IGGE KEN EN 'Bemoeienis met vrijwel iedere geplante boom' Twijfels over promotiebeleid 'Harde aanpak in de Cloosterstraat' EFERENDUM WAS EEN DUIDELIJK RUK AAN DE REM' ROOM ILAND Tennisclub: geen telefoon en aardgas PLAATSELIJK NIEUWS ittingbotsing rgt voor rtraging Zaamslag Isationeel STEM VAN ZEELAND 2 DONDERDAG 26 NOVEMBER 1987 OSTERZANDE - Een meerderheid van de tenisser gemeenteraad t gisteravond geweigerd ipaarpotje voor de bouw een sporthal extra te linig publiek Hulster ffieconcert Jikerrit ZEVAC put naar imswaarde HARRIE GOOSSENS NEEMT AFSCHEID VAN STAATSBOSBEHEER Koegat Geen probleem Verschillen 'EERST AANDACHT AAN EIGEN BURGERS SCHENKEN' Terhole Verarmen Clinge Hulst Graauw Axel FRACTIES A. ROCTUS EN P. MANGNUS: I I Bovwj. 5.82 8.85 10.86 5.85 5.85 3.84 2.83 3.83 9.82 2.83 6.83 7.84 12.84 2.82 4.85 1.83 7.85 4.83 9.84 Normale prijs 14.000— 27.750,— 33.500,— 34500, 37.500, 32.500, 28.500,— 28.000,— 19.500,— 25.000,— 32.500,— 15.500,— 14.000,— 5.000,— 13.000,— 15.950,— 18.500,— 19.750,— 28.000,— Aktfsprijs 13.750,— 26506— 32.250,- 32.250,- 33.750,- 26506- 26250,— 26750,- 16250,— 26256- 26750,— 14.750,- 12.256- 4.256- 11506- 14.250,- 16756- 17.756- 26006— INDUSTRIEWEG 37 ,uar TERNEUZEN TEL. 01150-81121 \pt. Maar ook als stapt van brommer van occasion op klein op iets •n lezers in de nt naar de dealer die ze weg helpt. jacht in de krant. rvitdl] II] laad spekt sporthalpotje niet T22 0 verslaggever gen eerder min of meer afge- ien reservering van 100.000 gulden zagen de raadsleden nog wel door de beugel, maar niet de extra drie ton die B en W er nog eens bovenop wilden zetten. „Dit zou tegen de haren instrijken van onze bewoners zijn", betoogde A. Roctus (eigen lijst). „Het bekende sporthalreferendum was een harde maar duidelijke ruk aan de rem door onze inwoners. Daarom kunnen we niet anders dan uw voorstel afwij zen". Ook L. Mangnus trok vernietigend van leer tegen het college. Hij bleek zich vooral te hebben gestoord aan de pogingen van B en W om de negatieve uitslag van het referendum uiteinde lijk toch in het voordeel van de sport hal om te buigen. „Het is een slag in het gezicht van de stemmers die u bij uw oproep tot deelname aan het refe rendum wel als vol aanzag, maar na dien gezien uw analyse en reactie kennelijk niet meer". Mangnus zei voorts ernstige twij fels te hebben over de realisering van een sporthal. Wellicht wel als dat kan gebeuren in samenwerking met het bedrijfsleven. Hij adviseerde voorlo pig een pas op de plaats te maken en eerst eens degelijk, omwille van de duidelijkheid, de mogelijkheden te bestuderen. Ook het CDA vroeg gisteravond om een duidelijk kostenplaatje. Het in to taal toevoegen van vier ton aan het spaarpotje noemde B. Pauwels 'bui tensporig'. „U weet dat wij alle moge lijkheden tot realisering van een sporthal blijven ondersteunen, mits gebaseerd op een goede studie en vooroverleg. De wijze en het moment waarop u de raad vraagt de volgende stap te zetten voor verwezenlijking van de sporthal lijkt nergens op". Het bleek dat eigenlijk niemand te gen een sporthal is, maar de raad vond het moment verkeerd gekozen om er nu fors geld in te stoppen. De drie ton verdwijnt nu in de grote re- servepot van de gemeente. Als studies uitwijzen dat een sporthal toch een haalbare zaak is, kan dat geld er al tijd nog uit worden gehaald, zo meende de raad. mze correspondent iSLAG - Het verkeer provinciale weg nsïag-Terhole is gister- id ongeveer een uur vertraagd door een ingbotsing die zich om its zes uur op deze weg deed. Daarbij werden personenauto's geheel lield en twee zwaar be- digd. its een inzittende van de bij het ongeval betrokken tuigen werd licht gewond, auto's reden in de richting aslag. De bestuurder HR. ogelwaarde stopte als eer oor verkeer dat van rechts tde. Datzelfde deed ook tuit Hulst. Dit werd te laat irkt door TD. uit Hans- t, die tegen het voertuig T.reed. Vlak daarop werd D. aangereden door een inenauto, bestuurd door ,uitEtten-Leur. 