Jamin-winkels uit rode cijfers an taaie zeug tot lekker hapje Heidemij wil groeien door samenwerking ÏALLERING IN SON EXPORTEERT VLEES VOOR BASISPRODUKT Weigering alimentatie ECONOMIE Overheid: Fokker moet snel fuseren Cu Baronie /ende m/v PERSONEEL KRUGT MEERDERHEID AANDELEN Sportieve topman iffifiTEM FINANCIËN/ECONOMIE ZATERDAG 12 DECEMBER 1987 T11 WINKELBEDRIJF OOSTERHOUT DRAAIT OVER '87 VIJF TON WINST EN, SPAARBANKEN BANK [ikke buiken lopeloos eugenlijn nelkoeler NIEUWSOVERZICHT Sterke koersdaling aandelen Kanaaltunnel Innovatie hangt samen met opleiding Air Holland leent f 25 miljoen Hypotheek inf ormatie ra NVM aronie is een ziekenhuis- uit de fusie tussen het ;enhuis aldaar. Voorlopig lanning is erop gericht, dat zal zijn in één gebouw, dat en 486 bedden. rganisaties, die al ver ge- ikature van t de specialismen cardio- pulmonologie, neurologie 1 formatieplaatsen, waar- .n afdelingssekretaresse en van een cardiologie-oplei- ondersteuning twee team- egistratie plaats volgens de »n uit naar kandidaten die -opleiding; bereid zijn deze te gaan i; oemd worden in F.W.G.- orden gaarne verstrekt door ^kundige. agen na het verschijnen van personeelszaken, Langen- ding van kodenummer 020 /ER RTE ief als gebruiker en gels houden, taling cheques of tkkelijk de volgende de pas, plaats en uist en volledig zijn lekke worden gezet ag niet hoger zijn ogen niet worden aling. moeten binnen ;rrekening worden ieel van de nieuwe ie vanaf 1 januari eptanten van i uitvoerig geïnfor- ti de regels. aeemt enige tijd in >r het feit dat u door cht bij kassa's iets u aan de beurt bent. lat u wordt gevraagd idtekening te zetten, bij dit alles zeer op aude met cheques en van alle betrokkenen. L onze verslaggever lOSTERHOUT - Winkel- upjf Oosterhout, beter p[end als Jamin, is uit de ide cijfers. zegt directeur Schaberg j defOosterhoutse hoofdves- ing. (Winkelbedrijf Ooster- jut is de voortzetting van de kelketen van het oude Ja- Het produktiegedeelte is Derhalf jaar geleden in het flrte, zelfstandige bedrijf osterhoutse Zoetwarenfa- Ijeit ondergebracht Het Win- kelbedrijf is sinds 1 mei van dit jaar een volle dochter van Wol- ters-Schaberg. Schaberg verwacht ('dat is na 5 december wel redelijk te zeggen') over 1987 een winst van ongeveer vijfhonderddui zend gulden. Dat is een aan merkelijke verbetering ten op zichte van vorig jaar, toen nog een verlies van ƒ542.000 werd geboekt. Overigens consta teerde de directie ook toen al een verbetering in vergelijking met '85 510.000 negatief over negen geboekte maanden), om dat de cash-flow (winst plus afschrijvingen) al weer positief was en het bedrijf over vol doende contant geld beschikte. De omzet over '86 was 100 mil joen gulden tegen 86 miljoen over 1985. Met de verbetering van de fi nanciële situatie is het bedrijf uit de gevarenzone gekomen, waarin het winkelbedrijf in '85 nog duidelijk verkeerde, zo zegt Schaberg. Het Winkelbedrijf Ooster hout beheert 142 eigen filialea Totaal werken bij het bedrijf 900 mensen, die omgerekend 500 volletij dsbanen bezetten. Bij de hoofdvestiging in Oos terhout werken 50 man perso neel. Naast de eigen winkels le vert 'Jamin' ook nog aan zestig andere verkooppunten, waar onder 17 franchise-nemers. De directie van het Winkel bedrijf heeft vertrouwen in de toekomst. Begin volgend jaar wil men investeringen plegen in een face-lift van het winkel apparaat. ji onze verslaggever ON - Sinds enige tijd vinden dagelijks vijfhon- |erd Brabantse fokzeugen hun definitieve einde nde gloednieuwe exportslachterij van Ballering ort in Son. evrouwelijke varkens, die niet meer geschikt zijn voor je fokkerijworden er ontleed tot basisprodukten voor de (eeswarenindustrie. Tachtig procent is bestemd voor de