Kunst en wiskunde van Krien Clevis m sessies De Media gewij zigde vorm Filharmonisch Orkest van Vlaanderen met nieuwe concertseries 1.19 14.98 Nog te zien The Hunting of the Snark door Stekelbeers in Knokke Programma Stagedoor Festival STEM GIDS EXTRA THEATER DONDERDAG 26 NOVEMBER 1987 Groepstentoonstelling in Esprit in Clinge Wintertentoonstelling Galerie Van Geyt en de kleine formaatjes ninklijk iidjuweel Je weet niet watje hoort Het Vermoeden van De Korrekèlder in Brugge ul van Vliet in Antwerpen Optreden BZN uitverkocht Opera voor Vlaanderen De Amerikaanse Pausin Toneelstuk Hedda Gabler in stadsschouwburg St.-Niklaas I T1 GALERIE ESPRIT in Clinge opent zaterdag 28 november een groepstentoonstelling van schilderijen en beeldhouwwerken van mensen die al eerder in Esprit een expositie hadden. Esprit wil metdeze tentoonstelling de ontwikkeling in het werk van deze mensen laten zien. Aanvang 20.30 uur. DE KLEINE vaste kern van beeldende kunstenaars in West- Zeeuwsch-Vlaanderen is er weer in geslaagd een winterten toonstelling samen te stellen. Zaterdag 28 november wordt deze geopend door J.Lillipaly, Zeeuws Tweede Kamerlid voor de PvdA. Plaats van handeling is het voormalig gemeentehuis in St. Anna ter Muiden. Zeven kunstenaars hebben aquarel len, grafieken en etsen bijgedragen, de opening is om 16.00 uur. HET FEEST der Kleine Formaatjes is sinds vele jaren on danks de naam de grootste expositie in galerie Van Geyt in de Steenstraat in Hulst. Vrijdag 27november vindt de opening plaats van de ten toonstelling van dit jaar. Maar liefst 33 kunstenaars: schil ders, grafici, beeldhouwers en kemaisten. De opening begint om 20.00 uur. IN DE REEKS van Zes Jonge Kunstenmaars die exposeren in galerie Bel lamy 19 in Vlissingen wordt zaterdag 28 novem ber de tentoonsteling ge opend van de Limburgse schilderes Krien Clevis. Dat gebeurt om 15.00 on-' der muzikale begeleiding van Karin bartelet op dwarsfluit enTheo Kelfjens op gitaar. Krien Clevis maakt schilderijen in extreme formaten. Zo zijn er in ga lerie Bellamy 19 werken te zien van 40 bij 50 centime ter, maar ook van 2.50 bij 1.80 meter. Volgens de schilderes zijn de kleine schilderijtjes vaak een af sluiting van een bepaalde periode in haar werk; een terugblik die meteen ook weer de start van een nieuwe periode is. Zij maakt ook 'kruis- schilderijtjes', een soort tweeluiken met aan de ene kant haast wiskundige patronen als ruiten en rasters, en aan de andere kant abstracte 'ruimten'. Haar verhuizing van Maastricht naar Steyl, waar ze een atelier heeft in de aanbouw van het missiemuseum, heeft ook invloed op haar werk. Het licht en de ruimte, maar ook het vakmanschap en de toewijding van de daar nog levende paters schep pen mogelijkheden voor haar schilderswensen. De formaten groeien, de rechte hoeken vervallen, de kruisvorm komt vaker voor en er ontstaan schil derijen met gebogen lijs ten. Tevens gebruikt ze steeds meer oker, bruin en paars. Krien Clevis exposeert tot en met 22 december in Vlissingen. De openings tijden van galerie Bellamy 19 zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 17.00 uur. Zaterdag van 13.00 uur tot 17.00 uur. Werk van Krien Clovis in galerie Bellamy in Vlissin gen. - foto culturele raad vlissingen L'Escaut Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Ga lerie Esprit in Clinge. De Dikke van Dale Sluis - Beeldende kunst uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Churchill Hotel Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Trouvaille. Arty Party Terneuzen - Op stelling 'Kracht' van Peter Clijssen. Open tijdens winkeluren. Scholengemeenschap De Vaart Terneuzen. Houtsnij werk en -beelden van Geor ges Vroye. Tot 18 december. Open iedere donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Museum voor Hedendaagse Kunst Gent. De hedendaagse Oostenrijkse kunst. Tot 20 december. Dagelijks open van 10.00 tot 18.00 uur. Bank Paribas Westdorpe. Stillevens van Leon de Buck. Open tijdens win keluren. Galerie Bellemans