POSTER 0*40 cm" R 9,95 Dertig gewonden bij Algerijnse voetbalwedstrij d Vogelwaarde speelt weer gelijl \AX HEEFT HANDEN VOL AAN TILBURGSE PLOEG UW LEUKSTE ERBORGEN lElV*miffi#afll ILBUM? R WANT in spanje Belasting op jacht naar topsporters Michel pieters grote uitblinker tegen steen Arbiter staakt duel Koewacht-Hontenisse 00 LEASEN O VANN^jg|||li3 rschoore tr uw foto's in 1 uur /ijl u winkelt. Van der Gijp Rijkaard Kraay Boeve ILBURG - Uit het bereiken van de kwartfina- es van de Europacup voor bekerwinnaars heeft ijax niet voldoende zelfvertrouwen kunnen ha- inom het in de eredivisie debuterende Willem II ondag een voetballesje te geven. Moeizaam Bres Gretig 0 MAANDAG 9 NOVEMBER 1987 Versieren KNSB vindt geen vijfde man een postzegel va' phensonstraat 12. i krijgt u het boeKj* estuurd. wmm Balverlies wmm wmmm mwwwmimmm %&%A 4 f, 's-Gravenhofpleln e - Hulst Tel. 01140-16162 yy/ DE STEM GINNEKENWEG 21 BREDA 076-222488 HUREN VANAF 35.- PER DAG SjC&OW r^FHANKHLUï- Sngg^gt/m 30-lf .E AANBIEDING VAll totovldeo studtooampu j onze sportredactie IR - Sören Lerby, dynamische Deen van V, ondergaat vandaag in ziekenhuis van Geldrop kijk-operatie in de jiterknie. kby heeft al enige weken last jn de buitenkant van het ge richt De 29-jarige midden- ilder wordt daar voortdurend agd door vochtvorming, (aar hij tien jaar geleden al is operatief aan is geholpen. ipe medische staf 'van PSV jeld zondag rekening met een dervend brokje kraakbeen in t knie van miljoenenaankoop Êtby, die tegen AZ ogen- jijnlijk 71 minuten zonder robleem speelde. De arthro- jpie wordt vandaag gedaan Kr chirurg Van de Hoogen- md. Als de oorzaak van de jnieblessure wordt ontdekt, zal rdirect worden ingegrepea Uy heeft het onderzoek over ie laatste spannende weken bij l en het Deense elftal heen- fffld. Hij wilde aanvankelijk s de winterstop 'halen. We hebben nu een rustiger periode. De internationale be langen van PSV en Denemar ken zijn op dit moment niet aan de orde. We krijgen bovendien een bekerweekeinde", zo om schrijft de Deen de aanleidin gen om vervroegd naar de dok ter te stappen. Lerby rekent bij èen snelle ingreep op een her stelperiode van tien dagen. Trainer Guus Hiddink be keek zondag in Denemarken, bij het bekerduel Bröndby-By- borg, John Jensen. De 22-jarige international (vier wedstrij den) moet voor PSV een ver sterking op termijn worden. „We volgen hem al een half jaar, maar dit was de laatse mogelijkheid om Jensen per soonlijk te bekijken. Het Deense seizoen is voorbij", liet manager Ploegsma zondag we ten. „Wij moeten naar de toe komst kijken. Volgend jaar gaat Thoresen weg en stopt Van de Kerkhof. Bovendien weten we niet hoe Frank Arne- sen terugkomt van de operatie aan de achillespees. Dat zijn onzekere factoren. Wij hebben alleen naar Jensen gekeken, volgens onze gegevens een aan vallende middenvelder. Olsen en Nielsen, een libero en een spits, zijn niet interessant voor ons". Jensen moet voor 15 decem ber worden vastgelegd, wil hij volgend jaar inzetbaar zijn in de kwartfinales van de Euro pacup. René van der Gijp mag van voorzitter Facchinetti van Xa- max Neuchatel op zoek naar een andere werkgever. De ex-international tekende in de zomer een driejarig contract bij de Zwitserse club, die voor zijn komst 800.000 gulden over maakte aan PSV. Van der Gijp kan bij Xamax niet overweg met trainer Gress, die Van der Gijp geregeld buiten de basis houdt. De wispelturige speler vroeg daarop een gesprek aan met Facchinetti, die zich soli dair verklaarde met zijn trai ner. Voor Van der Gijp wil Xa max Lars Lunde overnemen van Bayern München. De ontwikkelingen in de trans ferzaak van Frank Rijkaard lijken in een impasse te zijn ge raakt. Zijn club Ajax heeft een ak koord bereikt met het Franse Olympique Marseille over een transfersom, maar Rijkaard wil daar niet