ONZE EERSTE AANBIEDING IN HONDERD JAAR. 4We moeten weer solidair worden' Expo oude scheepsmodellen in recreatiepark Breskens Oostburg wil snel overgaan tot reconstructie 'ROFESSIONELE AANPAK LUKT NOODZAKELUK IN OOSTBURG ie veegt terzande en kiest entempel Entree van stadhuis Sluis wordt opgeknapt Arbeidsbureau betaalt mee aan bijscholing ziekenhuispersoneel PPORT I Antiekbeurs in Goes YAMAHATIJDELIJK MET JUBILEUMTOEGIFT KIQ PLAATSELIJK NIEUWS B STEM VAN ZEELAND 4 DINSDAG 3 NOVEMBER 1987 euzen ;n )0STBURG - De plaatselijke bureaus voor het reemdenlingenverkeer in de gemeente Oostburg oijoen er goed aan om in de nabije toekomst nau- samen te werken dan tot nu toe het geval ge feest is. JRGEMEESTERS msavond Stichting Verouderd Hoop Welfare-show Kloosterzande INDUSTRIEPASTORAAT TREKT TEN STRIJDE TEGEN HET ONRECHT Oostburg Breskens Tweede cursus Discussies Aardenburg op de band ERASMUSSTRAAT WORDT ERF I T20 bij het ongeval be- nacht van zondag op ag is er ingebroken in Intoor van C.A.I. b.v. Scheldekade te Ter' Men was het pand Igedrongen door het én van een ruit in de deur. Vermist worden '.eurentelevisie en een geldbedrag. Tevens had 'eprobeerd een inbraak |en in het op de eerste ping van het gebouw kantoor van Multra foch dit is niet gelukt. et weekeinde werd in leen in het gebouw van na G. aan de Grenulaan neuzen. De buit bestond en beitelslijpmachine, reetal computers en wat jnonze verslaggever LUIS - De hoofdpoort van Sluise stadhuis wordt jgeknapt. arduinstenen omlijsting 3n de monumentale entree de afgelopen jaren door jeersinvloeden en lucht- ervuiling danig aangetast at een opknapbeurt nood- akelijk was. Het karwei VW's gaan meer samen doen 4i( and', -1.5 )e 0.52. Golden Deliciou kg, kl. 1 60/70 0.44-0,4 0.75-0.79, 80/90 0.88-1.00, kl 1 0.34-0.35, 70/80 0.41-< 0.60. Goudreinette, 4700 65/70 0.74, 70/75 0.80, 75/' 85/95 0.87. Lombartsvill*,;, kg, kl. 2 70/80 0.41, 80/90 0.3» 'll 1 Karmijn de Sonnavile, U. 1 70/80 1.35, 80/90 1.11. >ld, 24.800 kg, kl. 1 60/65 0.M 65/70 0.48-0.73,70/80 1.11-1.1 5 0.87-1.64, 85/90 0.74-1.36, 0.99, 96 0.54-0.63, kl. 2 60 0.32, 65/70 0.46-0.59, 70/1 1.06, 80/85 0.81-0.90, 85/ 0.63, 90 0.80. Gieser Wilds I, 200 kg, kl. 1 50/55 0.53, 55," Doyenne du Comice, 12.' 1. 1 65/70 0.78-0.79, 70/80 1.0L 0.98, kl. 2 60/65 0.32, 65/1 10.36, 70/80 0.45-0.61, 10.40. Totaal aantal Voorverkoop Conference 6/55 47-51, II 55/65 77-78, i 123, I 65/75 128, I 55/65 kroet 26.60-27.00. - ERDAM, 2 november dappel termij nmarkt. Ir, •sje 50mm werden 4 contractei landeld voor levering no- iber bij een prijs van ƒ14 j 14,30 per 100 kg, 20 contracter nng april tegen ƒ17,50 tot 0. De stemming was kalm. concludeert de werkgroep 'VW's Land van Cad- die vanaf 1984 de mogelijkheden van een samen werkingsverband bestudeerd heeft. werkgroep wil de notitie, zand. Deze stichting moet er zorg voor dragen dat de Oost- burgse VW's naar buiten toe als één organisatie gepresen teerd worden. De VW's be houden wel hun bestuurlijke zelfstandigheid. De nieuwe op zet gaat.de VW's in dq regio echter wel een behoorlijke duit meer kosten. Hoewel de ge meente Oostburg de nieuwe or ganisatie grotendeels subsi dieert, moeten de VW's tóch een bedrag van 47.500 gulden zelf opbrengen. o tostbu 80/ 9 a col aris ie zij geproduceerd heeft over it onderwerp, maandag 9 no- i/j ember voorleggen aan de le- in van de verschillende VW- erenigingen in de gemeente «rg. De reacties van de leden zul- bepalend zijn voor de te ■olgen weg in de nabije toe- wist, maar J. Smeets, secre- van de werkgroep, ver nacht dat het samenwerkings- lan niet in verkeerde aarde al vallen. ,De reacties van de verschil- :nde besturen, die we tot nu oe hebben mogen ontvangen, naren overwegend- positief," ldus Smeets. Volgens Smeets ijn de