VVD: 'Ombuigingen zijn nu nodig' PVDA EN VVD HULST PLEITEN VOOR OPEN DISCUSSIE 'Rampzalige ontwikkeling voor de gezondheidszorg' 't Moet er nu maar eens van komen! t 'Sociaal rechercheur is een erg goed zaak' bponselee z NATUUR laat jeleven ZGENHEID PLAATSELIJK NIEUWS 'Studie naar toerisme en recreatie in Hulst' 'Door bloedverlies erg hoog alcoholpromillage' _Ai2 IDESTEM VAN ZEELAND 2 WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 VOLWASSEN IhULST - De fracties van de PvdA en de WD in |de Hulster gemeenteraad hebben het voorstel ge lanceerd om de gemeentelijke diensten onder te (brengen in het leegkomende ziekenhuis. Verjuizing I heden te zien. I daarbij het Arbeidsbureau, het GEMEENSCHAPPELIJKE BELANGEN: GEMEENTEBELANGEN KOMT MET MOTIE: Huwelijk Graauw Kloosterzande Clinge St.-Jansteen Hulst Axel BOETE VOOR DRONKEN HULSTENAAR Veel bloed Geen liters Linker rijbaan e Koerier Pleitbezorger Landbouw Begrijpelijk 'Fietspad Hulst- Koewacht moet' T22 >m te zoenen tlculieren ge, jubileum, receptie, irloving, overwinning, aham, openbare dank, mag best eens in de gina familieberichten, duur hoeft het niet te kosten een tientje), lom 2,00. Eén grote ,55. Voor het plaatsen Iding met een formaat en wij 14,05 toeslag. i aanvraag. Bij niet- dt 4,00 adm.kosten jen niet geretourneerd, jeef uw tekst 2 dagen én van onze kantoren. stuurt u eveneens 2 naar Postbus 3229, telijke opgaven worden teerd indien naam en ok indien Uw betaling houden ons het recht opgaaf van redenen te eren. igsnleuw* lom op donderdag. oördlneerd Ouderen eente Hulst maakt P. EVERS een func- n de Betuwe-Oost. u in de gelegenheid te nemen op de re- aangeboden wordt op: ecember1987 entrum „De Lieve" Hulst >16.30 uur. /indt een officiële bjj- i voor genodigden. -erd Ouderen Werk i, voorzitter, secretaris. •teren de doorslag, ir.W Slem, 076-236911 één vakje benutten, dvertentie wordt in een tie met het belangrijkste jondig. 'oonnummer in de en gemakkelijk en snel. ÏE ZIJKANT HET BEDRAG ilen. Voor toezending van ent u f 3,50 extra te aling kunt u een groene we girokaart (dus géén g) insturen, ontvangt u een wij u echter f 4,— kening moeten brengen. aan Dagblad De Stem, eda. :ies., of inleveren op onze Prijs incl. 6% BTW f 5.88 f 7.84 f 9.80 f 11.77 f 13.73 f 15.69 i onze verslaggever I HULST - De WD-fractie Lde Hulster gemeenteraad I vindt dat er niet langer litieer gewacht kan worden Let forse beleidsombuigin- I gen.Woordvoerder A. Hou- |ben zei dat dinsdag tijdens algemene beschouwin- i over de begroting voor I het volgend jaar. I In zijn betoog schetste hij dat 1 je gemeente nog forse noodza- I lelijke investeringen te wach- Ln staan. „Hulst kan zich niet I veroorloven een ongezijzigd beleid te voeren", concludeerde [de VVD. Met de voorgestelde verho ging van de onroerend goedbe- I lasting met twee procent wil de I VVD dit keer nog wel meegaan. I Haar de liberalen houden I overeind dat ze dat niet meer I zullen doen als er niet serieus I wordt bezuinigd op de uitga- ven. Houben rekende voor dat alleen al om de nodige riole ringswerken te realiseren een verhoging van zestien procent onroerendgoed-belasting (OGB) nodig zou zijn. „Daar voor ontbreekt zelfs de wette lijke basis". De WD kwam niet alleen met kritiek, maar deed burge meester en wethouders meteen een waslijst maatregelen aan de hand die de financiële posi tie van de gemeente kunnen verbeteren. Houben pleitte daarbij voor een realistische toepassing van het profijtbe ginsel, ook bij gesubsidieerde instellingen, voor een snelle in voering van betaald parkeren, verkopen van gemeente-eigen dommen, een vriendelijk vesti gingsbeleid en snel inspelen op subsidiemogelijkheden van provincie en rijk. Aan de uitgaven-kant wil de WD gemeentetaken