Tijdelijk extra hoge vaste rente op Rentecertificaten van de Postbank. Reconstructie Oostburg start volgend jaar FLAGRANTE AANTASTING VAN DE BADPLAATS CADZAND 'Extra aandacht voor de zwakke bedrijven' Nergens plaats voor invalide oma Janssen 'Kosten uitbreiding zijn schrikbarend' KORT ZEEUWS KORT VERBAAL DDIENSTEN PLAATSELIJK NIEUWS flSTEM VAN ZEELAND 4 VRIJDAG 13 NOVEMBER 1987 BURGERS MOGEN ZEGJE DOEN OVER AMBITIEUS PLAN Westdorpe Parochie maakt ekomstplannen Enige UTBNHOWERS IN OOSTBURG; 'PLAATSING IN TEHUIS LIJKT AL BIJNA NIET MEER NODIG' Zeer urgent Sorry Boerinnendag CNV-jongeren: cursus sociale vaardigheden Onderscheiding Goese schrijver Inbraak Auto gestolen Te hard Balen stro Ongeval Oostburg Groede INGRIJPENDE VERBOUWING SCHOOL POSTBANK Nieuwe eursus basiseducatie T20 ide len de ren ,00 de ten ies 114 en Herengracht in Ternes, van 10 tot 27 november expositie te zien van de nende foto's van de Press Photo 1986. In i werking met World Photo Holland is een si» - gemaakt uit het werk v fentrunl winnaars uit de negen ca gorieën. De prijsklassen» ren: hard nieuws, nieiiM. ma's mensen in het - sport, kunst, blijde g nissen, natuur, dagelijks ven en wetenschap en tech" logie. De tentoonstel^, dagelijks te bezichtigen® dens de kantooruren van bank. op is ïw j^onze verslaggever lOSTBURG - De bewoners an Oostburg kunnen op onderdag 10 december hun sarr* ,ze doen over de recon- actieplannen voor het n van hun woon- Op die dag gaat de erste inspraakronde van lart. Het gemeentebestuur an öostburg geeft op deze vondbijeenkomst een glo- le presentatie van het ibitieuze stadsvernieu- iingsplan. irnemend-burgemeester J. verwacht dat medio 1988 begonnen kan worden met de eerste fase van de werk zaamheden. Het gaat hierbij om de Erasmusstraat, het Le delplein en de Markt. Globaal is het de bedoeling een eenheid te scheppen tussen de drie ge bieden zodat het centrum van Oostburg en de wekelijkse markt veel beter gepresenteerd kunnen worden. In een korte toelichting op de plannen zei Thomaes dat voor alsnog de Markt vanaf Bredes- traat/Burchtstraat met de auto te bereiken is. Wel zal men er naar streven beide terrassen op de kop van de Markt tijdens de wekelijkse marktdag 'kraam- vrij' te houden. „Wij willen Le- delplein dan een marktfunctie geven", aldus Thomaes. Het Ledelplein krijgt in het midden een rijbaan, die aan weerszijden door bomen wordt omzoomd. De Erasmusstraat wordt deels voor verkeer afge sloten (komend uit de Burcht straat) en deels een winkelerf. Vanaf de Oprit zal men dan met de auto wel het Kerkplein kunnen bereiken. „Wij denken dat dit voor Oostburg een heel mooi plan is", zegt Thomaes, die na de re constructie het marktgebeuren ook een beetje wil 'ordenen'. „Het liefst zouden wij de di verse branches naast elkaar zien staan. Dan hebben de mensen gelegenheid waren en prijzen te vergelijken en dan ben je denk ik goed bezig". Uitvoering van de recon structie zoals nu gedacht heeft wel tot consequentie dat het straks niet meer mogelijk is een grote feesttent op het Le delplein op te richten, omdat naast de weg bomen komen te staan. Nog onbekend is of een of meer van de huidige bomen op de kop van het Ledelplein moeten wijken. „Het kan zijn dat blijkt dat ze in de weg staan", aldus Thomaes. De gemeente Oostburg heeft voor de uitwerking van de plannen een half miljoen gul den gereserveerd. De complete realisatie van de CIMK-plan- nen zullen echter een veelvoud van dit bedrag vergen. Aan een reconstructie van de Burcht straat wordt voorlopig, met het oog op een mogelijke rondweg om Oostburg heen, niet ge dacht lag .00 in de BURIAL - In jongeren» trum Jamasj in Ternes treden morgen, zaterdag november, twee jonge T» neuzense bands op. Bu i speelt speedmetal-muzieii treedt als