s Kleuterleidsters kind van de rekening 'EIGENAAR NEGEERT DE WENSEN VAN DE GASTEN' Heisa rond organisatierapport Oostburg Sinterklaas bezoekt gemeente Aardenbui Raadslid A. Legrand Oostburg stopt ermee Museumcommissie eens met promotieplan '88 SCHIETINGEN DUIVENSPORT J. PROVOOST OPVOLGER PLAATSELIJK NIEUVI DE STEM VAN ZEELAND 4 VRIJDAG 20 NOVEMBER 1987 VOORZITTER AFDELING ZEEUWSCH-VLAANDEREN VAN ONDERWIJSBOND: BRESKENS - Een aantal gasten van camping Zeebad in Breskens heeft zich uitgesproken tegen de reorganisatieplannen van eigenaar J. van de Velde van het recreatiecentrum. Stichting Promotion Oostburg opgericht Tentoonstelling Dorpsplan Rioolbelasting Aardenburg Sluis Schoondijke Hoofdplaat Groede J. de Smet generaal kampioen Snelvliegers Internationale Kampioenen^ van postduiven in Biervliet D T20 BIERVLIET - De vergrij zing in het basisonderwijs neemt verontrustend toe. Jongeren komen steeds moeilijker aan de bak. Vooral kleuterleidsters ko men, onder andere door de vierj arigen-maatregel, moeilijk aan een baan, waardoor hun specifieke vaardigheden voor het on derwijs verloren dreigen te gaan. Tijdens de algemene ledenver gadering in restaurant de Landbouw te Biervliet, hield voorzitter Jan Timmer van de ABOP afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen zijn gehoor voor, dat de kleuterleidsters in het onderwijs in de onderwijswe reld sterk in de minderheid zijn. „Met de komst van de ba sisschool is de structuur van het onderwijs sterk veranderd. Mede door de vierjarigen maatregel, waardoor jonge kinderen slechts verplicht zijn 32 uur naar school te gaan, zijn er in de onderwijswereld mo menteel weinig kleuterleid sters werkzaam. Vaak moesten zij wegens bezuinigingen het eerst het veld ruimen. Hierdoor dreigen de specifieke vaardig heden van de kleuterleidsters in het omgaan met kleuters, voor het onderwijs verloren te gaan". Een douceurtje van een miljoen van minister Van Dijk van Binnenlandse Zaken voor het onderwijs en deel tijd-vut, moeten jongeren weer een kans geven. Desondanks sprak Chris van Beekveld, hoofdbestuurder van de ABOP tijdens de vergade ring van een bezuinigingsbe leid in plaats van een sociaal beleid. „Het plan levert geen nieuwe banen op voor jonge ren. Eerst komen de wachtgel ders, boventalligen en zij die in de garantie vallen aan de beurt. Bovendien brengt de deel tijd-vut weer een versnip pering van banen in het onder wijs. Oudere leerkrachten die willen blijven werken worden soms met de nek aangekeken, omdat zij hun baan vasthou den. De enige die er echt wijzer van wordt is minister Deet- man. Hij hoeft de jongere leer kracht minder salaris te beta len". Ondanks de negatieve kanten die er aan het plan van minister kleven, wil de onder wijsbond volgende week ak koord gaan met de voorstellen om zodoende ingrijpen in de lo nen van het onderwijsperso neel tegen te gaan. Conflict camping Zeebad Van onze verslaggever De Zeebadgasten verwijten de ondernemer dat hij bij zijn plannenmakerij geen rekening gehouden heeft met hun belangen. De klagers menen dat zij door de eigenaar, als de reorganisatie doorgaat, nodeloos op kosten worden gejaagd. Van de Velde, die vorig jaar camping Zeebad opkocht van de aandeelhouders, ontwik kelde de afgelopen maanden een reorganisatieplan voor het kampeerterrein. Het is zijn be doeling om de camping in fasen te moderniseren. Een belang rijk onderdeel van deze moder niseringsoperatie is het ver vangen van de recreatiewonin gen door ruime hedendaagse