'Havenverordening slechts pesterij' J Twijfels over parkeerplaats vrachtauto's EN W HULST BELOVEN GEMEENTERAAD NIEUWE NOTA id idegom cl- Suto total EStem Voldoende ideeën voor besteding 'erfenis' armenfonds Hontenisse Gemeente Hulst stelt inwoners Nieuw-Namen gerust: kabel-tv kan Vrouwengilde: 3 mille voor de Derde Wereld DAIHATSU I Automobilist onwel: botsing PLAATSELIJK NIEUWS s wel wat ze zeggen :n helpt niet. Geef ze jn woorden te komen, spanning. Zo komt een gaan we elkaar oo Doen we dat? met stotterproblemen aaste omgeving: 01808 3500 AC Utrecht. OE STEM VAN ZEELAND 2 DONDERDAG 17 DECEMBER 1987 CDA HONTENISSE KRIJGT GEEN BIJVAL VOOR PLEIDOOI UITSTEL BESLUIT k La;e drempel 1)88 bij inrijding iabij Axel Zelfstandig Nieuwe man voor Hulster Bejaardenwerk Adventsviering ouderen druk Bibliotheek CDA HONTENISSE STEMT TEGEN Kerstman in Hulst Gewonde door bedrijfsongeval bij Regionale Clinge Hulst Nieuw-Namen Ossenisse Kloosterzande Koewacht _A1 ht vie en [m onze verslaggever (LOOSTSRZANDE - Het j)A in dï Hontenisser ge- Jeenterajd heeft sterke nijfels ol de lap grond ten -orden van Kloosterzande „el de meest ideale plaats is roor eer parkeerterrein ltor vracltwagens. (oordvoerler A. Sponselee (eld tijdeis de raadsvergade- ,ing een pbidooi om het voor- Jd voor di aanleg van het ter- Kin terug te trekken, tot de jiauffeurs hun zegje over de Jannen heiben kunnen doen. Aanvanielijk zag ook de Iractie L. itangnus dat wel zit- noes gt. s even cl e tijd. <ing met de Stichting Ideële Reclame. T22 ten, maar toen het uiteindelijk op een stemming aan kwam, kregen de christen democraten van niemand steun. Toch hadden burgemeester en wethouders eerder beloofd niet met de aanleg te zullen be ginnen, voordat er met de chauffeurs zou zijn gepraat. Dus concludeerde Sponselee dat het college dan net zo goed het voorstel voorlopig kon te rugtrekken „Ik kan me voorstellen dat de chauffeurs liever een heel andere locatie hebben", meende Sponselee, „bijvoor beeld op het industrietereein aan de Oudeweg". Dat is een locatie waar al eens eerder over is gesproken. Dat vond burgemeester Hes sen nou net geen goed voor beeld. „Die gronden zijn nog niet van ons. Als we die moeten kopen, zal het plan heel wat duurder uitvallen". Volgens het college is het terrein ten noor den van Kloosterzande overi gens wel de beste plek. Omdat er nog gesproken moet worden over een beveiliging van het terrein, argumenteerde Hessen dat het parkeerterrein toch nog op het bordje van de raadsle den komt. „Want van de de ge raamde 66 mille kan die bevei liging niet meer betaald wor den". Sponselee reageerde dat het in feite weinig zin had om iets te beslissen waarop wellicht la ter moet worden teruggeko men. „Het is toch normaal dat er eerst overleg wordt gevoerd en er dan pas besluiten vallen. Wat heeft het voor zin om dit besluit door onze strot te wrin gen? Of moet de gemeente zo nodig wat overtollig puin snel kwijt?" Dat puin, van de te slopen voormalige school, bleek inder daad een rol te spelen. „Als de aannemer meteen zijn puin daar kwijt kan, scheelt dat de gemeente zeker 30.000 gulden aan kosten", wist wethouder J. Joossen. Burgemeester Hessen be loofde met de zaak naar de raad terug te zullen komen als zou blijken dat de locatie in derdaad niet deugt. Dat wekte verbazing bij C. Roctus (lijst P. Mangnus). „Moeten we nou aan iedereen gaan vragen wat er moet gebeuren", vroeg hij zich af. „Wij zijn de bestuurders en wij maken uit waar dat terrein komt". Ouderenbeleid