lokale verenigingen maniem van mening dat een oöperatieve aanpak voor allen irofijtelijk kan werken. „Ieder er voorstander van dat een neer professionele aanpak ,een kwaad kan," aldus de se- retaris. tea terstuk 'Tussen ve- leden van het gemeen- ,iers van Kloosterzande ;tenaren gaan bekijken )e Reizende Man speelt iversie. zo nog meer waar voor geld krijgt. Isen veger en Blik' is een |pel in vier bedrijfjes. Drie sters maken de kantoren on van het gemeentehuis. Jsen neus en lippen door Idt een aardige blik gegeven de huiselijke- en andere piemen. Er wordt heel wat len veger en blik meege- rffeld. Met een behoorlijke Is humor worden enkele si ;ies ten stadhuize fijntjes itgelegd. Twee problemen nen de rode draad van het haal: het zilveren ambsfju- um van de met grote pro- nen worstelende ambte- Er Arie Vrolijk en de onge- vde staat van werkster Ger- 6e Transfiguratie wordt ge- psseerd door Wies de Maat- De spelers zijn Yvonne (mandei, Marieke Weemaes, ty Janssen, Arnold Coenen -arlo Buysrogge. voorstelling begint om 21.00 1 en daarna is er in de Rei lde Man nog een dansavond, kaarten moeten van te vo- besteld worden, bat het stuk in de smaak is fallen blijkt uit de uitnodi gen die de Transfiguratie eg na de opvoeringen met jlster Kermis. Tweemaal pdt nog opgetreden in beslo- kring. 13 November in de rgerzaal van Hulst voor het neentepersoneel en 16 no- nber voor het FNV in zwem 1 de Driehoek in Hulst. tocht is het ook vaak de ats waar in de late uurtjes afzakker' wordt genomen- nslotte fungeert de narren- ipel ook een heel jaar als irgaderlokaliteit voor De Be- oppen. Reden te meer om de narren- ipel met zorg te kiezen. Za- rdagavond om half zeven is :t zover. De Betekoppen aakt dan een tocht langs de isse horecagelegenheden on- :r begeleiding van de boeren- ipel. Na afloop van deze kroe- intocht wordt de nieuwe nar- ntempel bekend gemaakt. De tekoppen nodigt alle Sasse rnavalsvierders uit mee te slpen met de keuze van de arrentempel. gaat zo'n 40.000 gulden kos ten. De afgelopen week zijn me dewerkers van het in restaura tiewerken gespecialiseerde aannemersbedrijf van Van de Dorpe uit het Belgische Sint- Michiels begonnen met de klus. Dit bedrijf nam in het verleden verschillende monumentale ge bouwen in Brugge onder han den. Wethouder J. du Fossé (openbare werken) verwacht dat het karwei tegen kerstmis geklaard is. „De poort was no dig aan een opknapbeurt toe. De belforttoren en de rest van het stadhuis werden in 1960 op geknapt, de toegangspoort daarentegen niet," aldus Du Fossé. Het is de bedoeling dat de re liëfwerken in de boog boven de deur schoongemaakt en bijge werkt worden, zodat de beelte nissen weer herkenbaar wor den. De entree tot het stadhuis zal de komende weken wat be moeilijkt worden, maar het stadhuis blijft toegankelijk. Met de reconstructie van de stadhuisentree gaat de wens van het voormalige CDA- raadslid P. de Broek eindelijk in vervulling. De Brock had ruim twee jaar geleden al aan gedrongen op een snelle op knapbeurt. Naar alle waarschijnlijkheid wordt zeer binnenkort ook een wand in de burgemeesterska mer in het stadhuis opgeknapt. Het leer dat tegen de houten wand is geplakt laat los en moet op deugdelijke wijze wor den vastgezet. De gemeente raad moet echter voor dit kar wei nog toestemming geven en een bedrag beschikbaar stellen. fan onze verslaggever Wanneer de leden de aanbeve- ingen van de werkgroep over- lemen, dan komen er aan de Ïest-Zeeuwsch-Vlaamse kust wee permanent bemande fW-kantoren en wel in Bres- en Cadzand. In Nieuw- ïliet is gedurende het zomer- irizoen een professionele lacht actief. Op organisatorisch gebied dient er binnen de structuur fan de verenigingen enige Troomlijning plaats te vinden, wat uiteindelijk moet resulte ren in de