Hulp aan kinderen verslaafde ouders Medailles voor vrijwilligers mand werkl beter en leligerdan iu [nault dealer. VÏ URECTIE WEIGERT LID VAN PERSONEEL OP TE NEMEN' Vereniging drijft al aren op vaste kern' 'Cruciaal moment voor vrouwenemancipatie' 4Z-Vlaanderen is een geval apart' POLITIERAPPORT RENAULT" END1JK - HULST u reageren op rertenties met rfnummers beslist zelf wilt ontmoeten arsen PLAATSELIJK NIEUWS Touwtrekkers willen sport uit slop halen Nieuwe buslijn Spijkenisse en Vlissingen als extra service: STEM VAN ZEELAND 3 ZATERDAG 31 OKTOBER 1987 KNEUZEN - De directie n de ziekenhuisgroep euwsch-Vlaanderen heeft lgens de Centrale Onder- mingsraad (COR) van de ir regionale inrichtingen weigerd om een vertegen- iordiger van het personeel te nemen in de werk- oep Kwaliteit. een partner f INTIG JAAR VOGELVRIENDEN relijksburo's Iet Jong' iting Centrum Europa >nder reden Nederlands jrootste relatieburo |tiching Kommunika Antiek lichting Inter/Relatie verder 5es aarting I.P.A. jen edstrijd eting ieting KLEINTJE schieting grote kalkoenschietmfl schieting De Kringloop beurs Vogelhobby Kampioenschap OUD-STAATSSECRETARIS OPENT 'VROUWENHUIS' MIDDELBURG Wantrouwen RAAD KINDERBESCHERMING EN ZCAD WERKEN SAMEN Klachtzaken In de knel Afstemmen ONDERZOEK VERSLAVING: 'Boeman' Diefstal Ongeval 'GEWOON ADEM BLIJVEN HALEN' magazijn op zaterdag na van 9.00 tot 12.00 uur T16 iele onderdelen 1 jaar garantie dsloon) scherpe prijzen met 2 jaar volle- ge garantie lEN: 25% echte korting. EN: 25% echte korting. ilseweg 58 - Tel. 01140-13524 NU ALS EXTRA SERVICE: d zaterdag geopend van 9.00 tot 12.00 uur eer problemen ziekenhuis ionze verslaggever Deze commissie, bestaande uit veertien vertegenwoordigers uit de zorgwereld, buigt zich in de nabije toekomst over de kwali teit waaraan de voorzieningen van de ziekenhuis moeten vol doen. De ondernemingsraad werd door de directie verzocht om zelf te zorgen voor twee afgevaardigden Volgens directeur-patientenzorg B. van Oudenniel weigerde de COR om op dit voorstel in te gaan. „Natuurlijk hebben we dat gewei gerd," zei de COR-woordvoerder. „Wij willen vertegenwoordigers na mens het verpleegkundig personeel in die werkgroep. Geen mensen uit onze geleding, omdat velen niet direct met de patiënten te maken hebben. Als je spreken wilt over de kwaliteit van de zorg, dan moet je daar direct bij be trokken zijn en dat zijn volgens ons met name de verpleegkundigen," be nadrukte zij. Volgens de COR is het verder op merkelijk dat de eis van de medici om een plekje in de werkgroep te krijgen wel door de directie gehonoreerd werd, maar dat de eis van de COR werd afgewezen. Voorts werd het verzoek van de personeelsvertegen- woordigers om het vrouwengezond heidscentrum Katelijne in de werk groep Kwaliteit te krijgen genegeerd, omdat de directie van mening is dat het gezondheidscentrum zich nog niet voldoende bewezen heeft. De Zeeuwse algemene patiënten vereniging 'Samen Beter' werd even eens buiten de werkgroep gehouden. Bij stemming over de samenstelling van de werkgroep werd Samen Beter gewipt. Directeur B. van Oudenniel bena drukte gisteren dat 'de COR gevraagd is om in de commssie zitting te heb ben'. „Maar, men weigerde", stelde hij. Volgens de ziekenhuisdirecteur is er doordat er in de berichtgeving rond de oprichting van de werkgroep-ook in het infoblad van de ziekenhuis- groep-de indruk gewekt dat de di rectie bewust de samenstelling van de werkgroep gemanipuleerd zou heb ben. „Er wordt ons al patriarchaal ge drag verweten, maar dat is absoluut misplaatst," aldus de directeur. een brief aan De Stem, Postbus 3229 ia