krijgt vorm KULSr - Burgemeester en wethouders van Hulst iebbei de gemeenteraad een nota in het vooruit zicht gsteld waarin het gemeentelijk ouderenbe eidza worden uitgestippeld. De opzit is om in deze nota een raamwerk te schetsen waarbhnen het voorgestane ouderenbeleid zo goed mo gelijk grealiseerd kan worden. li Ik Doek valt voor het woonwagenschap Daarom zo schrijven B en W aan de nad, zal in de nota aan dacht gschonken moeten wor den aar alle voor ouderen van belang ijnde kwesties op ver- schillenle deelterreinen. Te denken valt daarbij aan de lorgveiening, de verkeersvei- id huisvesting, sociaal- nüturee en educatieve activi teiten. De note zo stellen B en W zich zl worden opgesteld in nauw verleg met de stichting Gekooiineerd Bejaardenwerk enhetOverleg Zorg. Het col lege hast zich erbij te zeggen n enander niet betekent dat wanting van die nota 'onze inspaningen om te komen tot een veantwoord en aanvaard- laar aderenbeleid op een laag pitje gzet zullen worden'. „Ininze visie dient de zorg »r aderen een proces te zijn datvortdurend onze aandacht l", voegen B en W er nog aanté. an de uitgangspunten die lij volgens B en W voorop moe staan, is dat activiteiten en 'oorzieningen een 'lage dreipel' moeten hebben. De tegnkelijkheid moet voor iedeeen zo groot mogelijk zijn Datbetekent dat een deelne- meibijdrage betaalbaar moet rijr L dat verband wijst het col- g op het voorstel dat van- ig (donderdag) in de ge- ontvangt U als U Uw onder kantoren van De Stem iten, doet u het dan. Als u ruim- even op een van onze kantoren /uit en opstuurt, dan garanderen s van de Felicitatiedienst rekkelijk pakket met waarde- en reductie- n van merkartikelfa- n onze correspondent j - Bij een verkeerson- ival op de Kinderdijk na- ïj Axel is gistermorgen de ïreonenauto bestuurd door pevrouw M. V. uit Roe pa chtgeheel vernield. Per- Nnlijke ongelukken deden pch niet/oor. pet onge\al gebeurde doordat r eutormbiliste, vermoedelijk poor slijk ip het wegdek, in een ^Pgeraalte. Ze kwam daarbij Tontaal n botsing met een aar tegemoetkomende auto- j® van garage CITO uit Axel, Pstuurd coor J. M. uit Kort- Ej de botsing raakte F Koewichtse voertuig van weg en cwam via de berm in F® houwlind terecht. gJD VQR Zuidwest NEDERLAND Kantorer rerneuzei, Hulst en Goes. Pytessei en telefoon- pimerop pagina 2. nlnpt'lden: Jv-12.10/13.30-17.00 uur. tiactl, fcjn: Rein van der vanTii f)' Romain iCnn? e' prank Deij, Ponairi?n Gremberghe, ïfio^rstraten.Corde (sport) Koomen luk»! Jansen. JoeDTn9ène Verstraeten, i p 'Ommelen. ^ntle-exploltatle «speceur Zeeland: 85833u'privétel-°1150- meenteraad komt om subsidie te verstrekken voor de alarme ring voor ouderen. Daardoor kunnen bejaarden zich tegen een betrekkelijke lage vergoe ding op het alarmeringssys teem aansluiten Het ouderenbeleid in Hulst is er vooral op gericht om oude ren zo lang mogelijk in staat te stellen een vrij en zelfstandig bestaan in de eigen leefsituatie te leiden Daarbij mag volgens B en W overigens niet uit het oog verloren worden, dat het beroep op vrijwilligers niet on beperkt kan zijn Dat houdt in dat, ook al lopen de geldmidde len terug, gestreefd moet wor den naar het behoud van een goed uitgerust en deskundig professioneel hulpverlenings apparaat. Zowel bij vrijwilli- gershulp als bij de professio nele hulpverlening, zo voegen B en W er nog aan toe, moet er wel voor gewaakt worden dat mensen zo min mogelijk afhan kelijk worden gemaakt van de hulpverleners. Van onze verslaggever HULST - De heer Gerard