na 25 jaar keientroep, tomadorekjes en vooral gekissebis Een 'gewoon' beeld voor Wilhelmina eerderheid Britse pers achtervolgt Diana Zeelood Intvoerders AMSTERDAMS DE STEM EXTRA OP WOENSDAG 18 NOVEMBER 1987 EIND deze maand, op 28 november, op de 25e sterfdag van Koningin Wilhelmina, onthullen haar dochter en kleindochter, prinses Juliana en koningin Beatrix, het monument ter nagedachte nis van onze oud-vorstin. Wandelroute Koepeltje Onverzettelijk SCOTLAND YARD MOET PRINSES GAAN BESCHERMEN Hel Huilen .ffTTCM BUITENLAND Samenwerking Red Band heeft'n tweede Topdrop: Zacht Zoet. HENGELT RUBRIEK Knotsgekke loopclub PARIJ derhei cies te presid tuigd treft ii waper I Dat bli: I Parijse bliceert langzame mac >rokkeling EEBïESBBli^Q Door Rinze Brandsma Een nationaal monument, ontworpen door de hoogbe jaarde beeldhouwster Charlotte van Pallandt, met 3 me ter meer dan levensgroot en opgericht in het centrum van Den Haag. Een mooi beeld zal het zijn: krachtig, stoer, eenvoudig. Het roept de herinnering aan de 'Moeder des Vaderlands' wak ker zoals zij na de oorlog het bevrijde grondgebied weer be trad, of zoals zij bij rampspoed present was: oersimpel uitge dost in vormeloze dikke jassen en sjaals, hoed ver over het hoofd getrokken, krachtige persoonlijkheid, onverbidde lijk, een Kei van een Vrouw. Maar het beeld dat op haar sterfdag onthuld wordt is, hoe indrukwekkend ook, het slot akkoord van een lang en be schamend verhaal vol crea tieve armoede, besluiteloos heid, overspannen inspraak en zotte invallen. Want het moest bijna 25 jaar van gekissebis en getreuzel, aftredende commis sies en briesend weglopende kunstenaars duren, voordat het standbeeld er eindelijk kwam. Terwijl het helemaal geen ge woon standbeeld had zullen worden. In 1963, een jaar na haar overlijden, besloot de regering dat er een nationaal monument in Den Haag moest komen ter nagedachtenis van Wilhelmi na. Zes jaar later werd de com missie geïnstalleerd die het monument moest voorbereiden. Een monument in klassieke zin mocht het niet worden: niet het zoveelste traditionele vorste lijke ruiterstandbeeld, niet zo maar een vrouwenbeeld, maar iets bijzonders. helmina-monument, aanvaard door de regering, na overleg met Juliana, toen nog koningin. En minstens half Den Haag viel van zijn stoel. Beeldhou wer Hans Petri en architekt Frans van Dillen hadden geen robuust beeld bedacht, maar een wandelroute, een 675 meter lang voetspoor door de Haagse binnenstad (zoiets heet in de Hofstad meteen promenade), gemarkeerd door gedenktekens van uiteenlopende grootte. In de bestrating een rood/wit/ blauw lint van gekleurd glas, langs de route van Binnenhof naar Groenmarkt (Grote Kerk en oude stadhuis) 130 grote zwerfkeien, stenen trappen en tribunes en op de Groenmarkt een reusachtige keivorm in brons met daarop teksten en foto's die in Wilhelmina's leven een belangrijke rol speelden en haar handtekening. Alles bij elkaar zou het 1,3 miljoen kosten en eind 1977 af moeten zijn. De inspraakron des gingen van start. De eerste reacties van Haagse raadsleden waren nog eerder verbaasd, schrikachtig, lacherig dan afwijzend. Na vier jaar was de aarzelende schrik veranderd in vernietigende kritiek. Vurige Oranjeklanten hadden hun woede geventi leerd ('niet waardig, zwerf keien ongepast voor een figuur als Wilhelmina'), de midden stand klaagde dat de binnen stad onbereikbaar zou worden, monumentale kei Vonhoff sprak van een 'keientroep'. reeks van Wilhelmina-monu- menten oprichten, om de twee jaar eentje. Of Wilhelmina in perspex op het Buitenhof, van binnenuit verlicht, vier meter groot. Een al 20 jaar oud idee dook op: de gedenkzuil van 10 meter hoog die ter gelegenheid van Wilhelmina's 80e verjaardag bovenop een duin bij Ruygen- hoek boven Den Haag zou ver rijzen, een leeuw er bovenop. Heel lang hingen veel Hage naars naar