OOK ST. JANSTEEN OPNEMEN ALS REGIONAAL CENTRUM DE STEM Crossen in een enorme disco N DAG 7FFI AIM Jaarlijks ton nodig voor automatisering Fietspad naar Heikant in plan van provincie 9.450.- JK - HULST EACHERS' Weekenddienst Stern-redactie ZEEUWSE FANS VERGAPEN ZICH AAN PARIJS' MOTORCROSS SPEKTAKEL PLAATSELIJK NIEUWS MARKTEN EXAMENS A12| 23FEBR/88 10% Korting. HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst zijn het er niet mee eens dat Sint-Jansteen in het nieuwe streekplan Zeeland is ge schrapt als 'regionaal cen trum'. VI ORG EN I Kampioenendag hr. JANSEN I duiven Hulst opleidingen: KELMEISJE OEPKRACHT SBROECK BV. Koren verzorgen kerstzangavond voor het ^oord-Brabanl I Goes: Jan Jansen. Smak geld 'Een goeie' Deux Cola Gehelmde helden Commercie Niet stil Axel Clinge Heikant Hulst St.-Jansteen Terhole UIT PLAN B EN W HULST BLUKT: Te krap Geen dekking HULST DRINGT AAN BIJ GS: Alternatief DE STEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 5 DECEMBER 1987 T22 !-TEL. 01150-14207 een goed advies kost niets. naar het warme Spanje, r in de kou, maak hem nu Saterdag v.m. open. WEEKAANBIED1NG: Hulst vecht streekplan aan Ze willen dat Hulst en Sint-Jan steen tezamen in het plan wor den opgenomen als regionaal verzorgend centrum. In het vo rige streekplan was dat nog wel het geval. Voor Hulst is dat etiketje van groot belang, vanwege het gemeentelijk be leid om te zijner tijd de kernen Hulst en Sint-Jansteen aan elkaar te bou wen. De reden dat de provincie de geza menlijke kernen als regionaal cen trum heeft geschrapt, is de inkrim ping van het uitbreidingsplan Tragel. Dat is zodanig in omvang beperkt, dat er vooralsnog de komende jaren geen sprake zal kunnen zijn van het aan- eenbouwen van beide kernen. Ook de huidige status van de rijks weg 60 die tussen Hulst en Sint-Jan steen loopt en de gevolgen van de wet geluidhinder vormen grote belemme ringen voor het aaneen groeien van de twee plaatsen. Gezien de ontwikkelingen in de uitbreidingsplannen Roskamstraat Sint-Jansteen en Tragel, waartoe ook Sint Jansteen-noord behoort, is er volgens burgemeester en wethouders echter alle aanleiding om de twee plaatsen alsnog gezamenlijk als groeikern in het streekplan op te ne men. Het gebied tussen rijksweg 60 en de voormalige vuilstortplaats van Sint- Jansteen is nu nog in het plan Tragel opgenomen met een agrarische be stemming. Maar uitgaande van de reële cijfers zal dit gebied volgens B en W toch of een jaartje of vijf voor woningbouw aan bod komen. Mo menteel is er in het plan nog een ca paciteit van ongeveer 300 woningen. Dat moet volgens het college voor een periode van vij f j aar genoeg zij n. Daarnaast willen B en W dat in het streekplan alvast rekening wordt ge houden met hernieuwde bouwplan nen aan de oostkant van Hulst. Daar verrees een aantal jaren geleden het plan Moerschans. Vanwege het nieuwe beleid om de woningbouw aan de andere zijde van Hulst voort te zet ten, is dat plan toen niet helemaal uit gevoerd. De gemeente heeft er nog zo'n vijftien hectare grond liggen. B en W willen de plannen voor dat ge bied weer uit de ijskast halen. Te meer, omdat er nu weer een markt is voor wat grotere bugalowpercelen. En daarvoor, zo menen B en W, leent dat gebied zich uitstekend. MAAT rood Onze verkoopmedewerker dhr. De Ruyter verwacht u. DE PRIJS INBEGREPEN - Tel. 01140-13524 roepsopleidingen en idrijfstrainingen sgeersstraat 22, iddelburg 01180-37007 