LEEUWENLAAN IN TERNEUZEN MOET BREDER WORDEN Meerpaal en Op de Hoogte winnaar toernooi 'Er wordt bij ons keihard getraind' Grot Verkeersboete wot met ingang van '89 sneller gei ACTIEDAG Je moet z POLITIERAPPOR ZAKENNIEUWS I OCCASIONS! MARKTEN DE STEM VAN ZEELAND 3 DONDERDAG 26 NOVEMBER 1987 TERNEUZEN - De ge meente Terneuzen heeft hernieuwde interesse voor het het voormalige mecha- nisatiebedrijf Van Dixhoorn aan de Leeuwenlaan in Ter- neuzen. van de BMW-dealer Garage Vevfaniggobv Qubkampioenen kaartlezen ZE VAC bekend Kampioenschappen van PV Strijd in Vrede Groede Kampioenschappen 1987 PV De Vrede in Sas Gespreksavond voor ouders homoseksuelen Kampioenschappen PV Volharding te Westdorpe DUITSE HERDERKRING TERNEUZEN BESTAAT I21/2 JAAR Examens Kampioenschap pen Kop-staart Vernieling Inbraak Open Huis bij Van der Peijl GEEN 'STRAFBAAR FEIT' M iflSTEM VAN ZEEL 10RNELISSEN 01 andjes T16 Gemeente wil oude smederij Van onze verslaggever De gemeente wil de oude smede rij, of een deel ervan, in eigen dom krijgen om de Leeuwen laan, op het punt waar de straat op de Axelsestraat uitkomt, te verbreden. Dit met het oog op een betere verkeersafwikkeling ter plekke. De Axelsestraat is de drukste verkeersader van de ge meente. „Er zit een flessehals in de toegang van de Leeuwenlaan vanaf de Axel sestraat. Het is een jarenlange wens van de gemeente die eruit te halen. Nu het bedrijf is gestopt hebben wij de onderhandelingen geopend om de grond te verwerven", aldus een woordvoerder van de gemeente. Een eerdere poging van de gemeen te, eind vorig jaar, leidde niet tot re sultaat. Het bedrijfsgebouw, op 500 vierkante meter grond, wordt mo menteel verhuurd aan een fotohan- del. Vooruitlopend op een mogelijke transactie is inmiddels ook een bo demonderzoek verricht. „Dat is een routine-onderzoek wat we doen bij elk bedrijf dat mogelijk in aanmer king komt om door ons gekocht te worden". De onderhandelingen zijn volgens de woordvoerder nog in een te vroeg stadium om concrete verwachtingen te kunnen wekken. Temeer daar de gemeente in principe niet heel het be drijf sperceel nodig heeft en er be langstelling is van anderen die de ge meentelijke plannen zouden kunnen doorkruisen. Fotohandelaar Van Dixhoorn, die denkt dat het een zaak van lange adem wordt, bevestigde gisteren des gevraagd de belangstelling van der den maar wenste in dit stadium niet over de onderhandelingen uit te wij den. De plannen met de Leeuwenlaan staan overigens helemaal los van alle andere verkeersplannen die de ge meente Terneuzen in de toekomst op het verlanglijstje heeft staan. De Axelsestraat wordt in het in 1981 vastgesteld Verkeersplan Terneuzen als een van de knelpunten in het hoofdwegennet genoemd. (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 Van onze correspondent TERNEUZEN - De strijd om het clubkampioenschap kaartlezen bij de Zeeuws- vlaamse Automobielsport Club (ZEVAC) kende dit seizoen een spannend ver loop. In de A-klas eindigden zowel bij de bestuurder als de navigators drie leden met een puntentotaal van zeventig op de eerste plaats. Het reglement schrijf in zo'n geval voor dat er dan moet worden gekeken naar het aan tal behalde eerste, tweede en derde plaatsen in de verschil lende ritten. Pas bij het aantal behaalde derde plaatsen viel de beslis sing in het voordeel uit van Jan Mol uit Zaamslag en Piet Loof uit Terneuzen. Het verschil in de B-klas bestuurders was gro ter. Ton Riemens uit Terneuzen werd