Cruijff wil perse Madjer HVV sneuvelt in de Oesterput 1 1 Organisatie van NK wielrennen bereid Geulle te verlaten Guyana raakt bijna heel el (lal kwijt t IN TIEN MINUTEN TWEE MILJOEN JANSSEN (FORTUNA) NIEUWE KANDIDAAT PETER LARSSON AKKOORD MET AJAX Marianne Bult niet naar WK Meijer uit selectie van Oranje AUTO LEASEN 0E AUTO HUREN? Contract EINDHOVEN/ANTWERPEN - Binnen tien mi nuten wist PSV zich zaterdagochtend twee mil joen gulden rijker. Telefonisch meldde zich na melijk Eddy Wauters, de voorzitter van Royal Antwerp FC, met het laatste bod op Van Rooy. Grenzen Motor Oplossing GEBROEDERS JACOBSE VERZORGEN HOOFDPLAAT-PRODUKTIE Collectief Stugge defensie MAANDAG 7 DECEMBER 1987 113 Fans van Bayern gearresteerd Wacht met koffie zeggen als iemand een ko- ko- ko kopje thee hes te It. Stotteraars wete heus wel wat ze zeg gen willen, dus in rede vallen helpt nie Geef ze liever event tijd om uit hun woo den te komen. Dat mindert al gauw de spanning. Zo komtee gesprek vlotter op gang en gaanweelU ook'n beetje beter h grijpen. Doen we dat Informatie voor mensen met stotter- problemen bij zichze in hun gezin of naast omgeving: 01808-1531 SVS, Postbus 119, 3500 AC Utrecht. (iccf slollcraai even tic lijtl. Publilcatie aan; dit blad, in samenwerking nu Stichting Ideèle Reclame. "én vakje benutten, dvertentie wordt in een tie met het belangrijkste bondig. foonnummer in de len gemakkelijk en snel. DE ZIJKANT HET BEDRAG alen. Voor toezending van ient u f 3,50 extra te taling kunt u een groene uwe girokaart (dus géén tg) insturen, g ontvangt u een r wij u echter f 4,— kening moeten brengen. aan Dagblad De Stem, eda. ties., of inleveren op onze Prijs incl. 6% BTVi f 5.88 f 7.84 f 9.80 711.77 713.73 715.69 foon: TO| I aqcO Autoleasing I LCCldv Autoverhuur GINNEKENWEG 21 BREDA 076-222488 HUREN VANAF 35.- PER DAG DE STEM Door Ted van Leeuwen AMSTERDAM - Technisch directeur Johan Cruijff wil dat Ajax zo snel mogelijk geld vrijmaakt om Rabah Madjer zeven maanden van FC Porto te huren. Cruijff ziet in de bijna 29-ja- rige Algerijn, die op 1 juli 1988 bij FC Bayern München begint, een noodzakelijke versterking om te overleven in de Europa cup, het enige evenement waarin Ajax financieel en sportief nog kan scoren. Ook Peter Larsson is in prin cipe voor dat ene doel aange trokken. Gisteravond deelde de 26-jarige Zweedse verdediger Cruijff telefonisch mee dat hij akkoord is met de vrijdag avond overeengekomen bedra gen en dat hij zich dinsdag in Amsterdam zal melden. Het zal met de lopende aanvraag om werkvergunning bij het minis terie van Sociale Zaken nog ze ker tien dagen duren eer Lars son speelgerechtigd is. „We hebben Larsson en Madjer nodig, we zijn nogal wat spelers van niveau kwijt geraakt", verklaarde Cruijff. Vandaar ook dat hij ten snel ste Rabah Madjer wil contrac teren. Sinds Madjer, die deze zomer in de Europacup I-finale van Wenen met een onvergete lijke hakbal tegen FC Bayern scoorde, wordt door FC Porto trainer Tomislav Ivic niet meer gebruikt sinds hij een maand geleden voor drie en half mil joen gulden naar de Zuidduitse club getransfereerd is. Teneinde Madjer te verwerven, is Cruijff zelfs bereid zijn hele opleidingsfilosofie opzij te zet ten. „Madjer", aldus JC, „is een speler vergelijkbaar met het niveau Maradona. Zij hebben zoveel meer aan voetballend vermogen en ervaring dat