Axel. Por tretten die Albert Verburgt gebruikte in de eerste afle vering van zijn tijdschrift Iets te Lezen. Open tijdens winkeluren. Kunstuitleen Middelburg. Schilderijen van Jon van de Riet. Tot en met 5 decem ber. Open dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Donderdag avond van 19.00 tot 21.00 uur. Galerie Trouvaille Terneu zen. Schilderijen, pastels en zeefdrukken van Elise La- motte. De hele maand no vember. Open tijdens win keluren. Stadhuis Terneuzen. Gra fisch werk van Hermine Müller. Tot 30 november. Open tijdens kantooruren. Art House Biervliet. Kera miek en beeldhouwwerk van Loes Cozijnsen en grafiek en aquarellen van Gerard van Grieken. Tot 30 no vember. Open tussen 9.00 en 12.00, zaterdag ook van 13.30 tot 17.00 uur, en op af spraak. Zeeuws Museum Middel burg. 'Heiligen uit de mod der'; in Zeeland gevonden pelgrimstekens uit de Mid deleeuwen. Tot en met 26 fe bruari. Open: maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Zaal De Ster Hulst. Olieverf schilderijen, aquarellen em pastels van de Hulsterse schilder Ben Lauret. Ge prolongeerd tot 22 decem ber. Alle dagen behalve dinsdag geopend van 10.00 tot 22.00 uur. r IN HET cultureel centrum van Knokke-Heist speelt theater Stekelbeers in een co-productie met de Sin gel in Antwerpen zaterdag 28 november het stuk The Hunting of the Snark van Lewis Caroll. Caroll is wereldberoemd geworden met zijn Alice in Won derland, maar heeft ook dit speciaal voor de jeugd geschre ven stuk. Het verhaal gata over gefantaseerde rare dieren en mensen die op de meest onverwachte momenten iets vanzelfsprekends als totaal onmogelijk kunnen uitleggen. Zes personages gaan op zoek naar het niet-bestaande fa beldier de 'Snark'. Elk probeert de avontuurlijke tocht op eigen wijze te beëindigen. De regie is in handen van Guy Cassiers. De spelers zijn Mark Verstraete, Mark Lemmens, Frie Caubergs, Brit Alen en Els Olaerts. Aanvang 15.00 uur. rijkbloeiend, C CfV tuk O.v/V/ IAZZ jam sessies die een vast onderdeel het programma van ledia in Eeklo vorm- gaan in een iets ge- igde vorm weer van Ze zullen voortaan vast onderdeel van seizoen meer zijn, r zo af en toe in het ke programma wor- ingepast. en, vrijdag 27 november, weer ene jamm sessie, ran de begeleiding in ji is van gitaris Hendrik iman. Deze speelt onder e bij het Frank Vaganeé t en in een duo met Mo- Stoces. Her principe van ssie is eenvoudig. Iedere rant is welkom en samen afgesproken wat er ge wordt. Iedereen moet jn eigen instrument mee- en. De toegang is gratis aanvang 21.00 uur. Belgische rockfenomeen e Boy (and his Woogies) t zaterdag 28 november op Media. Als concertpro- en muzikant kent hij na actieve jaren de klappen emuziekzweep. Zijn wer- naam is Paul Ambach. van blues bezeten en trad andere op met John Lee er en The Kinks, en kreeg aar ook en plaats op een e podia van het North Sea Festival in Den Haag. Vo- ar verscheen van hem ene elpee, die bewijst dat zijn kracht op het podium KONINKLIJK Landju- de tradionele manifes to het amateurtoneel in wieren stimuleert, wordt jaar gehouden in de schouwburg van klaas, zaterdag 28 no- ler is de eerste voorstel- van het Landjuweel, als Hoeselts Toneelgezel- pHet Dagboek van Anne speelt. Aanvang 20.00 december en januari in nog stukken van vijf se gezelschappen, met r andere opvoeringen De Kersentuin en Het er. aanderen telt momenteel mateurtoneelgezelschap- die jaarlijks ruim 5000 «ringen op de planken n. De bedoeling van Het l aklijk Landjuweel is dat ndelijk de beste deelne- i bekroond worden. ligt; oog in oog met het publiek. Boogie Boy is een showman tot en met en zijn zwarte saxofo nist Sidney Fall draagt daar aan ook zijn steentje bij. De aanvang is 21.00 en Boogie Boy heeft beloofd drie uur te spe len. De entree is 200 Francs. JOKE BRETHOUWER, eer ste harpiste bij de NOS, en Els Buitendijk, voormalig NCRV-omroepster en actrice, bregen in de Nederlands Her vormde Kerk in Klooster- zande zondag 28 november een koffieconcert met de naam 'Je weet niet