Geen reorganisatie bij NSM verwacht Steekspel rond de 'gaatjesboorder' uit Etten-Leur is nog niet ten einde VOORZITTER RECREATIESCHAP BRAAKMAN WEERLEGT KRITIEK Grote groep jubilarissen NSM gehuldigd Grote belangstelling voor galaconcert Sas BEVOLK Onderzoek woningen g( voor toekoi 'Raadslid W. de Zeem moet excuses makel POLITIERAPPORT PC KERKDIENSTEN DE STEM VAN ZEELAND 3 ZATERDAG 12 DECEMBER 1987 TERNEUZEN/SAS VAN GENT - Sas van Gent heeft de hogere kosten van het recreatieschap De Braakman aan zichzelf te danken. Door de weer barstige houding van Sas kon destijds de verkoop later worden gesloten, waardoor het schap rente voordeel misliep. Niet gelukkig Schuur Graauw vernield door felle brand Verdeelsleutel In beroep Doorwrocht PLAATSELIJK NIEUWS DE STEM VAN! Philippine Sas van Gent Mislukt Ongeval Diefstal burgerlijke stand KANAALZONE OOSTBURG - De b< volking van Oostbui heeft vrij mat gerei geerd op de planne voor de reconstruct van het centrum va het stadje. Tijdens drukbezochte hoorzi' ting over de 'grote o; knapbeurt' van hi hart van de kern weif den talrijke op- aanmerkingen gi maakt, twijfels uitgi sproken en kantteke' ningen geplaatst. WERKGROEP FNV AAN OCKELOfl Van Rie wil einde aan aanslag op natuurgebied T16 Van onze verslaggever WACHTEBEKE/SLUIS- KIL - Bij de Nederlandse Stikstof Maatschappij in Sluiskil zijn er ondanks de algehele malaise in de kunstmestwereld voorlopig geen reorganisaties of ont slagen te verwachten. Die zekerheid gaf algemeen di recteur L. Boido het personeel gistermiddag tijdens de jaar lijkse huldiging van de jubila rissen in Domein Puyenbroeck in Wachtebeke. „Toch moeten de herstructu reringen, die overal plaatsvin den, ook voor de NSM en zijn medewerkers, een niet mis te verstaan signaal betekenen. Willen wij ons handhaven aan de top van onze sector, en aldus continuïteit van onze onderne ming veilig stellen, dan zullen wij in elk onderdeel van onze organisatie nog efficieiiter moeten zijn", hield Boido zijn gehoor voor. Voor de NSM, die de afgelo pen jaren voor meer dan een miljard gulden heeft gelnveste- reerd, is 1987 geen topjaar ge weest. De reforming C moest een tijdje worden stilgelegd terwijl de salpeterzuur en ni traateenheden niet het volle dige jaar op de volle capciteit hebben gedraaid. De malaise in de kunstmest wereld, zo schetste Boido, is het gevolg van de aanhoudende wereldwijde overcapaciteit. Het verbruik van kunstmest neemt trager toe dan verwacht. Verder heeft de van van de Amerikaanse dollar een rol ge speeld. Andere factoren die van belang zijn volgens Boido ge weest de toename van impor ten in West-Europa en de land bouwoverschotten in de ont wikkelde landen. „Tengevolge van deze fakto- ren zijn de producenten ge noodzaakt geweest verdere ra tionalisering door te voeren en de produktie te beperken, vooral op het gebied van amo- niak en ureum, met de bedoe ling produktiecapciteiten aan te passen en de kosten te verla gen", aldus Boido. Die ontwik kelingen ging ook de multina tional Norsk Hydro, waarvan de NSM onderdeel uitmaakt, niet voorbij. De moedermaatschappij is dan ook genoodzaakt geweest gedwongen rationaliseringen door te voeren. De NSM blijft daarbij buiten schot. „Dank zij het dynamisch en vooruitziend investeringsbeleid van de NSM, meer dan een miljard grilden werden de laatste jaren geïnvesteerd in ons bedrijf zijn bij ons geen diepgaande herstrucktureringsplannen op komt", aldus Boido. 