6Na elke partij ben ik kapot' SPORT egt nee Madj e Nederlaag honkballers tegen Zuidkorea ISMEESTERS VAN OLYMPIC OVAL HEBBEN GEEN BIJLES NODIG aanval ledigin UITSLAGEN SPORTPRIJSVRAGEN STEM SPORT 2 DINSDAG 8 DECEMBER 1987 rAALD VOETB4I UITSLAGEN SCHAATSEN SPORT IN HET KOF CALGARY - Hoe onderontwikkeld is het schaat sen eigenlijk? Deze vraag drong zich het afgelo pen weekeinde eens te meer op tijdens de derde wedstrijd om de wereldbeker. Opvallend idkorea: Olympisch tintje aan 'top' Uitdaging SPORT KORT Badminton Voetbal IJshockey HOOFDSCHEIDSRECHTER WK SCHAKEN GEURT GIJSSEN: Zege Mahrer in afdaling Boksploegen voor dubbelinterland SURFEN LOTTO TOTO-GELIJK CIJFERSPEL Hockeyers naar natuurgras verbannen T14 irecteuren Johan [ran Eijden (algemene neilloze missie in Portugese havenstad de i haar bijna 29-jarige s] jlPEH (ANP) - Het Ne- dandse honkbalteam had teren in de derde wed- jjd voor het internatio- toernooi in Taiwan antwoord op de slag- acht van Zuidkorea. slechts zeven innings zege- jen de driftig het slaghout aterende Zuidkoreanen met Het was de eerste neder- voor Nederland en de 3e achtereenvolgende over- Crujj enei Opoi winning voor Zuidkorea in poule A De Koreanen sloegen direct al toe op de aangegooide ballen van Rikkert Faneyte (Pirates). Hij moest acht honkslagen en evenzoveel punten toestaaa Daarbij waren homeruns van Young Soo Kang en Jun Tae Park. Ook de tweede Neder landse werper, Mark Giroldi (Nicols), moest buigen voor het geweld van de Aziaten. Hij kreeg negen honkslagen te ver werken en zag de achterstand oplopen tot 0-13. Tot het begin van de zevende inning waren Robert Eenhoorn, Erik de Bruin, Frank Coene en Marcel Kruijt tot honkslagen geko men. In de laatste slagbeurt pro duceerden drie spelers achter elkaar honkslagen: Ronald Stoovelaar, Edsel Martis en Byron Ward. Met alle honken bezet konden Stoovelaar en Martis scoren op een slag van Eenhoorn. Met als derde wer per André Smit op de heuvel veroverden ook de Zuidkorea nen in de zevende inning nog twee punten, waardoor de eindstand 15-2 werd. Neder land speelt vandaag tegen Tai wan en treft woensdag Mexico in een duel, dat zaterdag we gens regen moest worden afge last. Inningscljfers: Zuidkorea 5-3-1-2-2-0-2=15 Nederland 0-0-0-0-0-0-2= 2 Werpcijfers Nederland: Faneyte (1 l/3e en 2 man): 2-2-8-0 Geroldi (3 2/3e): 3-2-9-0 Smit (2): 2-0-2-0. UITSLAGEN Poule A: Taiwan - Zuidkorea 7-9, Mexico - Italië 4-13, Italië - Australië 7-4, Zuidkorea - Neder land 15-2. Poule B: Venezuela - Puerto Rico 5-10, Venezuela - Taiwan B 1-3, Stanford University - Japan 3-9. STANDEN Poule A: 1. Zuidkorea 3-6, 2. Ne derland 3-4, 3. Taiwan 3-4, 4. Italië 4-4, 5. Mexico 2-0, 6. Australië 3-0. Poule B: 1. Puerto Rico 2-4, 2. Ja pan 3-4,3. Stanford University 2-2, 4. Taiwan B 3-2,5. Venezuela 2-0. deed er eigenlijk nauwi ïidszaken Betaald Voe Sociale Zaken over werkv 1 een ongunstig advies bijna 29-jarige Algerijn;' ïrn München zal spelei het Nederlandse voet] de speler met Maradona, r zo duur als Madj er, wit gulden bedraagt, eventuele aanvrage voor ladjer op drie gronden onl ruim genoeg in haar aam- dat