CDA Tei i Toch subsidie voor lichtmasten AZVV B&W AANBOUW AAN DORPSCENTRUM OF BASISSCHOOL Toneelvereniging Steen bestaat 70 jaar RAAD TER Geen geld voor h< centrum Katelijik Districtskatechese krijgt weer subsidi Uitstel voor scoutingdak DE STEM Feesten weg, anders geen subsidie meer PLAATSELIJK NIEUW Vlaamse Ga houdt shov GRATIS DE STEM VAN ZEELAND 2 VRIJDAG 27 NOVEMBER 1987 RAAD AXEL ENTHOUSIAST OVER COMPUTERCURSUS AMBTENAREN VOGELWAARDE - Burgemeester en wethou ders van Hontenisse hebben het idee geopperd om een eventuele bibliotheekvestiging in Vogel waarde vast te plakken aan het Dorpscentrum, of aan de basisschool. Goede zaak OPVOERING JUBILEUMSTUK VAN FELIX TIMMERMANS Steunpilaren Gemengd Toekomst GEEN HORECA-ACTIYITEITEN IN DORPSHUIS Maatregelen bESTEM VAN ZEEL Axel St. Jansteen Hulst HONTENISSE GEEFT ALS ENIGE GE Josl/oët BW U koopt een occasion WIJ ONDERHOUDEN HEM 1 JAAR LANG vo,,e 1RNEUZEN - De 'erneuzense PvdA- •actie heeft gisteren jjdens de begroting- vergadering van de ge- ieenteraad tevergeefs jetracht een steun fonds voor de zwaksten de samenleving van Ie grond te krijgen. ■orse boete voor teren op keerdam T22 AXEL - Voetbalvereniging AZW krijgt toch 17.000 gulden subsidie van de ge meente Axel als bijdrage in de financiering van een lichtinstallatie. De meer derheid van de Axelse ge meenteraad besloot dat gis teravond, tegen de wil van B en W in. Zowel CDA, GPV en PvdA, met uitzondering van mevrouw P. Langendoen, waren het niet eens met het collegevoorstel vast te houden aan het vorig jaar bepaalde beleid de uitga ven op sportgebied niet te ver groten. Volgens P. van den Bosse (CDA) draagt een lichtinstalla tie bij aan de bestrijding van de jeugdcriminaliteit door de jon- geren van de straat te houden. .Bovendien wil AZW zelf 33.000 betalen aan de installa tie en zo'n initiatief mag de ge meente niet ontmoedigen", stelde hij. „Bovendien is de beurs van de gemeente in te genstelling tot vorig jaar wat ruimer gevuld, door de meeval lende jaarrekening over 1985." Mevrouw Langendoen was de enige uit de PvdA-fractie die samen met wethouder J. van Schaik tegen de subsidie was. Van Schaik wilde per sé vasthouden aan de vorig jaar gemaakte afspraak. Langen doen wilde wel subsidie geven op voorwaarde dat AZW het groot onderhoud zelf gaat doen. „Dat bespaart zoveel geld, dat een installatie binnen enkele jaren zelfs winst oplevert. En als de raad zou besluiten subsi die te geven, moesten ook de clubs zoals de w Axel die dat onderhoud al wel zelf doen, een vergoeding krijgen voor dat werk." J. de Putter (GPV) was het daar niet mee eens. Hij zei dat als de clubs 'gelijkgetrokken' moeten worden, er juist eerst een lichtinstallatie moet ko men. „Dan pas kan men over een gelijkwaardig uitgangs punt praten", zei hij. Wethou der H. de Mul (CDA) was het daar mee eens. „Overname van het onderhoud door de club kan later nog aan de orde komen", was zijn toevoeging. Want het college wil nog binnen de zit tingsperiode het onderhoud aan de accommodaties in de handen van de verenigingen brengen. Burgemeester Hack, die in de bloemetjes werd gezet in verband met zijn herbenoe ming tot burgemeester per 1 december, deelde in antwoord op vragen van De Putter mee dat het college strenger gaat optreden tegen de overlast die manege Magrette bezorgt aan de omwonenden. Volgens de hinderwetvergunning mag de manege tien keer per jaar een 'buitenactiviteit' houden. Dat aantal is inmiddels overschre den. De klachten van de omwo nenden hebben ook te maken met een disco-avond, die de manege weieens houdt. Hack zal de manege