'Hoge kosten schuld Sas' Van onze verslaggever Daarmee legt de voorzitter van het schap, J. van Rooi jen, de kritiek die de Sasse wethouder J. Platschorre deze week uitte naast zich neer. Platschorre vroeg zich tijdens de begrotingsbehandeling door de Sasse gemeenteraad publiekelijk af of Van Rooijen 'valse voorlichting had ge pleegd'. „Hij heeft dat vorig jaar ook al eens geprobeerd", reageert Van Rooijen. Toen hebben we on middellijk het verificatiebu reau van de VNG ingeschakeld. Dat bureau concludeerde begin dit jaar dat het financieel ver slag en het bestuurlijk hande len correct is geweest", aldus Van Rooijen. Hij vindt daarom dat Platschorre 'wel erg voor zichtig mag zijn om op deze manier naar buiten te treden'. Er is een aantal ontwikkelin gen in het recreatieschap De Braakman waar de gemeente Sas van Gent niet gelukkig mee Tekorten is. Vooral de exploitatietekor ten zijn het college van B en W een doorn in het oog. „Er is een groot verschil tussen de aan vankelijke voorstelling van za ken bij de privatisering en de uiteindelijke uitvoering van de contracten met de exploitant", zegt wethouder J. Platschorre van Sas van Gent. „Het gaat niet zozeer om de betrouwbaarheid of onbe trouwbaarheid van de voorzit ter. Maar wij constateren dat de uitvoering van een aantal contracten niet juist zijn zoals die nu gebeuren. Ze krijgen een andere uitleg dan was aange geven. We hebben dat ook al verscheidene malen te kennen gegeven in vergaderingen van het schap", aldus de wethouder. Van onze verslaggever GRAAUW - Een uitslaande brand legde gisteravond de landbouwschuur van de fa milie Fassaert-Mahu aan de Robverbergsestraat in Graauw in as. De brandweer van Klooster- zande, die gealarmeerd was omdat de boerderij op de grens van de gemeente Hulst en Hon- tenisse ligt, kon voorkomen dat de vlammen oversloegen naar het nabij gelegen woonhuis. De schuur zelf was echter niet te redden. In de vlammen gingen ver der een voorraad aardappelen, werktuigen en landbouwma chines verloren. De schade be draagt meer dan een ton. De brandweerlieden van Kloosterzande kregen, dankzij het windstille weer, binnen een uur de brand onder controle. Omstreeks half elf kon het sein 'brand meester' gegeven wor den. De nablussingswerkzaam- heden duurden voort tot diep in de nacht. De eigenaar is verze kerd. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Harmo nie De Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent heeft gis teravond met het galacon cert van het Belgische Mili taire Groot Harmonie Or kest De Gidsen het jubi leumjaar op volwaardige wijze afgesloten. Ondanks de dichte mist waren zo'n zevenhonderd muzieklief hebbers naar De Vlaanderen gekomen die een achttal top werken te horen kregen uit het repertoire van de befaamde kapel. Secretaris Eddy Kalfsvel van De Vereenigde Vrienden: „Met deze opkomst zijn we na tuurlijk dik tevreden". De Gidsen brachten onder de bezielende leiding van luite nant kapelmeester Norbert Nozy een stuk prima muziek ten gehore, waaronder werken van Berlioz, Prokofief, Tsjai- kovski, Debussy en Strauss. Na afloop van