resse (div. richtingen) Dniste ch informatrice se in de avonduren; i tentamenblokken 1987 van 13.00 -16.00 uur. >rochure, Telefonische op- 19.00-12.30 uur. hebben wij plaats voor ij-ervaring r de winkel ialist llSt /11370 Van onze duivensportmedewerker HULST - De Concours Combinatie Hulst houdt morgen (zondag) een inter nationale kampioenendag van postduiven. Dit keer in twee lokaliteiten van in Hulst gevestigde postdui venverenigingen. De duiven worden tentoongesteld in De Stadsherberg, waar in de middaguren ook een ver koping van bonnen plaats- vind, die om 14 uur begint In café Blommaert, op een steenworp afstand daar van daan, wordt een gezamelijke maaltijd gehouden met de hul diging van de kampioenen van de kring Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Daar zal ook een vertegenwoordiger van het ge meentebestuur van Hulst de j door de gemeente Hulst be- schikbaar gestelde ereprijzen aan de winnaars uitreiken. Ook dit jaar wordt aan dit I evenement deelgenomen door een zestigtal prominente post- duivenhouders uit Zeeland en België, die met een stand van I vier duiven aanwezig zijn. Van onze correspondente AXEL - In de gerefor meerde Kerk aan de Kerk- dreef in Axel wordt woens dag 9 december een kerst- zangavond gehouden. Twee koren werken aan deze avond mee. De zangvereniging Hammaal- oth uit Terneuzen en de Christelijk gemengde zangver eniging Asaf uit Axel. De koren worden geleid door Theo Voor berg en Anton de Kort. Op het programma staan kerstcomposities van Buxte- hude zoals de Adventscantate 'Kommst Du Licht der Heiden'. Ook worden er werken gezon gen van Dedekind, Bach, Han del, Brakman en De Klerk. Instrumentale medewerking wordt verleend door de orga nist Jos Verpoorten en dwars- fluitist Ludwig Lapauw. Beide musici zijn als docent verbon den aan de Zeeuwse Muziek school. Zij spelen werk van Bach, Mozart en Messiaen. uitvoerende dienst, werkzaamjj teitsbeheer van water, verdedig1 laat bestaat uit een directie-sec iterstaat), M(milieuzaken), N(nal irganisatie ondergebracht. De Wj (provinciale griffie, provinciale»! /ijzigd. Deze reorganistatie krijgt>1 den geplaatst: onder functionele leiding van g. De opleiding tot muskusratten1» len onder leiding van ervaren f™ ook buiten de provincie, aken: c'hting (5%); erzoek (5%). voor het natuurgebeuren; ar van het faunabeheer van de ijken en waterlopen; i betrokken zijn bij de selectie en or deze voltijd-functie bedraagi jan leeftijd en ervaring mimo1 Ï.736.- (schaal 4 functienivea^ iwelijke medewerkers in provin 3n uitgenodigd om te solliciteren. Abrahamse, tel. 01180-359A1 orden gezonden aan de hoofd1 id. middelburg, tel. 01180-3592" Voor redactionele zaken, dus niet voor advertenties of bezorgklachten, kan dit weekeinde contact worden opgenomen met Eugene Verstraeten. Telefoon 01140-16755, b.g.g. 01153- 1534. Zondagmiddag 01150- 17920. °*0BIAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND j Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. I Adressen en telefoon- nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie I Jetneuzen: Rein van der I Melm (editie-chef), Romain I *an Damme, Frank Deij, I jjonny van Gremberghe, I nonald Verstraten. Cor de I «oer (foto), Ton Koomen I (sport). hulst: Eugène Verstraeten, [J°ep Trommelen. I Advertentie-exploitatie J Inspecteur Zeeland: 95839°"' privétel 0115°- [87.10 Supercross is het mo derne circus. De beste motorrijders