winnaar. Bij de naviga tors in deze klas was het span nender. Daar greep Ton Kooij- man uit Sluiskil met slechts eén punt voorsprong op Danny Dekker uit Groede de titel. De huldiging van de kampioenen is 19 december tijdens een in restaurant De Kraag te Zaam slag te houden feestavond van de ZEVAC. Eindstanden: A-klas bestuurders: 1. J. Mol, Zaamslag 70 punten; 2. B. Lootens, Sas van Gent 70; 3. H. Korst sr, Sas van Gent 70; 4. R. Roelandt 66,5. M. IJsebaert 55, bei den Terneuzen. A-klas navigators: 1. P. Loof, Terneuzen 70; 2. E. van Hoey, St.-Jansteen 70; 3. H. Korst jr, Sas van Gent 70; 4. J. Cornelis, Philippine 66; 5. H. Haselager, Hulst 55. B-klas bestuurders: 1. Ton Riemens, Terneuzen 81; 2. T. Luyk, Ternuzen 73; 3. M. van Goe- them, St.-Jansteen 67; 4. A. Rie mens, Terneuzen 63; 5. A. Maen- hout, Koewacht 55. B-klas naviga tors: 1. A. Kooijman, Sluiskil 73; 2. D. Dekker, Groede 72; 3. B. Valckx, Hulst 67; 4. L. van de Heuvel, Ter neuzen 64; 5. M. Mol, Zaamslag 55. Toerklas bestuurders: 1. M. Ver- straten, Axel 81; 2. D. Delaender, Axel 63; 3. F. van de Bergen, Ter neuzen 54. Toerklas navigators: 1. P. Schram, Axel 81; 2. C. Rombouts, Hulst; 3. J. van de Velde Zoeter- meer, beiden met 54 punten. Van onze duivensportmedewerker GROEDE - Met een straat lengte voorsprong is L. van de Wege NS generaal kam pioen geworden bij de post duivenvereniging Strijd in Vrede te Groede. Tweede in dit klassement werd mevrouw Buyze. G. Schautteet werd na een spanennde race derde voor G. Dusarduijn en A. Schaap op de vijfde plaats. Aangeduide kampioenschappen: Vitesse oude duiven: 1. L. van de Wege NS, 2. J. Manhave, 3. A. Wille en co. Midfond oude duiven: 1. G. Dusarduijn, 2. Ch. Ras, 3. G. Schautteet. Fond oude duiven: 1. G. Dusarduijn, 2. G. Dusarduijn Gzoon, 3. J. Manhave. Vitesse jonge duiven: 1. L. van de Wege NS, 2. A. Schaap, 3. G. Schautteet. Midfond jonge duiven: 1. M. El frink, 2. G. Schautteet, 3. G. Dusar duijn Gzoon. Onaangeduide kampioenschap pen: Vitesse oude duiven: 1. L. van de Wege NS, 2. J. Manhave, 3. A. Wille en co. Midfond oude duiven: 1. G. Dusarduijn, 2. J. van Hoeve, 3. G. Dusarduijn Gzoon. Fond oude duiven: 1. G. Dusarduijn, 2. G. Du sarduijn Gzoon, 3. A. Wille en co. Vitesse jonge duiven: 1. L. van de Wege NS, 2. mevrouw Buijze, 3. A. Schaap. Midfond jonge duiven: 1. M. Elfrink, 2. H. Simpelaar en zoon, 3. G. Dusarduijn Gzoon. Eindstand klassement meeste prijzen oude duiven: 1. J. Manhave, 2. L. van de Wege NS, 3. A. Wille en co. Idem jonge duven: 1. A. Beun, 2. me vrouw Scheele, 3. A. Schaap. Van onze duivensportmedewerker SAS VAN GENT - Postdui- venhouder T. van Zeele kan terugblikken op een succes vol verlopen seizoen. Hij werd dit jaar generaal kampioen bij de plaatselijke postduivenverenniging De Vrede. Bovendien behaalde hij twee asduifkampioen- schappen. Tweede in het generale kam pioenschap werd de combinatie Elegeert, met daarbij eveneens twee asduif titels. 