Sint Nicolaasactie succes AANTREKKELIJKE VOORSTELLINGEN IN DE HALLE Axeise baan staat weer onder water Opgave huldiging sportkampioenen AXEL Huisvuil op de juiste wijze gereed zetten Axeise winkels op tweede kerstdag open ét Stadhuis [vroeger gesloten AKT1VITEITEN INDE GEMEENTE AXELSE MIDDENSTAND IS DIK TEVREDEN Nu reeds kortingen van 10 t/m 50% KORTINGEN van 10-50% OUTLET INFO-AXEL A63 ONDER EINDREDACTIE VAN TON KOOMEN EN EDDY DE SCHRIJVER I 01155 2922 i advies j onderhoud I de voorraad strekt. AXEL - „De Sint Nico- laasactie van de Axeise mid denstand is een daverende knaller geworden. Een groot succes. Alleen maar tevre den gezichten," zegt Ria Timmermans, woordvoer ster van de Stichting Streek- centrum Axel, waarin het overgrote deel van de Axeise middenstanders zich heeft verenigd. „De omzet is groter dan voorgaande jaren en dat is een verheugend teken. Voorts is uit de reacties van het winkelende publiek dui delijk gebleken dat we weer goed gemikt hadden met onze kraskaartenactie. We zijn blij dat we zijn overge stapt op kleinere, maar meerdere prijzen, zodat we meer mensen gelukkig heb ben kunnen maken," stelt een tevreden Ria Timmer- mans vast. Zoals bekend trok de Axeise middenstandsvere niging weer een bedrag van 10.000,- uit voor de Sint Ni colaasactie, maar in tegen stelling tot het voorgaande jaar waren er deze keer geen hoofdprijzen te verdienen met de kraskaarten, maar in totaal 400 prijzen van 10,- en 240 prijzen van 25,-. Ria Timmermans: „We waren even nieuwsgierig hoe het publiek hierop zou reageren, maar de reacties waren vrij wel allemaal positief. We hebben dus nu al in principe besloten volgend jaar op de zelfde voet door te gaan. De Axeise middenstand heeft bij de verspreiding van de kraskaarten onder de win keliers gelukkig weer alle medewerking gehad van de Amro-bank en daar zijn we zeer erkentelijk voor." De Sint Nicolaasactie is in zijn geheel een groot succes geworden. De intocht van de goedheiligman trok veel pu bliek en de jeugd is volop aan zijn trekken gekomen tijdens een gezellige middag met de Sint in cultureel cen trum De Halle. Ook het aan tal inzendingen van de te kenwedstrijd voor de jeugd was bijzonder groot. Ria Timmermans: „De Axeise jeugd heeft massaal meege daan aan de tekenwedstrijd. De bus bij juwelier Essen- brugge-Wikkerink was goed gevuld en ook Sinterklaas kreeg een fiks aantal teke ningen van de kinderen. Mo menteel zijn we druk bezig met de beoordeling van de tekeningen, maar de prijs winnaars krijgen zo snel mogelijk bericht van het se cretariaat van de Stichting Streekcentrum Axel." De Stichting Streekcen trum Axel was ook actief tijdens de geslaagde Axeise jaarmarkt, die vorige week donderdag werd gehouden. Men stelde weer enkele fraaie bokalen beschikbaar voor de winnaars en voor de jeugd was er in de Cité een speciale huisdierenshow, ge organiseerd in samenwer king met de pluimveevere niging Ter Verbetering. De keurmeesters van Ter Ver betering hadden het bijzon der druk en dat toonde aan dat de jeugd weer massaal kwam aandraven met troe teldieren. De Stichting Streekcentrum Axel had hiervoor weer enkele leuke prijsjes beschikbaar gesteld. „Al met al geslaagde acti viteiten, die aantonen dat de Stichting Streekcentrum Axel springlevend is. En dat doet ons goed," besluit Ria Timmermans enthousiast. Vermandere naar 't Kaaike IZUIDDORPE/AXEL - Gedurende het theatersei- I zoen 1987-1988 worden in het Zuiddorpse gemeen- schapshuis 't Kaaike op het Dorpsplein twee voor- I stellingen gehouden, te weten een optreden van de I Vlaamse volkszanger Willem Vermandere en een I voorstelling voor de kinderen. Zaterdag 30 januari I kunnen de theaterliefhebbers