de mars van het eerste regiment der gidsen viel de succevolle kapel zelfs een minutenlange staande ovatie ten deel. Nozy keerde verschil lende keren op zijn schreden terug en gaf het dankbare pu bliek zelfs nog een toegift. Het concert werd bijge woond door een groot aantal notabelen, waaronder de bur gemeesters van Sas van Gent en Terneuzen. De Gidsen wa ren eerder te gast in Sas van Gent in 1983, ook toen op uitno diging van De Vereenigde Vrienden. De muziekkapel telt in totaal 85 musici, allen eerste prijshouders van de Koninklijk Muziekconservatorium. Femke de Meester, lid van de sasse harmonie praatte het gebeuren gisteravond aan elkaar. Aan het concert gingen een uitge breide repetitie en vroeg in de avond een receptie vooraf. Volgens Platschorre is, toen in '83/'84 de privatisering van het recreatiecentrum aan de orde was, een voorstelling van za ken gegeven die totaal anders was dan de huidige realiteit. „Toen werd uitgegaan van ex ploitatie lasten van nul of van wellicht overhouden. We zien de laatste jaren echter flinke tekorten". De exploitatietekor ten bedroegen de laatste twee jaar telkens bijna 120.000 gul den. „Volstrekt belachelijk. Plat schorre moet de stukken van het schap nog maar eens goed nalezen", zegt Van Rooijen. „Het eerste uitgangspunt is destijds geweest om de exploi tatietekorten terug te brengen van bijna 500.000 tot beneden de 100.000 gulden. Dat is goeddeels gelukt." Sas van Gent zou het liefst zien dat de gemeenschappelijke re geling met Terneuzen wordt gewijzigd. Er ligt wat dat be treft een concept overeenkomst ter bespreking bij de gemeente Terneuzen en bij het schap zelf. Daarin komt niet alleen de ver deelsleutel ter sprake, maar ook zaken die moeten bepalen welke kosten in de toekomst voor het schap zijn. Over die kosten verkeert men nog in het ongewisse. Het voordeel voor Sas op langere termijn, door een andere verdeelsleutel, zou weer nadelig kunnen worden beïnvloed door extra kosten. Alle jubilarissen van de NSM WACHTEBEKE - De Nederlandse Stikstof Maatschappij (NSM) uit Sluiskil heeft gisteren in Domein Puyenbroeck in Wachtebeke de grootste groep jubilarissen uit de ge schiedenis van het bedrijf gehuldigd. In het zonnetje gezet werden 29 me dewerkers met een 35 jarig dienst verband en 55 jubilarissen die 25 jaar bij het bedrijf werken. In zijn toespraak tot de jubilarissen prees directeur G. Huys deze jarenlange inzet. „Boze tongen beweren wel eens dat het geen verdienste is om zo lang bij een en hetzelfde bedrijf te werken maar dat wil ik hier tenstelligste ontkennen", aldus Huys. Hij wees erop dat iedereen de kans heeft gehad ergens anders aan de slag te geraken. De jubilarissen zijn namelijk in dienst gekomen op het moment dat de in dustriële ontwikkeling in de Kanaalzone in volle gang was. „U, geachte jubilaris sen, heeft waarschijnlijk meerdere kan sen gehad om een andere werkomgeving te zoeken. Maar u bent bij de NSM geble ven", aldus Huys die volgende week zelf het bedrijf verlaat. Huys maakt gebruik van de regeling Eenmalig Vervroegd uit treden. Hij wordt opgevolgd door J. van de Meersschaut. J. Roelandt, secretaris van de OR, stond even stil bij de sluiting van een vertrouwde afdeling, de reforming A en B sythese waarvoor overigens twee mo derne