£.199 II ENS I onze verslaggever 'OETBALCLUBS OOSTBURG WILLEN NIET ZELF SCHOONMAKEN Eerste negen asielzoekers in Goes Ylissinger gooit ruiten stuk na avondje stappen Pascal van zit weer in der Kelen de cross Allicht gehandicaptenlift in zwembad Veerhoek Afdeling Raad van Kerken in Oostburg Plattelandsvrouwen schieten in de roos SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS ONDERZOEK NAAR ONDERHOUD VAN DE TENNISBANEN IATWASSER 1LÏPS STOFZUIGER PHILIPS FRITEUSE PHILIPS CITRUSPERS 2STBURG - De Oostburge sportsector moet ïgend jaar 41.500 gulden inleveren. Breskense bunker gaat plat Huurverhoging Breskens Oostburg BOETE DUIZEND GULDEN Schrijfavonden Amnesty in W-Z-Vlaander en Museum Ster van Mercedes populair mam ilfiTEM VAN ZEELAND 4 WOENSDAG 18 NOVEMBER 1987 T20 spier /Extra stii- /uitvoerig 3 programma 12 couverts' 5 sproeizones geheel rvs luknecht" CONDENSDF LUXE jSTOFZUICE 1000 watt jt metalen zulgbuizen pAL 1IJZEP \R2276 rconistraat 4 TO - tel. 01100-14224 EN Hermesweg 23 enter Groenendijk -12563 EN Schependijk 9 1-12423 URG to. trefcenter ïgen kunnen afwijken aantal gemeente- Gemeente Oostburg stoot sportvelden af u sportaccommodaties JL icieel aan een nadere diouwing onderworpen fa bezien op welke wijze ^nigingen kunnen wor- idoorgevoerd. gewenste bezuinigingen ®en gestalte krijgen in het Ljen van bepaalde zaken in jnd met overtolligheid. de sportraad, die donder hond 26 november in het gemeentehuis bijeenkomt, wordt gemeld dat inderdaad bepaalde zaken kunnen wor den afgestoten. Zoals bekend gaan de ge dachten van het gemeentebe stuur er naar uit het achterste veld van de voetbalvereniging Breskens te bestemmen voor woningbouw, omdat dringend bouwgrond in de wijk Ghistel- kerke nodig is. Hieraan gekop peld wordt dan de herinrich ting van het nabijgelegen re creatieterrein, waarop twee velden en een oefenstrook aan gelegd kunnen worden. Voorts is het recreatieveld in Schoondijke aan de Van de Slikkestraat verkocht aan de Landbouwpraktijkschool. Met de voetbalvereniging Hoofd plaat gaat de gemeente voorts nog pratenover het afstaan van de noordelijke oefenstrook. Ook kan de gemeente een punt zetten achter het onderhoud van het fietscrossterrein in Oostburg, omdat de betrokken fietscrossclub inmiddels is op geheven. Tot slot wil het ge meentebestuur in de slag met ASOC in Cadzand over het af stoten van de oefenpunt nabij het sportcomplex. Begin deze maand heeft bo vendien een gesprek plaatsge vonden met de tennisvereni gingen in de gemeente. Ge sprekspunt: de overdracht van het dagelijks beheer van de tennisbanen aan de betrokken verenigingen. De gemeente gaat een lijst van werkzaam heden opstellen die momenteel worden uitgevoerd door het so ciaal werkvoorzieningsschap Dethon. Daarbij gaat het om zaken als speelklaar maken, winterklaar maken en onder houdsbeurten. De verenigingen kunnen dan wegstrepen wat in zelfwerkzaamheid zou kunnen gebeuren. Voor de nog resterende werkzaamheden wordt dan een totaalofferte gevraagd bij De thon, die dan vergeleken kan worden met het huidige 'kos tenplaatje'. De verenigingen kunnen dan zelf prijzen verge lijken en eventueel hun conclu sies trekken. Uiteindelijk moet de gemeenteraad een aantal knopen in het kader van de be zuiniging doorhakken. Hier voor wordt wel eerst advies ge vraagd aan de sportraad. port moet dik inleveren 4Vj kg afvoer 9verbodi TRK 8801 IIMEDEESIT [GASKOOKPLAAT l onze verslaggever Ikan bereikt worden door handhaving van de zwem- ijopenstellingen, verhoging van de tarieven voor gym- ilen (een aantal jaren met vijf procent tot kostendek- o is bereikt), een nieuw beheerscontract voor de 'grthal Cadzand (die acht mille moet opleveren) en pri- eren van het schoonhouden van kleedlokalen op omplexen (beoogd vorodeel tien mille). enigingen een zelfde behande ling als alle andere takken van sport, dat wil zeggen: een trendmatige verhoging van de tarieven en verder niets. een vergadering heeft ieel van de veld- tverenigingen het in eigen eer uitvoeren van schoon- erkzaamheden van de d gewezen. Nu de tarieven een inhaalmoeuvre flink ioogd zijn, willen deze ver- Van onze correspondente PRESKENS - De ge- >ente Oostburg heeft rijkssubsidie ge- gen voor de sloop i een uit de Tweede Wereldoorlog date rende bunker aan het Molenwater in Bres- jkens. betrokken bunker is louwd in 1943 en laakte deel uit van de 32 ikers die in een straal tweehonderd meter ij Breskens waren ge luwd. De te slopen bun- r is wat groter dan de indere, omdat hij dienst :st doen als hulppost/ pslagplaats van het Rode Kruis. De kers werden toender- gecamoufleerd door t als huizen te beschilde- Naar verluidt is dit oorlopig de laatste bun- r in de gemeente Oost- irg die gesloopt wordt, mdat er geen subsidie ler beschikbaar is. B en W hadden in hun voorstel bepaalde (lage) vergoedingen voorgesteld te betalen aan dë verenigingen die de schoon- maakwerkzaamheden zouden overnemen. Omdat hoe dan ook hier tienduizend gulden 'ge vonden' moet worden, is een drietal alternatieven ontwik keld: In het eerste geval wil de ge meente de gemeentelijke schoonmaakster van het IJzen- dijkse sportcomplex ontslaan en gedeeltelijk vervangen door een (veel goedkopere) mede werker van het sociaal werk voorzieningschap Dethon. Dat levert al acht mille op, het res tant zou gevonden moeten wor den in het halveren van de hui dige schoonmaakwerkzaamhe- den door Dethon, waarbij zelf werkzaamheid van de vereni gingen de zaak sluitend moet maken. Een andere mogelijkheid is een tussentijdse huurverhoging van 11,7 procent, waarbij ervan wordt uitgegaan dat de tennis clubs akkoord gaan met de pri vatiseringsgedachte (onder houd, zie elders op deze pagi na). Mochten de tennisvereni gingen dit afwijzen, dan res teert de gemeente niet anders dan een huurverhoging van twintig procent op alle accom modaties door te voeren. De Oostburgse sportraad buigt zich donderdagavond 26 november vanaf 19.30 uur over de bezuinigingsproblematiek. KAARTING - Vrijdagavond wordt in de Arjaonbolbaan een kaarting gehouden. Men kan er bieden en jokeren. Be gonnen wordt om 19.30 uur. BRIDGE - De Bridge Socië teit Oostburg speelde een wedstrijd voor promotie/de gradatie. Uitslag A-groep: 1. heren VAn Dronkelaar-Vis ser, 2. dames Van Opdorp- Fermont, 3. dames Pieters- Brevet. B-groep: 1. dames Van Dronkelaar-Visser, 2. mevrouw Verstraeten-de heer Lako, 3. heren Van Op- dorp-Mabelis. Burgemeester Blanken van Goes heet een van de asielzoekers welkom. GOES (ANP) - In het asielopvangcentrum in Goes zijn gis teren de eerste asielzoekers opgenomen. Volgens directeur J.A. Gortworst van het centrum is inmiddels de hele derde verdieping van het voormalige Bergziehtziekenhuis klaar gemaakt voor de opvang van zestig mensen. FOTO WILLEM MIERAS Intussen is men hard bezig het gebouw verder gereed te maken voor de opvang van 275 tot 325 asielzoekers. De eerste negen men sen zijn dinsdag aangekomen; zij hebben allen een verschillende nationaliteit. Het centrum is overstelpt met zeker vierhonderd sollicitanten die in het nieuwe opvanghuis aan het werk willen. Er zijn zestien nieuwe medewerkers aangetrokken. "S-HEERENHOEK - Vrije Schutters, zaai De Korenbeurs, 44 schutters: Wip 1: hoge vogel: R van Eijkeren, Vrije Schutters; eerste zij vogel: G. Haasdonk, Willem Teil; tweede zijvogel: G. van Garsel, Soranus 2; eerste klep: G. Haasdonk; tweede klep: P. Boonman, beiden Willem Teil; derde klep: H. Boonman, Vrije Schutters; grootste aantal (6): H. Eist, Zorgvlied. