Harold Vijnckier actieve judoka SPORT AZ'67 ontslaat Louis van Gaal Remy Magnus verwacht 500 deelnemers MS HET KAN IEDER WEEKEINDE EEN WEDSTRIJD' ijnesael voert klassering aan TREK DE JACKPOT IN CASINO BREDA. ,ucht bij Ireskens pgeklaard lESTEM SPORT 2 DONDERDAG 26 NOVEMBER 1987 KLEINTJE ZEVENDE TRIMKLASSIEKER GRAAUW-TERNEUZEN SLUIS - In de judosport wordt langzamerhand duidelijk dat de bewering, de kleinste kan de grootste verslaan, meer en meer een sprookje wordt. „Zonder forse krachttraining kom je ner gens meer," stelt de Sluise judoka in de dop Ha rold Vijnckier dan ook onomwonden. RIEL SSEN Uitslagen junioren NIEUWSOVERZICHT Cash opent Masters tegen Edberg Engelse voetballer vestigt 'straf-record' Kankkunen prolongeert rallytitel Oosting naar kwartfinales in München Wielrennen T14 onze atletiekmedewerker FIAT 126, bj. '78, APK 4. res. motor en ondei pr.n.o.t.k. 01612-2194. FIAT 127 Van diesel, 0rl kent., 1985, 4950,- t 076-227548. FIAT 133 bj.'76, kl. gro«*, APK-gek. tot juni '88 vn 750,-, tel. 01693-1391 UW - Toen zeven geleden Remy Magnus zijn medewerkers van trim-imperium SV Aloy euzen-Graauw op de ;nder plaatsten, kwa- 67 dapperen aan de voor de 27 kilometer je trimloop. Vorig jaar geerden 270 deelnemers inschrijftafels. Nu, zater- j 28 november, verwacht ignus, gesterkt door het ntal van 900 deelnemers jens de afgelopen Sin- Öaasloop, zo'n 500 deel- lers. daarom gaat de onklassieker in de omge- keerde richting. Graauw is het startpunt en de Terneuzense Van Speykstraat het eindpunt. Men geniet daar de gastvrij heid van het Zeldenrustcollege. „We hebben hier in Graauw de beschikking over vier douches, daar staan er vierenzestig. Ook de opvangruimte is daar wat groter dan bij ons en het doet me altijd plezier als ik na af loop complimentjes van de deelnemers krijg over de orga nisatie. Daarnaast ben ik er al tijd voor te vinden om iets te veranderen." Graauw-Terneuzen is dit jaar de vierde en laatste wed strijd van de Europacup% Een wedstrijdenreeks die dit sei zoen op stapel gezet werd met eerdere lopen in Belgie (Grijs- loke), Frankrijk (Valenciennes) en West-Duitsland (Waldniel). Zij, die alle wedstrijden aan de start kwamen - dat zijn er tot nu toe zo'n 250 - krijgen als aandenken een fraaie bokaal. Graauw-Terneuzen is niet al leen een afsluiting, maar ook het begin van de Supercup die vijf lopen omhelst. Want na Graauw-Terneuzen komen ook nog Sint-Niklaas-Graauw (19 december), Beveren-Graauw (31 januari), Axel-Graauw (5 maart) en de halve marathon in Graauw op 26 maart aan de orde. Gaat Graauw-Terneuzen nu in de omgekeerde richting, ook de route is in de eerste kilome ters wat gewijzigd. Nu gaat het van Graauw via Duivenhoek, Kruisdorp, Kloosterzande, Oek en Bos naar het gemaal Cam- pen, waar men op de oude route komt. Nieuw is ook de ra dioverbinding, zodat men aan de finish weet wat er onderweg gaande is. De deelnemers worden om half twaalf met zes gereed staande bussen van het zelden rustcollege in Terneuzen naar Graauw gebracht. De geneu traliseerde start wordt om 13.00 uur gegeven bij het Dorpscen trum van SV Aloy. Er kan nog worden ingeschreven tot 12.00 uur in Graauw. De klassieker werd vorig jaar door de Belg Rudy Reynaert in een super snelle tijd van 1 uur en 38 mi nuten gewonnen. Eddy Vink, Fons Warrens en Mare Wil- laert hielden zich knap staande in dit geweld en eindigden res pectievelijk als tweede, vierde en vijfde. Naast deze deelne mers komen er ook Belgen, Fransen en Duitsers aan de start. Hoeveel deelnemers er komen weet niemand. Dat geeft niet, want Magnus en zijn twaalf vaste medewerkers zijn er klaar voor. Als afwachting wordt in Terneuzen een loop over zeven kilometer gehou den. Het startschot hiervoor valt om 13.45 uur bij het Zel denrustcollege. 