Strijd om indoor-tennistitels jeugd DERDE ELDERSCHANSCROSS IN AARDENBURG rpotheek; kP Wies Martens enthousiast trimmer Axel-Clinge topduel in derde klasse SPORT 16-320.322.99 Rente otheek lang chokken op. af 13%. PROGRAMMA |FSV kraakt Philippine ZILVEREN SCHOEN DE STEM SPORT 3 ZATERDAG 19 DECEMBER 1987 EN [goes/terneuzen I AARDENBURG - Peter Picavet blikt vol ver- I trouwen naar de derde uitgave van de Elder- I schanscross zaterdag 19 december in Aarden- Iburg. iroomlijn :de raad I AARDENBURG - Het programma van de derde Elder- Ischanscross, de vierde wedstrijd voor de Zeeuwse cross- I competitie, ziet er als volgt uit: lnSuur C-Pupillen noo meter; 12.08 uur meisjes-pupillen B 1100 meter; |~™uur jongens-pupillen B1100 meter; 12.24 uur meisjes-pupillen A1100 ■™ter; 12.32 uur jongens-pupillen A eerstejaars 1100 meter; 12.40 uur jon- |f!5?"PuPilen A tweedejaars 1100 meter; 12.48 uur D-meisjes 1100 meter; |uS6 uur D-jongens 1100 meter; 13.04 uur C-meisjes 1100 meter; 13.12 uur KSHgras 2200 meter; 13.27 uur B-meisjes 2200 meter; 13.42 uur B-jongens I rit f ®x)> Koos Krul, Mart zeeuw en Frans Dekker (elk wekeer), Rob Liplijn, Willy Lui i en doelman Nico Knol, ZATERDAG VUFDE EDITIE ST.-NIKLAAS-GRAAUW Marathon Terneuzense Boys Dooms blijft bij Terneuzense Boys Zaamslag wint ruim Trimloop Hansweert Oefenduels voetbalclubs Zeeuws-Vlaams elftal actief Eerste plaats Van de Vijver Bennie Boone trainer bij Zaamslag Timmerman en Boeye delen buit Tweede wedstrijd Indoor-Vlaanderen H T14 515.000.- k.k. lertiouden vrijst villa op d.: kelder, L-vorm. living Id in zitgedeelte ca. 45 m2 1 eethoek ca. 22 m2, grote ■x., badk., aparte douche, s-c.v. Eigentijdse steer en langelegde tuin met alle ging. 310.000.- k.k. rnlng met garage, gas-c.v. jpp 419 m2. Ind.: woonk. in, bijkeuken, verd. 3 slk., v.w. 2e toilet, verd. voor- rolderslk., werkkamer. J 225.000.-k.k. schakelde patlo-bungalow L-vorm. woonk. ca. 45 m2, li, bijkeuken, 2 slk. en badk. pb. v.w. J 295.000.- k.k. ne helft van 2-1-kapwonlng an annex werkruimte ge- garage. Gr. opp. 328 m2. 52 m2 met allesbrander, ompl. ingerichte open keu- gkast. Badk. met ligbad, 2e w.c., 3 slk., vaste trap rzolder met H.R.-ketel, bad- -slk. met dakkapel. J 595.000.-k.k. ind van Ulvenhout gelegen met dubb. garage en hob- v. gas-c.v. Gr. opp. 6578 irivacy biedende achtertuin "-W. Ind.: eetk. ca. 28 m2, 40 m2 met open haard, jt app., kelder, 4 slk., badk. arte douchecel. Pand ver- aatvan onderhoud. J 98.000.- k.k. ..j met berging en diepe Ind.: woonk. ca. 24 m2, luche, 3 sik. en vliering. 103.000.- k.k. zlnswonlng met grote k. ca. 7.90x4.00/3.00 m, in badk. met ligbad. 149.000.- k.k. net gas-c.v. Gr. opp. 171 i. 7.54x3.65/3.15 m met haard, keuken 2.50x2.70 plav. vloer, 3 slk., badk. net zolderslk. 175.000.- k.k. met garage, c.v.-gas, p.: woonk. ca. 42 m2 met en. 1e Verd.: 3 slk. en 2e Verd.: zolderkmr. met f 188.000.-k.k. eet aan de Mark gelegen aanbouw. Ind.: woonk. extra kamers beneden in met parketvloer, keuken, int. 4), compl. badk., zol- voorz. van gas-c.v., tuin om garagebox bij te ko estraat 225.000.- k.k. _j met ronde erker, bal- rende beglazing, bwjr. ging, badk. met ligbad en ergruimte. 375.000.