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Haasdonk, Willem Teil; tweede hoge vogel: H. Boonman, Vrije Schutters; eerste en vierde zij vogel: J. van de Dries, Eensgezindheid; tweede zijvogel: C. Rentmeester Cz, Wil lem Teil; derde zijvogel: P. Vette, Concordia; grootste aantal (8): A. Rijk, ADLM. WOLPHAARTSDIJK - Zaal Os- sewaarde, Doel naar Hoger, 50 schutters: Wip 1: hoge en tweede zij vogel: A. Rentmeester Cz, Wil lem Teil; eerste zijvogel: me vrouw Korstanje, Doel naar Ho ger; eerste klep: G. Haasdonk, Willem Teil; tweede klep: C. Stouthamer, Edele Handboog; derde klep: J. Schipper, St.-An- dries; grootste aantal (7): me vrouw Verdonk, Jacoba van Beieren; vliegende vogels: J. de Van onze motorsportmedewerker AXEL - Na een afwezigheid van drie jaar uit de motor crosscompetitie benutte Pascal van der Kelen uit Axel de Mekaniekerscross, die de stichting RES in sa menwerking met de BLB in de Dekkerspolder hield, om zijn motorcrossplunje weer uit de motteballen te halen. Van der Kelen, jaren gele den furore makend in BLB, KNMV en BMB, fungeerde dit seizoen als trainer van de MC Hontenisse en kon uitein delijk niet weerstaan aan de drang om weer eens in het za del te kruipen. Dat hij het vak nog niet ver leerd is, werd al snel duidelijk na de start van de eerste man che, toen hij al rap opklom naar een tweede plaats achter de Belg Schuurmans. Die moest uiteindelijk onder de druk be zwijken en zo haalde Van der Kelen de manchezege binnen Koeyer, Diana en P. Vette, Con cordia. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Haasdonk, Willem Teil; tweede hoge vogel: P. Vette, Con cordia; eerste zijvogel: C. Kop- mels, Doel naar Hoger; tweede zijvogel: P. Meeuwse, St.-Sebas- tiaan; derde zijvogel: W. Remijn- se, Edele Handboog; vierde zijvo- gel: J. van Steenbergen, Willem Teil; grootste aantal (7): E. Lak- ké, Jacoba van Beieren; extra hoge vogels: G. Haasdonk, Wil lem Tell en P. Vette, Concordia. KOEWACHT - Zaal Van Steene, 31 schutters: hoge vogel: D. van Steene; eerste zijvogel: J. van Hove; tweede zijvogel: F. de Bock; grootste aantal (5): G. Ver- straeten, allen Koewacht. HULST - Zaal W. Blommaert, 46 schutters: hoge vogel: S. de Wil de, Vrasene; eerste zijvogel: E. Luycks, Hulst; tweede zijvogel: E. de Vos, Kieldrecht; grootste aantal (3): P. Hoefnagels, Clinge. HEIKANT - Zaal Th. de Block, 20 schutters: hoge vogel: R. Herre- wegh, Heikant; eerste zij vogel: G. Herrewegh, Hulst; tweede zij vogel: R. Herrewegh, Heikant; grootste aantal (3): R de Bakker, St. Jansteen. In de tweede serie leek het scenario zich te herhalen toen Van der Kelen al snel de lei ding pakte, maar een gedub belde piloot strooide roet in het eten toen hij vlak voor de aan stormende Axelaar in het zand beet. Ook Van der Kelen ging onderuit en dat gaf Schuur mans de gelegenheid om de lei ding weer over te nemen. In een alles-of-niets-poging slaagde Van der Kelen er uit eindelijk vijftig meter voor de finish in de koppositie weer over te nemen om zo de eind zege in de wacht te slepea Uitslagen 80/125 cc onder 16 jaar: 1. Arjan Francke, Zegge; 5. Erwin Sarfaty, Westdorpe; 7. Sven van Laere, Kloosterzande; 8. Frank van Limmen, Philippine; 9. Marcel de Zeeuw, Terneuzen. 125 cc boven 16 jaar: 1. Pascal van der Kelen, Axel; 3. Emiel Verheyden, Hulst; 4. Jacky de Feyter, Terneuzen; 6. Paul Verdegem, Oostburg; 11. Marc van Dorselaar, St-Jansteen; 12. Frank Traa, Westdorpe; 14. Pe ter Hamerlinck, Philippine; 17, Frank Hamerlinck, Philippine. 