'Sas moet nu uit recreatieschap' snel op Sas' Prieeltje blijft INGEN &ROTE BEZORGDHEID OVER ONGELUKKEN BU SASSE RAAD Adoptieplan om Sasse plantsoenen te redden iftwaar* 'Ma, ik ben blij datje naar deze kant komt' STAAT DER NEDERLANDEN Kerstmarkt Terneuzen Dorpshuis Philippine moet voorrang krijgen PLAATSELIJK NIEUWS {TEN 6% 96 LENING 1387 ipESTEM VAN ZEELAND 3 VRIJDAG 11 DECEMBER 1987 §t.-Jansteen Vogelwaarde ONDERHOUD HOLT ACHTERUIT' [RAADSFRACTIES CDA EN VVD: Els Sponselee exposeert in Den Dullaert Jegraafplaats in estdorpe is vol 'Wanneer' Hogere huur Gaatjes Honderd auto's bekeurd bij grote controle Uitkering snel de deur uit Spui PRIMEUR VOOR ZEELAND B&W: GEEN CONRETE TOEZEGGINGEN T16 chappen voor majorettes olisten in het Noord-Hot' indse Uithoorn. Dit vanwege iet behalen van een eerste irijs op voorgaande solisten- oncoursen dit jaar. De kam- óoenschappen worden ge. ïouden door de FKM (Fede- •atie voor Katholieke Mu- iekbonden in Nederland) in iporthal De Scheg in Uit- ïoorn, zaterdag 12 en zondag 3 december. OUD PAPIER - Jeugdleden I van de voetbalvereniging I STEEN halen zaterdag 12 de-1 cember vanaf half negen weer oud papier op. -WAGENBOUWERS - Van avond is er in café De Doosjes een bijeenkomst voor alle wagenbouwers en loopgroepe van het komende carnaval. Aanvang 20.30 uur. KERSTCONCERT - Dinsdag 15 december is er in de kerk te Stoppeldijk weer het jaar lijkse kerstconcert. Medewer king verlenen fanfare 'Vrij heid Eendracht' uit Lams- waarde, zang- en dansgroep Pofjadok uit Hulst, het jonge renkoor van Stoppeldijk en het gemengd koor. De entree is gratis en de aanvang js 19.30 uur. oon, 29 schutters, Groot-Hulst: nsteen; eerste zijvogel: J. vanl ade zij vogel: A. Cocqheyt, Abs-j :rs, St.-Jansteen. Tractaatweg moet veiliger 060-0,82, 65/75 1,01. KL 2 45/55 0 32,55/65 0,49-0,52,65/75 0,81. Le- gipont, 67.100 kg: kl. 1 60/70 0,31- 0 32 70/80 0,47. Gieser Wildeman, 100 kg: kl. 2 45/50 0,29-0,31, 50/55 0,40. Saint Remy, 6900 kg: kl. 1 60/70 0,73-0,74, 70/80 0,76-0,77. Kt 2 50/60 0,28, 60/70 0,44-0,58, 70/80 071-0.79. Doyenne du Comics, 54.300 kg: kl. 1 65/75 0,54-0,70, 75/85 0,99-1,07. Kl. 2 60/65 0,28, 65/75 0,35-0,47, 75/85 0,51-0,84, 85/95 0,83. Noten st, 2260 st: kl. 2 0,02-0,20. Verpakt fruit: Elstar 770 kg: kil! 75/80 2,16-2,17,80/851,91. AMSTERDAM, 10 december Aardappeltermijnmarkt: k. Bintje 50mm werden 68 contrac ten verhandeld voor leverinj, april bij een prijs van ƒ18,50 f1820 per 100 kg, 10 contract»1 levering mei tegen ƒ19,00 en 11 contracten levering juni tegen ƒ2020. De stemming was vocf| april, mei en j uni kalm. AMSTERDAM, aardappelter mijnmarkt bintje 35/50 mm aprl 10.00-9-0 (9.50) geem omzet stal kalm bintje 50 mm mrt slorpnjM 16.00 gen omzet stemm kalm apr 18.30-18.20 (18.20) omzet 68 st® kalm mei 20.00-19.00 (19.00) orrral l 10 stemm kalm jun 21.00-20.® (2020) omzet 10 stemm kalm SAS VAN GENT - Het toenemend aantal ongevallen op de Tractaat weg schreeuwt om een oplossing. De gemeente Sas van Gent zal zelf aktie moeten ondernemen om verkeersge vaarlij ke punten aan te pakken. De fracties van WD, CDA en GGS (Ge meentebelangen Groot Sas) drongen gis teren in hun Algemene Beschouwingen tijdens de begrotingsbehandeling aan op maatregelen. CDA-fractievoorzitter L. van Waes constateerde dat na het gereedkomen van het nieuwe deel van de Tractaatweg-het weggedeelte Axel-Terneu- zen-de kans op ongevallen is verhoogd. Met het oog op de ongevallen, waarvan vele met dode lijke afloop, die al zijn gebeurd, verzocht hij bur gemeester en wethouders met klem bij de over heid aan te