geen vergunning meer geven voor een latere sluitingstijd. B en W gaan tenslotte bezien of de voorgestelde bijdrage van ƒ250 aan ambtenaren die een computer willen kopen niet via de plaatselijke winkeliers be steed kan worden. L. den Doel- der (WD) drong daar op aan en kreeg de hele raad, behalve Vink (PvdA), achter zich. „Het geld komt uit de gemeente Axel en moet daar dan ook worden uitgegeven", zei ze. De raad was vrij enthousiast over het voorstel. „Ook al is er maar eén persoon die uiteindelijk slaagt, dan is die in staat om met zijn werk op de computer het geld dat we nu uitgeven terug te verdienen", zei A. Kesbeke (CDA). Hij vond het niet erg dat een plaatselijk winkelier misschien een hogere prijs vraagt, want „service en bege leiding zijn best geld waard" 'Bibliotheek in V ogelwaarde' Van onze verslaggever De aanbouw zou bekostigd kunnen worden met de op brengst van de verkoop van het voormalige gemeente huis, waar nu nog de technische dienst in gevestigd is. „Als het bibliotheekbestuur dan de geschatte exploitatie kosten tot 25.000 gulden per jaar kan terugbrengen", aldus burgemeester A Kessen, „dan zouden wij ons daarin kunnen vinden". Kessen ontvouwde het idee tijdens de behandeling van de begroting, naar aanleiding van opmerkingen van onder meer de fractie L. Mangnus. Omdat er tot nu toe enkel sprake is geweest van een mo gelijke bibliotheekvestiging in het pand van de technische dienst, noemde Mangnus een dergelijke bestemming voor het leegkomende gebouw een goede zaak. „Wij menen dat u de inwoners van vooral Vogel waarde daardoor enigszins te gemoet komt door het techni sche dienstkantoor over te brengen naar Kloosterzande", aldus Mangnus. Dat de roep om een biblio theek in Vogelwaarde niet erg groot is, zoals B en W in hun aanbiedingsbrief nog schreven, blijkt volgens de fractie ner gens uit. In het licht van die aanbiedingsbrief kwam het voorstel vanachter de college tafel nogal als een verrassing. Immers, in het verleden heb ben B en W steeds geklaagd over de hoge kosten van een bi bliotheekvestiging. Die zou al les bij elkaar op 40 mille per jaar komen. Volgens Kessen is het voormalig gemeentehuis niet de meest ideale plaats voor een bibliotheek. „Dat is eigenlijk aan de rand van het dorp, niet erg centraal gelegen. Daarom willen we het pand liever verkopen en met de opbrengst een centrale vesti ging bouwen aan het Dorps centrum of de basisschool". Dat betekent dat de ge meente meteen af is van jaar lijks terugkomende kapitaal- lasten en dat alleen de exploi tatiekosten overblijven. Die zijn door het bibliotheekbe stuur becijferd op 28 mille. Als daar nog 3.000 af kan mag de vestiging er, wat B en W be treft, komen. Voorzitter H. Bruggeman van het bibliotheekbestuur reageerde gisteren verheugd op de nieuwe stelüngname van B en W. „We zijn steeds maar aan de draai gehouden, maar het lijkt er nu toch op dat er moge lijkheden zijn". Bruggeman voorspelde gisteren dat het bi bliotheekbestuur ongetwijfeld kans zal zien om aan het, voor B en W aanvaardbare, bedrag aan exploitatiekosten te ko men. Van onze verslaggever HULST - Het dak van het scoutingcentrum 't Jagertje moet het deze winter nog zien te houden, urgemeester en wethouders van Hulst trokken gisteren tijdens de raads vergadering het voorstel terug voor een flinke renovatie. Er blijken aan die dakvernieu wing nog zoveel haken en ogen te zitten, dat de zaak eerst eens op het gemak bekeken moet worden. Eerst werd gedacht dat met het karwei zo'n 19.000 gulden gemoeid zou zijn, maar dat zal naar verwachting nog wel duurder uitvallen. De