3. F. Kox, 4. B. van de Berghe, 5. W. Winne. Vitesse jonge duiven onaangeduid: 1. T. van Zeele, 2. combinatie Ele geert, 3. B. van de Berghe. Vitesse jonge duiven 4A: 1. T. van Zeele, 2. combinatie Elegeert, 3. R. Cap- paert. Vitesse oude duiven onaan geduid: 1. T. van Zeele, 2. combina tie Elegeert, 3. B. van de Berghe. Vitesse oude duiven 4A: 1. T. van Zeele, 2. combinatie Elegeert, 3. G. Dellaert. Fond jonge duiven on aangeduid: 1. R. Geernaert, 2. R. van de Berghe, 3. combinatie Ele geert. Fond jonge duiven 4A: 1. R. van de Berghe, 2. J. du Puy, 3. G. Begijn. Fond oude duiven onaan geduid: 1. T. Kox, 2. J. du Puy, 3. G. Begijn. Fond oude duiven 4A: 1. T. Kox, 2. G. Begijn, 3. J. du Puy. As- duifkampioenschap jonge duiven vitesse: 1. combinatie Elegeert, 2. T. van Zeele, 3. H. Koers. Jonge dui ven fond: 1. combinatie Elegeert, 2 en 3. R. van de Berghe. Vitesse oude duiven: 1 en 3. T. van Zeele, 2. G. Dellaert. Fond oude duiven: 1. T. van Zeele, 2. W. Winne, 3. R. van de Berghe. GESPREKSAVOND - In de pastorie te Koewacht wordt op donderdag 3 december een gespreksavond gehou den voor ouders van homo seksuele kinderen. Op die avond kan worden ge praat over vragen als 'wat doet het jezelf als je kind homofiel is' of 'hoe moeilijk is het om open te zijn tegenover familie en kennissen over de homosek sualiteit van je kind'. Gespreksleiders zijn me vrouw A. van der Sijpt en pas tor J. Voeten. Belangstellenden zijn vanaf 20.00 uur welkom. Mensen die eerst een telefo nisch of persoonlijk gesprek willen, alvorens naar de ge spreksavond te komen, kunnen contact opnemen met één van beide gespreksleiders. Van onze duivensportmedewerker WESTDORPE - Ook dit jaar is het generaal kam pioenschap bij de postdui venvereniging Volharding te Westdorpe gewonnen door P. Baecke. 2. C. van Acker, 3. René van Kwik- kelberghe, 4. A. van Pamel, 5. Ed de Smet. Het asduifkampioenschap oude duiven was voor R. Spuesens, bij de jaarlingen voor H. van de Veeke en bij de oude duiven was dat René van Kwikkel- berghe. Koning: eerste afgegeven duif: 1. P. Baecke, 2. C. van Acker, 3. Ed de Smet. Idem jonge duiven vitesse: 1. René van Kwikkelberghe, 2. P. Baecke, 3. M. Silvius. Idem oude duiven vitesse: 1. P. Baecke, 2. ge broeders Audenaerd, 3. R. Spue sens. Idem halve fond oude duiven: 1. P. Baecke, 2. René van Kwikkel berghe, 3. C. van Acker. Idem halve fond jonge duiven: 1. P. Baecke, 2. A. de Krijger, 3. H. van de Veeke. Kampioenschap eerste en tweede afgegeven duif: jaalringen: 1. P. Baecke, 2. C. van Acker, 3. Ed de Smer. Idem jonge duiven vitesse: 1. René van Kwikkelberghe, 2. P. Baecke, 3. M. Silvius. Idem oude duiven vitesse: 1. P. Baecke, 2. R. Spuesens, 3. gebroeders Aude naerd. Idem halve fond oude dui ven: 1. C. van Acker, 2. Roger van Kwikkelberghe, 3. P. Baecke. Idem halve fond jonge duiven: 1. A. de Krijger, 2. P. Baecke, 3. Eric Dool- aege. Eindstand zesdaagse oude duiven: 1. P. Baecke, 2. C. van Ac ker, 3. A. de Krijger. Idem jonge duiven: 1. René van Kwikkelberg he, 2. P. Baecke, 3. M. Silvius. De Zuidlandschool verdedigt uit na een aanval van de Prins Willem Alexanderschool. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent TERNEUZEN - De poulewinnaars van het in de herfstvakantie gehou den schoolzaalvoetbaltoernooi voor basisscholen uit Terneuzen streden dinsdagmiddag de finalewedstrijden voor jongens en meisjes in sporthal 't Zwaantje. Bij de jongens won het team van de Meerpaal, bij de meisjes ging de ploeg van Op de Hoogte met de hoogste eer strijken. Bij de jongens kwam de organisatie, de schoolsportcommissie van de gemeente Terneuzen, voor de aanvang van de wed strijden al voor een probleem te staan. Eén van de teams het het afweten. Daarom besloot men een dubbele compe titie te spelen, waardoor elke school vier wedstrijden mocht spelen Tussenstand: Op de Hoogte-Meerpaal 1-2, Op de Hoogte-de Stelle 3-3. De Meerpaal-De Stelle 1-1, De Meerpaal-Op de Hoogte 5-1, De Stelle-Op