dringen op maatregelen. In globaal dezelfde woorden bracht C. Barbé de problema tiek onder de aandacht. „Wij ondersteunen men- taliteitsverbeterende acties, maar ook van ge meentewege moet actie worden ondernomen", aldus Barbé. GGS-voorzitter M. Weemaes zei dat veel in woners uit Sas van Gent de laatste tijd zijn ge schrokken van de verkeersongevallen op de Tractaatweg. Hij stelde voor om technische voorzieningen te plaatsea Met name zou er een knipperlichtinstaÜatie bij nadering van de krui sing met de Tractaatweg moeten komen. Daar naast wil hij stoplichten bij de brug. Die zullen er, als het aan de provincie ligt nog niet zo gauw komen. „De provincie hanteert een puntensysteem van ongevallen op wegen. In voorgaande jaren staat de Tractaatweg niet hoog genoteerd. Het aantal ongevallen in 1987 geeft echter een schrikbarend beeld te zien. Maar voor de provincie is dat geen aanleiding om accuut over te gaan tot het plaatsen van ver keerslichten", aldus burgemeester J. van Rest in haar beantwoording. SAS VAN GENT - Om het onderhoud van de plantsoenen in de gemeente Sas van Gent weer op peil te brengen over weegt het college van B en W de invoering van een 'adop tieplan'. Het idee voor dat plan werd gisteren door de raadsfractie van Gemeentebelangen Groot Sas geleverd. Het onderhoud van de open bare groenvoorzieningen in Sas laat door ziekte van personeel te wensen over. B en W lieten in hun toelichting bij de begro ting 1988 weten geen oplossing te zien. De verschillende raads fracties kwamen daar gisteren in hun Algemene Beschouwin gen op terug. „Van particulieren wordt geëist dat hun tuintjes in orde ajn. De gemeente moet zelf het goede voorbeeld geven", meende C. Barbé (WD). CDA- woordvoerder L. van Waes drong aan op uitbesteding van tiet onderhoud aan een profes sioneel bedrijf. A de Wolde (PvdA) stelde voor Dethon in te schakelen op momenten dat de werkdruk, met name in voor- en najaar, toeneemt. Volgens hem kon dit gebeuren met gelden die vrij komen door het niet benoemen van een vervanger voor iemand die inmiddels is afge keurd Burgemeester Van Rest zei evenwel dat vervanging no- Van onze verslaggever 'AS VAN GENT - Nu in het provinciaal streekplan is ge- ozen voor uitbreiding van de Braakman in westelijke richting moet Sas van Gent uit het recreatieschap. Dat is het standpunt van zowel de WD- als de CD A-fractie in de Sasse gemeenteraad. Zoals bekend komt het beheer van de verschillende woonwa gencentra in Zeeuwsch-Vlaan deren per 1 januari 1988 onder de hoede van de gemeenten Het schap was een gemeen schappelijke regeling van Aar denburg, Axel, Hontenisse, Hulst, Oostburg, Sas van Gent en Terneuzen. De rijkssubsidie komt in de nieuwe situatie bij de gemeen; ten terecht. Hulst krijgt 32 pro cent van de subsidie. Hulst zal tevens na 1 januari de nog Mi pende zaken van het schap die met de opheffing te maken hebben afhandelea Dit omvat ondermeer de vaststelling van het wachtgeld van het perso neel dat het schap in diens) had. J De vergadering begint offi 15.30 uur. Van onze correspondente HULST - Els Sponse^l maakt al jaren PracJvJil dingen met gedroogde bK» I men. Zij is ook nu weer I de kersttijd present met e» I toepasselijke expositie. I In de ontmoetingsruimte vat' het gemeenschapsceiw 'Den Dullaert' in Hulst st twee vitrines vol met kaan die versierd zijn met gep® bloemea Groene kaarsen zwarte kandelaars °gen goed, vooral als ze versiem met crèmekleurige bloemen zoals het Zeeuws Knoopje- a I De expositie duurt tot ."I cember en valt te bekijken V.ClllUt.1 Cll v Ulk nKJ dens de openingsuren