Madj er geen verrij is omdat zijn contract maanden; iseren in de werkveri zoals ze dat ook gedaan ainen. ist van Madj er zou sanctior er drie spelers met een wei an Ajax er ten hoogste tot heeft zelf ook moeite lat in een reactie niet blij gen is, doe ik ze meteen ït op welke gronden wij ir Oporto gereisd omdat wat ik er zelf van verwal 'eter Larsson wel een in korte tijd twee verdedig oren (Spelbos en Rijkaard) te vervanging vinden. Bovt g tot het kortstondige verl' ermijn, zo vindt de Sticht act tot medio 1990 getekeni rtij in de tweekamp 3v en zijn landgenoot erloop als een bijzondt luit van Kasparov met juntendeling genoegen te men, als over de tien mimi! ledenktijd die Karpov iad het voorstel te accept .Misschien zag Kasparov ets, wat wij allemaal jemist", zei Sijavoesj Eg! de degelatieleider van d reldkampioen. „Wie het mag het zeggen". Karpov Kasparov zelf babbelden vijf minuten genoeglijk de al dan niet gemiste kaï Het zettenverloop: 15. Tdl-d2, (wit: Karpov; 16. Dc4-b3, zwart: Kasparov) 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4, g7-g6; 3. Pb2-c3, d7-d5; 4. Pgl-f3, Lf8-g7 5. Ddl-b3, d5xc4; 6. Db3xc4,0-0; 7. e2-e4, Pb8-a6; 8. Lfl-e2, c7-c5; 9. d4-d5, e7-e6; 10.0-0, e6xd5; 11. e4xd5, Lc8-f5; 12. Tfl-dl, Tf8-e8; 13. d5-d6, h7-h6; 14. Lcl-f4, Pf6-d7; Eerste wedstrijd van de zesdaagse in Utrecht: 1. Bw van Kempen (Nieuwveen) 28,1 F ten, 2. Klaas Vriend (Enkhuize»1 3. Lex Cazemier (Den Horn) Henri Ruitenberg (OldebroeM? Frits Schalij (Nigtevecht) 20, c Kleine (Kerkenveld) 18; op 11 7. Dries Kasper (Arnhem) Ruud Christoffers (VlaardM 13,9. Oege Ferwerda (Stiens) i Jan Eise Kromkamp (Oldens de) 11,11. Edward Hagen (L®* 12. Gert Jakobs (Helmond) j Piet Manden (Wapserveen) Gert Molenaar (Waddinxw 15. Heinz Jasch (WD1) 6, 16. Boon (Hem) 5, 17. Steven (Rockanje) 4,18. Nanne SemPJ (Lemmer) 3,19. Dries Klein te* 2,20. Jos Niesten (HeemskerK) EK dammen Moskou, vijfde r* Clerc (Ned)-Jansen (Ned) 1 der Zee (Ned)-Manzana (I®1 ■j Bonave (Fra)-Issalene (F™ Verpoest (Bel)-Virni (Sov) 0-'i! renevski (Sov)-Rejc (Joe) 2-J neris (Sov)-Modzgrisjvih U»', Machado (Por)-Paluch (r°!< Stand: 1. Virni 10 punten, 2. 9,3. Clerc, Van der Zee, Korfji 8 en Valneris 8,7. Verpoest 5, luch 4, 9. Bonave en Manzan» Modzgrisjvili 2,12. Issalenee 1,14. Machado 0. verlegt grenzen Van onze sportredactie Op het Olympische ijs van Calgary, waar over ruim twee maanden gestreden zal worden om de medailles luidde het antwoord: „Zeer".Niet minder dan zeven maal kon een i CALGARY (ANP) - Tijdens de drie dagen durende wed- I strijden in Calgary werd zeven keer een wereldrecord en \zes keer een Nederlands record verbeterd. De records van Calgary zijn: WERELDRECORDS HEREN Ï1500 meter: Igor Zjelezovski (Sov) 1.52,50. 