'an onze correspondente 1ST - Het eerste kof f ie- tert dat door Uit in it was georganiseerd terde op twee wijzen, twaliteit van het gebo- iwas groots en het Hui- publiek schitterde door ezigheid. optredende alt Lucienne Deyck staat bekend als een de grootste vokalisten in Zij bracht samen met de óelburgse musicus Leen de kert een programma met les en liederen van Haydn irt. werkgroep van Uit Hulst -zich echter niet ontmoedi- ',Het is doodjammer dat er 'einig publiek was voor moois. De kaarten voor waren direkt verkocht, je gt je af waarom diegenen dtijd praten over muziek aanwezig zijn op goede irten", aldus een van de latoren. |®ze correspondent PL - De Zeeuwsvlaamse pmobielsport Club (ZE- P) houdt zondag 29 no- fber de laatste dit jaar het clubkampioen- Pp meetellende oriëntie- IDeze Suikerrit is ver- pin drie klassen. i-Mas met een lengte van 35 pi B-klas met een lengte van r^r dertig kilometer, te rij- regens het ZEVAC-reglement ijaite. Verder een toerklas, Tvo°r een trajet van 25 kilome- uitgezet en te verrijden vol- rnet ZEVAC-reglement puz- ffcn 1986. Inschrijven voor I me is mogelijk in café Cor- S?*? Oranjestraat te Axel |w-30 tot 14.00 uur. De start van *rste equipe is om 14.00 uur. ^-^4r -• V" 1 coupon naar SIRE, p/a Sb 2723 RN ZOETERMEER. slJ egel van f 1,- bij. Dan krijl? >r het te laat is' thuisgestuurd-. ZAAKJES VOOR n onze verslaggever 3WAARDE - On- 1 de drukke bestem mingen heeft Sin- ^klaas op zijn veijaar- •8 5 december toch nog gaatje weten te vin- yn voor een bezoek aan (mswaarde. Pi goedheilig man rat om 14.00 uur door kinderen afgehaald bij ranulie Joossens in de c- de Waalstraat. Woonplaats iboden door dit blad In samenwerking Ideële Reclame. HARRIE GOOSSENS neemt vandaag afscheid van Staatsbosbeheer, zijn werkgever. De van ori gine Oostbrabander werkte als districtshoofd bijna veertig jaar in Zeeuwsch-Vlaanderen. Twee jaar lang werkte hij in het Brabantse Sint- Oedenrode voor Staats bosbeheer. In de eerste jaren na de Tweede We reldoorlog was Zeeuwsch-Vlaanderen kaal. Als het ware be roofd van zijn tooi. In het aanmeten van een nieuw landschappelijk jasje had Harrie Goossens een groot aandeel. „Er zijn niet veel bomen geplant zonder inbreng van mijn kanf'.Een terugblik met een man van Staatsbos beheer die in Zeeuwsch- Vlaanderen met niets be gon en afscheid neemt met 1200 hectare terrein van Staatsbosbeheer. Met de Smitschorre als para depaardje. Door Romain van Damme HIJ WOONT al meer dan veertig jaar in Zeeuwsch- Vlaanderen. Af en toe ge bruikt hij een onvervalst Zeeuwsvlaams woord, maar de Oostbrabantse tongval overheerst. „Ik ben geboren in Sint-Anthonis. Daar ben ik opgegroeid. In 1946 ben ik in' Sint-Oedenrode bij Staats bosbeheer begonnen. Maart 1948 verhuisde ik naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar Axel, ja, naar dit plekje. Hier aan de Kanaalkade heb ik met mijn' gezin altijd ge woond". Op het moment dat Harrie Goossens voet op Zeeuws vlaamse bodem zette, kende in het gebied beneden de Westerschelde vrijwel nie mand Staatsbosbeheer. „Ik kwam in een onontgonnen gebied, voor Staatsbosbeheer braak liggend terrein. Er was veel oorlogsschade. In die tijd was het mijn taak eigen ter reinen, eigen bossen voor Staatsbosbeheer aan te wer ven. Die waren hier niet te vinden". Ongeveer vier jaar later, 1952, maaiwerk te doen. Sociaal- ecnomisch gezien een goede zaak. Nu heeft iedereen de mond vol over privatisering. Ja, het doet me deugd dat ik daar al zoveel jaren geleden mee begon". Harrie Goossens: 'Het leuke is dat ik nog jaren kan genieten van al dat werk, ik hoef alleen maar naar buiten te gaan'. - foto's wimkoovman