Grieken accepteren beslissing gelaten rsv EIST NEDERLAND-CYPRUS OP, KNVB WIL NAAR AMSTERDAM Koewacht wint derby met 1-0 Gelukkige zege van Feyenoord Jan Mölby voor rechter TB Lease DE BAKKER DIK TEVREDEN MET RESULTAAT TEGEN STEEN Kijkoperatie bij Spelbos Israel: 'Bayer Leverkusen is geen homogeen te^m' WTO LEASES OF AUTO HUREN? IICH/ SCHIPHOL - PSV heeft zich nadruk- kandidaat gesteld voor de over te spelen Jiterland Nederland-Cyprus. De KNVB wil de strijd, waarbij geen publiek zal worden toe laten, in het stadion van Ajax laten verspelen. faciliteiten luijbregts Stadion MAANDAG 23 NOVEMBER 1987 .if GINNEKENWEG 21 BREDA 076-222488 HUREN VANAF 35.- PER DAG DE STF fconze sportredactie - „Ik accepteer de ;sing van de beroeps- ssie van de UEFA om jerland-Cyprus opnieuw laten spelen gelaten. Al is Ivoor mij persoonlijk en [thele Griekse voetbal na- jrlijk wel een teleurstel- ach Miltos Papaposto- [van de Griekse voetbalbond er vanuit dat het Oranje- al ook in de herkansing van [prus zal winnen. „We heb- geen schijn van kans dat op 16 december bij Grie- riand-Nederland een span- C je zaak wordt. Nederland is [favoriet, wij hebben onze sen in Hongarije verspeeld. daar gaat het niet om. Deze beslissing bewijst maar weer eens dat er ongestraft bommen op een voetbalveld ge gooid kunnen worden. Los van wat het voor Griekenland bete kent, vrees ik dat het geweld zal doorgaan. De UEFA had aan de harde straf moeten vasthouden." Bondscoach Papapostolou zal, zoals gesuggereerd, op 16 december niet uit protest met een jeugdelftal aan de aftrap verschijnen. Wel zal Papa postolou „drie vier spelers uit Jong Griekenland in de selectie opnemen. Maar dat doe ik al leen maar met het oog op de toekomst. Nu we zijn uitge schakeld moet ik daar aan den ken." De Griekse voetbalbond zal de beslissing betreuren nog niet met de kaartverkoop be gonnen te zijn. Pas deze week gaan de loketten open Er wor den niet meer dan 10.000 toe schouwers in het 75.000 plaat sen tellende Olympisch stadion verwacht, wanneer Nederland opnieuw van Cyprus wint en daardoor onbereikbaar wordt voor de Grieken. Had de UEFA de straf in hoger beroep ge handhaafd, was het stadion ze ker uitverkocht geraakt. Zelden eerder heeft de Ita liaanse pers zó hard uitgepakt. De beslissing van de UEFA om de wedstrijd Nederland-Cy- prus over te laten spelen, wordt bestempeld als 'schandalig', "verschrikkelijk' en 'overant- woordelijk'. Deze uitspraak, schrijft Italië's grootste krant La Repubblica, 'geeft alle rel- trappers van Europa een vrij brief om hun projectielen te lanceren'. De Corriere della Sera, in op lage de tweede krant van het land, spreekt over 'een onge looflijke en lachwekkende' be slissing. Voor de Corriere dello Sport was de uitspraak van de Commissie van Beroep van de UEFA geen verrassing. De sportkrant haalt vooral uit naar de voorzitter van de com missie, de Zwitser Zorzi. „Het grote voorbeeld van de oude Zorzi was altijd al Pontius Pi- latus. Het was volstrekt onno dig om de rechters voor dit vonnis zeven uur te laten dis cussiëren. Het overspelen van de wedstrijd was altijd al de gemakkelijkste oplossing van elk probleem". Daar komt nog een andere factor bij. „De Dui- ters, de organisatoren van het kampioenschap, zijn in actie gekomen, omdat ze vreesden dat de Nederlanders, die het EK'via Philips sponsoren, mis schien niet van de partij zou den zijn". Ook Italië's grootste sport krant de Gazzetta dello Sport had het aan zien komea „Van Zorzi was altijd al bekend dat hij zeer gevoelig is voor de poli tiek die in de omgeving van de UEFA bedreven wordt". Ook voor de Gazzetta dello Sport is de beslissing 'in feite een op roep tot geweld. Op UEFA-ni veau is nu vastgesteld dat een keeper 'gebombardeerd' mag worden en dat dat ten hoogste kan leiden tot het overspelen van de wedstrijd. Daarvoor hoeft alleen volgehouden te worden dat de keeper verder had kunnen spelen". 