derde plaats mag ik toch ij tevreden zijn", reageerde machinebankwerker uit Ca teren Keer. Zaterdag gloorde nog even hoop bij Bessems, toen zijn :he rivaal in de avond- ssie vier figuren miste. De felg begon met onverwachte aers (twee relatief eenvou- ije bandstoten) en was duide- aangeslagen. Hij liet in die se 36 punten liggea Bessems, (dat moment met een achter- tod van 33 punten, dacht zijn te grijpen. Nederlands este kunststoter bezweek ech ter onder de druk. De bandsto ten bleven eveneens zonder succes, waarna de Limburger de herovering van de titel uit zijn hoofd kon zetten. Zijn doorgaans vaste stootarm toonde plotseling weer de wis selvalligheid van de eerste dag. Drie missers liet Bessems za terdagavond nog volgen. Bij Steylaerts, die het gestuntel van zijn voornaamste tegen stander op de voet volgde, werd de glimlach bij elke mislukte poging groter. De enige die nog tot een ver rassing in staat leek, was de 23- jarige Jean Reverchon. De Fransman onttroonde begin dit jaar Connesson bij de nationale titelstrijd. In Mönchenglad bach speelde hij een regelmatig toernooi met weinig missers. Ook Jan Brunnekreef behoorde zaterdagavond nog bij de kans hebbers op een plaats bij de top drie. De gezette café-eigenaar gaf echter zelf al aan, dat er voor hem geen hoge klassering in zat. Van kop- en trekstoten moet hij immers niets hebben. „Ik word al ziek ais ik aan die figuren denk", verklaarde hij. De vooruitziende blik van Brunnekreef bleek gisteren aardig te kloppen. De 52-jarige kunststoter uit Goor ging door een diep dal. Slechts drie van de tien figuren leverden punten op. „De zweepslagen en kopsto ten kosten me op elk toernooi veel punten. Toppers als Stey laerts en Bessems pakken juist bij die figuren veel punten. Ik moet mijn training veranderea Als ik die figuren wel beheers, neem ik een medaille mee naar huis", aldus Brunnekreef, die in zijn café gemiddeld drie tot vier uur per dag aan de speel tafel staat Steylaerts begon gisteren ontspannen aan de laatste op- drachten. Een inzinking bleef uit Pas bij figuur 63, een trek- stoot over drie banden, had hij voor het eerst geen succes. De Belg liet er nog een misser op volgen, maar stelde zijn titel veilig door hindernis 65 (een doorstootbal over drie banden) in de derde poging te nemen. Een verbetering van de beste prestatie tijdens een wereldti- teltoernooi, met 355 punten op zijn naam, bleef echter uit „Ik heb niet geweldig gespeeld, maar ik was wel de regelma- tigste", verduidelijkte de wei nig spraakzame Belg zijn zo veelste succes. Achter de Belg streden Bes sems, Revenchon en Corin om de tweede plaats. De lange Fransman hield zijn zenuwen beter in bedwang. De slotstoot had Bessems nog zilver kunnen opleveren. De massé om het paaltje miste echter de juiste richting. EINDSTAND 1. Raymond Steylaerts (Bel) 348 punten uit 149 pogingen, 2. Jean Reverchon (Fra) 312 uit 159,3. Jean Bessems (Ned) 309 uit 145, 4. Leo Corin (Bel) 305 uit 144,5. Javier Fo- nellosa (Spa) 298 uit 148, 6. Norbert Schmidt (WD1) 284 uit 153, 7. Jan Brunnekreef (Ned) 279 uit 160, 8. Tadashi Machida (Jap) 276 uit 147, 9. Jordi Oliver (Spa) 205 uit 176,10. Giinther Brockshus (WD1) 183 uit 165. De Belg Raymond Stey laerts in actie tijdens de we reldtitelstrijd kunststoten. FOTO ANP rANDEN dermann 1.28,87. 500 m: 1. Sever- joesjina 43,49, 2. Biedermann 43,70. 1000 m: 1. Biedermann 1.28,98. Klassement: 1. Bieder mann 176.235 punten. Sprint, jongens, 500 m: 1. Rauscn (OD1) 40,47.1000 m: 1. Chroestalev (Sov) 1.22,18, 2. Sonnenfeld (ODl 1.23,21. 500 m: 1. Golovkov (Sov) 40,15, 3. Klauer (ODl) 40,53. 1000 m: 1. Rastsjenko (Sov) 1.20,23. Klassement: 1. Rastsjenko 162.050. -1 t- a- 2- -1 e- 1°), 0- !t- 1- n, Allrounders, meisjes, 500 m: J- Ulrike Adeberg 44,07. 1500 m: 1- Adeberg 2.18,94. 