spelen. Hij prefe reert een persoonlijke verbin tenis met AC Milan-eigenaar Silvio Berlusconi. In dat geval zou Rijkaard tot het eind van dit seizoen door Berlusconi worden verhuurd aan een an dere club, waarbij Sporting Lissabon en het Zwitserse Grasshoppers de beste kansen hebben. Het bod van Berlusconi ligt echter aanzienlijk onder dat van Olympique Marseille. „Aan Ajax ligt het niet", zei al gemeen directeur Arie van Eij- den gisteren, „De andere partij is aan zet". Rene Desayere, trainer van Standard Luik, is zaterdag avond na de nederlaag van zijn ploeg tegen Cerkel Brugge (0-3) ontslagen. De oefenmeester werd door de Joegoslavische eigenaar Milan Mandaric verantwoordelijk ge steld voor de slechte resultaten van Standard, dat na dertien speeldagen de elfde plaats op de ranglijst inneemt met eif punten. Hulptrainer Christiaan Piot, de vroegere doelman van Stan dard en het nationale elftal, zal voorlopig de selectie onder handen nemen. Mandaric ver wacht op korte termijn een nieuwe trainer te kunnen aan trekken. Ajax heeft de straf van speler Peter Boeve oneeheven. Ruim twee weken geleden werd Boeve door technisch di recteur Johan Cruijff voor twee maanden teruggezet naar de B-selectie nav. uitlatingen in de pers. Boeve ging daarmee niet ac- coord en schakelde een advo caat in. Die regelde de finan ciële kant van de zaak onmid dellijk, afgelopen vrijdag liet Ajax de verdediger schriftelijk weten weer welkom te zijn op de trainingen van de A-selec tie. atale wissel W illem II loorCeesTanis sterker nog, lange tijd zag het er naar uit dat de Tilbur- ers de Europacuphouder, die met 0-1 won, een punt zou- en ontfutselen. iialverwege de tweede helft laaide Bosman voor Ajax de volle winst binnen. Het Ajax- joelpunt viel kort na enkele, «aar later bleek, beslissende Wettingen. Een kwartier na rust bracht Cruijff Schol ten in het veld voor Meijer, zodat tosman van het middenveld kon verhuizen naar de spits, lillem H-trainer Piet de Vis- ter reageerde door de op Berg- amp spelende Dijkstra naar le kant te halen, ten gunste tan de licht geblesseerde Far- ington. Die wissel pakte ver leerd uit, want juist op de lank waar Dijkstra Bergkamp ian banden had gelegd, ont- itond de voorbereiding voor iet enige doelpunt De Visser weigerde na afloop toe te geven lat zijn wissel verkeerd uit- •akte en reageerde zijn teleur stelling af op de inderdaad on ledig veel fluitende scheids- echter Reijgwart. ijax trad aan met dezelfde op telling waarmee het woensdag KSV te grazen nam. In de eer ste twintig minuten van de wedstrijd legden de Amster- lammers hun wil op aan Wil- em II. De Tilburgers kregen weinig ruimte en kwamen slechts moeizaam toe aan uit verdedigen. Echte kansen le verde dat Ajax-overwicht niet op, al probeerde Meijer een paar keer los te komen van zijn vaste bewaker Mallien. Gaan deweg ontworstelde Willem II zich uit de houdgreep. Broeken was in de 24ste minuut zelfs dicht bij een treffer. Hij brak door op rechts, ging alleen op Menzo af, maar besloot voor te trekken. Tegen een andere doelman zou de oud-interna tional het zeker zelf geprobeerd hebben, met waarschijnlijk meer kans op succes. In die fase bleek ook dat de Ajax-j onkies Roy en Berg kamp aan kracht hebben inge boet door het midweekse ex traatje tegen HSV. Als zij al eens probeerden met een indi viduele actie een bres te slaan in de Tilburgse defensie, slaag den hun directe tegenstanders Kogeldans en Dijkstra (twee amateurs) er zonder veel moeite in het gevaar te keren. In de 29ste minuut was Willem II opnieuw dicht bij een treffer. Feskens liet een hard schot los Johnny Bosman kopt langs de kansloze Willem Il-doelman Ronald Jansen. op Menzo, die de bal niet onder controle kreeg. Maddock was er als de kippen bij, maar moest om zijn as draaien, en zijn inzet kon van de doellijn