of aan een van onze rayonkantoren ter niet op de enveloppe linksboven hi melden. I.P. Computer vindt Servic 3286 ZH Cromstrijen. a onze correspondent UISKIL - De vereniging De Sluiskilse Vogelvrienden staat volgende maand twintig jaar. 18 November 1968 ird het initiatief tot het oprichten van deze vereniging nomen door R. Cortvriendt en L. Pijcke. vereniging maakt momen- krachten van de basisscholen onder voorzitterschap van waren tevreden en dat had tot ais van der Linden een goede gevolg dat besloten werd ieder i door. Naast de vele goedlo- jaar opnieuw samen te werken nde vogelbeurzen staat het mpioenschap van de kanaal- ie voor de deur. ,0nze vogelvereniging telt lomenteel zo'n tachtig leden drijft al jarenlang op een aste kern. Luciën Pijcke, ank Jacobs, Michel Corijn en ernhard de Smet zijn nog eeds onmisbaar voor onze reniging. Een aantal van hen rvult al een bestuursfunctie ids de oprichting." Het bestuur doet alle moge moeite de leden te active- n. „Er zijn verenigingen die voor u! Gratis info foi tentoonstelling beleggen muiier bij afd. S, PB 7061 wr de eigen leden. Als wij dit "en dan hebben we hooguit srtig vogels en die worden an vooral door bestuursleden door de Raad van Toezicht Het streven geen rtikelen uit andere bladen niel Corijn en Luciën Pijcke ionden beiden aan de wieg jan 'Het Jong', een clubblad bnspartner zoekt of gewoon vriendschap at het eerste jaar twee keer j ons zeker slagen. Tenslotte zijn er ruin|srscheen. rzoekers ingeschreven, die evenals medewerkster 4 brochure ligt voor u gereed.) a? ™°^st worden°m ha, mevr. Homburg, 076-211698 ft clubblad te kunnen vullen op zoom, mevr. Daeter, 01640-57339 let ontspannende, boeiende en s, mevr. Zuurveld, 01100-14123 ferzame lectuur. Daarin plwijk, mevr. v. Gils, 04160-34503 Raad van Toezicht van het Min. van WVC. nputersysteem voor aktieve partnerzoe- ten 85,-/185,-. Gratis info: PB. 8212, |m. Info-lijn 01807-10108, erkend R.v.T. laagde men vanaf het begin. Kwekers, die opzienbarende esultaten hadden geboekt wil- hun ervaringen graag via iet Jong doorgeven aan hun lubleden, terwijl ook veel eurmeesters bereid waren belevenissen neer te thrijven. Inmiddels is het ehtste Jong al geboren. die ander de kans u te ontmoeten (Ruim 3000 ingeschrevenen, bemiddeling; 75 consulentes in het land. Gratis brochure, consulente (ook 's avonds) voor inf. .-en kosteloos gesprek bij u thuis. i Mevr. Wierts01693-2748 Dom: Mevr. v. Dijk01640-44397 '.Donders013-684555 liorritsma01100-11458 4evr.de Jong01180-33517 lend door de Raad van Toezicht. gezegd, pm elkaar u daarbij te ervaring, mensen von- i het LCH. atie: 30. -CH Huwlijks- giddeling 3732 GN De jloor Raad van uw omgeving: &80. ig 31-10-87 aanv. 20.00 de Kroon te 46 jr. wed. 1.60 m. B-K- serieus, actief, open karakter, liefh. muziek zwemmen, naaldw., reisje z.k.m. betr. heer. Br. 0 5745 Rel. Bur. P.b. 57868 Rotterdam. es jaar geleden begon het be tuur met de organisatie van de ■en antiekbeurzen. Door eze combinatie hoopte men en breder publiek te benade- en en zodoende een druk be- ochte beurs te creëren. De tart was mager. Toen echter Ie vogelbeurs zich loskoppelde an de antiekbeurs begon de fare vogelliefhebber het padje aar Sluiskil te kennen en »ds twee jaar behoren de iluiskilse vogelbeurzen tot de «ukst bezochte in Zeeuwsch- "aanderen. 31 oktober nidse te Hulst, jur, inleg 5,- ikt. en zond. 1 Kastanje te Ie. Aanv. 50.