Zeeuwse cijfers liegen niet 'Leerplichtwet is dwangmiddel' Ontslagen bij chemisch bedrijf M T beperkt ALLEEN MOGELIJKHEDEN VOOR TIJDELIJKE OPVANG Dijkgraven willen nu ook meer geld Bejaarde volksdansers vieren koperen jubileum KORT ZEEUWS SCHIETINGEN WmmË 'ptee vtut DEN DIEJ PLAATSELIJK NIEUWE 1 DE STEM VAN ZEELAND 4 ZATERDAG 28 NOVEMBER 1987 AARDENBURG - De vormingscentra Hedenesse in Cadzand en het Van Eeghenhuis in Aarden burg zijn niet geschikt voor de opvang van asiel zoekers voor langere termijn. Niet geschikt Met Uit West naar ballet Bevestiging Verkeer op rijksweg 61 vier uur gestremd PROVINCIE TELT 17.000 PROBLEEMDRINKERS Oostburg Hoofdplaat Oostduitsers te gast in Oost-Souburg Groede (°lle laag kreeg van onder VERZUIM ALS ZE GEEN ZIN HEBBI Kampioenschs 1987 van PV Nog Sneller T20 VLISSINGEN (ANP) - Bij het chemische bedrijf M T International Inc. in Vlis- singen-oost worden niet 34 maar slechts negentien per soneelsleden ontslagen, van wie negen gedwongen. De resterende tien 57-jarigen verlaten vrijwillig het bedrijf met een salarisaanvulling en pensioenregeling. Dat is vol gens FNV-districtsbestuurder H. Vegting het resultaat van onderhandelingen tussen de bonden en de directie. Het per soneel wordt donderdagavond op de hoogte gesteld. Aanvankelijk zou het bedrijf definitief zijn deuren moeten sluiten doordat het hoofdpro- dukt TCTH, een bestrijdings middel voor de gewassen, begin augustus met onmiddellijke in gang uit de handel moest wor den genomen. Het produkt ver oorzaakte geboorte-afwijkin gen bij konijnen en gevreesd werd dat het ook schadelijke gevolgen zou kunnen hebben voor zwangere werkneemsters die tussen de bespoten gewas sen moeten werken. De moedermaatschappij van M T in het Amerikaanse Wilmington zag aanvankelijk geen kans haar dochter in Vlis- singen open te houden. Volgens Vegting hebben directie en vakbondskader daarop een ac tie ontketend met als resultaat dat een totaal nieuw produk- tenpakket voor het bedrijf kon worden aangetrokken. Het be drijf kan nu met 151 mensen blijven doordraaien. De bonden hebben deze week een CAO afgesloten voor twee jaar. Daarin wordt uitgegaan van een zeer beheerste loonont wikkeling met alleen in het tweede jaar een loonsverho ging van één procent. Dat is volgens Vegting het offer dat het personeel moet brengen om aan het werk te kunnen blij ven. Asielzoekers niet in centra Van onze verslaggever Wel kunnen de instellingen vluchtelingen, die door de rijksoverheid naar West-Zeeuwsch-Vlaanderen gediri geerd worden, tijdelijk onderdak verschaffen. De drie gemeenten in de regio moeten daarna voor geschikte woongelegenheid zorgen. Voorzitter H. van den Berg van het bestuur van het Van Eeg henhuis in Aardenburg liet gis teren weten dat het vormings-' instituut 'onmogelijk asielzoe kers permanent onderdak kan verschaffen'. „We zitten gewoonweg vol. In huis worden tal van cursus sen gegeven en daarvoor heb ben we alle beschikbare ruimte nodig. Mogelijk zouden we en kele asielzoekers voor een paar dagen onderdak kunnen ver schaffen, maar dan houdt het ook op," aldus Van den Berg. Ook Nico Peterse, directeur van het oecumenisch vor mingscentrum Hedenesse, achtte zijn instituut niet ge schikt voor langdurige opvang. „Wat wel zou kunnen is dat wij asielzoekers eventueel in een eerste fase kunnen opvangen. Zeg voor één a twee weken. Wij zouden dan kunnen zorgen voor begeleiding, waardoor de instap in de reguliere maat schappij voor die mensen wat makkelijker zou worden," al dus Peterse. Zorg dragen voor de eindopvang is volgens direc teur Peterse onmogelijk. De stellingname van de twee vormingscentra in West- Zeeuwsch-Vlaanderen bete kent een streep het alternatief Van onze correspondente OOSTBURG - De Stichting Uit West gaat dinsdag met de bus naar een klassieke balletuitvoering. In de Eli- sabethzaal in Antwerpen voert het Ballet van Parijs het beroemde 'Zwanen- meer', een ballet in vier ak ten op muziek van Tjai- kovsky op. Internationale sterdansers en ballerina's zorgen voor een onvergete lijke avond. De Uit-bus vertrekt om 18.30 uur vanaf het Ledelplein in Oostburg. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. De uit voering begint om 20.30 uur.Re- serveren kan nog via den Hoekzak. Zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en maandag en dinsdag van 9.30 tot 11.30 uur. dat de Aardenburgse raads fractie Gemeentebelangen donderdagavond ter berde bracht. Fractievoorzitter W. van Helden vond dat het ge meentebestuur van Aarden burg de mogelijke opvang van asielzoekers door de vormings centra eens moest onderzoeken. Voor burgemeester E. Jong- mans, die er donderdag vanuit ging dat de instellingen niet voor opvang in aanmerking kwamen, betekende de reactie van de instituten een bevesti ging van de mening van het college. „Formeel is er nog geen overleg geweest tussen ge meentebestuur en de besturen van de instellingen, maar zoals bekend lijkt het ons ook onmo gelijk dat Hedenesse en het Van Eeghenhuis voor opvang in aanmerking komen. Bevesti gen de instellingsbesturen dit naar ons toe, dan zullen we ons voorstel met onze bevindingen aanvullen en in december op nieuw in de raad aan de orde stellen," aldus Jongmans. Van onze correspondent BIERVLIET - Het verkeer op rijksweg 61 tussen Bier vliet en Hoek is gisteren tussen 16.00 en 20.00 uur in beide richtingen gestremd geweest en werd door de po litie omgeleid via Philippi ne. Oorzaak van de stremming was een op de rijksweg gekan telde vrachtwagencombinatie van de firma Bron uit Water landkerkje. Vermoedelijk door het rijden met een te hoge snel heid kwam de in de richting Terneuzen, met puin beladen vrachtwagencombinatie in een bocht naast de weg in de berm terecht en kantelde. Daarbij werd de bestuurder J.B. uit Waterlandkerkje licht gewond. Terwijl Rijkswaterstaat de puin opruimde, werd de vrachtwagencombinatie weer in het rechte spoor gezet. Een karwei dat vier uur tijd verede. Van onze verslaggevers MIDDELBURG - De dijk graven van de drie water schappen in Zeeuwsch- Vlaanderen en die op Tho- len en Walcheren willen meer salaris. Ook een zeven gezworenen (dagelijks be stuursleden) willen verho ging. Na een weigering van Gedeputeerde Staten op hun wensen in te gaan heb ben ze een AROB-proce- dure aangespannen. Die zaak dient op 8 december voor de eerste keer in Mid delburg. Enige tijd geleden kregen de hoofdambtenaren (chef techni sche diensten en griffiers) na een functiewaardering een fikse salarisverhoging. Tot nu toe was de wedde van een wa terschapsbestuurder gekoppeld aan het inkomen van die hoofdambtenaren. Deze keer gingen die er dus weer op voor uit, maar nu lieten GS de be stuurders niet volgen. Het dagelijks bestuur van de provincie, met in hun midden een oud-dijkgraaf, liet de wa terschapsbestuurders weten grote moeite te hebben met de opwaardering van de wedden omdat die 'niet zouden bijdra gen aan het creëren van even wichtiger salarisverhoudingen tussen min of meer vergelijk bare functies bij overige pu bliekrechtelijke lichamen.' Met name de vergelijking van de omvang en zwaarte van de taak van dijkgraven met die van burgemeesters van de gro tere Zeeuwse gemeenten - af gezet tegen wat beide functio narissen verdienen - gaf GS 'geen vrijheid de wedden van de waterschapsbestuurders op te waarderen'. Met andere woorden: GS vinden dat de dijkgraven, die in een salarisschaal van 4700 tot 7700 gulden per maand zit ten, genoeg verdienen voor wat zij werkelijk uitvoeren. GS bo ren hiermee de dijkgraven en kele duizenden guldens per jaar door de neus en de gezwo renen een bedrag van 1000-1500 gulden per jaar. De 91-jarige mevrouw Janssen op de IJzendijkse dansvloer. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever IJZENDIJKE - Meer dan zestig bejaarde volksdan sers maakten vrijdag hun opwachting in het Hof van Koophandel in IJzendijke voor de viering van het koperen jubileum van de dansgroepen voor ouderen uit Aardenburg, Zuid- zande en Breskens. Nadat de koffie met de ge bruikelijke gebakjes genut tigd waren, begaven de oude ren zich naar de dansvloer. Daar werd met enthousiasme de Anna-polka van Strauss gedanst en enkele moderne dansen op muziek van Julio Iglesias en Pierre Kartner. Volgens Gerda Maenhout- Begijn, een van de stuwende krachten achter het volks dansen voor ouderen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft het volksdansen voor de 65-plussers de laatste jaren een enorme vlucht gekend. „Iets waar wij niet alleen blij mee zijn, maar de ouderen zelf ook. Veel mensen zijn van mening dat ze door het dansen veel fitter geworden zijn," aldus de groepleidster. De dansgroepen van Aar denburg, Zuidzande en Bres kens werden 12% jaar gele den opgericht op aandrang van enkele bejaarden. Bin nen een jaar was de belang stelling dusdanig dat er drie groepen van elk twintig per sonen waren. In heel Zeeuwsch-Vlaanderen dan sen tegenwoordig wekelijks zo'n 500 bejaarden. In IJzendijke werden tij dens het feest de leden van het eerste uur de dames Jan sen (91), De Hullu, De Marré en Beun uit Aardenburg in het zonnetje gezet. De middag werd verder bijgewoond door dansgroepen uit Eede en Oostburg. HET ZEEUWS Consulta tiebureau voor alcohol en drugs (ZCAD) bestaat der tig jaar. Om dat op pas sende wijze te vieren hield het ZCAD in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg een themabijeenkomst. Tussen half twee en vijf uur 's middags vroegen acht sprekers aandacht voor alcohol in Zeeland. Na afloop kon er in het aan grenzende restaurant na gepraat worden over het gebodene. Onder het genot van een kopje koffie enalcohol. Door Romain van Damme CIJFERS LIEGEN niet. Zeeuwse cijfers ook niet. Tel kens weer blijkt dat het alco holprobleem groot is. Anno 1987 zijn de cijfers bijzonder alar merend. Per hoofd van de be volking verdwijnt er jaarlijks 104 liter bier, zeventien liter wijn en drie liter gedistilleerd door het keelgat. Ten opzichte van 1960 is drie keer zoveel. Ongeveer 800.000 probleem drinkers zijn er. Zeeland telt ongeveer 17.000 mensen die problemen met alcohol hebben Tussen al die cijfertjes door, vertelden acht genodigden van het ZCAD hun verhaal. Veel verrassende uitspraken vielen er niet te noteren. Al gooide de Vlissingse huisarts F. van de Berg er een aantal stellingen tegenaan die zeker niet alle daags is. „Maak van het alcoholpor- bleem een gezondheidspro bleem", stelde hij. „We zien het nog altijd als een sociaal pro bleem. De drinker zelf ziet dat niet. Als je het over de gezond heidsboeg gooit, kun je hem veel harder raken. Dat spreekt veel meer aan. Als je zo blijft drinken, lig je over een jaar on der de zoden. Ja, dat is hard, maar de kans dat de man of vrouw in kwestie zich wat aan trekt van die bewering is groot. Daarom ook is de anti-rook- campagne succesvoller dan de anti-alcoholcampagne. Bij het roken wijst men ook nadruk kelijk op de nadelige invloeden voor de gezondheid". De Vlissinger had nog een paar suggesties in huis. „In mi