sijsels record Olympia beschikt over kunstgras Tandemkoppel wil uurrecord Hout akbaar 5 Zeegers is de beste trainer' Competitie op kunstgras BARHORST/POLDERMAN IN SPORTPALEIS AHOY TE ROTTERDAM Strijd om clubtitels De Schelde AATSTE MAN PAUL SEGHERS VAN HVV'24: ISTEM SPORT 3 WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 OFFICIËLE OPENING OP ZATERDAG 12 DECEMBER VOOR HET EERST IN ZEEUWS HOCKEY BIERVLIET - Het Zeeuws-Vlaamse tan demkoppel Guus Bar horst/Arnold Polder man voerde afgelopen seizoen een schrikbe wind op de Europese wegen. Idee Contacten Uitdaging lybliefde Geen moordkuil Kampioenschap Lonze sportmedewerker zendijke eindigde in een Koksijde op een eervolle tu" IN GROENEND AAL. In DE MUIJNCK op een tiéj j rwedstrijden in Utrecht Geijsels van RKHAV het i de 50 meter. Dit in zijn seconden, wat hem eei ok in de halve finale ein terwijl hij derde werd in atie betekende uiteraard „JUZEN - Voor de leuzense hockeyvereni- Olympia is het zater- 12 december een he nrijke dag, want dan at de opening van het 55 gtgrasveld op het pro- amma. Iiorte tijd heeft de hockey- jtniging Olympia, mede door stuwende kracht van voor ter Everaert, kans gezien om eerste kunstgrasveld in •uwsch- Vlaanderen te reaIiT tn. Woordvoerder Rob Pie- r voorzitter van de speciaal ir deze gelegenheid in het le geroepen feestcommissie, rend over groeperingen die idwerkelijk hebben meege- om dit voor Zeeuws- aamse begrippen uniek jrtcomplex te realiseren. .Ongeveer anderhalf jaar 'eden is men vanuit de ver- Ipen eniging daadwerkelijk begon nen te onderzoeken of een kunstgrasveld mogelijk was. Voor die tijd werd er alleen maar over gesproken, maar daar bleef het bij. Vooral onder aanvoering van onze huidige voorzitter Ko Everaert is er een groep mensen aan de slag ge gaan en met enorm veel ijver en succes. De realisatie binnen een tijdsbestek van twee jaar mag best bijzonder genoemd worden. Dat hebben we vooral te danken aan de goedwillende medewerking van het gemeen tebestuur van Temeuzen. Zon der deze steun zou het zeker niet zo vlot verlopen zijn. Daarnaast hebben we een goede respons gekregen vanuit het bedrijfsleven. De steun van het bedrijfsleven en de oprich ting van de 'club van honderd' hebben er mede voor gezorgd dat we een acceptabel finan cieel plaatje konden maken. Verder is de hulp en steun van de eigen leden groot geweest. Iedereen stond er duidelijk achter. Op een grote feestavond ter gelegenheid van ons 50-ja- rig bestaan werd het startschot gegeven van activiteiten onder en door onze leden voor het kunstgrasveld en jong en oud heeft daaraan meegewerkt. De openingswedstrijd werd ge speeld door ons huidige jongens B-team, vorig seizoen nog jon gens C, die de meeste symboli sche vierkante meters kunst grasveld hebben verkocht „In september was het veld speelklaar. Alleen deskundige mensen van de Nederlandse Sport Federatie moesten hun goedkeuring nog geven. Geluk kig voor ons was de speelmat van uitstekende kwaliteit en konden we wedstrijden gaan spelen. Inmiddels wordt er al intensief gebruik van gemaakt, maar het officiële tintje volgt zaterdag 12 december." Is er met het oog op deze of ficiële opening iets speciaals op touw gezet? „Zeker. We hebben een speciale feestcommissie ge formeerd, die zich de afgelopen twee maanden volop bezig heeft gehouden met de verzor ging van deze voor onze ver eniging zo belangrijke dag. We beginnen om 12.00 uur met een familietoernooi op het kunst grasveld. Het veld wordt ver deeld in twee speelvelden en de teams, geformeerd uit eigen le den, spelen een onderling toer nooi. De teams beschikken voor deze gelegenheid over zes spe lers. Om 17.00 uur worden alle genodigden ontvangen. Ieder een die op de een of andere ma nier aan de realistatie van dit veld heeft meegewerkt wordt op deze receptie uitgenodigd. Vooraf aan de opening zijn er nog enkele toespraken en wordt de prijsuitreiking van het familietoernooi gehouden. Omstreeks 18.00 uur zal wet houder van sportzaken Van Walraven de officiële opening verrichten. Aansluitend wordt de openingswedstrijd tussen de B-teams jongens van Olympia en streekgenoot Rapide gehou den. 