oprichting van de itichting VW Land van Cad- De werkgroep meent deze stichting in het leven te moeten roepen, omdat de VW-struc- tuur op dit moment als verou derd en inefficiënt ervaren wordt. „De stichting Promotie Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de afgelopen twee jaar bewezen dat een goede promotionele aanpak daadwerkelijk iets op levert. Dót er nu binnen de streek-VW gewerkt wordt aan een fusie met deze stich ting is een goede zaak. Binnen ons gebied moet de nieuwe stichting niet zozeer voor de promotionele kant van de zaak zorgen, maar vooral voor de service en de dienstverlening. Bestuurlijk blijven wij steunen op de streek-VW-Zeeuwsch- Vlaanderen," aldus Smeets. Van onze correspondent 0ES - In hotel Goes te Goes wordt vrijdag 6 no vember vanaf 16.00 uur voor derde keer een antiek beurs gehouden. Aan deze beurs nemen twaalf anti quairs deel uit het gehele land. Dit keer is er een grote collectie kleingoed, van zil veren broodmanden tot en met olielampen, te bewon deren. Verder wordt een uitzonderlijk stuk op deze beurs gepresen teerd: een art deco NL, een bronzen vrouwenfiguur gele- ?en in een koperen cirkel, ge signeerd en vervaardigd in de periode 1920-1930. Natuurlijk bunnen de bezoekers ook te recht voor het laten taxeren van antiquiteiten De ope ningstijden zijn vrijdag van 16.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De secretaris hoopt dat de VW's van Retranchement, Sluis en Aardenburg, die de werkgroep hebben laten weten niets in een samenwerkings verband te zien, alsnog hun mening herzien. Smeets ver wacht dat de nieuwe stichting begin volgend jaar kan worden opgericht, mits de leden ermee akkoord gaan. De leden van de Oostburgse VW's bespreken de notitie volgende week maandag in restaurant Tra- valje in Nieuwvliet De bijeen komst begint om 20.00 uur. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Op za terdag 7 en zondag 8 november wordt in het bejaardenhuis St. Antonius aan de Groenendijk te Kloosterzande de jaarlijkse welfare-tentoonstelling gehou den. Meteen is er tevens een groots opgezette fancy-fair aan ver bonden met gok- en behendig heidsspelletjes en een loterij. De tentoonstelling is op beide dagen geopend van 14.30 tot 20.30 uur. Op de show zijn de handwerkstukken te zien en te koop die de bewoners van St Antonius het afgelopen jaar hebben vervaardigd. Industriepastors van het bisdom Breda geloven in een gezamenlijke strijd voor een menswaardig bestaan voor ieder een. - FOTO DE STEM BEN STEFFEN Steeds vaker, zegt Henk Kampert, komen hun verhalen los. Van de haanloze, maar ook werkende slachtoffers van de op winst ge richte economie. En steeds meer, ervaart hij, brokkelt de solidariteit tussen deze zwakkeren in de sa menleving af. Henk Kampert is een van de industriepastors, die zaterdag in Huij bergen met wer kenden en niet-werkenden bijeen kwam op de contactdag van het Industriepastoraat in het Bisdom Breda. Geen geloof van wijwater en kerkbanken predikten zij daar. Wel een geloof van gezamenlijke strijd voor een menswaardig be staan voor iedereen. Door Joyce Ernest Ze hebben allemaal htm eigen verhaal met de vette kop 'onrecht'. De uitke ringstrekker over de vernedering in de buurt. De vrouw over de discriminatie door de werkgever. De werknemer over de dreiging van zijn tijdelijke contract. Ze hebben nog duizend andere verhalen. Vaak vermomd als 'stille armoede'. Vaak niet erkend als werkelijk onrecht. „Over de ingestorte beurs wordt ge schreven als een mens met een hartslag. De mens wordt beschreven als een ding", zegt een pastor. De deelnemers aan de contactdag hebben elkaar gevonden in het Indus triepastoraat, waarin in West-Brabant en Zeeland een aantal pastors full-time werkzaam is. Vanuit de bedrijven leg gen zij