af deling gemeentewerken heeft geconstateerd dat er nog flink wat bijkomende voorzieningen moeten worden getroffen. De raad krijgt het dak in een later stadium nog ophet bordje. Wel ging de raad akkoord met een subsidie van 4.500 gul den voor de aanschaf van een nieuwe cv-ketel voor de ver kenners. Mevrouw E. Hageman (CDA) toonde zich nogal verbaasd DAGBLAD VOOR ZUIDWEST -NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Romain van Damme, Frank Deij, Conny van Gremberghe, Ronald Verstraten, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Goes: Jan Jansen. Hulst: Eugène Verstraeten, Joep Trommelen. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C. Menu, privé tel. 01150- 95839. over het terugtrekken van het voorstel. Ze herinnerde zich dat B en W pas geleden nog betoog den dat de reparatie dringend noodzakelijk was en geen uit stel kon dulden. „Hoe zit dat nou eigenlijk?", vroeg ze zich af. „Het heeft", regeerde wet houder P. Weemaes, „geen zin om te zaaien op een onvrucht bare akker. We moetenook geen dak leggen op een onge schikte ondergrond". Toch la ten doorgaan van de huidige plannen zou volgens Weemaes uiteindelijk leiden tot grote kosten voor de verkenners. En wat het dak betreft? „Tja, het lek wordt volgende week pro visorisch gedicht en dan hopen we maar dat het de winter doorkomt". Historische plaat van de toneelvereniging St. Jan Door Ineke de Deckere SINT-JANSTEEN - Deze maand is het 70 jaar geleden dat de Steense toneelvereniging werd opge- richt.Het jubileum wordt in decem ber gevierd met het bekende toneel stuk van Felix Timmermans 'En waar de ster bleef stille staan'. Bij vorige jubilea, onder andere in 1932, 1952 en 1967, werd deze kerstlegende eveneens voor het voetlicht ge bracht. Telkens met veel succes. De vereniging werd op 17 november 1917 oorspronkelijk opgericht als propagan- daclub van de RK Staatspartij. Het to neelspel moest geld in het laatje brengen om de partij te steunen. In die tijd speelde de godsdienstige overtuiging nog een belangrijke rol. Dat blijkt ook uit de keuze van de toneelstukken. Voorzitter in die beginperiode was Lambert Lockefeer. Ook bekende namen in die tijd waren Albert Lockefeer, oud burgemeester van Hulst, en Louis Loc kefeer, die later als regisseur en toneel schrijver enig aanzien kreeg in de to neelwereld. In 1925 nam de club afstand van de po litiek en kreegde de toneelvereniging de naam St. Jan. In de periode tot 1937 bra ken er ook voor de Steense toneelspelers moeilijke tijden aan. Immers, het ama teurtoneel kon maar een beperkt aantal toneelstukken spelen. Op de meeste ma nuscripten werd een claim gelegd door het beroepstoneel. vrouwen mee, C. Baert, M. Aerts en A. Polspoel. Toch bleef het 'gemengd' spe len nog vele jaren een bron van moei lijkheden opleveren. Vooral van de plaatselijke geestelijkheid werd veel te genstand ondervonden. Zelfs een bezoek aan de bisschop bracht geen oplossing. Als men over de Steense Camere van Rhetorica praat blijft onherroepelijk de naam van Jos Everaard hiermee ver bonden. Hij was dé man van het toneel in de periode 1927 tot 1944. Hij vervulde niet alleen veel bestuurlijke functies, maar was bovendien een groot regisseur en toneelschrijver. Hij beschreef vooral de geschiedenis van de ouder heerlijk heid St. Jan ten Steene. Naar aanleiding van zijn boek 'De geschiedenis van de kapel van O.L. Vrouw ter Eecken' en zijn toneelstuk 'Adriaan Vylain' gingen ar cheologen op zoek naar de resten van de oude kapel te Kapellebrug. Het werd meteen ook de aanzet voor de bouw van een nieuw godshuisje. Toen Everaard