exemplaren. De bewoners van de huidige weekeindhuisjes hebben zich met name tegen dit onderdeel van het plan gekant, omdat sommigen vinden dat hun huisjes nog in goede staat ver keren. In totaal gaat het om 88 recreatiewoningen. Een aantal eigenaren van stacaravans heeft eveneens van de eigenaar te horen ge kregen dat hun vakantieonder komen beter vervangen kan worden. Ook deze mensen heb ben hiertegen bezwaar aange tekend. De tegenstanders van het re organisatieplan hebben zich inmiddels verenigd in een be- langencommissie, die op haar beurt de Axels advocaat A. Cambier ingeschakeld heeft voor de belangenbehartiging. Afgelopen weekeinde probeer den klagers en eigenaar tot overeenstemming te komen, Van onze verslaggever OOSTBURG - Tijdens een drukbezochte bijeenkomst in Chez René is woensdag avond de Stichting Promo tion Oostburg opgericht. Deze ondernemersvereni ging moet er komende jaren voor gaan zorgen dat de kern Oostburg flink aan de weg gaat timmeren. In het stichtingsbestuur, onder voorzitterschap van D. Doeze- Jager, zijn vertegenworodigers opgenomen van handel en be drijven, horeca, dienstverle nende instanties en de plaatse lijke middenstand. In een toespraak tot de net opgerichte vereniging stak loco-burgemeester J. Thomaes de loftrompet over het geno men initiatief. Hij prees de sa menwerking tussen gemeente en midden- en kleinbedrijf en zag voor de nieuwe stichting een taak weggelegd bij de re constructie van de kern en de mogelijke aanleg van een rond weg. maar het overleg in Breskens leverde niets op. „Kijk," zo stelde de raads man van de campinggasten, „het is niet zo dat de mensen het reorganisatieplan van Van de Velde willen saboteren. De meeste gasten willen praten met de ondernemer over een eventuele financiële tegemoet koming. Ik ben ingeschakeld om op te komen voor de belan gen van de mensen." Van praten kwam echter het afgelopen weekeinde niet veel, omdat eigenaar Van de Velde weigerde om met de vertegen woordiging van de bewoners te spreken. De ondernemer heeft daarvoor zijn redenen. „Ik ga niet praten met een club, wel met individuele gasten. Daar toe ben ik bereid, maar ik ver tik het om aan tafel te zitten met een paar oproerkraaiers die zo dom geweest zijn om een advocaat in te schakelen," al dus Van de Velde donderdag. De camping-eigenaar vindt het schandalig dat een klein groepje gasten de overigen te gen hem in het harnas jaagt. „Het enige wat ik wil is deze camping moderniseren, aan passen aan de eisen des tijds. Als je nu het toilettenblok be kijkt, dan kun je niet anders concluderen dan dat het een puinhoop is. Dat gaan we dan ook direct onder handen ne men, maar er is meer te doen. De vakantiehuisjes zijn versle ten. Ruim de helft is, ondanks het feit dat mensen zelf wat hebben opgeknapt, niets meer waard. Nou, dan is het toch be grijpelijk datje daar als onder nemer zijnde iets aan wilt ver anderen. Het enige wat ik wil is die huisjes overnemen van de gasten. Met elke individuele gast een deal maken, maar dat wordt me door die kleine groep onmogelijk gemaakt," bena drukte de eigenaar. Van de Velde is, ondanks het verzet van de belangencom- missie, van plan om het reorga nisatieplan in fasen door te zet ten. Van onze verslaggever OOSTBURG - In het bejaar dentehuis De Burcht in Oost burg wordt woensdag 25 no vember de jaarlijkse hand- werktentoonstelling gehouden. Naast een expositie van de door de bejaarden vervaardigde producten, die te koop worden aangeboden, wordt er in