Verduyn (49) is benoemd tot nieuwe projectleider van de Stichting Gekoördineerd Bejaardenwerk in Hulst. Verduyn volgt de huidige pro jectleider Pieter Evers op, die naar elders vertrekt. Verduyn is geboren in Bres- kens. Hij werkte enkele jaren bij het bejaardenwerk in Oost burg. Momenteel is hij beleids medewerker bij het landelijk bureau van de Algemene Ne derlandse Bond van Ouderen. Hij zal half februari zijn func tie in Hulst aanvaarden. (ADVERTENTIE) yte Restaurant 't VOSKE JX Hulst Ey i Bierkaaistraat 8 J Tel. 01140-13444 De feestdagen komen er weer aan... Reserveer tijdig voor KERSTAVOND,1e en 2e KERSTDAG en OUDEJAARSAVOND van 14.00-18.00 uur en vanaf 19.00 uur Van onze verslaggever HULST - De Hulster katho lieke bond van ouderen hield onder overweldigende belangstelling een advents viering in Den Dullaert. Ruim 260 leden waren aan wezig. De bijeenkomst begon met een eucharistieviering, waarna mevrouw Scheele een kerstver haal voordroeg. Ook het oude- renkoor onder leiding van diri gent Neteson was van de partij. Tijdens de mis werd een col lecte gehouden ten bate van het Hulster derde wereldproject voor pater Cyriel Swinne. Deze inzameling bracht 460 gulden op. Na de lunch waren er een paar spelletjes bingo. Tot slot voerde de Hulster toneelgroep de Transfiguratie het café theaterstuk 'Tussen stoffer en blik' op. fj Voorzitter J. van Schaik overhandigt R. Eeman, F. Colman en F. van Kampen (vlnr) de enveloppe met inhoud. KLOOSTERZANDE - Het voormalig Armbestuur in Hontenisse hoeft niet bang te zijn dat er voor de 'erfenis' van deze organisatie geen goed doel te vinden is. Tijdens de Hontenisser raads vergadering bleek dat er al een waslijst van ideeën voorhan den is om het potje van onge veer 200.000 gulden aan te spen deren. Burgemeester A. Hessen deed een aantal raadsleden al vast de hersenen pijnigen door zelf met suggesties op de prop pen te komen. Te denken valt volgens hem aan de minima, voorzieningen voor de kleine kernen, of subsidies voor ver enigingen A. Sponselee (CDA) wilde ook graag hardop denken en hield het bij de bibliotheek in Vogel waarde. A. Roctus (eigen lijst) meende dat met het geld de kerktorens in de gemeente kunnen worden gerepareerd. Zijn naamgenoot A. Roctus hield bij het aanhoren van al die spontane opwellingen het stilzwijgen. „Ik had ook nog wel wat suggesties, maar ik denk dat ik ze maar even op spaar". CDA'er A. Sponselee vroeg zich af hoe kan worden voorko men dat 'slimmerikken' straks met de centen gaan lopen, ter wijl anderen die van het be staan van het potje niet weten ernaast grijpen. Burgemeester Hessen stelde voor het potje be kend te maken in de gemeente lijke inforubriek Rond de Vo gel, met de mededeling dat er aanvragen kunnen worden in gediend. Daarom zitten B en W overigens niet meteen te sprin gen. „Zelf hebben we ideeën zat", aldus Hessen nog. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De met enige trots gepresenteerde verordening voor de haven van Walsoorden is alleen maar een middel om schippers, bedrijven en waterspor ters te pesten. FOTO WIM KOOYMAN KLOOSTERZANDE - Gisteren is het doek gevallen voor het Woonwagenschap Zeeuwsch-Vlaanderen. Hoewel het schap officieel pas per 1 januari wordt opgeheven, za ten de vertegenwoordigers van de verschillende gemeenten gis termiddag voor de laatste keer om de vergadertafel. Dit keer gebeurde dat in het Hontenisser gemeentehuis te Kloosterzande, waar ook afscheid werd genomen van de perso neelsleden van het schap, R. Eeman (secretaris/coördinator), F. van Kampen (beheerder) en F. Colman (administrateur). In zijn slottoespraak wees voorzitter J. van Schaik erop dat zo veel mogelijk is geprobeerd de pijn voor het personeel te verzach ten. „Helemaal bevredigend is dit niet", aldus Van Schaik. „Niet voor betrokkenen en niet voor ons bestuur. Toch is alles in een goede sfeer verlopen". Van Schaik sprak tijdens de slotvergadering zijn dank uit voor hun inzet. Als stoffelijke blijk van die waardering had hij voor ieder een enveloppe met inhoud bij Het woonwagenschap werd in de jaren zestig opgericht om het maatschappelijk welzijn van de woonwagenbewoners te bevor deren. Met ingang van volgend jaar krijgt iedere Zeeuws- Vlaamse gemeente zelf de verantwoordelijkheid voor de woon wagenbewoners op haar grondgebied. Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - De gemeente Hulst heeft een aantal verontruste inwoners van Nieuw-Namen laten weten dat de negatieve berichten, dat de onderhandelingen over aansluiting van de kern Nieuw-Namen op het ka belnet van Kieldrecht slechts moeizaam zouden verlopen, niet berusten op feiten. CDA'er H. Bruggeman stelde dat woensdagavond tijdens de raadsvergadering in Hontenis se. Volgens Bruggeman voorziet de verordening wel in het aan pakken van kleine mogelijke vervuilers van de haven, maar wordt er aan de grote vervui lingsbronnen niets gedaan. Met name zei Bruggeman maatre gelen te missen die voorkomen dat via het waterschapsgemaal verontreinigd water in de ha ven stroomt. HULST - Op uitnodiging van de winkeliersvereni ging het Hart van Hulst brengt de kerstman zater dag een bezoek aan de Rey- naertstad. Hij zal tussen 14.00 en 16.30 uur te vinden zijn in de omgeving van de basiliek. Daar deelt hij cadeautjes uit aan het winke lend publiek. „Zolang daarvoor geen enkele garantie is kunnen wij de ver ordening niet goedkeuren", al dus de CDA'er. „Nu worden al leen de kleintjes gepakt. Je kunt bij de haven geen adem halen of je krijgt die verorde ning op je nek. De verordening gaat aan alle kanten mank en is onvolledig". Dat was tegen het zere been van burgemeester A. Hessen. Die wees erop dat de sloot van het waterschap buiten het doel van de verordening valt De lo zing mag er zelfs niet in opge nomen worden, omdat dat een zaak is tussen Rijkswaterstaat en het Waterschap. Hessen wilde ook nog wel even kwijt dat de provincie de Hontenisser verordening als model voor alle Zeeuwse havens wil gebruiken. „Dan zal er in Zeeland nog veel geklaagd worden", reageerde Bruggeman. De CDA-fractie bleek niet tot andere gedachten te bewe gen en stemde tegen de vast stelling van de havenverorde ning. De onderhandelingen tussen EBES, de gemeente en de RZVW zijn nog in volle gang en verlopen tot dusver positief, aldus de gemeente in een reac- Van onze verslaggever AXEL - Bij een bedrijfson geval met een afkortzaag is L. de M. uit Vogelwaarde dinsdagmiddag gewond ge raakt aan twee vingers van zijn linkerhand. Dat gebeurde in de werkplaats van de Regionale Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereni ging in Axel. Volgens een woordvoerder van de Regio nale heeft de man zoals het er tot nu toe uitziet niet alle vei ligheidsvoorschriften in acht genomen tijdens zijn werk. Hij werd na het ongeval naar het Academisch t Ziekenhuis van Gent gebracht, waar chi rurgen een poging waagden zijn vingers te redden. Gister middag was nog niet bekend of zij daarin geslaagd waren. tie op de brief die de inwoners hebben geschrevea Het