litaire dienst geen alcohol en gooi de prijzen voor alcoholi sche dranken omhoog. Ja, dan wordt er gezegd dat alleen de rijken nog kunnen drinken. Maar dat lijkt me in dit geval geen voordeel". Van de Berg, 'ik zal geen flauwe grappen maken over het niet tegen kunnen houden van de nieuwe overstroming, alcohol', vertelde zijn verhaal na het relaas van W. Don, ge deputeerde van Zeeland. Ook hij had de nodige cijfers op pa pier. Zo wist Don te melden dat het Rijk bijna twee miljard gulden aan accijnzen binnen krijgt. In 1955 was dat 48 mil joen gulden. Daarmee aange vend dat het pilsje, het wijntje en de borrel steeds vaker op ta fel komt. „Niets wijst er op dat het in de toekomst verbeterd", ver telde Don. „Dat houdt in dat er hulp moet zijn. Er moeten men sen in het veld zijn. Maar als provincie Zeeland, in de rol als trekker voor het land, zijn we een roepende in de woestijn. WVC geeft niet thuis. Dat maakt het voor ons extra moei lijk". Daarom deed het wat merk waardig aan toen mevrouw A. Cramer vervolgens vertelde dat de verschillende vrijwilli gersorganisaties een compleet plan voor hulp aan de provin cie hadden voorgelegd. Dat verdween in de ijskast. „Dat was een ambitieus plan. Het opzetten van een heel netwerk in de provincie voor de versla vingszorg. Dat zou met behulp van WVC en gelden van het rijk, provincie en kerken opge zet worden. Maar de besturen van de organisaties vonden dat het nog geen haalbare kaart was". Eerst moest er aan de basis gewerkt worden. Daarom hiel den we vijf informatieavon den", vertelde Cramer van het Zeeuws Platform Vrijwilli gerswerk verder. „De belang stelling was groot. Ook voor de cursus die we straks geven. Dat is een korte cursus met daarin het herkennen van het pro bleem, het weten omgaan met het probleem. Op die manier zit de hulpverlening dichter bij de cliënt. Naar de ZCAD toe houdt dat in dat de vrijwilligers te recht moeten kunnen bij die organisatie. En niet alleen als er toevallig wat tijd over is". De AA (Anonieme Alcoholis ten), alcohol in het onderwijs en alcohol en arbeid kwamen daarna ruim aan bod. Zo ver telde bedrijf verpleegkundige H. Martens uit Biervliet dat er met het overwinnen van weer standen heel wat mensen terug in het arbeidsproces gebracht kunnen worden. „Dat lukt in vijftig procent van de pro bleemgevallen. Niet altijd in dezelfde functie. Maar daar over moet in een bedrijf ge praat kunnen worden". Natuurlijk kon die middag de officier van justitie niet ont breken. Het ZCAD had de Mid delburger mr. R. Beaumont uitgenodigd. Hij gooide er aan het slot van de middag nog een paar indrukwekkende cijfers tegenaan. Een kwart van de misdrijven gebeurt onder in vloed van alcohol. Veertig pro cent van alle agressie-delicten gebeurt onder invloed van al cohol. Twintig procent van alle opgemaakte processen-verbaal hebben te maken met alcohol. Volgens Beaumont helpt al leen straffen niet. „Justitieel optreden alleen zet geen zoden aan de dijk. Het moet een sa menhangend beleid zijn. De overheid voert nu een ontmoe- digings- en matigingsbeleid. Een mogelijkheid is de straffen te vervangen door voorlich tingscursussen. Dat gebeurt al in Drente. Het is de bedoeling dat ook in Zeeland te doen". ZCAD-directeur J. van den Broek mocht de uitspraken tenslotte bundelen. En passant vertelde hij dat het ZCAD drie nieuwe projecten op stapel heeft staan. „Een project dat handelt over kinderen van aan alcohol verslaafde ouders, het voorkomen van agressie en ge weld als gevolg van gebruik van alcohol en drugs. En alco hol en arbeid in de informatie samenleving. Dat laatste is een brochure voor het bedrijfsle ven en overheidsdiensten. Steeds