de Hoogte 0-1, De Stelle-De Meer paal 2-0. Eindstand jongens: 1. De Meerpaal, 2. De Stelle, 3. Op de Hoogte. Bij de meisjes ging de strijd tussen de teams van de Zuidlandschool, de Prins Wil lem van Oranjeschool en Op de Hoogte. In een halve finale streden de meisjes om de ere plaatsen. Eindstand: 1. Op de Hoogte, 2. Prins Willem van Oranjeschool, 3. Zuidlandschool. De leden van de VDH Kringgroep Terneuzen met hun Duitse herders bijeen voor het clublokaal aan de Otheense Kreek - FOTO WIM KOOYMAN. Van onze verslaggever TERNEUZEN - De Vereni ging van fokkers en liefheb bers van Duitse Herders (VDH) Kringgroep Terneu zen bestaat 12% jaar. „In april 1975 zijn we begonnen en we vormen nog steeds een springlevende vereni ging," zegt voorzitter Ton van Vliet. „We tellen nu 32 leden, waarbij ook enkele dames en dat aantal is vrijwel altijd constant geble ven. We zijn enthousiast bezig met allerlei zaken die tot doel hebben het ras van de Duitse herder te verbeteren. We doen met onze honden allerlei oefe ningen en zijn actief met de af richting tijdens onze bijeen komsten op het terrein in Öthe- ne." Van Vliet: „Landelijk telt de Vereniging zo'n 7000 leden. In Zeeuwsch-Vlaanderen is er be halve in Terneuzen ook een Kringgroep Sas van Gent, onze vijftien-jarige zustervereni ging waarmee we uitstekend samenwerken. En ook in Vlis- singen, Hansweert en Tholen zijn er betreft nog Kringgroe pen actief. Onze leden zijn vooral afkomstig uit Terneu zen en de kanaalzone, maar we hebben er ook een uit Vlissin- gen. De Duitse herders - voor zover Van Vliet kan nagaan zijn alle bezitters van een Duitse herder lid van een van de kringgroe pen-krijgen een gedegen op leiding. Van Vliet: „Er wordt keihard getraind voor het be halen van de verschillende examens. Daarin onderschei den we een drietal categorieën. In de A-afdeling voor de begin ners wordt het examen afge legd met een springoefening, spoor volgen en voorwerp op zoeken. In de B-klasse wordt het al wat moeilijker met daar bij gehoorzaamheidsoefenin- gen en in de laatste klas, de C- categorie gaat het om het man- werk/pakwerk en moet de hond de pakwerker gehoorza men of achtervolgen." Elke woensdagavond en de zaterdag- en zondagmorgen zijn de leden van de kringgroep met hun dieren present op het oefenterrein aan de Otheense Kreek. In de zomeravond wor den dat de maandag- en don derdagavond en de zondag morgen. Van Vliet: „In de weekeinden zijn we zaterdags zo'n vier uur bezig en zondags vijf uur. De opkomst van de le den is altijd groot. Bij iedere trainingsavond hebben we wel zo'n twintig man van de par tij." Tijdens die oefenavonden be reiden de leden zich met hun Duitse herders voor op de kam pioenschappen. Van Vliet: „Iedereen die deel wil nemen aan bijvoorbeeld het provin ciaal kampioenschap moet eerst in het bezit zijn van de drie eerdergenoemde certifica ten. Regel is dat in zo'n drie jaar die certificaten gehaald kunnen worden. De Duitse her der is met 2% jaar volwassen en bereikt in de regel een leef tijd tussen de tien en twaald jaar. Tot aan zijn negende jaar is de hond actief in wedstrij den. Dit jaar is het provinciaal kampioenschap op ons terrein gehouden en behaalde Manfred Schönknecht uit Vlissingen een fraaie tweede plaats." Van Vliet: „Activiteiten die eveneens aan bod komen bij ons zijn de opleiding voor het UV-examen, waarbij het uit houdingsvermogen wordt ge test. De hond loopt dan twintig kilometer naast de fiets van de