onkyo ëestem 6We praten ze niet de kerk in' sriE fO R HI-FI BEWONERS TERHOLE LAAIEND OVER UITSPRAAK RAAD VAN STATE I uÏÏu'Het verdampingsproces IK wel vertraagd door het I hchter Weer"' aldus de voor" I RonaWv" Grember9he, I Hukt' ea" Jans6n- JONGERENPASTORAAT KOEWACHT IS VAN DEZE TUD Van Geyt: Al twee ton in verharding gestopt Steense toneelclub speelde Timmermans Wauters brengt gezellige avond vol met verhalen LUID ELD I Helm £en:Reinvan der I vanni chef)' R°main I Cn„ f0, Frank Deij, Huygens sterkste schutter PLAATSELIJK NIEUWS TERHOLE - De 29 bewoners van Terhole die de bouw van een nertsenfarm in hun dorp wilden stopzetten, zijn woedend over de uitspraak van de Raad van State dat de bouw ervan voorlopig ge- I woon mag doorgaan. DIE ENE STAP VERDERl EN BERG HETICUS 'TGEBITTEN NREPARATIE Kamagurka trekt veel publiek Hontenisser videoband klaar voor presentatie Olieschip met schade naar haven Tholen halsteren - De oliebun- kerboot Pieter, die het af ge- I 'open weekend tweemaal werd aangevaren in het Schelde-Rijnkanaal, ter hoogte van Halsteren, is zondag vroeg in de avond naar de haven van Tholen gesleept. Vandaag wordt de laatste olie uit de boot ge haald. I De ruim 30 ton olie die de bun- I kerboot bij de eerste aanvaring I verloor, heeft nauwelijks of I schade aan het milieu toe- I gebracht. Dat verklaarde voor- I ïrjkr J. Geluk van de directie I Wtswaterstaat in Middelburg I ?i? ,ren' 8aat hier om gasolie en die brandstof ver- I ?^ln9*«|den: Nergens Enthousiast Spel Duiventil VERVOERDER WIL UITBREIDEN CITROËN^ W. DE BLOCK WISSE B.V. Demonstratie turnclub Olympia Koewacht Nieuw-Namen Clinge Hulst Ossenisse WEDSTRIJD CLINGSE SCHUTTERIJ DB STEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 15 DECEMBER 1987 T22 r: r o o rukking. Met twee micro- joningangen en micro- ponmix. Kortom met alles rat een serieuze muziek- efhebber in een tapedeck an verlangen. Bediening iet de Onkyosysteem- fstandsbediening is ïogelijk. iwart geanodiseerd .luminium. :ASSETTEDECKTA.2130 geopend van ,00 uur :r. 38 ZEN 12584 llfold. geldmapje, luxe ioud portemonnee, lille ofluxeover- rionnee. .75 Bouw nertsenfarm gaat door Van onze verslaggever I Gisteren maakte de Raad van State bekend dat er geen enkele reden is om aan het schorsings- verzoek van de omwonenden te voldoen. Over drie weken krijgen de bewoners de motivatie voor de uitspraak te ho ren. Woordvoerder J. Ottens: „Alle mensen hebben op dit moment ont zettend de pest in. We hebben ge vraagd om een redelijke belangenaf weging; die van 29 mensen tegenover één man. Deze uitspraak bewijst dat ons democratisch stelsel in deze kwestie volkomen faalt". De burgemeester van de gemeente Hontenisse, A. Kessen, is veel minder verrast door de uitspraak. „Die was voorspelbaar", zegt hij. „Ze hadden heel weinig kans. De Raad van State kijkt bij een schorsingsverzoek alleen naar de wettelijke normering. Dus bijvoorbeeld of er binnen een straal van 150 meter bebouwing is. Als de huizen dan drie- of vierhonderd me ter weg staan, ligt zo'n uitspraak voor de hand". „Dit was het laatste, meer kunnen we niet doen", zegt een teleurgestelde Ottens. Ook over het bezwaarschrift, dat de Raad van State volgend jaar pas behandelt, is hij pessimistisch. Ottens stelt dat de Terholenaren al hun argumenten al op tafel hebben gelegd. In het bezwaarschrift gaat het echter niet alleen om een aantal re gels, waaraan de raad de bezwaren van de indieners toetst. Ottens geeft zichzelf en zijn mede standers nog een kans: als de hinder wetbepalingen het komende jaar worden verscherpt. „Daar wordt over gesproken", zegt hij. „De regels zou den strenger worden in verband met de problemen