Feest voor Zeeuwse duivenmelkers Aardenburg gaat lege batterijen apart inzamelen ÏIEUWBOUW IN KIELDRECHT OOK VOOR NIEUW- NAMEN Eilandbewoners: geen ander adres Zeeuwen nemen massaal bezit van weg over stormvloedkering EI m Ylissingse politie onderschept 2,5 kg hasj JANSEN b.v. MAANDAG 2 NOVEMBER 1987 GOUDEN NPO-SPELD VOOR AFDELINGSVOORZITTER THEO DE ROO LOSSE FLODDERS Mariël mm Acht bussen GLASBAKKEN KRUGEN SPECIALE HOUDER Uurdienst Vlissiiiger lost vijf schoten Kaart d. igenwaan, ben gedaan eten meer meten. ch maar vergeten. /AN NAZARETH ;eweest den Jhina AARDENBURG Hoewel bestellers en buitenstaanders er soms grijze haren van krijgen, willen de in woners van de buurt schap 'Eiland' te Sint Kruis geen nieuwe huisnummers. De buurtschap bestaat uit zes straten, maar alle woningen en gebouwen worden aangeduid met de naam van de buurt schap gevolgd door een nummer. Een nogal verwar rende situatie, waaraan Burgemeester en wet houders van Aardenburg vorig jaar al iets wilden doen. Maar tijdens een bijeenkomst begin dit jaar bleek dat de Eiland bewoners daar niets van wilden weten. 'Eiland moet eiland blijven', meenden ze unaniem. De afdeling gemeente werken heeft daarop een plannetje uitgewerkt om de groepen van wonin gen aan te geven met borden. Er zouden er minstens een stuk of vijftien geplaatst moeten worden. En dan nog, zo menen B en W, blijft het een situatie die voor bui tenstaanders moeilijk te volgen is. B en W denken dat hantering van de straatnamen voorzien van een nummer uitein delijk toch het meest voor de hand liggend is. De commissie Alge meen Bestuurlijke zaken buigt zich donderdag S november om 19.30 uur over de perikelen rond de Eilandbewoners. ïu eenmaal. Verzet daarte gen heeft niets uitstaande net fanatisme. Wel met ge jond verstand en een portie rechtvaardigheidsgevoel. ganisatie) die de gouden NPO-speld had meegebracht voor afdelingsvoor zitter Mattheus - zeg maar Theo - de Roo. Sinds 1930 'speelt' De Roo met de duiven. In 1967 kwam hij als afdelings bestuurder in de afdeling en sinds 1980 hanteert hij de voorzittershamer. Naast de gouden NPO-speld, de eerste in Zeeland, kreeg De Roo van Frans Maranus, tweede voorzitter van de Zuidnederlandse Bond, de ZNB-speld, waarmee hij na M. Willaert en H. Mar- quinie de derde Zeeuw is met deze on derscheiding. Voorts had NPO-voorzit- ter J. Pancras een fraaie klok meege nomen voor de afdeling Zeeland. Daarnaast kwamen er veel geschen ken, want vrijwel alle 45 aangesloten verenigingen passeerden de receptieta fel. Na de enorme rij sprekers, ingeleid door 'humorist' Piet Goossen, voorzit ter van het provinciaal sportcomité, mocht Hans van de Veeke uit Westdor- pe, winnaar van derby Orleans, de daaraan verbonden personenwagen in de nabij gelegen loods van de afdeling in ontvangst nemen. Vervolgens spoedde het gezelschap zich weer naar binnen voor de 'mossels' en was het de beurt aan opperspreekmeester Piet Goossen om de vele kampioenen van het afgelopen seizoen naar het podium te halen. Een klus die hij samen met zijn se cretaris Herman Berkelmans en ove rige leden van het sportcomité, met verve deed. Tusendoor klom Jo Dhanis op het podium om de bonnen voor de eieren, waar de nieuwe kampioenen uit moeten komen, aan de man te brengen. Of Jo, die het met zijn volle gewicht en stem perfect deed, veel nieuwe vedet ten van de hand heeft gedaan, moet in de toekomst blijken. Stem-medewerker Rabout reikt de Stern-trofee 1987 uit aan een van de gebroeders Pijcke. Naast de heer Pijcke zijn echtgenote. FOTO'S DE STEM/COB.J. DE BCW DE STEM VANZEELA ID naar atste, sprak ze op de automati- che telefoon-beantwoorder nog i boodschap in, over een foto- jraaf die ze dringend nodig had f-oor een klus in de avonduren. Ook dèt is haar laatste gewor den. Door Frans Boogaard De kranten