ter wereld nemen het tegen elkaar op in overdekte stadions, op circuits die voor het nodige spektakel zorgen. Laserstralen, stoere rock muziek, vuurwerk, schaars geklede meiden en show, show en nog eens show omlijsten het geheel. Het laat zich geen drie keer raden dat de sport uit Amerika is ko men overwaaien. Ieder jaar is er in Parijs zo'n Supercross. Terneuze- naar en motorcrosslief hebber Herman Muller was daar drie jaar gele den voor het eerst en raakte zo onder de in druk, dat hij busreizen besloot te organiseren. Afgelopen woensdag ver trokken er drie bussen uit Axel naar Parijs. Door Joep Trommelen PARIJS - De zon prikt hel oranje door de Axelse och tendnevel. In het clubhuis van Motorcrossvereniging RES druppelen de eerste rei zigers binnen, met slaap in hun ogen. Veel leren jacks, motoremblemen, spijkerbroe ken en gympies. Nauwelijks twaalf uur later zitten ze in het Palais Omnisports Paris Bercy, een ultramoderne sporthal die voor de gelegen heid is volgepakt met 15.000 uitzinnige crossliefhebbers. „Ik denk dat we volgend jaar met wel vier of vijf bussen kunnen gaan, als ik op de re acties afga", zegt Muller weer twaalf uur later. Parijs in een dag. Honderdveertig motorcross- liefhebbers spoeden zich rich ting lichtstad. Onder hen niet alleen leden van RES, maar ook twintig Belgen en fans uit andere delen van Zeeland. Herman Muller's initiatief is intussen wijd en zijd bekend in het wereldje. Twee jaar ge leden ging hij met de Schoon- dijkse crosser Jacky West dorp naar Parijs. Een jaar la ter reden de eerste bussen. Opvallend is dat de belang stelling niet uit één hoek komt: jong en oud en opval lend veel meisjes en vrouwen zijn present. Onderweg, bij een tussen stop bij een Frans wegrestau rant, heeft een aantal mensen een Frans motormagazine ge kocht waarin Paris Bercy uit gebreid wordt belicht. De 'piste' staat er in prachtige vierkleurendruk afgebeeld en lijkt inderdaad meer op een circustent dan op een motor- circuit. Crossen in de disco. De gladiatoren die straks het motorgeweld mogen ontkete nen staan in volle glorie in het blad afgebeeld. Westdorp, de twee Nederlandse toppers John van den Berk en Dave Strijbosch, maar ook een le gertje Amerikanen dat straks ongenadig toe zal slaan. Al thans, daar is iedereen het over eens. Want Supercross is immers afkomstig uit Amerika. Ruim tien jaar geleden ontdekten de Amerikanen dat om het publiek te blijven boeien, een sport steeds meer moet bie den. Zo ontstond het kleur rijke circus, dat haast be zwijkt onder de sponsordruk. Overal, behalve op het zand, zijn namen van geldschieters te vinden. Uitzending op tele visie van een supercross geeft weieens problemen vanwege de overdaad aan reclame. Maar dat zal de Zeeuwse af vaardiging een zorg zijn. In Parijs zeurt men tenminste niet over 53 decibel geluids overlast waarmee het Axelse terrein kampt. Paris Bercy zijn haast heilige woorden en wie er vorig jaar ook bij was, spreekt onderweg in de bus met lyrische bewoordingen over wat er straks te zien zal zijn. Jammer alleen dat Super cross nog 'nergens voor mee telt'. Er is bijvoorbeeld geen apart wereldkampioenschap Supercross. De rijders verdie nen een smak geld per ge beurtenis; de enige manier om de cracks uit de USA naar Europa te halen. Zij leiden een slopend leven. Zo kwa men de Amerikanen die in Parijs reden rechtstreeks uit Japan. Een van hen, die niet zo goed presteerde, ver klaarde zij