ort. a het werpen van de soms sntallen biggen zijn de zeugen |êt meer geschikt voor con- jnptie in de vorm van kote- Jten, hamlappen en haasjes, [aar het vlees is nog goed ge- teg om te dienen als basis tor de vleeswaren-industrie. |De basis voor Ballering Ex- t werd 75 jaar geleden ge ld in Den Haag, door een opa de huidige directeur, H. dlering: „Van lieverlee is opa gaan grossieren en na de |rlog zijn mijn vader en diens M gaan exporteren, vooral ike buiken en vet spek. Uit p tijd dateren de eerste con- ten met de vleeswaren-in- Istrie". ■Tot twee jaar geleden lachtte Ballering zeugen in het Lde slachthuis van Den Haag: par dat was geen doen meer. s zaak was hopeloos verou- prd. We hebben ons toen be nen op de plaats voor [euwbouw. In principe kim-, n we overal gaan zitten, mits uitvalswegen naar het bui- pland maar goed zijn. Uitein- flijk zijn we aangeland in pst-Brabant, waar de meeste jrkens van Nederland zitten, fe hebben de varkens als het >re opgezocht". iallering is in zee gegaan Kt Slachthuis Eindhoven NV. Vn behoeve van Ballering pt het slachthuis een zeu- fijn gebouwd die door Bal ing op contractbasis voor intig jaar wordt gehuurd De Ier Ballering: „Door pal bij |t slachthuis te gaan zitten men we besparen op geza- ulijke voorzieningen zoals lomketels en de reiniging o afvalwater. Daar zijn we maal goed mee". Direct nadat de zeugen bijna (automatisch zijn geslacht P" ze anderhalf uur in de poeier, bij een temperatuur p -27°C. Na nog eens twaalf m de normale koeling kun- 0 de varkens verwerkt wor- 0- In hoog tempo worden de prdelen van de varkens van Por gezaagd en gesneden, pbeend en ontzwoerd en prteerd: hammen bij ham- buiken bij buiken, ribben 1 nbben en halve koppen bij |ve koppen. De heer Balie- si i.Wij werken volgens de isen van de afnemers. Moe- fct? "bben uitgebeend ïncr' ^an wor^en K uitge- an de hand 0 Veecentrale van de NCB voor de aanvoer van de Ren. De varkenshouder is Fe aie bepaalt wanneer moederdier niet meer pro- iet is en van de hand ge wordt. De heer BaUering: ons en voor de boer heeft n opzichte van levende J® t naar het buitenland, het P bordeel dat de trans- tw j" !aag blijven nu de ErU bij huis geslacht TT*1 voor hebben rrirw, 6611 Pr°iect opgezet We gegevens over hanïa d" het verwer- ïdm ggfn °f bet geboren Ytw, e biggen kun- hshm^8Speien naar de var- Étveterinair op- ttt w °p de zeug nog heel ïten behalen. Daarom Ihu,,le. dft onze slachterij Krddel kan zijn bij de kting van de zeugen". De varkensmarkt is op dit moment een moeilijke markt. De prijs is laag en er zijn in verhouding tot de hoeveelheid vleesproduktiebedrijven te veel fokbedrijven; een van de gevolgen van de meststoffen wetten. De heer Ballering in zijn gloednieuwe moderne be drijf: „Het varkensvlees komt op een vrije markt en de prijs zit momenteel in een dal. Maar ondernemen betekent nu een maal risico's nemen. Wij heb ben echter vertrouwen in de Nederlandse boer. Op het punt van vakmanschap en kosten beheersing kan hij de concur rentie met zijn collega's uit het buitenland best aan. Wij zullen het samen met de boeren per fect moeten doen. Want de na tionalistische markten van Frankrijk en Italië worden voor het minste of geringste dichtgegooid". Directeur Henry Ballering in de uitbeenafdeling van zijn gloednieuwe bedrijf in Son. Per dag worden er 500 zeugen ver werkt tot basisprodukt voor de vleeswarenindustrie. foto zuid Nederlands fotobureau SCHIPHOL (ANP) - Fokker moet zo mogelijk nog vóór eind 1990 een begin maken met een samenwerkings verband of fusie met één of meer derden. Dit kan in houden dat de vliegtuigfa briek delen van het concern afstoot. De minister van economische zaken krijgt daarin een beslissende stem. Dit staat in een