het ontwerp van een wit, trapezium-vormig museumgebouwtje, lijkend op een dijklichaam, omgeven door water en deels verzonken. Bin nen geluids- en beeldappara- tuur, persoonlijke spulletjes en gedenkartikelen die samen een beeld van het leven van Wil helmina moesten vormen. De plek: een vijver nabij het Con gresgebouw of zelfs de Hofvij ver. Maar dit plan was te duur. De nieuwe streefdatum (31 augustus 1980, 100 jaar eerder was Wilhelmina geboren) werd door een nieuw nationaal co mité veranderd in 1984, het jaar van de 400e sterfdag van Wil lem van Oranje. CRM-minister Gardeniers uitte haar boosheid over het ellenlange getreuzel, „ik vraag me af of koningin Ju liana het monument van haar moeder ooit nog wel eens zal zien". Het beeld van Wilhelmina dat door Charlotte van Pallandt werd vervaardigd. - fotoanp Na nog eens zes jaar presen- DreeS teerde CRM-minister Van Doorn het plan voor het Wil- Nieuwe nota's, aanpassingen, maar de keien bleven. In 1979 wees de gemeenteraad het plan af. Daarbij was de stem van dr. Willem Drees misschien wel doorslaggevend geweest. De oude Drees had zich geschaard achter een comité dat, in het bezit van 20.000 handtekenin gen, ijverde voor een waardi ger monument. Zijn stemgeluid op een bandje werd in de dood stille raadzaal afgedraaid: geen wandelpad met keien, maar '...deze bijzondere per soonlijkheid in herinnering houden als de krachtige vrouw die zij was...' De commissie trok zich te rug, de opdracht kwam weer bij de regering. Nieuwe, vaak wilde plannen volgden. Zoals die van de Raad voor de Kunst: verspreid door het land een In 1982 stak de laatste storm rondom het Wilhelmina-mo- nument op. In opdracht van de commissie had Aldo van Eijck een wit koepeltje op poten op het Lange Voorhout gedacht. Een soort futuristisch prieeltje of muziektent met bovenin transparante afbeeldingen van Wilhelmina. Oranjeklanten briesten weer: 'kermisattrac tie', 'witte paraplu'. Juliana zou gezegd hebben: „Het lijkt wel een tornado-rekje." Onder woe dend gescheld van de ontwer per (het Haagse gemeentebe stuur bestond uit 'ratten' en een andere stad, Amsterdam of Delft, zou zijn ontwerp krijgen) wees Den Haag de 'vliegende schotel' van Van Eijck af. Het regende nieuwe ontwer pen, van saai tot zot, en het nieuwe uitstel kreeg kritiek: 'schade aan Wilhelmina's na gedachtenis'. De gemeente was bang, het nationaal monument aan een andere stad te verlie zen. In 1984 koos het Haagse col lege samen met de minister van WVC zonder inspraak tenslotte zonder veel enthousiasme toch maar voor een bronzen beeld van Charlotte van Pallandt, een beeld dat stamt uit de jaren '60 en in granieten vorm al de cennia lang in Rotterdam stond. Tegenover het werkpa leis van Wilhelmina en Beatrix aan het Noordeinde zou toch maar een gewoon standbeeld moeten komen, Wilhelmina in bontjas, op de plek van snack car 'Queenie'. Nota bene tegen over het paleis dat Wilhelmina na de oorlog zei te haten ('had u er geen bom op kunnen laten vallen?'). De Oranjegetrouwen waren weer verontwaardigd, want moest die grove vorm van een kort dik vrouwtje zonder ge laatstrekken in een enorme jas, lijkend op een soort mensen redder in oliegoed en met zuid wester op, moest die bronzen klomp hun geliefde vorstin voorstellen? Beeldhouwster Charlotte, ba ronesse Van Pallandt (89), ge boren in Arnhem in het jaar dat Wilhelmina gekroond werd, zei 'haar gekneed te heb ben zoals ze was: stoer en on verzettelijk'. Zij heeft, haar zuster was hofdame, Wilhel mina wel eens ontmoet ten pa- leize. De Haagse raad ging ak koord, kosten met aanleg 2 miljoen. En de laatste bries stak deze week op. Niemand had zich nog gerealiseerd dat de onthulling van het nationale Wilhelmina-monument, waar een kwart eeuw over gekisse bist is, precies op de dag zou zijn dat Wilhelmina 25 jaar ge leden overleed. Door onze