falen dan ook door te wijzen op de opgelopen jet lag. Wat maakt supercross nou zo aantrekkelijk? Volgens Her man Muller, terzijde gestaan door ene Jaap, gekleed in een shirt met de naam van John van den Berk, zijn daar wei nig twijfels over mogelijk. Supercross is veel spectacu lairder dan de andere takken van motorcross. „In zo'n sta dion heb je meteen een over zicht over het veld, de hinder nissen zijn spectaculairder en de beste van de wereld zijn aanwezig", zegt Muller. Jaap: „En die Amerikanen, hè. Die zijn al veel langer bezig dan de Europeanen. Die zullen wel weer toeslaan. Ricky Johnson, let daar meer eens op. Dat is ongetwijfeld de beste. Nee, Strijbosch en Van den Berk mogen de finales misschien wel halen, winnen kunnen ze alleen als de ande ren fouten maken". Jaap stelt trots zijn zoon voor, die is nu ook op zijn eer ste motor bezig. „Dat wordt een goeie, let maar op!" Zoon lief kijkt stoer maar dank baar naar zijn vader. „Maar dat Parijs, dat is fantastisch", vervolgt Jaap. „Zelfs de Ame rikaanse bladen schrijven er over dat het uniek is. Als er daar iets gebeurt, worden ze gelijk knettergek". De Vlaamse buschauffeurs brengen het gezelschap veilig naar Parijs, 's Middags is er een toeristische rondrit en worden de crossliefhebbers een paar uur 'losgelaten'. Een aantal heeft vorig jaar een leuk kroegje ontdekt en be sluit 's avonds met de metro naar het sportpaleis te ko men. Montmartre, Place Pi- galle en de Sacre Coeur liggen in de wandelroute. Café Chez Eugene is voor een groep de plaats waar de koffie en het bier klaar staan. Ze blijken er zelfs gueuze te schenken, zeer Jacky Westdorp, zijn entree was bescheiden. naar de zin van een drietal oudere heren, al slaan ze van de rekening stijl achterover. Een meisje laat zich tekenen door een van de kunstenaars van Montmartre. Een ander wil wel, maar haar vriend weigert over de brug te ko men. „Dan laat maar". Geconfronteerd met de parkeerproblemen van de bus roept iemand: „Da's nog eens wat anders dan de Axelse straat, hé?". Weer een ander roept, Verona's Harry Ver- meegen imiterend: „Tiet veur een pafkel". Een kreet die de hele dag terug zal keren, de stemming zit er in. Axel in Parijs. Een uur voor de aanvang van het crossgebeuren, een café tegenover het Palais Omni sports. Een wat oudere man staat aan de bar met een pilsje in zijn handen. Hij kijkt op als hij hoort dat 'de krant' een verhaal over de reis gaat maken. „Weet je wat het is; de motorsport heeft niet zo'n goede naam, door de ongeluk ken die er weieens mee ge beuren. Ik ben nu vijftig, maar zat al op een motor toen ik veertien was. Ik reed en besefte nooit de gevaren, on danks de waarschuwingen van mijn ouders. Die maak ten zich weieens bezorgd, en ik vond dat maar onzin. Ik heb nu zelf twee zoons, die sinds enkele jaren ook rijden. Nu besef ik pas wat mijn ouders vroeger voelden. Het is inderdaad een sport waar bij je voorzichtig moet zijn. Aan de andere kant: ook bij andere sporten gebeuren er ongelukken. Het wordt wei eens overdreven. Het blijft toch een prachtige sport". Tijd om naar de poorten van het Heiligdom te gaan. Het enorme sportpaleis ziet eruit als een vliegende scho tel; typisch een van de presti- ge-objecten waarmee Parijs de laatste tien jaar is volge stouwd. De Nederlandse af vaardiging gaat naar binnen. Snel nog een hapje eten uit de magnetron of een sanitaire stop. „Doe mij maar deux co la". Binnen in de zaal dreunt de muziek en klinken de gastoe- ters. De presentatie van de rijders begint, de gehelmde helden van het de 250 cc dui ken op uit de catacomben. Dan doven de lichten en zet de man die de muziek ver zorgt de volumeknop nog ver der open. Electrische gitaren scheuren het dak bijna open. Bengaals vuur zet het circuit in een rode gloed. Laserstra len doorboren de herrie. Een lichtshow die The Rolling niet zou misstaan flitst aan en uit. Het spektakel is begonnen. 