isen Verkoop van bouwgrond Hulst gering INWONERS HULST ZETTEN MEER AFVAL AAN DE STRAAT Twijfels over de chemokar Hulst 'Snelheid moet nu echt aan banden' Geslaagde kampioenendag Concours Combinatie Hulst Toneel Steen brengt Timmermans Instellingen moeten personeel inkrimpen wegens bezuiniging PLAATSELIJK NIEUWS Cursus tekenen CITROËN^ DE STEM 1 VAN ZEELAND 2 DINSDAG 8 DECEMBER 1987 VOORAL HOGEWEG EN ROSKAMSTRAAT BAREN ZORGEN HULST - De inwoners van de gemeente Hulst moeten volgend jaar flink wat meer gaan betalen voor het opha len van het huisvuil. Het tarief van de reini gingsrechten gaat met negen procent omhoog. Hoger tarief Nat voorjaar Ontwikkelingen PESTffiM W. DE BLOCK 'EN WAAR DE STER BLEEF STILLE STAAN' Nieuw-Namen Clinge St.-Jansteen Hulst Walsoorden Hengstdijk WISSE B.V. 'ZE BEWAREN DAT SPUL NIET' L. MAGNUS OVER TOEGANGSWEG VOGELWAARDE T22 biedt totaal- jn industrie, nedewerkers, ik hoofd; doel- anisator. bh soms buiten ntgericht te ohakel tussen :ussen direktie, iteitsbewaking belangstelling) 30 jaar. Itr te zijn. ogelijkheden. an pasfoto naar Afrikaweg 4 Postbus 217 |560 AE HULST 01140- 12461 Telex 55614 Van onze verslaggever HULST - Vooral de geringe verkoop van grond in de plannen Industrieterrein Hogeweg en Roskam- straat/Clingepolder blijven de gemeente Hulst zorgen baren. Dat blijkt uit een overzicht van de grondverkopen van het af gelopen jaar, waarom de WD- raadsleden A. de Booij en A. Houben gevraagd hadden. Op het industrieterrein Ho geweg ligt nog meer dan 66.000 vierkante meter grond. Daar van is dit jaar geen meter ver kocht. Van de geschatte op brengst van zeven ton is in 1987 dan ook geen gulden binnenge komen. B en W wijzen erop dat er wel een overeenkomst ligt met de exportslagerij Picavet om zo'n 5000 vierkante meter te kopen. Maar die verkoop zal pas in 1988 gerealiseerd wor den. Ook in het uitbreidingsplan Roskamstraat liep de grond- verkoop dit jaar niet lekker. Van de beschikbare 37.338 vier kante meter ging maar 4.720 meter de deur uit. Voorts werd er dit jaar ook in Graauw, Nieuw-Namen en Heikant geen meter gemeentelijke bouwgrond verkocht. Op zich is dat niet zo erg, omdat bij voor gaande saneringsoperaties van het gemeentelijk grondbedrijf de boekwaarden zijn terugge bracht tot 100 gulden. In de Dullaertpolder is dit jaar bijna 2500 vierkante meter bouwgrond verkocht. Er blijft nog ruim 3.000 vierkante meter over. In tegenstelling tot de meeste andere uitbreidingsplannen loopt het nieuwe plan Tragel als een trein. Dit jaar kon de gemeente er meer dan 16.000 vierkante meter bouwgrond verkopen. Gerekend werd voor dit jaar op een opbrengst van drie ton, maar dat is bijna het dubbele geworden. Als de grondverkoop in de overige plannen blijft stagne ren is er mogelijk aan het eind van volgend jaar een nieuwe saneringsoperatie nodig om de grondprijzen aanvaardbaar te houden. Zonodig, zo schrijven B en W aan de raad, zal voor dat doel een gedeelte van de aanwezige eenmalige ruimte ruimte kunnen worden ge bruikt. Tot nu toe heeft de gemeente de afgelopen jaren al meer dan 11,5 miljoen gulden uit de re serves in de verschillende ex ploitatieplannen gestopt. Ophalen huisvuil duurder Van onze verslaggever Dat betekent dat één- en tweepersoonshuishoudens volgend jaar 85 gulden kwijt zijn. Nu ligt het ta rief op 78 gulden. Gezinnen die uit meer dan twee per sonen bestaan gaan van 94 naar 102 gulden. De tariefsverhoging is nodig omdat het ophalen van huis vuil niet meer kostendekkend is. Dat komt, zo schetste burge