eigenaar. Dat ligt deze hond uitstekend, het is een echte draver, zoals een paard. Voorts wordt er opgeleid voor het speurhonden-examen en wordt er gelet op het exterieur. De hond moet immers een goede conditie hebben. We zijn ook graag present op allerlei kyno- logische evenementen. En dan is er nog de combinatiewed strijd. Een combinatie van ky- nologie, africhting en exte rieur, waarbij het om de meeste 'complete hond' gaat. Vorig jaar werd ons team van de Kringgroep Terneuzen nog provinciaal kampioen. Een team bestaande uit Liplijn, Schönknecht en Geert Titu- laar." De Kringgroep Terneuzen prijst zich gelukkig een man als Jan Scheele in zijn midden te hebben. Een Axelse fokker die met 'Arpad zu dem Drei- hausen' nationaal en interna tionaal bekendheid geniet. Van Vliet: „We timmeren lekker aan de weg. De contributie valt echt mee. Voor het geld hoeft men dus echt niet thuis te blij- KLOOSTERZANDE - Bij een kop-staartbotsing op rijks weg 61 bij Kloosterzande werden gistermorgen om streeks 10.00 uur twee vracht auto's beschadigd. Niemand liep daarbij enig letsel op. Het ongeval gebeurde doordat de vrachtwagenbestuurder PD. uit Diessen ging afrem men in verband met naast de rijksweg in de berm uitvoe rende werkzaamheden. Deze manoeuvre werd te laat be merkt door de bestuurder van een vrachtwagencombinatie, J. van de L. uit Vollenhove, die achterop zijn voorganger botste. SLUISKIL - Onbekenden hebben in de nacht van dins dag op woensdag schade toegebracht aan de Bonteweg nab kil geparkeerd graafmachine van A Hoek. Alle verlichtir pen van het voertuig vernield als mede zwaailicht dat de droeg. TERNEUZEN - JB. deed bij de gemei litie van Terneuzen. van inbraak in haar van een flat aan de I brockstraat. Daarbij j berging een stofzuiger len, enkele wollen deki gio-stenen en een spe autootje. De diefstal m( gebeurd in het tijdvak tot en met 23 november, GOES, 24 nov. - Aardappelen (excl. BTW). Bintje, veldgewas, directe levering, op auto gele verd, droog uit de schuur 8-9 cent per kg; voeraardappelen 5 ct per kg. Uien (excl. BTW) op auto ge leverd, directe levering, 35 mm opwaarts, zaaiuien 10-15 ct per kg. Vlas (excl. BTW), directe le vering 30-46 ct per kg, afwij kende partijen 20-29. Granen, za den en peulvruchten (excl. BTW). Tarwe (16% vocht) uit opslag handel en coöperatie 40,25- ƒ44,00 per 100 kg; tarwe (16% vocht) uit eigen opslag 44,25-45; brouwgerst (geschoond) 16% vocht 51,50; voergerst (uitmaal) 38; haver (16% vocht) 43,75; erwten, kleine groene 68,50-73; capucijners 68,50-97,50; bruine bonen, vrij van grond en halve, basis 18% 165; karwij, boeren- schoon 150; karwij, prima door sneekwaliteit 170; blauwmaan- zaad, prima doorsneekwaliteit 255-290. Hooi en stro (excl. BTW) op auto geleverd. Weidehooi, le kwaliteit 200-f 225 per 1000 kg; weidehooi, 2e kwaliteit 135-160; dijkhooi 125-150; veldbeemdhooi 80-120; roodzwenkhooi 60-90; raaigrassen 70-90; gerstestro uit de schuur, le kwaliteit 100-125; erwtenstro 70-100; tarwestro uit de schuur, le kwaliteit 90-120; bruine bonenstro 70-100. KAPET J.F., 25 nov. - Git, ling. Paprika groen ki 100-110, 65 130-160,751%. prika rood kg kl. 2 752) Andijvie natuur kg ld. l Bloemkool natuur st. kl 210, kl. 2 6 100, 8 40-80,10 40. Boerenkool kg kl. 1 j, gs 42-49. Breekpeen kg kl gr. 26, mi. 25. Spruita schoond kg kl. 1A 99-120. 