wat je hoort'. Een klankbeeld waarin beide uitvoersters letterlijk en figuurlijk de gevoelige snaar raken. Het publiek krijgt een combinatie voorge schoteld van goed gekozen teksten, die voller en spranle- lender worden door de harp muziek. Op het programma staan werken van Ibert, Tournier, Schumann, Dusek en Handel. De teksten zijn af komstig van Michel van der Plas, Paul van Vliet, Yvonne Keuls en Herman Pieter de Boer. De aanvang is 11.30 uur en de entree bedraagt 7,50. Kinderen tot 13 jaar gratis. TONEELGEZELSCHAP DE Korrekelder in Brugge pakt steeds weer uit met op vallende producties. De Korrekeder speelt woens dag 2 december het stuk Het Vermoeden. In dit stuk van de jonge Vlaamse auteur Arne Sierens is het thema een conflict uit de Tweede Wereldoorlog. Zoon Eddy komt terug uit een con centratiekamp. Vader heeft goede zaken gedaan met de 'Kommandantur'. Politiek en ideologie waren voor hem niet belangrijk. Hij is log en dom, maar weet dat met geld veel kan worden rechtgetrokken. De zoon is een monumentale vent, maar slap, slaafs en on aangepast. Het Vermoeden is een stuk vol lawaai, tragisch en komisch tegelijk. Regisseur Jan Leroy heeft bewust geko zen voor zoveel mogelijk lelijk heid op het toneel. De aanvang is 20.30 uur. liaanse dag met twee eenacters van de zwarte Amerikaanse auteur Allison West: 'Litte kens' en 'Nasmaak'. Deze wor den gespeeld door Helene Kamperveen en Laura Quast. Aanvang 15.00 uur. Hte Stage door festival wordt afgesloten met een spetterend stuk mu ziek van het Merengue orkest Cita con el Pasado. Aanvang 20.00 uur. DE NOORDHAL van ge meenschapscentrum Den Dullaert is morgen, vrijdag 27 november, afgeladen vol. Het aangekondigde concert van de Visions Tour van de Vo- lendamse popband BZN was in een mum van tijd uitver kocht. BZN met de van een hersenbloeding herstelde zangeres Carola Smit zijn van plan het publiek een onverge- telijke avond te bezorgen. De aanvang is 20.00 uur. DE OPERA voor Vlaanderen speelt in het kader van de Oostenrijks kunstmanifesta tie Europalia vier dagen ach ter elkaar in Antwerpen de opera Die Lusige Witwe van F. Lehar. Dat gebeurt vanavond, morgen en zaterdag om 19.30 uur. Zondag 29 november om 15.00 uur. In Gent kan men de caprio len van de vrolijke weduwe volgen van 3 tot en met 6 de cember. Het Ballet van Vlaanderne danst morgen in het gentse Operagebouw het ballet Don Quichote. De aan vang in Gent is steeds 19.30 uur. Op zondag echter om 15.00 uur. - foto archief de stem telen In deze advertentie kunt u nkels kopen, behalve de ar kleine ci|fertjes bij staan. Die nt u alleen kopen In AH winkels i die cijfers op de deur staat, zen gelden van donderdag irdag 28 november a.s. voorraad strekt. EINDREDACTIE JOEP TROMMELEN gramma's zijn niet thema tisch opgesteld maar kennen een centraal zwaartepunt. Zo start de vierdelige serie op 6 december met een Latijns ge tint programma, gebracht door een harpiste, gitarist en fluitist met werken van o.a. Villa Lobos en Ibert. De uit voering van 17 januari is in tegraal aan Mozart gewijd. Robert Groslot is te gast op 21 februari met transcripties voor piano van 19de eeuwse muziek en het slotconcert op 27 maart draagt een roman- tisch-expressionistische stempel. Naast de twee series pakt het orkest in de december maand nog uit met twee uit zonderlijke uitvoeringen. Woensdag 23 december ver leent de Nederlandse alt Jard van Nes haar medewerking aan het kerstconcert in de Carolus Boromeuskerk. Het programma vermeldt 3 wer ken rondom de figuur van Maria Fanfare van Gabrieli, Das Marienleben van Hinde- mith en het Stabat mater van Pergolesi. Zeer in trek is het Sylves- tergala op oudejaarsavond, waar een concert gekoppeld wordt aan een galadiner (fa cultatief). Als aperatief krij gen de liefhebbers een con cert met composities van Gershwin, Bernstein en Strauss. Amerika hand in hand met het Europese We nen. Lichte walsen en warme songs uit Porgy en Bess. Tij dens het diner wordt er ge zorgd voor een passende ach