correspondent Roger Simons LONDEN - Groot-Brittanniës toekomstige koningin Diana (26), de prinses van Wales, wordt achtervolgd door persfotografen en Scotland Yard is van plan daar wat tegen te doen. Detectives die de prinses moeten beschermen tegen ongewenste attenties van het publiek, zullen onder meer opdracht krijgen voortaan ook in het struikgewas te loeren of daar geen leukeplaatj esschieters verscholen zitten. Telkens wanneer dit inderdaad het geval blijkt, zullen de snoodaards zonder pardon in de kraag worden gepakt en gevankelijk wegge bracht voor ondervraging op het bureau. De meeste persfotografen die de handel en wandel van prinses Diana trachten te vereeuwigen op film zijn zogeheten freelancers. Zij werken zonder een vast dienstverband, maar voor hun leuke plaatjes worden forse be dragen neergeteld, niet alleen in Groot-Brittan- nië maar ook - fen vaak nog gewilliger, omdat er voor buitenlandse uitgevers praktisch geen risico's aan verbonden zijn- door kranten en tijdschriften van continentaal Europa en Ame rika. In het Verenigd Koninkrijk zelf bestaat immers onafgebroken het gevaar dat Bucking ham Palace nijdig wordt en een proces aan spant tegen de krant die de foto's publiceert. Het paleis is erg boos op fotografen die in de kortst mogelijke tijd een fortuin proberen te verdienen. Volgens zegslieden van 'Buck House' -zoals Buckingham Palace in Londen gemeen zaam wordt genoemd- maken deze jongens prinses Diana het leven tot een hel. Zij ver plaatsen zich per snelle motorfiets en zijn niet alleen uitgerust met monsterachtige telelenzen en zeer gevoelige films, maar ook met draag bare radiotelefoons. Freelance-fotograaf Jason Fraser (22) is er zo eentje. Hij heeft net zes maanden lang jacht ge maakt op de prinses van Wales, die hij overal trachtte te volgen om zoveel mogelijk plaatjes van haar te kunnen schieten. Fraser had hier voor een rijke overeenkomst afgesloten met de News of the World, een snertzondagskrant uit de Times-stal van de Australische Amerikaan Rupert Murdoch, met een wekelijkse oplage van 5.021.366 exemplaren. Frasers bedrijvigheid was er afgelopen week de oorzaak van dat prin ses Diana in tranen uitbarstte nadat hij haar in een onbewaakt ogenblik had gefotografeerd. Dit incident deed zich voor in de sjieke Lon- dense gemeente Kensington, waar Diana die vroege morgen in de Queensgate Mews (een smalle straat met dure woningen waarin des tijds op de benedenverdieping paarden en koet sen werden gestald) gekke bokkesprongen maakte in gezelschap van haar vriend majoor David Waterhouse van de Life Guards. Dat is een van de eliteregimenten die om de beurt be last worden met de bewaking van Buckingham Palace. Waterhouse is een vrolijke Frans. Hij had ge dineerd met de prinses. Deze was door haar goede vriendin Kate Menzies met enkele andere bekende jongelui uitgenodigd op een etentje in Kates huis op de Queensgate Mews. Terwijl Diana en Waterhouse in de frisse ochtendlucht rondhuppelden, weerklonk plotsklaps het valse geklik van een gemene perscamera. De prinses begon onmiddellijk te huilen. Haar lijfwacht, sergeant-detective Ken Wharf, stormde in de richting van het persbeest. Uit de halve duisternis sleepte hij Jason Fraser te voorschijn. Politieman Wharf tierde: „Geef me die film of ik sla je tot moes!" Omdat Fraser zich niet direct zorgen bleek te maken omtrent zijn leven en hij geen aanstalten maakte om de wel zeer lichtgevoelige film uit zijn camera te halen, begon prinses Diana nog luider te jammeren. „De film, please!" smeekte ze. „Geef ons de film, please!" Jason Fraser gehoorzaamde dan maar. De volgende dag kreeg hij alle negatieven terug, behalve deze van Diana. Maar het grappige was, dat noch prinses Diana, noch haar lijf wacht het door hadden dat hij in feite werkte voor het snertzondagsblad News of the World. Freelancers