genieten van een avondje Willem Vermandere. Willem Vermandere trad al eens eerder met veel succes op linZuiddorpe, op grond waar- I van de werkgroep besloot zijn I optreden te herhalen. Wat Willem Vermandere zingt is I ie perfecte weerspiegeling Ivan hoe hij aankijkt tegen de I wereld, de maatschappelijke I ontwikkelingen, de politieke I warwinkel en de relaties tus- Isen mensen. Daar kan een linens behoorlijk droefgeestig I van worden en dat valt ook op men Willem Vermandere I bekijkt als hij op het podium I staat. Vermandere kijkt toch I ook verder. Hij heeft begrepen [dat warmte sterker is dan I kille woede, dat wie geleerd heeft 'naar binnen te kijken', ir bewapend is, dan wie I wapens fabriceert of zelf Willem Vermandere is een I kroniekschrijver (zanger) die I nadenkend leeft en over het I resultaat hiervan bericht. Zeer I de moeite hem te gaan beluis- I teren, omdat hij dankzij de I swingende medewerking van lajn muzikanten een fraai I klankdécor schept, waarin hij I zijn liedjes welluidend aan de liaan weet te brengen. Wat I "ermandere brengt is daarom iPuur handwerk, niet 'inge- I bJikt' en niet afhankelijk van I al teveel techniek. 1 Aanvang 20.00 uur en de teegangsprijs bedraagt 10,-. In cultureel centrum De Iji ■^xe' staat er voor I dinsdag 29 december de to- "^'voorstelling 'En waar de I «w bleef stille staan' door de I toneelvereniging Camere van I knetorica St.-Jan ten Steen. I Het toneelstuk werd ge- I schreven door Felix Timmer- I f? en 's 6011 kerststuk dat I "ens, wanneer het wordt J'Pgevoerd, een ongekend suc- "Is is. De toneelvereniging uit ••-•kmsteen brengt dit stuk in tader van het 70-jarig be- I aan van de vereniging, dat 17 I wember werd gevierd. De lhT>rnaams*e r°Hen in dit ju- zijn weggelegd I ;s Vogel (de palingvis- I al'1' ^ewiet (de schaapher- II Schobberbeeck (bede- Iwf j6n Polien pap als de I waardm van 'Het Zeemeer- |iïiinneken'. Aanvang 20.00 uur en de I .losprijs bedraagt 5,-. lm "Idag 15 januari komt la, I* Halle de popmuziek- I a» vcrgroeP ENZO ">et 'De |ö^fUedenis v»n de popmu- lljiPf ®r°eP ENZO geeft jaar- I gPL zo'n 200 concerten op [«■holen en in theaters. In 'De I Zowel Het stadhuis, t in, dcling openbare wer- I A»oiaa? de Nieuwendijk in kerst 111 verband met de 1 Met en oudejaarsviering om S17 00 uur' «aar reeds *30 uur gesloten. I sluitingwaarop deze vroege I derrie n? atsvindt' don- I oomt* 6n donderdag 31 de- geschiedenis van de popmu ziek' komen op een vaak ko mische wijze aan bod: blues, country western, disco, punk, new wave, ska, reggae, rock roll, beat en de Neder landstalige popmuziek. Veel muziek dus, maar ook diapro jectie, lichtshows en korte acts. Aanvang 14.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 3,50. Zaterdag 23 januari is er ten slotte in cultureel centrum De Halle een optreden van Jules Deelder met het programma 'Ja! Deelder*. Jules Deelder is inmiddels lijstaanvoerder van de Neder landse literaire performers. Zijn uitstraling is breed en hij is zowel op televisie als in de pers en de reclamewereld een graag geziene gast. Deelder is fenomeen, idool, maar vooral schrijver. Samen met R. P. Vallentgoed en Ger van der Voorden zorgt Deelder in zijn programma voor onverwachte wendingen en j azz en humor is het illustere drietal eveneens niet te ontzeggen. Aanvang 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 10,-. Woensdag 27 januari komen de kinderen aan hun trekken in cultureel centrum De Halle met de kindervoorstelling van poppenkast 'Opgepast'. De voorstellingen van pop penkast 'Opgepast' worden geheel verzorgd door Axelaar Joop van der Putten. Op dit moment is hij nog druk bezig met de voorbereidingen van zijn nieuwe voorstelling voor de jeugd. Het belooft in ieder geval een leuk spektakel te worden, maar de exacte gege vens ontbreken nog. Aanvang 14.