'ouwtrekken om speelplaats [or Ted van Leeuwen ags na de beslissing van de beroepscommissie van de FA, vrijdag in Zürich, om de wedstrijd 'overal be- (ilve in De Kuip' te laten overspelen, is het touwtrekken d de plaats van spelen begonnen. over de neus te halen. Overi gens, een gesloten tv-circuit naar Eindhoven kan ook van uit Amsterdam". De KNVB zal de geleden schade trachten te verhalen op de schuldige aan het bominci- dent van 28 oktober. „Uit oog punt van generale preventie", zei bondsjurist, mr. Utermark, „zullen we een civiele proce dure beginnen. Het zit erin dat de verdachte zijn leven lang blijft betalen. Dat moet ande ren afschrikken. De rechter zal de verdachte wel eerst moeten veroordelen". De uit Oss af komstige verdachte kan een gepeperde rekening verwach ten: in totaal ongeveer 250.000 gulden. Vandaag vergadert de Cy priotische voetbalbond over de datum van de opnieuw vast te stellen wedstrijd. Jan Huij- bregts heeft, in orde van voor keur, voorgesteld om op 9,13 of 6 december te spelen. Komen KNVB en Cyprus er niet uit, dan neemt de UEFA voor 26 november een beslissing. Op woensdag 9 december speelt Feyenoord weliswaar de UEFA-Cup-return tegen Bayer Leverkusen, maar vol gens Huijbregts had bonds coach Michels daar in dit spe ciale geval geen moeite mee. De twee Feyenoorders die de se lectie telt, Hiele en Troost, zijn meestal vaste gezichten op de reservebank. Zondag 13 decem ber is ook een mogelijkheid omdat er voor die dag geen competitie is vastgesteld. Dan is echter drie dagen voor Grie kenland-Nederland. Een week eerder kan er ook gespeeld worden. Het competitiepro gramma van die dag zou dan naar 13 december gaan. Secretaris betaald voetbal «Huijbregts stelde om prak- ihe redenen meteen de Am- lamse Meer voor. Com- fcsraeel-directeur Kees cegsma van PSV echter Indt 'dat de KNVB eens aan Ihoofdsponsor moet denken'. [Ofschoon er geen publiek worden toegelaten is het [Itt leker dat er geen recht- eekse televisie-uitzending mt. In punt 3 van het vonnis at namelijk letterlijk: voor- teld wordt aan de authori al van de UEFA dat de "ijd niet wordt uitgezon- fi (radio en tv). Vrijdag neemt het dagelijks tuur van de UEFA een be- hierover. Aangezien tt de bedoeling is dat de straf publiek moet treffen, mag [ondersteld worden dat de PA het voorstel van de com- ssie van beroep zal overne- Zelfs dan wil PSV de rijd nog hebbea Van onze sportredactie LIVERPOOL - Oud-Aja- cied Jan Mölby zal vol gende maand in Chester voor de rechter staan. De 24-jarige Deense interna tional in dienst van Liver pool wordt "moedwillige vernieling' ten laste ge legd. In de nacht van maandag op dinsdag maakten Mölby en vier vrienden amok in een homobar in het 25 kilometer van Liverpool gelegen Ches ter. Het vijftal gedroeg zich onvriendelijk tegen andere gasten, goten bier over de hoofden van cafébezoekers en één liet zelfs zijn broek zakken. Nadat het vijftal door uitsmijters buiten de deur gezet was, legden zij op straat een sportauto op zijn dak. Daarop verscheen de politie, die Mölby cs. arres teerde. Tegen het vijftal is een aanklacht ingediend. Manager Kenny Dalglish heeft het incident niet aange grepen om zich van zijn wis selspeler te ontdoen. Integen deel. In diezelfde week nog deed Paris Saint Germain een bod 700.000 pond sterling (bijna twee en een half mil joen gulden) op de Deen. Dalglish wenste niet eens over een transfer te praten Drie jaar geleden kocht Li verpool Mölby van Ajax voor 250.000 pond (toen iets meer dan acht ton). Sinds Mölby in augustus op de training een voet brak, heeft hij niet meer in Liver pool 1 gespeeld, dat in de competitie een klasse apart is. Desondanks wilde Dalglish Mölby niet laten gaan Mölby zelf wil wel weg. Bondscoach Sepp Piontek van Denemarken heeft laten weten geen spelers mee te zullen namen naar het EK, die niet regelmatig in het eerste elftal van hun club spelen. isma: „Al tijdens Neder- id-Cyprus hebben wij voor- steld een eventuele replay te fflen organiseren Het plan tin Amsterdam te spelen, is li dan ook koud op het dak pallen Waarom wordt dit prt beslissingen