:in BH EUR HIMME EN OCKELOEN TWISTEN Boetes voor vernielingen bij sociale dienst 'Voorlichting over huwelijk is nodig' Zevenkamp Philippine POLITIERAPPORT lerende beglazing kogelvrij- •aakvertragend glas 10 soorten figuurglas PvdA: Jaarrekening moet echt kloppen Surinamer vraagt politiek asiel PLAATSELIJK NIEUWS EXAMENS :STEM VAN ZEELAND 3 ZATERDAG 28 NOVEMBER 1987 rsonenwagens iet ervaring STAR POLYESTE - Wandbekledinc illen - Diepvries ilderdichting len bestelwagens vrachtwagens ïrdere inlichtingen: M. 01140-16628 01147-1396 KNEUZEN - Het gemeenteraadslid A. van mme (Links Perspektief Terneuzen) en burge- sester C. Ockeloen hebben elkaar gisteren op- ;uw het leven zuur gemaakt. 11150-14886 b.g.g. 96078 Vervelend Popmuziek DE STEM COMMENTA AR Onder de gordel Goedkeuring Computer Huldiging van leden vakbond Den Exter kampioen PV De Eendracht Botsing Teveel links Geen voorrang Geen voorrang Gewond Aangifte Ongeval Sluiskil Westdorpe Sas van Gent ROOIE VROUWEN ZEELAND VINDEN T16 lonze correspondente b% dochteronderneming bts: opleiding en ervaring net volledige gegevens Is t.a.v. de heer A. Polle- )DELBURG - De don- lagzitting van de poli- hechter in Middelburg id bijna geheel in het te- van de problemen tus- mensen met een uitke- en de sociale dienst. In gevallen leidden de flemen tot agressie ge it tegen de eigendommen de sociale diensten in iingen en Middelburg. |ee mannen (de 29-jarige lp. en de 28-jarige O. van H.) |gen op dezelfde dag (29 de- cember) maar onafhankelijk van elkaar de spullen van hun geldverstrekker te lijf gingen. In de grote hal van de sociale dienst te Vlissingen bezweek de kerstboom onder het geweld van P. die het niet eens was met de hoogte van zijn uitke ring. Door de ballen heen smeet hij bovendien een kop koffie tegen de muur en gooide hij met stoelen, waardoor drie glasplaten van tafels in de hal aan gruzelementen gingen. P. is intussen de toegang tot het gebouw ontzegd en werd don derdag bij verstek door de poli tierechter veroordeeld tot drie weken voorwaardelijke en een boete van 400. Diezelfde dag stond Van H. in Middelburg voor de balie van de sociale dienst, waar hij geld eiste voor de aanschaf van een tv. Omdat hij bij deze dienst al voor 2.400 in het krijt stond kreeg hij het geld niet. Ook hier vlogen even later de stoelen door de ruimte. Daarbij sneuvelde er een ruit en Van H. werd veroordeeld tot een boete van 250. De 40-jarige Terneuzenaar G.S. kreeg een gevangenis straf opgelegd van vijf weken waarvan vier weken voor waardelijk omdat hij eind vo rig jaar de sociale dienst tot tweemaal toe voorgelogen had over zijn werkelijke verblijf plaats. S. woonde in die periode in feite bij zij n vriendin in Axel maar schreef op zijn inkom stenformulier adressen op waar hij stond ingeschreven. Zelf zei S. 'niet te weten' waarom hij dat precies had ge daan. Voor de officier van jus titie was dit nog al duidelijk: een alleenstaande ontvangt nu eenmaal meer dan iemand die samen woont, zo rekende hij de man voor. Voor de verleiding van het 'zwart werken via uitzendbu reaus' bezwijken blijkbaar tel kens weer uitkeringtrekkers, die in de veronderstelling ver keren dat de sociale diensten daar niet achter zullen komen. Toch blijkt dit door steekproe ven en andere controlemidde len vroeg of laat wel het geval te zijn. Zo stond een aantal van hen donderdag voor de politie rechter, waar zij voor het niet opgeven van verdiensten va riërend van 1600 tot 2300 over een periode van