toelichting van Fokker op de steunoperatie van de banken en de overheid, die een wijziging van de statuten en daarmee een bijzondere aandeelhoudersvergadering vergt. Die wordt 22 december gehouden. Fokker maakte on langs bekend met de West- duitse vliegtuigfabrikant MBB, waarmee ook nu al wordt sa mengewerkt, de mogelijkheden tot vergaande samenwerking te onderzoeken. Een andere voorwaarde van de steunoperatie is het terug dringen van de kosten met f 200 miljoen op jaarbasis, welk ni veau in 1990 moet zijn bereikt. De vliegtuigfabriek maakte eerder bekend dat zij de pro- duktiekosten met tien procent gaat verlagen en dat het over grote deel van die besparing moet komen uit een dratische vermindering van personeels sterkte. Bij Fokker werken 11.000 mensen. Een voorwaarde voor de steun is ook dat als ontslagen noodzakelijk zijn, de onderne ming geen bovenwettelijke af vloeiingsmaatregelen mag treffen. Districtsbestuurder G. v.d. Heuvel van de Industrie- en Voedingsbond CNV ver klaarde voor de KRO-radio dat zijn bond onder de huidige voorwaarden niet wil meewer ken aan een reorganisatie bij Fokker. De overheid en de banken vergroten ook hun invloed op het bestuur van de onderne ming. De raad van bestuur moet worden uitgebreid van drie tot vier personen en de staat krijgt de mogelijkheid niet één commissaris maar twee commisarissen aan te wijzen. Over voorgenomen be noemingen dient vooraf over leg te worden gepleegd met de overheid. Zolang de raad van bestuur nog niet vier leden telt moet die zich laten bijstaan door een adviesraad, en de be noeming van de leden van die adviesraad moet de instem ming hebben van de minister van economische zaken en de banken. Ook moet er naar genoegen van de minister een statuut voor de adviesraad worden op gesteld. Daarin moet een rege ling worden opgenomen met betrekking tot het verstrekken van informatie en het bijwonen van de vergaderingen van de raad van bestuur en van de raad van commissarissen. Ook geldt een stringente rapporta geverplichting over de ontwik keling van de onderneming en de voortgang van de uitvoering van de overeenkomst over de steunoperatie. Door Louis van de Geijn ARNHEM - Heidemij is met een aantal bedrijven in ge sprek over samenwerking. Door zo de eigen kennis en ervaring aan te vullen, wil Heidemij in een nog nauwe lijks groeiende markt toch sterker worden. De in Arnhem gevestigde on derneming wil in 1995 de omzet (vorig jaar 568 miljoen) ruim hebben verdubbeld. De helft van die groei verwacht Heide mij te halen uit de overname van bedrijven of door andere vormen van samenwerking. Met het oog op die plannen wil het Arnhemse concern over drie tot vijf jaar notering op de effectenbeurs. Zo kan het kapi taal worden uitgebreid om overnames en andere investe ringen te betalen. Vooruitlopend op die stap wordt het aandelenkapitaal per 1 januari anders verdeeld: zeventig procent daarvan komt in beheer bij een stichting waarover het personeel de zeg genschap heeft. De rest valt toe aan de vereniging Koninklijke Nederlandsche Heidemaat schappij. Als een aanloopje naar het 'open gaan' wordt voor drie miljoen gulden aan delen tijdelijk geplaatst bij het eigen pensioenfonds. Het personeel heeft ook. een belangrijke stem gekregen in beslissingen die de identiteit van de onderneming raken. Het gaat dan bijvoorbeeld over grote overnames of fusies. Een afzonderlijke stichting beheert daartoe een zogenaamd priori teitsaandeel. Commissarissen en directie enerzijds en perso neel anderzijds hebben daarin elk zeven stemmen. Besluiten kunnen alleen met een meer derheid van zestig procent Frank Schreve (45), voor zitter van de Raad van Be stuur van Heidemij, had een internationale oplei ding achter de rug