- k.k. itofteerd vrijst. woonhuis in op zuid. Gr. opp. 375 woonk. ca. 42 m2, woon- dk. m. ligbad en douche, I Van onze tennismedewerker IEvenals voorgaande jaren Lijn de tennishallen in De I Braakman en Goes het 1 strijdtoneel van de Zeeuwse I jndoor-jeugdkampioen- I schappen. Verdeeld over Idrie dagen gaat deze titel- Istrijd maandag 21 december Ivan start. De finales krijgen Ijiun beslag in Hal Schelde I International te Goes op 1 woensdag 23 december. I Favorieten in de oudste leef- lüjdscategorie zijn Manfred de Kok en Emerence van Wingen. De Kok veroverde vorig jaar deze titel na een overwinning in drie sets op Jeroen Verstrae- ten. Deze keer wordt Stefan Havermans als mogelijke fina list getipt. Verstraeten kreeg het plaatsingsnummer 3/4 voor zijn naam en moet deze plaat sing delen met Axelaar Guido Tolhoek, die overigens bovenin het schema werd ingeloot. Bernd van Quekelberghe is in dit gezelschap een gevaar lijke outsider, evenals Harold Schipper en Eric Eversdjjk. Emerence van Wingen ver overde vorig jaar de titel bij de 14-jarige meisjes ten koste van Stephanie Rottier, terwijl An gela Latuheru het kampioen schap behaalde bij de 16-jari- gen via een overwinning in de finale op Van Wingen. Volgens de plaatsingen zijn de rollen nu omgekeerd, maar hetzelfde drietal beheerst deze leeftijds categorie, met Van Wingen op een eerste plaats, gevolgd door Angela Latuheru en Stephanie Rottier. Overigens bestaat er voor deze kampioenschappen weinig animo. Het toernooi spitst zich dan ook toe tot de onderlinge duels tussen de favorieten voor de eindzege. De leeftijdscatego rie 14-jarigen vormt in dit ver band een uitzondering. Bij de jongens ontving men 21 in schrijvingen. Marcel Schouw en Kees Oostrom zijn de favo rieten, terwijl Sebastien Rot tier en Eugene de Kok als derde en vierde werden ingeloot. Na- thaly Tijssen staat in Zeeland op eenzame hoogte en dat wordt op het schema bij de 14- jarige meisjes tot uitdrukking gebracht door haar vrij te stel len tot aan de finalepartij. De overigen (dat zijn er in totaal 16) moeten onderling uitmaken wie tegen haar in het slotduel speelt. De meisjes spelen hun eerste partijen in de Ador-hal in De Braakman, waar John Leen houwers wedstrijdleider is. De overige plaatsingen zijn: jon gens tot en met 12 jaar: 1. Hans Huibregtse, 2. Marco Geels; meis jes tot en met 12 jaar: 1. Cora Cij- vat, 2. Marion Copier; jongens tot en met 11 jaar: 1. Eduard van de Wiele, 2. Bart van Stevenick; meis jes tot en met 11 jaar: 1. Astrid Koen, 2. Kelly Bouman; jongens tot en met 10 jaar: 1. Virgil Greeve, 2. Rinke van Remortel; meisjes tot en met 10 jaar: 1. Kelly Bouman, 2. Si- mone Tijssen. Picavet nog niet constant I ','an onze aüetiekmedewerker Iffij is bezig aan een uitstekend cross-seizoen en mikt op leen plaats binnen de eerste tien als straks in februari de I eindstand wordt opgemaakt. j nummer van Nederland dag en nat Postbus 3097,5003 DB Tilburg Het een negende plaats in de Moerschanscross en een ze- mde in de St.