ammoniak-fabrieken in de plaats zijn gekomen. „Heel wat bedrijven grij pen in zo'n situatie naar het middel van collectief ontslag. Maar niet de NSM". De jubilarissen kregen gisteren in Do mein Puyenbroeck een uitgebreid feest programma voorgeschoteld, dat al om 14.00 uur begon. De bijeenkomst werd be sloten met een receptie en een koud buf- Tijdens de bijeenkomst werden de volgende jubilarissen gehuld: 35 jaar in dienst: J. Bakker, G. de Bruijn, M. Haak, A. de Jonge, W. Maas, A. Paulusse, P. de Reu, M. Wie mes, Axel; E. Blommaert, St.-Jan- steen; O. Bracke, W. Bracke, S. Jan sen, A. Kindt, J. van Leuven, A. Pop- pe, P. Raas, Sluiskil; C. Buijze, C. Ha melink, Zaamslag; W. Dekker, A. Donze, J. Harms, W. Simoen, J. van Wijck, Terneuzen; J. van Deursen, J. Maas, Kloosterzande; P. Dhaene, J. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER Riemens, Sas van Gent; E. Lammens, Hulst; S. van der Meulen, Hoek. 25 jaar: A. Aarsen, N. de Bakker, J. Die- leman, A. Duinkerke, W. Froment, J. de Ridder, H. van der Vloet, Sluiskil; R. Verhoeven, M. de la Ruelle, A. Ing- hels, A. Baeyens, Zuiddorpe; A. van de Bergen, Zaamslag; R. Bertram, Heikant; H. de Bodt, J. Notebaert, Assenede; G. Burm, J. van Dijke, J. Leenknegt, W. Lockefeer, P. van Puyvelde, E. Roelands, Hulst; C. Buijssen, Koewacht; G. Detand, Zei- zate; A. Dieleman, F. van Duijne, J. de Feijter, J. Florussen, R. de Gijsel, W. van Goethem, D. Goossen, J. Koekkoek, L. Martinu, G. Peeters, P. Pollet, J. de Poorter, J. Riemens, P. Seghers, L. Verhulst, G. de Vrieze, C. van Zuuren, Axel; M. de Schinckel, E. Mathijs, R. Goethals, Ertvelde; J. Harte, J. de Pooter, Hoek; F. van der Heijden, Nieuw-Namen; W. van Hurck, A. Spuesens, Westdorpe; J. Naessens, Vogelwaarde; S. van Raal- ten, P. Scheele, C. Vermeersch, J. van de Voorde, Terneuzen; A. van Tom- me, Boekhoute; H. van Waes, Philip pine. HET ALGEMEEN Zieken fonds AZWZ in Breda heeft de Ziekenfondsraad om een apart fonds ge vraagd, waarmee onder zoeken naar mogelijk strafbaar handelen door medici betaald kunnen worden. Onderzoeken moeten nu uit het budget van het onderzoekend zie kenfonds betaald worden. „Daardoor wordt een zie kenfonds in zijn controle taak geremd. In feite word je financieel gestraft als je je controlerende taak goed vervult". Dat zegt directeur C. Wel- lhüner van het AZWZ naar aanleiding van het onder zoek naar strafbaar me disch handelen door tand arts J. K. uit Etten-Leur. De Bredase rechtbank ver oordeelde K. donderdag tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Dat was ruim drie j aar na dat het ziekenfonds de klacht bij de Bredase poli tie had ingediend. Het on derzoek naar tandarts K. heeft het fonds, volgens de directeur, al een half mil joen gulden gekost. Door Wippel Houben „ZO'N ONDERZOEK is een kwestie van durven. Als gro tere organisatie kun je dat nog wel behappen. Maar indivi duele patiënten hebben die mo gelijkheid nauwelijks tot niet. Dat legt op ons een extra ver antwoordelijkheid. Wij zijn te vreden over het nu uitgespro ken vonnis, hoe triest dat voor de tandarts ook is. Zijn ex-patiënten blijven met de problemen zitten. Hun gebit is beschadigd. Zij zullen te zijner tijd nieuwe vullingen nodig hebben of een kunstge bit. Dat is voor deze mensen