contacten, waaruit weer werk groepen ontstaan. Er zijn Disk (Dienst in de Industriële Samenleving vanwege de Kerken)-groepen. En er zijn W-groe- pen, die zich bezig houden met iedereen, die zijn inkomen uit een uitkering met een W ontvangt. Hun gezamenlijke doel: opkomen voor mensen aan de rand van de samenleving. Bondgenoten: gelijkge stemde groeperingen, vakbonden en on dernemingsraden. De industriepastors kunnen een aan tal bedrijven in hun gebied vrij binnen wandelen. Een aantal anderen niet. „Als een bedrijf meer problemen krijgt, moet je uitkijken dat je er niet wordt uitge gooid", zegt Mart Lemmens, industrie pastor in Etten-Leur. „Veel bedrijven zeggen: wij willen geen pottenkijkers, geen lastposten", zegt Wim Nabbe, in dustriepastor in Zeeuws-Vlaanderen. „Dan probeer je mensen op een andere manier te bereiken. Je moet ze toch al tijd thuis blijven bezoeken. Je werkt vanuit de basis. Anders word je wollig en stoffig". Zowel werkende als niet-werkende deelnemers in Huij bergen ervaren dat mensen in moeilijke situaties er steeds meer alleen voor komen te staan. De so lidariteit tussen de groepen ontbreekt. „De niet-werkenden trekken zich terug op hun eigen terrein. Zij verdwijnen voor de vakbond uit het zicht", zegt Henk Kampert. Steeds meer worden groepen tegen elkaar uitgespeeld, vinden de deelne mers. Niet alleen haanlozen tegen wer kenden, maar ook werkenden tegen an deren en elkaar. Zoals de werknemers, die een chemisch produkt maken, tegen de milieugroep, die hiertegen protes teert. Binnen veel bedrijven lukt het niet om tot veranderingen te komen, omdat mensen zich blind staren op hun eigen baan en het breder verband niet zien. „We moeten zoeken naar een nieuwe solidariteit", zegt een van de pastors. „Niet via inleveren. Dat is door de werkgevers verkeerd vertaald. Het heeft nog geen baan opgeleverd. We moeten vechten om het minimum-ni veau op te halen. Het is nu te laag. De politieke heroriëntatie verlamt op dit moment. De vakbonden zijn nu defen sief. De kerken lukt het nog iets te orga niseren. Wij moeten het nadenken over situaties en de hoop op alternatieven opnieuw op poten zetten". De deelnemers vinden stuk voor stuk dat hun strijd een politieke is. Mart Lemmens: „Waar de kerk de illusie aanhangt dat ze niet aan politiek moet doen, bevestigt ze al dat politiek bestaat. De kerk komt er wel achter, dat die twee niet te scheiden zijn. Het kerkelijk gebeuren, dat speelt zich vooral buiten de kerkmuren af". Geen van de deelnemers verwacht dat hun strijd meteen een grote omwente ling in de maatschappij veroorzaakt. Soms boeken ze grotere of kleinere suc cessen. David de Leeuw (werknemer van de Schelde in Vlissingen): „De Schelde verkeerde echt in een acute noodsituatie. Er kwam een bevolkings comité, waaraan ook Disk ging deelne men. Mede door Disk kregen we echt steun van mensen buiten het bedrijf". Henk Kampert: „In een bedrijf in Bergen op Zoom dat aan de bouw van Woensdrecht werkt, kwam via de werk nemers in de ondernemingsraad een discussie met de directie op gang. Er rolde een regeling uit dat wie niet wil binnen het bedrijf ander werk krijgt. Ik wil niet zeggen dat het een geweldig succes is, maar mensen gaan weer over hun situatie nadenken". Uitkeringsgerechtigde Bertha Schaap: „Kijk, het gaat niet meteen om grote resultaten. Het gaat er ook om mensen ervan bewust te maken, dat ze strijd moeten voeren. Dat er weer naar hen geluisterd moet worden". Van onze verslaggever BRESKENS - In het weekeinde van 14 en 15 november wordt er in het restau rant van recreatiepark Schoneveld een expositie gehouden van oude scheeps modellen. De kunstwerken werden ge maakt door Hans Verhulst. De werken van Verhulst -veelal galjoensche pen- bestaan voornamelijk uit oude metalen, die