voordat hij in 1980 in dienst trad van deze onderneming. Hij studeerde economie in Zwitserland en volgde een management opleiding (MBA) in de Verenigde Sta ten. Hij ging in 1968 wer ken bij McKinsey, eerst in San Francisco maar spoe dig in Amsterdam. Tussen 1975 en 1980 was Schreve werkzaam bij de elektrotechnische indu strie Holec. De Heidemij-topman komt jongensachtig en te gelijk ambitieus over.Foto's in zijn sobere werkkamer wijzen op de passie voor het hooggebergte. Zo be klom hij samen met zijn vrouw als één van de eer sten een zesduizend meter hoge top in het Zuidameri- kaanse Andesgebergte. Ook in de Kaukasus, in de Himalaya, in Afrika en in de Verenigde Staten bedwong hij vervaarlijke toppen. Hij blijft in conditie door elke week zo'n dertig kilo meter hard te lopen. Ook als organisatieman dient hij de sport. Eerst als voorzit ter van de Koninklijke Ne derlandse Alpenvereniging. Hij organiseerde medede twee expedities naar de Mount Everest. Sinds mei is Schreve voorzitter van de Nederlandse Sportfedera tie. Of hij, 45 jaar jong en met een schat aan erva ring, nog lang zijn topposi tie op de Arnhemse Braam- berg zal innemen? „Ik heb op dit moment geen plan nen. Je weet nooit hoe het loopt in het leven". Misschien is de introduc tie van de onderneming op de effectenbeurs het sluit stuk? Schreve: „Ik heb geen behoefte om vlaggen te planten. Of het moet zijn op bergtoppen". worden genomen. In beginsel kan het personeel daarmee een fusie of een grote overname te- gen houden. Voorzitter F. Schreve van de raad van bestuur van Heidemij over de zeggenschap van het personeel: „Betrokkenheid van de werknemers is in een 'men- senbedrijf' als de Heidemij erg belangrijk. Besluiten die niet door het personeel worden ge dragen, worden daardoor in de praktijk toch geen succes". Het aandelenbezit zorgt ook voor financiële prikkels. Het vanaf volgend jaar uit te keren divi dend zal een winstdeling moge lijk maken die de aandacht voor het bedrijfsresultaat zal vergroten. Over de strategie van sa menwerking zegt hij„Het heeft natuurlijk weinig zin in een stagnerende markt te pro beren iemand anders weg te drukken. Dat is kostbaar. Wat je probeert te doen, is meer greep te krijgen op die markt door samenwerking en zo de positie van het bedrijf te ver sterken". Volgens de Heidemij-top man is niemand uit op een prij - zenslag. Hij voorziet echter evenmin het ontstaan van grote concentraties. „Dat ver draagt onze markt niet. In veel gevallen is het een aanbeste dingsmarkt, waarin de overhe den de belangrijkste opdracht gevers zijn. En een politiek proces vraagt nu eenmaal om concurrentie, om keuzemoge lijkheden. Dat zijn kenmerken van onze markten en daarmee heb je dan ook rekening te hou den". Heidemij heeft op het gebied van zuivering van onderater- bodems samen met het ber gingsbedrijf Wijsmuller de on derneming Serasea gestart. Voor het verzamelen en bewer ken van informatie over vast goed werkt ze samen met KLM-Aerocarto. Er lopen on derhandeling over de over name van dit bedrijf. Met Nij- verdal-Ten Cate is Heidemij betrokken bij de aanleg van kunststof sportvelden. Heidemij heeft de afgelopen jaren veel gedaan aan produkt- vernieuwing en opleidingen. Topman Schreve denkt dat zijn onderneming ook zal kunnen profiteren van de Europese ontwikkelingen. Vanaf 1992 zou Heidemij heel Europa als een thuismarkt kunnen beschou wen. Schreve: „We zien met name mogelijkheden in de zui delijke landen en in Ierland". Heidemij viert in 1988 haar eeuwfeest. Zowel de onderne ming als de vereniging timme ren bij die gelegenheid aan de weg. Naast feestelijke bijeen komsten voor personeel en ge pensioneerden zijn een ten toonstelling en een studiebij eenkomst op de agenda