die Diana op de voet trachten te volgen hebben als opdracht door middel van le vensechte foto's te bewijzen dat de prinses van Wales en haar echtgenoot, de toekomstige Britse koning Charles II, alsmaar minder bij elkaar zijn. Afgelopen zondag meldden enkele Britse volkskranten dat zij zaterdag niet bij Charles was toen deze zijn 39ste verjaardag vierde. Dit bericht werd maandag officieel gelogen straft. Koninklijke zegslieden deelden mee, dat Charles en Diana afgelopen weekeind gezellig samen hadden doorgebracht op Highgrove, in gezelschap van hun beide kinderen. De woord voerders lieten duidelijk horen, dat de prins en de prinses na hun vermoeiende bezoek aan West-Duitsland met rust gelaten wilden wor den. Prinses Diana bij haar bezoek, zonder prins Charles, aan een mode-gala in Londen eind oktober. Er kan zich geen gelegenheid voor doen of de fotografen maken opnamen van Dia na. - FOTO AP (ADVERTENTIE) Maar de paparazzi die dag en nacht Diana scha duwen, zijn zeker niet van plan hun jacht op te geven. Zij werken nauw met elkaar samen (daarvoor dienen de draagbare radiotelefoons) en houden elke in- en uitgang van de konink lijke verblijven in de gaten. Zij zijn meestal uit stekend op de hoogte van haar officiële plannen en kennen de plaatsen, waaronder winkels, wa renhuizen, restaurants en woningen van vrien den en vriendinnen, die zij pleegt te bezoeken „in haar vrije tijd". Prinses Diana wordt nu al zeven jaar achter volgd door persfotografen. Zij krijgt er stilaan genoeg van. Buckingham Palace vindt dat Scot land Yard moet optreden om de leukeplaatj es- schieters op eerbiedige afstand te houdea Voor de politiemensen is dat geen gemakkelijke op gave, want Groot-Brittanniës freelance-persfo tografen zijn over de hele wereld berucht we gens hun vasthoudendheid. HET IDEE voor de gekste loopclub ter wereld is geboren in de zinderende hitte van de tropen, in een wolk van alcohol. Engelse en Amerikaanse di plomaten, opgeslo ten in oerverve- lende hoofdsteden vol gesluierde vrouwen en water pijprokers, zochten in het weekeinde troost bij de fles. De zware kop en het slechte geweten leidden op maandag tot menig extra som ber getoonzet rapport voor Lon den en Washington. Maar zie daar, de fitness-rage is ook aan deze beroepscategorie niet onge merkt voorbij gegaan. De diplomaten en het ambas sade-personeel besloten te gaan lopen. Op maandag, na een frui tig weekeinde, zouden in noeste draf de alcoholdampen uit het lichaam gejaagd worden. Zo werden de 'Hash House Har- riors' geboren, die inmiddels in bijna elke hoofdstad te vinden zijn. De wereldwijd geldende statuten dragen de sporen van alcoholvergiftiging en Engelsen. Rome heeft inmiddels ook zo'n knotsgekke club. Wie meedoet weet van tevoren niet of hij vijf, tien, dan wel twintig kilometer zal moeten rennen. Dat hangt af van de twee 'hares', hazen, die het par cours uitzetten. Met een grote zak meel trekken zij er op uit om de route te markeren. Laatst waren John en Steve het haasje. De twee Vietnam-veteranen, echte Rambo's, kregen proble men in een Romeinse volks buurt. „Zijn jullie soms de kat ten aan het vergiftigen!?", wil den woedende bewoners weten. „Nee, alleen de honden", ant woordden de Amerikanen droog. Nauwelijks waren ze de straat uit of de Romeinse moe ders togen met emmers en be zems aan het werk om 'het gif te verwijderen. Pas toen enkele uren later het snuivende en zwe tende pak de straat ingerend kwam en iedereen het spoor bijster was, begrepen de straat bewoners wat er aan de hand was. Vriendelijk wezen ze de lo pers op de hoek van de straat waar het verder ging. Zo zijn de Romeinen dan ook wel weer. Bekijks trekken de 'hashers' altijd. Voorop loopt steeds iemand met een oude alpen hoorn. Daar wordt zo nu en dan fors op geblazen, teneinde de meute te verzamelen. Eindpunt is meestal de