vervelend, hun gebitten zijn er slechter aan toe dan nodig was en het kost extra geld", zegt de heer Wellhüner. De affaire rond tandarts K is met het vonnis van de Bredase rechtbank nog lang niet afgelo pen. De man heeft de mogelijk heid in beroep te gaan. Volgens zijn raadsman mr. G. Meijers zal hij zeker beroep aanteke nen, omdat het een merkwaar dig en voor velen onverwacht vonnis is. „Ik vraag me af of je een poging bewezen kunt krij gen als je voor het feit waar de poging op slaat vrijspraak krijgt", zegt hij in een zeer voorlopige reactie. Officier van justitie mr. F. Berserik is wel tevreden met het Bredase von nis. Dit is echter niet de enige pro cedure in deze affaire. De ge neeskundig inspecteur voor de gezondheidszorg in Noord- Brabant is in beroep gegaan te gen het voor K. redelijk gunstig vonnis van het Medisch Tucht college in Eindhoven. AZWZ- directeur Wellhüner verwacht dat dit beroep begin 1988 zal spelen. Hij verwacht ook dat het Centraal Medisch Tucht college dat vonnis zal vernieti gen. Het fonds staat dan de weg open naar de civiele rechter te stappen om het tandheelkundig handelen van K. te laten toet sen. Inmiddels loopt ook de ci viele vordering over de 900.000 die het AZWZ van K. terug wil hebben. Het gaat hierbij om te veel uitbetaalde declaraties, vermeerderd met rente en kosten. In verband met deze vordering heeft het fonds geruime tijd geleden al beslag laten leggen op goederen vanK. En beide partijen wachten nog op de uitspraak van de ar bitragecommissie over de wei gering van het AZWZ de tand arts nog een medewerkerso vereenkomst te geven. „Ook als hij dat zou winnen kan hij bij ons niet meer aan de slag. Er is een stop op tandartsen", zegt Wellhüner. De Bredase jurist mr. P. Dinge- mans vindt dat het doorwrocht onderzoek door het openbaar ministerie en de rechtbank in Breda en het vonnis van de rechtbank patiënten een ge ruststellend gevoel moeten ge ven. Mr. Dingemans houdt zich bezig met medische tucht rechtszaken en het medisch recht. „Justitie is zeer serieus op de klacht van het AZWZ in gegaan. In de medische tucht rechtspraak mis je de verfij ning in een onderzoek nogal eens. Ik heb respect voor de manier waarop dat in Breda is uitgevoerd. Naar zijn weten is dit de eer ste keer in ons land dat het openbaar ministerie een serie opzettelijke zware mishande lingen van patiënten aan de kaak heeft gesteld. „Ik wil niet zeggen dat het een doorbraak is, want de mogelijkheid was er voorheen ook. Toen is het ech ter niet gedaan, om wat voor redenen dan ook. Hier lag een braakliggend terrein en daarom alleen al is dit vonnis van belang. Het verschaft de patiënten en werkers in de ge zondheidszorg meer duidelijk heid. Als het vonnis definitief is geworden (eventueel na behan delingen voor het Hof en de Hoge Raad) hebben gedupeerde patiënten een stevig handvat voor een schadeclaim. Mr. Din gemans deelt de mening van de AZWZ-directeur niet dat pa tiënten nauwelijks mogelijkhe den hebben: „Steeds meer mensen dienen een civiele vor dering in omdat zij zich niet goed behandeld voelen". Hij wijst er op dat het Centraal Medisch Tuchtcollege niet al leen het vonnis van het tucht college uit Eindhoven toetst, maar ook zelf ene maatregel kan treffen die het karakter van een straf