kreeg Staatsbosbeheer zijn eerste bosje in Zeeuwsch- Vlaanderen. Twaalf hectare groot. „Dat was het Axelse bos. Daarna kwam het bos bij de Braakman. Veel groter ja. Tussen 1954 en 1958 kwam daar honderd hectare bos. Vervolgens kregen we te ma ken met de ruilverkavelin gen. Zo leverde de ruilverka veling Koewacht 130 hectare bos op. Wel leuk om te vertel len, Axel is nu de bosrijkste gemeente van Zeeland". Moeilijkheden bij het aan werven van gronden voor de bossen en beplantingen wa ren er vrijwel nooit. De sa menwerking tussen de plaat selijke commissies die voor de diverse ruilverkavelingsge- bieden in het leven geroepen werden en Staatsbosbeheer was volgens Goossens goed. „Het was een kwestie van ge ven en nemen. Ik gaf trou wens ook les aan de land bouwscholen in Hulst en. Schoondijke, aan jonge boe ren met wie ik later te maken kreeg bij de ruilverkavelin gen. Je kende elkaar". „Dat schiep een vertrouwens band. Nee, problemen heb ik nooit gehad. Ik ben een Bra bander van geboorte. Maar ik voelde en voel me hier thuis. Ik zei altijd, ik voel me meer Zeeuwsch-Vlaming die toe vallig bij Staatsbosbeheer werkt, dan een Staatsbosbe heerder die toevallig in Zeeuwsch-Vlaanderen werkt". Hij herinnert zich één geval waarin de natuurvere- niging De Steltkluut eens aan de bel trok. „Dat was met het verzoek een wandelpad in de Smitschorre te verleggen. Maar dat kun je toch geen probleem noemen. Ja, na tuurlijk waren er wel eens meningsverchillen. Ik ben geen natuurbeschermer pur sang. Ik had ook te maken met bosbouw, de houtproduk- tie, het landschap". In vogelvlucht wandelt hij door zijn lange carrière. Af en toe staat hij stil en slaat een zijpaadje in. „Privatisering, daar wordt de laatste jaren veel over gepraat. Daar ben ik erg voor. Ik heb dat altijd in de praktijk gebracht. 25 Jaar geleden al. Zoveel moge lijk door derden laten doen. Dat is op de langere termijn goedkoper. Veel van mijn col lega's wilden eigen personeel. Dat wilde ik niet. In heel Zeeuwsch-Vlaanderen zijn er twaalf tot vijftien bedrijven en bedrijfjes die voor ons werken. Om bijvoorbeeld het In Zeeuwsch-Vlaanderen heeft Staatsbosbeheer 1200 hectare onder zijn hoede. Dat is niet alleen bos. Ook kreken en dijken vallen onder dat be heer. Zoals de Canisvliet- kreek, het Koegat en het Zee gat. En laatst is er tachtig hectare dijk met beplanting aangekocht. Harrie Goossens vertelt daar enthousiast over. Zeker als het gebied Smit schorre ter sprake komt. Het gebied ten zuiden van Axel. „Daar ben ik trots op. Dat gebied is ontstaan door de verbreding van het kanaal van Gent naar Terneuzen. Het zand moest ergens naar toe. Dat brachten ze naar het huidige Smitschorre. Drie jaar geleden kochten we dat gebied aan. 200 Hectare groot, honderd hectare is bos. Daar ligt verder een circuit voor de motorcrossers en een schitte rend golf terrein. Voor fiet sers en wandelaars is het een fraai gebied. Vlakbij het wooncentrum Axel". Aan de vooravond van zijn afscheid wandelt hij in ge dachten nog eens door Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij kent ieder paadje, ieder weg getje. „Het leuke van Zeeuwsch-Vlaanderen is het verschil in landschap. Het be sloten karakter in de grens streek, Clinge, Sint-Jansteen, Koewacht. Die plaatsjes, mooie dorpen. En dan die grote open polders, de wijds heid daarvan. En dan de kuststreek, de invloed van de zee. Ja, in het oostelijk deel is er meer beplanting. Dat heeft te maken met de klimatologi sche omstandigheden. In het westen is nou eenmaal de in vloed van de zee groter". „Of ik als Staatbosbeheer- der nog wat te wensen heb? Nou, als ik het over kon doen, zou ik het weer zo doen. Toen ik hier kwam, was er niets. Nu is er 1200 hectare van Staasbosbeheer. Met enkele mensen hebben we hier vrij veel van de grond gekregen. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Het CDA en de fractie L. Mang nus in de Hontenisser ge meenteraad hebben gister avond hun twijfels geuit over het gemeentelijk pro motiebeleid. Vooral het CDA zette grote vraagte kens bij het feit dat burge meester A. Kessen herhaal delijk de landelijke publici teit weet te halen. „Is het niet beter eerst aan dacht te schenken aan de klachten van de eigen inwo ners, zodat het werkelijk goed wonen is in onze gemeente?", vroeg B. Pauwels zich af. Vol gens het CDA moet de ge meente eerst maar eens probe ren de inwoners die er zijn te houden, alvorens alle aandacht te leggen op werving van nieu- we. „Daar moet de promotie primair op gericht zijn en niet op de rest van Nederland. Wij vinden dat uw promotie naar de eigen inwoners in het afge lopen jaar niet zo geweldig is geslaagd", aldus het CDA nog. Als voorbeeld noemden de Christen Democraten het dorp Terhole. Daar is aan maatrege len voor geluidsisolatie en ver betering van verkeersveilig heid nog niets gedaan. Boven dien zitten de dorpsbewoners binnenkort ook opgescheept met een 'stinkende nertsen farm'. „Dit lijkt niet op een goede promotie van de kern Terhole". Ook tekenend is volgens het CDA het afwimpelen van het massale bezwaar van Walsoor den tegen de afsluiting van een stuk Mariadijk. „Op de hoorzit tingen wordt een stroom van argumenten aangevoerd, maar u laat ze voor wat ze zijn", al dus Pauwels. „De bezwaren van de bewoners spreken u niet aan en u doet uw eigen zin. De kern Walsoorden, die toch al met een vervuilde haven en door uw toedoen met een ver vuild haventerrein zit opge scheept, had zeker wat meer tegemoetkoming van uw zijde mogen verwachten". Tenslotte wees het CDA erop dat het dorp Vogelwaarde vol gend jaar het kantoor van de technische dienst verliest. „Deze dienst betekende altijd een zekere binding met de ge meentelijke overheid. U vindt dat nu de tijd gekomen is om ook deze kern te verarmen". De fractie L. Mangnus is het in grote lijnen eens met het promotiebeleid, maar vindt dat Van onze verslaggever AXEL - Tennisvereniging De Eikenhof krijgt van B en W van Axel geen cen ten om een telefoon- en aardgasleiding naar het clubpaviljoen te laten aan leggen. De Eikenhof had hierom ge vraagd. Maar omdat bij de begroting van vorig jaar is afgesproken dat er op sport meer bezuinigd moest wor den, weigert het college in de buidel te tasten. Als de ten nisclub extra voorzieningen wil, moet ze die uit eigen zak betalen. De Axelse gemeente kas biedt daar geen ruimte toe, vindt het college. Het subsidieverzoek van De Eikenhof is dus om de zelfde redenen afgewezen als dat van voetbalvereniging AZW, dat een bijdrage in de kosten van aanleg van licht masten wilde. De gemeente raad wond zich op toen B en W zonder de raadsleden te raadplegen het verzoek van AZW afwees. In de raadver gadering is toen afgesproken dat de leden bij elk subsidie verzoek op sportgebied toch hun zegje mogen doen. Van daar dat de vraag van De Eikenhof en de reactie van B en W daarom aan de orde ko men in de vergadering van de commissie voor sportzaken, die plaatsvindt dinsdag 1 de cember om 19.00 uur. Ook de raadscommissies voor onderwijs en sociale za ken vergaderen binnenkort. BINGO - Aan de bingomid dag van de Algemene Bond voor Ouderen in gemeen schapscentrum Malpertuus namen 110 personen deel. Uit slag: 1. mevrouw Van Boxe- laer, Heikant; 2. G. de Vet, 3. J. de Vet, beiden Clinge. ANBO - Op de najaarsverga dering van de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen waren 140 leden present. C. de Brouwer uit Heikant werd in het bestuur gekozen in de plaats van G. Weemaes. Wee- maes, afgevaardigde van het Gecoördineerd Ouderenwerk uit Hulst gaf informatie over het ouderenvervoer en het alarmeringssysteem Hamer- linck, gewestelijke