eerste op. Daarna' het de beurt aan The Nut* die zogenaamde trash-n spelen. Om 21.00 uur ga zaal open en de entree is gulden. HANDWERKEXPO - In Ver. enigingsgebouw Concon wordt zaterdag 14 novemi de jaarlijkse tentoonsl gehouden van door dorpse dames van 55 jaar"® ouder vervaardigde hand werken. De expo duurt van 13.00 tot 17.00 uur. reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordap raat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen Voor spoedgevallen dag en naeh, bereikbaar onder tel. nr. Olltt 12191 (boodschap inspreken cc antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzon Zeeuwsch-Vlaanderen - Dag et nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. OU50- 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. DIERENARTSEN Goes, Helnkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts M. Karei- se, 'S-H.H. Kinderendijk 111, Goes, tel. 01100-20656. Ovezande, Goes, Kapelle en Rei- merswaal - Dierenarts 1" man, Hogenakkerweg 8, Krui- ningen, tel. 01130-1233. Hulst en Hengstdijk - Dierenarts R. Versol en J. Versol-ten Hoope, Plevierstr. 18, Hengstdijk, 01148-2365. Breskens - Dierenarts G.A.M. dt Bruijckere, Dorpsstraat 133, 01172-2769. Spreekuur za. en zo 19 T, es, ot in, U. :n 11.30 u. en volgens afspraak Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel - Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017, zaterdag; Terneuzen, W. ii Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-85® spreekuur 13.30-14 u. en Axel 10. Dierenkliniek, Bastionstr. 3, tel or 01155-1488. Spreekuur 11-12 tl ;n Verder volgens afspraak tel. 01150-95017, 01155-1488 en 01153- 1366. d. Terneuzen e.0. - Peter de Vos, A. Polikliniek voor kleine huisdie- 1- ren 'De Steenberghe', v. Steen- 10 bergenlaan 7, Terneuzen, tel *n 01150-96425. Spreekuur; zat 12-13 u. Verder na telefonische «I- spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel 01150-19628. Spreekuur zat 12.30- 14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg- Dierenarts A.v. Bruinessen, Ito manlaan 28, Aardenburg, tel. r 01177-2398. Spreekuur zat. en d zond. om 13 uur. 4, Praktijk IJzendljke - Dierenarts iO K.v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel 01176-1388, bgg. 01174-424 Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkh- niek Minnepoortstr. 14, IJzendij- ke. 1, TANDARTSEN :- West-Zeeuwsch-Vlaanderen - l- Tandarts R. Apers, Sassenstr. 16. Aardenburg, tel. 01177-1380 Spreekuur zat. en zond. 12-12-30 uur. 9. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts J. nijsten, Hondiussfc 2, Terneuzen, tel. 01150-1378). Spreekuur zat. 10-10.30 en 18- 18.30 a zond. 12-12.30 a Walcheren - Tandarts M. Ton, Badhuisstr. 45, Vlissingen, tel- 1. 01184-14643. Spreekuur zat en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts B. Rijksen, Vroonland- :- seweg 9, Kapelle, tel. 01102-3668- d. Spreekuur zat. en zond. 10-U i- uur. - APOTHEKEN 1. Axel-Apotheek Axel, Oranjestr i- 6, tel. 01155-2888. Geop. zat 10-11 t- en 16-17 uur. Verder uitsluitend >r voor spoedgevallen en recepten. it Goes - Apotheek Goese Polder, de Spinne 1162, tel. 28228. Hulst - Apotheek Hulst. Geop- zat 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, 1- zond. 11-11.30 a en 16.30-17.30 u- n Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoen® apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Apotheek Humme- d. len, Markt 69, tel. 12134. (vanar t vrijd. 17.30 uur). >- Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 a, zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 a Vlissingen - Apotheek Papegaai' enburg, Papegaaienburg 24-», tel. 66345. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCfl' VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken- eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liduinaziekenhuis tö- 01140-12651. Oostburg - St Antoniuszieken- huis, tel. 01170-3355. Terneuzen - Julianaziekennin» 01150-12851 Sluiskil - St Elisabethziekenhuis 01157-1451 AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen - 01150-12200. oteliers tegen hoogbouw |van onze verslaggever CADZAND/OOSTBURG - Vijf hoteliers uit badzand-Bad hebben in een brief aan het college Lan Oostburg hun ongenoegen uitgesproken over de voorgenomen hoogbouw langs de Boulevard De Wielingen in Cadzand. De vijf weten zich gesteund door een meerderheid van het bestuur van de Ondernemersvereniging Cadzand en het bestuur van de plaatselijke VW. joals bekend is door de Oost- lurgse gemeenteraadsfracties n gewijzigd beleidsplan aan- j onze correspondent lORPE - In de paro les van Zeeuws-Vlaamse lalzone zijn door het irtrek van de pastores iellier van Westdorpe en to Doom van Philippine Sluiskil grote verande- ;en opgetreden. Westdorpe hebben de ikgangers dat al ervaren. weekeinde wordt de lis opgedragen door een idere priester. Een aantal teren gingen leken de fenstvoor. meeste bedieningen van loop- en huyvelijksdiensten uitvaarten worden op het jenblik verzorgd door pas- ir M. Erpelinck van Sas ran Gent. Gebleken is dat iet alleen het kerkbestuur Westdorpe, maar ook groot aantal anderen ireid is mee te werken. Om enig inzicht te krij gen rat allemaal gedaan wordt, ie wat doet en ook van letgeen nog gedaan moet raden, wordt maandag 16 lovember in verenigingsge- )uw Concordia om half icht een avond belegd om de stand van zaken te bekij - ken en gezamenlijk plannen te maken voor de toekomst. Iedereen is welkom. genomen, dat alsnog hoogbouw in de West-zeeuwsch-Vlaamse badplaats mogelijk maakt. In de brief wordt erop gewezen dat indertijd een aanvraag voor zes bouwlagen voor het nieuwe hotel Noordzee werd afgewezen en dat de gezamen lijke bouw van vijf lagen door Noordzee en het ernaast gele gen hotel De Wielingen grote problemen gaf.De omwonen den vonden de hotelhoogbouw desrijds ongewenst Zowel bij deze hotels als het inmiddels gebouwde Strandhotel ging het om oude rechten, omdat de on dernemers hun oude hotelpan- den moesten slopen in verband met de Deltawerken. „De huidige aanvragers zijn geen gezinnen die hun enige bron van inkomsten hebben zien verdwijnen door ingrijpen van de overheid. Het zijn ver scheidene ondernemers, die ge zamenlijk wensen te investeren in Cadzandse hoogbouw", stel len de vijf hoteliers. De voorgenomen hoogbouw zou betekenen dat het lande lijke van Cadzand zou verdwij nen en het eigenlijk een fla grante aantasting van de pitto reske badplaats Cadzand is. Men vraagt zich af wie vol gende investeerders van plan nen in de badplaats kan afhou den. Desgevraagd zei loco-burge meester Thomaes gisteren dat de brief bij de 'ingekomen stukken' op de eerstkomende raadsvergadering prijkt - die gehouden wordt op 19 novem ber om 19.30 uur- met het voor stel die voor kennisgeving aan te nemen. JOOSTBURG - De NCB gaat extra aandacht besteden aan pakke bedrijven en bedrijfsovername. Dit maakte voor- jutter A. Latijnhouwers gisteravond bekend tijdens de jkringvergadering van de kring Oostburg in Den Hoekzak situatie in de verschillende sec toren zoals akkerbouw en melkveehouderij „De superheffing werkt Voor de prijs is dit geen slechte zaak geweest. Toch moet de su perheffing op termijn versoe pelen, waardoor er meer vrij heid komt. Wel een positieve ontwikkeling is de nieuwe op koopregeling, waarvoor in de toekomst 369 miljoen gulden is uitgetrokken. Al moeten we er voor waken dat de fiscus zijn invloed gaat uitoefenen. We zullen een regeling moeten treffen met staatssecterais De Koning, zodat deze opkoopre geling inderdaad aantrekkelijk blijft We ontkennen