va" ^t-1 centrum. Zij die wat meer,; i leg willen hebben over de niek kunnen Els Sponselee i len. leder jaar is dit weer een ac- tuele en schier onoplosbare j zaak", zei WD-fractievoorzit- ter C. Barbé gisteren tijdens de begrotingsbehandeling in de i gemeenteraad van Sas van Gent. Hij wees erop dat in de gemeentebegroting al jaren een verdeelsleutel wordt gehan- L teerd waarbij Sas van Gent 2/7 i van de kosten van het schap voor zijn rekening neemt. In de begrotingen van Terneuzen- |-de andere partner in het schap - en het schap zelf is ech- I ter een verdeelsleutel opgeno men van 3/8 (Sas) en 5/8 (Ter- 1 Jieuzen). Sas van Gent heeft p voorgesteld die verdeelsleutel I met terugwerkende kracht te wijzigen. I' Barbé: „Er is nu een groeiend tekort in de financiën vmi het schap, reeds opgelopen tot ongeveer 180.000 gulden. En bet is nog maar afwachten of lerneuzen inderdaad bereid is ue verdeelsleutel te verande- en De CDA-fractie deelt de Fgvan de WD: „Wij zien in oe toekomst geen taak meer jveggelegd voor onze gemeen- «dus L. van Waes, die zei voorstander te zijn van 'finan ce afwikkeling met de ge- onze verslaggever STDörpe Op de be- mu? 'n Westdorpe li tonnen afzienbare tijd Sbnfrnimte meer be- brlkf zijn- Het RK W bestuur heeft het col- wglva" Burgemeester en «1 j ers van deze situa- °P de hoogte gebracht. hp?L.Veel Westdorpenaren is ijitr Sroot probleem dat de tw^graafpteats bijna vol is. fomuTa geg!ven niet zonder EL Westdorpse be- dig blijft voor lopende zaken. Uitbesteding van werkzaam heden tijdens piekperioden vond zij een goede zaak, al zal daar voldoende geld voor be schikbaar moeten worden ge steld. In onderhoud door ver enigingen zei ze niets te zien. GGS, dat liever de term 'ge meenschappelijke groenvoor ziening' hanteert dan 'openbare groenvoorziening', vindt dat het college een beroep moet kunnen doen op de gemeen schap. „Een adoptieplan, op zo breed mogelijke schaal, kan een andere omgang met ge meenschappelijk groen teweeg brengen", aldus GGS-woord- voerder M. Weemaes. Hij stelde zich voor dat een dergelijk plan praktische leerstof voor de schooljeugd zou kunnen bevat ten. B en W lieten gisteren weten wel voor dit idee te voelen. Bin nenkort gaat het college de di recteuren van de basisscholen in Sas van Gent benaderen. Gedacht wordt daarbij aan een proef in klassikaal verband De bewoners van Sluiskil-Oost moesten het kanaal over om te vernemen dat hun wijk te gen de grond gaat. meente Terneuzen. Minder uit gesproken was Gemeentebe langen Groot Seis, al consta teerde fractievoorzitter M. Weemaes: „Ons bekruipt het gevoel dat het steeds meer geld kost, zonder dat daar reële voordelen tegenover staan". Het college is ook niet erg ge lukkig met de situatie. Wet houder J. Platschorre: „De pri vatiseringsoperatie van de Braakman heeft niet gebracht wat ons door de voorzitter van het schap is beloofd Is dit valse voorlichting geweest? Of heeft hij hierin een vreemde rol ge speeld?". Platschorre kon er geen antwoord op geven, maar constateerde dat steeds duide lijker wordt dat Sas van Gent destijds terecht heeft gestemd tegen overname van de Braak man door de huidige exploi tant. „Berouw komt na de zon de. Maar het is wel een duur en zuur berouw", aldus Platschor re. De woorden die Platschorre over de voorzitter van het schap (de Terneuzense wethou der J. van Rooijen) bezigde, schoten bij Barbé in het ver keerde keelgat: „Zeer incorrect om hem op deze manier aan te pakkea Zulke aantijgingen dienen hier niet te worden ge bruikt. Het zou het college sie ren als ze die op een andere