met de zure regen". Ook de initiatiefnemer van de nert senfarm, Van Hooft, heeft nog een ap peltje te schillen. Met de gemeente Hontenisse ditmaal. Het college van B en W heeft in de vergunning een be paling opgenomen met extra voor waarden waaraan de farm moet vol doen. Van Hooft is daar op zijn beurt weer een zogenaamde bodemproce dure bij de Raad van State over be gonnen. Volgens Kessen kan het op deze manier beste eens tot in 1989 du ren voordat bekend is of en op welke manier de nertsenfarm er komt 23 u wacht >rpe 01158-1280 Van onze verslaggever HULST - Ruim honderd be langstellenden bezochten het afgelopen weekeinde het optreden van de Belgi sche tekenaar-performer Kamagurka in het jonge rencentrum Kontrast in Hulst. De Gentse komiek, bijgestaan door Herr Seele, wist het pu bliek ruim anderhalf uur te I boeien met korte absurde sket- ïhes. Het bestuur van Kontrast was verheugd met de grote be- I langstelling van het oudere pu- I bliek. De bedoeling is dat Kon- I trast in de nabije toekomst zich I meer zal richten op jong èn loud. Het bestuur is van mening I dat vanwege het opdoeken van de stichting Nieuwe Muziek het jongerencentrum in staat is om ook voor de oudere jongeren interessante evenementen in t jaarprogramma op te ne- I men. KLOOSTERZANDE - De videoband, die Hontenisse wil gebruiken om de ge meente te kunnen promo ten, is klaar. I De officiële presentatie voor I allen die bij het maken van de I band betrokken zijn geweest, vindt plaats zaterdag 19 no vember in zaal Van Leuven. De I aanvang is 15.30 uur. I Van onze verslaggeefster ibbel cassette- rukking, high speed dubtrt 2x12 Watt. 395.- Nü350 - _gblac vnnB 7i I. -„t -rrn |r iterkandelaar nc ,:"öuze 9.75 Nü 8.2' ■Adressen 50 theelichtjes in capsule 6.75 nü5.ïb Kantoren I°r"eu«>n, Hulst en Goes. nlen en ,ele,oon- "ummersop pagina 2. jongens- of herenregen 31-3918.75 Mt 40-4519-z' Nü 3.- goedkope' |8'30-12.30/13.3( ierenshirt, katoen/polyeStel' luit Ml 37/38 t/m 43/44. 2L75 Nü 16-*8 io1 >en geldig t/m 19 december ■30-17.00 uur. Radactie 1 Sc» ®rsLrate nCor de 1 (sport) *°°m®n I J°ep TomnielenrS,raeten' Advertentie-expioitatte C uTT"' Zee|and: 195839 privé,el'01150- IBV-10 Als pastor had Jan Voe ten aanvankelijk weinig contact met de jongeren van Koewacht. Dat bracht hem op het idee de jeugd uit te nodigen voor een aantal 'praatavon den'. Hij verstuurde brie ven, bezocht de jongeren en verzamelde een aantal vrijwilligers die leiding wilden geven. Eind no vember vorig jaar stap ten twaalf jeugdige Koe wachters schoorvoetend de pastorie binnen. Dat was het begin van het jongerenpastoraat dat dit jaar een vervolg kende. Jan Voeten en Cecile de Waal leggen uit wat het jongerenpastoraat is. Door Romain van Damme KOEWACHT - Vrijdag avond, Koewacht is nauwe lijks te vinden. De kronkelige toegangswegen naar het grensplaatsje lossen op in een grijze dikke massa. Die avond worstelt een aantal Koe- wachtse jongeren zich door de dikke mist. Twaalf, dertien jaar oud zijn ze, op weg naar de pastorie om een serie avonden, gehouden door de werkgroep jongerenpasto raat, op feestelijke wijze af te sluiten. Jongerenpastoraat? Hoort dat nog bij deze tijd? Is dat niet iets van vroeger? Met zijn allen braaf luisteren naar de pastoor die vertelde wat goed en kwaad is. Pastor Jan Voeten begrijpt die vra gen en voor Cecile de Waal is het aanleiding om met na druk te stellen: „Wij willen geen zieltjes winnen". En na een korte pauze: „Ik wil het nog sterker zeggen, wij willen ze niet de kerk in praten". De pastor knikt, maar voegt er meteen aan toe: „We zeggen wel, vanuit de kerk hebben we belang stelling voor jullie". Jon Voeten en Cecile de Waal: 