het te huis een Vlaamse kermis ge houden. De opbrengst van de fancy- fair en handwerkverkoop is bestemd voor de aanschaf van nieuwe materialen voor de creativiteitsafdeling van De Burcht. Belangstellenden kun nen in het rusthuis terecht van 10.00 tot 16.00 uur. Van de Velde: 'Niet praten met oproerkraaiers'. FOTO DE STEM COS J. DE BOER Van onze correspondent OOSTBURG - De ge meenteraad van Oost burg nam gisteren af scheid van het WD- raadslid A. Legrand. De liberaal zei de politiek gedag om zich meer te kun nen concentreren op het on dernemerschap. Legrand belandde in 1983 in de raad. Hij wordt opgevolgd door J. Provoost uit Nieuwvliet. Namens het college en raad dankte waarnemend burgemeester J. Thomaes de Oostburgse zakenman voor zijn inzet en goede werk in de afgelopen j aren. A. Legrand. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Van onze correspondent AARDENBURG - De Aar- denburgse museumcommis sie heeft zich unaniem ach ter het promotieplan 1988 van de gemeente Aarden burg geschaard. In dit plan krijgen diverse sectoren in de gemeente Aardenburg een taak toebedeeld. Ook de museumcommissie staat er in. Deze denkt op het eind van het schooljaar 1987/1988 het Jeugd journaal naar Aardenburg te kunnen halen, wanneer de leerlingen van de plaatselijke scholen hun traditionele tocht langs de Aardenburgse monu menten en het museum maken. Verder zal de commissie weer meewerken aan de open monu mentendag, volgend jaar te houden op zaterdag 17 septem ber. De commissie rekent dan wel op meer respons in de om liggende gemeenten, want Aar denburg moest het karretje in september alleen trekken. Positief oordeelde de commis sie over de initiatieven die de stichting Vrienden van het Aardenburgs Museum aan de dag legt en zij zal die van harte ondersteunen. Ook zullen de ontwikkelingen rond het dorpsplan Aardenburg nauw lettend worden gevolgd en zal de commissie waar nodig van haar zienswijze doen blijken. In de maanden augustus en september 1988 zal een schan sententoonstelling over West- Zeeuwsch-Vlaanderen worden georganiseerd in het Gemeen temuseum. Deze tentoonstel ling zal inspelen op een promo tie door de ANWB van onder andere de schansenroute in dit gebied. In het voorseizoen zul len weer wisselende tentoon stellingen worden gehouden en men hoopt weer voldoende kunstenaars te vinden die be reid zijn in Aardenburg te ex poseren. Tegen volgend seizoen zal voor het eerst een catalogus be schikbaar zijn ten behoeve van de bezoekers van het museum. De commissie adviseerde aan burgemeester en wethou ders om donateurs van de stichting Vrienden van het Aardenburgs Museum voor taan gratis toegang tot dit mu seum te verlenen. Van onze correspondent OOSTBURG - Het dage lijks bestuur van Oostburg wilde gisteren onder geen beding met de raadsleden in discussie treden over de rapportage van adviesbu reau Mede over de gebrek kige organisatie van het ge meentelijk apparaat. Omwille van die houding en de vernietigende conclusie van de onderzoekers over het functio neren van het college en de ambtelijke diennsten, wenste de PvdA-fractie ook niet ak koord te gaan met het voorstel van het gemeentebstuur om ruim 50.000 gulden uit te trek ken voor de financiering van een info-beleidsplan voor de automatisering. Het PvdA-raadslid J. van de Ree-Slabbekoorn was van me ning dat de plannen voor de automatisering betrokken zou den moeten worden in het to tale reorganisatieplan van het gemeentelijk apparaat, zoals werd aanbevolen door