5000 meter: Tomas Gustafson (Zwe) 6.44,51, Geir Karlstad (Noo) <6.43,59. (10.000 meter: Karlstad 13.48,51. WERELDRECORDS DAMES (SOO meter: Christa Rothenburger (OD1) 39,39. (1000 meter: Karin Kania (OD1) 1.18,11. ,3000 meter: Gabi Zange (OD1) 4.16,76. NEDERLANDSE RECORDS HEREN /SOO meter: Menno Boelsma 37,40, Jan Ykema 37,38. /1000 meter: Ykema 1.14,24. (5000 meter: Leo Visser 6.45,90. (10.000 meter: Gerard Kemkers 14.03,90. NEERLANDSE RECORDS DAMES SOO meter: Ingrid Haringa 40,61. nieuw wereldrecord in de boe ken worden bijgeschrevea Een ongelooflijke score gezien het prille stadium waarin het sei zoen nog verkeert. En een be wijs voor het vakmanschap van de Canadese ijsmakers, iets waaraan aanvankelijk met name in Heerenveen nogal werd getwijfeld. Man van het weekeinde was natuurlijk Geir Karlstad. Na zijn explosie op de vijf kilome ter (6.43,59, wereldrecord) ging de Noorse stayer op de 10.000 meter grenzenverleggend te werk. Karlstad werd met zijn tijd van 13.48,51 de tweede rijder in de schaatsgeschiedenis die de veertien minuten-barrière doorbrak, met dien verstande dat Igor Malkovs uit 1983 stam mende Medeotijd van 13.54,81 nooit als wereldrecord is er kend. Een bewijs voor de enorme mogelijkheden, die het schaat sen prestatief nog biedt, is wel het aantal seconden waarmee Karlstad op het Olympic Oval zijn eigen wereldrecord verbe terde. Op 15 februari van dit jaar kwam de 24-jarige Noor op het eveneens overdekte Thialf-ijs in Heerenveen tot een tijd van 14.03,92. Karlstad was in Calgary dus ruim vijf tien seconden sneller, ofwel per ronde gemiddeld ruim zes tiende van een seconde. Klokte hij in Heerenveen een gemid delde rondetijd van 33.76, in Calgary bedroeg zijn gemid delde omlooptijd 33.14 secon den. gerealiseerde tijd van 14.03,90 (een Nederlands record) zoveel inspiratie putten, dat hij straks voor een onverwachte stunt kan zorgen. Geir Karlstad was nauwe lijks verbaasd over zijn 'unike' prestatie op de 25 ovalen in Calgary. „Ik ga er vanuit dat je moet pakken wat je pakken kan. Niet rekenen, maar doen. Natuurlijk moet mijn hoogte punt tijdens de Olympische Winterspelen nog komen, maar voorlopig kan mijn seizoen niet meer kapot Het schaatsen in Noorwegen lag een beetje op z'n kont. Nu denk ik dat ik heb aangetoond dat we serieus be zig zijn. En dat het schaatsen een sport is waar echt toppres taties in worden geleverd". PUL (AFP) - De Zuidkoreaanse regering heeft de Ame- "anse president Ronald Reagan gevraagd de Olympi- Spelen van Seoul ter sprake te brengen tijdens de top- noeting met de Sovjetrussische partijleider Michail 'jatsjov. tot Chun Doo-Hwan wil dat de Spelen in de Zuidkoreaanse istad volgend jaar een ordentelijk verloop hebben met alle nodigde landen Chun Doo-Hwan vreest dat Noordkorea de lunistische landen zal oproepen de Spelen te boycotten, in- net land zijn zin niet krijgt. De noordelijken willen een even- ;e verdeling van de sporten over de twee Korea's. De onder gingen, die via het Internationaal Olympisch Comité (IOC) ffl, zijn nog steeds niet afgerond. Zuidkorea hoopt dat Rea- 'rbatsjov zal verzoeken mee te werken aan een goed ver- an de Spelen. Karlstad ziet een eindtijd van 13.40 op de tien kilometer als haalbaar. Om dat te realiseren zal de Noor echter wel rondjes van gemiddeld 32.8 moeten rij den. Een mooie uitdaging voor de Spelen. Dat het Olympische goud op deze afstand (en waarom ook niet de 5000 meter) Karlstad niet kan ontgaan, mag echter duidelijk zijn. Zo zal over twee maanden