steeds in feine kring genomen? faarom gaan interlands s naar Amsterdam of Rot- lam? Los daarvan hebben Ij uitstekende faciliteiten; het ilips-stadion kan moeiteloos fesloten worden. Wij willen Ne naast het stadion gelegen tóileumhal (van Philips - een feest (met sponsors - •i) organiseren en daarbij via gesloten televisie-circuit de ^strijd volgea De KNVB eet eens aan de belangen van !ar grootste sponsor gaan ""ken". Ploegsma kondigde o 'stappen te zullen onderne- n'. fleem mag,. van aan dat r' voor tachtig procent zeker T dat de wedstrijd naar Am- fetdam gaat", zei Jan Huij- fegts gisteravond. „Welis- Pw moet de vergadering be- ri voetbal daar nog over be ssen, maar als ik de menin- onder de bestuursleden 'i ga ik uit van Amsterdam". volgens Jan Huijbregts is de d/e van Amsterdam door tprus bepaald. Huijbregts: pen ik direct na de uitspraak r Cyprus ging onderhande-r irtï Sezegd dat we in •moven wilden spelen. L Cyprus zei: we komen Tochiphol aan; er moet daar JfAjyl een veld te vinden We willen namelijk na de «trijd (die 's middags ge- •eidwordt - red.) weer naar Eindhoven ligt ons te ver «Begrijp wel dat we ons in wat wonderlijke situatie opzichte van Cyprus bevin- Zl3 hebben de zaak verlo gen zich na afloop zeer cor- gedragen. Het is niet ge- r *e dan nog eens het vel De enigen die geen feest vier den waren Feyenoord stadion directeur Frits de Kimpe en zijn raadsman mr. Jimmy Janssen van Raay. „Als de FIFA de straf overneemt zullen wij het er niet bij laten zitten," aldus De Kimpe. „We weten al leen niet zo goed waar we moe- téh zijn. Misschien moeten we de KNVB aanklagen, misschien de UEFA". De KNVB heeft de straf voor het Feyenoord-stadion echter allang geaccepteerd. Dat bleek uit de magere verdediging van de belangen van het stadion. „Laten we even kalm blij ven," stelde ook Jacques Hoge- woning duidelijk vast. „We hebben geen enkele zakelijke overeenkomst met De Kuip. We laten ons dus ook helemaal niets door stadion Feyenoord opdringen. We zijn een olifant die met alle vier poten op de grond blijft staan". De KNVB zal wel met de sta dion-directie gaan praten. De reguliere vergadering van het sectie-bestuur is verschoven van dinsdag naar woensdag en vindt voor het eerst in Rotter dam plaats. Directeur De Kimpe en president-commissa ris Van Velzen zijn door de bond uitgenodigd de zitting bij te wonen. Door Herman Muller KOEWACHT - Ondanks miserabele omstandigheden is de derby Koewacht- STEEN toch een treffen van formaat geworden. Op een haast ondergelopen Berlae- re-sportpark waren het de mannen van trainer George de Bakker die voor eigen publiek de volle winst bin nenhaalden. Een uitslag die de thuisploeg volkomen verdiende, maar toch gaf trainer De Bakker van Koe wacht na afloop toe ook voor een puntendeling gete kend te hebben. Vlak voor de wedstrijd liep scheidsrechter Johnny Meeuw- sen nog voor een laatste inspec tie over de grasmat en oor deelde dat er gespeeld kon worden. De druppel die de em mer bijna letterlijk deed over lopen was een hevige stortbui na het eerste beginsignaal, maar wat er ook gezegd werd over het al dan niet spelen van de wedstrijd, de twee ploegen bleken uitstekend te kunnen voetballen onder deze omstan digheden. Het niveau overtrof met name in de eerste helft menige wedstrijd die onder aanmerke lijk betere omstandigheden ge speeld werd. George de Bakker sprak na afloop ook van een 'toptreffen' in de vierde klas. „In de tweede helft zaten de ploegen allebei volkomen stuk en dan krijg je flippervoetbal en komt het erop aan wie het meeste geluk heeft bij een doel kans. Gelukkig voor ons was Koewacht dat, maar gezien het overwicht dat wij in de eerste helft op de tegenstander had den, is de zege toch verdiend." Dat Koewacht geladen uit de kleedkamers was gekomen werd al snel duidelijk na het beginsignaal. Binnen enkele minuten had STEEN-keeper Theo de Bot zijn waarde voor de zwart-witten maar weer eens onderstreept door enkele kansrijke inzetten te keren van Fonny van der Vloet