's Avonds wordt deze toch feestelijke dag afgesloten met een grote feestavond in het welbekende Porgy en Bess voor alle leden. We hebben er voor gezorgd dat alle geledingen van onze vereniging er bij betrok ken worden, want voor een be trekkelijk kleine vereniging als Olympia is, dat kun je gerust stellen, de realisatie van dit kunstgrasveld iets bijzonders," aldus een opgetogen Rob Pie per. Ad. de Vries van het Terneuz midwinter-competitie hockey zitten. Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - Nieuw in het Zeeuwse hockeygebeu- ren is de invoering van een midwinter-competitie op kunstgrasvelden. Deze competitie tussen ver schillende Zeeuwse vereni gingen begint zondag 10 janua ri. Een goed initiatief volgens woordvoerder Ad de Vries van de hockeyvereniging Olympia uit Temeuzen. „Door de komst van kunstgras velden ontstaan er ook andere mogelijkheden om tijdens de winterstop gericht bezig te blij ven, Elders in Nederland wordt al langer op deze wijze 'over winterd'." Het initiatief tot het opzetten van een competitie op kunst gras ging uit van Vlissingen. Voor de komst van kunstgras velden speelden de meeste Zeeuwse verenigingen een zaalcompetitie, maar vooral de lange afstanden en vaak on gunstige tijdstippen van spelen deden de animo onder de deel nemers afnemen. Ad de Vries: „Als je zondagavond in Tilburg moet gaan spelen gaat de lol er gauw af. Een andere factor is dat het spelen in de zaal duide lijk anders is dan op het veld. Door het ontbreken van accom modaties was de zaal echer een zeer welkome variatie om de winterstop redelijk goed door te komen, maar ideaal was het zeker niet. Het blijft toch een sport op zich met zijn eigen specifieke eigenschappen." Er mag dus gesteld worden dat het zaalhockey aan popula riteit verliest door de komst van de kunstgrasvelden? De Vries: „Ik denk van wel. Als veldhockeyvereniging wil je zo gericht mogelijk trainen en dat kan alleen op het veld waar je ook competitie speelt. Nu we net als Goes en Vlissingen over een kunstgrasveld beschikken, onstaat de mogelijkheid om in de winter door te trainen en te '.nse Olympia, de man die de op kunstgras helemaal ziet FOTO WIM KOOYMAN. spelen onder dezelfde omstan digheden waaronder je na de winterstop weer competitie moet spelen. Het initiatief van Vlissingen juichen wij daarom toe en we hebben dan ook zit ting genomen in een commissie, die deze midwinter-competitie wil opzetten. Alle Zeeuwse verenigingen zijn aangeschreven. Goes ziet het helaas niet zitten, Rapide heeft wel belangstelling, maar geeft voorlopig de voorkeur aan de zaal, omdat Rapide nog niet over een kunstgrasveld be schikt, zodat de voordelen voor die club niet zo groot zijn. HSP doet ook niet mee, want dat wordt geconfronteerd met hoge reiskosten. In Zierikzee ligt ook nog geen kunstgras, zodat HSD steeds uitwedstrijden moet spelen. Deze midwinter-com petitie is voor ons ook nog een experiment, maar we hebben goede hoop dat in de toekomst alle Zeeuwse ploegen mee zul len en kunnen doen. Wij zien er in ieder geval de voordelen duidelijk van in en net als Vlis singen en Middelburg gaan wij aan deze competitie deelnemen. Trouwens, ons tweede team heeft ook ingeschreven en de kans bestaat zelfs dat ons vete- ranenteam deel zal nemen. De