meester F. Jacobs gisteren tij den de financiële commissie, door een waslijst van oorzaken. Allereerst verhoogt het reini- gingsbedrijf Boon het tarief volgend jaar met 3,6 procent. Voorts is op het stadhuis ont dekt dat om nog onbekende re denen de hoeveelheid aangebo den huisvuil het afgelopen jaar fors is toegenomen. In voor gaande jaren liep het aanbod telkens tussen de 1,5 en twee procent omhoog, maar in 1987 maar liefst met 4,58 procent H. Neefs opperde dat dit wel licht te maken heeft met de lage prijs voor oud papier, waardoor dat meer met de vuilnisauto wordt meegegeven. H. Vercauteren zocht het in een groter aanbod van grof vuiL Burgemeester Jacobs had nog een ander vermoeden. „Wel licht is het te wijten aan het natte voorjaar. Nat huisvuil weegt meer". Binnen de gezinnen in de ge meente blijken zich overigens ook ontwikkelingen voor te doen die van invloed zijn op het huisvuiltarief. Vroeger telde Hulst 2930 gezinnen die het 'du re' tarief betaalden, maar dat aantal is teruggelopen naar 2745. De 'goedkope' gezinnen, de één- en twee persoons huishoudens, stegen van 3453 naar 3524. Een ontwikkeling die minder geld in het laatje brengt. Voorts is het aantal kleine bedrijven teruggelopen van 564 naar 540 en is ook het aantal containers verminderd. Een en ander betekent dat het ophalen ran het vuil de gemeente ""9.590 gulden kost, terwijl er maar 807.982 gulden binnen I komt. Een tekort van zo'n ze- i ventig mille. Vertaald in reini- I êmgsrechten een tariefsverho- Bmg van negen procent. moblad voor zuidwest-nederland naar SIRE, p/a Stephen ZOETERMEER. Sluit f V bij. Dan krijgt u Ke'| laat is' thuisgestuurd. nplaats kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Romain" ran Damme, Frank Deij, Conny van Gremberghe, Honald Verstraten, Cor de' Boer (foto), Ton Koomen (sport). Goes: Jan Jansen. Hulst: Eugène Verstraeten, j Joep Trommelen. Advertentie-exploitatie kjspecteur Zeeland: U Menu, privé tel. 01150- 95839. 87-10 De duivenkampioenen bijeen Van onze duivensportmedewerker HULST - De Concours Combinatie Hulst hield zondag een internationale kampioendendag van postduiven. Voor het eerst in het bestaan van it evenement in twee verschillende lokali teiten van de in Hulst gevestigde postduiven verenigingen. In café De Stadsherberg werden de duiven tentoon- - foto wim kooyman gesteld van de ongeveer zestig aan deze dag deelne mende prominente duivenhouders uit Zeeland, Noord-Brabant en België. De traditiegetrouw aan deze dag verbonden gezamelijke maaltijd en de prijsuitreiking vond plaats in café Blommaert. Daar was wethouder van sportzaken van de ge meente Hulst W. de Kaijser die de prijzen aan de winnaars uitreikte. De prijs voor de mooiste duif ging naar Theo Cateels uit Hulst, terwijl Eduard Willaert werd beloond voor de mooiste stand van impioenen van vier duiven. Verder werden ook de. het afgelopen vliegseizoen gehuldigc In De Stadsherberg werd in dB, middaguren een openbare verkoping gehouden van bonnen die recht geven op een jonge duif, broed 1988. De duif was door de deelnemers gratis aan de organisatie geschonken als dekking van de onkosten van de dag. Een verkoop die bij de talrijke bezoekers aan deze dag goed in de markt lag. Dit tot tevredenheid van de organisato ren. Van onze correspondente HULST - Galerie van Geyt in Hulst start in '88 met een cursus tekenen en aquarel leren. De schilderes Zsuzsa Szikra gaat deze cursus verzorgen. De lessen gaan donderdag 14 januari van start. Het ligt in de bedoeling een veertiental we kelijkse lessen te geven op don derdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Hulsterloo halen zaterdag 12 december vanaf 09.00 uur weer oud pa pier op. KAARTING - In zaal Marjo werd een kaarting gehouden. Uitslag: 1. A. Apers-A. Ver hulst, 2. G. Klippelaar-I. de Graauw Winckel, 3. J. Vermeirssen-L. van Roeyen. ting gehouden waaraan twin tig personen deelnamen. Uit slag: 1. mevrouw Wolfert, Axel; 2. mevrouw Haulez, Hulst; 3. mevrouw Elegeert, Westdorpe; 4. J. Stey, Vogel waarde; 5. F. Pater, St.