uitgangspunt van de ge meente Hulst is daarbij dat voor de realisering van een volwaardig kabelnet geen ge meenschapsgelden ingebracht kunnen wordea De gemeente zal daarentegen wel zorgdra gen voor het verrichten van herbestratingswerkzaamhe- den. De uiteindelijke beslissing om het kabelnet aan te leggen valt of staat met het percentage bewoners dat bereid is om daadwerkelijk aan te sluiten. Dit percentage kan worden ge steld op zeventig. De gemeen schap Nieuw-Namen heeft dan ook zelf een belangrijke stem in deze, zo laat de gemeente nog weten. (ADVERTENTIE) POSTKANTOOR - In de va cature van kantoorhouder van het postkantoor Clinge is benoemd de heer A. van Cau- teren. Van Cauteren werkt nu als plaatsvervangend kan toorhouder te Hulst. Hij be gint op 4 januari aan zijn nieuwe taak. WEDSTRIJDKAARTEN - Op vrijdag 18 december houdt de katholieke bond van oude ren in het gemeenschapscen trum Malpertuus een prijs- kaarting. Alle ouderen van vijftig jaar en ouder kunnen meedoen De wedstrijd telt mee voor het kampioenschap. Abusievelijk werd eerder ge meld dat deze kaarting van daag (donderdag) zou plaats vinden. Maar dat is dus mor gen (vrijdag). Aanvang 13.30 uur. DROPPING - Ter afsluiting van de viering het 60-jarig bestaan van de voetbalver eniging Clinge wordt vrij dg 18 december een dropping ge houden voor leden, suppor ters en vrienden van de ver eniging. Voorzitter Robert Willaert sluit daarna het zes tigjarig bestaan officieel af. In het lokaal op het sportter rein is dan nog een gezellig samenzijn. KERSTVIERING - Dansclub Falinga houdt zaterdag 19 decmber in gemeenschaps huis Malpertus een kerst avond voor de leden. Het Jumbo Quintet en het orkest van Rose de Lein uit Brugge verzorgen het muzikale ge deelte. Er zijn dansleraren aanwezig. De avond begint om negen uur. DE VOSSEN - Leden van showband De Vossen hebben deelgenomen aan de open Ne derlandse kampioenschappen in Uithoorn. Bk was een eer ste prijs voor Natasja van Dorselaer en tweede prijzen voor Anouska Valent, Patri cia Hemelaars en Tamara Vermeulen. vereniging TOVAK houdt za terdag een prijskamp biljar- ten. De beste deelnemers gaan naar huis met een beker. Inschrijven vanaf 19.00 uur en de eerste stoot is om 19.30 uur in zaal café Wilton te Koewacht CONCERT - Fanfare Een dracht Maakt Macht houdt zaterdag de jaarlijkse con certavond in De Vlaschaard, aanvang 19.30 uur. Aan dit concert nemen EMM uit Koe wacht, drumband EMM en fanfare Nooit Gedacht uit Graauw deel. Na afloop is er dansen met muziek van het orkest The Williams. CARNAVAL - Carnavalsver eniging De Achterste Kauter houdt dinsdag 22 januari een vergadering in café Du Com merce, aanvang 19.00 uur. Men is bezig een tekst te ma ken voor het carnavalslied, dat nog geheim is. TOPBILJART - Voetbalver eniging Hulsterloo houdt za terdag een open wedstrijd op het topbiljart in zaal Van der Heyden-Van Vlierberge. Aanvang 19.30 uur. KAARTING - Kaartclub Ons Vermaak huldigde de kam pioenen van het seizoen 1987. Bij het bieden zonder roem ging de titel naar A. Rottier uit Ossenisse. Mevrouw R. Reijns-de Kort uit Ossenisse bleek de beste bij het jokeren. De feestavond in zaal Van Leuven te Kloosterzande werd afgesloten met een prijskaarting. Uitslag bieden: 1. Th. Asselman, Kloosterzan de; 2. G. Hermans, Ossenisse; 3. A. Rottier, Ossenisse.Uit- slag jokeren: 1. A. Freyser- Asselman, Kloosterzande; 2. A. Asselman-Mahu, Kloos terzande; 3. M. van Heese- Reijns, Ossenisse. GAAIBOLLING - Aan de gaaibolüng van gaaibolclub