-Nicolaascross is tij aardig op weg naar zijn streefdoel. Wegens werkzaam heden moest fdj de openings- cross (de KMS-cross) missen. Giet gaat momenteel goed," al dus de 31-jarige stoffeerder, die pas aan zijn derde seizoen he iig is, nadat hij de voetbal schoenen aan de wilgen hing. Jk heb me dit seizoen gewoon beter voor kunnen bereiden en daar pluk ik nu de vruchten van. Samen met Jan van Laar hoven en Piet Vonck kon ik nu eindelijk eens de schema's af werken, mede doordat mijn werkgever me alle medewer king verleende." De Elderschans kent de Hul stenaar niet. „Ik liep daar nog nooit, maar naar wat ik van Piet Westerweele gehoord heb moet het parkoers me liggen. Door de vele bochten en het draaien en keren is het zwaar mdat ligt me wel. Daarom heb ik ook een paar wedstrijden in België meegepikt. Daar zijn ze over het algemeen wat zwaar der dan hier. Ik kom hier vaak cog te veel basissnelheid te kort. Een probleem is ook dat ik nog niet constant genoeg ten. De ene week vlieg ik en de oudere keer kom ik vast te zit- l Mischien komt dat omdat te veel andere dingen doe. Samen met Jan van Laarhoven 8a ik twee keer in de week «taatsen in Eindhoven en daarnaast fiets ik ook nog veel. Dit met het oog op de volledige triathlon in Middelkerke die ik komende zomer wil doen." h de trimlopen loopt hij zich ook wekelijks in de kijker. Toch is hij van mening dat er wel degelijk verschil zit tussen de cross wedstrijden en de Wmlopen. „Kijk, een trimloop gemoedelijk. Natuurlijk doe je je best, maar het is minder hard dan een KNAU-wed strijd. Bovendien komt er tij dens een cross nog wat tactiek kijken. Ik bestrijd dat lopen een domme sport is. Dat merk ik nu gewoon. Na drie jaar leer je de parkoersen kennen en ook de concurrentie. Je weet waar je moet gaan en op wie je moet letten. Echt, je moet een paar jaar meedraaien." Zijn favoriet is uiteraard Leon van der Velden die dit jaar meer dan ooit het Zeeuwse crossgebeuren domineert. Ook in Aardenburg is hij de te klop pen man. Dit ondanks dat zijn lange gestalte bepaald niet ge knipt is voor een Elderschans. Vorig jaar kwam hij Piet Vonck kloppen en we zien niet in wie hem dit jaar van prolon gatie afhoudt, mits Kim Rey- nierse en John Vermeule naar Aardenburg zouden komen. „Hij steekt met kop en schouders boven de rest uit," is ook de mening van Piet Wes terweele, de man die zaterdag voor eigen publiek loopt. Westerweele komt met Pica vet in een pelotonnetje dat ach ter Van der Velden elkaar bit ter weinig maakt, al loopt met name Rian van de Broeke dit jaar sterk. Ook Jan Guiljam, Kees van Koeveringe, Jan de Wilde, Bart Hertogh, Mare Willaert en Henk Hamelink horen in dit rijtje thuis en ko men zaterdag in actie. Tevens komt er een delegatie van de Belgische club AC Meetjesland aan het vertrek, zo deelde Peter de Munck, voorzitter van het organiserende AV De Wielin gen mee. Het kan dus weer knap druk worden op het fraaie Aardenburgse park, waar de wedstrijden om 12.00 uur beginnen. Een prestatie loop zorgt voor de afsluiting om 15.15 uur. oepel Makelaardij bv raat 1 Telefoon 076-25 51 11 .Itslultond telefonisch beralkM*] uur onder nummer 076-143850 lu,r; 14.00 uur A-meisjes, dames en dames-veteranen 3300 meter; 15 uur A-jongens 5500 meter; 14.35 uur heren-senioren en veteranen meter; 15.15 uur prestatieloop met maximale afstand 8800 meter. IL - Even leek het erop de doelpuntenmachine P) FSV stokte. In het duel |®gen Philippine bleek van I, e hapering geen sprake Pajn. Ir' 12:0 maakte de koploper in In! reS'onale B-klasse de man- La het