-Jan- steen. KAARTING - In zaal De Grensvlucht werd een kaar ting gehouden. Uitslag: 1. M. Petinda-A. Thieleman, 2. E. Weyenberg-V. Bonne, 3. E. Ivens-E. Prenen. TOPBILJART - In zaal De Landbouw speelden leden van de topbiljartclub een wedstrijd. Uitslag: 1. W. Val- ke, 2. E. Hoof, 3. L. van der Kruisen, 4. J. van der Krui sen, 5. R. de Vos. JOKEREN - In gemeen schapshuis Malpertuus hield de Katholieke Bond voor Ouderen een jokerwedstrijd. Hieraan namen veertig per sonen deel. Uitslag: 1. J. de Letter, Clinge; 2. mevrouw Dogge, Hulst; 3. mevrouw De Wit, Clinge; 4. E. van Vooren, Ossenisse; 5. L. de Waal, Clin ge- KAARTING - In De Warande werd een kaarting gehouden waaraan 64 personen deelna men. Uitslag: 1. J. de Burger, Clinge; 2. F. Strobbe, St.-Jan- steen; 3. J. Gijsel, Hulst; 4. mevrouw Van Remortel, 5. T. Dali, beiden St-Jansteen. BRIDGE - Vijftien personen namen deel aan de door de Zeeuwse Volksuniversiteit gegeven bridgecursus. De cursus werd gegeven door Wauters. Aan het slot werd een drive gehouden. Hiervan was de uitslag als volgt: 1. mevrouw Van Rijn-de heer Röling, 2. mevrouw Quaak-de heer Van Ammeren, 3. dames Van Dierendonck-De Decke- re. KAARTING - In zaal De Smickel werd een kaarting gehouden waaraan twintig personen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Peters-Morcus, 2. G. Vermeulen, 3. mevrouw Peters, 4. C. Boone, 5. E. van 'de Branden, allen Hulst. KAARTING - In zaal De Blaauwe Hoeve werd een kaarting gehouden waaraan 64 personen deelnamen. Uit slag: 1. J. Witkamp, Terneu zen; 2. mevrouw Sturm, Hei kant; 3. R. Linthout, Axel; 4. E. de Nijs, 5. E. de Block, bei den Hulst. De volgende kaar ting is 15 december in De Lie ve, aanvang 13.30 uur. KAARTING - In zaal Oud Antwerpen werd een kaar- OUD PAPIER - De voetbal vereniging Graauw haalt za terdag 12 december weer oud papier op. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in het ge meenschapshuis een kaarting gehouden waaraan 45 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. A. Kouyzer, Graauw; 2. A. van Driel, Temeuzen; 3. A. van Regenmortel, Graauw; 4. W. van Remortel, Clinge; 5. me vrouw Haulez, Hulst. De vol gende kaarting is donderdag 10 december, aanvang 13.45 uur. DUIVEN - In zaal Van Grol wordt zaterdag 12 en zondag 13 december een duiventen- toonstelling gehouden. Er wordt gekeurd op punten in zes categorieën. Men kan de duiven inkorven zaterdag van 10.00 tot 11.30 uur. Aan de tentoonstelling is ook een bonnenverkoop verbonden voor jonge duiven, broed 1988 van de eigen leden, maar ook van verschillende goede spe lers uit de omgeving. Deze worden verkocht om 14.30 uur. Tevens wordt een loterij gehouden. KAARTING - In zaal R. de Jonge werd een kaarting ge houden waaraan 58 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1. J. Boogaert, 2. F. de Poorter, 3. P. Jokers, allen Kloosterzan- de; 4. mevrouw Dierikx, Wal soorden; 5. mevrouw Boog aert, Ossenisse. Jokeren: 1. mevrouw Pauwels, Klooster- zande; 2. mevrouw Schenkels, 