5SENDE REGELING IQONOCCASION. enge keuring mag een welk merk dan ook, asion genoemd en de uitgebreide garantie heeft u geen nden zekerheid op iovag garantienormen, ien. En u heeft GENOEG VINDT. Van Serie. Want enkele Van af RESKENS - Zoals de za- b er nu voorstaan wil iap van Maris zijn seizoen strainer van Breskens af- aken. Geruchten al zou hij Breskens vertrekken be- iren tot het verleden, zo ilt de betrokken trainer Elf. ontkent niet dat er de afge- pen periode een kern van aarheid in de gerichten heeft leten. „Ik heb inderdaad een ital weken terug mijn ont- ingediend bij de voorzitter, lat ik van mening was dat n het belang van de club en mijzelf zou kunnen zijn. Ik it dat het misschien beter dat er eens een nieuwe wind door de club zou l Voorzitter Willy Ver- e wilde daar niet op in- en afgelopen zondag heb en goed gesprek gehad met bestuur, nadat er al eens itde spelers is gepraat. Voor is de zaak dus afgedaan. Ik me voorgenomen om Bres- s terug te brengen op de ats waar het sportief gezien >rt en dat is de tweede klas. irin zijn we me zijn allen ilaagd. Mijn volgende doel is skens in die tweede klas te iden en ook daar hoop ik sa- in met de groep in te slagen, hebben alles keurig op een itje gezet. Nu moeten de pres ses nog komen. Onze positie toch niet hopeloos, want de ipetitie duurt nog lang. it, ik van mijn kant zie het ir helemaal zitten," aldus de ■jarige trainer, die wellicht het eind van het seizoen 'ekt. ,Ik denk er inderdaad sterk Er om er als trainer aan het van het huidige seizoen te kappen." Door Rinus Verberkmoes Bovenstaande aangehaalde bewering heeft overigens nooit betrekking gehad op de 16-jarige Vijnckier. Zijn imposante figuur weegt intussen al 93 kilogram en daar mee behoort hij zeker niet meer tot de 'couveuzekindje- s'in de judosport. Voor hem betekent het tevens dat hij vrijwel altijd in de zwaarste groepen uit moet ko men. „En daarin wordt meer op kracht dan op judotechniek ge streden," weet de Sluizenaar. Voor hem tevens een reden om zich te bezinnen. Vijnckier: „Voor mij staat het zo vast als een huis. Doe ik niet aan krachttraining, dan kan ik goede klasseringen in de toe komst vergeten. Niet meedoen is uit de boot vallen." Om in de toekomst mee te kunnen is de lange Sluizenaar vrijwel dage lijks in de slag. Vijf keer per week is hij zodoende in de dojo te vinden. „Dinsdags train ik in Eeklo, de volgende dag in Knokke, vrijdags in en bij de judoclub Breskens, zaterdags weer in Knokke en zondags voor de tweede keer in Eeklo. Een ritme dat alleen onderbro ken wordt voor wedstrijden. Want zijn die er, dan ben ik van de partij. Met name dan in Vlaanderen, het gebied waarop wij ons richten, omdat het wei nig kilometers reizen vergt," aldus de nummer drie in zijn groep vorige week tijdens de Zeeuwse kampioenschappen in Hulst. Een titelstrijd waarvan hij meer verwacht had. „Ik had mijn dag niet en dan kim je het vergeten, want in principe moet ik van titelwinnaar Cor de Ridder niet bang zij a Dat bewees ik onlangs tijdens de Zuid-Nederlandse kampioen schappen. Daarin klopte ik hem. Nu was het andersom. Gelukkig voor hem, pech voor mij," aldus Vijnckier, die steeds bijgestaan wordt door pa René, zijn vaste reisleider. Zodoende is het altijd het koppel Vijnc kier dat zich aanmeldt bij de wedstrij dsecretariaten. Dat de Sluise inwoner van het Belfortstadje nog veel moet leren, is iets dat hij onderkent. „Ik ben nu vijf van de zeven jaar dat ik met judo bezig ben, actief met wedstrijdjudo. En ik moet zeggen, het gaat steeds beter. Overwinningen in