afstoten naar belanghebbenden of com merciële bedrijven, vacatures allen vervullen als het niet an ders kan, het achterwege laten van werk waarvan de kosten de baten overtreffen, een goed kopere taxatie van het onroe- rendgoed bestand, een onder zoek naar de kosten van ge meenschappelijke regelingen en de gemeenschapscentra ver plicht laten bezuinigen. Het CDA gaf dinsdag even eens zijn goedkeuring aan de belastingverhoging, „maar", zo voegde H. Vercauteren eraan toe, „het mag geen automa tisme worden". Een huurver hoging van 25 procent voor de sportvelden blijkt het CDA 'zwaar op de maag' te liggea „Maar onze verantwoordelijk heid voor de gemeentefinan- ciën gebiedt ons hiermee in te stemmen. Met dien verstande dat we ons afvragen of het niet minder had gekund. Want de kernen Graauw en Nieuw-Na- men betalen het gelag". Ver cauteren opperde om voor de lang gewenste extra veldenin deze twee dorpen een potje aan te leggen, dat zou kunnen wor den gevuld via grondverkopen. J. van Dorsselaer (Clinge voor Algemeen Belang) be toogde dat er naar zijn mening best nog op de subsidies ge snoeid kan worden. De huur- ververhoging ineens van 25 procent voor de sportvelden zag hij echter niet zittea Hij meende dat een dergelijk ver hoging beter gespreid over drie jaar gerealiseerd kan worden. Evenals het CDA meende hij dat belastingverhogingen geen gewoonte moeten worden. De sportvelden werd ook ter sprake gebracht door de G. Naessen (Gemeentebelangen). Hij vroeg zich af waar de grens ligt van een 'redelijke' vergoe ding'. volgens hem denken de clubs dat ze nu al een redelijke huur betalen. „En wat gaat er met die huur gebeuren de ko mende jaren? Gaat die telkens met 25 procent omhoog, of zijn er voorlopig geen verhogingen meer te verwachten? Op deze vragen zal volgens mij eerst een antwoord moeten komen, alvorens men een gedegen be leid kan gaan voeren". J. van Dorsselaer: 'Subsi dies snoeien'. - foto de stem /cofij. de boer Ambtenaren in ziekenhuis' I Van onze verslaggever [De twee fracties gaven gisteren tijdens de algemene be- schouwing burgemeester en wethouders opdracht de mo- I gelijkheden daarvoor op papier te zetten. I PvdA-raadslid mevrouw A. I van Wees stelde dat er op korte termijn geen zich is op een op ing van de ruimtenood van I het ambtenarenapparaat. „In Ihet ziekenhuis is nog plek ge- Inoeg en het samenbundelen van voorzieningen voor de bur- is een goede zaak". De [PvdA pleitte voor een 'open' I discussie over deze mogelij k- I heid en meende dat de discussie Lover in het voorjaar gevoerd I moet worden. uiteraard voor zaken als huwe lijksvoltrekkingen en op het gebied van representatie het stadhuis moet blijven functio- Alle fracties waren het er overigens roerend over eens dat de huisvesting van de amb tenaren nu de hoogste prioriteit heeft. W. de Brouwer (Gemeen schappelijke Belangen) kon digde aan dat zijn fractie in ieder geval geen medewerking zal verlenen als gevraagd wordt het huisvestingsspaar potje voor een ander doel te ge bruiken. Van onze verslaggever HULST - Er moet in de ge meente Hulst een studie ko men naar het opkrikken van het toerisme en de re creatie. De PvdA stelde dat dinsdagavond tijdens de al gemene beschouwingen. Volgens de sociaal demo craten kan Hulst industrie vestigingen wel vergeten en moet daarop alles gericht worden op detailhandel en toerisme. In dat kader blijft de PvdA er- bij dat winkels in het Milock- gebouw mogelijk moeten zijn. Bij de gevraagde studie moeten volgens mevrouw A. Van Wees zoveel mogelijk mensen be trokken worden. Ze denkt daarbijaan een grote project ontwikkelaar. „Bijvoorbeeld Center Parks. We hebben ge bieden in onze gemeente waar iets moois van de maken is". Te denken valt volgens de PvdA ook aan