in 1944 stierf werd gesproken over een 'ramp voor de toneelwereld'. Bij de herdenking van het twintig-jarig jubileum werd een traditie doorbroken. Er kwam een eind aan het mannenwe- reldtje. Voor het eerst speelden drie Het Steense toneel heeft in de loop der jaren heel wat steunpilaren gekend. Ge noemd kunnen worden Nand Dobbelaer, vanaf 1920 bestuurslid en actief toneel speler, en Frans de Potter. Vele jaren grimeur, decorbouwer en ontwerper van de verenigingsvlag. Uiteraard ook Piet Polspoel, die in de dertiger jaren zijn to neelcarrière begon en nu is benoemd tot Prince Soeverein, beschermheer van de vereniging. George Verstraeten was vele jaren actief als regisseur en schreef het jubileumboek ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan. Ook de huidige secre taris Georges Martens past in het illus tere rijtje. Hij is al 27 jaar van de partij. In zeventig jaar toneel zijn er uiter- FOTO W1M KOOYMAN aard heel wat hoogtepunten geweest. Zoals de opvoering van 'en waar de ster bleef stille staan' in het begin van de dertiger jaren. Met deze opvoering be haalden de Stenenaren de derde prijs op het Brabants concours. Ook 'Het voorste legioen' in het seizoen 1947/48 behooorde tot een van de toppers. De opvoering van 'dorpsserenade' in 1955 bracht een ware deining teweeg in de dorpsgemeenschap. De inhoud ervan was aanleiding voor een herderlijke ver maning van de pastoor en de bekendma king via een geluidswagen dat enkel personen boven de achttien naar binnen mochten. Uiteraard zat na zoveel 'recla me' de zaal barstensvol. Een hoogtepunt voor de vereniging zelf was het jaar 1961. Op grond van haar verdiensten werd de Rooms-Ka- tholieke toneelvereniging St Jan door de souvereine Hoofdkamer De Fonteyne in Gent verheven tot Camere van Rheto rica St. Jan ten Steene. Dat jaar werd met veel succes samen met De Transfi guratie uit Hulst 'De Vos Reynaerde' op gevoerd in de Lieve Vrouwenkerk te Veere. In Sint Jansteen is het toneelbloed na 70 jaar nog even vurig als altijd. Hoofdman Willy Dobbelaer zicht zich gesteund door griffier g. Martens, een goed func tionerend bestuur en een arsenaal ac tieve spelers. Sinds 1970 is Piet Verwer de man van de regie in Sint-Jansteen en ook dit jaar heeft hij deze taak weer op zich genomen. Op zaterdag 12 december is de première van het jubileumstuk, waarmee men vele toneelliefhebbers een plezier hoopt te doen. Vrijdag 18 en zon dag 20 december zijn er nog twee opvoe ringen. Evenals de première in het ge meenschapscentrum De Warande. Van onze verslaggever TERHOLE - Het dorpshuis in Terhole hoeft niet te re kenen op geld voor uitbrei ding, als er geen eind wordt gemaakt aan de horeca-ac- tiviteiten in het gebouw. De provincie heeft dat laten doorschemeren, naar aanlei ding van de subsidie-aanvraag voor het bijbouwen van een biljartzaallje. Geld voor derge lijke projecten kan worden ge put uit het provinciaal potje voor het kleine kernenbeleid. Momenteel worden er in het Terholense dorpshuis regelma tig bruiloften, feestjes en kof fiemaaltijden tijdens uitvaar ten verzorgd. Activiteiten die, zo vindt ook de Hontenisser commissie midden- en kleinbe drijf, niet in een dorpshuis thuis horen. Dat betekent een oneigenlijke concurrentie voor de plaatselijke horeca-onder- nemer in Terhole. Bovendien gaat het dorpshuis door deze activiteiten een geheel andere functie vervullen dan waar voor het eigenlijk is bedoeld. De commissie midden- en kleinbedrijf heeft al menig maal bij burgemeester en wet houders aangedrongen op maatregen om dit para-com- mercialisme eenhalt toe te roe