deelnemende ploegen Vlissin gen, Middelburg, Olympia 1 en 2 spelen een hele competitie vanaf 10 januari tot eind fe bruari, waarbij het doel is om nog meer te wennen aan spelen op kunstgras en gericht bezig zijn als aanloop op de tweede helft van de veldcompetitie. Vooral dat laatste zal belang rijk zijn, want de praktijk leert dat verenigingen zonder kunst gras steeds meer een uitzonde ring gaan vormen. Wij hopen dat we het de komende jaren uit kunnen bouwen tot een vol waardige midwinter-competi tie waaraan alle Zeeuwse stan daardteams mee zullen doen," aldus een enthousiaste Ad de Vries. |rigens met vijf clubrecoi er twee. Dit bij het ver- l derde plaats op de 50 meter i winst in haar serie met de- ■borg Arens zevende met de Seegers werd tweede met de te in haar serie 50 meter met r serie 50 meter in 7.0 en werd 7.1. Ook bij het verspringen meter. Anja Verstraten liep jaar serie 50 meter in 7.4 en in 7.5. Bij het verspringen ord met 4.20 meter en werd t Seegers achttiende met de ombout was goed voor een meter. Na een tweede plaats j als vijfde in de halve finale erd hij zesde met 1.45 meter, Dij het hoogspringen B-jon- aarde Laurenzo Janssens het met 6.5, wat hem een derde springen werd hij dertiende fon het kogelstoten met 14.88 ok nog elfde bij het versprin- Donald Seegers werd zes- heter en zorgde voor een club- 14.85 meter. I w Vijver-Bert Visser 7-5, Gert Kuilenburg-Carla Burgers Jeanine van Broeck-Theo Gijst Van onze sportredactie TERNEUZEN - De zwa en poloclub De Schel hield de jaarlijkse du kampioenschappen, werd door iedereen opv lend fel gestreden met resultaat soms verra: tijden. Clubkampioen all round den Ronnie Babijn en Schouwenaars. Clubkampi' sprint werden Ronnie B en Esther van Weele. De zen en diploma's werden uit reikt door Sinterklaas. Opvallende tijden warffl van: Ronnie Babijn, 100 vrije slag in 54.3 (onder NK), 50 meter vrije slag in 50 meter vlinderslag in (0.25 seconden boven Zee" record) en 50 meter rugshS 31.0. Edward Dekker Kleijn, meter vrije slag in 59.3 het eerst onder de minuut) meter schoolslag in 1.1M seconde boven limiet NB 100 meter vlinderslag in1 Maarten van der ZwaA meter vrije slag in (tweede in groep tot 12 100 meter vlinderslag in Brian Amesz, 100 meter derslag in 1.19.6 (kamp'r groep tot 12 jaar). Alex 100 meter vrije slag in (kampioen in groep tot 14 j1 100 meter vlinderslag in t Esther Van Weele, 100 vrije slag in 1.06.8 (kaffP senioren en kampioen spr 50 meter vrije slag in 29.8 meter schoolslag in 39.9. u Schouwenaars, 100 meter slag in 1.08.9 (voor het eers der de 1.10), 100 meter scr» slag in 1.26.8 (voor het eers der de 1.30). Heieen Rarn# 100 meter vrije slag (tweede in groep tot 14 J 100 meter schoolslag in l* 50 meter vlinderslag landa van der Vaart, 10® vrije slag in 1.13.3 (kanjP in groep tot 12 jaar), 10® rugslag in 1.23.6. Jiska de w scher, 100 meter vrije si bi I W* Arnold Polderman uit Vogelwaarde (op deze foto achter Rob Bijvank), de visueel ge- tindicapte sportman, die samen met Guus Barhorst, de coureur uit Biervliet, in sport- leisAhoy een aanval gaat doen op het werelduurrecord. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER. Door Fred Ra bout Het won wat er te winnen viel met als absolute hoofdvogels de Tour de France, Ronde van België en het nationaal kam pioenschap. Zaterdag 9 januari om half twee staat de volgende kracht proef gepland. Dan immers willen Barhorst en zijn visueel gehandicapte maat Polderman in het Rot terdamse sportpaleis Ahoy het werelduurrecord voor tandems pakken. Een uurre cord dat overigens nog niet officieel in de boeken van de UCI staat, althans niet op laaglandbanen. „Er is wel een record op hooglandbanen. Ik zou echter nu niet