zij een verrijking voor het Neder landse voetbal betekenen. Als je een speler van het kaliber Madjer kunt krijgen, vervalt meteen de hele toekomstplan ning. Dan moet je meteen toe slaan! Madjer zou een geschenk voor het Nederlandse voetbal zijn. Ik zal er vandaag een be slissing over nemen of we het gaan proberen". „Madjer? Een verhaaltje. Kun je niet logisch nadenken? Bijna onmogelijk!" Ajax-voor- zitter Ton Harmsen liet een uur na het referaat van Cruijff blijken absoluut niets te zien in een transfer van Madjer naar Amsterdam. „Kom na 15 de cember maar eens terug, dan zal ik precies uitleggen wat er aan de hand was. En Madjer, ach er zijn te veel partijen in het spel, onder andere de Stich ting Arbeidszaken en Bayern München. Maar bovendien is het korte termijn-planning, na een half jaar gaat Madjer weer weg. Verder kan ik er nog niets over zeggen". Volgens Cruijff, wiens nieuwe tweejarige contract wel bijna klaar maar nog altijd niet ver lengd is, ligt de zaak helemaal niet zo moeilijk als Harmsen voorstelde. Ofschoon Cruijff aanvankelijk ontkende Madjer gesproken te hebben, ver raadde hij zich even later door te stellen: „Het is helemaal niet zo'n ingewikkeld verhaal. Madjer wil, Ajax wil. En Bayern München? Het lijkt me dat het buitenspel staat tot de dag waarop zijn contract in gaat". Harmsen: „Wie zegt dat daarover niets in het contract tussen Porto en FC Bayern München is opgenomen?" Cruijff: „Alles moet en kan binnen negen dagen (na 15 de cember verloopt de UEFA-ter- mijn waarop spelers moeten worden aangemeld willen zij nog speelgerechtigd zijn in de kwartfinale van de Europacup - red.) geregeld zijn. Zelfs al is Madjer hier maar zeven maan den, dan is dat toch nog fantas tisch. Een alternatief? Nou dan praat je alweer over een stuk minder. Laten we nou bij de beste beginnen". Eis PSYboter de vis Door Chris van Nij natten De 37 miljoen Belgische franken van de bankier maakten na enig heen-en-weer gepraat tussen PSV-manager Kees Ploegsma en Wauters een einde aan het vraag en aanbod-spel rond de vedette van Antwerp. Voor dat be drag werd de club uit de havenstad eigenaar van Van Rooy. PSV wil vandaag of dinsdag garanties van de koploper in België. Onderdeel van de transactie is tevens een wed strijd van PSV in het stadion van Antwerp. Verwacht wordt dat dat treffen op 22 december plaats heeft. Er zullen dan door Antwerp zeer hoge entreeprij zen gevraagd worden om daar mee een deel van de transfer- kosten te dekken. Zoals donderdag in deze krant aangekondigd, onder nam Antwerp op die dag de eerste poging Van Rooy te ko pen. „Ze wilden toen anderhalf miljoen betalen", lichtte Ploegsma toe. „Ik heb daarop iets meer dan twee miljoen ge vraagd. Zo gaat dat spel. Vrij dag kreeg ik het idee dat we Frans zouden kwijtraken. Za terdagochtend ging de telefoon en in tien minuten was het ge beurd". „Er zijn grenzen", grijnsde de manager, toen hij uitlegde waarom het kapitaalkrachtige PSV door de knieën was ge gaan. „Twee miljoen gulden kunnen we niet voorbij laten gaan. We zitten er nu wel zeer gezond bij". Zaterdagavond onder streepte Frans van Rooy de woorden van zijn voormalige werkgever. „Wat een bedrag, het is nogal wat voor een re serve van PSV.De spelbe paler gaat nu met zijn bazen praten over zijn contract, want formeel loopt dat al aan het eind van dit seizoen