kantine van de Amerikaanse ambassade bij de Via Veneto. Nieuwelingen doen daar na hun eerste loop ook hun toelatingsexamen. Onmiddellijk Door Rien van Nunen ZEEVISSERS gebruiken zeelood. Ze werpen er mee, terwijl tegelijker tijd het aas daar komt te liggen waar het zijn moet, nl. de bodem. Toch worden er heel wat verschillende zeeloodjes ge bruikt. Daarvan zijn er slechts een paar echt ge schikt om er ver mee te werpen. Andere loodjes zorgen juist voor een goede ankering, maar werpen be roerd. Weer andere werpen weliswaar niet groots, maar zijn beter om mee te vissen. Er is een groot verschil tussen de loodjes voor het strandvissen en die voor het vissen vanaf de boot. Bij het strandvissen gaat het erom een grote afstand te bereiken. Men heeft aan plompe loodjes bij het strandvissen heel weinig. Platte en ronde loodjes zijn bij het strandvissen ideaal als men actief op platvis en paling wil hengelen. Lepel- lood bijvoorbeeld, of kogel- lood. Wil men ankeren dan zijn deze loodjes waarde loos. Dan grijpt men al snel naar het ideale werplood, de Beach Bomb, oftewel een torpedovormig loodje. Daar bestaan weer variaties in. Helemaal afgeronde loodjes werpen het best. Vooral zonder ankerdraden werpen zulke loodjes ide aal. De afgeplatte torpedo's werpen haast even goed en blijven bovendien weer wat beter liggen. Korte anker draden zijn het best bij harde bodems. Klei bij voorbeeld, zoals rondom de Walcherse paalhoofden en bij Haamstede. Lange an kerdraden zijn weer beter als er een losse lodenstruc tuur is, dan werkt het an kertje zich beter de grond in. Op de boot gaat dat an ders. Op het voorschip moet men vissen met ankerend lood. Niet alleen omdat men anders snel naar achteren spoelt, maar vooral omdat men anders weinig vangt De bedoeling is immers het stuk bodem te bevissen dat zich voor het schip bevindt. Wie op kop staat heeft een 'rans nadat hun naam is afgg dienen ze een steenkoud bier in één keer te lega. opgave die lelijk tegen te len. Sommigen zijn zo slij blik al wat eerder uit debj ijs te vissen en het met dg den te verwarmen. Dat ve de kans op succes aanmef Door Gerard Kt Soms eindigt de loop o gens in het groen. Dan na de bierwagen van de atnbj de finish. Laatst was het j[ pen in het grote park Villa] hese. Daar was net een j openluchtfeest van de nistische partij aan de g enkele duizenden bezoeker, gelijk met de uitgeputte i verdrongen zich tal van lii nen voor de bierwagee. meenden dat het gratis gei bij het feest hoorde. „W krijgen wij niks, wij zijn t lemaal goede communist werd er geklaagd. Een am dat bijzonder weinig ij maakte op de Amerika riniers. Heel hard rennen, woni gewaardeerd. Wie steeds aan te vinden is, ziet zich in het verslag a FRB: een afkorting voot Run Bastard'. Wie sti snijdt krijgt de kwalificatie: oftewel 'Short Cut Bastard' nu en dan is er een 'Fs Hash', waar het hele mee kan doen. Befaamd is de 'Ambassadors Hash' di paar jaar geleden in Tunis gehouden. Nadat bekend geworden dat de nieuwe kaanse ambassadeur in Ti niet afkerig was enige lil beweging werd besloten tol 'Ambassadors Hash' hem te bewegen tot een lit schap. In dure smokings de Tunesische 'hashers' rende een uur rond de an de. Of de ambassadeur it dels regelmatig de zak meel hand neemt is mij niet bekt ,ident Mitterrand. Van onze li onze correspondent iRCELONA - De ontvoerings isje Melody aan de Spaanse C matische climax bereikt. De o mchtend gedreigd het kind A- lijers niet onmiddellijk het 'lioen doll*r betalen. dc ge\ nader - eer schatrij ke Liba- ve ondernemer - zegt dat hij 'f meer dar een miljoen dol- 'heeft. De kleine Melody werd vo- e week mtandag in het mil- airsplaatsje Estapone aan 1 Costa del Sol ontvoerd. Drie 'maskerde mannen sleepten 'ar uit de tuto waarmee haar er haar laar school bracht, lody is Ie dochter van de eaanse prinses en opera- geres