en weekbladen in Nederland en Vlaanderen die ze bediende, en de BRT-radio, zul len het voortaan zónder haar moeten stellen. Veel vrienden en kennissen, haar ouders en haar broer en zus, zónder haar le venslustige gezelschap. Aan de afdeling Moordzaken van de Brusselse politie, die zich in no-time moet inwerken in het ongeordende en ook tamelijk ontoegankelijke wereldje dat de journalistiek voor haar is - de journalistiek en de politie zijn niet per definitie vrienden - is het nu om uit te vinden of haar dood een toevallige is, een onbe zonnen daad van een gestoord of geldbelust passant, of dat er andere, journalistieke motieven voor zijn. Koele moordlust van iemand die ze te dicht genaderd was en zich misschien door haar be dreigd voelde. Iemand die aan een mensen leven geen waarde hecht, en wie het geen pijn doet om nu ande ren, voor wie het oplossen van moordzaken een dagtaak is, van de een op de andere dag over 'de zaak-Raedsschelders' te horen spreken. Die zich het verdriet en de machteloze woede over een zo zinloze moord niet kan invoelen. Mariël, mijn belofte om je nog een keer mee te nemen naar het jazz-café van Pol kan ik niet meer nakomen, hoe graag ik dat ook zou willen. Maar als het waar is dat de muziek daarboven nóg mooier is dan hier beneden, kom ik ooit een keer luisteren. Dat stéét. en In luisjes voor. door en door. r gelaten. zouden gaan in, nry Ford k niet... In België bibliotheek |Van onze vrslaggever [NIEU'W-NAMEN - Het be stuur \an de gemeentelijke bibliotleek Beveren wil dat er eer samenwerkingsak koord komt net de ge beente Hulst. de pas gepresenteerde be leidsnota 1987-19K) oppert het estuur de mogeljkheid dat de ieuw te bouwen bibliotheek in het grensdorp lieldrecht ook gaat fungeren als bibliotheek voorziening voor Nieuw-Namen. Momenteel telt de bibliotheek in Kiel- drecht al heel wat Nederlandse lezers. Vorig jaar waren er 55 inwoners van Nieuw-Namen ingeschreven, maar dat aantal is volgens recente gegevens dit jaar nog toegenomen. Het bestuur beschouwt beide dorpen, die aan elk aar gebouwd zijn, als één leefgemeen schap. De inwoners van het dorp Nieuw- Namen zijn momenteel aangewezen op de bibliobus, die eens per week halt houdt. Vroeger stond de bus in de Hulsterloostraat, maar omdat er te weinig belangstelling was van vol wassenen staat de bus nu bij de plaat selijke basisschool. Van de bus wordt voornamelijk gebruik gemaakt door de schooljeugd. Een paar honderd meter over de grens wordt binnenkort echter een splinternieuwe bibliotheekvestiging' gebouwd. Die moet de huidige Kiel- drechtse uitleenpost aan de Beuken laan vervangen. Het bestuur ziet de nieuwbouw aan het marktplein in Kieldrecht als een goede gelegenheid om het met de ge meente Hulst op een akkoordje te gooien. Schepen Smet, tevens voorzit ter van het bibliotheekbestuur, heeft al aangekondigd met zijn Hulster col lega wethouder P. Weemaes bespre kingen te willen beginnen. Uiteraard wordt van Hulst ook enige inspan ning verwacht als de inwoners van Nieuw-Namen kunnen profiteren van de bibliotheek bij de buren. Daarbij wordt met name gedacht aan de inbreng van een collectie boeken voor de jeugd en volwassenen. Wethouder P. Weemaes van Hulst reageert enthousiast op het voorstel van de Belgische buren. „Ik sta graag open voor deze besprekingen", zegt hij. „De huidige bibliobus is echt een zeer magere voorziening. Als de bi bliotheek in Kieldrecht ook zou kun nen fungeren voor de mensen van Nieuw-Namen zou dat ideaal zijn". Voorwaarde voor Hulst is echter dat een samenwerkingsakkoord de ge meente niet meer geld mag kosten dan de huidige bibliobus. „Maar als we dat budgettair neutraal kunnen realiseren moeten we zo'n kans met beide handen aangrijpen", aldus Weemaes. Caspar Koonneef (21) uit Burgh-Haanstede, stu dent aan de.TTS in