onder andere Parijs en Clinge en een reeks van tweede en derde plaatsen staven dat. Daarbij weet ik dat ik het volgend jaar moeilijk ga krijgen. Met name in België, omdat ik daar inge deeld zal worden bij de junio ren. In Nederland blijf ik nog aspirant en dat is iets gemak kelijker," aldus bruinebander Vijnckier, die ondank zijn im posante verschijning nog niet aan durfde treden bij de zwar- tebanders in de groep alle cate gorieën. „Die groep is me nog te sterk. De kans dat ik tegen een forse blessure aanloop is daarnaast te groot. Temeer, omdat ik voorlopig bezig wil blijven zo als ik nu doe. En dat is weke lijks partijen draaien," verdui delijkt Vijnckier zijn besluit. Een verklaring waaruit duide lijk is op te maken dat de be- kerkast in huize Vijnckier nog verre van vol is. De ambities om dat te bereiken liggen ech ter wel op de planken. Alleen het gunstige tij dstip laat nog op zich wachten. Dat het eens zal gebeuren, daarvan is men in huize Vijnckier overtuigd. GEGARANDEERD EEN VERRASSEND VOORIAAR. Natuurlijk krijgt iedere bezoeker van de show room een aardigheidje van delMazda-dealer* Het zal uw voorjaar, zeker als u gebruik maakt van een van zijn aanbiedingen, nog fleuriger maken. JL.. 25 gloednieuwe Buil laakt het niet uit of u voor aal het wedstrijd- n kans! U moet er echter 1987. Ga dus snel naar n op Zoom e.o. (Nieuw-Borgvllet)Tel. 01640-34254^ ndealer voor Breda e.o. sportwagens en E-serie kat 8-14, Breda, 076-213825 en-Tel. 01670-63291 onze bilj artmedewerker SOORDEN - Freddy luesael van de organise- Fe biljartvereniging WC uit Walsoorden voert J vier ronden de klasse- f8 aan in het kampioen- pap derde klas libre groep van het district Nwsch-Vlaanderen. |ast Sijnesael zijn er nog F kanshebbers in café De peldegalm in Walsoor- waar deze eindstrijd pauden wordt. py Sijnesael verkeert in vorm. Vooral in de eerste "ronden ontstond de in- dat niemand van de fina le11 Sijnesael zou kunnen jten. Na die eerste twee stParijten prijkte het naar Atstaven van deze klas bij— ji hoge gemiddelde van achter zijn naam. Een on- itide weelde die hij niet kon 'en dragen. De druk nam en in de derde ronde was lesael geen schim meer van yeler uit de eerste twee S. Liefst 41 beurten had nodig om Jan Damen van yoon uit Hulst van zich af ,?u°en- in de vierde ronde velde de thuisspelende Sij- ei zich enigszins. Toch hi] nog met het knappe Xe!de van 2-83 genoteerd |gat hij de laatste ronde in van de te kloppen man- Pat geldt eveneens voor Fo Dieleman van De Mo- zeggen. Dhondt bezorgde in de vierde ronde Verstraeten de eerste nederlaag en hij moest zelf al in de eerste ronde zijn meerdere erkennen in Marco Dieleman. Dhondt kan wel bo gen op de kortste partij tot nu toe. In slechts 20 beurten maakte hij de 80 caramboles tegen Joop Hoogstad van ABC uit Breskens vol. In dit geweld kwam Hoogstad tot het meer dan aanvaardbare aantal van 65 caramboles. Vrijdag 27 novmber gaan de wedstrijden om 19.00 uur ver der en zaterdag begint men om 13.00 uur. De slotpartij die dag wordt om 20.00 uur gespeeld. Stand na vier ronden (respectie velijk aantal matchpunten, alge meen gemiddelde en hoogste serie): 1. Freddy Sijnesael 8-2.83-17; 2. Marco Dieleman 8-2.33-11; 3. Rini Verstraeten 6-2.82-13; 4. Rudie Hondt 6-2.65-18; 5. Joop Hoogstad 2-2.43-12; 6. Jan Damen 2-2.11-17; 7. Jan van Jole 0-2.00-10; 8. Philmon Roegiers 0-1.48-16. Harold Vijnckier, de talentvolle judoka uit Sluis. - FOTO WIM KOOYMAN Hoofdklas 1 C-junioren: Zierikzee Cl-Kloetinge Cl 5-3. Hoofdklas 2 C-junioren: RCS Cl-VCK Cl 3-1, Dauwendaele Cl-Zeelandia Cl 6-2. Groep A3: Mevo Al-Bevelanders Al 2-0. Groep A6: Lewedorpse Boys Al-Middelburg A2 4-3, RCS