gehaald worden door Blind, Willem II startte in de tweede helft sterk met twee kansen voor Wolffs. Bij de eer ste kwam hij iets te snel inlo pen op een voorzet van Brok ken, even later liet hij vanaf de rand van het zestien meter-ge bied een schot los, dat met veel moeite door Menzo gepakt werd. In de 58ste minuut taxeerde Menzo een dieptepasse van Brokken verkeerd. Feskens was eerder bij de bal dan de ver uit het doel gekomen goaly, maar de Tilburger lepelde de bal over het doel. Nadat Bos man naar de spits was ver huisd, kreeg hij meteen een droomkans. Willem Il-doelman Jansen kon een inzet van Roy niet onder controle krijgen, maar wist in tweede instantie Van onze correspondent BARCELONA - De Spaanse sportwereld is in rep en roer omdat de belastingdienst een massaal onderzoek is gestart naar fraude van topsporters en clubs. De inspecteurs zetten grote vraagtekens achter het waarheidsgehalte van de aangifte-formulieren van bijvoorbeeld golf spe ler Severiano Ballesteros, wielrenner Pedro Delgado en voetbalclub FC Barce lona. Golfspeler Ballesteros is het eerste slschtoffer van de klopjacht van de belastingdienst. Balleste ros zou volgens zijn aaan- gifte-formulier in 1985 120.000 hebben verdiend, in werkelijkheid was het meer dan 2 miljoen. De fraude is volgens staatssecretaris van Fina- niën José Borrell gemeen goed in praktisch alle sporten. Bij het wielren nen bestaat geen enkele coureur, die meer dan ƒ50.000 jaarinkomen op gegeven heeft. Ook Pedro Delgado niet In het basketbal hebben de inspecteurs ernstige oplichting ontdekt bij Cai Zaragoza, de eerste club, die onder de loupe is ge nomen. Ook in het voetbal is duidelijk iets niet in de haak. Zo verzekert FC Barcelona dat de pen ningmeester in 1985 aan salarissen van de voetbal lers ƒ6 miljoen heeft be taald. De vergelijkbare club Real Madrid decla reerde maar liefst ƒ20 miljoen, ruim driemaal zoveel. De topsporters die de belastingen hebben ont doken, gaan door het on derzoek moeilijke tijden tegemoet. Als een fraude wordt bewezen, wacht hen een boete, die kan op lopen tot vijfmaal de hoogte van het ontdoken bedrag. Bosman toch van een doelpunt af te houden. Toen Dijkstra door De Visser naar de kant was gehaald om Werdekker weer op Bosman te kunnen zet ten, was de organisatie in de Tilburgse defensie even weg. Ajax profiteerde daar gretig van. Aanvoerder Van 't Schip passeerde Godee, bracht de bal voor en Bosman kopte bij de eerste paal onhoudbaar in. De gewisselde Dijkstra na afloop: „Misschien was het inderdaad een foute wissel. Tegen Feij- enoord gebeurde hetzelfde, maar ja, dat is achteraf praten natuurlijk". Vlak voor tijd probeerde Fes kens nog een penalty te versie ren. Hij werd in het zestien me ter-gebied tegen de grond ge trokken, maar de scheidsrech ter reageerde niet. De Visser na afloop over Reijgwart: „Ik heb tegen hem geroepen dat hij mij die fluit maar moet geven, om dat zo'n wedstrijd vanaf de bank te leiden is. Beide ploegen speelden terecht en wilden een hoog tempo. Die man vond kennelijk dat hij daar was om kost wat kost te fluiten, of daar nu reden voor was of niet". WILLEM n - AJAX 0-1 (0-0) - 73. Bosman 0-1. Scheidsrechter: Reijg wart. Toeschouwers: 15.500. Gele kaart: Spelbos (Ajax). WILLEM II: Jansen; Kogeldans, Werdekker, Stafleu, Dijkstra (Far- rington) en Mallien; Feskens, Wolffs en Godee; Broeken en Mad dock. AJAX: Menzo; Blind, Spelbos, Winter en Rob Witschge; Van 't Schip, Bosman en Mühren; Berg kamp, Meijer (Scholten) en Roy (Richard Witschge). Van onze sportredactie GRONINGEN - De Begeleidingscommissie Kernploe gen van de KNSB is er gisteren niet in geslaagd een vijfde man te vinden voor de 1500 meter van de strijd om de World Cup op zaterdag 21 november in Heeren veen. Door het wegvallen van Bert Koopmans (knieblessure) uit de kernploeg