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 2,50. Schaatsliefhebbers in actie op de Axeise ijsbaan, waar het een drukte van belang was vorig jaar. - -FOTO JOS BLEIJENBERGH. AXEL - Het ijsbaancomité van de Stichting Streekcen trum Axel heeft de laatste jaren al veel plezier beleefd aan de Axeise ijsbaan. Wout den Doelder, die namens de Stichting Streekcentrum Axel zitting heeft in het co mité en zich daarin gesteund weet door mannen als Wim Wikkerink, Kees de Kraker, Herman Snoeck, Jos de Block en Dingeman de Ko ning, heeft met genoegen kunnen constateren dat in de voorgaande jaren tijdens vorstperiodes duizenden schaatsliefhebbers gebruik hebben gemaakt van de Axeise ijsbaan. Ook nu zijn de mannen van het ijsbaancomité er rap bij. De vorst had nog maar net enkele dagen zijn in trede gedaan of het parkeer terrein bij het motorcros sterrein in Axel werd weer onder water gezet. Als de weergoden hun medewer king verlenen en koning winter zo vriendelijk is toe te slaan, kan er meteen wor- den geschaatst. Wout den Doelder: „We zijn er weer op tijd bij dit jaar. We willen ons niet door de vorst laten verrassen. We beschikken er over een ge weldige accommodatie. De baan kan worden verlicht in de avonduren en er hebben in het recente verleden al duizenden enthousiaste schaatsliefhebbers gebruik van gemaakt. De accommo datie bij het motorcrosster rein, waar we over verschil lende faciliteiten kunnen beschikken, mag je gerust uniek noemen. Als Stichting Streekcentrum Axel steunen we deze zaak graag. De ijs- piste blijkt duidelijk in een behoefte te voorzien. De schaatsliefhebbers zijn ons altijd dankbaar voor dit ini tiatief. Ze kunnen dichtbij huis hun sport beoefenen." Vorige winter beleefde Axel bijvoorbeeld de pri meur op wedstrijdgebied. Ook toen lag de baan bij het invallen van de vorst met een in ideale conditie. Op de fraai verlichte baan werd toen een wedstrijd over vijf kilometer verreden, die werd gewonnen door Flip Salomé, de schaatscrack uit Breskens. De ijsbaan van de Stich ting Streekcentrum Axel is veilig voor kinderen, want de maximale diepte op het ondergespoten parkeerter rein van de motorcrossclub bedraagt slechts veertig centimeter. Als er iemand ten val komt, kan er meteen een beroep gedaan worden op een EHBO-er. De man nen van het ijsbaancomité hebben voor een muziekin stallatie gezorgd, zodat het, als koning winter toeslaat, prettig toeven is op de Axeise baan. Kinderen tot 16 jaar betalen één gulden en tree en zij die ouder zin dan 16 jaar twee gulden. Wout den Doelder: „Wij zijn er klaar voor. Het is nu alleen maar te hopen voor de schaatsliefhebbers dat de vorst zo snel mogelijk door wil zetten." De Vlaamse volkszanger Willem Vermandere in 't Kaaike te Zuiddorpe. AXEL - Ieder jaar wordt door het gemeentebestuur van Axel een groot aantal sportlie den gehuldigd voor bepaalde opmerkelijke prestaties of kampioenschappen, behaald op sportgebied. Ook in 1988 zal weer een groot aantal perso nen, zowel individueel als in groepsverband, in de bloe metjes worden gezet. Op korte termijn zullen dus die personen, die in 1987 een kampioenschap hebben be haald, door het college van burgemeester en wethouders worden gehuldigd. De criteria voor de komende huldiging zijn, in vergelijking met de laatste huldiging, niet gewij zigd. Junioren worden gehuldigd na het behalen van een regio naal (Zeeuws-Vlaams) of pro vinciaal of daaraan gelijk te stellen gewestelijk kampioen schap en na het behalen van een eerste, tweede of derde plaats tijdens een nationaal of