bestuur der van Zeeland, gaf inlich tingen over het werk van het hoofdbestuur. Na het officiële gedeelte was er een play back-show. De hele zaal zong of deinde mee met de muziek. Een gezamenlijk etentje en de uitreiking van Sinterklaasca deautjes sloten de vergade ring af. KAARTING - In gemeen schapshuis Malpertuus hield de Kahtolieke Bond voor Ouderen een kaarting waar aan 58 personen deelnamen. Het geheel stond onder lei ding van Frans Plasschaert. Uitslag: 1. J. Reyns, De Klin- ge; 2. mevrouw Reyers, Ter- neuzen; 3. J. Seghers, Clinge; 4. mevrouw Remortel, Hulst; 5. J. de Burger, Clinge. Stand kampioenschap heren: 1. J. de Burger, 2. J. de Letter, 3. J. Seghers. Dames: 1. C. de Bur ger-van der Ha, 2. Ph. van Remortel. BINGO - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt vrijdag 27 november in gemeen schapshuis Malpertuus een bingowedstrijd voor ouderen en gehandicapten boven de vijftig jaar. Er zijn mooie prijzen. De wedstrijd begint om half twee. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Clinge ha len zaterdag 28 november vanaf negen uur 's morgens weer oud papier op. BEGELEIDINGSAVOND - Dansclub Flamingo houdt za terdag 28 november in ge meenschapshuis Malpertuus een begeleidingsavond voor alle leden. Erkende danslera- ren van dansschool Rose de Lein uit Brugge begeleiden de leden en geven de nodige aan wijzingen. Tevens is deze avond Sinterklaas met zijn Pieten aanwezig. De avond begint om negen uur. OUDERENMIDDAG - In het dienstencentrum De Lieve wordt donderdag 26 novem ber een voorlichtingsmiddag gehouden over dementie bij ouderen. Dokter R. de Bakker vanhet verpleeghuis de Blaauwe Hoeve verzorgt over dit onderwerp een inleiding. Als er nog tijd over is worden nog een paar spelletjes bingo gespeeld. Aanvang 14 uur. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd een kaar ting gehouden in De Lieve, waaraan 69 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw Calle, St.-Jansteen; 2. J. Sturm, Heikant; 3. A. Esse- ling, 4. mevrouw Van Hooye, beiden Hulst; 5. R. Vermor- ken, St.-Jansteen. FILM - In het gemeenschaps huis wordt vrijdag 27 novem ber een film vertoond voor le den van de Bond voor Oude ren. De film gaat over actuele onderwerpen over ouderen en begint om 14.00 uur. VLEESKAARTING - De fan fare Nooit Gedacht houdt za terdag 28 november een vleeskaarting in café Van Grol te Graauw. Deelnemers kunnen zich vanaf 13.30 uur laten inschrijven. De eerste kaarten worden gedeeld om 14 uur. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in het gmeenschapshuis een kaar ting gehouden waaraan veer tig personen deelnamen. Uit slag: 1. P. Bruggeman, Graauw; 2. mevrouw Van de Hemel, Terneuzen; 3. A. Ver- durmen, Graauw; 4. L. Smet, Clinge; 5. E. van Overmeren, Hulst. De volgende kaarting is donderdag 26 november, aanvang 13.45 uur. BRIDGE - Bridgeclub Axel speelde de negende wedstrijd van de najaarscompetitie. Uitslag: groep A: 1. de heer en mevrouw Pieters, 2. me vrouw. Groenenwoud-de heer Scheele, 3. heren Ver munt. Groep B: 1. mevrouw Hoek-de heer Koek, 2. dames Scheele-Maris, 3. heren Ar- noldi-Van Bambost en de heer en mevrouw Geilleit. Groep C: 1. heren Van Eyl- Danschutter, 2. dames Wol- fert-Zaman, 3. echtpaar Da vid. Groep D: 1. echtpaar Stoelinga, 2. dames Moons-La Croix, 3. mevrouw Schipper de heer De Feyter. CBTB - De kring Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Christelijke Boeren en Tuin ders Bond West-Nederland houdt woensdag 16 december de jaarvergadering in De Halle. Behalve het huishou delijk gedeelte wordt er door drie sprekers een inleiding verzorgd. De vergadering be gint om 19.30 uur. BIJEENKOMST - De afde ling Zeeuwsch-Vlaanderen van het genootschap Neder- land-Israël houdt vanavond (donderdag) in de Ichtuskerk aan de Pironstraat een bij eenkomst, aanvang