pen. De laatste keer nog was dat vorige week, toen het dorpshuis van Terhole zowat alle vergadertijd in beslag nam. Volgende week komt het commissieverslag in de B en W-vergadering aan de orde en zal het college zich bezinnen op maatregelen. „We hebben het bestuur al verschillende keren op het matje geroepen", zegt burge meester A. Kessen. „Maar tot nu toe is het gebleven bij toe zeggingen, die dan toch weer niet nagekomen worden". Kes sen wil nu opnieuw met het dorpshuisbestuur gaan over leggen. „Ook wij zijn van me ning dat het para-commercia- lisme eruit moet. Als het be stuur niet wil, dan moeten we zelf ingrijpen. Wij geven subsi die voor het dorpshuis, maar daar zouden we dan wel be paalde voorwaarden aan kun nen verbinden". Volgens de commissie midden- en kleinbedrijf is het dorpshuis in Terhole overigens niet de enige boosdoener in de ge meente. Ook de voetbalkantine in Vogelwaarde zou regelmatig zijn boekje te buiten gaan. Volgens voorzitter H. Brug geman van het dorpshuisbe stuur is het in de commissie al tijd Terhole dat het moet ont gelden. „Daarom heb ik des tijds er ook voor gepast nog langer lid te zijn". Bruggeman stelt dat het dorpshuis inmid dels al heel wat para-commer ciële activiteiten heeft terugge drongen. „Maar alles, dat kun je op een dorp niet maken. Het dorpshuis voorziet in een be hoefte". Met name de koffieta fels bij uitvaarten wil het be stuur niet opgeven. „Het is nu eenmaal zo dat niet iedereen in een café wil zitten". Een totaal verbod op derge lijke activiteiten zou Brugge man geen slimme zet van de gemeente vinden. „Dan wordt ons tekort groter en dat moet de gemeente bijpassen. Nu pro beren we dat tekort zelf zo klein mogelijk te houden. Als we willen zouden we zelfs ge makkelijk winst kunnen ma ken". De boze kreten vanuit de commissie midden- en klein bedrijf slaan volgens Brugge man nergens op. „De horeca- mensen zitten wel op ons te vit ten, maar als het in hun kraam te pas komt dan komen ze wel vragen of ze ons dorpshuis mo gen afhuren. SOOS - De soos voor alleen staanden van Axel en omge ving houdt zaterdag 28 no vember een dansavond in De Vlaschaert, aanvang 20.000 uur. Tussendoor wordt er bingo gespeeld en een loterij gehouden met veel extra prij zen. De muziek wordt ver zorgd door het dansorkest The Williams. VETERANENVOETBAL - De voor heden avond ge plande wedstrijd van een ve- teranenelftal van Kieldrecht tegen het veteranenelftal van St. Jansteen gaat niet door. De voetbalterreinen van Kieldrecht zijn wegens de slechte weersomstandigheden niet bespeelbaar. SINTERKLAASMIDDAG - De leden van de r.k. Bond van Ouderen in Sint-Jansteen krijgen dinsdag 1 december Sinterklaas op bezoek. Hij meldt zich om 13.30 uur bij de Warande. Tijdens feestelijke middag w0 ook dia's vertoond over land van Hulst omstr 1900, door J. Gremmen Hulst. Hij doorspekt zijn toog niet alleen met info: tie, maar ook met tal anecdotes. Zieken en die slecht ter been den door de Sint niet vr ten. Tenminste, als ze even aan een bestuursli vrijwilligster van de ten weten i me '$n.: fsL PRIJSKAARTING - 1, kantine van de voetl eniging Steen wordt vr 27 november om 20.30 ui prijskaarting gehouden, leden zijn welkom. i onze verslaggever JRNEUZEN - De CDA frakti de Temeuzense gemeenteraa< zich rot geschrokken over d [ankingsoperatie bij de Ko jnklijke Maatschappij D Ichelde in Vlissingen. De chris rdemocraten zijn bang da jaarmee het voorbestaan van dt wijl 6"' KAARTING - Aandelj ting van kaartclub Aas in The Prince of 1 pub deden 30 kaarters] Uitslag: 1. P. van Kerk] 2. mevr. Fruytier, 3. Fr.lj 4. J. Bertram. 