1000 m: 1. Ade berg 1.28,50. 3000 m: 1. Müller (ODl) 4.52,05. Klassement: 1. Ade berg 184.051. Allround, jongens, 500 m: 1. Sja- rov (Sov) 40,79, 2. Spielmann (ODl) 41,15. 3000 m: 1. Spielmann (ODl) 4.25,08. 1500 m: 1. Tonat (ODl) 2.03,09. 5000 m: 1. Spiel mann 7.39,00. Klassement: Spielmann 177.223. van Ljubojevic om in de slot- partij van zondag tot een beter resultaat te komen door te tae' zen voor het 'Open Spaan5, waarbij hij het ontstaan van complicaties voorkwam. Na Qe ruil van dames en drie lichte stukken, verloor Ljubojevic de voorzichtigheid uit het oog en Timman liet de geboden kan» niet voorbijgaan. tichard van Kempen op het erepodium in Haarlem met "nst hem Jan-Eise Kromkamp, die tweede werd - FOTO ANP HAARLEM (ANP) - Ri chard van Kempen voelt zich weer de oude. Zaterdag won de 23-jarige stayer op zijn eigen wijze, massaal aankomen en van kop af spurten, de schaatsmara- thon van Haarlem. Van Kempen stevent door die tweede overwinning in vier dagen met sneltrein vaart op de derde periode- titel af. Voorlopig heeft hij na twee van de zeven wed strijden een honderd pro- cent-score in het derde hoofdstuk van het seizoen. Van Kempen mag ook wel haast maken met een nieuw staaltje van overheersing, wil hij als de KNSB-beker- winnaar van 1986 en 1987 ook in het nieuwe jaar de bokaal heffen. Immers, de eerste twee periodekam pioenschappen waren tel kens voor Yep Kramer, de dit seizoen naar de mara- thontop doorgebroken ex- allrounder. Een hattrick, drie cups in drie winters, was tot nu toe slechts voor Co Giling weggelegd. De Noordhollander won een decennium geleden, in 1976, 1977,1978, drie nationale be kers op rij en bracht zijn to taal in 1980 zelfs op vijf. Inmiddels is Giling ge stopt en kan de ranglijst aanvoerder van het mara thonklassement aller tijden, Dries van Wijhe (43 over winningen), het tempo niet echt meer bijbenen. Namens de ouderen verdedigt de 42- jarige Jos Niesten, in zijn loopbaan slechts goed voor zeven kunstijs-overwinnin- gen, de vroegere glorie. Niesten valt aan als een jonge hond, verwijt de jon geren lafheid („die schaat sen als boekhouders") en doet er in zijn eentje alles aan om massaspurts, de specialiteit van vooral Van Kempen en Kramer, te voorkomen. Met weinig succes overi gens. Van de negentien wedstrijden van dit najaar eindigden er acht in een sprint van de grote groep. Kramer, goed voor een voorlopig totaal van negen successen, klopte de massa vijf keer. Van Kempen is aan drie van zulke zeges ge komen, maar was ook in de eindspurts van kopgroepen drie keer niet te kloppen. Van Kempen ging in Haarlem al vroeg in de wedstrijd in de aanval met Kromkamp, maar een kleintje als De Boer reed om onverklaarbare redenen het gat dicht, zoals de grote Kleine in de slotfase de kloof dichtte naar Niesten. In het vervolg van de tem- porijke strijd (100 ronden binnen de 59 minuten) viel. Van Kempen. Hij had tijd nodig om zich te herstellen. „Als je buitenom naar voren gaat, dan sloop je jezelf". Nu deed Niesten dat met zijn tanige lichaam. Toen de le dematen van de tuinder blokkeerden, zette de mees terknecht van Kramer, Ro bert Vunderink, zich op de kop van het steunende en snel slinkende peloton. De tien kilometer-kampioen offerde zich op, zoals Jelle Nijdam dat in Tour-spurts voor 'Popeye' Van Poppel deed. Met dit verschil dat de gegangmaakte Kramer het karwei in de laatste ronde niet kon afmaken. Van Kempen ging drie honderd meter voor het eind naar de koppositie en won met ouderwets ver schil. Jan-Eise Kromkamp, na een zware skeeler-zomer stees beter in vorm komend, werd net als in Deventer tweede. Dirk Maarssen klopte Kramer („ik loop in JjERT (ANP) - Annemarie ais 1 ®aansta(ti heeft tij- ij. "ei dressuur-concours ,Wae in Weert met Amon J?