'Shakedown', een opzwe pend nummer van Bob Seger uit de film Beverly Hills Cop II, is het thema van de avond dat telkens terugkeert. De speaker brult door de micro foon. Een voor een komen de rijders binnen. Dave Strij bosch en John van den Berk zitten op een podium onder een parasol, recht onder het dak van de zaal. Langzaam en onder stormachtig gejuich Axel in Montmartre. FOTO'S WIMKOOYMAN dalen zij uit de hemel neer. De Hollanders zijn populair in Parijs. De Amerikanen ko men in een Cadillac, begeleidt door Harley Davidson. Vuur werk ontploft. De camera's van Veronica zullen hier ze ker zijn, is een door het hoofd flitsende gedachte. Maar het toppunt is de en tree van Ricky Johnson, The Bad Boy en The Too Hip Kid zoals zijn fans hem noemen. De op aarde levende God van de Supercross. Terwijl de Amerikaanse sterren op het zand worden geprojecteerd stelt de gezette speaker in glansoverhemd hem voor. Uit een reusachtige metalen hand die zich langzaam opent komt hij tevoorschijn, de armen in de lucht stekend. „Rikkieeee Jooohnsooooon!!!", blèrt de speaker met zwaar Frans ac cent. Jacky Westdorp, de man uit Schoondijke, stak eerder bescheiden zijn duim even op in de richting van het vak waar de Zeeuwsvlamingen zitten. Hij heeft ze opgemerkt. Met open monden zitten ze te kijken. Een opmerkelijk ver schil met Johnson's intocht. Maar ja, een Zeeuwsvlaming is gelukkig geen Amerikaan. Boven de piste hangt een raar geel-zwart voorwerp, zonder duidelijke functie lijkt het. Na enige tijd wordt wel dui delijk waar het om gaat. De Supercross Parijs Bercy staat in het teken van een elec- trisch scheerapparaat, waar van een meterslang plastic opblaasmodel onder het dak van het sportpaleis hangt. „Le Razwaaaar Treeesèeer", her haalt onze speaker een keer of tien. Onze Eindhovense gloeilampenfabriek die ook gespecialiseerd is in het op moderne manier verwijderen van baardharen steekt erach ter. Natuurlijk, de commercie. Via kwartfinales, halve fi nales en de grote finale wordt Ricky Johnson de voorspelde winnaar. Het gebeuren duurt tot na middernacht. En inder daad, Supercross is zeer spek- taculair en houdt de toe schouwer voortdurend ge vangen op het puntje van zijn stoel. Als de Nederlandse deelnemers hun gashendel opentrekken, komt er een golf van enthousiasme over het gezelschap van Herman Mul ler. Maar de vraag dringt zich op in hoeverre er hier nog sprake is van een echte sport en niet van een circus waarbij het meer gaat om een perfecte regie, waar voor het vele geld (een kaartje kost ruim zestig gulden), en de inkomsten van sponsor en rijders. Jaap, die eerder uit de doeken deed hoe de sport uit Amerika is komen overwaaien, laat daarover geen misverstanden bestaan. „Het is echte top sport, zonder meer. Je ziet de besten van de wereld. Als wij op zo'n motor zouden rijden, zouden we verongelukken. Er is inderdaad veel show bij. Maar dat maakt het aantrek kelijker. Die twee dingen gaan samen. Het