enkele maanden, veroordeeld werden tot boetes variërend van ƒ250 tot ƒ400. De hoogte van de op gelegde straffen had te maken met de mate waarin de ver dachten inmiddels gevorderd waren met de terugbetaling van de schade. tel. 01150-81000/81150 bs-vis-slachthuizen en >dingzaken worden ;ïn uitgevoerd volgens de rmen van de E.E.G. eer botsing raad Terneuzen ionze verslaggever weigering van Van Himme akkoord te gaan met de groting voor de gemeentelijke sociale dienst, uit pro- it tegen het a-sociale beleid dat de dienst volgens Van mme voert, zette bij Ockeloen de stekels overeind. heb helemaal niet de in- uk dat u het beste voor hebt !t de groep waarvoor u zegt de bres te springen. Ik ben 1 mening dat u heel andere deinden heeft. Het beleid dat sociale dienst voert kan in :gelijking met elders in den nde de toets der kritiek door- an", aldus Ockeloen. fan Himme bleef echter op li standpunt staan. Zei dat de keringen in Terneuzen ge- ddeld 250 gulden lager liggen n andere plaatsen in het id. „En waar Terneuzen één Ikering geeft worden er el- pel in alle soorten glas, o.a. •FANY GLAS IN LOOD SIERKUNST Nijverheidsstraat 2a Terneuzen 4. van Himme. Niet ak- wd met begroting. lijk in. lesteken één vakje benutten, van de advertentie wordt in een jezet. advertentie met het belangrijkste i kort en bondig, t Uw telefoonnummer in de ageert men gemakkelijk en snel. t u AAN DE ZIJKANT HET BEDRAG moet betalen. Voor toezending van ummer dient u f 3,50 extra te itante betaling kunt u een groene een blauwe girokaart (dus géén rschrijving) insturen, betaling ontvangt u een waarvoor wij u echter f4,— sten in rekening moeten brengen. plaatsing aan Dagblad De Stem, 00 MB Breda. ■advertenties., of inleveren op onze C. Ockeloen. 'Beleid so nde dienst is goed'. foto's de stem/ cob j. de boer ders twee tot drie gegeven". „Het patroon wordt langza merhand vervelend mijnheer Van Himme", antwoordde Oc keloen. „U zegt u beweringen met cijfermateriaal te onder steunen maar die cijfers heb ben geen verbinding met de realiteit. U suggereert maar wat. Als de gemeente echt zo'n beleid zou voeren als u stelt waren wij al lang door het rijk op de vingers getikt. Dan zou den wij ook meer beroepszaken verliezen. Wij doen wat 96 pro cent van de bevolking vindt wat we moeten doen. Als dat perecentage gelukkig kunnen maken ben ik tevreden". Ockeloen verbood Van Himme vervolgens staande de vergadering het boekje 'noti ties van een bijstandsmoeder' aan de wethouder van sociale zaken mevrouw Doppegieter- Thiel te overhandigen. Van Himme vond dat zij, en na haar de fracties van de WD en het CDA, de inhoud van het boekje maar eens goed tot zich moes ten laten doordringen. De 'noti ties van een bijstandmoeder' zouden volgens Van Himme de inzichten van de beide fracties moeten veranderen zodat in de toekomst ten aanzien van deze groep een menselijker beleid wordt gevoerd. Het linkse raadslid brak giste ren ook een lans voor de pop muziek. Het ontbreekt al jaren aan een geschikte oefenruimte voor jongeren die met popmu ziek bezig zijn. Van Himme vroeg zich ook af waarom er geen subsidies aan popmuzi kanten werden gegeven terwijl muziekgezelschappen datwei kregen. Wethouder W. van Walraven vertelde hem dat het niet gebruikelijk is de hobbies van individuelen te bekostigen uit gemeenschapsgeld. Naar een geschikte oefen ruimte wordt gezocht. „Pop muziek is niet alleen mooi maar ook hard. Dat heeft te maken met geluidhinder waar door er speciale eisen een