250/500 cc 25-35 jaar: 1. Pierre Ro bijn, België; 2. Willem van de Berg, Gapinge; 3. Rudi Vink, Axel. i onze verslaggever BURG - Het Oost- college van B en W een goed onderbouwd ries van de, Oostburge ^rtraad over de wense- ieid om voor zwembad Veerhoek een gehandi- tenlift aan te schaffen, ileiding is een verzoek van i'Oostburgse mevrouw voor jr gehandicapte dochter een gelijke voorziening te ko- 'i opdat zij ook eens zou kunnen zwemmen. In een verzoek om advies aan de sportraad zet het college de argumenten voor en tegen op een rijtje. Het wijst erop, dat aanschaf van de lift (kosten 11.000 gulden) mogelijk is door het putten uit een bedrag dat is gereserveerd voor renovatie en aanpassing van De Veerhoek. Tegen aanschaf pleit volgens het college dat jaren geleden het speciaal voor gehandicap ten ingestelde zwemuurtje op zaterdagmorgen is afgeschaft bij gebrek aan belangstelling. Het opnieuw instellen hiervan zou de behoefte aan een lift kunnen onderbouwen. Voorts is een lift een voorziening voor een therapeutisch bad, iets wat De Veerhoek niet is. Argumenten om wel over te gaan tot aankoop van de lift zijn er volgens het college ook. In West-Zeeuwsch-Vlaanderen is voor gehandicapten geen zwembad met gehandicapten- lift aanwezig. Zou De Veerhoek een dergelijke voorziening krijgen, dan is het niet uitge sloten dat de belangstelling voor revalidatiezwemmen zal toenemen, evenals het zwem men door bejaarden. Boven dien is De Veerhoek qua kleed accommodatie met een aange paste douche en toilet goed be reikbaar voor gehandicapte zwem(m)(st)ers en zou uitbrei ding met een dergelijke lift (die gemakkelijk te verwijderen is) ideaal zijn. Daarnaast past de aanschaf in het kader van het toegankelijker maken van de maatschappij voor gehandi capten. aaltjes :owler" ine kinderen willen graag hort j zien wat de hond, kat. beer en s il allemaal zo meemaken let boekje leuk lerd en uden". jechts MIDDELBURG - Na een avondje stappen in Goes be sloot de 20-jarige Vlissinger H. S. samen met een vriend op 21 februari het feest in zijn woonplaats voort te zetten. De vriend bestuurde de auto en de binnenstad was al snel verkend, waarna het tweetal tot de conclusie kwam dat 'er niets meer te beleven viel'. Aan het begin van de Boule vard laadde S. een stapel ste nen in de auto die hij tijdens de rit door het raam naar buiten gooide. Het geluid van sneuve lende autoruiten en een terras- ruit wekte de omwonenden en de politie was dan ook spoedig ter plaatse. Intussen had S. zijn maat op dracht gegeven de auto te ke ren om nog wat na te genieten van het effect van de actie en zo kon het tweetal onmiddellijk worden aangehouden. Voor de politierechter in Middelburg bevestigde de Vlis singer dinsdag dat hij inder daad 'uit pure baldadigheid' te keer was gegaan, omdat de veelbelovende avond als een nachtkaars was uitgegaan. S. werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot een boete van duizend gulden, waarvan de helft voorwaardelijk, met de bijzondere voorwaarde dat hij binnen drie maanden de door hem aangerichte schade zal vergoeden. Het bezit van een alarmpi stool met bijbehorende munitie (op 12 januari) kwam de 40-ja- rige M. de Z. uit Zierikzee te staan op een boete van 200 gul den. De Z. had het wapen in Antwerpen gekocht om zijn renpaard het schrikken af te leren. Het wapen werd ver beurd verklaard, maar, aldus De Z. „mijn paard is in ieder geval niet bang meer van knal len". Van onze verslaggever OOSTBURG - Een aantal kerken in Oostburg heeft het initiatief genomen ook in deze plaats een plaatselijke raad van kerken te stichten. Hoewel er binnen