bijvoorbeeld ook Gerard Kem kers met een rol in de schaduw van de 'Lange uit Lilleström' genoegen moeten nemea Of de Drent moet uit zijn in Calgary Opvallend naast de zeven we reldrecords was het afgelopen weekeinde de wederopstanding in Calgary van enkele 'oude' en bijna afgeschreven vedetten uit een recent verleden. De grootste verrassing van de afgelopen dagen betrof het optreden van Tomas Gustaf son. De Zweed, die lange tijd heeft getobd met privé-proble- men (onlangs overleed zijn va der), lijkt nog eenmaal alles op het schaatsen te willen gooien. Gustafson huurde in Inzeil een autobox, die hij ombouwde tot krachthonk. De daar geleverde inspanningen lieten zich in Calgary vertalen tot een totaal onverwacht wereldrecord op de vijf kilometer, dat hem overi gens enkele ritten later alweer werd ontnomen door Karlstad, wie anders. Vijf jaar geleden was Gus tafson, die over drie weken 29 wordt, nog wereldrecordhou der op de tien kilometer. Tij dens het Europese kampioen schap op Bislett kwam hij toen tot 14.23,59. En tot dat moment was er zelfs op de hooggelegen Medeobaan niet sneller gere den. Inmiddels zijn er twee nieuwe categorieën ijsbanen bij gekomen: de overdekte baan (Heerenveen) en de over dekte hooglandbaan (Calgary). Met alle gevolgen vandien voor de recordboekea Een tien kilometer van Gus tafson '82 tegen Karlstad '87: Geir Karlstad, die zijn aanspraken op Olympisch goud op de lange afstanden, in Calgary duidelijk onderstreepte. - FOTO AP 14.23,59 tegen 13.48,51. Ofwel een verschil van 35 seconden. Er kunnen in de hardrijderij op de schaats nog vele grenzen worden verlegd. UITSLAGEN HEREN 10.000 meter: 1. Geir Karlstad (Noo) 13.48,51 (wereldrecord), 2. Gerard Kemkers (Ned) 14.03,90 (Neder lands record), 3. Michael Had- schieff (Oos) 14.08,25, 4. Tomas Gustafson (Zwe) 14.12,70, 5. Leo Visser (Ned) 14.15,60, 6. Joaklm Karlberg (Zwe) 14.16,63, 7. Benoit Lamarche (Can) 14.20,15, 8. Igor Malkov (Sov) 14.22,82, 9. Timo Jar- vinen (Fin) 14.25,93,10. Per Bengts- son (Zwe) 14.26,22. 1000 meter: 1. Zjelezovski (Sov) 1.13.54, 2. Thometz (VSt) 1.13,83, 3. Ba (Zko) 1.14,07,4. Hoffmann (OD1) 1.14,13, 5. Boucher (Can) 1.14,19, 6. Ykema (Ned) 1.14,24 (Nederlands record) en Goeljajev (Sov) 1.14,24,8. Richmond (VSt) 1.14,36,9. Kuroiwa (Jap) 1.14,55, 10. Sjasjerin (Sov) 1.14,52,17. Boelsma (Ned) 1.15,33,20. Jonkman (Ned), 1.15,48, 25. Kuiper (Ned) 1.16,58. DE FINALERONDE van het Grand Prix-circuit badminton, van 6 tot 10 januari in Hong kong, heeft een prijzenpot van 150.000 dollar (bijna 300.000 gul den). Volgens de organisatoren, die voor het evenement een Ja panse hoofdsponsor hebben, is dit bedrag een record in de bad- mintonwereld. BEKERHOUDER Coventry speelt in de derde ronde van het voetbaltoernooi om de FA-cup in Engeland tegen vierde divi sie-club Torquay. Liverpool ontmoet Stoke City (tweede di visie) en Everton komt uit te gen Sheffield Wednesday. Ar senal voetbalt tegen Millwall. Queen's Park Rangers treedt aan tegen Yeovil, de amateur club die voor de tiende keer tot de derde ronde is doorgedron gen. CURATOR Winfried wil de in ernstige fi"a