een gebouw worden gesteld. Dat ligt allemaal niet zo gemakke lijk", aldus Van Walraven. De vraag of popmuzikanten wel voor subsidie in aanmerking zouden komen als ze in vereni gingsverband bij de gemeente zouden aankloppen viel in goede aarde. Van Walraven: „Als een vereniging voldoet aan de voorwaarden die in de subsidieregelng wordt gesteld hebben we niet eens het recht om tegen de een ja en de ander nee te zeggen". Prijs incl. 6% BTW f 5.88 f 7.84 f 9.80 f 11.77 f 13.73 f 15.69 um: Telefoon: C BERAADSLAGINGEN in de Terneuzense gemeenteraad gle- bV ?^e weel< afnaar een bedenkelijk laag niveau. De spiegel 6 net LPT-raadslid André van Himme de raad voorhield bracht «n woede-uitbarsting bij WD-fractievoorzitter W. de Zeeuw te eeg. Waar Van Himme in zijn betoog met onderbouwde kritiek de- 9er op de zijns inziens zere plekken legde kwam De Zeeuw lainol ..r 1:130 ^an die een uitkering heeft, in ordinair 9ehruik te verwijten dat hij een profiteur is van de maatschap- lat~hii bur9erP®®ster C. Ockeloen rekende het Van Himme aan ti uw1^ beeft dan anderen om zijn raadswerk te verrich- et sierde Van Himme dat hij niet van dezelfde middelen ge- wk maakte om de raad van zijn gelijk te overtuigen, fpp r,w?ees!T O^loen en W. de Zeeuw vergaten echter ThtinH?T' ™leniya9 n°°it iemand verwijten een uitkeringsge- 'arh?H^ x'T- ,f°vendien is van Himme in deze positie ge- eawt h het2el,de orgaan waarvan het tweetal zelf deel uit- ai - n®' gemeentebestuur van Terneuzen. Men had er zelfs indedeurte houden"13'S ambtenaar van de socia|edienst bui- ew.S?tin? van burgemeester C. Ockeloen, na de alge- irrjpi S™ln?e,J,' weer ,eru9 te keren tot zaken boven de 'D'er en h maar slaan °P de opmerkingen van de Met behulp van een leerling luidt voorzitter I. Verhelst defeestklok. - fotowimkooyman Van onze verslaggever SLUISKIL - Met een forse ruk aan een buiten hangend touw stelde oud-school vereniging voorzitter I. Verhelst binnen de Oranje-Nassauschool in Sluiskil een bel in werking, waarna genodigden en kinderen het vernieuwde gebouw bin nenstroomde. Het protestants-christelijke basisonderwijs in Sluiskil nam daarmee een gemoderniseerd onderkomen in gebruik dat voldoet aan de eisen van de nieuwe Wet op het Basisonder wijs. Die schrijft immers voor dat het basis onderwijs bij een school binnen één pand moet plaatsvinden. De inmiddels leegstaande kleuterschool kan mogelijk nog eens een kinderdagverblijf worden, maar plannen daarvoor verkeren nog in een beginstadium. In mei dit jaar werd goedkeuring voor de verbouwing gekregen en direct daarna ging men aan de slag. De zaken verliepen vlot en na de herfstvakantie konden de drie lokalen in gebruik worden genomen. Tot die tijd was het voor de schooljeugd een beetje behelpen geweest omdat de groepen 3,4 en 5 hun lessen moesten volgen in het hervormd jeugdge- bouw De Ark. „Achteraf bekeken is alles ge weldig meegevallen", zegt schooldirecteur S. van Schaik. De Oranje-Nassauschool telt momenteel 37 leerlingen die onderwijs krijgen van vier leerkrachten, die met zijn allen overigens drieëneenhalve arbeidsplaats innemen. Van Schaik is tevreden met het nieuwe onderko men. „Door de verbouwing weten we dat we levensvatbaar zijn als basisschool. Alles zit onder één dak. Prettig voor de college's en prettig voor de kinderen, die in de vrij kleine groepen waarin ze zitten een ideale begelei ding kunnen krijgen", aldus Van Schaik, die de ouders van de leerlingen prees voor hun verleende steun. De