'Ze zoeken een stukje houvast'. foto de stem con j. de boer Ongeveer anderhalf jaar ge leden meldde Jan Voeten zich als pastor in Koewacht. Om de bevolking te leren kennen, ging hij regelmatig op pad. „Eens rondkijken hoe het be drijf in elkaar zat", om schrijft hij het zelf. Op zijn tocht door het uitgestrekte dorp viel hem meteen wat op. Hij kwam nergens jongeren tegen. „Daarmee bedoel ik dat ik ze niet tegen kwam in or ganisaties. Bijvoorbeeld niet in het koor. Ik wilde die jon geren wel eens ontmoeten. Maar ik vroeg me af hoe ik dat in het vat moest gieten? Moest ik naar Stippie, de dis cotheek, moest ik de kroeg in?" Een meisje van zestien jaar bracht uitkomst. „Ze wilde me interviewen voor een scriptie die ze maakte. We za ten te praten en toen dacht ik, zouden die jongeren van Koe wacht iets voelen voor een praatgroep. Ik haalde het doopboek erbij, noemde de namen en vroeg aan dat meisje wie dat zou willen. Ik stuurde die jongeren een brief. Daarin legde ik de be doeling uit. Later bezocht ik ze persoonlijk. Veertien jon geren in de leeftijd van zes tien en zeventien jaar zeiden ia". 'Met leeftijdgenoten van ge dachten wisselen over onder werpen die in jouw leven be langrijk zijn', stond er in de brief. En verder: 'Die gedach- tenwisseling kan gaan in de vorm van gesprek en discus sie, maar misschien ook in de vorm van een spel of op dracht'. Jan Voeten: „De reacties waren heel verschillend. Sommigen waren enthou siast, anderen zeiden, we heb ben al godsdienstles op school, dat is genoeg. Die jon geren die ja zeiden, zijn vijf keer bij elkaar geweest. Dat sloeg aan. Met die groep zijn we nog een tijdje door ge gaan". Jan Voeten kreeg het druk ker. Broertjes en zusjes van de jongeren die regelmatig bijeen kwamen, wilden ook wel. „Je weet hoe dat gaat", vertelt de pastor verder, „en onze Ronnie? Mag die niet eens komen? Ik zei, ja, Ronnie mag straks ook. Maar dat kan niet allemaal tegelijk". Jan Voeten zocht daarom naar hulp. Hij klopte aan bij de lei ding van het JOK, Jongeren Ontspanning Koewacht. Via mond op mondreclame kwa men ook mensen die niets met het JOK te maken hadden, in beeld. Van de Hulster jonge renpastor Jan Damen leerden ze de gesprekstechnieken, het maken van keuzes voor on derwerpen en meer van die zaken. Cecile de Waal is een van hen. De van origine Koewachtse die nu in Hulst woont, is meestal aanwezig op de avon den voor de jongsten, de twaalf en dertienjarigen. „Zij zien dat echt nog als een avondje uit. Het spelelement is sterk aanwezig. Aan de hand van een spel proberen we wel een gesprek, een dis cussie uit te lokkea Samen praten over bepaalde zaken. Die twaalf- en dertienjarigen komen van de basisschool. De groep valt uit elkaar, wij wil len ze weer bij elkaar bren gen". De gespreksonderwerpen, de thema's voor de avonden, variëren van vriendschap tot zakgeld. „De jongeren bepa len zelf waarover we praten", verduidelijkt Jan Voeten. „Ze bepalen zelf ook de grenzen. Soms zeg ik wel eens, wat nu gezegd wordt, is zeer per soonlijk, zeer vertrouwelijk. Hou dat binnen deze ruimte. Je moet ook een waarborg in bouwen, de jongeren het ge voel geven dat ze op een vei lige plaats zitten. We beogen levensbegeleiding te geven. Eikaars antwoorden op le vensvragen te horen. En heel belangrijk, respect voor elk aar te hebben. Wat wij vooral willen, een ontmoetingspunt voor jongeren te zija Dat ze zich eens kunnen schuren en schurken aan elkaar. Het is een stukje speelruimte ge ven". Bij de jongste groep, de kers verse schoolverlaters, ligt het iets anders. Zij krijgen een programma aangeboden. Ce cile de Waal: „Het kader biedt dat programma aan. Dat is een vast standaardprogram