heeft. De moge lijkheden zijn een boete met een maximum van 10.000, een berisping, een schorsing voor bepaalde tijd of zelfs ontzeg ging van de bevoegdheid het medisch vak uit te oefenen. De grote waarde van het Bredase vonnis is voor hem dat de overheid nu heeft laten zien het toezicht op het uitoefenen van een zorgvuldig medisch handelen heel serieus te ne men. Daarnaast weten patiën ten zich gesteund in hun rech ten. Volgens hem zal dit vonnis ook zeker positief doorwerken in de medische wereld. „En de rechtbank heeft de lijn van het tuchtcollege gevolgd, dat me dici geacht worden hun alge mene vakliteratuur bij te hou den", zegt mr. Dingemans. Hij wijst daarmee op de stelling van tandarts K. dat hij heeft gewerkt volgens wat hij in de jaren '70 aan de Rijksuniversi teit in Utrecht heeft geleerd. KAARTING - Kaartclub De Zwaan houdt zondag 13 de cember in restaurant De Zwaan de derde kaarting voor de competitie. Gespeeld wordt bieden zonder roem. Men kan inschrijven vanaf 14.00 uur, de kaarting begint om 14.30 uur. ALLEENSTAANDEN - D, nieuwe soos voor all staanden 'Terneuzen en geving' houdt zaterdag 12 de. cember in De Speye te Sas van Gent een feestavond]» kerstsfeer, aanvang 20.00 uw, Muzikale medewerking wordt verleend door het or. kest The Mercators. HULST - In het stadskantoor aan de Korte Bellingstraat te Hulst is ingebroken, zo werd gistermorgen ontdekt. De in- breker(s) hebben getracht de kluis te forceren, wat niet is gelukt. Wel werd geprobeerd de deur van de kluis met grof geweld open te breken, zodat deze onherstelbaar is ver nield. Men was binnengeko men via een raam aan de voorzijde van het pand. De rijkspolitie te Hulst verzoekt eventuele getuigen die don derdagnacht iets verdachts hebben opgemerkt zich met haar in verbinding te stellen, telefoon 01140-13656. SPUI - De bestuurder van een personenauto, C.O. uit Spui werd donderdagavond bij een verkeersongeval op de Spuiweg gewond en moest per ambulance worden over gebracht naar het Juliana ziekenhuis in Terneuzen. Het ongeval gebeurde doordat de automobilist J.K uit Ter neuzen in een flauwe bocht het linkerweghelft kwam in botsing kwam met het dooi O. bestuurde voertuig, materiele schade was a; zienlijk. Doordat zich op weg her en der verspreid i derdelen lagen van de beidf auto's reed daarop een bij het ongeval betrokka automobilist, GD. uit Ax; in met gevolg drie lekke bat- den. D. kwam evenals K. rr? de schrik vrij. OOSTBURG - Bij een winfej in de Breedestraat heeft in de nacht van donderdag r; vrijdag voor een bedrag vu 13.000 aan gereedschap stolen, alsmede een radio tér. waarde van 2.500. Dit is ge beurd in de winkel van J.ï Men is deze winkel b gekomen door een deur forceren. Er wordt een onder zoek ingesteld door de techni sche recherche van de rijks politie West-Zeeuwscï Vlaanderen. zaterdag 12 december ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. C.v.d. Ploeg. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. N. Rotie. Vlissingen ('t Anker): 9.30 u. ds. N. Rotie. zondag 13 december kerk): 10 u. ds. M.v.d. Meer. Ui ds. C. de Rooij. (Opstanding: kerk): 10.30 u. ds. C. de Rooij. Waterlandkerkje: dienst w Comb, te Schoondijke. IJzendijke: 11 u. dhr. Kruide» Zuidzande: 11 u. ds. v.d. Borke dhr. v. Es (HA). Zaamslag: 10 u. ds. R. de Jongt HERVORMDE STEN KERKDIEN- M. Aardenburg: 10.30 u. mevr. Taalman-de Ruiter. Axel: 10 u. dhr. F.v. Vliet. 