3. mevrouw R. Pinhashick, beiden Ossenisse. KINDERPROGRAMMA - In zaal 't Jagershuis wordt za terdag 19 december het kin derprogramma 't Land van Lieverlee' opgevoerd door P. Brakman en Joke Zomer, aanvang 14.00 uur. Ook ouders zijn welkom. Kaarten kan men bestellen in het Ja gershuis. KAARTING - In zaal 't Ja gershuis werd een kaarting gehouden waaraan 88 perso nen deelnamen. Uitslag bie den: 1. J. van Helsland, Mid delburg; 2. J. Boeijan, Bier vliet; 3. G. de Schepper, Ter- neuzen; 4. L. Smet, Clinge; 5. A. de kok, Kuitaart. Jokeren: 1. mevrouw Buysse, Clinge; 2. A. Kegels, Kloosterzande; 3. mevrouw Pieters, Axel. AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Van onze correspondente Van onze verslaggever HULST - Burgemeester F. Jacobs van Hulst heeft sterke twijfels over het in zetten van een chemokar voor het ophalen van klein chemisch afval. „Ik vrees dat heel wat mensen die spullen geen twee maanden willen bewaren en gewoon in de vuilniszak gooien", al dus Jacobs tijden de com missie financiën. De burgemeester wees op de proef die twee jaar lang is ge nomen met de mogelijkheid om probleemstoffen wekelijks aan de vuilnisauto aan te bieden. Dat is een grote mislukking ge worden. Vanaf volgend jaar wordt het klein chemisch afval zes keer per jaar opgehaald door een zogenaamde chemo kar. „Mensen die graag hun ga rage netjes houden", zo rede neerde Jacobs, „blijven niet te gen die spullen aankijken. En dan verdwijnt het in de vuinis- zak". Volgens de burgemeester kan het ophalen van probleem- stoffen pas slagen als er een mentaliteitsverandering onder de burgers heeft plaatsgevon den. „Mensen zijn echte slod dervossen. Kijk maar eens in de bossen. Wie daar gaan wan delen noemen zich allemaal natuurliefhebber. Maar ze smijten wel al hun rommel zo maar neer". Dat bijvoorbeeld de glascon tainers wel het verwachte suc ces hebben opgeleverd laat zich volgens Jacobs gemakkelijk verklaren. „Men heeft er zelf alle belang bij. Een kapotte fles in een vuilniszak heeft verve lende gevolgen. Zak scheurt open. Rommel op de stoep. Dus dat glaswerk gaat in de contai ner. En dat speelt bij batterijen, verf of olie heel wat minder". SINT-JANSTEEN - De Ca- mere van Rhetorica St. Jan ten Steene brengt komend weekeinde het bekende kerstverhaal van Felix Timmermans, 'En waar de ster bleef stille staan'. De toneelgroep voert dit stuk 'van alle tijden' op in het kader van het zeventig-jarig bestaan. De regie is in handen van Piet Verwer. Deze week wordt de laatste hand gelegd aan het toneelstuk waarin Frans de Schepper, Henk van den Branden en Walter Boussen de hoofdrollen vertolken. Ze spelen de rollen van respectievelijk Pitje Vogel, Suskewiet en Schrobberbeek. De drie schooiers besluiten om samen voor drie koningen te gaan spelen. Dat, zo denken ze, kan wellicht eten opleveren en geld voor een stevige borrel bij Polien Pap in het 'Zeemeer- minneken'. De rol van Polien Pap wordt, net als in 1967, ver tolkt door Silvie Merckx-Wee- maes. De buit van de 'drie ko ningen' is aanvankelijk groot. Maar het drietal verdwaalt en vraagt de weg bij de H. Fami lie. En dan begint het De première is op zaterdag Ir** ''/SC; -• Toneelrepetitie in De Warande - foto de stem cor j. de boer 12 december in het gemeen schapscentrum De Warande om 20.00 uur. Verder voorstel lingen in de Warande zijn op vrijdag 18 en zondag 20 decem ber. Eveneens om 20.00 uur. Van onze verslaggever HULST - Instellingen die eten uit de Hulster subsidie- ruif moeten er in de toe komst op rekenen