op zeer arbeidsintensieve wijze bewerkt zijn. De meters grote scheepsmodellen gelij ken tot in detail pp de galjoenendie zo'n drie honderd jaar geleden op de wereldzeeën werden aangetroffen. De Rotterdamse kunstenaar gebruikt voor zijn werkstukken de meest uiteenlopende metalen. Zo bouwde hij de dertig kilo zware driemaster Hector McKay op uit onderdelen van een in 1943 neergestorte Amerikaanse bommenwerper. Verhulst zal tijdens de expositie zelf aan wezig zijn om belangstellenden te informe ren over zijn werkwijze, de gebruikte mate rialen en de geschiedenis van de scheepsmo- delllen. De tentoonstelling in het restaurant van het recreatiepark wordt zaterdag ge opend om 12.00 uur. De expositie is verder dagelijks geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Momenteel valt er in Breskens al een model te bekijken. In af wachting van de eigenlijke tentoonstelling is er op Schoneveld een model te zien van de 'Zeven Provinciën' van admiraal Michiel de Ruyter. (ADVERTENTIE) Doorgaans zijn wij niet zo kwistig met korting. Maar we bestaan 100 jaar. En dan mag je wel een keer een toegift geven. Daarom: t/m 30 november 1987 f 100,- korting op onze Compact Disc spelers (op de Yamaha 900 en 1100 zelfs f200,-). En een gratis compact disc t.w.v. f55,-. Zodat u meteen kunt horen dat Yamaha precies klinkt zoals het is bedoeld. ©YAMAHA CBTB-VERGADERING - De kring West-Zeeuwsch- Vlaanderen van de CBTB houdt donderdag 5 november een algemene ledenvergade ring in hotel De Eenhoorn. Voor de bijeenkomst is ir. Th. de Wit uitgenodigd. Hij zal tijdens een spreekbeurt in gaan op de toekomstperspec tieven voor de akkerbouw. De vergadering begint om 19.30 uur. NCB-BIJEENKOMST - De kring Oostburg van de NCB vergadert donderdag 12 no vember in het multifunctio nele centrum Den Hoekzak. Tijdens de bijeenkomst gaat NCB-voorzitter A. Latijn houwers in op actuele agrari sche zaken. Verder spreken rector Markx en NCB-secre- taris A. Heijmans over speci fieke zaken binnen de belan genorganisatie. De bijeen komst begint om 19.30 uur. BRIDGE - Bridgeclub Oost burg speelde de voorronde voor het Interpolis-toernooi in Chez René. Uitslag: 1. da mes Van den Dries-Sandrini, 2. echtpaar Hamelink, 3. he ren Lichteveld-Ramondt. VERGADERING - De Ar- joanbol vereniging houdt dinsdag 3 november de jaar vergadering, aanvang 19.30 uur, in het clublokaal aan de Europastraat. Bij de seriebol- ling van zaterdag was sprake van een grote belangstelling. Er waren 90 deelnemers. Vooral de vis ging grif van de hand. Zaterdag 7 november is er een prijsbolling voor leden om 13.30 uur. Inschrijven kan men vanaf 13.00 uur. GOES (ANP) - Het Gewestelijk Arbeidsbureau (GAB) en de directie van de stichting Oosterscheldeziekenhuizen in Goes denken de oplossing te hebben gevonden voor het steeds sterker teruglopend aanbod van verplegend per soneel. De twee instanties hebben in gezamenlijk overleg voor het middenkaderpersoneel trai ningscursussen samengesteld waarbij afdelingshoofden de kans krijgen hun leidingge vende positie te versterken en te verbeteren. Tijdens een persconferentie in Goes zei hoofd personeelsza ken en organisatie van de Oos terscheldeziekenhuizen, drs. C. van Geffen, dat men door deze cursussen, waarvoor nu al zeer grote belangstelling bestaat, denkt het personeelsverloop sterk te kunnen terugdringen. In de gezondheidszorg is bij scholing zoals die door de meeste bedrijven al jaren lang wordt toegepast, vrijwel ver waarloosd. Dat betekent voor de betrokkenen een toene mende onzekerheid en inspan ning in de steeds vernieuwende gezondheidsorganisatie. Door deze managementtrainings cursussen hoopt men hier iets aan te doen. Omdat het om een nieuw initiatief gaat subsi dieert het GAB in Goes met toestemming van het ministe