acht uur. H. van de Berg vertoont dia's van zijn reizen naar Israël en geeft bij de vertoonde beelden een toelichting. HENGELEN - Hengelaars vereniging Guduld Overwint Alles (GOA) houdt zaterdag 28 november voor haar leden de jaarlijkse Sint-Nicolaas- wedstrijd. Gevist wordt op de kleine kreek van 14.00 tot 16.30 uur. Inschrijven voor deelname is mogelijk in café Zonnehoek, waar na afloop ook de prijsuitreiking wordt gehouden. SINTERKLAAS - Sin terklaas houdt vrijdag 27 no vember van 16.30 tot 19.00 uur zitting voor de Axelse jeugd in De Cité aan de Noord- straatpromenade. De Axelse jeugd kan daar de tekeningen inleveren van de wedstrijd van de stichting Streekcen- trum Axel, waarmee aan trekkelijke prijzen te verdie nen zijn. De kinderen wacht tevens een tractatie. De teke ningen kunnen ook nog wor den gedeponeerd in de spe ciale bus die voor het pand van juwelier Esselbrugge- Wikkerink staat. Hontenisse niet kost wat kost allerlei nieuwe inwoners moet binnenhalen. Toch zeker niet als ze geen enkele economische binding met de gemeente heb ben. „Op personen die alleen op een uitkering zijn aangewezen zitten wij niet te wachten", al dus L. Mangnus. Met die opmerking haalde hij de verontwaardiging van de overige fracties op zijn nek. „Wat ik bedoel is: pas op, hier is niet genoeg werk voor ieder een. Dus als die hier komen wonen lopen ze weer tegen een teleurstelling op", haastte Mangnus zich te zeggen. Burgemeester A. Kessen be streed de stelling dat er 'naar binnen' toe te weinig wordt ge daan. „Met promotie naar de bewoners zijn we 99 procent van onze tijd bezig. Alleen is dat niet zo spectaculair. Dat komt niet naar buiten". Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De baldadigheid tijdens de weekeinden in de Clooster straat te Kloosterzande kan alleen maar worden opge lost met een harde aanpak. De Hontenisser fracties A. Roctus en P. Mangnus be toogden dat gisteren tijdens de behandeling van de ge meentebegroting. „Hier moet zo snel mogelijk een echte oplossing komen", stelde A. Roctus. „Als het niet goed schiks gaat, dan maar met zwaarder geschut in het week end. Zou een particulier bewa kingsbureau een oplossing kunnen brengen, of moeten we het laatste redmiddel aanwen den, namelijk een sluitingsuur invoeren?" C. Roctus (lijst P. Mangnus) vroeg zich af of een sluitings uur wel de oplossing zal zijn. „Wel worden daarmee direct de horeca-exploitanten getroffen en wij geloven niet dat zij dit verdienen. Ook bij hen is er een bereidheid om daadwerkelijk mee te werken aan de bestrij ding van de baldadigheid". Volgens Roctus zal de Cloos terstraat het meeste baat heb ben bij een verscherpte politie controle. Enkele weekends ach tereen op grote schaal in de Cloosterstraat patrouilleren en hard en snel optreden tegen vandalen zal volgens hem al veel helpen. „Alleen een harde hand kan deze baldadigheid nog bestrijden". Ook de fractie L. Mangnus pleitte gisteravond voor het te rugdringen van het vandalisme in de Cloosterstraat. L. Mang nus zei met veel belangstelling uit te zien naar het door B en W aangekondige all-round be leidsplan rond deze kwestie. Burgemeester A. Kessen hield de raad voor dat het vrij wel onmogelijk is een actief en gericht politiebeleid in de meer dan een kilometer lange Cloos terstraat te voeren. Omdat de politie geen geld heeft voor overuren kunnen in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen in het nachtelijk weekend maar twee agenten op pad worden ge stuurd. Een bewakingsdienst heeft volgens Kessen weinig zin, omdat die geen bevoegdhe den heeft om op te treden. Volgens de burgemeester is er bij de politie wel geld be schikbaar om af en toe eens een grote actie op touw te zetten. Dat willen B en W dan ook voor de Cloosterstraat bewerk stelligen.

de Stem | 1987 | | pagina 15