schooljeugd deelde uiteraard in de feest vreugde. De kleuters kregen een Legospel en voor de overige groepen werd een computer beschikbaar gesteld. Tijdens het open huis gisteravond konden belangstellenden behalve het hernieuwde gebouw ook een expo in ogenschouw nemen. Hierbij lieten de leerlingen zien wat zij de af gelopen veertien dagen hebben gemaakt bij een project 'bouwen/verbouwen'. Van onze verslaggever TERNEUZEN - De PvdA fractie in de Terneuzens ge meenteraad vindt dat de ra mingen in de gemeentebe groting dichter de realiteit moeten benaderen. Som mige posten, zoals de post representatie wordt elk jaar overschreden, terwijl an dere posten te ruim worden ingeschat. Een en ander heeft tot gevolg dat de jaarrekeningen van de laatste jaren steeds overschot ten vertonen. De PvdA vindt dat dat eigenlijk niet kan. Burgemeester C. Ockeloen moest de PvdA gisteren echter teleurstellen. „We proberen echt zo goed mogelijk te begro ten. Wat de post representatie betreft zijn we uiterst sober, maar we kunnen van tevoren niet zien hoeveel bezoeken er aan de gemeente worden ge bracht", aldus Ockeloen. „Je kunt tegen de Poolse am bassadeur toch niet zeggen, kom volgend jaar maar terug wat de post representatie is op. Dat we daarna bij Dow zijn gaan eten blijkt dat we ons wel bewust zijn dat we kalm aan moeten doen". Overigens zegde wethouder J. van Rooijen gis teren de PvdA toe de post re presentatie bij te stellen. Van onze verslaggever SLUISKIL - Gisteren, vrij dag 27 november, werden in café-restaurant Dallinga in Sluiskil verschillende leden van de industiebond FNV door districtsbesturder Hans Vegting gehuldigd. De jubilarissen waren: 50 jaar: B. de Koeyer en A. Cortvriendt, Sluiskil. 40 jaar: I. Dierx, L. Kunst, J. Meyer, E. Suy, W. Jansen-van Rosendaal, J. Doorns, Terneuzen; M. Trevi- san, W. Compiet, Sluiskil; G. Bracke, Biervliet. 25 jaar: D. Cornelissen, Mevrouw H. de Koster, K. Florissen, J. de Reus, A. Versijp, A. Lensen, M. van Gelderen. H. Meyer, A. den Hartog, Terneuzen; L. de Blaey, Hoek; J. van Kerkvoort, Zaamslag; E. van Hijfte, Sluis kil. Van onze correspondent TERNEUZEN - Voor de tweede keer in enkele dagen tijds heeft zich bij de ge meente politie opnieuw iemand gemeld voor het verkrijgen van politiek asiel in Nederland. Nadat eerder deze week dat werd gedaan door een 25-jarige man uit Ghana verscheen don derdagmiddag aan het politie bureau aan de Rosegracht de 23-jarige in Paramaribo gebo ren Surinamer J.L. met dat zelfde verzoek. De man, zo bleek uit zijn verklaring, was sedert 16 okto ber van dit jaar in Terneuzen en verbleef daar op een adres waar zijn grootmoeder woon achtig is. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Bij de post duivenvereniging De Een dracht te Terneuzen is het generaal kampioen schap dit jaar gewonnen door J. den Exter, met de regerend titelhouder, M. de Roo op de tweede plaats en Joh. Zeegers die derde werd. 4. Ko Buijze en zoon, 5. Combinatie Koch-Riemens. Jeugd kampioen werd M. Hard ing. 2. J. Buijze, 3. A. Ver- poorte. Aangeduide kampioenschappen: Vitesse oude duiven, 1. Joh. Zee gers, 2. F. van Hecke, 3. R. de Schoolmeester. Midfond oude dui ven, 1. M. Risseeuw, 2. Koch-Rie mens, 3. C. Oppeneer en zoon. Fond oude duiven, 1. Koch-Riemens, 2. A. Arens, 3. Joh. Buijze en zoon. Vitesse jonge duiven: l.Joh. Zee gers, 2. J. den Exter, 3. R. de Schoolmeester. Fond jonge duiven, 1. H. de Boevere, 2. D. Evers, 3. Combinatie Verplanke. Navluch- ten, 