vestiging van cam pings. Ook het CDA vroeg nadruk kelijk de aandacht voor het kooptoerisme en de recreatie. „Wij vinden dat de positie van Hulst nog versterkt moet wor den door het uitbreiden van branches en het aantrekken van een of meer publiekstrek kers die voor de hele regio van belang zijn", stelde H. Vercau teren. A. van Wees-Hegger: 'Sa menbundeling is goede zaak'. - foto de stem coaj.de boer I Ook WD-woordvoerder A. I Houben pleitte voor een ver huizing van alle gemeentelijke I diensten naar het ziekenhuis, I dat in 1989 leeg komt. Hij stelde I dat er naast de daar te vestigen I polikliniek en ambulancedienst I nog genoeg ruimte vrij komt I voor andere voorzieningen. De j WD onderschrijft de vestiging Ivan een sociaal-medisch cen- I tram in het ziekenhuis. Maar I Houben zei nog meer mogelij k- Hi] noemde [waterschap Hulster Ambacht en het politiebureau. „Als daarmee een belangrijk gedeelte van het gebouw is be- I zet", aldus Houben, „heeft dat naast de gewenste centralise- ring mede tot gevolg dat een i minder passende bestem- ming wordt opgelegd". Houben er nog aan toe dat Van onze verslaggever HULST - De fractie Ge meenschappelijke Belangen heeft zich alvast uitgespro ken voor aanstelling van een sociaal rechercheur. „Niet om de man zijn salaris te laten terugverdienen", aldus W. de Brouwer, „maar wel om er een preventieve werking van te doen uitgaan". Volgens De Brouwer moet de rechercheur iemand zijn met enerzijds gezag en niet te jong en anderzijds met veel takt. „Die weet waarvoor hij staat en pas als laatse maatregel als verbalisant mag optreden". Daarom vindt de fractie Ge meenschappelijke Belangen dat voor een dergelijke functie een psychologisch onderzoek deel moet uitmaken van de se lectieprocedure. De Brouwer hield ook een pleidooi om voor de echte minima de sociale wetgeving zo soepel mogelijk te hanteren. A. van Wees (PvdA) wilde juist niet op de discussie voor uitlopen. Wel merkte ze op dat het voor de PvdA steeds duide lijker wordt dat een commissie sociale zaken noodzakelijk is. Voor de zoveelste keer pleitte ze voor de instelling van zo'n commissie. HULST - Volgens de Hul ster raadsfractie Gemeente belangen zijn zich momen teel rampzalige ontwikke lingen aan het voltrekken voor de gezondheidszorg in Oost Zeeuwsch-Vlaande- ren. G. Naessens doelde daarmee dinsdagavond tijdens de raad vergadering onder meer op de perikelen rond de haalbaarheid van een sociaal-medisch cen trum in Hulst, als straks het ziekenhuis verdwijnt Volgens Naessens kan over de toezeggingen die de staats secretaris in 1984 zwart op wit heeft gedaan geen enkele twij fel zijn. Hij sprak dan ook zijn verbazing uit over het nega tieve advies van het College voor Ziekenhuisvoorzieningen. Eveneens zette hij vraagtekens bij het haalbaarheidsonder zoek dat momenteel aan de gang is. „Het sociaal-medisch centrum wankelt. Wij staan er bij en kijken er naar. Of doen we er iets aan?" Naessens sprak de vrees uit dat uitkleding van de polikli niek in Hulst betekent dat de paitënten het slachtoffer zullen worden. Immers, de lagere ca paciteit komt er in Terneuzen en Oostburg niet bij. Bij dat al les komt volgens Naessens nog het feit dat er nu al 110 bedden tekort zijn als men rekening houdt met de leeftijdsopbouw van de bewoners van Zeeuwsch-Vlaanderen. Dat gedeputeerde W. Don zich voor de zaak gaat inzetten is volgens Naessens niet meer dan logisch. „Het inlossen van een ereschuld is wel het minste wat men kan doen". Volgende week krijgt de raad een motie op het bordje,waarin de staats secretaris wordt gevraagd de eerder gedane beloften na te komen. Naessens sprak voorts zijn bezorgdheid uit over de leegloop van verpleegkundigen uit het Hulster ziekenhuis. „Daardoor is de