rie van sociale zaken deze trai ningen voor ziekenhuismede werkenden met 25 procent. P.C. Bouman, algemeen di recteur van de Oosterschelde ziekenhuizen, zei maandag tij dens de ondertekening van de overeenkomst tussen het zie kenhuis en het GAB dat het hier duidelijk om innovatieve scholing gaat. Het is de bedoe ling om na de middenkader trainingen ook het lager perso neel de kans te geven dit soort leidinggevende trainingen te volgen. Het zou volgens Bou man namelijk heel goed moge lijk zijn dat daarna blijkt dat er onder dat lagere personeel kandidaten zitten met leiding gevende capaciteiten. Het GAB in Goes ziet mogelijk heden om aan de hand van deze bijscholingscursussen ook an dere bedrijven en instellingen verder te helpen. De eerste trainingen in de Oosterschelde ziekenhuizen zijn al van start gegaan en de tweede cursus is al overtekend. Volgens Bou man blijkt de behoefte tot bij scholing onder het personeel bijzonder groot te zijn. Tot nu toe zijn er al negentig mensen bezig met de cursus of hebben zij zich daarvoor ingeschreven. Van onze verslaggever AARDENBURG - Burge meester en wethouders van Aardenburg denken er hard over om de raadzaal te laten voorzien van een geluidsin stallatie, met daaraan ge koppeld opname-appara- tuur. -vü'ii w mRbai» ota i. Niet alleen kan het publiek dan beter de verhitte discussies van de vroede vaderen volgen, maar meteen hoeven de ambte naren zich ook niet meer uit de naad te pennen. Als de discussies op de band kunnen worden opgenomen, kan ook het uittikken van de notulen achterwege blijven, zo menen B en W. Een besluiten lij s(je is dan voldoende. Wie het naadje van de kous wil weten kan dan later altijd nog de banden afluisteren. De op- name-apparatuur kost, inclu sief luidsprekers voor het pu bliek, zo'n 10.000 gulden. Voordat B en W de plannen verder gaan uitwerken, willen ze eerst eens horen wat de com missie algemeen bestuurlijke zaken ervan denkt. Die verga dert donderdag om 19.30 uur in het gemeentehuis. Van onze verslaggever OOSTBURG - Het gemeentebestuur van Oostburg wil de reconstructie van de Eenhoornstad met grote voortva rendheid aanpakken. Nog voor het eind van dit jaar hoopt het college de voorbereidingen af te kunnen ron den. De gemeente heeft in overleg met de stuurgroep, die de plan nen voor de reconstructie van het centrum heeft uitgedok terd, gekozen voor een aanpak in fasen. In eerste instantie komt de Erasmusstraat voor een opknapbeurt in aanmer king. De kleine winkelstraat wordt binnen afzienbare tijd omgetoverd in een erf. Het is de bedoeling dat aan het begin en eind van het straatje drempels worden gelegd om de verkeers- instroom te bemoeilijken. Eten deel van het kerkplein aan de Ereasmusstraat wordt opnieuw bestraat en er worden bomen aangeplant. Ook het Ledelplein wordt onder handen genomen. Ge tracht zal worden om het plein en de naburige Markt tot gro tere eenheid te maken. Een weg voor het lokaal verkeer zal in de toekomst dwars over het Le delplein lopen. Het overige deel van het plein wordt voetgan gersdomein. Onder het op palen staande deel van het bejaardenhuis aan het plein wordt een vijver ge maakt, terwijl op diverse plaatsen borden geplaatst wor den, die het verkeer richting parkeerplaatsen zullen dirige ren. Voor de uitwerking en uit voering van de plannen heeft de gemeenteraad voor 1988 een half miljoen gulden gereser veerd. De gemeente Oostburg ver wacht dat nog voor het eind van het jaar de burgers van Oostburg zich over de recon structieplannen kunnen uit spreken. Medio december wordt er een hoorzitting ge houden. De stuurgroep en de winkeliersvereniging zal het reconstructieplan eerst nog in formeel bespreken met direct betrokkenen, zoals omwonen den en winkeliers.

de Stem | 1987 | | pagina 15