weer is het nieuwe ant woorden zien te vinden op oude uitdagingen". vereniging en Woensdri december. BRIDGE - De Oostburgse Bridgeclub speelde een wed strijd voor de competitie. Er namen 24 paren aan deel. Uit slag A-groep: 1. dames Buys- rogge-Spierenburg, 2. echt paar Den Hamer, 3. dames Gernaert-Poissonnier. B- groep: 1. dames Plasschaert- Van de Vijver, 2. heren Van der Hooft-Leenhouts, 3. da mes Backerra-Kok. VROUWEN - Dinsdag 1 de cember houdt de West- Zeeuwsvlaamse werkgroep Vrouwen voor Vrede de maandelijkse bijeenkomst in het vrouwencontact Lotje, aanvang 9.00 uur. Er zal ge sproken worden over de sub sidie voor 1988, thema-avond, vredesopvoeding, de kruis- BEJAARDENSOOS jaardensoos houdt dii december, aanvang 14.00 Eindredactie: Rein van der Helm en E de jaarlijkse Sinterkla; ronden opgeven bij het bestuur. ders. OOST-SOUBURG - Een groep van elf Oostduitsers, in de tijd van 26 tot 55 jaar, is gisteren per trein in Oost-Sou aangekomen voor een vierdaags bezoek. Dit bezoek is derdeel van een uitwisselingsprogramma tussen de kerke werkgroep uit Oost-Souburg en de kerkeraad uit het duitse Elbingerode. Het is voor de eerste maal dat de leden van deze groep een zoek aan Nederland brengen. Dit bezoek is dan ook uniek] maal gesproken mogen Oostduitsers hun land voor hunvj zestigste jaar niet verlaten. Slechts eenmaal per jaar maj gezinslid voor familiebezoek of studie naar West-Duits] terwijl een verblijf in overige landen nagenoeg niet voorkei Vanmorgen brengt het gezelschap een bezoek aan burg en men zou in de loop van de middag de officiële i van De Ark bijwonen. Morgen wordt een bezoek gebracht Neellje Jans, terwijl in de avonduren een spelavond wordt houden om de contacten te verstevigen. Maandag, de lai dag van dit Oostduits bezoek, volgt na een strandwandi het afscheid omstreeks 15.15 uur. nen wordt meteenkótt «PMUZIKANT Herman "atti^ waarna mkele W* U °udere Jongere' Volgen Men kar Jadat hij de afgelopen weken „jpwereld en vervolgens de meer het Terneuzense jonge- FILM - Zondagmiddag •encentrum Jamasj, heeft hij 15.00 uur wordt in het ft Kn aantal overpeinzingen op joentje een film vertoom japier gezet; een soort schrif- de titel: 'Der Ameril alijke retraite. Cher Freund', van Wim' pe veertigjarige Terneuze- naar voelt zich niet jong meer, naar dat is geen probleem itelt hij, want het is een iprookje dat popmuziek een fcoorrecht van jongeren is. Een stuk uit zijn schrijven Killen wij u niet onthouden: Generaties groeien mee met Je muziek waar ze mee zijn jpgegroeid en veertig of vijf tig jaar oud zijn is geen uit zondering meer voor een pop muzikant. Het is dus zaak dat binnen het beleid op dit ge bied rekening wordt gehou- met de wensen van deze ST.-JANSTEEN - Bejaarden- schieting, gemeenschapscen trum, 44 schutters: hoge vogel: A. van de Branden, St.-Jansteen; eerste zijvogel: mevrouw Van Meele, Kloosterzande; tweede zijvogel: J. van kerkhoven, St.- Jansteen; grootste aantal (4): C. de Moor, Kieldrecht. WOU'«AARTSDIJK - Zaal Os- sewaarde, schieting liggende wip van de vereniging 'Doel naar Ho ger' met een deelname van 51 schutters. Wip 1: hoge vogel: I. Helmstrijd, Juliana; eerste zij vo gel en grootste aantal (5): M. Slabber, Doel naar tweede zij vogel: J. Bos, Sc 2; eerste klep: F. Koens, Spt stra; tweede klep: C. Ren'.i ter, derde klep: L. Rent™ beiden Willem Teil. Wip 2:1 hoge vogel: G. van Garsel, nus 2; tweede hoge vogel: A kaart, Zorgvlied; eerste zijl J. van Steenbergen, Willem tweede zijvogel: M. SteenW Victoria; derde zijv< Koens, Spes Nostra; vier gel: verloot. De schieting va ranus van 6 december gail door vanwege biljartwedsti en is vervroegd