ma. Eerst is er een kennisma kingsavond. Daarna volgen er vijf thema-avondea Van avond is de slotavond. Een avond met spelletjes". Volgend jaar wil de Werk groep Jongerenpastoraat ook avonden houden voor de der- tien- en veertienjarigen. Een gebrek aan leidinggevend ka der kan echter een struikel blok zijn. „Bovendien is die groep het moeilijkst te bena deren", weet Jan Voetea „Zij voelen zich te groot voor deze zaken, ze hebben dat niet no dig. Toch proberen we het. Minimaal moeten er acht jon geren zija En ja is ja. Het moet geen duiventil wordea Niet zeggen, vanavond is het zo schoon op televisie, ik ga maar niet". Praten met de ouders leerde Jan Voeten inmiddels dat er prijs gesteld wordt op het houden van de avonden. „De vijftien-, zestienjarigen trekken meestal hun plaa Dat is de ervaring van de ouders. Ze vinden het goed dat hun kinderen niet alleen over disco's en brommers praten. Ja, thuis kunnen ze dat ook, natuurlijk. Maar dat komt er niet altijd van. Hier zitten ze met een aantal leef tijdgenoten met dezelfde inte resses, dezelfde belangstel ling". „Ze zoeken een stukje hou vast", vult Cecile de Waal tot slot nog aan. „De onderwer pen die aan bod komen, wij zen daarop". Van onze verslaggever KAPELLEBRUG - Het transport- en vervoerbe drijf Van Geyt in Kapelle- brug heeft het afgelopen jaar ruim twee ton geïnves teerd in de verharding van het bedrijfsterrein. Volgens directeur Van Geyt is het grootste deel van het ter rein al verhard en zijn er dus danige voorzieningen aange bracht dat grondvervuiling door olielekkage onmogelijk is. Daarmee loopt Van geyt voor uit op de wens van B en W van Hulst de laag steenslag waar over zijn auto's rijden en waar ze op parkeren te vervangen door een laag die grondvervui ling uitsluit. Van Geyt heeft inmiddels uitbreidingsplannen en de ge meente wil het bestemmings plan wijzigen om extra par keergelegenheid voor de trucks te kunnen scheppen. Voor waarde is dat Van Geyt zijn terrein verhardt. „Maar er zijn ook andere voorzieningen zoals speciale putten en olie-afschei- ders. De kans op bodemvervui ling is daarmee uitgesloten", aldus van Geyt. Hij verwacht de 'verhardingsoperatie' bin nenkort af te ronden. -(ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tlvollweg-Hulat Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Van onze verslaggever VOGELWAARDE - Alle 115 le den van turnvereniging Olym pia uit Vogelwaarde werken zaterdag 19 december mee aan een demonstratie-avond in het dorpshuis. Ze laten dan zien welke resul taten er tijdens de trainingen van het afgelopen jaar geboekt zijn. Alle leeftijdsgroepen doen mee. De demonstraties begin nen om 19.00 uur. Na afloop, omstreeks 20.30 uur, is er een diploma-uitreiking aan de kin deren die het afgelopen jaar hun instructieboekje over tur nen doorwerkten. Daarna treedt een volksdansgroep op, gevolgd door disco. Van onze correspondente ST. JANSTEEN - Voor een volle zaal ging zaterdag avond 'En waar de ster bleef stille staan' van Felix Timmermans in première in de uitvoering van de Ca- mere van Rhetorica ten Ste- ne. Die koos dit toneelstuk ter gelegenheid van het 70- jarig jubileum. Het toneelstuk is een kerstle gende, waarin de tragisch-ko- mische situatie van drie ar moedzaaiers toch leidt naar het kerstgebeuren. Het drietal, Frans de Schepper als de pa lingvisser Pitje Vogel, Henk van den Branden als de herder Suskeuriet en Walter Boussen als schooier Schrobberbeeck, bracht een schitterende vertol- king van de hoofdpersonages BRAKMAN - Het optreden van Piet Brakman in De Vlasschaard trok zaterdag ongeveer honderd bezoekers. De fans van de West-Zeeuws- Vlaamse troubadour konden genieten van een show waarin de humor niet ont brak. Brakman speelt in zijn grappen en liedjes handig in op de verschillen in gewoon tes en mentaliteit tussen Oost- en West-Zeeuwsch- Vlaanderen. KAARTING - In café Wilton werd een kaarting in bieden zonder roem gehouden. Er waren dertig kaarters aan wezig. Uitslag: 1. R. van de Bilt, 2. M. de Vliegher, 3. J. Pauwels. KAARTING - In bar De Smidse werd een kaarting ge- houden. De uitslag: 1. E.van den Brande. 