A2-'s-Heer Arendskerke Al 2-3. Groep A8: Kruiningen Al-Rillan- dia Al 3-4. Groep AIO: Terneuzen Al-Terneuzense Boys Al 0-4, Sluiskil Al-Philippine Al 2-0. Groep All: Terneuzense Boys A2- Axel A2 12-0. Groep A12: Aarden- burg Al-Hoofdplaat Al 5-3. Groep A13: Koewacht Al-HW'24 Al 7-3, STEEN Al-Clinge Al 2-2, Honte- nisse A1-AZWA14-1. Groep B5: Apollo Bl-Kruiningen BI 5-1. Groep B6: Wissenkerke Bl- Domburg BI 4-3. Groep B7: Patrij zen Bl-SVD BI 2-2, Bevelanders Bl-Arnemuiden BI 1-2. Groep B8: Hoedekenskerke Bl-Nieuwland BI 7-3. Groep B9: Vlissingen B2-Wal- cheren BI 2-2. Groep B10: Dau wendaele B2-Vlissingen B3 3-2, Middelburg B3-RCS B4 5-3. Groep Bil: Hansweertse Boys Bl-Robur BI 4-1, Wemeldinge Bl-Lewe- dorpse Boys BI 0-7. Groep B12: Koewacht Bl-Zaamslag BI 8-0. Groep B13: Hontenisse B2-Hoek B2 2-0. Groep B14: Corn Boys Bl- Hontenisse BI 1-5, Hoek Bl-RIA BI 1-1. Groep B15: Groede Bl-IJ- zendijke BI 0-3, Schoondijke Bl- Aardenburg BI 2-3. NEW YORK (RTR) - Pat Cash, door zijn winst in het Grand Prix-toernooi van Johannesburg zeker van een plaats in de Masters, de finale van het GP-circuit, opent het sluitstuk van het jaar in New York tegen Stefan Edberg. De Australische winnaar van Wimbledon was de zevende speler die zich voor het evenement plaatste. Eerder kwalificeerden zich al Ivan Lendl, Stefan Edberg, Mats Wilander, Boris Becker, Miloslav Mecir en Jimmy Connors. Voor de laatste plaats in New York komen nog twee spelers in aanmerking, de Amerikaan Brad Gilbert en Andres Gomez uit Ecuador. LONDEN (RTR) - Verdediger Steve Walsh van de Engelse tweede-divisieclub Leicester is gisteren bestraft met een schorsing van negen wedstrijden, een nationaal record in het profvoetbal. In augustus brak Walsh de kaak van zijn tegenstander David Geddis van Shrewsbury. De tuchtcommissie van de Football Association (FA) legde Walsh een schorsing van zes duels op. Walsh ging in beroep tegen deze straf. Nog voordat er uit spraak was gedaan, kreeg hij in de competitiewedstrijd tegen Bradford City de gele kaart. Gisteren werd bekend, dat de eer ste schorsing bleef staan en dat er een nieuwe van drie duels bij kwam. CHESTER (DPA - Juha Kankkunen is de oude en de nieuwe wereldkampioen in de rallysport. De 28-jarige Fin won giste ren de RAC-rally in Groot-Brittannië en prolongeerde daar mee de individuele titel. De Lancia-coureur is de eerste rally- rijder, die twee opeenvolgende keren wereldkampioen is ge worden. Eindstand RAC-rally: 1. Kankkunen/Piironen (Fin) Lancia 5 uur, 26 minuten en 36 seconden, 2. Eklund/Whittock (Zwe/GBr) Audi op 3 mi nuten en 12 seconden, 3. Blomqvist/Berlund (Zwe) Ford op 3.40, 4. McRae/Grindrod (GBr) op 6.39, 5. Ericsson/Billstam (Zwe) Lancia op 8.35, 6. Alen/Kivimaki (Fin) Lancia op 8.50, 7. Llewellin/Short (GBr) Audi op 19.05,8. Jonsson/Beackman (Zwe) Opel op 22.00,9. Sainz/Boto (Spa) Ford op 22.40, 10. Eriksson/Diekmann (Zwe/WDl) Volkswagen op 24.44. Eindstand rijdersklassement: 1. Kankkunen i00 punten, 2. Biasion (Ita) Lancia 94,3. Alen 86,4. Eriksson 69,5. Ragnotti 51,6. We ber 44. Eindstand merkenklassement: 1. Lancia 160 punten, 2. Audi 91, 3. Renault 71,4. Volkswagen 64,5. Ford 59,6. Mazda 52. MÜNCHEN (DPA) - Menno Oosting heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het Challenger-toernooi van München. De 23-jarige speler uit Son en Breugel won gisteren in de tweede ronde van Richard Matuscewksi uit de Verenigde Staten: 4-6, 6-4, 6-2. Bij een soortgelijk toernooi in Valkenswaard bereikte Oosting vorige week de finale, waarin hij werd verslagen door de Westduitser Saceanu. Van onze sportredactie ALKMAAR - Met onmiddellijke ingang heeft het bestuur van AZ besloten assistent-trainer Louis van Gaal te ont slaan. Volgens een communique van het Alkmaarse bestuur is na overleg met de spelers en de technische staf gebleken 'dat er sprake is van een verstoorde relatie waardoor de selectie niet optimaal presteert voor het behoud van het eredivisie schap. Het bestuur betreurt dat het dit besluit heeft moeten ne men mede gezien de inzet van Van Gaal'. Voor Louis van Gaal kwam het besluit van de Alkmaarse vereniging als een complete verrassing. Hij werd dinsdag avond, na de trainingen nog te hebben geleid, bij het bestuur geroepen. „Tot dat moment was mij niets gebleken van een ver stoorde relatie tussen de selec tie en mij. Het bestuur vertelde dat drie a vier spelers hun ver trouwen in mij hadden opge zegd. Omdat er al sprake is van een uiterst krappe groep eerste elftal-spelers, er zijn slechts elf a twaalf fitte spelers, bleven er dus maar zeven over. En zoals dat dan gaat bij voetbal, dan fluit de scheidsrechter af. Ze ven spelers zijn te weinig". Van Gaal was bij AZ bezig aan zijn eerste volledige sei zoen als assistent-trainer van Hans Eijkenbroek. Vorig jaar kreeg het duo niets dan lof voor het behoud van het eredivisie schap nadat Han Berger hal- verweg opstapte en Eijken broek en Van Gaal de honneurs waar namen. „Maar je weet in het voetbal hoe het gaat, als er minder punten worden behaald wordt de schuld altijd eerst gezocht bij de trainer. Dat AZ een zon debok heeft gevonden in de as- sistent-oefenmeester, is voor Nederland uniek". Ook voor Hans Eijkenbroek moet het bericht als een ver rassing zijn gekomen. „Toen ik het bestuur vroeg of Hans van mijn ontslag op de hoogte was, moest men dat ontkennen. Ik heb hem er toen bij gehaald en hij liet ook weten het niet met het ontslag eens te zijn. Wij hebben tot op de laatste dag uitstekend samengewerkt. Het vreemde is ook dat het bestuur bij die bijeenkomst nogmaals liet weten over mijn functione ren geen klachten te hebben. Slechts het feit dat die paar spelers problemen hadden, voornamelijk omdat zij dien den te spelen op een andere plaats dan zij ambieerden, heeft de doorslag gegeven". Het ontslag heeft Van Gaal niet afgebracht van zijn plan nen als trainer in het betaald voetbal te willen werken. „Ik heb het geluk dat ik als onder wijzer onafhankelijk ben van het voetbal. Ik kan en moet dit ontslag eerst eens op mij laten inwerken. Maar de ambitie om als oefenmeester te blijven werken, heb ik nog steeds. Daar verandert dit niets aan". NA de tweede nacht van de wielerzesdaagse van Zürich hadden Roman Hermann uit Liechtenstein en de Brit An thony Doyle de leiding met 39 punten. In dezelfde ronde volg den de Westduitsters Volker Diehl en Roland Günther met 35 punten. De Nederlanders René Pijnen en Peter Pieters waren op vier ronden elfde. (ADVERTENTIE) 582 van UB ivio- hrnff Axel' Ook deze spe- eeft nog geen verlies gele- uat kunnen zijn clubge- Rim Verstraeten en Rudie van Hof van Eede niet VIJF MELOENEN KUNNEN ZWAAR VALLEN. Dat kunt u aan den lijve ondervinden in de Jackpotclubs van de Holland Casinos. Aparte ruimtes met direct geld uitkerende Jackpot machines in alle denkbare soorten en maten. Roulette-, Blackjack-, Bingo-en Pokermachines. Maar uiteraard ook de bekende fruitmachines. Waarmee u met een beetje geluk vijf meloenen op een rij krijgt. En 11 uw winst kunt horen vallen. Wie minimaal 18 jaar is, een geldig legitima tiebewijs meeneemt en zorgt voor correcte kleding, is iedere dag vanaf 14.00 uur van harte welkom in één van de Holland Casinos. Bijster 10. - Holland Casinos: Amsterdam - Breda - Rotterdam - Schevenini;en - Valkenburg - Zandvoort.

de Stem | 1987 | | pagina 9