Mede. Zij verzocht het college het voorstel terug te nemen. De PvdA-fractie en de drie raads leden van Dorpsbelangen en toerisme (D en T) steunde het voorstel, dat door toedoen van CDA en WD met een stem meer verworpen werd. Hoewel het college angstval lig vermeed het woord Mede uit te spreken om een uitge breide discussie over de rap portage te voorkomen, sneed het PvdA-raadslid J. Wielak ker het onderwerp toch aan: „Het rapport heeft toch heel wat indruk gemaakt. Heel wat vervelende zaken zijn boven tafel gehaald, en met dit voor stel om alvast een automatise ringsplan te maken, loopt U vooruit op eventuele aanbeve lingen van Mede. Het heeft er alle schijn van dat u Mede wilt passeren, en om die reden wil len wij als fractie dat u dit voorstel terug neemt", stelde een verontwaardige Wielak ker. Loco-burgemeester J. Thomaes onthield zich van commentaar en het PvdA- voorstel werd verworpen. De raad stemde donderdag met elf stemmen voor en zes stem men tegen in met de invoering van de rioolbelasting. De meer derheid van de raadsleden koos voor een weinig gedifferen tieerd tarievensysteem. Alleen de Pvda-fractie en de WD'er K. Malcorps vonden een grotere verscheidenheid in de tariefklassen een beter al ternatief. De Pvda'er Wielak ker stelde namens zijn fractie te kiezen voor een tariefstelling op sociale grondslag. De gezin nen moesten volgens hem ont zien worden. Ook Malcorps dacht er zo over. De burgers van Oostburg zullen de gevolgen van de raadsbeslissing in 1988 in him portemonnee voelen. D en T- woordvoerder I. de Hullu be treurde dat. Hij vond de invoe ring van de nieuwe gemeente lijke belasting een noodzake lijk kwaad. Hij drong er bij het college op aan om in de toe komst te kijken of de gelden medewerking dienst aart ONDERWIJSZONDAG - In verband met de viering van onderwij szondag, zondag 22 Oostburg november, wordt in de paro chiekerk een themadienst ge houden onder het motto: Waak over hen. De dienst be gint om 10.00 uur en wordt opgeluisterd door het Jonge renkoor Aardenburg. Tijdens de dienst is er kinderoppas in de sacristie. JONGERENKOOR - Het Jongerenkoor Aardenburg houdt vrijdag 27 november een feestavond in het dorps huis van Heille. Evenals vorig jaar wordt voor jong en oud een play back-show gehou den. KOOR - Het West-Zeeuws- Vlaams Gregoriaans koor is zaterdagavond om zeven uur te gast in de parochiekerk van St.-Jan de Doper. Het koor zingt de wisselende ge zangen van het feest van Christus Koning. RAAD VAN KERKEN - In de rk kerk wordt vrijdag 27 no vember om 19.00 uur een oecumenische adventsdienst gehouden. Voorgangers zijn pastoor J. Pirenne, ds. P. de Vries en pastoor W. Jansen. Organiste is Petra Steyaert Tevens verlenen enkele jon geren uit de drie kerken hun BRIDGE De Oi Bridgeclub hield in Commerce een wedstrijd de competitie. Er nam9 paren aan deel. Uife groep: 1. mevrouw De de heer Van Wanrooy, paar Brugge, 3. n|e(t Hendriksen-de heer Vaj Hooft. B-groep: 1. dames Poissonnier, 2. dames Wezel-De Zeeuw, 3. mevr Van Wanrooy-de 1 Badts. KAMPIOENENAVOND Hengelsportvereniging Schelde houdt morgen 20.00 uur de kampi» avond in Het Wapen van land. Tijdens deze wordt het eindklas» 1987 bekend gemaakt, en den bekers uitgereikte gebruikelijke natui Een verloting en en] goronden luisteren de si verder op. KAARTING - Muziebj ging Breskens-Groede vanavond vanaf 19.30* kaarting in café de1 hoek. Morgenmiddag uur zal deze muziekva ging ook de Sint in Bra afhalen. KLOOSTERZANDE - Zaal Mo lenhof, 54 schutters: hoge vogel: P. D'Hondt, Kloosterzande; eer ste zijvogel: A. Impens, St-Jan- steen; tweede zijvogel: J. Schille- mans, Hulst; grootste aantal (5): E. Warrens, Kloosterzande. 