af. Ander- lecht toonde in de zomer van hit jaar al grote belangstelling, maar lijkt voorgoed naar Van Rooy te kunnen fluiten. „Mijn toekomst ligt bij Antwerp, laat dat duidelijk zijn", aldus Van Rooy, die eergisteren geen hele wedstrijd (thuis tegen Stan dard: 3-0) speelde door een lies blessure. Onder luid applaus en nog luider gejubel verliet hij een kwartier voor tijd het veld. Van Rooy: „Ik was niet goed voorbereid, omdat ik de laatste dagen nauwelijks had kunnen trainen door de hele affaire". Voor clubleider Wauters was het bijna van stonde af aan duidelijk dat Van Rooy in de Sinjorenstad zou blijven. „In de euforie rond onze club was het 'och onmogelijk dat we de mo tor uit onze wagen zouden la ten trekken", sprak Wauters na bet aantrekken van zijn huur- bbg even glunderend als bloemrijk. „We zijn blij, maan bet doet ons ook wel pijn dat we onze eigen investering zo duur hebben moeten betalen, jan Rooy is bij ons immers ge nipt". PSV krijgt vandaag of mor gen Eddy Wauters op bezoek om de transfer vast te leggen. Dan zal de Belgische praeses harde garanties op tafel moe ten leggen, boter bij de vis dus. „Ik wil wel zekerheid", sprak Ploegsma met grote stelligheid. „Het risico dat Antwerp op het laatste nippertje zegt het geld niet bijeen te kunnen brengen, wil ik uit de weg gaan". De manager doelde daarbij op de 'fatale' datum van 15 de cember. Uiterlijk op die dag, zo leren de reglementen van de UEFA, mag een speler aange trokken worden, die nog in de lopende Europacup-competitie uit moet komen. Een oplossing voor 'het gat aan de linkerkant', door langdurige blessures van Arnesen en Tho- resen, hoopt PSV binnen een Week te kunnen offreren. „Ik geef ons tien procent kans op het slagen in die missie", schatte Ploegsma pessimis tisch. „We gaan in geen geval op zoek in het buitenland. We hebben Nederlandse alterna tieven op het oog. Die gaan we in de komende dagen bespre ken". Namen wilde de PSV'er niet noemen, maar het is duidelijk dat de Brabanders Fortuna- speler Anton Janssen op het oog hebben als eerste kandi daat. Guus Hiddink heeft die speler aanbevolen bij zijn be stuur en gevraagd de 24-jarige 'linkspoot' onmiddellijk aan te trekken. Janssen speelt ander half seizoen in Sittard en is door Fortuna destijds voor 350.000 gulden van NEC over genomen. „Ik weet dat PSV al langer belangstelling heeft voor Jans sen", reageerde Fortuna-ma- nager Joop Castenmiller zon dagavond. „Maar van een transfer op dit moment is mij niets bekend. We raken Anton liever niet kwijt, want we heb ben een goede speler aan hem. Maar alles is natuurlijk be spreekbaar". „Het zal duidelijk zijn dat wij alleen een speler aantrekken als zijn huidige club daarmee akkoord gaat", meldde Ploegsma nog, die eerdere aan varingen als die met Ajax (Rijkaard) en Vitesse (Dorjee) liever uit de weg lij kt te gaan. Als PSV er niet in slaagt zich te versterken, hoeft er volgens Ploegsma nog geen man over boord te zijn. „Thoresen zit nu in Noorwegen bij een arts. Die man denkt dat Hallvar met een speciale behandeling binnen vier weken genezen kan zijn, terwijl een Brusselse chirurg hem eigenlijk aan zijn knie wilde opereren. Ik wacht het even af, maar een sneller her stel van Thoresen zou ons zeer welkom zijn". Door Fred Rabout HOOFDPLAAT - De spe lers van HVV hebben hun opdrachten in het 'westen' erop zitten. Ze zijn