direct kun nen zeggen op hoeveel dat staat. Wel weet ik dat het in Italiaanse handen is," aldus Barhorst, die dit seizoen sa men met Rob Bijvank als pi loot - eerste man - een duo met Polderman vormde. Het idee van het uurrecord kwam na de zege in een tijd rit in het Westduitse Freiburg afgelopen zomer. Barhorst: „We wonnen die tijdrit op een pittig geaccidenteerd par koers met een gemiddelde van 48 kilometer per uur. Toen werd ons van alle kan ten ingefluisterd dat we een keer een uurrecord moesten neerzetten. In eerste instantie was het de bedoeling dat we dit tijdens de Rotterdamse zesdaagse zouden doen. He laas werd daar geen toestem ming voor verkregen, zodat het veertien dagen voor die zesdaagse is geworden." Bakker, voorzitter van de sportcommissie van de wie lervereniging Zeewusch- Vlaanderen, die het organis- torische gedeelte voor zijn re kening neemt: „We hebben voor dit uurrecord een begro ting opgezet van veertigdui zend gulden. Gelukkig heb ben we al een aantal sponsors bereid gevonden mee te fi nancieren. Zo sponsort Em- pella uit het Brabantse Erp de speciaal ontworpen Delta tandem, die ze overigens zelf bouwen. Voorts neemt de stichting Visueel Gehandi capten Nederland de huur van sportpaleis Ahoy van ƒ12.500,- voor zijn rekening zodat we op dit moment nog met een gat van 5000 gulden zitten." Het was ook Adri Bakker die contacten legde om het uurre cord tijdens de zesdaagse te laten plaatsvinden. Bakker: „Tijdens een koers in St.- Niklaas heb ik een gesprek gehad met Peter Post, die me vroeg alles op papier te zet ten. Dit hebben we gedaan, maar er bleek geen ruimte binnen het zesdaagse-pro- gramma te zijn. Ook Martin Venix, die de amateurzes- daagse onder zijn hoede heeft, kon geen uur vrijmaken. Even hebben we nog met de gedachte gespeeld om het di rect na afloop van de zes daagse te doen, maar dat bleek 15.000 gulden extra te kosten, dus dat idee werd zo vlug mogelijk in de prullen bak gedeponeerd. Via Pieter de Vos, manager van de stich ting Visueel Gehandicapten Nederland, heben we dan de datum van 9 januari gekre gen. Het is overigens vrijwel zeker dat de televisie in het programma 'Sport op vrijdag' er aandacht aan besteedt." Inmiddels zijn Barhorst en Polderman druk doende het trainingsschema, opgesteld door Barhorst die wielertrai- ner is, af te werken. Barhorst: „Dagelijks trainen we twee drie uur op de weg en in de nabije toekomst als we de baanfiets die we van de KNWU kunnen huren, bin nen hebben, gaan we naar Gent en indien mogelijk Rot terdam om op de piste te trai nen. Ik denk trouwens dat piste-ervaring tijdens een uurrecord-poging niet het hoofdbestanddeel is. Je moet gewoon een uur lang constant zo hard mogelijk rijden. Het is trouwens voor mij een enorme uitdaging. Ik ben knettergek van het wielren nen. Individueel is die uitda ging wat afgezwakt, maar met Arnold ligt er nog een ge heel terrein braak. Het is een geweldige sport- jongen waar velen een voor beeld aan kunnen nemen. Ja, ik ben zelfs dankbaar met hem te kunnen fietsen en neem dan ook graag deze sportieve uitdaging en tevens een stuk promotie voor de ge handicaptensport aan. We gaan er vanuit dat we 9 ja nuari boven de vijftig kilo meter in dat uur uitkomen. Dat is ons uitgangspunt. Pas als we daarboven komen zijn we geslaagd," aldus de 27-ja- rige Biervlietenaar. Voor alle volledigheid: zijn 'stoker', de tweede man op de tandem, 1= 35 jaar. Lil c n 2 a jr Eddy de Schrijver (v - „Kijk. Dat is nu HW'24 JW 1987. Ze leven niet alleen op het 'o roet je mee, maar ook daarbui- 1 Dat zegt Paul Seghers, terwijl ^tant de bel aan de deur gaat van- 'f de belangstelling die HW'24- fers en supporters tonen vanwege geboorte van dochtertje