'S-HEERENHOEK - Bejaarden- schieting, zaal De Korenbeurs, 24 schutters: eerste hoge vovel: J. Bos, Soranus 2; tweede hoge vo gel: L. Verdonk, Concordia: eer ste zijvogel: E. Rentmeester, Wil lem Teil; tweede en vierde zijvo- gel: C. van de Dries; derde zijvo gel: A. Engelbert, beiden Sora nus; grootste aantal (7): N. Schouwenaar, Juliana; vliegende vogel: F. Ossewaarde, Doel naar Hoger. De volgende schieting is dinsdag 1 december. AARDENBURB - tiaan, 31 schutters, gei soneel en buurgemeenten;' vogels: H. de RijckeenRi spelaere; zijvogels: niet i schoten; grootste aantal: K ploeg; trofee St-Sebastiiti Verploeg; trofee gemeent Rammelaere; trofee i' de Vogelaere; trofee t D. Lasoen; vliegende t Rijckaert AARDENBURG - St-S tiaan, 20 schutters: hoe R. de Wispelaere en Ph. aert; zijvogels: J. van Iwi en J. Geernaert; grootste a (6): J. Cattoor; puntenvoji G. de Vriend; tyrofee P, E deel: J. Cattoor: trofeeW.Sc' le: J. de Muynck. Van onze duivensportmedewerke OOSTBURG - Het generaal kampioenschap bij de postdui venvereniging De Snelvliegers te liegers Oostburg is dit seizoen gewonnen door J. de Smet. 2. R. van Hee, 3. N. Buysse, 4. L. Verheye, 5. J. Ris- seeuw. Het asduifkampioenschap bij de oude duiven kwam even eens in handen van J. de Smet en bij de jonge duiven werd dat een duif van N. Buysse. Aangeduide kampioenschappen, vitesse oude duiven: 1. J. de Lijzer, 2. J. de smet, 3. R. van Hee. Vitesse jonge duiven: 1. T. Poor ter, 2. J. de Smet, 3. J. Risseeuw. Oude duiven op de vluchten Etampes en Orleans: 1. M. Buys se, 2. J. de Smet, 3. J. Simpelaar. Midfond jonge duiven: 1. J. Sim pelaar, 2. J. de Krijger, 3. M. Buysse. Fondvluchten: 1. Jl Smet, 2. L. Verheije, 3.0 Navluchten: 1. J. van de Km W. Prenen, 3. J. de Smelt nachtvluchten: 1. G. Tas t Risseeuw sr, 3. J. aangeduide kamploi vitesse oude duiven: 1.1 Hee, 2. J. de Lijzer, 3. J. deS Vitesse jonge duiven: 1.1 Smet, 2. R. van Hee, 3. T. P Wedvluchten vanuit EUs Orleans oude duiven: LUI se, 2. G. Tas, 3. J. de Smet' fond jonge duiven: 1. M. It 2. J. de Krijger, 3. R vs» Fond oude duiven: 1. G. T: de Smet, 3. L. Verheije. Nut ten: 1. W. Prenen, 2. J. deSr R. van Hee. Overascbtvw 1. G. Tas, 2. A. Risseeuw ir Jansen. voor de aanpassing van het rioolrecht via de onroerend- goed-belasting geïnd konden worden. Waarnemend burgemees te Thomaes zegde toe om dit in gedachte te houden. Zeker is dat volgend jaar de Oostburgse gezinnen 80 aan extra belas ting moeten gaan betalen. Tij delijke bewoners (toeristen) zullen het zelfde moeten gaan betalen. De kleine bedrijven krijgen een aanslag van 250 in de bus. Het CDA-raadslid L. de Cuelenaere-Faes stemde in met het collegevoorstel, maar pleitte voor het handhaven van de tarieven in de eerstkomende vier jaar. Ook wilde zij dat het college de bevolking over de nieuwe belasting zou informe ren. Van onze verslaggever AARDENBURG - Sint-Nicolaas komt morgen om 14 aan op het Kaaiplein in Aardenburg. Daar wordt hi);1 welkomd door de plaatselijke fanfare, het bestuur va» winkeliersvereniging Warvo en een kinderschare. Na een rondgang door het fanfare zal het bezoek op® stadje wordt Sinterklaas offi cieel op het gemeentehuis ont vangen door het college van B en W. Om 15.00 uur kunnen de kleintjes terecht in de zaal van de Roode Leeuw, waar de Sint en zijn gevolg