internationaal kampioen schap. Als junioren kunnen volgens de regeling worden aangemerkt, alle jeugdleden van verenigingen in de leeftijd van 6 tot en met 17 jaar. Ook zij die met een huisdier of an der dier een provinciaal, ge westelijk, landelijk of interna tionaal kampioenschap heb ben behaald, komen voor een huldiging in aanmerking. Senioren worden gehuldigd na het behalen van een pro vinciaal of daaraan gelijk te stellen gewestelijk kampioen schap en na het behalen van een eerste, tweede of derde plaats tijdens een nationaal of internationaal kampioen schap. Het hierboven gestelde is van toepassing zowel indivi dueel als in teamverband. In teamverband dient te worden uitgegaan van de hoogste ca tegorie junioren (in de voet balsport bijvoorbeeld de elf tallen Al, BI of Cl) en bij se nioren gaat het om de eerste teams of elftallen van een ver eniging. Indien bij een be paalde tak van sport een an dere leeftijdsindeling geldt voor junior-leden, komen deze leden (wanneer zij voldoen aan de gestelde voorwaarden) uiteraard eveneens in aan merking voor een huldiging. Evenals voorgaande jaren geldt nog steeds, dat zij, die buiten de gemeente Axel wo nen en lid zijn van een Axeise sportvereniging, alleen in teamverband kunnen worden gehuldigd. Iemand die in de gemeente Axel woont en lid is van een niet-Axelse vereni ging, kan alleen individueel worden gehuldigd. Plaatse lijke en clubkampioenen wor den evenals voorgaande jaren niet bij de huldiging betrok ken. Wanneer u denkt dat er bin nen uw vereniging personen en/of teams of elftallen zijn, die in aanmerking komen voor een huldiging, dan dient u de desbetreffende gegeven voor 15 januari bekend te maken bij de afdeling Sociale Zaken Welzijn van de gemeente Axel. De aanmelding dient schriftelijk te gebeuren. Het college van burgemees ter en wethouders beoordeelt vervolgens of de ingediende voordrachten al dan niet in aanmerking komen voor een huldiging. Bij uitzonderlijke prestaties zijn er altijd uitzon deringen op de eerder ge noemde criteria mogelijk. Dinsdag 15 december: sportinstuif voor geestelijk gehandicapten in christelijke LTS te Axel van 19.00 tot 20.30 uur. Woensdag 16 december: jeugdfilm voorstelling 'Jeugdhaven Axel', aanvang 14.30 uur. Entree 1,50. Donderdag 17 december: sport- overdag-instuif in sporthal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Deelname vanaf 16 jaar en kosten voor deelname 2,50. Jaarmarkt-activiteiten, georga niseerd door Stichting Streek centrum Axel. Begrotingsvergadering van de gemeenteraad Axel in raadzaal van het stadhuis, aanvang 14.00 uur. Vrijdag 18 december: filmvoorstel ling 'Jeugdhaven Axel', aanvang 19.30 uur en entree 3,-. Zaterdag 19 december: weekmarkt kern Axel. Kaartavond Showband Axel in het clublokaal, aanvang 20.00 uur. Jeugdkaarting 'Jeugdhaven Axel' van 14.00 tot 17.00 uur. Deelname gratis. Dinsdag 22 december: sportinstuif voor geestelijk gehandicapten in christelijke LTS te Axel van 19.00 tot 20.30 uur. Donderdag 24 december: sport- overdag-instuif in sporthal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Deelname vanaf 16 jaar en kosten voor deelname 2,50. Weekmarkt kern Axel. Vrijdag 25 en zaterdag 26 decem ber: kerstacties Stichting Streek centrum Axel. Donderdag 24 tot en met zaterdag 26 december: grote kerst-vogel show in cultureel centrum De Hal le. Openingstijden 24 en 25 decem ber van 10.00 tot 17.30 uur en 26 de cember van 10.00 tot 16.00 uur. Zaterdag 26 december: soos voor alleenstaanden in gemeenschaps centrum De Vlaschaard te Koe wacht, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 29 december: toneelvoor stelling 'Waar een ster bleef stille staan' door toneelgroep 'St.