niet schadevrij uit de strijd ge komen. Geraakten ze vorige week nog met de hakken over de sloot in IJzendijke, gisteren sneuvelden ze in de Hoofdplaatse Oesterput waar met 3-2 werd verlo ren. Dat gebeurde in een wedstrijd met een zinderende tweede helft waarin ook alle doelpun ten het levenslicht zagen. Een collectief sterk spelend Hoofd plaat nam een 2-0 voorsprong, HW kwam nog tot 2-2 terug maar moest uiteindelijk toch de winst uit handen geven on danks een overdonderend slot- off ensief. De gebroeders Jacobse stonden gisteren in de spits bij Hoofd plaat en zij namen ook de totale produktie voor hun rekening. Lovende woorden uiteraard voor Hoofdplaat van trainer Ferdi Hermans. „Het begint weer te leven. Vorige week pakten we Philippine en nu HW. Het kon niet uitblijven met steeds zeventien man op de training. De jongens hebben weer erg hard gewerkt van daag en noem het maar de zege van het collectief want tegen HW moet je niet met mooi voetbal komen. Dat is bekend". Het was inderdaad weer een ouderwets potje al zag het daar in het begin niet naar uit. Het waren de voor deze gelegen heid keurig in het blauw gesto ken Hulsternaren die in het Spelmoment uit de Zeeuwse derby in de vierde klas H tus sen Hoofdplaat en HW'24. eerste half uur de zaak volledig dicteerden. Indien ze in die fase de zaak hadden afgemaakt wa ren ze wellicht zonder kleer scheuren uit het treffen geko men. Giopanni Verbraeken en Nelis de Visser zagen echter hun inzetten naast of over gaan. De thuisploeg kon daar maar één kans tegenover plaatsen, maar het schot van Johnny Ja cobse werd door zijn medespe ler Rudi Thomas uit het HW- doel gehouden. Een leuk voet ballend HW liep zich vervol gens stuk op een stugge defen sie. Gevolg: een 0-0 ruststand. Een geheel ander beeld bood foto de stem cor j. de boer. de tweede helft. Amper had een goed leidende arbiter Verbeek uit Ossendrecht de zaak weer op gang gebracht of doelman de Deckere mocht de bal al uit het net halen. Jackie Jacobse - geen pure spits maar er gaat wel stootkracht vanuit- ging goed door en uit een 'kluts' knalde broer Johnny binnen 1- 0. HW bleef kansen missen. Carlo Blommaert wist met een panklare voorzet van Peter van Eekelen niets anders te doen dan recht op de vuisten van Pen Thomaes -Theo de Waele is nog steeds geblesseerd- te besluiten. Hoofdplaat speelde 'lange halen, vlug thuis' en juist met die speelwijze heeft HW veel problemen. De tweede goal van de thuis ploeg kwam na ongeveer een uur. Fons Baart werd net bui ten het strafschopgebied ge vloerd. De HW-muur stond totaal verkeerd opgesteld en Jacky Jacobse prikte de bal via de vingertoppen van de Dec kere binnen 2-0. De zaak leek bekeken en HW mocht be paald niet mopperen, toen Jacky Jacobse zijn broer weg stuurde die koelbloedig af rondde, maar arbiter Verbeek had als één van de weinigen buitenspel geconstateerd. Voor aanvoerder Fons Baart was dat het sein om de man in het zwart wat terzijde te staan. Die zat echter niet verlegen om diens goede raad en schreef Baart op. Lukte het HW niet Ben Thomaes te verslaan, Hoofd plaats laatste man Erik Ver- meere had meer geluk. Hij was het die 23 minuten na de pauze fel op de huid gezeten door de HW-aanvallers de bal in eigen doel duwde 2-1. Slechts 2 minuten later kon alles op nieuw beginnen toen Carlo Blommaert een misverstand in de