2 A 114. Witlof kg kl. u kl. 2 B 150. Prei kg kl 1 kl. 2 A 52-73. Savooieku kg kl. 1 A 72, kl. 2 A 61 If kg kl. 1 A 51. Uien kg kl. 12-22, kl. 2 mi. 9-10. Seldt kl. 1 37. Knolselderij mei kl. 2 10 24-26, 30 14. Knel, zonder blad kg kl. 217, S kgkl. 2 61. Veldsla kg kil 150. Late aardappelen kg: 6, kr. 57, mo. 5, mi. 3-9, kl: dr. 5, ló\ 27-40, mi. 7-9. kroet 10. AMSTERDAM, 25 nov Bintje 35-50mm werden tracten verhandeld voor! april tegen 9,30 tot 9,00 per De stemming was kalm 6 50mm werden 33 contra handeld voor levering t een prijs van 18,40 tot li 100 kg. De stemming n eens kalm. TERNEUZEN - Van der Peijl Techniek aan de Haarman- weg in Terneuzen, één van de grootste industriële en garage toeleveranciers in de regio, houdt vrijdag 27 en a 28 november open hui der Peijl doet dit klantenkring een uitbr in het leveringsprojr onder ogen te 1 zaak is vrijdag van il 21.00 uur, zaterdag tot 16.00 uur open Van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - De strafzittingen van de kan tonrechters zullen over en kele jaren 'ineenschrompe len'. Na 1989 zullen er be langrijk minder verkeers- overtreders vooor het 'hek je' verschijnen. Als gevolg van een nieuwe re geling om verkeersboetes te in nen, worden lichte verkeers overtredingen namelijk niet meer aangemerkt als strafbare feiten. Er komen vaste admini stratieve tarieven voor over tredingen, met een maximum van 500 gulden voor volwasse nen en voor minderjarigen tot 16 jaar 25 gulden. Dat zo'n verkeersovertre ding niet meer als strafbaar feit wordt aangemerkt, heeft tot gevolg dat bij het in gebreke blijven van betaling, hij zich niet meer voor de kantonrech ter hoeft te verantwoorden. De regeling treedt per 1 januari 1989 in werking. „Maar wat mij betreft mag deze zo snel mogelijk worden ingevoerd", meent verkeers schout mr. J. Koppert. „Naar mijn mening zal het straks een heleboel schelen." De verkeersschout doelt in dit kader op de werkdruk voor met name het Openbaar Minis terie en de rechterlijke macht. Nu is het zo dat een verkeers overtreding beboet wordt met een bekeuring. Wordt die om een of andere reden niet be taald, dan volgt een schikking. Gaat de betrokkene daar niet op in, dan krijgt hij een dag vaarding. „Slechts twintig procent van de gedagvaard komen opdagen. De politie kan straks zelf de be talingen van de bekeuring in nen." In grove lijnen komt de nieuwe regeling hier op neer: wanneer iemand een bekeuring krijgt, kan hij-evenals nu trouwens het geval is - daarte gen in beroep gaan. Gebeurt dat niet, dan wordt de bon on herroepelijk en kan de politie tot inning van de boete over gaan. Duurt het te lanji taald wordt, kan dere maatregelen nf kan ze bij voorbeeld bs gen op goederen, loon, bankrekening, iemand bij voortduiiii breke blijft, kunnen r.s tischer maatregelen worden, bijvoorbeeld® lijke intrekking van te woord wijs, of een tijdelijkeinti name van de auto. De nieuwe ri overigens niet dat rechters straks en der werk komen te strafzittingen vormen® slechts eentiende werk. „Met name het parketadministratie deren. De hele adn zal anders opgezet meent Koppert, die niet dat een en ander daar koste zal gaan van de legenheid. IET GEEFT toch wel een goe< p miljoenen poststukken een rorpen hebt. Grafisch vormge ireda verheelt dat niet. Op ve wierp hij de speciale kerstzege twartjes op uw kerstpost gepl uitgifte van deze kerstzege van het staatsbedrijf d( mcurrentie van de stadspost ieze aanbieding trouwens nie egelingfepVel zien ze er een soort erken: echt. Een antwoord op de PT »stbedrijven ook bij de hand op aatzittf