niet dat er overschotten zijn, bezuinigin gen nodig zijn en er een mest probleem is. We zullen toch voor een aanvallende methode moeten kiezen en niet afwach ten". Wat de toekomst betreft vindt Latijnhouwers dat de boeren hun sterke kanten beter moeten benutten. „De meeste bedrijven draaien goed. Som migen zullen het niet redden, ook financieel niet. Toch zullen wij ook die mensen niet in de steek laten. De ondernemers met een gezin blijft ons kern punt", aldus de NCB-voorzit- ter. |«De land- en tuinbouw zit te- pen de grenzen. Er moet ge- IWit worden naar nieuwe inpassingen en wegen. De perheid moet het onderzoek punen, terwijl er niet alleen |>oor onze organisatie maar ook E* deu ondernemers een be- taak is weggelegd," al us deNCB-man. Volgens Latijnhouwers ziet e toekomst er weinig floris- uit De bezuinigingen, de lle problematiek, ruimte- ,e ordening en het prijsbe- van de Europese Gemeen- I», ma^en bet boerenbe- ian er niet makkelijker op. I «Gelukkig zijn er ook nog KJ* Positieve punten zoals stend blijven van de ba- li, "w!r' geen heffing van in- "^nbeiasting over melk- "ij overname van vader ?,®°n en geen onroerend ns over landbouw- l i i vervolgde hij. Arllr®ouwers zei verder het Imiiio®'1'1 k vinden dat het katw aandacht krijgt. „In het Pf van het beleid ten aan- liitliiJ8?- de verzuring van het J"®® dient eerst onderzoek te I liiW>Agedaan naar de werke- I hoilrW',yan de intensieve vee- |dat nipt stelde »Zolang I Dernï! 18 6ebeurd zijn ingrij- I p;aal ®aatregelen niet op zijn I Verder besprak hij de De ernstig gehandicapte mevrouw Janssen (90) in haar flat aan de Scharenburgstraat in Breda. foto de stem johan van gurp Van onze verslaggever BREDA - Oma Janssen (90) zal in haar leven nog éénmaal het trap penhuis van de flat aan de Scharen burgstraat afdalen: richting bejaar denhuis óf het kerkhof. Haar dochter G. Lambregts-Janssen en kleindochter Corine Lambregts schuwen de keiharde realiteit niet: „Oma heeft gewoon geen andere keus. De huisarts heeft haar ten strengste verboden ooit nog eens gebruik te maken van de trap, die naar de woning op de tweede verdie ping leidt. Trap af mag nog wel, maar óp beslist niet vanwege haar zwakke hart. De enige oplossing is opname in een be jaardentehuis, maar het ziet ernaar uit dat ze zo lang moet wachten, dat het ge zien haar leeftijd niet meer nodig zal zijn", aldus Corine. Twintig jaar lang heeft mevrouw Janssen alleen en probleemloos het flatje bewoond. Totdat ze begin septem ber tot twee keer toe getroffen werd door een hersenbloeding. Ze hoefde niet voor opname naar het ziekenhuis: het Wit- Gele kruis zorgde voor wassen en aan kleden, de familie voor eten en indien mogelijk gezelschap. „Toch ontstond er een onhoudbare situa tie, want natuurlijk kan niet steeds iemand bij haar zijn. En dat was wel no dig, omdat ze veel dingen verkeerd ging doen. Bijvoorbeeld een ketel op het gas pit zetten zonder er water in te doen. Of een biefstukje bakken, zonder koekepan, zo maar op een gaspit. Ze was echter vergeten het vuur aan te steken en om dat het niet snel genoeg ging, heeft ze de rauwe biefstuk tussen twee boterham men gelegd en het zo proberen op te eten. Op advies van de dokter is ze toen opge nomen in het ziekenhuis. Maar na drie weken werd ze weer ontslagen omdat ze lichamelijk verder niets mankeerde. De specialist heeft toen gadviseerd haar op te laten nemen in een bejaardentehuis. Iets wat ze zelf ook wil, want ze heeft zich ruim een jaar geleden al ingeschre ven", aldus mevrouw Lambregts. Maar 'opnemen' bleek makkelijker ge zegd dan gedaan. Hoewel de opname in een bejaardentehuis van oma Janssen door de indicatie-commissie van het Be- jaardenwerk Breda als 'zeer urgent' werd aangemerkt, is er nog steeds geen tehuis gevonden