17 u. ds. E.v.d. Weide en ds. J. Maas (ge- zam. jeugddienst in Geref. Kerk). Biervliet: 9.30 u. ds. Meeuse. Breskens: 9.30 u. ds. R. Nummer dor. Cadzand: 9.30 u. ds. C. Balk. Groede: dienst v.d. Combinatie te Schoondijke. Hoek: 10 u. ds. W.v. Meeuwen. Hontenisse: 9.30 u. ds. B.v.d. Wel. Hoofdplaat: 11 u. ds. W. Meeuse, Biervliet. Hulst: 11 u. ds. B.v.d. Wel. Nieuwvliet: 9.30 u. ds. v.d. Bork. Oostburg: 10 u. ds. p. Feenstra (HA). Philippine: 9.30 u. ds. I. Lodewi]k. Retranchement: dienst te Cad zand. Sas van Gent: 9.30 u. dhr. J. Dub beldam. Schoondijke: 10 u. ds. P. de Vries (dienst v.d. Comb.). Sluisdienst te St. Anna. Sluiskil: 11 u. ds. I. Lodewijk. St. Anna: 11 u. ds. C. Balk. Terneuzen (Grote Kerk): 9 u. ds. C. Hooeendoorn. (Goede Herder- eboren: Milna, dv C. Cosijn- Haase, Terneuzen; Esther, dv J.Wieles-Geilleit, Terneuzen; Jorg, zv G. Neve-Vaal, Terneu zen; Maarten, zv M. de Smit- Geldof, Terneuzen; Tom, zv J. Gijs-Wezepoel, Terneuzen; San- der, zv A. van Langevelde-Schie- man, Hoek; Marlous, dv G. Buij- sen-Gielliet, Biervliet; Yorick, zv G. Baecke-Van Hove, Westdorpe; Nathaniel, zv P. Zielstra-Puister, Terneuzen; Michelle, dv M Kroonen-Haartsen, Terneuzen; Samantha, dv G. Ganpat-Schip- per, Terneuzen; Maria, dv J. den Hamer-Lensen, Zaamslag; Wen dy, dv R. Linsen-Van Gastel, GEREFORMEERDE KEBI DIENSTEN Axel: 10 en 17 u. ds. E.v.d. Weidel Terneuzen (Opstandingskerk f en 17 u. dhr. D. de Best. (No straatkerk): 10.30 u. dhr. D.i Best. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. I Noordhof, 's-Gravenpolder. Aardenburg: 10.45 u. kand. -| Jansen. Breskens: 9.30 u. ds. Paksy. 11 i| drs. G. Schüssler. Oostburg: 9.30 u. kand W. Ja sen. Schoondijke: 10 en 15 u. Meijer, Middelburg. GEREFORMEERDE (VRIJGEMAAKT) Axel9.30 u. ds. G. de Kimpe. li'.| ds. T. Bosma. Terneuzen: 10 en 15 u. Mewe (HA). Zaamslag: 9.30 en 15 u. Kruizinga (HA). CHRISTELIJKE MEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. ds. R. K Damwoude. EVANGELISCHE GEMEEND I Terneuzen (De Kandelaar): 1S| dhr. Koops. 'De Van onze verslaggever Ook de ambulante handi die wekelijks een dag nee; strijkt op de Oostburgf Markt, heeft bezwaren g maakt tegen de voorgem men reconstructie vdg Markt, Ledelplein en (I belendende Erasmusstraa Tijdens de hoorzitting kwa duidelijk naar voren dat h plan grotendeels gedrag* wordt door plaatselijke miij denstanders en een aantal pol tieke groeperingen in de Eei hoornstad. Philippine; Jeroen, zv E. 1 Gommers, Philippine. Ondertrouw: Wouter van ,27, en Monique Kanits ,22; J med Samson ,36, en Jozina der Heiden ,42, Terneuzen. I Getrouwd: Cornelis HoncoopJ en Menna Velderman, 42, neuzen; Pieter Bareman, 23, Jeanine de Groote 23, Delft,? ter van Wijck 24, en Janna B ker, 22, Hoek; Benjamin deflj ter, 22, en Marie-Therese W 20, Sluiskil; Marinus de W 33, en Jacoba Riemens, 31, neuzen. Overleden; Aren Kalle, Ti,' neuzen; Andries van de W] 68, Terneuzen; Willem Koe»" 75, Terneuzen; Deane Mout» 59, Terneuzen; Jozina de Kra? 100, wed v A. Oubrie, Bier»! Adriana van Drongelen, n J v J. Tiller, Terneuzen; -.1 Koster, 78, Terneuzen; Wauters, 71, Sluiskil, TERNEUZEN - De Werk