1. M. de Roo, 2. Joh. Zeegers, 3. J. den Exter. Onaangeduide kam pioenschappen: Vitesse oude dui ven, 1. Joh. Zeegers, 2. M. de Roo, 3. F. Mollet. Duifkampioen Joh. Zee gers. Midfond oude duiven, 1. Joh. Buijze en zoon, 2. C. Oppeneer en zoon, 3. Ko. Buijze en zoon. Duif- kampioen F. van Cleemputte. Fond oude duiven, 1. A. Arens, 2. Koch- Riemens, 3. Joh. Buijze en zoon. Duifkampioen Koch-Riemens. Vi tesse jonge duiven, 1. F. Temmer man, 2. J. den Exter, 3. R. de Schoolmeester. Duifkampioen J. den Exter. Fond jonge duiven, 1. H. de Boevere, 2. Ko. Buijze en zoon, 3. Combinatie Verplanke. Duifkam pioen H. de Boevere. Naviuchten, 1. M. de Roo, 2. H. de Boevere, 3. Joh. Zeegers. Duifkampioen J. Doorns. Eindstand zesdaagse: 1. Joh. Zee gers, 2. F. Mollet, 3. M. de Roo. Eindstand sponsorkampioenschap: 1. Koch-Riemens, 2. Ko. Buijze en zoon, 3. J. den Exter. Jeugdafde ling: Oude duiven, 1. M. Harding, 2. A. Moes, 3.1. Broekaart. Jonge dui ven, 1. M. Harding, 2. B. de Graaf, 3. J. Buijze. Eindstand zesdaagse, 1. M. Harding, 2. A. Verpoorte, 3. J. Buijze. SAS VAN GENT - De auto mobilist C.S. uit Bilthoven kwam gistermorgen op rijks weg N252 te Sas van Gent, ko mende vanuit de richting Belgische grens frontaal in botsing met een personenauto bestuurd door L.B. uit Lo- vendegem (B). Bij de botsing werden beide voertuigen ge heel vernield, doch deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het ongevasl gebeurde doordat S. moest afremmen voor een op zijn weghelft staande vrachtauto die aan het lossen was. Het voertuig van S. raakte daarbij in een slip en kwam op de andere weghelft terecht. TERNEUZEN - Op de Her- bert Dowwege kwamen gis termorgen omstreeks acht uur twee personenauto's met elkaar in botsing. Beide voer tuigen moesten worden weg gesleept. De betrokken auto mobilisten GP. uit Hulst en GL. uit Dordrecht kwamen elkaar tegemoet. In een bocht van de weg heeft een van beide teveel links aangehou den waardoor een botsing on vermijdelijk werd. ZAAMSLAG - Op de krui sing Plein-Terneuzensestraat te Zaamslag verleende gister morgen de automobilist DJ. bij het naar linksafslaan geen voorrang aan E.V. uit Ter neuzen. Beide auto's werd zwaarbeschadigd. straat werden twee personen auto's zwaar beschadigd. Het ongeval gebeurde donderdag avond toen de automobilist J. de M. uit Hulst, die de krui sing wilde oversteken geen voorrang verleende aan de bestuurder van een personen auto I.M. uit Zaamslag die over de provinciale weg reed. BIERVLIET - Op de kruising Rijksweg 61-Braakmanweg verleende donderdagavond de bestuurder van een perso nenauto J. O. uit Biervliet geen voorrang aan de auto mobilist P. de D. uit Philippi ne. Bij de aanrijding werden beide voertuigen aanzienlijk beschadigd. GOES - Bij een verkeerson geval op het kruispunt Kloe- tingseweg-Rembrandtlaan-P opulierenstraat te Goes wer den gistermorgen twee inzit tenden van een personenauto gewond. Ze werden per am bulance overgebracht naar het Oosterschelde ziekenhuis te Goes. Het ongeval ge beurde doordat de automobi list C. van S. uit Goes geen voorrang verleende aan een personenauto bestuurd door zijn plaatsgenoot M.B. en diens voertuig in de flank aanreed. B. en een mede-in zittende werden hierbij ge wond. Beide voertuigen wer den zwaar beschadigd. ZAAMSLAGVEER - Bij een verkeersongeval op de krui sing Zaamslagsedijk-Veer- TERNEUZEN - FG. uit Phi lippine deed gisteren bij de gemeente politie van Terneu zen aangifte van diefstal van de carabateur