moeilijkheden veris Westduitse ijshockey club Iserlohn in de Bundeslig3 den. Andres is van plan te werven bij de negen a' Bundesliga-verenigingen Woensdag zal hij zijn vo°' indienen tijdens een ring met de clubbesti München. Iserlohn, dat nationale ijshockey bono reclame voor de Libische Al-Gaddafi mag maken, een belastingschuld van miljoen gulden. >or Jan Koesen „God, Gijssen, hebt het nog niet zo 'echt gedaan". In het reatro Lope de Vega in -villa leunt Geurt Gijs- ïn> hoofdscheidsrechter de tweekamp om de tereldtitel schaken tus- de Russen Karpov en 3Parov vermoeid ach- rover. s zoveelste partij is net ach- de rug. Een machtige oval van Kasparov is weer js gestuit op de perfecte Fflediging van de uitdager, j. schaakmachine Wdt genoemd. Toch mag de ■npioen tevreden zija Elke nse brengt nu prolongatie 'zijn titel naderbij duiten heeft de zon het jdtyeer verdreven. De si- rappels glinsteren in het sffiwater aan hun bomen, flssen is precies twee «nden in Spanje. De ver sheid speelt de arbitro bt„° van het campeo- r tnundial de ajedrez par ten ta tie treedt in. Gijs- .j?udt zich onder meer de met de jongste van Mver Maarten 't Hart, sinW!? ,de Nijmeegse ex- pundeleraar een gerefor- ^d verleden deelt. perskamer, bevolkt wet alleen 'gewone' sten uit alle conti- maar ook door als 'entatoren en analisten ingehuurde meesters en grootmeesters heeft de Nij- megenaar zojuist geprezen om zijn leiding. En Gijssen is hier kinderlijk gelukkig mee. Het barokke theater, in goud, rood en pluche, met een orgie van stucadoorswerk, muurschilderingen en wand kleden, is leeg en wordt be waakt door in het zwart ge hulde, gewapende figuren, die mij de toegang weigeren, totdat Geurt Gijssen ver schijnt Een los gebaar van de arbitro en de Cerberus stapt glimlachend terug. Gijssen is kortstondig een beroemdheid in Se villa, waar hij door taxichauffeurs en winkelmeisjes wordt her kend. Se villa, een horizon van grootheid, godsdienst en geschiedenis, kan de wereld kampioenschappen best ge bruiken, vooral met het oog op de economie en de Olym piade van 1992. Zojuist ben ik op weg naar het teatro een levende le gende gepasseerd: Smyslov, eens de beste van de wereld, nu kuierend over de Aveni- nas, de blik afwezig, de geest ongetwijfeld ergens op de 64 velden van het minnespel van Caissa. Geurt Gijssen, rustig, blond, solide en groot, ont dooit langzaam. Het jachtige tempo van de journalistiek is hem vreemd. Twee maanden voelt hij gonzende camera's op zich gericht, worden zijn uitspraken via de media uit gestrooid over de aardbol. Dit is een andere wereld dan de stelling van Pythagoras. In de klas, zo verhaalt mijn oudste dochter, had hij de ge woonte om voor de les aan ongeveer dertig leerlingen hun telefoonnummer te vra gen. Voordat de bel ging, somde hij ze vlekkeloos op. „Ik kan nog een uur lang gedichten citeren", zegt hij en ik pest hem met Mars mans 'Geef mij een mes, ik wil deze zwakke, zieke plekke uit mijn lichaam wegsnijden'. „Waar aan moet een hoofdscheidsrechter vol doen?", vraag ik. Schaken is immers geen sport van zwe terige kleedkamers, explode rende lijven en tienduizen