van Henk Gemser bestaat die formatie nog maar uit vier schaatsers (Vergeer, Visser, Kemkers en Kraayenbos). Als gastland mag Nederland echter in Heeren veen vijf all-rounders per afstand inzetten. De BCK zal nu de komende dagen op zoek gaan naar een schaatser, die de vijfde plek op de schaatsmijl kan invullen. Op de 5000 meter van zondag 22 november beperkt de schaatsbond de deel name tot vier, de ploeg van Gemser. In Heerenveen zullen op de korte afstanden Ykema, Kui per, Boelsma, Jonkman en Noyens uitkomen. ALGIERS (AFP) - Dertig personen zijn gewond geraakt bij rellen rond een voetbalwedstrijd voor de tweede divisie in Algerije. Dat gebeurde vrijdagavond in Khroub, waar de locale club te gen de universiteitsploeg van Constantine speelde. Volgens het dagblad Horizons zouden verscheidene mensen er erg aan toe zijn. Ongeveer twintig auto's werden zwaar bescha digd. De incidenten begonnen al voor de wedstrijd, toen een plaatselijke supporter een spandoek van de bezoekers verscheurde en vertrapte. La ter, nadat er 35 minuten waren gespeeld, moest het duel voor een half uur worden onderbro ken, toen supporters van Con stantine het veld op waren ge vlucht om te ontsnappen aan een regen van stenen, die de fans van de thuisclub lieten neerdalen. De rellen kregen na afloop nog een vervolg bij het stadion en in de stad. Tijdens rellen voor en na de voetbalwedstrijd Cesena - Fio- rentina (1-0) in de Italiaanse serie A zijn zondag vier gewon den gevallen. Een suppoost kreeg een steen tegen het hoofd en drie politiemannen liepen verwondingen op, toen zij riva liserende supportersgroepen van elkaar probeerden te scheiden. Nog voor er een bal was ge trapt, werd in Cesena al ge vochten. Bovendien bestookten de 'supporters' auto's en win kelruiten met stenen en stok ken. Tijdens de wedstrijd bleef het tot de slotfase relatief rus tig. In de laatste vijf minuten begonnen de toeschouwers flessen en andere voorwerpen op het veld te gooien, waarna op de tribunes vechtpartijen ontstonden, die buiten het sta dion werden voortgezet. In to taal werden dertig auto's be schadigd. samenwerking Door Sjaak Begijn VOGELWAARDE - In een boeiend treffen hebben Vo gelwaarde en STEEN de buit broederlijk verdeeld: 1- Een uitslag waarmee men lri beide kampen tevreden ,was. Vogelwaarde kreeg in I «e eerste helft de beste kan sen en STEEN na rust. STEEN, dat vorige week vrij was en concurrent HW'24 zag verliezen tegen Koewacht, moest in Vogelwaarde zijn Koppositie verdedigen. Vogel- Waarde, dat zich na een Wakke start knap herstelde, wude deze middag een goed re- uitaat neerzetten en daarmee oe opgaande lijn vasthouden, net beloofde in Vogelwaarde oua een boeiend treffen te wor- Vogelwaarde opende sterk, i Dophemont zag direct na beginsignaal zijn schot maar net 0Ver gaan. STEEN, at bij monde van Peter va de wfert van week bot week niot' Laakte allerminst in pa- l Goed combinerend zocht t de aanval op. Vogelwaarde ^bter bleef zich kansen schep ■BMH pen. In de tiende minuut miste Arno Wauters na goed terug leggen van Jos Lambert. Deze speler kreeg vroeg in de wed strijd een boeking na een grove overtreding op Mare Dobbe laar. Het spel ging in hoog tempo op en neer. Dat kwam onder andere door snelle spel hervattingen van doelman Arens van Vogelwaarde. Tech nisch was Vogelwaarde beter, maar STEEN vocht voor elke meter. Een eigenschap waar veel ploegen een voorbeeld aan kunnen nemen. STEEN-speler Eric Nagelkerke zorgde op rechts regelmatig voor gevaar. Aan de andere kant scoorde Jos Lambert bijna na een te zachte terugspeelbal van Fons Sturm. Doelman Theo de Bot was at tent. Het hoge tempo konden beide ploegen niet volhouden. De spitsen bewogen minder en op het middenveld leidde men nogal eens balverlies. Vogel waarde-spits Michel Pieters zag in de dertigste minuut een goed