en Eric de Block. De STEEN-doelman leek in de twintigste minuut dan toch de eerste treffer uit het net te moeten vissen. De Block lokte namelijk op 'pro fessionele' manier een straf schop uit, toen hij door verde diger Jos van der Walle werd aangepakt. De nul bleef echter op het scorebord hangen, want De Block zag zijn schot vanaf de elf meterstip naast gaan. Spelmoment uit de belangrijke derby in de vierde klas H tussen Koewacht en STEEN. Een Koewacht-aanvaller (links) in duel met een STEEN-verdediger. Het overwicht dat Koewacht in de eerste helft demon streerde weerhield STEEN er echter niet van zo nu en dan gevaarlijk te counteren. Vooral in de laatste minuut voor rust ontaardde dat in een levéns- grote kans voor Eric Nagelker- ke, die tijdens een doelworste- ling de bal rakelings naast tik te. Na rust werd het al snel dui delijk dat de twee ploegen op het loodzware veld heel diep in hun conditionele buidel moes ten tasten om de volle negentig minuten bij de wedstrijd te blijven. Het overwicht dat Koewacht tot dan toe op de zwart-witten had, verdween meer en meer en de mannen van Peter van de Boogert leken de conditieslag te gaan winnen. Ook Koewacht-doelman Mare van Gremberghe bleek zijn zaakjes echter goed voor elkaar te hebben, al werd hij bij het schoonhouden van zijn doel en kele keren bijgestaan door vrouwe Fortuna, toen - op nieuw - Eric Nagelkerke de bal naast schoot. De balans sloeg, bij het wis selen van Fonny van der Vloet door Honny Claassen, weer door naar de thuisploeg en de zelfde Claassen vormde de in leiding voor de beslissende treffer. Uit zijn actie voortge vloeide vrije trap, op de slof ge nomen door Dennis Rietjens, - FOTO VMM KOOYMAN. knalde Harm Rietjens de van de paal terugkaatsende bal in het net. In een euforie van opspat tend water en modder doken alle geelhemden op en over elk aar om deze treffer te vieren, maar vergaten daarbij bijna dat er nog tien minuten te spe len waren en nog maar nauwr- Ujks terug op hun posities ging STEEN onmiddellijk in de aan val om de rekening te vereffe nen. Zoals vele keren eerder die middag stond het vizier bij de STEEN-spitsen niet op scherp en hield Koewacht de 1-0-stand gehandhaafd, waarmee het zich meer en meer als kam pioenskandidaat in de vierde klas gaat ontpoppen. Van onze sportredactie AMSTERDAM - Ronald Spelbos ondergaat maandag in het Lucas-ziekenhuis in Amsterdam een zogenaamde kijk-operatie. Het duel zaterdag tegen PEC Zwolle was voor de ver dediger van Ajax snel afgelopen. Bij een poging de bal te blokkeren, ging de international naar eigen zeggen 'dwars door mijn knie'. „Het is dezelfde been waarmee ik eerder dit jaar grote problemen heb gehad", aldus Spelbos. „Ik heb zelf het gevoel dat het niet goed is. De knie is behoorlijk dik en ik heb er ook redelijk veel last van. Hij voelt gewoon slecht aan Dokter Stibbe heeft er naar gekeken maar kon ook nog geen echt oordeel vellen". Over zijn optreden in het eerste duel om de Super cup tegen FC Porto, dinsdag in Amsterdam, bestaat geen enkele twijfel. „Dat kan nooit. Dit ziet er echt uit als een langdurige blessure, die, zoals het er nu naar uit ziet, zeker niet binnen een week te genezen zal zijn. Als ik eerlijk ben, heb ik zelfs mijn twijfels over een eventueel optreden in de interlandwedstrijd begin de cember tegen Cyprus". VOLENDAM - Volendam is de schlemiel van de eredivisie. De ploeg deelt voornamelijk punten uit aan teams, die een opkikker goed kunnen gebruiken. Tegen Ajax gaven de Volen- dammers in de slotfase een punt uit handen, zondag tegen Feyenoord slaagde de club van Jan Brouwer er opnieuw niet in een gelijk spel vast te hou den. Hoekstra voorkwam een minuut voor het einde dat Feyenoord vlak voor het be langrijke Europacup-duel te gen Bayer Leverkusen met een kater bleef zitten: 1-2. Gezien het aantal kansen van Volendam in de tweede helft verdiende Feyenoord niet eens één punt. De Rotterdammers kwamen in de eerste periode op voorsprong, nadat doelman Klouwer een punter van