mosseldorp in. En IjTL hlijft de ploeg riant p de leiding. fewnUmNE 12-0 - Jan I. r°kken het vonnis over de ■sasten. E VLAANDEREN-OAZ 2-3 - ruf1/ 't Gilde (2x) en Al win y zorgden voor de doelpun- Bain!an Hans van de ide in en philip Voeten namen trSngn'Pr0duktie voor ILftrir BOYS-GROOTE Bloot In dit midden in. "8evecht toonden de Ter- lieer zicfl iets slagvaar- Kuvck mÜÜE Buyze' Evert Li:Ll' artln en Frans van de KaW 6n de Regt Nn,mtVOOr de Groote slock- karo v- j Frank de Meyer, fan der Vi t Be^ge en Pascal lasssn schoten voor de "denaren raak. THE MOVIES-BROODJE BEN/DE RIDDER 2-2 - De Terneuzenaren namen een 0-2- voorsprong via doelpunten van Jan-Willem Leunis en De Kort. In deze als 'stevige partij' gety peerde wedstrijd kwam The Movies in de slotfase terug. Rudy Burm scoorde in de slot fase twee keer en bepaalde daarmee de eindstand op 2-2. HOEKSE RAKKERS-DE RIJNVAERT 7-2 - De formatie van Freddie de Rooy lijkt de weg naar het doel van de te genstander terug gevonden te hebben. Jan-Willem van Boom scoorde een hattrick en Jan Meertens klopte de Rijnvaert- doelman twee maal. Jan Mie- ras en Jan de Bruine maakten de zeven vol. Voor het team van coach Paul Vink waren Carlo en Michel Roegiers de doelpuntenmakers. GOALGETTERS 2-ROYAL 0- 3 - De Sassenaren sprongen zorgvuldiger met de kansen om en wonnen daardoor verdiend. Werner Duyvetter (2x) en Frank d'Haens zorgden voor de winnende goals. STAND FSV 11-20, The Movies 11-15, OAZ 11-15, Broodje Ben/De Ridder 2 11- 15, Royal 11-14, Groote Slock 11-13, De Vlaanderen 11-12, Corn Boys 11-11, Hoekse Rakkers 11-9, Philip pine 11-4, Goalgetters 2 11-4, De Rijnvaert 11-0. Wies Martens, de enthousiaste trimloper uit Koewacht, die zal proberen een leuke prestatie neer te zetten in de trimloop St.-Niklaas-Graauw. - fotodestem/corj.deboer. Van onze aüetiekmedewerker HULST - Als zaterdag 19 december het trimmerspe loton zich bij het bad Saint Michel aan de Plezant- straat te St.-Niklaas in be weging zet om de ruim 25 kilometer (25,4 om precies te zijn) naar Graauw te lo pen, behoort zonder onge lukken ook Wies Martens tot de bont gekleurde ben de. Niet met de intentie om zegevierend in de Graauwse Dorpsstraat voor het clubgebouw van het orgasiserende SV Aloy te arriveren, maar gewoon omdat hij veel plezier aan het lopen beleeft. Zoals velen in het peloton kwam hij pas na zijn actieve voetballoopbaan in het trim lopen terecht. Zoals velen ook met een dusdanige blesusre dat voetballen niet meer mo gelijk was. Martens, in het dagelijks leven werkzaam op de ser vice-afdeling van Morres in zijn woonplaats Hulst; „Tot mijn dertigste heb ik actief in het eerste van Koewacht ge voetbald. Een club die me nog na aan het hart ligt, want als het even kan sta ik langs de lijn. Op mijn dertigste ver dween ik uit de hoofdmacht om nog een aantal jaren in de lagere teams te spelen tot een rugblessure er helemaal een einde aan maakte. Ga maar lopen werd mij meegedeeld, dan gaan de klachten wel weg en inderdaad ik heb nergens last meer van, al was het in het begin wel afzien geblazen. Ik herinner me nog mijn eer ste trimloop vier jaar geleden op de Hulsterse Liniedijk. Ze ven kilometer, er kwam geen einde aan. Uitgeteld maar voldaan bereikte ik het ein de." Het was