Hoofdplaatdefensie af strafte met een diagonale schuiver 2-2. Elf minuten voor tijd zou Jacky Jacobse alle HW-illusies aan diggelen koppen. Hij sprong hoger dan alle Hulsternaren toen Werner Temmerman een vrije trap in het strafschopgebied liet neer dalen en kopte beheerst binnen 3-2. Tien spannende minuten zouden nog volgen waarin Jacky Jacobse nog werd opge schreven na het neerleggen van Ingo Dalmijn -ingekomen voor Giopanni Verbraeken- maar de thuisdefensie hield stand zij het dat de manier waarop niet de schoonheidsprijs verdiende. Door Rob van Deursen ZUNDERT - De organisatie van het Nederlands kampioenschap op de weg voor profs, amateurs en dames is bereid om volgend jaar al het Limburgse Geulle te verlaten. Huub Engelen van Majuna gaf gisteren tijdens de cyclo cross in Zundert toe, dat er, na de kritiek op het parkoers met de Slingerberg van de meeste vaderlandse profs, al ternatieven in de maak zijn. Engelen: „Ondanks het feit, dat wij graag in Geulle het tienjarig jubileum hadden willen halen, heb ik de KNWU inmiddels drie andere parkoersen aangeboden waar naar wij bereid zijn uit te wijken. Op 15 december wor den die trajecten gekeurd en een paar dagen daarna valt de beslissing". Huub Engelen biedt twee parkoersen buiten Limburg aan (Apeldoorn en Rheden) plus een in Zuid-Limburg (Valkenburg). „Dat bij Apel doorn is volgens mij te licht, maar we kunnen er altijd gaan kijken. Rheden op de Veluwe met de Posbank zou in mijn ogen een goed alter natief zijn. Valkenburg komt ook in aanmerking, maar met de Cauberg wordt het volgens mij nog zwaarder dan Geulle. Dus dat zal de heren mis schien ook wel niet aan staan". De Limburgse organisator, die Geulle als plaats van han deling nog niet heeft afge schreven, zal, als er wordt uitgeweken naar elders in Nederland, wel garanties eisen. „Ik koop van van KNWU een product en daarin zit het NK voor de profs ver pakt. De laatste twee jaar deugt de kwaliteit van dat profgedeelte niet. Volgens de coureurs omdat het parkoers niet geschikt is. Maar ik vraag me af waarom de ama teurs er dan jaar in, jaar uit wel een geweldige wedstrijd van kunnen maken. Afgelo pen keer, toen Van der Poel kampioen werd, ben ik tij dens de koers iedereen afge gaan om te vragen of er ein delijk iets kon gebeuren. Maar ook de ploegleiders weigerden in te grijpen. Post wilde niet voor Raas, Raas niet voor Post en Gisbers weer voor die twee niet. Dan ben je snel uitgesproken. Als we uit Geulle weggaan, loopt mijn organisatie meer finan cieel risico. Dus daar zal ook over gepraat moeten wor den". Voor het NK van 1989 is de KNWU van plan om het prin cipe van vrije inschrijving te hanteren. Engelen is daar niet bang voor, omdat hij er van uit gaat dat er weinig concur renten zich zullen melden. „Een NK, zoals wij dat in elk aar zetten, kost vier ton, waarvan 200.000 gulden direct naar de KNWU gaat als recht om te mogen organiseren. Wie is bereid om een jaar voor de zaterdag en zondag dat de coureurs in actie ko men, twee ton af te dragen? Dat zullen er niet veel zijn. Daarom denk ik dat wij nog jaren kunnen doorgaan. De KNWU heeft dat geld hard nodig en daarom staan we sterk". Aan de hand van Algemeen Directeur, zoals hij bij Antwerp FC genoemd wordt, Georg Kessler (rechts) verlaat Frans van Rooy onder ovationeel applaus het veld van de Bosuil. - foto michael kooren