Hoek stra door de benen had laten stuiteren. Bij Feyenoord, zon der de licht geblesseerde Van Herpen, lukte van dat moment niets meer. De opbouw, via Been en Troost (die de plaats van Van Herpen als vrije ver dediger innam), verliep zo traag, dat Volendam steeds minder had te vrezen van de Rotterdamse aanval. In de slotfase van de eerste helft kreeg het kermiselftal van Jan Brouwer drie uitste kende kansen op de gelijkma ker. Het gebrek aan een koele afmaker behoedde Feyenoord voor een tegendoelpunt. Vol medeleven besloten de twee in ternationals van de Rotter dammers, doelman Hiele en verdediger Troost, de stunte lende Volendammers te hulp te schieten. Vlak voor rust kreeg Hiele de bal na een hoekschop in zijn handen. De doelman had net een meningsverschil met scheidsrechter Mulder achter de rug en wilde zijn woede tot uitdrukking brengen met een snelle en verre trap. Via het achterhoofd van Troost ver dween de bal in het lege doel. Die goedkope gelijkmaker kwam voor Volendam als ge roepen. Op slag van rust had het zelfs een voorsprong kun nen nemen, nadat de nog aan geslagen Troost zich verstapte en Duif de bal iets te zacht over Hiele wipte. In de tweede helft hield de druk van Volendam aan. De ploeg kreeg kansen via Jonk, Steur en Duif, maar tot verbijstering van de 8500 toe schouwers wilde de bal maar niet in het doel. Israel zag het hoofdschud dend aan en greep in. Hij haalde de falende Been naar de kant en posteerde Blinker op links. De wissel haalde aan vankelijk weinig uit. De kan sen bleven voor Volendam, dat er echter geen raad mee wist. Feyenoord wel. Vlak voor het einde werd een hoekschop Vo lendam fataal. Mitchell prikte de bal op de paal, waarna Hoekstra de bal achter Klou wer knalde. VOLENDAM - FEYENOORD 1-2 (1-1). 23. Hoekstra 0-1, 41. Troost (eigen doel) 1-1, 89. Hoekstra 1-2. Scheidsrechter: Mulder. Toeschou wers: 8500. Gele kaart: Wijnstekers (Feyenoord). VOLENDAM: Klouwer; Zwart- hoed, Bond, Samuel en Mulder; Steur, Bakker en Plugboer; Duif, Jonk en Tol (Zeinstra). FEYENOORD: Hiele; Wijnstekers, Troost, Monkou en Heus; Molenaar (Barendse), Been (Blinker) en Hoekstra; Hofman, Mitchell en El- strup. VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Rinus Israel be zocht zaterdagmiddag het duel tussen Bayern München en Bayer Leverkusen (3-2), woensdag tegenstander van Feyenoord in de derde ronde van de strijd om de UEFA- beker. De Amsterdammer werd niet veel wijzer van zijn bliksembezoek. „Leverkusen beschikt over een ploeg met veel goede spelers. Maar het is geen homogeen elftal. Er bestaat een wereld van verschil tussen de thuis- en uitwedstrijden van de club. Tegen Bayern München bleef Leverkusen ook na de achterstand van 0-2 angstig spelen. De nadruk lag op de verdediging. Twee weken geleden in de wedstrijd tegen Hamburger SV had de ploeg aanvallend veel meer in huis", analyseerde de oefenmeester. „De club heeft de laatste jaren flink geïnvesteerd, maar het is nog geen eenheid. De tegenstander krijgt nogal wat ruimte. Daar moet Feyenoord woensdag van kunnen profiteren", aldus Israel, die de van Schalke overgenomen spits Klaus Tauber niet zag spe len door een blessure. Zijn collega Erich Ribbeek, zondag in Volendam te gast, zit met een aantal geblesseerden in zijn selectie. International Waas is ze ker tot januari uitgeschakeld. Tauber kampt met een gekwetste knie en zijn spelen is nog een vraagteken. Aanvaller Cha viel za terdag eveneens uit, maar kan woensdag wel meedoen. Midden velder Falkenmayer, voor miljoenen overgenomen van Eintracht Frankfurt, is compleet uit vorm en zat tegen Bayern München op de bank. Ribbeek twijfelt of hij de jonge aanwinst tegen Feyen oord moet opstellen. „Er staat tegen Feyenoord in ieder geval een ander team in het veld dan zaterdag in München. Een aantal spe lers mist momenteel de juiste mentaliteit voor belangrijke con frontaties", verklaarde Ribbeek. Wie de slachtoffers zijn, liet de 40-jarige trainer echter in het midden.

de Stem | 1987 | | pagina 9