den toeschouwers die syn chroon kreunen, huilen en tieren bij acties. Schaken is een cerebrale bezigheid. De strijd wordt gestreden ergens in die tien miljard hersencel len. Als de houten stukken verplaatst worden, gebeuren er echter zaken die nog de cennia later tientallen mil joenen fascineert. Gijssen is moe, heeft last van zijn nieren, blijft echter correct „Ten eerste kennis van de spelregels. Je moet vooral rustig zijn en in prin cipe adequaat kunnen reage ren op onverwachte situaties. Je moet iets van psychologie afweten, je moet je diploma tiek opstellen en nooit het achterste van je tong laten zien. Je moet vooral anticipe ren. Hoe ik dat bedoel? Kijk, dezelfde stelling kan zich drie maal voordoen en dan kan het remise zija Maar zo eenvoudig ligt het niet altijd. Want die derde situatie kan fotografisch dan wel het zelfde zijn als 1 en 2, maar dynamisch verschillen. Zo kan het zijn dat er bij die laatste herhaling de moge lijkheden van een lange ro- kade bestaat, en in dat geval is er geen sprake van herha ling van zetten". Geurt Gijssen, natuurlijk zelf een verwoed schaker, kan zich niet de luxe permit teren van de rest van de we reld. Hij kan zich niet ver eenzelvigen met een favoriet. „Ik ben er wel bij, maar niet met mijn hart, alleen met mijn geest. Ik speel niet zelf mee, zoals het publiek, ik volg alleen. En dat is heel wat anders. Bij voetballen kun je denken: waarom geeft die speler geen pass naar buiten". „Natuurlijk is het wel zo dat ik mee ga denken over de volgende zet. En ik ben zo blij als een kind als Karpov of Kasparov 'mijn' zet speelt. Maar daar kom ik overigens nauwelijks aan toe. Ik zie het bijvoorbeeld dat Kasparovs dokters een plastic zak op houdt, ten teken dat zijn pu pil nu wat moet gebruiken. Ik kijk of de politieman in de gang op zijn post is om vreemden van het podium te weren. Daar ben ik op gefi xeerd. Dat het rustig is in de speelzaal, dat mijn assisten ten de notering bijhouden. En na iedere partij ben ik kapot, uitgeput, doodop. Het is de verantwoordelij kheid". Geurt Gijssen ontdekt in oktober '44 het schaken. „Ik ben geboren in Duitsland, Emmerich, en na bombarde menten werden wij geëva cueerd naar een klooster in de buurt van Wuppertal. Bij dat klooster was een café en in dat café werd geschaakt" Schaken, muziek en wis kunde zijn verwante ab stracte kunsten. „Ik kan dan ook uren naar Bach luiste ren, maar mijn hart trekt het meeste naar de Oosteuropese volksmuziek. Maar ik ben ook dol op de pianoconcerten van Mozart en Beethoven". Een scheidsrechter moet zich neutraal opstellen, vindt de arbitro principal, maar mag dit niet forceren. „Ik heb nauwelijks sociaal contact met K en K, al logeer ik in het hetzelfde hotel en op de zelfde verdieping als Kaspa rov. Maar het is niet zo dat ik uit principe geen goeiemor- gen wens als ik hem zie". Is hij veranderd door zijn taak? „Ja", zegt hij. „Ik ben wan trouwiger geworden. Ik had van mezelf het idee dat ik vroeger veel aardiger was, ik was te goed van vertrouwen. Niet dat K en K moeilijk doen tegen mij, dat is zeker niet het geval. In de vijf tiende partij liet