^e. Grand Prix als de Prix Special gewonnen. (tojp. UITSLAGEN flaw?*11' Annemarie Sanders deze periode achter de fei ten aan") in het duel om de derde plaats met een halve schaatsbuis verschil. Be langrijker is dat Kramer in het klassement van de derde periode behoorlijk zal moeten opschuiven van zijn huidige zesde plaats om niet in één periode zijn in twee voorgaande reeksen ver overde voorsprong op Van Kempen te verliezen. UITSLAGEN HEREN 1. Van Kempen (Nieuwveen) 58.59, 2. Kromkamp (Oldeholtpade), 3. Maarssen (Rijsenhout), 4. Kramer (Oudeschoot), 5. Niesten (Heems kerk), 6. Ferwerda (Stiens), 7. Zoon (Rockanje), 8. Ruitenberg (Olde- broek), 9. Kleine (Kerkenveld), 10. Bakker (Wijpjewoude), 11. Veen (Scheemda), 12. Wedman (Amster dam), 13. Jonker (Wijtgaard), 14. Cazemier (Den Horn), 15. Manden (Wapserveen), 16. Bakels (Rans- dorp), 17. Van Benthem (St Jansklooster), 18. Van Cappelle (Capelle aan de IJssel), 19. Chris- toffers (Vlaardingen), 20. Bok (Jou- re). DAMES 1. Pasveer (Groningen), 2. Van der Meer (Jubbega), 3. Uitham (Zuid laren), 4. Hoogendijk (Ermelo), 5. Van Tol (Nes aan de Amstel). STANDEN HEREN 1. Van Kempen 53.2 punten, 2. Kromkamp 49, 3. Ruitenberg 37, 4. Maarssen 30, 5. Ferwerda 26, 6. Niesten en Kramer 24, 8. Dijkstra (Pesse) 22, 9. Hagen (Lisse) 20, 10. Van den Boogert (Eindhoven) 18. DAMES 1. Hoogendijk 80.3, 2. Van de Ploeg (Assen) 60.1, 3. Uitham 51, 4. Van Tol 38,5. Berkhoff (Oldebroek) 37.1. Amon 61,30 procent, 2. ine? Nicara 59,02, 3. Ankie Grmisven (Erp) Prisco 58,21. Special: 1. Annemarie |,e |rs Am°n 63,74 procent, 2. ^vfefeaiden»^.eVan OVERUSE (ANP) - De Belg Roland Liboton heeft gisteren in het Belgische Overijsse de zesde Super Prestige-veldrit van het seizoen op zijn naam ge bracht. In de algemene rangschik king heeft Liboton, die voor eigen publiek Hennie Stam- snijder vier seconden te snel af was, een voorsprong van zes punten genomen op de Nederlandse kampioen. Zijn landgenoot Paul de Brauwer kwam gisteren als derde over de eindstreep, net voor Henk Baars. Martin Hendriks, die in het klassement de derde plaats bezet, gaf in Overijsse op. De neo-prof uit Assen, na vijf wedstrijden mede-leider van het klassement, probeerde vanaf de start aan te klampen bij het superieure duo Libo- ton-Stamsnijder. De twee dertigers vormden echter weer een verbond in het fijn- malen van de aanstormende jeugd, alvorens onderling te duelleren om de hoofdprijs. Nadat Van Bakel, Hendriks en de Belg De Brauwer op achterstand waren gezet, bleek Liboton niet te kloppen voor Stamsnijder. De Belg wachtte de aanval van de Tukker niet af, maar demar reerde zelf tweemaal. Met uiterste krachtsinspanningen kon Stamsnijder beide keren het gat dichten. In de sprint was hij opnieuw kansloos. Liboton zegevierde voor de 16de keer in Overijsse, waar hij 21 keer startte. Voor dit seizoen bracht hij zijn totaal op negen overwinningen. Rei- nier Groenendaal, die zater dag in Helmond last kreeg van een spierblessure, ver scheen niet aan de start. Uitslag: 1. Roland Liboton (Bel), 2. Hennie Stamsnijder (Ned) op 0.04, 3. Paul de Brauwer (Bel) op 0.28, 4. Henk Baars (Ned) op 0.40, 5. Klaus-Peter Thaler (WD1) op 2.40,6. Sandro Bono (Ita), 7. Huub Kools (Ned), 8. Frank van Bakel (Ned). Klassement Super Prestige: 1. Liboton 77 punten, 2. Stamsnijder 71, 3. Hendriks 62,4. De Brauwer 56, 5. Van Bakel 52, 6. Kools 50, 7. Baars 46, 8. Groenendaal 43, 9. Thaler 40,10. De Rey 28. NIEUWSOVERZICHT HALIFAX (SID) - Tegen de voormalige wereldkampioen bok sen Trevor Berbick is volgens het dagblad The Halifax News een aangeklacht ingediend wegens verkrachting van een min derjarige. De oud-WBC-kampioen in het zwaargewicht, die in Jamaica is geboren, de Canadese nationaliteit heeft en al en kele jaren in Florida woont, wordt ervan