Audrey. •vl e zijn op de goede weg. Dit seizoen moet <ft lukken Zo niet, dan betekent dat 'ware teleurstelling voor mij," aldus Seghers. Hij speelt vanaf zijn ze- ;,:')aar bij HW'24 en maakt vanaf zijn ""Mt! )aar deel uit van de eerste se- ,pK van de Hulsterse voetbalvereniging. Bot iii zware 1 riJ nÜ"Sige belastingambtenaar steekt ilMÜ i,. „beide niet onder stoelen of ban- tut HW'24 nooit verlaten. Dat «li in Meb Ik heb daar een soort verhou- Ramsej' «mee," lacht Seghers. j.,'24 wisselde tot nu toe uitstekende „myden met wat mindere prestaties een normaal verschij nsel. 6 roensen praten dan zo snel over 1.14.6 (tweede in groep jaar), 100 meter rugslag i"; en 100 meter vlinders)J 1.32.3. prolong. Maar de ene ploeg wint aan gln van de competitie wedstrijden ito ?Ina weer te verliezen. Dat gaat zo a*s 'b bet verleden er bij haal, jj, toegeven dat we er goed voor- at heb goede hoop op een kampioen- arWani heel wat spelers hunkeren ar- Het wordt ook wel eens tijd. In al die jaren dat ik in het eerste sta heb ik nog nooit een kampioenschap meege maakt. Wel al een degradatie. Het is nu of nooit," stelt Seghers. Trainer Rinus Zeegers regeert in Hulst met strakke hand. Dat bewind draagt de volledige goedkeuring van laatste man Paul Seghers. Hij vindt de kritiek die Zee gers af en toe via dit medium laat blijken aan het adres van de spelers volkomen te recht „Rinus is keihard. Die stelt zondags elf mensen op. Wie dat zijn, maakt hem niets uit. Het zijn alleen de beste. Sommige spelers trekken zich die kritiek wel aan, maar na vijf minuten is alles weer verge ten. Dat is in het verleden wel anders ge weest. Rinus is bij ons duidelijk de baas. En zo moet dat zijn," aldus Seghers. Het van zijn hart geen moordkuil maken was voor Jos van der Kinderen de aanlei ding om vorig seizoen HW'24 de rug toe te keren. Het vertrek van Van der Kinderen vindt Seghers teleurstellend. Seghers: „Ik had niet verwacht dat Jos weg zou gaan. Hij had beloofd te blijven, maar een dag voor het verstrijken van de overschrij vingsperiode ging hij alsnog naar STEEN. Ik heb altijd goed op kunnen schieten met Van der Kinderen, maar hij trok zich de kritiek teveel aaa Rinus Zeegers speelt soms met vuur. Hij weet echter donders goed wat hij doet." Paul Seghers betreurt het dan ook dat Zeegers mogelijk naar Breskens vertrekt. „Zeegers is de beste trainer die ik tot nu toe heb meegemaakt Hij passeert alleen spelers als die geen inzet tonen. Dan sta je als trainer sterk in je schoenen. Mocht Zeegers HW'24 verlaten, dan betekent dat een groot verlies. Ik moet dan nog zien wie HW'24 weer zo naar zijn hand kan zet ten," zegt Seghers. Paul Seghers rekent in z'n binnenste op het kampioenschap, maar hij is wel zo reëel om een ploeg als RCS hoog in te schatten. „Ik vind RCS een van de betere ploegen in onze klas. Technisch heel be gaafd. Daar zullen we een zware dobber aan hebben. Maar HW'24 speelt altijd een sterke tweede competitiehelft Die weten schap in het achterhoofd moeten we voor, niemand bang zijn," meent Seghers, die zijn stempel als zijnde een keiharde speler de laatste twee seizoenen heeft afgewor pen. „Vroeger liep ik nogal eens tegen een boeking aan. Nu heb ik er nog niet een. Dat komt omdat ik nu laatste man ben. Je hebt veel meer overzicht en dan moet je minder snel corrigerend optreden. Ik vind deze stek ideaal. Ook een verdienste van de trainer. Die heeft me daar neergezet en het kost de club nu veel minder geld aan boetes, terwijl ikzelf nu alle wedstrijden kan spelen voor de club." Paul Seghers: „Rinus Zeegers is een harde trainer, die geen kritiek schuwt, maar hij weet heel goed wat hij doet." - FOTO DE STEM/COS J. DE BOER.

de Stem | 1987 | | pagina 11