werkdruk on verantwoord opgelopen. Ver meden moet worden dat de pa tiënten hiervan het slachtoffer worden". B en W moeten vol gens hem dan ook bij het zie kenhuisbestuur aandringen op behoud van de kwaliteit van de gezondheidszorg. Zorgen bleek ook de CDA- fractie te hebben over de po likliniek. Ook H. Vercauteren verzocht het college met klem alle invloed aan te wenden om een zo breed mogelijke opzet van het sociaal-medisch cen trum te verwezenlijken. De PvdA toonde zich verbol gen over het feit dat het so ciaal-medisch centrum in Den Haag nog geen gewillig oor heeft gevonden. „Het is onaan vaardbaar", stelde mevrouw A. van Wees, „dat er op deze ma nier met inzet van mensen wordt omgegaan". KAARTING - Door de Boe renbond afdeling Graauw werd in het gemeenschaps huis een kaarting gehouden. Hieraan namen twintig per sonen deel. Uitslag: l. P. Mahu, 2. J. Heyens, 3. F. de Waal, 4. E. Mahu, 5. J. Kamoen, allen Graauw. De volgende kaarting is dinsdag 15 december, aanvang 19.30 uur. HENGELEN - Zeehengelver- eniging De Vogel hield een clubwedstrijd, waaraan on danks de ijzige koude toch nog 35 personen deelnamen. Uitslag: 1. J. van Hoye (Graauw) 6796 punten, 2. K van Kerckho- ven (Kloosterzande) 6706, 3. J. van Vliemberghe (Graauw) 5968, 4. M. van Bellen (Kloosterzande) 5666, 5. Th. van Bellen (Klooster zande) 5662, pijp: F. van Kampen 2810 punten. DANSAVOND - De Alge mene Bond voor Ouderen houdt zaterdag 12 december een dansavond, waar ook bingo gespeeld wordt en een verloting wordt gehouden. De avond is in gemeenschaps centrum Malpertuus en be gint om acht uur. De deuren gaan om zeven uur open. De toegang voor iedereen boven de vijftig jaar is gratis. BINGO - In café De Trouba dour wordt vrijdagavond 11 december weer een bingo avond gehouden door de Stichting Rollendriedaagse Clinge. De opbrengst is zoals gebruikelijk bestemd voor de Clingse verenigingen. De bin go-avond begint om half acht en er is een aantrekkelijk prijzenpakket beschikbaar. WIJZIGING - Ingrid Bogaert is wegens verhuizing gestopt met de werkzaamheden die ze voor het dameselftal van de voetbalvereniging STEEN verrichtte. In deze functie is zij opgevolgd door Patrick de Koster. KERSTAVOND - Het Katho liek Vrouwen Gilde houdt de jaarlijkse kerstavond maan dag 14 december, aanvang acht uur in gemeenschaps centrum Den Dullaert. Tij dens deze avond treedt de Ko ninklijke Stedelijke Harmo nie op. KAARTING - Kaartclub Ons Genoegen hield de zesde kaarting van het seizoen. Uit slag bieden: X. Peter Asselman, 2. mevrouw Kaijser, 3. Piet Ver meulen en Ingrid van Eenen- naam. Jokeren: 1. mevrouw Ver- helst, 2. mevrouw Reijns, 3. me vrouw Bosch. Stand kampioen schap bieden: 1. Adrie Scheele 248 punten, 2. Peter Asselman 237, 3. Henk Borgt en Ceriel de Deijn, beiden 235 punten. Joke ren: 1. mevrouw Verhelst 103, 2. mevrouw Bosch 100, 3. Wim Kempe 99 punten. KERSTKAARTING - Kaart club Ons Genoegen houdt vrijdag 11 december een grote kerstkaarting. Men kan bie den en jokeren. De kaarting begint om 20.00 uur in het clubgebouw van showband Axel an de Tuinstraat. In schrijven vanaf 19.30 uur. MIDDELBURG - De 21-jarige M. van .T. uit Hulst had op 4 juni ruzie gekregen in het zwembad en daar bij een klap tegen zijn gezicht gekregen. De daarbij opgelopen snijwond boven de wenkbrauw liet hij door een arts behandelen, waarna hij terugkeerde in het zwembad om er aan de bar van de schrik te bekomen. Laat in de avond reed hij in zijn auto terug naar huis, maar onderweg reed hij eerst nog een verkeersbord omver. De politie consta teerde even later behalve een pleister op de snijwond ook een sterke alcoholgeur en een bloedproef toonde een promillage aan van 1,74. Voor de politierechter in Middelburg had van T. hier dinsdag zo zijn eigen ver klaring voor: „Ik heb door die wond verschrikkelijk veel bloed verloren, en daar door had ik natuurlijk rela tief meer alcohol in het bloed dat er was over geble ven". Politierechter mr. Janzen van Oosten moest bekennen dat ze van een dergelijke be nadering van het alcohol promillage nooit eerder had gehoord maar ze veronder stelde dat T's snijwond geen liters bloedverlies tot gevolg had kunnen hebben. De Hulstenaar werd tenslotte veroordeeld tot een boete van 1.000 en een voorwaar delijke rij-ontzegging voor de duur van zes maanden. De 23-jarige BP. uit Bres- kens werd op 30 mei in Ter- neuzen aangehouden omdat hij met zijn auto vooral de linker rijbaan in beslag nam. P. was zo dronken en recalcitrant dat hij in de boeien moest worden gesla gen. En daarover beklaagde hij zich dinsdag voor de po litierechter. „Met een alco holpromillage van 1,74 zult u het daar dan wel naar ge maakt hebben", zo veron derstelde de politierechter, die P. veroordeelde tot een boete van 1.500 en zes maanden voorwaardelijk niet rijden. Tot nu toe hebben we NM een zijdig belicht: ze is niet alleen pleitbezorger voor de natuur. NM beheert met zo'n vierhon derd personeelsleden meer dan tweehonderd terreinen, de meeste in eigendom. Die bezit tingen liggen door heel het land verspreid: De Dollard, de Velu- wezoom, de bossen van Mont- ferland, het Geuldal, de Kam- pinaheide om een greepje te doen. Ten noorden van de Wester- schelde kent men NM van dichtbij: fort, inlaag en Zuid- gors te Ellewoutsdijk; de Goud- en Middelplaten in het Veersemeer; de inlaag van 1887 oij Borssele; slot Haamstede met de Zeepeduinen, 58 hectare Bevelandse dijken en de Zwaakse Weel. Niets in Zeeuwsch-Vlaanderen. Dat is met omdat hier niets de moeite waard is, dat is het gevolg van een destijds gemaakte werk verdeling, de zogenaamde in- «grt» tussen de Staat (SBB), de provincale (Zeeuws landschap) en de landelijke natuurbescherming (NM). Een kwestie van een beetje renda bel werken en niet teveel heen on weer rijden. We sluiten deze bijdrage af in oe wetenschap dat we NM on voldoende belicht hebben: de andgoederen die dankzij NM bewaard konden blijven; de gmtegreerde landbouw op som- vrouw, 44 jaar, Zwolle: Een ja renlang sudderend schuldge voel dat je niets doet om de steunen waarvan je zoveel houdt: de natuur. Vertaler, 36 jaar, Biervliet: Bezorgdheid en verontwaardiging over het ka- binetsbleid ten aanzien van na tuurgebieden. Ouder echtpaar, Oegstgeest: nadat we 65-plus- sers geworden waren werd het ons na veel lezen duidelijk dat het voor onze kinderen en kleinkinderen noodzakelijk is, dat de nog aanwezige natuur monumenten bewaard blijven. Bezoek aan de Zeepeduinen in Burgh-Haamstede: Mijn zuster heeft me overtuigd; ik was ja rig en kreeg dit lidmaatschap. Winters beeld van een Zuid-Bevelandse bloemdijk, bezit van Natuurmonumenten. mige van haar terreinen (een inkomen voor de boer en toch natuurwaarden sparen); de deskundigheid die is opge bouwd omtrent natuurbeheer, hetgeen voor de Staat (dienst der Domeinen) in toenemende mate reden is om domeingron den aan NM in beheer te geven. We spraken niet over de voor rechten van leden (toegangsre gelingen, het blad Natuurbe houd) en de gedachte dat je als lid meehelpt te bepalen hoe je leefomgeving er uit zal zien. Kortom: wie drie tientjes (of meer) voor zichzelf over heeft, neemt contact op met 's-Grave- land. Waarom anderen dat ook de den kunnen we lezen in de bij aanmeldingen gevoegde argu mentaties: Duizendpoot/huis- Natuur laat je leven. LID WORDEN van natuur monumenten. Voor Sin terklaas zijn we te laat op gang met deze bijdrage, maar voor de Kerst kan het nog ge makkelijk. Om maar gelijk de geit uit het stalleken te halen: drie