De Dwarsliggers deden 26 personen mee. Uitslag: hoge vogel: Fr. Valckx, Ossenisse; meeste zij vogels (8): J. Spon selee, Kloosterzande. TAFELTENNIS - Tafelten nisvereniging Reynaert heeft het clubkampioenschap ach ter de rug. Bij de jeugd werd Sint-Jansteen Renato de Bruin onbetwist kampioen door al zijn par tijen te winnen. Bij de senio ren prolongeerde Johan Braet zijn titel van vorig jaar. Ook hij bleek voor niemand te kloppen. PSYCHOMETRIE - Vrijdag 18 december verzorgt de hel derziende Edith Wachtels een avond over psychometrie. Dat gebeurt in de zaal van de Stichting Prisma in de Bonte honds traat. Aanvang 20.00 uur. KAMPIOENENDAG - De postduivenvereniging De Zwaluw houdt zondag 20 de cember in café Sport de de kampioenendag. De prijsuit reiking is om 14.30 uur. KERSTCONCERT - Voor het kerstconcert in de parochie kerk te Sint-Jansteen was veel belangstelling. De Maria Kantorij uit Sint-Niklaas en het koper ensemble Walsiana verzorgden het concert Zij brachten een afwisselend kerstrepertoire ten gehore. Als lady speaker trad mej. N. de Koek op. OUD PAPIER-Leden van de voetbalvereniging Hontenisse Vogelwaarde halen zaterdag vanaf 09.00 uur oud papier op. KLOORTJE - Showband Kloortje houdt vrijdag de jaarlijkse feestavond als af sluiting van het seizoen. Be halve een ongedwongen ge zellig samenzijn met spel letjes, dans en muziek van een drive-in is er ook een kort officieel gedeelte, omdat drie leden van de showband ge huldigd worden voor het tien jarig lidmaatschap. Om half acht komen alle leden samen in het clubgebouw aan de Emmastraat. TOPBILJART - Topbiljart- FIETSENKEURING - In het kader van het 20-jarig be staan van de afdeling Kloos terzande van Veilig Verkeer Nederland werd op basis school De Schakel een fiet- senkeuring gehoudea Hierbij werden zo'n 120 fietsen beke ken. Omdat de politie geen tijd kon vrijmaken, keurden drie leden van de WN-afde- ling de twee wieiers van de leerlingen Zo'n 95 procent van de rijwielen werd in orde bevondea Bij enkele fietsen werden gevaarlijke gebreken ontdekt, zoals loszittende trappers of trapas en slinge rende wielen. In februari wordt weer een keuring ge houdea Van onze correspondente HULST - Het Katholiek Vrouwengilde uit Hulst bracht drieduizend gulden bijeen voor twee projecten in de Derde Wereld. Dat maakte voorzitster J. Bleijenbergh bekend tijdens de jaar lijkse kerstavond Het geld is de opbrengst van de gehouden hob bytentoonstelling in Den Dullaert Mevrouw R. Kindt overhandigde de helft van het bedrag aan R. van Luyck van het provinciale KVG, als bijdrage aan het lande lijk project voor pater Nielen in Bafmeng, Kameroen. Aan me vrouw C. Wolfs-Janssen werd door J. van der Wielen eveneens 1.500 gulden overhandigd als bijdrage voor pater Bart Janssen in Sangau op Borneo. Tijdens de kerstavond bracht de Koninklijke Stedelijke Har monie onder leiding van Johan de Witte de aanwezige dames in kerstsfeer met een sfeervol repertoire. officiële dealer GARAGE DU PONT TERNEUZEN BV Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-81125 TERNEUZEN - De automo bilist F. van de B. uit Ter- neuzen kwam op de Axelse- straat in zijn woonplaats frontaal in botsing met een personenauto bestuurd door R. S. uit Terneuz in. Van de B. werd op een gegeven moment onwel en raakte daar door de controle over zijn voer tuig kwijt Hij werd per ambu lance overgebracht naar het Juliana ziekenhuis te Terneu zen. Bij de botsing werden beide voertuigen licht bescha digd.

de Stem | 1987 | | pagina 15