wijze aan het dagelijks bestuur van het schap zouden over brengen." Uittreden uit het schap is volgens het college niet moge lijk. Platschorre: „Daarvoor is instemming van beide partners nodig en we betwijfelen of dit bestuurlijk haalbaar is." Hij wees erop dat een liquidatie plan nodig is om uit het schap te kunnen treden. Zo'n plan zou de gemeente Sas van Gent vol gens een voorlopige schatting enkele miljoenen kunnen kos ten. „Dat is afhankelijk van de afkoopsommen en van de eisen van onze partner. We zijn nu eenmaal in een minderheid", aldus Platschorre. Door Frank Deij SLUISKIL - Hun wijkje plat. Oost moest er gister avond voor naar west om het nieuws te horen. De meesten zullen er straks wel definitief terechtkomen. West is tenslotte ook nog Sluiskil. Voor de tachtigjarige Oost- Sluiskillenaar hoefde het giste ren tijdens een bijeenkomst in café Dallinga, waar de bewo nerscommissie een informatie avond had belegd, allemaal niet. Hij was de eerste bewoner in de Vogelbuurt, nu zo'n 38 jaar geleden, en had er graag tot aan zijn dood gebleven. Zijn enige wens was eigenlijk een douche. Daar heeft ie bij de woningbouwvereniging Ter neuzen jaren om gezeurd. De douche is er nooit gekomen. „Voor mij hoeft die moderne beweging niet. Ik heb hier al tijd prima naar mijn zin gehad. Ik zou er ook nooit uit mezelf weggegaan zijn. Dan hadden ze me er moeten uitschoppen. Maar nu zit er niet veel anders op. Het zal wel allemaal in kannen en kruiken zijn". Dat bleek gisteren nog lang niet het geval te zijn. Gesloopt gaat er worden dat staat vast. Maar meer nog niet. De ruim veertig bewoners die gisteren de oversteek naar west hadden gemaakt zaten dan ook met vragen. 'Wanneer moeten we eruit?. Krijgen we de kosten van de verhuizing vergoed?. Moet ik mijn serre afbreken?. Krijg ik ook een verhuiskos tenvergoeding als ik een huis koop in plaats van huur?'. Vragen maar ook een beetje onbegrip en boosheid. „Nu op eens moeten we weg. Omdat de huizen zo slecht zijn dat we er niet meer fatsoenlijk in kunnen wonen. Maar ze hebben ze moedwillig laten verkrotten. In de afgelopen dertig jaar heb ben ze misschien drie keer een likje verf gekregen. Er is nog nooit gerenoveerd. Nu is ieder een ineens zo bezorgd om onze gezondheid. Dan kunnen ze heel west wel afbreken. Die hebben meer last van het stof van de cokesfabriek dan wij. Er waait meestal een oostenwind". Voorzitter A. Janse van het be stuur van de woningbouwvere niging kon gisteren al een hoop ongerustheid wegnemen. De bewoners die verhuizen kun nen een verhuiskostenregeling van maximaal 4000 gulden te gemoet zien. Ook de mensen die een huis gaan kopen. „Al gaat u naar de regionale, maar dat liever niet natuurlijk". Veel hikten aan tegen een hogere huur die ze straks in een an dere woning moeten gaan beta len. „Maar daar hebt u ook een beter huis voor". Enige zekerheid durfde de woningbouwvereniging ook geven over een snelle verhui zing. In de Peter van Anrooy- loon in Terneuzen zijn kortge leden binnen drie maanden 48 van de 50 huurders aan een an dere woning geholpen. In Sluiskil heeft de woningbouw vereniging zelfs nog meer tijd. „We hebben niet voor iedereen tegelijk een ander huis. Maar het wordt allemaal netjes voor jullie uitgezocht. U kunt er - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER vanuit gaan dat we voor ieder een een oplossing zoekea Maar u moet ons wel even de gele genheid geven. We zijn ook nog maar sinds gisteren op de hoogte van het nieuws". „En moeten we alle gaatjes die we in de wanden hebben ge maakt nu ook nog dichtma ken". Janse: „Het zou toch te zot zijn om u een voor gaatje te laten betalen in een huis dat wij gaan slopen. Dan zou beter kunnen vragen of we nog wel geestelijk normaal zijn". De termijn waarop er ge sloopt gaat worden, speelde voor de eerste bewoner van oost, die de jaren begint te voe len, een belangrijke rol. „Kun u niet bij benadering zeggen wanneer dat gevalletje plat gaat. Als het over tien jaar is ga ik er niet meer weg. Dan ben ik toch al de pijp uit". Wethouder W. Gosselaar kon dat niet. Maar hij vond langer dan een jaar nadat het finan cieringsplan rond is niet accep tabel. „Dat is niet sociaal meer". Los van bepaalde onzekerhe den die voorlopig nog blijven bestaan hadden de meesten gisteravond niet echt moeite met de sloop. Het vooruitzicht in de toekomst in een fatsoen lijk huis te kunnen wonen ver drong, gisteravond dan toch, het verdriet van de afbraak van de Vogelbuurt. Toch zeker voor die dochter van een 75 ja rige moeder, die gisteren net een woninkje in west toegewe zen had gekregen. „Ma, ik ben blij dat je naar deze kant komt. Anders moet je iedere met dat pontje. Als er wat gebeurt zijn we toch in de buurt". (ADVERTENTIE) JE MAINTIENDRAI bedrag open bedrag koers de koers wordt na de inschrijving op 15 december vastgesteld volgens het tendersysteem rente jaarlijks per 15 januari aflossing op 15 januari 1995 wordt het uitstaande bedrag van de lening a pari aflosbaar gesteld inschrijving 15 december a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs storting 15 januari 1988 leningvoorwaarden kosteloos verkrijgbaar bij banken en commissionairs Van onze correspondent OOSTBURG - Door de groep West-Zeeuwsach- Vlaanderen van de rijkspo litie zijn donderdagmiddag honderd auto's bekeurd tij dens intensieve verkeers controle. De controle vind plaats op twee plaatsen. De eerste was de rijksweg in Draaibrug waar zevenmaal een automobilist een proces verbaal kreeg voor het niet dragen van autogordels, een maal voor het niet hebben uit gevoerd van de verplichte autokeuring en een voor de rij- tijdenwet. De tweede controle gold op de Watervlietseweg waar een maal een uitlaat niet in orde was en nog eenmaal voor een gordel die ook niet gedragen werd. In totaal werden hon derd auto's gekeurd. Van onze verslaggever OOSTBURG - De Oost- burgse minima kunnen er op rekenen dat de eenma lige uitkering voor de Kerstdagen op htm reke ning is gestort. Op de gemeentesecretarie is al les in het werk gezet om de aanvragen tijdig af te hande len. Wethouder J. de Vries zei gisteren 'geen problemen te verwachten'. „We hebben zonder extra mankracht in te schakelen alle aanvragen kunnen afhandelen en dat zijn er toch ruim 300. Niettemin kunnen de uitke ringsgerechtigden er op reke nen dat voor de feestdagen de zaken afgehandeld zijn," stelde hij. Ook in Aardenburg wordt getracht om de eenmalige uit kering nog voor de Kerst de deur uit te krijgen. Dit op ver zoek van het raadslid W. van Helden (Gemeentebelangen), die bij het college aangedron gen heeft op een stukje extra inzet van het ambtenaren korps. Burgemeester E. Jongmans heeft toegezegd alles in het werk te stellen om deze kwestie te regelen. VOETBAL - De jeugdcom missie van de voetbalvereni ging Spui houdt zaterdag 12 december voor haar jeugdle den een feestelijke avond in het buurthuis De Drie Ge huchten, aanvang 19.00 uur. Het wordt een avond met veel muziek, zang en toneel. Deze bonte avond wordt verzorgd door de jeugd, oudersleiders en verdere medewerkers (sters). Niet uitgesloten daar bij is dat de Sint op zijn te rugreis naar Spanje nog even langskomt. Zij