dat vrij komende vacatures niet meer vervuld mogen wor den. Burgemeester F. Ja cobs zei dat maandagavond tijdens commissievergade ring voor financiën, naar aanleiding van opmerkin gen door A. de Booij (WD). De Booij constateerde dat als er bij de gemeente een baan vrij komt deze, als dat mogelijk is, niet wordt opgevuld. Dit in het kader van de noodzakelijke be zuinigingen. Volgens De Booij is daarvan bij de instellingen met beroepskrachten die voor een groot deel financieel af hankelijk zijn van de gemeente geen sprake. Hij stelde dat het hoog tijd wordt dat ook daar eens wat meer bezuinigingsbe sef ontstaat. „Als straks bijvoorbeeld het maatschappelijk werk gat ver huizen naar het ziekenhuis komt Den Dullaert wel met een tekort van twintig mille te zit ten", aldus De Booij. „Voor deze instelling is indertijd een spe ciaal gebouw geplakt aan Den Dullaert. En dan zou de ge meente nu voor dat tekort moe ten opdraaien. Dat is toch te gek om los te lopen". Burgemeester F. Jacobs waagde zich niet aan een uit spraak over de bezuinigingsbe reidheid van de instellingen. „Maar het lijkt erop", sprak hij diplomatiek, „dat zij die uit de, ruif eten niet volkomen gelijk denken met de gemeente. Maar daar moet het in de toekomst wel naar toe. Het mag niet zo zijn dat de gemeente op perso neel gaat bezuinigen, terwijl instellingen dat niet zouden moeten". Wat de verhuizing van het maatschappelijk werk betreft kon Jacobs niet anders dan toe geven dat het nadeel strak toch bij de gemeente komt te liggen. „Dat had indertijd contractueel gedekt kunnen worden, maar datis niet gebeurd. Het zij zo. Maar misschien dat zich een andere huurder aan dient". Van onze verslaggever VOGELWAARDE - De Hontenisser raadsfractie L. Mangnus wil dat de ge meente snelheidsremmende maatregelen treft aan de noordelijke toegang tot het dorp Vogelwaarde. De fractie heeft dat verzocht in een reactie op een plannetje dat is ontwikkeld om de entree van Vogelwaarde vanuit de rich ting Hengstdijk wat te ver fraaien. dit blad in samenwerking me. Begin november vroeg het raadslid W. Gelderland al om snelheidsremmende maatrege len in het plannetje op te ne men. Momenteel, zo betoogde hij toen, wordt door het meren deel van de automobilisten Vo gelwaarde met te hoge snelheid ingereden. „Door wethouder Joossen werd dit toen afgedaan met de opmerking dat er niet overal drempels gelegd kunnen worden", aldus de brief. De fractie wijst erop dat er be halve drempel nog wel andere snelheidsbeperkende maatre gelen te verzinnen zijn. Te den ken valt aan optische snel heidsremmers. Nu het plannetje klaar is, toont de fractie Mangnus zich verbaasd dat er geen enkele overweging is gemaakt om de snelheid van het binnenrijdend verkeer enigszins af te rem men. In de brief worden B en W verzocht dat alsnog te doen. Het plannetje voorziet in een aanpassing van het kruispunt bij de binnenkomst van het dorp. Het is de bedoeling om de Margretsedijk, die uit ver- keersoogpunt vaak problemen oplevert, naar het noorden wordt verlegd, zodat het uit zicht beter wordt. Ook wordt het fietspad verlegd van de weg af. Om het plannetje te realiseren is het noodzakelijk dat er een stuk dijk wordt af gegraven. Het is de bedoeling dat een en ander verfraaid wordt met boompjes en lage beplanting. Het plannetje gaat de gemeente zo'n 80.000 gulden kosten. Vandaag wordt het in B en W besproken. Dan zal ook het verzoek van de fractie L. Mangnus worden meegenomen om snelheidsremmende maat regelen.

de Stem | 1987 | | pagina 11