naar vriji december, aanvang 17.00 uw Van onze correspondente MIDDELBURG - In strijd met de leerplichtwet 27-jarige mevrouw N. A. uit Oudelande het vorigj haar drie kinderen regelmatig voor korte of langere! riodes niet naar school gestuurd. In maart veroordeel de kantonrechter haar hiervoor tot driemaal eenfc van 300 waarvan 200 voorwaardelij k. MP Vrijdag ging ze van dit vonnis in hoger beroep bij de meer voudige strafkamer in Middel burg, waar zij en haar raads man mr. de Bruin nogmaals uitvoerig ingingen op de 'filo sofische' achtergonden die tot het schoolverzuim hadden ge leid. „In mijn opvoeding kies ik voor een leerproces, uitgaande van het menselijk recht van zelfbeschikking", aldus me vrouw A. „En dat betekent in de praktijk dat ik de kinderen niet naar school stuur als ze daar zelf bezwaar tegen heb ben". Een verzoek om vrijstelling van de leerplicht (in een enkel geval mogelijk, bijvoorbeeld wanneer kan worden aange toond dat er geen passende vormen van onderwijs voor handen zijn) werd in januari afgewezen en ook officier van justitie mr. van Walraven was van oordeel dat de kinderen van mevrouw A. voor vrijstel ling niet in aanmerking komen. Zij eiste dan ook bevestiging van het vonnis van de kanton rechter. Mr. de Bruin vond in zijn pleidooi de vraag of er wel of geen vrijstelling zou moeten worden gegeven niet eens zo relevant: hij verwierp de leer plichtwet als zodanig, omdat deze in strijd zou zijn met de internationale verklaring van de rechten van het kind, zoals opgenomen in het handvest van de verenigde naties. „De leerplichtwet is een dwang middel en tast het recht van het kind op een ongestoorde ont wikkeling aan", aldus mr. de Bruin. Intussen bezoeken de twee oudste kinderen van mevrouw A. een door hen zelf gekozen montesorieschool, terwijl de jongste te kennen he ven 'daar nog niet a zijn'. Mr. de Bruin en cliënte zullen de rechten)® kinderen tot in hoogste insj ties verdedigen. De recht» doet over veertien d: spraak. Van onze duivensportmedewerker BRESKENS - Bij dep duivenvereniging Nog» Ier te Breskens zijn broeders Pijcke kampioen geWf Tweede werd A. Cornet zoon, 3. W. Daansen, Notebaart, 5. H. en zoon. In de rij. D; Aangeduide kampioen^ Vitesse oude duiven: 1. Th. gange, 2. G. van Drie en/00."1, Cornells en zoon. Midi®* duiven: 1. J. van Oostent™ gebroeders Pijcke, 3. H. M® en zoon. Fond oude duiven Fenijn, 2. G. Dusarduu". Mookhoek en zoon. looi'ft vitesse: 1. G. van Drie en Notebaart, 3. gebroeders 1 Jonge duiven midfond: 1* meulen en zoon, 2. W. fl[! gebroeders Pijcke. Fond J0D] ven: 1. A. Cornelis en zo® Donze, 3. W. Daansen. Onaangeduide kat pen: Vitesse oude duiven Cornelis en zoon, 2. J. B°e» Donze. Midfond oude d111, Daansen, 2. H. Mookhoek» 3. J. van Oostenbrugge. I® duiven: 1. G. Dusardiuj". Daansen, 3. W. Fenijn. J°™ ven vitesse: 1. W. Daan» Notebaart, 3. gebroeders Midfond jonge duiven: bs ders Pijcke, 2. Th. Smalle! j L. Ras. Fond jonge duiven Daansen, 2. A. Cornells en J. Notebaart. Agge veel onder de mensen koi 4.0 zat'k te praoten overlest me hou enk wa meegemaokt Ge w en ik kom deur eel de streek, tx G'oor d'overal tefrent ontvang: oen anderen die zeg: Zettou! D Op d'een plek oord' of zieje de 1 ergest anders deenkte, a g'eur 1 zeg: zo gaomen't doen, att'n ria zeë z'r duzend keren bij, mi JJ zou 't's moeten aoveturen, te zouw't uitgemeten krijgen! 9 Oett'r ook ele braove onder ooi £*raof zijn voor ne vent, Free, v raof zijn, da's goed voor e zeu Vo°r e pjerd, dan slaod't nie! Overlest aoi'k ook zowa, al mei oen kwam'k'r bij enen guntei «3 sting mij te woord. Ik zeg: "Jaowoor, ij is bij de verkes. 't

de Stem | 1987 | | pagina 22