de kern Oostburg al jarenlang samenwerking op verschillende terreinen gaande is tussen de diverse kerken, vond men nu de tijd rijp een plaatselijke raad te stichten. Van onze verslaggever GOES - Met het organiseren van een open dag, waar iedere belangstellende kennis kon nemen van alles wat er reilt en zeilt binnen de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, heeft de Zeeuwse afdeling midden in de roos geschoten. Rond vier uur gistermiddag hadden al zo'n kleine duizend be zoeksters de toegangsdeuren van de Prins van Oranje ge passeerd, nauwlettend in het oog gehouden via een monitor die bij het secretariaat stond opgesteld. De belangstelling was nog groter dan verwacht, reden voor de organisatie met diverse manifestaties en optredens uit te wijken naar de grote zaal, omdat de aanvankelijk daarvoor gebruikte kleinere ruimtes de belangstellenden niet konden bergen. „De mensen zijn zeer positief over wat hier gepresenteerd wordt. En we hebben zelfs al nieuwe leden kunnen inschrij ven", aldus een enthousiaste afdeligssecretaresse mej. A. van der Leeden. Tijdens de open dag, gepresenteerd onder het motto 'Leer ons kennen' traden diverse zangkoren op, werd een Zeeuwse kederdrachtenshow gegeven en ontbrak ook een volksdansgroep niet. Daarnaast werd informatie gegeven over de cursussen die via de Bond worden georganiseerd en de manier waarop de afdeling in Zeeland is gestructureerd. Een uitnodiging om toe te tre den is van de initiatiefnemers inmiddels uitgegaan naar de verschillende kerken en inmid dels hebben de gereformeerde kerk, de hervormde gemeente en de rooms-katholieke paro chie ingestemd met deelname in de plaatselijk raad. „Ook de andere kerken zijn daarbij nog hartelijk welkom", zo werd gis teren meegedeeld. Een van de eerste activitei ten waarmee de nieuwe raad naar buiten komt is een oecu menische jongerenviering over het thema Vrede op zondag 22 november in de hervormde kerk van Oostburg. Aanvang van de viering is 17.00 uur. De themakeuze vloeit voort uit de Vredesweek 1987 en de voorbereiding is in handen van een kleine werkgroep uit de raad, die dit doet in samen spraak met jeugdwerk, jonge renpastoraat en de jongeren zelf. De viering wordt geleid Van onze correspondent OOSTBURG - De afdeling West-Zeeuwsch-Vlaande ren van Amnesty Interna tional heeft in november nog de volgende schrijf avonden: woensag 18 no vember van 09.30-11.30 uur op het adres Hoofdplaatse- weg 11, Breskens en van 19.30-21.00 uur in het Dorps huis van Waterlandkerkje. Donderdag 19 november kun nen belangstellenden van 20.00- 22.00 uur terecht op het adres Kon. Wilhelminastraat 12, Schoondijke. door pastor Wim Jansen uit Schoondijke. Muzikale mede werking wordt verleend door The White Group uit Breskens en organist Arie Lensen. BERGEN OP ZOOM - Het col lege van burgemeester en wet houders van Bergen op Zoom roept de hulp in van professor W. Crouwel, directeur van het Rotterdamse Boymans-Van Beuningen-museum. Die moet advies geven bij het opstellen van het toekomstige museumbeleid en de inrichting van het Markiezenhofcomplex. Het Bergse gemeentebestuur wil zodanige veranderingen aanbrengen dat er nog meer bezoekers van buiten de regio komen. Van onze correspondent OOSTBURG - Voor de tweede maal deze week is op het parkeerterrein nabij het Oostburgse ziekenhuis tijdens het avondbezoek een ster van een Mercedes ont vreemd. De Mercedes is eigendom van de heer P. uit Aardenburg. Het lijkt er op dat het een rage wordt deze sterren van de auto's te stelen. De Oostburgse politie waarschuwt autobezitters dat zij de sterren er beter zelf al kunnen afhalen.

de Stem | 1987 | | pagina 21