een gaat niet ten koste van het ander". Tegen half een is het afge lopen. De plotselinge stilte suist na in de oren. De Parijse nacht is koud, kouder dan in Nederland. In de bussen is de stemming wisselend. De een is nog steeds in de ban va het gebeuren, de ander is alleen maar moe. Maar ieder vond het weer prachtig. „Tiet veur een pafke", klinkt het weer. Een stel overmoeibare Axe laars gaat op zoek naar het bier in de koelkast van de bus. Er wordt gelachen, ge schreeuwd en een incidentele boer verhoogt de feestvreug de. Tot in Axel zal het niet meer stil worden. HENGELEN - De hengel- sportverenigin GOA (Geduld Overwint Alles) hield voor de leden een hengelwedstrijd op de kleine kreek. Het was de laatste wedstrijd in dit sei zoen en gevist werd in kop pelverband. Winnaar werd het duo R. Martens-E. de Man met 1600 punten voor M. de Wit-F. Lippens die 1300 pun ten verzamelden. 3. W. Mar- tens-A. Coone 830, 4. D. de Putter-R. de Wolf 680, 5. E. Parmentier-A. van den Berghe met 620 punten. NKV VROUWEN - De vrou wenbond NKV zal maandag 7 december in zaal De Trouba dour een voorlichtingsavond houden. J. van den Broeck zal op deze avond een nadere uit eenzetting geven over Grand Marnier. Aan het eind van de avond wordt er een snelloterij gehouden. De avond begint om 19.30 uur. ADVENTSVIERING - De Katholieke Bond voor Oude ren houdt dinsdag 8 december in het gemeenschapshuis Malpertuus een adventsvie ring. De dienst zal geleid worden door pator Jo van der Heyden. Na de dienst zal W. Bauwens, bestuurslid van het streekmuseum De Vier Am bachten, dia's vertonen over de Belgische Begijnhoven en de voornaamste gebouwen uit Antwerpen, Gent en Brugge. De middag begint om 13.30 uur. BEJAARDENSCHIETIN G - Donderdag 10 december is er een bejaardenschieting in 't Heike, aanvang 13.30 uur. OUD PAPIER - De voetbal vereniging HW'24 haalt van daag (zaterdag) oud papier op. Dit keer gebeurt dat in de wijken binnenstad, Dullaert- wijk en Saxhavenstraat en omgeving. BEJAARDENSCHIETING- Woensdag 9 december houdt de schuttersociëteit Groot Hulst een bejaardenschieting in café De Kroon, aanvang 13.30 uur. KVO - De Katholieke Vrou wen Organisatie komt maan dagavond bijeen in het ge meenschapscentrum De Wa rande. Mevrouw Barbé- Buijse laat zien hoe smake lijke en gezonde hapjes klaar gemaakt wordea De avond begint om 19.30 uur. SINTERKLAAS - Op zijn verjaardag brengt Sin terklaas vandaag (zaterdag) een bezoek aan Terhole. Hij wordt om 14 uur door de fan fare Excelsior opgehaald bij de Notendijk. Vervolgens wordt de Sint om 14.15 uur in het dorpshuis verwacht. De kinderen hebben allemaal een brief gekregen van de Sint met de vraag of ze hem wellicht over het een of ander willen spreken of wat willen vertellen over wat ze het af gelopen jaar hebben meege maakt. Via de school zijn er heel wat aanmeldingen bin nen gekomen. Uiteraard is er voor alle kinderen een ca deautje. AMSTERDAM, 4 dec. - Aardappeltermijnmarkt: In Bintje 50mm wer den 123 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ19,00 tot ƒ18,60 per 100 kg. De stemming was prijshoudend. VLISSINGEN - Stichting Insti tuut Gezondheidszorg, opleidin gen TGO', geslaagd voor Specia listisch verpleegkundige Oplei ding Obstetrie en Gynaecologie: mw. A.M.A.L. Bek, St Liduina- ziekenhuis, Hulst; mw. C.E. den Doelder, Julianaziekenhuis, Ter neuzen; mw. J.J. Langeraar, Stichting Oosterscheldezieken- huizen, Goes; mw. W.P.E. van