Rot terdam, is eerste. Al goed half tin zaterdag morgen krigt hij van de bewaker an de Schou- wense kan van de pijler- dam toestmming om met zijn snelle fiets de spiksplinsrnieuwe, zeer lege weg -ver de storm- vloedkerig op te rijden. Deze zatrdag mogen wandelars en fietsers tussen tin en vier uur van Rijfewaterstaat over de kerirg heen. Auto's zijn tabe tot donderdag 5 noverber. Bij de amaanzetten Schouten en Beveland gaan c slagbomen om hoog, -oor - wat later zal blijke - meer dan 10.000 deelnmers. Ze komen uit Zirikzee, Haamstede en Rnesse, uit Middel burg Vlissingen en Goes, maa ook uit Zaamslag en Rrgen op Zoom, per ped6, met de ijlfiets, de ligf its en met rolschaat sen „Er geen enkele calami- teil totaal geen waiklanken", aldus een opjetogen Leo Kneep- keis, voorlichter van Rikswaterstaat, een van deorganisatoren, aan het sltt van deze open dag. Dior Piet de Bont bEELTJE JANS - Al om half negen zijn ze present: Irans van Spaandonk, Sara van der Wekken, Ka- iel Leeftink, Els van Zwie- en, Marcel Hansen, de be setting van Delta-Expo. „Denk dat het een druk dagje wordt", voorspelt Van Spaan donk, de uit Brabant afkom stige, actieve manajer van de expositie in het Tcpshuis op Neellje Jans. Hij krijgt gelijl, want al heel gauw na de cpenstelling van de in lichte nevel gehulde weg over de pijlerdam strij ken deelnemers aan deze open dag in zijn 'heiige' hallen neer, niet alleen oil er de om vangrijke en peperdure ma quettes van de 0»sterschelde- werken te bekijlen, maar ook om er met gloeieidhete koffie, Wandelend of fietsend nemen duizenden Zeeuwen de weg over de stormvloedkering in gebruik die in de cafetaria wordt ge serveerd, de kou uit het lijf te jagen. De wandelaars en fietsers hoeven deze zaterdag geen cent entree te betalen voor Van Spaandonks expo, waar voor één keer ook het be drijfsleven acte de présence geeft, een geste die de zuinige Zeeuwen wel aanspreekt. Ook de boottocht rond het im mense Neellje Jans is gratis. Aan alles is gedacht. Ver- - FOTO WILLEM MIERAS opent van Spijkenisse (aan sluiting op metro naar hartje Rotterdam) via Neeltje Jans naar Vlissingen, een uur- dienst waarvan reizigers op 7 en 8 november gratis gebruik kunnen maken. En aanstaande donderdag komt prinses Juliana. 's Mid dags om tien voor drie opent ze officieel de weg over de ke ring, waarvan Zeeland zater dag de 31e al massaal bezit heeft genomen. Apeldoorn, H. van Alteren 'Theo de Roo...gouden NPO-speU. fllEZj INRUILAUTO'S 12 MAANDEN GARANTIE leasing, verhuur, service, onderhoud Van onze correspondent moeide wandelaars, die van de Bevelandse kant zijn geko men (ze hebben er een kilo meterslange tocht - vaak in strikt marstempo - over de Roompotkering op zitten), worden bij de Noordlandsluis met knalgele ZWN-bussen opgehaald en naar de Delta- Expo gereden. Chauffeur Ne- lis de Vlieger en zijn collega Rob de Groot hebben het er druk mee. Geen kaartjes ko pen en knippen, want ook de busrit is gratis. ZWN zet maar liefst acht bussen extra in. Al gauw blijkt dat de staat (compleet met kaart van Veersedam tot Brouwersdam) die precies vertelt hoe men straks (per auto) Neeltje Jans kan bereiken. De Stichting Promotie Schouwen-Duiveland, die bij de damaanzet Schouwen van uit een dubbeldekker propa ganda bedrijft, is al even gul met foldermateriaal. Zaterdag wordt bekend dat ZWN volgende week een lijn Tot nu toe valt het aantal bat terijen dat bij het gemeentelijk depot voor chemisch afval wordt ingeleverd nogal tegen. En dat, zo menen burgemeester en wethouders, terwijl deze energiestaafjes toch veelvuldig gebruikt worden. Ze verwachten dat de extra service de hoeveelheid verza melde batterijen fors zal doen toenemen. Immers, de mensen hoeven dan de batterijen niet speciaal te bewaren om deze naar het depot te brengen, maar kunnen ze