het begin van een lange reeks lopen, want vrij wel wekelijks is hij in het pe loton te vinden. „Ik heb een enorm drukke werkkring en het lopen is gewoon een uit laatklep. Een brok geestelijke ontspanning, ook het trainen. Zo lopen we de maandag met een groep van een man of vijf en niemand zou dat willen missea Daarnaast pak ik in de loop van de week individu eel nog wat kilometers, wat mijn totaal op zo'n zestig brengt." Het langere werk begon met Axel-Terneuzen-Axel twee jaar geleden. Vervolgens vier halve marathons met als beste tijd 1 uur, 27 minuten en Terneuzen-Graauw vorig jaar. „Dit jaar werd ik door griep geveld toen de oudste klassieker van Magnus werd gelopen en geloof me dat het pijn deed op die zaterdag toen ik met koorts thuis zat." Of hij ooit op de marathon mikt? „Als ik de tijd kan vrij maken zou ik inderdaad vol gend jaar eens een marathon doen. Ik denk nog vaag aan Rotterdam, maar dan moet ik wel goed voorbereid zijn," Ondanks zijn altijd perfect voorbereidingswerk („Ik loop niet als ik twijfels over mijn conditie heb") kwam hij ook al een keer de man met de ha mer tegen. „Het gebeurde nu juist in Koewacht, waar ik geboren en getogen ben. Ergens in de polder ging het licht uit, want zo werkt dat gewoon, maar na vijf minuten wandelen was ik weer de man en die loop heb ik dan ook gewoon uitgelopen. Ik was gewoon te snel gestart en dat overkomt me niet meer. Dat wil niet ze gen dat er geen moeilijke mo menten zijn. Vaak rond de twintigste kilometer komt er bij mij zo'n dood moment. Dan denk je ineens dat je het niet zult halen, je gaat naden ken en met de gedachte dit is de laatste keer dat ik een der gelijke afstand loop, tuf je even met de blik op oneindig door. Het is de overschakeling op de reservetank en na zo'n moment gaat het gewoon weer. Na de douche ben je alle ellende vergeten en verlang je al naar een volgende loop." Overigens beschrijft hij zichzelf als een middenmoter. „Ik zal wel nooit winnen, maar dat geeft niet. Als ik za terdag zo rond de 1 uur vijftig eindig is Wies één brok tevre denheid." De loop start zater dag om 13.00 uur en is de tweede uit de reeks voor de 'Supercup' die dit seizoen bij SV Aloy op de kalender staat. Met 220 voorinschrijvingen ligt het aantal nu al ruim bo ven dat van vorig jaar toen er 178 deelnemers aan de start kwamen. Onder de deelne mers naast Belgen, die de hoofdmoot vormen, ook een aantal Fransen. Als afwach ting van deze klassieker staat er in Graauw een afwach- tingsloop over zeven kilome ter op de rol, die om 13.45 uur start. Van onze sportmedewerker AXEL - Met de winterstop in het vooruitzicht heeft de competitieleider van het re gionale zondagamateur- voetbal enkele interessante duels ingelast. In de derde klasse staat Axel-Clinge op de rol en in de vierde klasse H mag Philippine het opne men tegen RCS. Voor aanvoerder Dick de Pooter van Axel, dat dichtbij de rode lantaarn staat, is er maar één uitslag goed. En dat is die waarbij Axel als winnaar tevoorschijn komt. De Pooter: „We moeten, om goed de win terstop in te kunnen gaan, nog één keer een goed resultaat neerzetten. De enige kans daartoe is tegen Clinge." Over de motivatie zegt De Pooter: „Daar zal weinig aan gedaan moeten worden. Iedereen is uiterst