- gratis. okt. en ma. 2 lomaert, Hulst, oegin 14.30 u. bij 30 schu- Een nieuw pluspunt in uw reclame: Het plaatsen van een KLEINTJE vormt een we zenlijke bijdrage tot realiseren van uw doei. TIENDUIZENDEN lezen u! Zaterdag 31 oktober Rest. Onder de L'nd«" 'e Zuiddorpe, aanv. 14.W gratis 25,-. - Zondag 1 november cj op 2 staande wippen- Sebastiaan, ZuiddoiF- aanv. 13.00 u. Op zondag 1 november in café 't Centrum J!' Jansteen. Aanv. 14.30 u 35.- gratis. Aan- en verkoop, bJJ"L deling van nieuwe- er bruikte goederen. Kringloopbeurs, vvu nastr. 82a, St. Jal Tel. 01140-10257 met de Vogelvrienden. Hans van der Linden: „Dit jaar is gekozen voor een andere formule. De kinderen zullen groepsgewijs werkstukjes gaan maken, die wij dan tijdens onze tentoonstelling showen. De scholen krijgen in ruil voor de samenwerking een waardebon aangeboden." In samenwerking met de Vo gelvereniging Terneuzen is vo rig jaar voor de eerste keer het kampioenschap van de Ka naalzone gehouden. Ook dit jaar wordt dit kampioenschap gehouden en dit keer is het de beurt aan de Suiskilse Vogel vrienden de tentoonstelling te organiseren. Dit alles 7 en 8 no vember in zaal Dallinga te Sluiskil. Hans van der Linden hier over: „Iedere vereniging heeft tot doel van zijn tentoonstelling iets belangrijks te maken. Sa men met de Vogelvereniging Terneuzen trachten we ons een belangrijke plaats te verwer ven in de reeks tentoonstellin gen. De naam zegt al dat het een open tentoonstelling is, waarvoor zeg maar iedere Zeeuwsch-Vlaming in kan schrijven. Iedere deelnemer ontvangt een herinneringsme daille." En dan over de toekomst: „Het twintigjarig bestaan zal op grootse wijze worden ge vierd. Verder zullen we in het voorjaar en interessante lezing houden, terwijl de vogelbeur zen die injecties krijgen die no dig zijn om deze beurzen een verzamelpunt van vogelvrien den te laten blijvea" FOTO WILLEM MIERAS Vrouwen bij hun nieuwe "huis'. J. Kraayeveld-Wouters staat in de deuropening. Van onze correspondent MIDDELBURG- Twee decennia na de eerste grote emancipatiegolf in Nederland is de strijd om verster king van de positie van de vrouw op een cruciaal punt aangekomen. Het emancipatiebeleid verdient dan ook alle aandacht. Woorden van oud-staatssecretaris emancipatiezaken en huidig Tweede Kamerlid J. Kraayeveld-Wouters. Gis termiddag opende zij in de Nieuwstraat in Middelburg de nieuwe gezamenlijke behuizing van de Zeeuwse Vrouwen raad, Vrouw en Werk Zeeland en de Stichting Vrouwenemancipatie Zeeland. Het kamerlid onthulde de naam van bet opgeknapte pand in de Zeeuwse hoofd stad, het Henrietta van der Mey-huis, en gaf daarmee de officiële start tot de in gebruikname. Tijdens haar toespraak, die vooraf aan de officiële opening werd gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek, ging ze ver der in op de keuzes waarvoor de emanci patiebeweging volgens haar nu staat. „Ondanks dat economische onafhan kelijkheid een halszaak is in het beleid moeten we ons niet alleen op het sociaal- economische terrein begeven. Ook het sociaal-culturele moet aan bod blijven komen", aldus mevrouw Kraayeveld. Daarnaast attendeerde ze op de stabili satie binnen de beweging „terwijl we pas halverwege de rit zijn". Gedeputeerde E. Maris-Koster, die voor een volle aula van de Zeeuwse Biblio theek eveneens een toespraak voor haar rekening nam, toonde zich verheugd dat de tijd dat traditionele vrouwenorgani saties en het nieuwe vrouwenwerk wan trouwend naar elkaar keken voorbij is. De Zeeuwse Vrouwenraad (die vandaag precies vijftien jaar bestaat) vertegen woordigt het traditionele werk, de an dere twee instellingen het nieuwe. „Ik hoop dat het initiatief 'samen onder één dak' bijdraagt aan het doel dat vrouwen de plaatsen innemen in de maatschappij die hen toebehoren". „De vogelbeurzen zijn een