van zijn op het terrein van de MTS-MEAO aan de Zeldenrustlaan te Ter neuzen geparkeerd staande bromfiets. Volgens de bena deelde een schadepost van circa 200 gulden. DARTS - Dartsclub Dallinga houdt zondag 29 november de tweede ronde van het eerste clubtoernooi. De wedstrijd wordt gehouden in zaal Dal linga en begint om 13.30 uur. De derde ronde staat gepland op 20 december. VERGADERING - Het RK gemengd koor uit Westdorpe houdt woensdag 2 december de jaarvergadering in bejaar denhuis 't Verlaet. Na de ver slagen van secretaris, pen ningmeester en kascommissie komt de bestuursverkiezing aan de orde. Nieuwe kandida ten kunnen zich melden tot de aanvang van de vergadering. Aftredend secretaris A. Spue- sens is herkiesbaar. LEZING - Op uitnodiging van de Heemkundige Kring Sas van Gent houdt historicus George van Vooren uit Aar denburg op dinsdag 1 decem ber een lezing in De Speye. Van Vooren zal het hebben over de tweedaagse veldtocht in 1830 en de gevolgen van de afscheiding van Zeeuwsch- vlaanderen van België. Aan vankelijk stond de lezing op 8 december geboekt. Dat is nu een week vervroegd. De le zing begint om 20.00 uur. En tree gratis. TERNEUZEN- Stichting school Infra Scaldem, diploma zieken verzorgende: Dames: Yvonne van de Berge, Dianne Bouterse, Ingeborg Bruggeman, Karin Bongers, Janet Dees, Karin Ca- lon, Ingrid Goethals, Petra van Hal, Els de Putter, Marie-Louise Puijenbroek, Mariska de Rijcke, Anke de Smit, Chantal Strij- donck, Annet Verstraaten, Ada van de Voorde, Hannie Wieland. Heren: Danny Goossens, Ando Langendijk. Van onze verslaggever AXEL - De Rooie Vrou wen in de Partij van de Arbeid in Zeeland vin den het de taak van de ambtenaar van de bur gelij ke stand aanstaande echtparen te vertellen over de rechten en plich ten van het huwelijk. In een brief aan de Zeeuwse gemeentebe sturen pleiten zij voor de aanstelling van zo'n hu- welij ksvoorlichter. Volgens de brief zijn er in stanties die 'een gebruiks aanwijzing om te trouwen' hebben uitgegeven. Daarin staat bijvoorbeeld welke gevolgen een huwelijk heeft voor de belasting, de verdeling van het eigendom en het erven. Voorlichting hierover is volgens de Rooie Vrouwen 'geen ontmoedi gingsbeleid', maar eerder 'weten waar je aan begint, om het langer vol te hou den' De reden voor de vrou wen om een beroep te doen op de gemeenten, is het stij gend aantal huwelijken in Nederland. De brief: „Als je gaat trouwen denk je niet aan scheiden. Toch is dit struisvogelpolitiek, omdat een op de vier huwelijken strandt en eindigt in een echtscheiding. Mensen die voor het huwelijk kiezen moeten weten waar ze aan beginnen. Voorlichting kan veel verdriet besparen en de gemeente veel werk". De Rooie Vrouwen hiel den op 3 oktober een studie dag over het onderwerp 'Vrouwen, relaties en voor zieningen'. Toen kwamen ze tot de conclusie dat er te weinig voorlichting is aan mensen die in ondertrouw zijn en viel het besluit de Zeeuwse gemeenten te be naderen. Van onze correspondent PHILIPPINE - Voor de vijfde keer wordt in Philippine een zevenkamp gehouden. Op de onderdelen zaalvoetbal, biljarten, zwemmen, volleybal, fietsen op de rol en karabijnschieten, moeten twaalf deelnemers per vereniging zich van hun beste kant laten zien. De wedstrijden worden gehouden in de sportzaal en de horeca-za- ken. Op 28 november wordt een begin gemaakt. Het eerste onder deel is zaalvoetbal. Er wordt gespeeld van 12.00 tot 16.00 uur in de sportzaal.

de Stem | 1987 | | pagina 21