2. Mevr. Van Kerckhove. 3. A. Nijs. KAARTING - De uitslag van de kaarting in zaal Du Com merce is als volgt: 1. F. Ab- beel-B. Abbeel. 2. P. Pluym-J. Graauw de Loos. 3. R. Sturm-I. de Winckel. KAARTING - In gemeen schapshuis Malpertuus houdt de Katholieke Bond van Ouderen donderdag 17 de cember een kaarting in bie den voor personen van vijftig jaar en ouder. De kaarting telt mee voor het kampioen schap en begint om 13.30 uur. PTT - Met ingang van 4 ja nuari wordt Fred van Caute- ren uit Hulst de nieuwe kan toorhouder van de PTT in Clinge. Hij was voordien werkzaam als postbesteller. Het kantoor werd na het ver trek van J. van Dorselaer lange tijd bemand door inval krachten. KAARTING - De uitslag van de kaarting in De Nachtegaal is als volgt: 1. A. Thieleman- A. de Bruyne. 2. G. Klippe- laar-D. van Vlierberghe. 3. A. Apers-V. d'Hollander. BEJAARDENSCHIETING - De bejaardenschieting voor Nieuw-Namen is vandaag, dinsdag 15 december, in Het Sleepbootje. Aanvang 13.30 uur. KAARTING - Zaterdag 26 december, tweede kerstdag, is er de traditionele kerstprijs- kaarting van voetbalvereni ging Hulsterloo. Om 14.00 uur kan men zich zich inschrijven en om 14.30 uur worden in de kantine de eerste kaarten ge legd. POSTZEGELBEURS - De postzegelvereniging Het Land van Hulst hield in Den Dul- laert een postzegelbeurs, waarvoor grote belangstel ling bestond. Verkrijgbaar waren de eerste dagenvelop pen van de kinderzegels, de enveloppen met de laatste dagafstempeling van het postkantoor te Heikant en en veloppen van De Dag van de Postzegel. De leden werd ver zocht adreswijzigingen door te gevea In verband met het samenstellen va een kavel- lijst voor de veiling op de jaarvergadering, kunnen de leden nog kavels inleveren tot 20 december bij Jo de Meyer. Verder was er een gratis lote rij voor de leden, een kwartjesloterij en een veilig met mooie kavels Neder landse series postzegels. KAARTING - In zaal oud Antwerpen werd een kaar ting gehouden waaraan 20 personen deelnamen. Uitslag: 1. J. de Keyzer, Terhole; 2. B. Blommaert, St.-Jansteen; 3. J. de Bakker, Hulst ADVENTSVIERING - De Bond voor Ouderen houdt vrijdag 18 december de ad ventsviering in het gemeen schapshuis. De ouderen wor den om 13.45 uur verwacht. Men start met een eucharis tieviering. Na de koffie is er een optreden van Dorus en worden kerstliederen gezon gen door het ouderenkoor. Verder is er nog bingo en een optreden van Jantje Koop- mans. KAARTING - De Bond voor Ouderen hield in het gemeen schapshuis een kaarting waaraan 41 personen deelna men. Uitslag: 1. A. Verdur- men, 2. R. Boogaert, 3. me vrouw Van Immerseel, allen Graauw. De volgende kaar ting is donderdag 17 decem ber, aanvang 13.45 uur. KAMPIOENSCHAP - In zaal Hof ter Nesse werden de kaartkampioenen bekend ge maakt. Uitslag bieden: 1. A. Rottier, Ossenisse; 2. P. Ivens, Kloosterzande; 3. J. van Damme, Walsoorden. Joke ren: 1. R. Reyns-de Kort, 2. M. van Heese-Reyns, 3. C. van Poorten-Reyns, allen Osse nisse. GAAIBOLLEN - In zaal Hof ter Nesse werd een gaaibol- ling gehouden waaraan 26 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: F. Valckx, Osse nisse; beide zijvogels verloot; grootste aantal (8): J. Sponse- lee, Kloosterzande. KAARTING - In zaal Hof ter Nesse werd een kaarting ge houden, waaraan 62 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1. Th. Asselman, Kloosterzande; 2. G. Hermans, 3. A. Rottier, beiden Ossenisse. Jokeren: 1. mevrouw Freyser-Asselman, 2. mevrouw Asselman-Mahu, beiden Kloosterzande; 3. me vrouw Van Heese-Reyns, Os senisse. Van onze correspondente HULST - De 'Avond vol verhalen' met Raymond Wau ters werd een gezellige en geslaagde gebeurtenis. De ver teller wist in de grote zaal van den Dullaert zijn publiek zo te boeien dat de aanwezige Westzeeuwsvlamingen di rect plannen maakten om een dergelijk evenement ook bij hen op te zetten. De zaal was goed bezet. Toch. had een veertigtal mensen uit de Kanaalzone, vanwege de mist, nog afgebeld. Voor Wau ters was deze avond een veel belovend begin. Volksverhalen voordragen bleek één sterke kant, maar ook de hedendaagse literatuur wist hij beeldend te brengen. Erwin Neve verzorgde mooi en indringend pianospel. De door hem gespeelde muziek ac centueerde de gesproken tek sten en hij begeleidde Wauters vlot tijdens het zingen van en kele liedjes. Als solist maakte hij indruk met de vertolking van de Polonaise van Chopin. Het publiek, dat voor het overgrote deel uit het Land van Hulst kwam, kon een speciaal drankje nuttigen: 'Ullevellen- drank', een ouderwetse stevige longdrink. Na het ruim twee uur du rende optreden dat voor veel aanwezigen 'naar meer' smaakte, werden plannen ge maakt voor een eventuele her haling. De Hulster organisatie bereidt nu eerst de tweede avond 'Van bij Ons' voor. Deze vindt in den Dullaert in Hulst plaats op 22 januari '88. Van bij ons is een avond voor en door streekgenoten, met de bekende talenten die de eerste avond verzorgden en de nieuwe ster ren Juf Anneke Waters uit Hulst en haar oud-leerling Ju- lien Blommaert uit Nieuw-Na men. Zij belichten de Goeie Oude Tijd van de jeugd uit de jaren veertig. van het stuk. In een knappe decorwisse ling werd het publiek meege nomen naar het café 't Zee- meerminneke, waar Silvie Merckx als Paulien Pap de waardige scepter zwaaide, een stil landschap en een woonwa gen. Tussen de verschillende be drijven werden de bezoekers getrakteerd op fraaie dia's en achtergrondmuziek. Nagenoeg alle leden van het Steense to neelgezelschap verleenden op een of andere manier hun me dewerking aan de jubileumuit voering. Piet Verwer heeft de regie van dit stuk gevoerd. De volgende uitvoeringen zijn op 18 en 20 december in St. Jan- steen in de Warande, 26 en 27 december in Den Dullaert in Hulst, 29 december in De Halle te Axjil. Van onze correspondent CLINGE - SV De Schutterij uit Clinge hield afgelopen weekeinde een onderlinge schietwedstrijd om de jonkheer Valckenier Von Geusau-trofee. Deze wedstrijd op het complex Statenboom werd gewonnen door E. Huygens uit Antwerpen. Als enige Belgische schutter in de top van het klassement was hij voor zijn Nederlandse rivalen te sterk. Hij scoorde in deze wedstrijd klein kaliber geweer 194 van de 200 punten. Een goed gemiddelde, waarbij zijn clubgenoot Theo An- driessen uit Axel zeven punten achter bleef. Aan deze wedstrijd, die ter ere van het erelid en medeoprichter van SV de Schutterij, jonkheer Valckenier Von Geusau, gehouden werd, namen 43 schutters deel. Deze ontmoeting gold tevens als de afsluiting van winterseizoen. Uitslag: 1. E. Huygens, Antwerpen 194 punten; 2. Th. Andriessen, Axel 187; 3. E. Reské, Hulst 187; 4. W. Kamoen, Terneuzen 186; 5. G. Kint, Kloos terzande 185; 6. A. Vermeulen, Axel 182; 7. W. de Bel, Clinge 182; 8. L. Kint, Kloosterzande 179; 9. F. Buijze, Axel 173; 10. A. van de Walle, Clinge 173 punten. fci

de Stem | 1987 | | pagina 15