Kimera en de Liba- multmiljonair Raymond achian 56-jsrige vader van het i, een karate-expert en kei- d zakmman, heeft voor de ievisie ujn eigen leven aan- denin ruil voor dat van 'n kind Hij verzekert dat hij t geë&e losgeld niet kan op- bren van echt tend Nak poke „E vele spel voor van wint hem bren luist van Pais D van gaai neei zo zont hele viswinkel (90°) vw zichzelf. Achterop kan men toe met lood zonder anken (soms zelf ook daar nie! vanwege de stroom). Me kiest dan wel zwaartte lood om snel naar de bodes te kunnen en langzaam hel aas over de bodem te latei slippen (lijn geven). Welke loodjes zijn nu M best? Het blijft een kwestie van smaak maar er valt wel iets over te zeggen. Oj het voorschip ankeriool met lange stevige anker draden, liefst afgeplat. An kert men slecht dan valt nog een paardemiddel te gebruiken door het inzetten van zgn. Scheveningenlood Dat zijn ijzeren pijpen ge vuld met lood en waarbij de ankerdraden van stijve las- draden zijn gemaakt. Die zitten kruislings op de on derkant van het lood gelast Met afgeplatte einden enkele centimeters in hoek van 90 graden zij" verbogen. Dit lood zit vast als een huis en moe1 met enige spanning op de hengel rustig worden ge lost. Vaak wordt het losge- zwommen door een aanbij tende vis. Achterop de boot gebruikt men zgn. diepzee lood. Conisch van vorm, al heeft men er een flink ge wicht voor nodig om het op de plaats te houden. In het kort. Voor het bootvissen op dj Oosterschelde en het Wad Ankerloos lood tot 200 gra® (Wad vanaf 50 gram). Vo® het zeevissen op volle zee loodjes vanaf 200 gram t» 500 gram zowel met als zon der ankers. Voor «0 strandvissen ronde platte loodjes (voor a vissen) tot 150 gram, anker- lood van 100 tot 200 grai® Tip: Loodjes zijn betrekke lijk eenvoudig zelf te giej ten. In de handel zijn verse mallen verkrijgbar voor bijna elke denkbare loodvorm en gewicht. ENINGEN (ANP) He tortel van chemisch afval in d ■ordzee zal een moeilijk pui lorden op de agenda van de m jsters uit de landen aan deze ze te volgende week dinsdag e iroensdag in Londen met elka£ paan praten over maatregelen te jen de voortgaande verontrein r{. .vijl alle landen op het vastelar orstander zijn van stopzetting ve i lozing van chemicaliën op «rdzee, wil Engeland daar gewcx e doorgaan. Dit zegt dr. H. Saei; ambtenaar van de Directie Noor In een jaar tijd verdwijnt ongeve miljoen ton chemisch afval in ordzee aan zink, koper, nikkel, lcx '«dmium en andere milieubelasten loffen. Engeland neemt daarvan e deel voor zijn rekening: 15,5 m 'IRS0VERZICHT SRDAM (ANP) - De Amster- effectenbeurs is dinsdag lang- i maar stelselmatig afgegleden tot niveaus die eind vorige week gol- De winsten van maandag werden I uitgeveegd en dit had allemaal te met de onzekerheid over de af- van de Amerikaanse begrotings- prekingen. De dollar zakte weer l tot circa 1,91. De aandelenhandel beperkt tot 450 miljoen. obligatiemarkt maakte een uit kering op de rust die vrijwel overal ~ste. De omzet kwam daar met 800 Ijoen op een behoorlijk hoog peil en (koersen stegen gemiddeld 0,3 punt kansen voor de 6,375 procent staats- werden behoorlijk hoog aange- gen en in de loop van de middag ste- i de indicaties voor de inschrijvin- i tot boven 2 miljard. ^Koninklijke Olie moest per saldo terug naar ƒ203. Unilever zag 1 op 106 ruim 5 ontgaan en Akzo op 92,50. KLM moest 2,10 terug 28,90 en Philips 1 naar 31. ongunstige ontwikkelingen wer- 1 laat op de dag nog versterkt door i flauw openend WaU Street Grote verliezers waren verder Hei- jen (min ƒ5), Nedlloyd (min ƒ9). -van der Grinten (min 7), Wolters antonius antonius 4 congr.o.Lv. gasthuis 4 gasthuis k gasthuis k gasthuis Protz.hs protzhs '4 ProtzJis (oostb.) (oostb.) lourdes (ülburg) (ülburg) (tilburg) (tilburg) klokkenberg liduina ('s-h'bosch) ('s-h'bosch) ('s-h'bosch)

de Stem | 1987 | | pagina 4