gezet. In april verschijnt een boek over 'veranderend Nederland'. De bijdrage van de Heidemij aan die verandering krijgt een accent in de zomer, als wordt gevierd dat de miljoenste hec tare Nederlandse bodem, voor bereid door Heidemij, op de schop gaat. Door Wim Verwey Emmy Cornelissen houdt sterk vast aan haar principes. Na een aantal jaren een verhouding te hebben gehad met Willem van Drogen trad zij met hem in het huwelijk. Maar een jaar daarna werd het huwelijk door echtscheiding ontbonden. Ondertussen bleek Emmy in verwachting te zijn. Emmy zegt - na haar ervaringen in het huwelijk met Willem - principieel gekozen te hebben voor het ongehuwde moeder schap. Zij wenst van niemand, ook niet van Willem het vader schap te erkennen. Zij sluit nu voor haar leven het aangaan van een band met een man, ook een financiële absoluut uit. Vrouwen die zich ongeveer zo opstellen als Emmy worden ook wel aangeduid als bom-moeders (bewust ongehuwde moeders). Willem van Drogen bleek overigens best bereid in het onder houd van moeder en kind bij te dragen. Maar dit aanbod van Willem werd door Emmy principieel van de hand gewezen. Ze doet vervolgens een beroep op de Algemene Bijstandswet. De gemeente weigert en tenslotte wordt de kwestie voorgelegd aan de Raad van State. Kort maar krachtig benadrukt de Raad het complementaire (aanvullende) karakter van de Algemene Bijstandswet. Een ieder dient waar mogelijk primair zelf in de bestaanskosten te voorzien en moet daarbij gebruik maken van de binnen bereik liggende voorzieningen. Het afslaan van het alimentatie-aanbod door betrokkene was uit een oogpunt van bijstandsverlening niet verantwoord. Dit geldt temeer nu de gevolgen van de door mevrouw Corne lissen vrijwillig gemaakte keuze, zouden worden afgewenteld op de gemeenschap. Daarmee wordt tevens de door de gemeente ingestelde straf maatregel bevestigd. De bijstandsuitkering van mevrouw Cor nelissen wordt voor de duur van een half jaar verlaagd met tien procent, omdat zij weigert een onderhoudsbijdrage van de vader voor hun beider kind te accepteren. Het is jammer dat de Raad van State geen verdere aandacht schenkt aan de principiële argumenten van mevrouw Corne lissen. De verschillende leefvormen en relatiepatronen staan maatschappelijk in het centrum van de belangstelling. Daarom zou enige aandacht voor art. 1 en 9 in dit geval nuttig geweest zija In art. 1 lid 2 van de abw staat: „De bijstand wordt afge stemd op de omstandigheden en mogelijkheden van persoon en gezin, alsmede op het betoonde besef van verantwoordelijkheid voor de voorziening in het bestaan." (Dit wordt ook wel het in- vidualiseringsbeginsel genoemd). In art. 9 staat: „Bij de bepaling van de bijstand wordt binnen redelijke grenzen rekening gehouden met kosten, die een uit vloeisel zijn van voorkeur voor een bepaalde richting op gods dienstige of andere te eerbiedigen gronden." Voor mij is de conclusie duidelijk: je mag er best een aantal principes op na houden, maar je mag bij de toepassing van die principes geen beroep doen op gemeenschapsgelden. Vindt u dat eigenlijk ook geen beter en gezonder principe dan dat van Emmy Cornelissen? LONDEN/PARIJS (DPA) - De aandelen van het Brits-Franse consortium Eurotunnel, dat de spoortunnel onder het Kanaal aanlegt, zijn op de eerste dag dat er op de effectenbeurzen van Londen en Parijs in kon worden gehandeld sterk in koers om laag gegaan. De eerste notering op de Londense beurs bedroeg 2,53 pond sterling, terwijl de aandelen waren uitgegeven tegen 3,50 pond. In Parijs stonden de aandelen kort na het begin van de handel op 26 frank, terwijl de Franse uitgifteprijs 35 frank bedroeg. Voor de Britse beleggers betekent de koersdaling een verlies van meer