traktaties zullen uitdelen. Zaterdag 28 november doet de kindervriend de gemeente kern Eede aan. Rond de klok van drieën wordt de Sint ver wacht in het gemeenschaps centrum 't Hof van Eede. Een week later bezoekt hij Sint-Kruis. Daar wordt de Sint onthaald bij het dorpshuis om 14.30 uur. De Aardenburgse kale wijze begeleiden. Zondag 29 november de Sint Hoofdplaat per Om kwart voor twee wol plaatselijke schooljeugd®! qaald door muziekvereffl Oefening Baart Kunst w Sint aan de ZuidlangW? begroeten. Dan volgt een gang door het dorp. Hij enkele woorden tot de kin» op het Dorpshuisplein, m voert toneelvereniging Kwijt voor iedereen het jf stuk 'Hoe het komt dat P Piet soms zo streperig rs het dorpshuis. De kin krij gen ook nog een surp®* een stand van vier dui' aanwezig is. Het evenement wordt den in café Willem BE zoon aan de Weststraat w vliet. In de middaguren omstreeks twee uur een nenverkoop, recht gev® een jonge duif broed de organisatie geschonk de onkosten van deze dekken. Van onze duivensportmedewerker BIERVLIET - De postdui- vereniging Hoop te Bier vliet houdt zondag voor de 37e keer de jaarlijkse inter nationale kampioenendag van postduiven. Ook deze keer wordt daaraan deelge nomen door een veertigtal prominente liefhebbers uit Zeeland en België, dat met Door Huub Jansen en de Boer, de stichting goed, signa trend: de toenemende mensen voor gezelsi „Er wordt naar verhouc speeld dan vroeger en stekende ontwikkeling dert het contact tusse kind. Gezinnen zijn bereid om met Sinterk een gezinscadeau te k samen spelen is ook i< koude winterdagen". Eigenlijk is iedereen goedbranche lovend o wikkeling. Ook al riemt tweepersoonshuishoud Nederland wordt weei Reis om de Wereld Scotland Yard en speeld. De heer Tanke, rayo goed van het V D- verkoop van spelletjes delijk een opgaande jaar is ingezet. Ik verwi leiding van ervaringer dat steeds meer kinde of met hun ouders sp spelen. Kinderen zijn keken geraakt op speelgoed. Bij dat soor een enorme verzadigin Die videospelletjes het hetzelfde uitgangspun hengelt aan de joystic speler verder geen enk J. Berns van Juml nommeerd merk van goed: „Het sociale g< deren is in een spelsit ter. Je moet de aant van de beeldbuis nati derschatten, maar ee dende groep mensen avonds rond de tafel len. Kijk maar eens n dat vertoont een gewe ik zeg dat zeker niet a ook gezelschapsspel Getallen noemt hij n concurrentie dat ook KNUFFELEN Tanke van V D: „H beuren van vroeger k< We gaan terug naar d maar. Ook het knuffe lemaal in. Kinderen lergisch zijn, zijn da knuffelbeesten van v; omdat die van beter den gemaakt. De spe heeft heel veel last computerspelletjes, echt voorbij". „We moeten niettr optimistisch zijn, war een echt modeartikel er een leuke serie op snel wat poppen var speelgoed is van aard. Gezelschapssp tijd bestaan. We zijn ten over dat soort ook beter gaan voorl besteedde men in b geld aan speelgoed, consumenten dat het drag over het hele omdat het de spelmoi groot". RAGES Dorine Huybregts, st kunde en onlangs wt Ravensburger-stand goed-RAI: „Als iets e uitziet en het bewe nog eens, dan zijn kir Zulke dingen trekkr hun aandacht. Dat blijvend. Die nieuw vaak rages en een r£ Een gezelschapsspe iets". „Die nieuwe hijskr price of die schmini spektaculair uit en Onze spellen zien culair uit. Toch zitt rustig te spelen en veronderstel dat de echte gezelligheidss nomen. Mensen zier erg overheersend k andere manieren bestaan. Je moet h« voorbeeld het spel sp er

de Stem | 1987 | | pagina 12