GEORGETOWN (RTR) - De regering van Guyana stelt een onderzoek in naar de verdwijning van bijna een heel voetbalelftaL Tien van de 27 spelers van de nationale selectie doken vo rige week in Los Angeles onder tijdens een kwalificatie toernooi voor de Olympische Spelen van Seoul. In juni bleven al drie voetballers achter in Florida bij een tussenlanding in Miami voor een toernooi op de Baha ma's. Volgens president Hamilton Green van Guyana is de verdwij ning van het tiental goed voorbereid. „De voetballers denken dat zij in Noordamerika rijk kunnen worden. Dit is een misverstand", vertelde Green zaterdag in de door de overheid gecontroleerde krant Guyana Chronicle, De president, die als portefeuillehouder van sportzaken een belangrijke rol speelde in de voorbe reiding van het team op de kwalificatieronde, zei ver schrikkelijk teleurgesteld te zijn. „De spelers hebben hun ploeg en land in de steek gelaten". Guyana verloor woensdag met 0-9 van Mexico. De re turnwedstrijd gaat waarschijnlijk niet door. De regering heeft de flink uitgedunde selectie namelijk teruggeroepen. MASSY (ANP) - Het Neder landse dames zaalhandbal team heeft vlak voor het be gin van de strijd om het we reldkampioenschap voor B- landen in de Bulgaarse stad Burghas een gevoelig ver lies geleden. Het lag echter niet op sportief vlak, van Frankrijk werd ge wonnen en verloren, maar op persoonlijk terrein. Marianne Bult maakte zaterdag in het Franse plaatsje bekend dat zij om privé-redenen niet zal deel nemen aan het toernooi. Dat was verrassend, omdat de speelster van de Amsterdamse vereniging OSC anderhalve week geleden bondscoach Ton van Linder had laten weten te rug gekomen te zijn op een eer dere beslissing niet mee te gaan naar Bulgarije. Voor de coach was er echter ook goed nieuws. Carla Kleinljens testte zondag in een duel tegen Frankrijk haar al maanden problemen opleve rende knie. De proef viel zo goed uit, dat de in de Noorse competitie uitkomende hand balster besloot alsnog mee te gaan. De aanwezigheid van de hoekspeelster bleek voor Oranje van belang. Na het ver lies van zaterdag (17-22) zege vierde Nederland zondag met 19-17. HAMBURG (DPA) - De Westduitse politie heeft za terdagochtend op verschil lende stations in totaal 113 supporters van Bayern München gearresteerd. De fans hadden op weg naar Hamburg voor het duel van hun club met HSV vernielingen aangericht in enkele treinen. De meeste supporters verkeer den onder invloed van alcohol. Zij zouden zo lang worden vastgehouden totdat de wed strijd voorbij zou zijn. Daarna zouden de vandalen naar Mün chen worden teruggestuurd. AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Rinus Michels heeft gisteren de selectie van het Nederlands elftal voor het over te spelen duel tegen Cyprus van woensdag teruggebracht tot zestien spelers. Van de oorspronkelijke negentien viel Hennie Meijer af, omdat hij zondag bij Ajax reserve was. Troost en Hiele spelen woensdag met Feyenoord de return in het UEFA-bekertoernooi tegen Le- verkusen. De zestien overgebleven spelers: Van Breukelen, Ronald Koeman, Van Aerle, Vanenburg, Gillhaus en Kieft (allen PSV), Menzo, Winter, Mühren, Van 't Schip en Bosman (allen Ajax), Van Tiggelen (Anderlecht), Silooy (Racing Paris), Gullit (AC Milan), Lankhaar (FC Den Haag) en Erwin Koeman (KV Mechelen).

de Stem | 1987 | | pagina 11