5. D. Sch eer HULST - Het vrouwengezondheidscentrum Kafeli krijgt toch geen subsidie van de gemeente Hulst. De meenteraad boorde gisteren met grote meerderheid 1 voorstel om de komende drie jaar ruim 2.600 gulden te] ven onverwacht de grond in. De belangrijkste overweging daarbij was de twijfel of de doelstelling van Katelijne niet meer te maken heeft met volksgezondheid dan met emancipatie. Wethouder P. Weemaes, die tevoren uitputtend het voorstel had verdedigd, sprak na de stemming van een 'zwarte dag in het emancipatiebeleid van de gemeente Hulst. Een zeer trieste zaak'. Al vanaf het begin van de discussie zag het er naar uit dat een subsidie voor driejaar geen haalbare kaart zou zijn. Me vrouw T. van der Veeken (Ge meentebelangen) betoogde dat Katelijne de afgelopen twee jaar tijd genoeg heeft gehad zich te bewijzen. Dat vond ook j. van Dorsselaer (Clinge voor Algemeen Belang). „En", zo voegde hij er nog aan toe, „dat is dus niet gelukt". Volgens hem overlappen de activiteiten van Katelijne voor een groot deel die van het maatschappe lijk werk. Een subsidie alleen voor 1988 zag hij aanvankelijk nog wel zitten. Zo ook de WD-fracïfS Houben meende dat sub over meerdere jaren ter den moeten worden beoor Hij toonde zich overigens: verbaasd over het voorstel,] dat B en W de afgelopen: jaar telkens hadden dat Katelijne overlappend) De CD A-fractie gooide monde van mevrouw E. man echter de knuppel maal in het hoenderhok i heb sterke twijfels oven emancipatorisch karakter'] toogde ze. „Ik heb er zwaar tegen tegen dat er uit de emancipatiepot gebruikt voor zaken d niet zijn". Hoezeer wethouder maes ook zijn best dee uitzondering van zijn fractiegenoten, bleek c niet te vermurwen. Toen] een schorsing het CDA mei] voorstel kwam om geens die te verlenen bleek enkel de PvdA en de driei houders daar tegen. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De gemeente Hontenisse blijft] gend jaar toch het volle ponde subsidie betalen voordel trictskatechese.Een grote raadsmeerderheid veegde tijij de begrotingsraad het voorstel van tafel om de sul» van 10.000 gulden in fasen af te bouwen. even tevoren nog een Iwj] toog gehouden over 'gesp verantwoordelijkheden', terugleggen van aan de® heid toebedeelde taken' maatschappelijke organ) „Dat CDA-standpunt1 ik niet", aldus de burger „want die districtskate daarvan nu juist een I voorbeeld". Vanuit de hoek kwam daarop geen reactie. Uiteindelijk"! enkel de fractie P. Mangel B en W-voorstel steunen blijft de subsidie onge»1' op 10.000 gulden. Van onze correspondent CLINGE - Vogelveren: De Vlaamse Gaai uit U houdt komend weeffl de jaarlijkse vogfl voor het open kafflPjl schap van Zeeu» Vlaanderen. Dat gebeurt in zaal de 1 dour te Clinge. Meteen het Trio-kampioenscMI de inzenders uit Hulst jl terzande en Clinge. De te»I stelling wordt vanavonjij dag) om 20.00 uur r opend. De vogelliefhebbers1 voor deze show in totaal gels bijeen gebracht, va van kanaries en grotei en 1 parkieten tot tropische duiven en kwartels. 1*1 zijn aan het kritisch «I keurmeesters <>na Het argument van B en W daarbij was dat Hontenisse nog de enige gemeente in Zeeuwsch-Vlaanderen is die eraan meebetaalt. Bovendien meende het college dat de ge meentelijke bijdrage in geen verhouding staat tot wat de kerken en scholen voor de dis trictskatechese betalen. C. Roctus (lijst P. Mangnus) trok de conclusie dat Honte nisse in feite de districtskate- cheet zowat geheel betaalt. Ook hij meende dat er van een goede verhouding geen sprake was. Zijn voorstel om de kosten gelijk te verdelen over gemeen