terzamelplaats geworden voor le vogelliefhebbers. Van Jeinde en verre komen ze zon dagsmorgens naar Sluiskil om ar te ontmoeten, de juiste -it te bemachtigen, de weekresultaten te bespreken 8a zo nog maar even door." iedere eerste zondag van de Jaand is er zo'n vogelbeurs. "aast de kwekers, die er hun ?fT°"?ge vogels te koop aan waden, is er tevens een opkoper anwezig. Een stand met aller lei vogelbenodigdheden ileteert de beurs. com- „°en e"kele jaren geleden veel bood vonden door een »anta] factoren, die een nega te invloed op het milieu len, besloot het bestuur an de Sluiskilse Vogelvrien- Pen een poging te wagen de «hooljeugd te Interesseren 'oor de vogelhobby en het ver ben van de vogels. Er werd ct gezocht met de direc- jeuren van de drie Sluiskilse «scholen en deze wilden sraag hun medewerking verle- Tijdens de tekenlessen werd aandacht aan de vogels Lt0nken\ De opdracht het «rste jaar luidde: Hoe zie jij tobteff rfsultaat was zo «S dat het be- to tekemn8en op te han- êntn^' f1!!. de eestkomende "toonstelling. Ook de leer- Van onze verslaggever MIDDELBURG - De Raad voor de Kinderbescherming en het Zeeuws Consultatie bureau voor Alcohol en Drugs hebben de handen ineen geslagen. Samen wil len ze de hulpverlening ver beteren aan kinderen die in problemen komen omdat hun ouders verslaafd zijn aan drugs, alcohol of medi cijnen. Omdat verwijzing en consulta ties over en weer nog veel te wensen overlaten is het boven dien de bedoeling om daar op korte termijn andere hulpver lenende instellingen bij te be trekken. Die afspraken zijn het resul taat van een diepgaande studie, waaraan medewerkers van de Raad en het ZCAD de afgelo pen 2,5 jaar werkten en die is nu is uitgemond in het lijvige rapport 'Ouders, kinderen, en het gebruik van middelen'. Beide instellingen vonden elk aar daarin toen bleek dat ze vaak op eikaars terrein komen, zonder het te wetea In maar liefst zestig procent van de kl achtzaken die de Raad behan delt speelt het gebruik van middelen een belangrijke rol, maar tot contacten met het ZCAD leidde dat nauwelijks. „De raad richt zich op kinde ren. Als gebruik van middelen door ouders de achtergrond van hun problemen blijkt te zijn, zijn die ouders echter slecht te motiveren om naar het ZCAD te gaan. Anderzijds kan het ZCAD moeilijk bij de raad aankloppen vanwege de vertrouwenspositie van de cliënten," legt mevrouw C. Meulendijk, directeur van de raad uit. ZCAD-voorzitter C. Brink man benadrukt die vertrouwe lijkheid. „Als je gegevens gaat doorspelen, krijg je al gauw het Big Brother-effect. Mensen krijgen het idee dat allerlei in stellingen alles afweten van hun problemen, en dat leidt tot wantrouwen." Daar komt nog bij dat de Raad voor de Kinderbescherming volgens de wet geen hulp mag verlenen, maar hard moet in grijpen als kinderen ergens in de knel komen. Dat beeld van de boeman die direct dwang maatregelen neemt onder dek king van de rechter, slijt maar moeizaam. Mevrouw Meulen dijk: „Dergelijke maatregelen nemen we maar in 25 procent van de gevallen. Het komt veel vaker voor dat we zelf hulp verlenen, of aankloppen bij an dere instellingen, maar het kan nog veel beter." Veel beter zou het zijn als er minder gevallen van kinderen in nood worden gemeld bij de raad en dat is dan ook de be doeling van de samenwerking met ZCAD en andere hulpver leners. De twee onderzoekers namen 221 door de raad behan delde zaken onder de loep en concludeerden dat in de helft van de gevallen sprake was van problematisch middelen gebruik. Een slechte maat schappelijke positie van de ouders is dikwijls de aanlei ding. Het rapport doet