deelde mee dat door Rijkswaterstaat toch enkele maatregelen worden overwogen Eén daarvan is een tijdelijke snelheidsbeperking van zeventig kilometer per uur op de kruisingen Volgens mevrouw Van Rest valt het echter te betwijfelen of de minister van Verkeer en Wa terstaat die maatregel zal goedkeuren. Verder wordt gedacht aan het plaatsen van 'stopborden' op de kruisingen, of borden met de tekst 'Let op, geen voorrang'. Als derde maatre gel wordt overwogen om de uitvoegstroken op de kruisingen van de Tractaatweg in te korten door middel van verfmarkeringen. De verschillende maatregelen zouden in het voorjaar van 1988 te gelijkertijd moeten ingaan. TERNEUZEN - Terneuzen beleeft rond de Kerstdagen een primeur voor Zeeland. Voor de eerste keer wordt in de bin nenstad van Terneuzen op zaterdag 19 en zondag 20 decem ber een grootse Kerstmarkt gehouden. De organisatie van het gebeuren is in handen van de horecavereniging Nieuw- straat-Korte Kerkstraat-Noordstraatpromenade en omge ving. Het idee leefde al enkele jaren bij de horecavereniging. Na tussenkomst van het organisa tiebureau De Klerk uit Bres- kens heeft het idee uiteindelijk handen en voeten gekregen. De markt wordt zaterdag gehou den van 13.00 tot 21.00 uur, zon dag van 13.00 tot 18.00 uur. De offciële opening is zaterdag om 14.00 uur door burgemeester C. Ockeloen. Aan het feestelijk gebeuren is een aktie gekoppeld waarvan de opbrengst bestemd is voor het Wereldnatuurfonds. De be zoekers kunnen voor een gul den een ballon kopen waar ze een kaartje met hun naam op aan mogen hangen. De met he lium gevulde ballon komt ver volgens onder een groot net in de Nieuwstraat te hangen. Burgemeester Ockeloen zal zondag het net weghalen en de balons het luchtruim insturen. Uit de kaarten die terugkomen wordt een aantal prijswinnars getrokken. De eigenaar van de ballon die de grootste afstand heeft afgelegd krijgt een reis aangeboden. Speciale attractie die dagen is de aanwezigheid van Rolls Royc uit 1930, die ooit eigendom was van het Britse konings huis. Verder zijn er twee Mer cedes 170 D uit 1950 te ziea De deelnemers aan de markt kun nen prijzen winnen voor de mooist versierde etalage, pui, horecazaak of marktkraam. Looporkesijes zorgen voor le vende muziek, terwijl de ho reca met verwarmde terrasjes en Glühwein er voor zorgt dat de 'ontberingen' voor de bezoe kers tot een minumum worden beperkt. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - Het Prieeltje aan de Westdam in Sas van Gent blijft zo goed als zeker behouden. Het is aange meld voor plaatsing op de lijst van het Monumenten In ventarisatie Project Zeeland. Dat deelde wethouder L. Mar- quinie van Sas van Gent giste ren mee naar aanleiding van een vraag van C. Barbé (WD). Het raadslid wilde tijdens de behandeling van de begroting 1988 weten hoe groot de moge lijkheden tot behoud van het prieel moesten worden inge schat. Het antwoord van de wethouder liet niets aan duide lijkheid te wensen over: „100 procent!". Daarmee lijkt de handteke ningactie van bewoners uit de Westdam en omgeving succes te hebben gehad. Zij wilden voorkomen dat het prieeltje zou wijken voor een toekom stige parkeervoorziening nabij het Vlaanderencomplex. Het gebouwtje heeft historische waarde en is bepalend voor het uitzicht, zo vinden zij. Elveneens naar aanleiding van een vraag van Barbé zei wethouder Marquinie dat het college van B en W positief staat tegenover de oprichting van een monument ter herin nering aan de mosselcultuur in Philippine. Het plan is in on derzoek en het college heeft zijn medewerking aan het in richtend comité toegezegd. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - Er moet nu eindelijk een werk worden gemaakt van de realisatie van het dorpshuis in Philippine. Met die woorden onderstreepte PvdA-fractievoorzitter A. de Wolde gisteren het belang dat alle Sasse raadsfracties hechten aan een spoedige verbetering van de Schotse Hoek. „Al veel te lang wordt hierover gediscussieerd. Dat heeft geleid tot veel wrevel. Daarom lijkt het ons een goede zaak niet langer te wachten op factoren die we zelf niet in de hand heb ben", aldus De Wolde. Met dat laatste doelde hij op de moge lijke aankoop van de panden die aan de Schotse Hoek aan sluiten. De Wolde: „Het mag niet zo zijn dat een onwillige koper de realisatie van het hele dorps huis kan tegenhouden." Hij stelde dan ook voor om alvast aan een interne verbouwing te beginnen met het daarvoor in de gemeentebegroting voor ziene bedrag. Daarnaast moet het college van B en W 'alles in het werk stellen om aanvul lende financieringsbronnen te vinden'. Tijdens de behandeling van de begroting 1988 deden ook de andere fracties hun zegje over het dorpshuis. WD-fractie- voorzitter C. Barbé vond dat B en W tot op heden geen posi tieve grondhouding hadden aangenomen: „Het enige wat de raad vernam waren ontwij kende antwoorden en niet se rieus te nemen smoezen en pa pieren plannen." Als lichtpunt zag hij, dat B en W sinds kort weer gesprekken voeren met de gebruikers van de Schotse Hoek. „Wij hopen dat die een beginpunt vormen om de zaken in 1988 af te ronden", aldus Barbé. Kort en duidelijk was het CDA. Fractievoorzitter L. van Waes: „De raad heeft in het verleden prioriteiten gesteld die niet door het college zijn overgenomen. Wat ons betreft is het dorpshuis nu prioriteit nummer één: volgend jaar moet het gestalte krijgen." Nóg korter en ietwat cynisch was M. Weemaes(GGS): „Uw toe zegging voor 1988 omtrent het dorpshuis hebben we gemist. U moet dat vergeten zijn en gaat dat in uw beantwoording zeker rectificeren." Bij monde van wethouder J. Platschorre zei het college ech ter niets concreet te kunnen toezeggen. „Het krijgt ruim schoots de aandacht. In het voorjaar komen we met meer gegevens", aldus Platschorre. Hij zegde toe de suggesties van de PvdA daarin mee te nemea Verder deelde de wethouder mee dat een ambtelijke werk groep, onder leiding van ge meentesecretaris W. Zwartelé bezig is de zaak te inventarise ren. Na afronding van deze in ventarisatie vindt een gesprek plaats met de commissie Dorpshuis Philippine. i Naar aanleiding van de vraag van C. Barbé, of meer geld beschikbaar kan worden gesteld, zei Platschorre dat het begrote bedrag van 175.000 gul den als uitgangspunt dient „Maar dat is geen absoluut ma ximum. Bij geringe overschrij ding is aanpassing mogelijk", aldus Platschorre. Door alle fracties werden gisteren moties ingediend die betrekking hadden op de reali satie van een dorpsvoorziening in Philippine dan wel op reser vering van gelden daarvoor. Burgemeester J. van Rest ont raadde elk van die moties, om dat het college al duidelijk de intentie had aangegeven vol gend jaar met een plan te ko men en overschrijding van de huidige reserve te aanvaarden. Daarop trokken de raadsfrac ties zich gedurende een kwar tier terug, om vervolgens met een gezamenlijke motie te ko men. Die hield in dat niet ge bruikt kapitaal uit 1986 en 1987 op de reserve voor het dorps huis komt, daarnaast mag de Meerpaal niet worden afgesto ten zolang het dorpshuis niet is gerealiseerd. De motie werd uiteraard aangenomen.

de Stem | 1987 | | pagina 11