groep Uitkeringsgerechtig den van de FNV Terneuzen wil dat burgemeester C. Oc- keloen het Terneuzense WD raadslid W. de Zeeuw zover brengt zijn veront schuldigingen aan te bieden aan zijn collega raadslid A. van Himme van Links Per- spektief Terneuzen. Een rechtstreeks verzoek door de PPR Zeeland aan De Zeeuw heeft nog geen succes gehad. Ockeloen zou dat volgens de werkgroep in de eerste vol gende gemeenteraadsvergade ring moeten proberen. De Zeeuw heeft volgens de werkgroep een hoop uitke ringsgerechtigden tegen de schenen geschopt door Van Himme, die ook een uitkering heeft, tijdens de raadsvergade ring in november een profiteur van de maatschappij te noe men. „De heer De Zeeu»J woordvoerder voor zijn f Wij vatten dat wat hij, we'1 uit onvoorzichtigheid, g®9 heeft dan ook op als een u»T van hoe men in zijn jfl denkt over die mensen flj maatschappij die van een "F kering moeten leven (en^'l steeds minder te genieten® ben) en die buiten hun s® getroffen zijn door weffl heid, ziekte en invaliditeit 1 hopen dat velen zich 1" -| hullende incident zullen "T neren bij de volgende v&'l zingen", aldus de werkgrwj een brief gericht aan de| meenteraad van Terneuz®- Daarnaast is het werkgroep verkeerd 1 dat Ockeloen Van HimniN j schoenen heeft geschov® J hij meer tijd zou he' andere raadsleden. De groep wil daar van OcW] opheldering over. Van onze verslaggever OOSTBURG - Het rapport va; het Nederlands Research Insti tuut voor Toerisme (NRITj over het onderzoek naar di markt voor tweede woninger§ en appartementen biedt het ge meentebestuur van Oostbur; weinig handvatten om een ge degen toekomstig beleid uit voeren. Dit bleek vrijdag tijdens de vergadering van de gemeente lijke recreatiecommissie. Wet houder J. de Vries meende da» 'er veel geld was uitgegeven eri er weinig duidelijkheid ge| schapen was'. Een mening die gedeeld weri door commissielid I. de Hulli| (D&T), die in het rapport var de Bredase onderzoekers te weinig aanknooppunten vonc om het gemeentelijke beleid erop te baseren. Het rapport, dat tijdens di bijeenkomst werd toegelichi door onderzoeker C. de Boer, werd ook door de WD-er K. Malcorps veroordeeld. „Ik be grijp een aantal zaken niet," begon hij. „In eerste instantii was het de bedoeling dat twin tig verhuurbureaus in het on-i derzoek betrokken zouden, worden. Uiteindelijk zijn het er slechts negen geweest en van die negen heeft er een aantal [grote belangen bij om de bouw- [golf aan onze kust te continue-] tïï' Er zDn er *^e plannen hebben om appartementen en Van onze verslaggever AARDENBURG - Het Aardenburgse D66- raadslid H. van Rie vindt dat er teveel aan gemodderd wordt in het natuurgebied bij de Groote Gat kreek in Sint-Kruis. Aan de illegale stortingen van puin en het bouwen van vissteigers moet vol gens Van Rie een eind ge maakt worden. Hij heeft net gemeentebestuur van ardenburg dan ook ver zocht om maatregelen te nemen. vir^0lgens bet raadslid tRH+e? er om de kreek ac- dS^ten plaats die niet m°tlde kunnen. e*m„afen worden weg- IZTl' struiken en on bomen weggezaagd gedeptWOrdtheren d6r ze activiteiten leiden t de aantasting van het I n ,uurêebied met grote natuurwetenschappelijke waardenlandSChaPP6lijke I Jan Rie heeft het ge- gfcWfchestaur schrifte-

de Stem | 1987 | | pagina 20