gemotiveerd en bereid om te knokken voor de zege." Axel moet nog steeds vedette Fonny Verstraeten missen en kan eveneens nog geen beroep doen op de boomlange voor stopper Jan van de Broeke. Eric Deij daarentegen is weer van de partij. Als vervangers van Verstraeten en Van de Broeke komen Jean-Carlo Am- brosini en Peter van de Velde binnen de lijnen. Aast Axel op de buit, bij Clinge, verkerend in de top van de ranglijst, ligt dat niet an ders. Clinge-aanvoerder Bou- dewijn van Craenenbroeck hierover: „We moeten de pun ten pakken. En daarmee gaan we dan met een gedeelde tweede plaats de winterstop in. Een prima uitgangspunt voor de herstart." Clinge kent geen spelersproblemen. Het speelt vrijwel van meet af aan met dezelfde formatie. Af en toe moest er eens gewisseld wor den voor een geschorste speler, maar daar bleef het dan ook bij. In Axel wil deze groep nog een keer uithalen. Van Crae nenbroeck: „Als we daar ten minste de kans toe krijgen en Axel weer niet overgaat tot af gelasten." Philippine kent geen proble men voor het inhaalduel met RCS. De kans dat Harry Ver- meire, na zijn beenbreuk in St- Jansteen, weer van de partij is, is groot. Geen zorgen dus voor Philippine-coach Riny Dey. PROGRAMMA Derde klasse D: Axel-Clinge. Vierde klasse H: Philippine- RCS. In het regionale KNVB-zater- dagvoetbal komt zowel Ter neuzense Boys als Zaamslag in actie. Beide teams hebben een inhaalduel voor de boeg. Ter neuzense Boys ontvangt PTT Breda en Zaamslag komt uit in en tegen Kapelle. Terneuzense Boys-trainer Jan Doorns wordt geplaagd door fikse blessures bij zijn midden velders. Zo zijn de gebroeders Jacky en Frans Scheele niet van de partij en is Jan Corne- lissen eveneens absent. Ver vangers van dit trio zijn onder anderen de vijftienjarige Bart de Jonge en de zeventienjarige Arjen Sol. Zaamslag komt uit in Ka pelle en heeft daar zeker winstkansen. Temeer daar Ka pelle een degradant is en de groen-witten een middenmo ter. Wint Kapelle dan heeft het nog een goede kans om bij de middenmoot aan te sluiten. PROGRAMMA Tweede klasse A: Kloetinge- Dinteloord (restant van ge staakt duel, 20 minuten met een stand van 3-2 op het scorebord. Derde klasse A: Terneuzense Boys-PTT Breda, Kapelle- Zaamslag, Tholense Boys- NOAD'67. TERNEUZEN - Jan Doorns blijfFook volgend seizoen Ter neuzense Boys trainen. Afgelo pen week viel de beslissing daarover. NIEUWSOVERZICHT ZAAMSLAG - Zaamslag heeft met ruime 2-6-cijfers gewon nen van RIA in een vriendschappelijk voetbalduel. Een veel feller en sterker Zaamslag besliste de wedstrijd in feite al in de eerste helft door drie doelpunten van Jan de Zwarte en één van Peter Jansen. Na de hervatting kwam RIA goed terug, was een hele periode sterker en zag dat gehonoreerd worden met tweede doelpunten van Marlon van der Goes en Patrick Dhondt. In de slotfase kon Zaamslag de marge opnieuw naar vier doelpunten brengen. Toen scoorden Co Ruijtenburg en Jan de Zwarte. HANSWEERT - De Goese atletiekvereniging AV'56 houdt in samenwerking met de voetbalvereniging Hansweertse Boys op zaterdag 19 december de Kerstloop in Hansweer. De afstanden van deze loop zijn twee tot en met tien kilometer op een rondje van twee kilometer. De start is om 14.00 uur en men kan zich vanaf 13.00 uur