te, kerk en scholen kwam ech ter niet aan de orde. Daarvoor zorgde A. Roctus (eigenlijst), die al tijdens de al gemene beschouwingen liet weten dat het beëindigen van de subsidie 'onbespreekbaar' was. „Wij willen het geven van godsdienstonderwijs op de scholen als onmisbaar onder strepen", aldus Roctus. „Vooral nu het aantal priesters voor de diverse parochies in onze ge meente is gereduceerd tot één pastoor, willen wij de districts katechese behouden". Roctus wist tot verrassing van burgemeester Kessen ook de CDA-fractie over de streep te lokken. Datzelfde CDA had (ADVERTENTIE) 5 SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEF «"r„ Sll S Fred t -»»»»»»»>»» 1412 vijf pen. ic De tentoonstelling 1 dag geopend van 13wJ uur en zondag van 1T 17.30 uur. Zondagmis»] den de prijzen uitger®[1 tentoonstelling is ff I gankelijk. Pan onze verslaggever ;n motie daartoe werd joor de meerderheid van je raad van tafel geveegd. PvdA kreeg alleen :un van Links Perspek- ief Terneuzen. |roor er in Terneuzen nog maar i die richting kan worden ge acht moet er eerst een onder- ekje naar de ervaringen met o'n fonds in andere gemeenten gorden afgerond, zo vond de neerderheid van de raad. PvdA wilde 75.000 gulden in at fonds stoppen om de meest :hrijnende gevallen te kunnen ïlpen. „Steeds meer mensen komen onder de armoede rens. Vereenzaming en sociaal olment zijn daar een gevolg ran", aldus de PvdA in de mo pe, Het geld zou voor 1988 uit e post onvoorzien kunnen rarden gehaald. Aanvankelijk stelde de ?dA voor de 80.000 gulden die imeuzen van het rijk krijgt de sociaal rechercheur aan slag te houden daarvoor te stemmen maar dat idee lie- de socialisten snel varen let college voelde helemaal iet voor een fonds. Wethouder ippegieter-Thiel zei niet bui de rijksregels om te willen lan en sprak van rechtsonge- jjkheid. De belangrijkste re ien was wel dat Terneuzen bch niet op het terrein van het 'ik wilde begeven door een igen inkomenspolitiek te gaan srea „Maar", zo stelde Dop- igieter-Thiel de meerderheid ran de raad gerust, „dat neemt tiet weg dat wij in zeer schrij nde gevallen binnen de re- ils van de bijstandwet doen 'at we kunnen. Die mogelij k- eid is er, alleen weet u daar jet alles van. We lopen er ook iet mee te koop omdat we de Irivacy van de mensen willen schermen", aldus Doppegie- sr-Thiel. i wethouder ging enigzins ge- 'etst in op de naar haar in eens ongenuanceerde kritiek an de PvdA op de hoogte van s strafkortingen die de sociale lenst haar clieiiten oplegt Strafkortingen van 50 procent 'W onmenselijk", stelde de vdA. °PPegieter voerde aan dat in afgelopen drie jaar aan 115 'lejJsen kortingen zijn opge ld bij wie twee vijftig pro eft- Terneuzen voert volgens "ar een zeer humaan beleid, is mensen zich onheus be- ïdeld voelen is er de moge- Jkneid om tot bij de hoogste i r?1?®5 in beroep te gaan", «t feit dat daarvan mondjes mat gebruik van is gemaakt de weinige zaken die Ter- euzen voor de Raad van State eeft verloren was volgens aar illustratief voor dat hu- 'ane beleid. ASTBURG - Op 30 juni Pwas J J. uit Breskens weg yan het Spuiplein aar de jachthaven in zijn rnP]aate, Hij bedacht l„ at n°8 iets was geten en besloot om te pen. r toepasselijker plaats had niet kunnen uitkiezen: de arüam. Wél een betere, want F manoeuvre had tot gevolg feen naderende bromfietser fyest uitwijken en tegen de UT ,g °Preed- Een dubbele «nbreuk was het gevolg Kantonrechter mr. H. de Mul Ef m®e met de eis van de of- er. „En over dat hard rijden Brommers zou ik me niet te De ieu®d nu cht Z° a de kanton-

de Stem | 1987 | | pagina 10