Karpov me mondeling via een afgezant weten, dat hij remise aan bood. Ik kon toen Kasparov niet bereiken, want die sliep. Later trok Karpov dat remi se-aanbod weer in. Vergeefs natuurlijk. Daardoor ben ik in de problemen geraakt. Voortaan wil ik alles zwart op wit hebben". NIEUWSOVERZICHT VAL D'ISERE (DPA/ AFP) - De eerste overwinning in de serie ski wedstrijden om de wereldbeker afdaling voor heren in het Olympisch seizoen is maandag naar de 25-jarige Zwitser Da niël Mahrer (foto) gegaan. In Val d'Isère (Frankrijk) versloeg de als eerste gestarte Mah rer in 1 minuut en 59,52 seconden zijn landgenoot Pirmin Zur- briggen (1.59,55) en de Italiaan Michael Mair (1.59,56). Voor Zwitserland was het de derde ski-zege in vier dagen, na die van Maria Walliser en Chantal Bournissen bij de wereldbe kerwedstrijden afdaling voor dames op vrijdag en zaterdag. Voor Mahrer was het de tweede winst in een wereldbekerwed strijd. In 1985 won hij de super-G van Furano (Japan). Uitslag: 1. Daniël Mahrer (Zwi) 1 minuut en 59,52 seconden, 2. Pirmin Zurbriggen (Zwi) 1.59,55, 3. Michael Mair (Ita) 1.59,56, 4. Karl Alpiger (Zwi) 1.59,86, 5. Rob Boyd (Can) 2.00,09, 6. Danilo Sbardellotto (Ita) 2.00,25, 7. Markus Wasmeier (WD1) 2.00,27, 8. Franz Heinzer (Zwi) 2.00,30, 9. Peter Muller (Zwi) 2.00,32,10. Luc Alphand (Fra) 2.00,36,11. Mare Girardelli (Lux) 2.00,40. Klassement wereldbeker afdaling: 1. Mahrer 25 punten, 2. Zurbriggen 20,3. Mair 15. Algemeen klassement wereldbeker: 1. Alberto Tomba (Ita) 50, 2. Zur briggen 29, 3. Mahrer 25, 4. Jonas Nilsson (Zwe) 21, 5. Ingemar Sten mark (Zwe) 20. DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse amateur-boksteam komt deze week in een dubbel interlandwedstrijd tegen Enge land uit. Donderdag ontmoeten de teams elkaar tijdens een liefdadigheids-diner in Londen, waarna zaterdag in Nieuwe- gein de return volgt. De Nederlandse ploegen zien er als volgt uit: Londen: bantamgewicht: Fons Delmotte (Breda); veder: Jack Tabak (Hoensbroek); licht: Wilfried Herts (Nieuwegein); lichtwelter: Hulusi Barlas (Arnhem); weiter: Ronald Vos (Amsterdam); zwaarwelter: Steven Kelders (Amsterdam); midden: Raymondo Groeneveld (Rot terdam); halfzwaar: Irving Christensen (Arnhem); zwaar: Bert van Berkel (Arnhem); super-zwaar: Mark Verhoeven (Schijndel); Nieuwegein: licht: Wilfried Herts en Renê Prins (Zaandam); lichtwel ter: Louis Vargas (Amsterdam); welter: Dick van Egmond (Rotter dam); zwaarwelter: Thierry Prins (Zaandam); midden: Peter Zweze- rijnen (Nieuwegein); halfzwaar: Richard Schoch (Nieuwegein) en John Vergouwe (Rotterdam); zwaar: Bert van Berkel. Robby Naish (VSt), 3. Patrice Belboech (Fra), 6. Jeroen Geysen (Ned). Wereldbeker voor profs in Point- 4-Pitre (Guadeloupe) UITSLAGEN Dames: 1. Britt Dunderbeck Heren: 1. Bruce Wyler (Can), 2. (Zwe). j vijfde prijs: 2448 keer (vaste be dragen). Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 431.333,40 ontvangt; tweede prijs; 5 winnaars, die ieder bruto f. 30.000,00 ontvangen; derde prijs: 75 winnaars, die ieder bruto f. 2455,70 ontvangen; vierde prijs: 3673 keer f. 50,10; vijfde prijs: 58.942 keer f. 5,00. Eerste prijs: 6 winnaars, die ieder bruto f. 4115,20 ontvangen; tweede prijs: 148 keer f. 111,20; derde prijs 1646 keer f. 25,00. Eerste prijs: 1 winnaar; tweede prijs; 4 winnaars; derde prijs 29 winnaars; vierde prijs: 264 keer; Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars, die ieder f. 188,30 ontvangen; derde prijs: 24 keer f. 78,40; vierde prijs: 451 keer f. 6,60. LAHORE (ANP) - In een uiterste poging de testserie te gen de Nederlandse hockeyers nog een andere wending te geven, heeft de Pakistaanse bond bepaald dat de derde wedstrijd in de serie van vijf vandaag op een natuur- grasveld in Lahore zal worden gespeeld. Nederland, dat de eerste twee officiële wedstrijden op kunst gras won met respectievelijk 3- 2 (Karachi) en 4-1 (Quetta), speelde maandagmiddag op dat veld in een cricketstadion ge lijk tegen een districtsteam uit de Punjab: 2-2. Elders in de stad bleef een gloednieuw Astroturfveld, bedoeld voor de strijd om de Champions Tr ophy in het voorjaar en het toernooi om de wereldtitel in 1990, taboe voor Oranje. Coach Hans Jorritsma was bijzonder slecht te spreken over de manoeuvre van de Pa kistani. „Toen we uit Neder land vertrokken, wisten we niet beter dan dat we alleen in Islamabad op natuurgras zou den spelen. In Lahore dachten we het kunstgrasveld te kun nen inwijden", aldus Jorrits ma. „Maar bij aankomst op het vliegveld van Lahore bleek dat we daar ook met gewoon gras opgescheept zouden worden. Dat is zonder meer een tegen slag, want onze spelers zijn dat natuurlijk helemaal niet meer gewend. We spelen in Neder land tenslotte al jaren op kunstgras. Elke wedstrijd ver liest dan zijn waarde, want er ontstaat een vertekend beeld. Je kunt niet spelen zoals je zou willen". Al direct bleek, dat het geen zin had bij de Pakistaanse offi cials te protesteren. „Er werden allerlei excuses aangevoerd, die absoluut niet klopten. Heel vervelend allemaal. Het ligt voor de hand dat ze naar het natuurgras zijn uitgeweken om ons te kunnen afstoppen". Over de resultaten tot nu toe is Jorritsma wel te spreken. Al leen een oefenduel tegen de National Bank in Karachi ging met 1-2 verloren. „De oefen wedstrijden gebruik ik zoveel mogelijk om iedereen te laten spelen en de middenvelders wat rust te gunnen. In de duels voor de testserie draaien we dan op volle sterkte". In de rust van de wedstrijd tegen Punjab paste Jorritsma vijf wissels toe. Doelman Frank Leistra en de veldspe- lers Mare Delissen, René Klaassen, Taco van den Honert en Gijs Weterings maakten plaats voor Ronald Jansen, Hendrik Jan Kooijman, Mare Benninga, Cees-Jan Diepeveen en Robbert Delissen. Bij de rust leidde Oranje met 1-0 door een treffer van Weterings uit de rebound van een strafcorner. Na rust kwam de Pakistaanse combinatie met 2-1 voor te staan. In de slotfase zorgde Robbert Delissen met een tip- in voor de gelijkmaker. Opstelling Nederland: Leistra (Jansen); Klaassen (Kooijman); Pierie, Crucq, Bovelander; Brink man, Mare Delissen (Diepeveen), Pieter van Ede; Weterings (Ben ninga), Van den Honert (Robbert Delissen) en Bastiaan van Ede.

de Stem | 1987 | | pagina 7