dan 200 miljoen pond (674 miljoen gulden). Het grootste deel van het verlies komt voor rekening van de banken die zich garant hebben gesteld voor de voltekening van de emissie. De belangstelling van de particulieren voor de aan delen was bij de emissie erg klein ten gevolge van de interna tionale koersval van de aandelen. ZOETERMEER (ANP) - De veel gehoorde opvatting dat kleine bedrijven flexibel zijn en daardoor beter in staat moeten wor den geacht om nieuwe produkten en nieuwe produktieproces- sen (innovaties) te ontwikkelen, klopt niet. Het tegendeel is waar. Bovendien hangt het opleidingsniveau van de directie nauw samen met de mate waarin kleine ondernemingen weten te innoveren. Dit staat in een rapport van het Economisch In stituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (EIM). Van de 350 be zochte industriële bedrijven met minder dan honderd werkne mers is 37 procent nog in het geheel niet innovatief geweest. In de bedrijven waar wel aan de lopende band nieuwe produkten of betere produktiesystemen worden bedacht, heeft 43 procent van de directeuren een HBO- of universitaire opleiding. De niet-vernieuwende ondernemingen hebben in 24 procent van de gevallen een directeur met een dergelij k hoge opleiding. AMSTELVEEN (ANP) - De luchtvaartmaatschappij Air Hol land plaatst bij de Amro Bank een achtergestelde obligatiele ning 1987 per 1993/97 ten bedrage van f 25 miljoen met bijbeho rende falcons. De opbrengst is bestemd voor de financiering van modernisering en uitbreiding van de luchtvloot. Air Hol land wil te zijner tijd voor de obligaties en de falcons notering aanvragen op de parallelmarkt van de Amsterdamse effecten beurs. De rente op de lening varieert van 6 tot 12 procent en de koers van uitgifte bedraagt 100 procent. Dat heeft de Amro Bank bekendgemaakt. De obligaties dragen van 15 december 1987 tot 15 december 1988 een rente van 7,25 procent. Met ingang van 15 december 1988 wordt de hoogte van de rente vastgesteld aan de hand van het resultaat uit de gewone bedrijfsuitoefe ning over het boekjaar (1 april tot en met 31 maart) vooraf gaande aan de telkens verschijnende coupondatum van 15 de cember. Iedere overschrijding van een bedrijfsresultaat van f 4,5 miljoen met f 0,5 miljoen leidt tot een verhoging van de mi nimumrente met 0,25 procent. 5 jaar vaste rente met gemeente garantie Annuïteiten Lineair werke- opge- opgegeven lijke geven rente Geldverstrekker rente rente Geldverstrekker werke- opge- lijke geven rente rente Bondsp. Centr./O Ned 7,38 7.1 7,1 Zwolsche Alg. 6,80 6,6 Zwolsche Alg. 7,44 7,1 7,1 Prudential 7,23 6.9 ABP 7,54 7,2 - Equity Law 7,23 6,9 AMEVHyp. Bedr. 7,54 7,2 7,2 NOGVerz. 7,44 ?,2 Bondsp. Mid./N./O Ned 7,54 7,2 7.2 De Amersfoortse 7,44 7.2 C en E Utrecht 7,54 7.2 7,2 AEGON 7,44 7,2 Direktbank 7,54 7,2 7,2 AMEV Lev. Verz. 7,44 7,2 Gelders.Utr.sp. 7,54 7,2 7,2 Delta Lloyd 7,44 7,2 Postbank 7,54 7,2 7.2 Nationale Ned. 7,44 7.2 Ver. Spaarbank 7,54 7,2 7,2 RVS 7,44 7,2 HNG 7,57 7,1 7.1 Stad Rotterdam 7,44 7.2 Aegon Hypoth. 7,60 7.2 7,2 Winterthur 7,44 7,2 NMB 7,60 7.2 7,2 Metallicus 7,65 7,2 7.2 Vraag uw NVM-makelaar om een Nutssp.'s-Grav. 7,65 7,3 7,3 W.U.H. 7,66 7,1 7,1 belang zijn: premie, afkoop- Nutssp.West Ned. 7,68 7,3 7.3 waarde en winstdeling. Rabo Hypoth. 7,68 7,3 7,3 Bouwfonds N.G. 7,71 7,2 - Nadaflandsa Vaianiging van Makalaats Friese Bondssp. 7,76 7,4 7,4 Nat. Ned. 'Optie' 7,76 7,4 7.4 Mees Hope 7,79 7,3 7.3 ABN(ABHK) 7,81 7,4 7.4 AMRO 7,81 7,4 7,4 Andere vormen opge- Avista Bank (CL) 7,81 7,4 7,4 Geldverstrekker rente Woonfonds Holl. 7,81 7,4 7.4 Roparco krediet 6,7 Bank. v. Hyp. Fin. 7,99 7,4 7.4 Bouwf. Rente Rust 7.6 F.G.H. 8,05 7,4 7,65 Rabo Rente Stabiel 7.7

de Stem | 1987 | | pagina 7