tergrondmuziek. Voor meer inlichtingen en reservaties bellen naar 09- 32.3.2377900. du Cornice, |te Hollandse 1.50 Rundertartaar, ■filetrollade, *1 "I QO D® 4438-±±.i70 'St, rbonade, iksi 2Kilo®®®® TERNEUZEN HEEFT de primeur van het Stagedoor festival voor Zeeland. Het programma van dit festival van minderhedencultuur in het Zuidlandtheater is als volgt. Vanavond draait de film 'Aicha', van de Marok kaanse regisseur Jellali Ferhati. Aanvang 20.00 uur en entree zes gulden. Vrijdag 27 november geeft jazzdansgroep Jazz Extension een optreden met live muziek. De aanvang is eveneens 20.00 uur. Zaterdag 28 november is er de Turkse Dag, met om 15.00 uur de bekende clown/acteur Hakim met een kindervoorstel ling getiteld 'Ali in Wonder land'. 's Avonds om 20.00 uur de Antwerpse toneelgroep Tie Drie met een theaterbewerking van Günther Walraff's boek 'Ik, Ali'. Zondag 29 november is het een Surinaamse en Antil- Yvonne Lex - foto archief de stem YVONNE LEX heeft maandenlang in haar 'eigen' theater Ap peltje/Klokhuis in •Antwerpen het stuk De Amerikaanse Pausin gespeeld. Nu gaat zij met deze monoloog van Esther Vilar op reis en bezoekt dinsdag 1 de cember de Stads schouwburg in Brugge. De monoloog omvat scherpe teksten tegen de kerk als machtsblok. De aanvang is 20.00 uur. Het Filharmonisch Orkest van Vlaanderen. HET KONINKLIJK Fil harmonisch Orkest van Vlaanderen timmert de laatste maanden behoor lijk aan de weg. Onder lei ding van muziekdirecteur Günther Neuhold hebben de musici een succesvolle toernee gemaakt door Oostenrijk. Dit seizoen steeg ook de opkomst voor de twee bestaande series van concerten in de twee grote concertzalen in Ant werpen de Elisabethzaal en de Singel. In december gaan twee nieuwe series van start die meer in het kader staan van de popu laire klassieke muziek. Gebracht door de kleinere ensembles van het orkest in de Campozaal (Meir) en het kamerorkest van strij kers in de Arenberg- schouwburg. Met deze series tracht de or ganisatie een breder publiek te bereiken. Er is danook be wust gekozen voor de loka- ties. De Arenbergschouw- burg biedt plaats aan enkele honderden toehoorders. On der leiding van de eerste con certmeester Dimitri Ivanov vertolkt het strijkersensem ble een vijfdelige cyclus(van 13 december tot 24 april 1988). De concerten op de zondag ochtend beginnen steeds om 11.00 uur en duren ongeveer 60 minuten. De programma's zijn zeer gevarieerd van stijl en beantwoorden aan de sa menstelling van de strijkers- groep. Het accent ligt op de laat barok en de klassieke muziekperiode. Van Bach tot De alt Jard van Nes. - foto archief de stem Schubert met als uitwijkers Bartok en Stravinsky. De Campoconcerten vor men een podium voor de eigen musici van het Filhar monisch Orkest die in steeds wisselende combinaties en ook solistisch een breed re pertoire brengen. De gastso- listen maken deze uitvoerin gen vaak nog aantrekkelij ker. Ook de Campoconcerten vinden op de zondagmorgen plaats om 11.00 uur. De pro- en intelligent. Haar voorkeur gaat echter uit naar een ge woon huwelijk, w waarin de liefde niet het voornaamste is. Haar innerlijke gevoelens ko men wel in opstand tegen dat gene was het vrouw-zijn nood gedwongen met zich mee brengt. Dat alles vormt voor haar een moeilijkheid, waar ze graag tegen op zou willen ko men. Ze mist echter de allures. Wn Vliet 'et- -foto pan sok TERTAINER Paul van Vliet is inmiddels met zijn zesde De titel daarvan is 'Over Leven'. De ko- hij in de Arenbergschouwburg in Antwer- .e" 19 december speelt hij daar iedere avond, ezpliiooDe Turbomens' is de toeschouwer verzekerd van ge avond. De aanvang is 20.15 uur. 1 HET TONEELgezelschap Het Reizend Volkstheater voert maandag 7 december in de stadsschouwburg in St.- Niklaas het toneelstuk Hedda Gabler op van de auteur Hen drik Ibsen. Het stuk wordt ge regisseerd door Dirk Buyze, die bij de opvoering beschikt over Pleuni Touw en Hugo Metsers. Hedda is een vrouw die uit een hoger milieu komt. Ze is knap

de Stem | 1987 | | pagina 23