dat haar wil opnemen. „Ze staat nu bij drie tehuizen inge schreven. Regelmatig hangen we aan de bel, maar steeds wordt er gezegd dat er eerst een paar bewoners moeten overlij den voordat oma kan worden opgeno men. Het ergste is nog, dat iedereen langs elkaar heen lijkt te werken. Want hoewel de indicatie-commissie toch de urgentie duidelijk heeft gemaakt, moet straks eerst nog een commissie van het tehuis zelf haar situatie beoordelen. Ver volgens moet oma nog eens medisch worden gekeurd en daarna moet ook de gemeente de opname goedkeuren. Dat is toch belachelijk", meent kleindochter Corine, die geen goed woord over heeft voor een dergelijke behandeling. „Oma behoort toch tot de groep mensen waaraan wij onze welvaart hebben ver diend. Nu ze op de leeftijd is dat ze daar voor iets terug hoort te krijgen wordt er gewoon gezegd 'Sorry hoor, kom over een maand nog maar eens terug'. Ze wil zelf niets liever en hoopt weer wat op te knappen als ze wordt opgenomen. Maar voorlopig zit er voor haar niets anders op dan voor het raam zitten wachtea Maar als dat nog lang duurt, is een be jaardentehuis niet meer nodig". (ADVERTENTIE) Dit is hét moment om veilig geld opzij te leggen tegen een vaste rente. Want wie vóór 28 november a.s. een Rente certificaat van de Postbank aanschaft, ver zekert zich van een half procent extra op de toch al hoge rente. Deze tijdelijke rente verhoging geldt voor alle varianten van het Rentecertificaat. Haal daarom gauw de folder op het post kantoor, om te zien wat voor u de meest geschik te variant is. Of bel gratis met 06-0400 om de folder "Rentecertificaten" te la ten opsturen. Wie veilig een bedrag opzij wil leggen, schaft nu een Renteccrtificaataan. MIDDELBURG - De christe lijke bond van plattelands vrouwen (CPB) houdt op dinsdag 24 november een 'boerinnendag' in de Getuige- niskerk in Middelburg. Thema van de bijeenkomst, die duurt van 9 tot 12 uur, is 'Altijd in de weer, altijd in het weer'. Oud-KNMI-medewer- ker L. Drijgers komt daar iets over vertellen en er is een dia-vertoning over weerver- schijnselen, GOES - De werkende jonge ren-organisatie van het CNV houdt op zaterdag 21 novem ber een cursus 'sociale vaar digheden op het werk'. Dat gebeurt op een nog nader te bepalen plaats in Zeeland. Jongeren kunnen er leren ontdekken hoe hun bedrijf in elkaar zit, wat hun positie daarin is, en vooral hoe ze iets kunnen doen aan een slechte leiding. „Want dat is een van de belangrijkste problemen in bedrijven en instellingen," al dus de CNV-organisatie. Be langstellenden moeten een hele zaterdag uittrekken voor de cursus, die duurt van 9.30 tot 21.30 uur. Ze kunnen zich aanmelden op het CNV-kan- toor in Goes. GOES - De Goese Science- Fiction auteur Jan Kuipers heeft de 'King Kong Award 1987' gewonnen. De onder scheiding werd hem afgelo pen weekend uitgereikt tij dens de meerdaagse SF-con- ferentie 'Consternation' in het Carlton Beach Hotel in Sche- veningen. De in 1976 inge stelde King Kong Award be staat uit een legpenning en een geldbedrag van duizend gulden, en wordt jaarlijks uitgereikt aan de winnaar van de enige Nederlands- Vlaamse verhalenwedstrijd voor Nederlandstalige SF- auteurs. Goesenaar Kuipers won de onderscheiding al in 1983 samen met zijn broer Gert. Ook in de daaropvol gende jaren behoorde hij steeds tot de vijf winnaars. CLÏNGE - In de nacht van woensdag op donderdag is in gebroken bij de firma Mo- derna aan de Clitexweg te Clinge. Vermist worden een hogedruk reiniger, twee schrijf machine's en een rol skai. SINT JANSTEEN - Woens dagnacht is een aan de Ros- kamstraat te Sint Jansteen geparkeerd staande perso nenauto van E. H. uit Sint Jansteen gestolen. Het betreft een goud-geel kleurige Opel Kadett, kentekennummer GY-34-TF. TERNEUZEN - Bij een gis termorgen tussen acht en tien op de Willem de Zwijgerlaan te Terneuzen door de ge meentepolitie uitgevoerde snelheidscontrole werd 19 keer een proces verbaal opge maakt wegens het overtreden van de maximum snelheid van 50 kilometer. In genoemd tijdstip passeerden 261 voer tuigen de radar-controlepost. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 83 km. TERNEUZEN - Gistermor gen rond half zeven kreeg de gemeentepolitie van een mel ding dat er op rijksweg 61 tussen Biervliet en IJzendijke balen stro op de rijweg lagea De politie verwijderde de on geveer 500 balen stro van de rijbaan om het verkeer vrije doorgang te geven. Rijkswa terstaat zorgde in de loop van de morgen dat deze werden afgevoerd. GOES - De 17-jarige scholier P.O. uit Goes werd gister middag bij een verkeersonge val in zijn woonplaats ge wond. Met vermoedelijk een gebroken been werd hij per ambulance overgebracht naar het Oosterschelde-zie- kenhuis in Goes. O., verleende als bestuurder van een brom fiets op de kruising Bergweg- Vogelzangweg geen voorrang aan een van rechts komende personenauto, bestuurd door MN. uit Goes. JUBILEUMAVOND - De FNV Houtbond afdeling Oostburg houdt vrijdag 20 november een jubileum avond. Districtsvoorzitter Henk Lenting komt deze avond naar Oostburg om een aantal jubilarissen te huldi gen. De avond begint om hall acht in het Nederlands Her vormd kerkcentrum. BRIDGE - De Oostburgse bridgeclub speelde een wed strijd voor de competitie. Er waren 24 paren aanwezig. Uitslag A-groep: 1. mevrouw Christiaansen-de heer Wage naar, 2. dames Buysrogge- Spierenburg, 3. dames Faas- Luteyn. B-groep: 1. heren Kerkhoven-IJsabie, 2. echt paar Buyze, 3. dames Backer- ra-Kok. D&T - De politieke groepe ring Dorpsbelangen en Toe risme (D&T) houdt maandag 16 november het maande lijkse openbare fractieberaad. Deze keer is de bijeenkomst gepland in De Wulpenhoek te Groede, waar men om 20.00 uur begint. Belangrijkste agendapunt is de bespreking van de raadsagenda. Van onze verslaggever OOSTBURG - Het gemeen tebestuur van Oostburg wil ruim 430.000 gulden uittrek ken voor de uitbreiding van de openbare basisschool in de grootste woonkern. De gemeenteraad wordt don derdag 19 november verzocht om met de verbouwing in te stemmen en het krediet be schikbaar te stellen De raad vergadert in het Oostburgse gemeentehuis om 19.30 uur. Een lokaal moet worden aangepast tot werklokaal en er moeten sanitaire voorzieningen getroffen worden evenals een aanpassing van het speelter rein Is de verbouwing achter de rug dan kunnen alle leerlin gen in één gebouw terecht en komt de huidige vestiging aan de Orion ter beschikking van de christelijke basisschool. Die kan dan het pand aan de Noordwal verlaten Dat pand wordt vervolgens gesloopt en ter plekke worden dan bejaar denwoningen gebouwd. "Een ingrijpende en dure zaak, maar noodzakelijk", al dus loco-burgemeester J. Tho maes. „Als straks de katholieke school ook is aangepakt be schikken we in Oostburg over drie basisscholen die up tot date zijn, al schrik je wel van de kosten", zo zei hij Van onze correspondent OOSTBURG - De stichting Basiseducatie in Oostburg start maandagmiddag 16 november om één uur een nieuwe cur sus. Het is een cursus bestemd voor zowel Nederlandse als buitenlandse vrouwen. Het praktisch Nederlands taalge bruik en het creatief bezig zijn staat bij deze cursus cen traal. Ook wordt veel aandacht besteed aan lezen, schrijven, rekenen en sociale vaardigheden Telkens wordt er gewerkt met bepaalde thema's, die met het dagelijks leven van huisvrouwen te maken hebben Kinderopvang is aanwezig. De cursus wordt gegeven door mevrouw A. Barbé-Buysse in het SJC-gebouw in Oostburg, elke maandagmiddag van één uur tot half vier.

de Stem | 1987 | | pagina 13