-Jan ter Steene' in cultureel centrum De Halle, aanvang 20.00 uur. Toe gangsprijs vijf gulden. Sportinstuif voor geestelijk ge handicapten in christelijke LTS te Axel van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag 2 januari: weekmarkt kern Axel. Dinsdag 5 januari: sportinstuif voor geestelijk gehandicapten in christelijke LTS te Axel van 19.00 tot 20.30 uur. Donderdag 7 januari: sport-over- dag-instuif in sporthal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Deelname vanaf 16 jaar en kosten voor deel name 2,50. Vrijdag 8 januari: kaartavond Ons Genoegen in clublokaal Breda Bar, aanvang 20.30 uur. Zaterdag 9 januari: weekmarkt kern Axel. Kaartavond Showband Axel in het clublokaal aan de Tuin straat, aanvang 20.00 uur. AXEL - Vanuit het Axeise stadhuis zijn in de afvalstof fenver- ordening duidelijke regels gesteld betreffende het tijdstip van aanbieden van huisvuil en de verpakking van huisvuil. Een van de regels houdt in, dat de vuilniszakken niet de avond voordat de huisvuil-op- haalwagen langskomt, buiten mogen worden gezet. Men dient er bovendien voor te zor gen dat het huisvuil goed wordt verpakt. Hoewei er via deze INFO-rubriek al her haaldelijk op deze regels is ge wezen, worden de medewer kers van openbare werken re gelmatig geconfronteerd met klachten over het door Axeise burgers buiten gezette huis vuil. Iedereen wordt daarom vriendelijk, doch dringend verzocht, in de toekomst te trachten dergelijk onhygiëni sche en wanordelijke toestan den te voorkomen. Een eerste stap in de goede richting zou zijn, het tijdig en op de juiste wijze deponeren van uw huis vuil bij uw woning of in de di recte nabijheid van het door u bewoonde flatgebouw. Alleen dan bestaat de mogelijkheid uw woonomgeving en die van uw naaste ordelijk en schoon te houden. AXEL - Verschillende Axeise middenstanders zullen zaterdag 26 december, tweede kerstdag, hun zaak geopend houden voor het kooplustige publiek. Betreffende winkels zijn geopend van elf uur mor gens tot vijf uur 's middags. Het betreft de volgende Axeise middenstanders: Landgraaf BV gezinsmode; Maison Parma wol-boetiek; Schirris schoenenmode; Nova dames- en herenmode; Wou- ter's Mode; Ot Sien kinder mode; Marteijn-De Boevere textiel; Melchers bont en le dermode; lunchroom De Kra keling en woninginrichting Pot. Het winkelende publiek kan dan profiteren van aan trekkelijke aanbiedingen. De koopavond van vrijdag 1 januari, Nieuwjaarsdag, komt in Axel te vervallen. De koop avond, waarop alle winkels tot negen uur geopend zijn, is in verband met Nieuwjaarsdag verschoven naar woensdag 30 december. De landelijke koopavonden in Axel zullen worden gehou den op maandag 21, dinsdag 22 en woensdag 23 december. De Axeise middenstanders zullen dan him winkels geopend hou den tot 's avonds negen uur. De zaken die geopend zijn, zullen duidelijk herkenbaar zijn via affiches bij de aange sloten winkeliers. De Stichting Streekcentrum Axel heeft weer voor gezorgd voor een gezellige kerstsfeer in de Axeise winkelstraten. Aan de aangesloten leden zijn kerstbomen uitgereikt en op zaterdag 19 en donderdag 24 december wandelt de kerst man door de Axeise winkel straten die presentjes uitdeelt aan het publiek. Dit is een ini tiatief van de Stichting Streekcentrum Axel in sa menwerking met de ambu lante handel. DAMESPANTALON van 79.- voor 49." DAMESBLOUSES van 69.- voor 49." JURKJES (lessengroen, bruin van 109.- Broeken Discount - r u. De zaak met de grootste sortering BROEKEN TRUIEN SWEATERS Veel artikelen reeds afgeprijsd. Jachthuisstraat 5, Kloetinge Sint-Jacobstraat 20, Vlissingen Drebbelstraat 20, Terneuzen (Winkelcentrum Serlippens)

de Stem | 1987 | | pagina 19