beschuldigd zich in 1985 vergrepen te hebben aan een jong meisje. Zelf weigert hij elk commentaar. Berbick verloor de wereldtitel vorig jaar aan Mike Tyson. UDEN (ANP) - Bij zwemwedstrijden in Uden heeft Ron Dek ker (De IJssel) zaterdag zijn nationale record op de 50 meter schoolslag verbeterd en gebracht op 27,87 seconden. Het oude record op de 25 meter baan stond sedert 8 februari (Bonn) op 27,95 seconden. Dekker bleef slechts drietiende seconde boven de beste wereldprestatie, die met 27,57 seconden sedert 1986 op naam van de Westduitser Rolf Beab staat. LEEUWARDEN (ANP) - Stan Steegeling heeft zaterdag tij dens wedstrijden in Leeuwarden zijn kersverse Nederlandse jeugdrecord 400 meter wisselslag verbeterd. Steegeling van De Zeeschuimers noteerde 4.34,14 minuten. Het was Steegelings tweede verbetering in één etmaal. In Zandvoort was hij vrij dag tot 4.36,2 minuten gekomen. OOST-BERLIJN (AFP) - Silke Möller en Torsten Voss zijn in Oost-Berlijn uitgeroepen tot de Oostduitse sportlieden van 1987. Möller werd onder haar meisjenaam Gladisch in Rome wereldkampioene op de 100 en 200 meter. Voss veroverde daar de wereldtitel op de tienkamp. Het nationale dames-volleybal team, winnaar van de Europese titel in België, werd uitgeroe pen tot sportploeg van het jaar. BENNEKOM (ANP) - Karen van Lith (Rosmalen) is zaterdag in Bennekom nationaal kampioene sneldammen geworden met twaalf punten uit zeven partijen. Zij verloor alleen van Petra Polman (Huissen), die na een barrage met Barbara Graas (Zaanstad) derde werd. Beide speelsters behaalden elf punten. Titelhoudster Leun Otten (Groningen) werd met acht punten ditmaal vierde. ANTALYA (AFP) - De Turkse gewichtheffer Naum Suleyma noglu (categorie tot 60 kg) heeft bij wedstrijden in Antalya liefst drie wereldrecords verbeterd, die al op zijn naam ston den. De kans dat de wereldrecords worden erkend, is echter uiterst miniem. In Antalya was men vergeten voor een doping- test te zorgen. De in Bulgarije geboren Suleymanoglu scherpte eerst zijn wereldrecord trekken aan tot 150 kilogram, twee ki logram meer dan een jaar geleden in Melbourne. De 20-jarige, die vorige week door het IOC werd geaccepteerd ais Turkse kandidaat voor de Olympische Spelen, bracht vervolgens bij het stoten een pond meer omhoog: 188,5 kilogram. Het totaal over de tweekamp (338,5 kilogram) betekende derhalve ook een ruime verhptering van het oude wereldrecord. HELMOND (ANP) - Martin Hendriks heeft zaterdag in Hel mond zijn derde seizoenzege behaald. De 22-jarige veldrijder uit Assen zegevierde voor Henk Baars en Frank van Bakel. Uitslag: 1. Martin Hendriks (Assen), 2. Henk Baars (Diessen) op 0.34,3. Frank van Bakel (Deurne) op 0.58, 4. Huub Kools (Baarle-Nassau) op 1.12, 5. Edward Kuipers (Tubbergen), 5. Wim de Vos (Oosterhout) op 2.10,7, Marcel Gerritsen (Hooglanderveen) op 2.20,8. Marc van Orsouw (Oeffeit) op 2.40, 9. Jan Martens (Deurne) op 2.45, 10. Ben Slenters (Nuth) op 3.00. ROTTERDAM (ANP) - Cor Lambregts (Unitas) heeft gisteren in Rotterdam een internationale halve marathon gewonnen. De Limburger legde de 21,1 kilometer op een parkoers door het Zuiderpark af in 1 uur, 1 minuut en 31 seconden. Marti ten Kate (Fortis) werd op ruim een halve minuut tweede. De Noorse marathonloopster Sissel Grottenberg was de snelste dame in 1.12.11 uur. Zij had ruim zeven minuten voorsprong op Joke van Gerwen (NSL). OP TELEVISIE MAANDAG 21 DECEMBER NEDERLAND 1 19.25 Sportpanorama (met onder meer het doelpunt van de week). BELGIË 2 20.15 Extra time (sportmagazine). DUITSLAND 1 18.05 Die Sportschau der Nord- schau. SKY CHANNEL 21.30 Motorsport nieuws. 22.05 Spaans voetbal. SUPER CHANNEL 22.30 Voetbal. 22.35 Worstelen. (ADVERTENTIE) Gratis informatie 06-0199 tot 20.00 uur.

de Stem | 1987 | | pagina 15