laten inschrijven in de kantine van Hansweertse Boys te Hansweert. Daar is tevens was- en kleedaccommodatie beschikbaar. TERNEUZEN - Er worden tijdens de komende winterstop weer flink wat oefenwedstrijden gespeeld waarbij Zeeuws- Vlaamse voetbalclubs betrokken zijn. PROGRAMMA Zondag 20 december: SDO-Corn Boys, Aardenburg-Hoofdplaat, Schoondijke-Hontenisse, Sluiskil-Terneuzen. Al deze duels beginnen om 14.30 uur. Dinsdag 22 december: Terneuzen-Assenede, aanvang 19.15 uur. Zondag 27 december: Graauw-Hontenisse en Axel-Koewacht. Aan vang beide wedstrijden 14.30 uur. Dinsdag 29 december: Koewacht-Vrasene, aanvang 19.00 uur; UEFA's Schoondijke-UEFA's Hoek, aanvang 19.15 uur; Zaamslag-Clinge, aan vang 19.30 uur. BRESKENS - Op het Breskense sportpark 'Baersande' staat er dinsdag 22 december een interessant voetbalduel op de rol. Het Zeeuws-Vlaams elftal speelt dan tegen de sterke Belgische na tionale tweedeklasser FC Eeklo, dat bezig is aan een ijzersterk seizoen. De wedstrijd begint om 19.30 uur en de volgende spelers zijn opgeroepen voor het Zeeuws-Vlaamse elftal: Wim Verpoorte (AZW), Guido van Boom en Jean-Pierre Hubregtse (beiden Hoek), Luc Rombout (Koewacht), Arno Zwegers en Angelo Verbraeken (beiden HW'24), Boudewijn van Craenenbroeck (Clinge), Rob Wieland, Paul van der Hooft, Gerard Maas, Mare de Kunder en Alex Dehulsters (allen Sluiskil) en Willy de Jae ger en Tonnie van Vooren (beiden Breskens). TERNEUZEN - Team Van de Vijver sloot de eerste periode in de Ador-damestenniscompetitie af met een eerste plaats in de hoogste poule na een 4-0-overwinning tegen Oostburg. Siewert eindigde op de tweede plaats, nadat het eerder met 2-2 gelijk had gespeeld tegen Deij. UITSLAGEN Geus-Bondewel 4-0, Boskreek 2-Blondeel 4-0, Superstars-Van Water schoot 4-0, Oostburg-Verplanke 4-0, Haantjes-De Keijzer 0-4, Nijsse- Terneuzen 0-4, Horowitz-Visser 0-4, Haantjes-Zaamslag 0-4, Bos kreek 3-Ador 1 0-4. EINSTANDEN EERSTE PERIODE Poule 1: Van de Vijver 18, Siewert 17, Oostburg 14, Meinhardt 13, Deij 12, Slaghoutje 6, Verplanke 4. Poule 2: Drive 17, Superstars 14, Boskreek 10, Blondeel 9, Van Water schoot 6 Boskreek 2 4. Poule 3: ZVT 18, Timmerman 16, Van den Hemel en Ador 10, De Mep pers 6, Boskreek 3 0. Poule 4: Ador 2 19, Roava 14, Van Waes 11, TVS 8, Stap voor Stap 6, Philippine 2. Poule 5: Geus 20, Visser 12, Van Waes 10, Denoek 7, Bondewel 6, De Kloppers 5. Poule 6: Zaamslag 20, Terneuzen 16, De Keijzer. 11, Horowitz 6, Haantjes 4, Nijsse 3. ZAAMSLAG - Halverwege het seizoen heeft het bestuur van de korfbalvereniging Zaamslag toch nog een trainer-coach kunnen te strikken. Dat is Bennie Boone, woonachtig te Zaam slag en afgestudeerd leraar lichamelijk opvoeding. Hoewel Boone zelf nooit gekorfbald heeft, kent hij voldoende van deze sport vanuit zijn opleiding. TERNEUZEN - Het team van Timmerman had aan het gelijke spel tegen Boeye voldoende om zich te handhaven in poule 1 van de Terneuzense damestenniscompetitie. Anita Boeye en Rita Geus wonnen met 8-7 van Maggie Tim merman en Willy Lippens, maar de 10-7-zege van het duo Ca- pello/Van Straaten resulteerde in een 2-2-gelijk spel. UITSLAGEN Everling-Oostdijk 4-0, Dees-De Keijzer 1-3, Witte-Visser 0-4. EINDSTANDEN EERSTE PERIODE Poule 1: Roelofs 27 