tegelijk drop pen met hun lege glaswerk. Juist die inzameling van glas loopt in Aardenburg erg goed. Zo goed zelfs dat vanaf half no vember de bakken iedere week worden geleegd, in plaats van om de twee weken. Ook over de inzameling van het chemisch afval in het alge meen zijn B en W tevreden. In het begin werd nog mondjes maat van deze mogelijkheid gebruik gemaakt. Vorig jaar kon de depotbeheerder nog slechts 21,5 kilo afwegen. Tot en met oktober van dit jaar is er echter al 275 kilo klein che misch afval bij het depot afge geven. VLISSINGEN - De Konink lijke Marechaussee te Vlis singen heeft vrijdagavond op het terrein van de Olau- lijn te Vlissingen een 31-ja- rige Brit aangehouden die in het bezit was van tweeë- neenhalve kilogram hasj De man verklaarde tegen de politie de hasj in een hem onbe kend café in Amsterdam te hebben gekocht, met de bedoe ling deze in Engeland aan de man te brengen. Tegen de man werd een pro ces-verbaal opgemaakt wegens het in bezit hebben van verdo vende middelen en de partij hasj werd in beslag genomen. Hij is gisteravond op grond van een artikel in de vreemde lingenwet het land uitgewezen. In navolging van andere ge meenten wordt echter ook in Aardenburg gedacht over het inzetten van een zogenaamde chemocar. Die rijdt op gezette tijden de gemeente door en mensen kunnen hun schade lijke stoffen dan aanbieden. Een dergelijke methode zal volgens B en W een nog groter medewerking opleveren, omdat de mensen dan niet meer naar het depot hoeven. Op de che mocar komen B en W terug als bekend is hoeveel dat precies gaat kostea VLISSINGEN - De 23-ja- rige R. C. uit Vlissingen heeft vrijdagavond laat in zijn woonplaats voor enige paniek gezorgd door met een pistool een vijftal scho ten af te vuren. De man die volgens de politie 'ladderzat' was, liep zwaaiend met een pistool in gezelschap van een vriend door de Presi dent Rooseveltstraat. Op een gegeven moment loste hij vijf schoten in de lucht. Hiema wierp hij het wapen weg. Het tweetal werd door de po litie in de kraag gegrepen, meegenomen naar het politie bureau en ter ontnuchtering ingesloten. Zaterdagmorgen werd de schutter verhoord. C. verklaarde het pistool onlangs in België te hebben gekocht om zich te kunnen verdedigen. Te gen de dronken schutter werd proces-verbaal opgemaakt. (ADVERTENTIE) gedipl. orthopedisch schoentechnicus GESPECIALISEERD IN M*r« doMhntai SPREEKUUR Volgens afspraak tel. 076-148168 orthop. schoenen, setnor orthop. schoenen steunzolen en Inlays voor alle sport-en trlmschoenen Teterlngsedijk 60, Breda Grote Zwanenstraat 21, Hulst (Z.VI.) AARDENBURG - De glasbakken in de gemeente Aar denburg worden binnenkort voorzien van een speciale houder waarin batterijen gedeponeerd kunnen worden. SCHOONDIJKE - Feest was er za terdag in zaal Wijffels te Schoon- dijke. De afdeling Zeeland van de postduivenhouders koppelde de vijfde provinciale dag aan het veertigjarig bestaan en terwijl de duiven na het seizoen weer alle maal 'schoon zitten' werd het 40- jarig bestaan grandioos gevierd. Iedereen was weer alle ellende verge ten, de kampioenen werden gehuldigd, er werd gegeten en gedronken en tus sen de 'pinten' door werden de bonnen verkocht. Grote bestuurders waren naar Zeeuwsch-Vlaanderen gekomen om de jubilerende afdeling geluk te wensen. Onder meer J. Pancras uit het Noordholllandse 't Veld, voorzitter van de NPO (Nederlandse Postduiven Or meeste wandelaars van de Bevelandse kant komen. Uit Middelburg, Vlissingen en Goes. Ze hebben hun auto bij de damaanzet in de berm weggezet. Men is vol lof over de organi satie, de wijze waarop men wordt ontvangen. Bij de toe gang tot de weg over de ke ring krijgen alle deelnemers een rijk geïllustreerde, kleur rijke toegangskaart en een chique folder van Rijkswater-

de Stem | 1987 | | pagina 5