tientjes per jaar. Voor de een zal het echt niet kunnen lijden, voor de ander is het geen knoop van zijn onder vest. Een pakje of wat sigaret ten en een paar pinten minder en het is al verdiend. Kun je bovendien nog een paar jaar langer lid zijn ook, dat is ook nooit weg. Waarom moet het er eigenlijk maar eens van komen? Puur eigenbelang; de goedkoopste levensverzekering mag je ge rust zeggen. Natuurmonu menten is een particuliere na tuurbeschermingsorganisatie, geen overheidsinstantie dus. NM, zoals de club meestal aangeduid wordt, telt zo'n 240.000 leden. Een enkeling zal zeggen, dat is niet slecht, dan kunnen ze het wel zonder mij. Dat is nu het niet het geval. Dat het fout gaat met de na tuur is geen nieuws; dat er wat moet gebeuren ook niet. Volgt u het nieuws maar: hoe veel is er de laatste maanden al niet vergaderd door de Europese ministers over na tuur en milieu? Laten we ons daarbij goed realiseren dat 'natuur' niet iets buiten ons is. Iets voor vo geltjeskijkers en zo. Maar dat wij mensen gewoon een stukje zijn van dat geheel. Het is niet de natuur en wij, dat is even dwaas als: vijf mensen en drie ambtenaren. Gaat het met de natuur fout, dan gaat het ook met ons fout. Wellicht werpt iemand op: maak van die hele natuurbescherming dan een overheidszaak, dan kun je het lekker vierkant opzetten. Dat werkt niet. De overheid voert bijna altijd een volgend beleid: maatrege len nemen als iets uit de hand dreigt te lopen. Ook begrijpe lijk: het is moeilijk om maatre gelen te nemen tegen iets dat nog niet is uitgevonden. De brandweer kan pas gaan blus sen als er brand is, tevoren haalt het niets uit. De-nog be- trekkelij k j onge - geschiedenis heeft geleerd dat de particu liere natuurbescherming altijd eerder dan wie öf wat ook drei gende ontsporingen signaleert. Ook Natuurmonumenten be staat alweer zo'n dikke tachtig jaar. Denk nu niet dat het een club is van alleen maar dwars liggers, overal tegen, nergens voor. Achteruitstrevende con servatieven die Nederland wil len stopzetten zo rond 1880. Nee, NM is in vele gevallen de bijna gelijkwaardige gesprekspart ner voor overheden om natuur lijke waarden en rijkdommen te verdedigen. Bijna gelijk waardig, want één economisch argument weegt dikwijls nog altijd zwaarder dan tien na tuurwetenschappelijke. En om dat argumenten dikwijls niet tellen, dient de macht van het getal een rol te spelen: veel le den. Vandaar dat men bij NM zegt: het moet er nu maar eens van komen. Voor we het verge ten: antwoordnummer 9933, 1200 WH 's-Graveland. Van onze verslaggever HULST - De verschillende fracties in de Hulster ge meenteraad vinden dat al les geprobeerd moet worden om de aanleg van een fiets pad tussen Hulst en Koe wacht te bewerkstelligen. Mevrouw A. van Wees (PvdA) had weinig goede woorden over de starre opstelling van de pro vincie. Die wil namelijk geen fietspaden subsidiëren die bin nen de bebouwde kom liggen. „Wij vinden dat de provincie het criterium soepel moet han teren. Het gaat hier wel om een uiterst verkeersonveilige situa tie voor fietsers", zei ze. Ze wees erop dat binnenkort het regionaal orgaan voor de verkeersveiligheid wordt geïn stalleerd. Gedeputeerde De Voogd wordt daarvan voorzit ter. „Vanuit de gemeente Hulst zouden in samenwerking met bijvoorbeeld, scholen, bewo ners van Sint-Jansteen en Hei kant, een rapport van de rijks politie gesprekken op bestuur lijk niveau moeten worden op gestart. Dit zou openingen kunnen bieden". Ook het CDA en de fractie Clinge voor Algemeen belang pleitten voor een voortvarende aanpak. „Wij zijn er allemaal van overtuigd dat het er moet komen", betoogde J. van Dors selaer. „Laten we samen met de gemeente Axel er spoed achter zetten".

de Stem | 1987 | | pagina 15