punten, Veraart 22, Doeselaar 16, Timmerman 13, Doesburg 12, De Kort 10, Van der Heijden en Boeye 6. Poule 2: König 28, Everling 24, Visser 18, De Keijzer 14, Loof 11, Dees 9, Witte en Oostdijk 4 punten. TERNEUZEN - De tweede wedstrijd in het kader van de In- door-Vlaanderen-springcompetitie voor paarden en pony's staat voor vandaag op de kalender. Plaats van handeling is op nieuw manege Magrette van de familie Kosters in Axel, waar om tien uur wordt begonnen. Voor de organisatie van dit hippische evenement, dat al aan de zevende jaargang toe is, tekent de landelijke rijvereniging en ponyclub Graeve Jan. Omdat de beide parkoersen meetellen voor de eindrang schikking heeft in de B-klasse paarden Nina de Leeuw met Werda van Noord-Beveland een goede start gemaakt door beide parkoersen te winnen in de eerste wedstrijd. Christine Kosters met Zypher van Graeve Jan staat met een tweede plaats genoteerd in het progressief parkoers. Adri Hamelink met Emir van de Axelse Oranjeruiters gaat in de L-klasse met winst in een klassiek parkoers aan de lei ding, samen met Harold Cornelissens met Zephyr van Hulst, die het progressief parkoers op zijn naam schreef in het eerste duel. In de M-klasse paarden kan weer een felle strijd verwacht worden tussen de toonaangevende formaties Theo Vaes met Ama van Middelburg, Hyo Loos met Natache van Luctor et Emergo en Peter Kosters met Varant van Graeve Jan. In de Z-klasse paarden is de dubbele leider - eerste in zowel klassiek als progressief - Simon den Exter met Tristan zater dag opnieuw van de partij, evenals Stefan de Vetter met Wonny H van Hulst. De Vetter pakte vorige wedstrijd als de butant in de Z-klasse op verrassende wijze de tweede stek in het progressief springduel. Peter Kosters maakt zaterdag weer zijn rentree in de Z-categorie. TOPSCORERSKLASSEMENT 1. B. v. Craenenbroeck (Clinge) met 11 doelpunten. 2. H. Rietjens (Koewacht) met 9 doelpunten. 3. M. de Kunder (Sluiskil) met 8 doelpunten. 4 t/m 6. P. Wolfert (AZW), W. Cferyn (Philippine), E. Nagel- kerke (Steen) met 7 doelpunten. 7 t/m 9. G. Lokhorst (Hoek), C. Blommaert (HW), P. v. d. Hooft (Sluiskil) met 6 doelpunten. 10 t/m 15. M. Kryger (Goes), M. Quataert (Hoek), P. Seghers (HW), R. Bun (Kloetinge), J. de Jager (Lew-Boys), J. v. Leeuwen (Izendyke) met 5 doelpunten. 16 t/m 31. F. Verstaeten (Axel), T. Hanny (AZW), F. v. Kauteren (Clinge), M. Azzagari (Goes), J. Jacobs (Hoofdplaat), W. Timmer man (Hoofdplaat), A. Schille- mans (Kloetinge), G. Wolters (Kloetinge), F. v. d. Vloed (Koe wacht), E. de Block (Koewacht), R. Bek (Patryzen), H. Rentmees ter (Patryzen), R. Koole (Patry zen), P. Valk (SSV '65), M. v. d Bossche (Tem. Boys), F. Neve (Yzendyke) met 4 doelpunten. 32 t/m 47. M. Verhelst (Axel), N. Bouwman (AZW), A. Thoen (AZW), H. Ottens (Breskens), J. Livramento (Breskens), J. de Block (Hoek), A. v. Ryssen (Hon- tenisse), E. Hendrickx (HVV), A. Uitterhoeve (Lew.-Boys), A. de Jonge (Patryzen), C. Bal (Patry zen), M. Meyer (Philippine), P. v. Dorsselaer (Steen), S. v. d Ameele (Terneuzen), K. Simons (Tern-Boys), J. de Zwarte (Zaamslag), P. Dobbelaer (Zaam slag) met 3 doelpunten. Clubscore: 1. HW met 23 doelpunten. 2 t/m 4. Clinge, Hoek, Patryzen met 22 doelpunten.

de Stem | 1987 | | pagina 13