schot gestopt worden. Pie ters speelde op links een prima partij en gaf zijn ploeg de no dige aanvallende impulsen. Kroon op het werk van Michel Pieters was een schitterend doelpunt in de 35e minuut, na dat hij door Mark Mariman in de diepte was gestuurd. Vijf minuten voor het rust- signaal was het opnieuw Pie ters die niet te stoppen was. De besnorde aanvaller speelde op rechts twee man uit, maar wist niet tot scoren te komen. STEEN had het in deze fase moeilijk. Het enige gevaar kwam van Eric Nagelkerke, die in de lucht een moeilijk te be spelen tegenstander bleek. Dat de eerste helft met een 1-0- stand werd afgesloten, was niet de verdienste van STEEN, maar was het gevolg van on nauwkeurigheid in de afwer king bij Vogelwaarde. De amu sementswaarde lag hoog. De kou die de aanwezigen moesten trotseren werd daardoor gro tendeels vereeten. STEEN startte in de tweede helft furieus, wat uitmondde in een doelkans voor Jos van de Walle, nadat doelman Arens ver was uitgelopen om de door gebroken Eric Nagelkerke te stoppen. De inzet van Van de Walle werd door een Vogel waarde-verdediger van de doellijn gehaald. Kort daarna werd een voorzet van Erwin Nachtegaal door Eric Nagel kerke naast gekopt. Boekingen aan STEEN-zijde waren er voor Carlo Nachtegaal en Freddy Boussen. Het typeerde de inzet van STEEN, dat nog een versnelling hoger schakel de. De wedstrijd bleef boeien met vlotte combinaties aan beide zijden. Vijf minuten voor tijd liet Michel Pieters bijna zijn tweede treffer noteren. Opnieuw was Jos Lambert de aangever. Aan de andere kant moest Mark Arens alle zeilen bijzetten om een schot van Eric Nagelkerke te keren. Het was slechts uitstel van executie. De lange STEEN-aanvaller be wees twee minuten voor het einde zijn waarde door uit een doelworsteling onhoudbaar in de rechter benedenhoek te schieten: 1-1. Het scheelde niet veel of STEEN ging met de volle winst huiswaarts. Een knappe kopbal van Fons Sturm ging rakeling naast. Dat was tevens het laatste wapenfeit van een boeiend streekduel. Spelmoment uit de ontmoeting Vogelwaarde-STEEN. Een kopduel voor het doel van STEEN (witte shirts). FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker KOEWACHT - Koe wacht-Hontenisse in de vierde klas H kende gis termiddag een voortijdig einde. En dat in een duel, dat in alle sportiviteit werd gespeeld. Twintig minuten in de tweede helft waren ver streken toen een Koe wacht-speler bij een aanval van de thuisclub zich in buitenspelpositie bevond. Niet strafbaar oordeelde scheidsrechter Sol en liet doorspelen. Harm Rietjens scoorde uit die aanval 3-0. Protesten bij Hontenisse. In de hoofdrol hierbij Hon- tenisse-aanvoerder en doelman George van Dam me, die tegen een boeking aanliep, toen hij bleef pro testeren. Dat leverde hem een tweede boeking op en zo werd hij door Sol het veld uitgestuurd. Toen dat naar de mening van de Vlissingse arbiter niet vlug genoeg ging, floot hij de wedstrijd af en stapte zelf als eerste van de groene grasmat. Te vroeg deze beslissing volgens insiders, want op dat moment was de aan voerdersband bij Honte nisse al van speler tot spe ler gewisseld en de keeper strui eveneens. Er viel ech ter met Sol niet meer te praten. Koewacht kwam voortvarend uit de start blokken. Al in de vijfde mi nuut bracht Fonny van der Vloet Koewacht op 1-0. Lange tijd hierna was Hon tenisse de ploeg die de toon aangaf, maar er niet in slaagde dit in doelpunten tot uitdrukking te brengen. Vijf minuten voor rust kreeg Koewacht een vrije trap te nemen. De Honte- nisse-verdediging lette niet op en Harm Rietjens bracht de stand op 2-0. In de tweede helft kwam Honte nisse een keer goed weg toen Luc Rombout tegen de paal schoot. Kort daarna kwam dan het incident dat de aanleiding tot het staken van de wedstrijd was.

de Stem | 1987 | | pagina 9