men* „_t to® Instruct „Een andere verandert dat in sommige ficier van justitie van de rechter ga: gebeurt wanneer klacht indienen. W kan dan beoordelen klacht al dan niet terej kan de klacht ook W terecht achten. In geval vervalt de bef De verkeersschout aan dat er nog i: men om de nieuwe zaken in goede banen® In afwachting van® voelen de politiekorps® regio er nog niet veel alvast commentaar tóf de nieuwe wet. „Ik K onvoldoende zicht op zullen de zaak wel r in het overleg met van justitie. We n)«] straks wel voor zorge voor het publiek éen ken. We kunnen het ken om in Breda and toe te passen dan verwoordt de zegsW de Bredase politie he van haar collega's. JE BENT oud en je wilt wat. Een plaatsje in een bejaardentehuis bijvoor beeld. Het voor jezelf zor gen wordt steeds moeilij - ker, vandaar dat een eigen kamer in een mo dern tehuis je best iets lijkt, maar helaas. De wachtlijsten zijn lang en worden in nabije toe komst niet korter. In West-Zeeuwsch-Vlaan deren, landelijk gezien een van de regio's met de meeste bejaarden, neemt het verzet tegen het pro vinciale concept-sprei dingsplan bejaardenoor den toe. Niet verwonder lijk, omdat de provincie het aantal plaatsen in de tehuizen binnen nu en vijf jaar wil terugbren gen van 459 tot 375. Vol gens instellingen en be stuurders in de sterk ver grijzende streek 'een plan met funeste gevolgen.' Door Conny van Gremberghe „KIJK, ik kan best begrijpen dat er wat plaatsen ingele verd moeten worden, maar dat de regio met de hoogste vergrijzing het grootste offer moet brengen, dat gaat ons, als West-Zeeuwsvlaamse ge meentebestuurders iets te ver. De provincie kan er dan ook op rekenen dat we be zwaar tegen het concept-plan zullen aantekenen." De Aar- denburgse wethouder A. Keijmel-Cambier op de bres voor de West-Zeeuwsvlaamse ouderen. Ze is verontwaar digd, ze is boos. Boos, omdat de provinciale plannenmakers volgens haar te weinig rekening houden met menselijke aspecten. „Ze hebben het in het plan over het inleveren van plaatsen, maar ze vergeten dat voor elke plaatsje in een bejaar denoord een oudere mens staat. Los daarvan heeft het nieuwe plan grote gevolgen voor de werkgelegenheid in de streek. Alleen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen moe ten er tegen 1992 85 plaatsen ingeleverd worden. Vertaald in arbeidsplaatsen betekent dit dat er zo'n 27 banen op het loor Ans van Goch JET ONTWERPEN van een tdmiii postzegel is niet zo simpel. „Er :an veel meer op dan je zou '«onderstellen", is de ervaring ran Henk Cornelissen. Hij kan «t weten, want behalve de Paciale kerstzegel ontwiep hij paar jaar geleden de post- Klacht ege' ter gelegenheid van hon- erd jaar onderwijs in tand heelkunde. De kerstzegels bestaan uit ïn ster, samengesteld uit stip- en in de kleuren rood, geel, roen en blauw. Per blokje van ter zegels is er een andere teUfencombinatie. Dij het ontwerpen van een jestzegel moet voor alles reke ls gehouden worden met de tekomstige gebruikers: „Je l°et zoiets afstemmen op een feed publiek. Het kan dan ook ang duren, eer je iets op papier -bt staan". De kunst was dan ook vol- ®ns Cornelissen om van het «rstzegel iets te maken dat aai mensen aanspreekt. „De gel moest iets weergeven van sfeer rond de feestdagen, aar zonder in oubolligheden vervallen." naar 'itemdelijk heeft de ontwer- zich laten inspireren door v, r^es rond postzegel, teor het trekken van denk- "teicüge lijnen van uiteinde

de Stem | 1987 | | pagina 16