der Linde, Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis, Zierikzee; mw. M.E. Mandemaker, Stichting Streek ziekenhuis Walcheren, Vlissin- gen; mw. D.A.M. Oomen, Fran- ciscus ziekenhuis, Roosendaal; mw. J.C. Oostindiër, Stichting Oosterscheldeziekenhuizen, Goes; mw. M.L.L.M. van Rijen, St. Antoniusziekenhuis, Oost burg; mw. M.E. de Ritter, Julia naziekenhuis, Terneuzen; mw. M.J. Wolf, Stichting Streekzie kenhuis Walcheren, Vlissingen. Van onze verslaggever HULST - De gemeente Hulst moet de komende jaren zeker 100.000 gulden per jaar reserveren om de kosten van de automatisering te kunnen bijbenen. Dat blijkt uit de nota automati- secretarie-afdelingen een ver sering die de gemeente deze eiste is. Nog eens een reden te meer, zo meent het college, om die centrale huisvesting zo snel mogelijk te realiseren Voor volgend jaar staat de gemeente al meer dan 150.000 gulden aan investeringen te wachten automatisering. Voor ruim 20.000 gulden daarvan zijn geen dekkingsmiddelen aanwezig. B en W hopen echter van het rijk nog een tegemoet koming te ontvangen als bij drage in de kosten voor de automatisering van de bevol- kings administratie. week heeft gepresenteerd. Vorig jaar en ook voor 1988 is een bedrag van vijftig mille uitgetrokken, maar die stelpost is volgens B en W te krap. Met het geld kan trouwens nog niet eens alles betaald worden. Voor verschillende projecten zal nog eens afzonderlijk in de beurs moeten worden getast Bij de heroverweging van de gemeentelijke uitgaven willen B en W dan ook dat voor de automatisering structurele ruimte wordt geschapen. Voortschrijdende automatise ring betekent ook meer effi ciëntie en daardoor kostenbe sparend werken. Volgens B en W is dat nu echter nog in cij fers uit te drukken. Wel staat vast dat bij de automatisering een centrale huisvesting van de Naar verwachting zullen de automatiseringskosten in 1989 175.000 gulden bedragen. Be halve het jaarlijkse bedrag van 50.000 gulden zijn daarvoor nog geen dekkingsmiddelen aan wezig. Van onze verslaggever HULST - De gemeente Hulst gaat er bij gedeputeerde sta ten op aandringen om het al lang gewenste fietspad van Hulst naar Heikant alsnog in het provinciaal fietspaden plan op te nemen. Dat plan geeft onder meer een opsomming van die projecten die de komende tien jaar voor uitvoering in aanmerking ko men. De reden dat het pad Hulst- Heikant er niet op voorkomt, zit hem in het feit dat de route door de bebouwde kom zou voeren. Het aansluitende stuk van 1,6 kilometer dat van Hei kant naar Koewacht voert is wel in het plan opgenomen, omdat het daar wel buiten de bebouwde kom valt De aard en de intensiteit van het verkeer op de route Koe wacht-Hulst maakt volgens burgemeester en wethouders een scheiding tussen snelver keer en langzaam verkeer ge wenst. Omdat de gemeente geen geld heeft, kan er nog steeds geen oplossing geboden worden voor de gevaarlijke si tuaties die soms ontstaan. Bij de vaststelling van het be stemmingsplan Heikant is naast een fietspad langs de be staande drukke weg ook een alternatieve route geopperd. Die gaat voor een groot deel achter de bebouwing langs en valt dus grotendeels buiten de bebouwde kom. Reden voor B en W om, onder het uitspreken van bezorgdheid over de ge vaarlijke situaties, er bij de provincie op aan te dringen dat in het fietspadenplan alsnog rekening wordt gehouden met die 'alternatieve' route.

de Stem | 1987 | | pagina 19