een aantal aanbevelingen om de hulpver lening beter op elkaar af te stemmen. De deskundigheid van de maatschappelijk wer kers van de raad moet beter. Er is permanent onderzoek nodig, evenals meer voorlichting over het werk van de raad. Hulp verleners moeten hun werk be ter gaan doen, desnoods ouders meer onder druk zetten, (dan is inschakeling van de raad hele maal niet nodig) en ze moeten in ieder geval aandacht beste den aan de kinderen als vol wassenen bij hen aankloppen met problemen. Ook is al een aantal concrete Van onze verslaggever MIDDELBURG - Zeeuwsch-Vlaanderen vormt voor hulpverleners 'een geval apart' als het gaat om ver slaving aan drugs, alcohol en medicijnen. Als bewijs daarvoor geldt niet alleen de merkwaardige bierwedstrijd van afgelopen weekend. Het blijkt ook na drukkelijk uit een studie die medewerkers van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) en de Raad voor de Kinderbescherming de afgelopen jaren in stelden naar 'ouders, kinderen en het gebruik van midde len'. In hun lijvige rapport vragen de onderzoekers speciaal aandacht voor de situatie in Zeeuwsch-Vlaanderen, waar 'de zaken dikwijls chaotischer zijn'. „Gebiedsdelen zijn achtergebleven in de ontwikkeling," schrijven ze ook, en de voorlichting over middelengebruik schiet tekort. De Kanaalzone springt eruit als gebied waar 'cliënten uit de Randstad hem specifieke problematiek' mee naar toe hebben genomen. Ze worden soms slecht opgenomen en ra ken geïsoleerd, zeker bij verslaving. Overigens is er in Zeeuwsch-Vlaanderen een 'grote tole rantie ten opzichte van middelengebruik'. Tenslotte speelt een rol dat psycofarmaca in België makkelijk verkrijgbaar zijn. plannen uitgewerkt om de si tuatie te verbeteren. Er komt binnenkort een regionale stu dieconferentie om de proble men aan de orde te stellen. Het vervolg daarop zou regionaal overleg over de jeugdhulpver lening moeten zijn. Verder hebben de raad en het ZCAD al afspraken gemaakt om de hulpverlening beter op elkaar af te stemmen en kennis en vaardigheid van hun mede werkers te vergroten. Volgend jaar start het ZCAD een voorlichtingscampagne over hulpverlening aan kinde ren van verslaafde ouders. Tenslotte moet het beeld van de raad als 'boeman' veranderen. De raad zelf wil de rijksover heid wijzen op de beperkingen van haar taakomschrijving, die soms de hulpverlening in de weg staat. Beide instellingen verwach ten veel van het samenwer kingsverband. „We hebben tot nu toe te veel gedweild met de kraan open vanwege het ge brek aan onderlinge contacten. En de raad is teveel het sluit stuk van de hulpverlening als anderen het niet kunnen kla ren," zegt mevrouw Meulen dijk. ZCAD-directeur J. van den Broek tilt er even zwaar aan: „Voor een praktische instelling als het ZCAD, is er erg veel tijd gestopt in deze studie. Anderen zouden dit soort onderzoek eigenlijk moeten doen, maar nu de jeugd steeds meer in beeld- komt als nieuw werkterrein van het bureau, hebben we toch besloten om mee te doen." HULST - Namens de geemnte Hulst werd bij de rijkspolitie aangifte gedaan van diefstal uit een opslagloods. Daaruit verdween in de nacht van donderdag op vrijdag een ho- gedruk-reiniger. Voor de ge meente een schadepost van ongeveer 5000 gulden. GOES - De zeventien-jarige bromfietsster F. van D. uit 's- Heerenhoek liep gistermid dag bij een verkeersongeval op de Antonie Fokkerstraat een armbreuk op. Op de krui sing kwam ze in botsing met een haar tegemoet komende bromfiets, bestuurd door haar plaatsgenoot P. de W. Beiden kwamen te vallen. Van D. werd per ambulance overgebracht naar het Oos- terschelde ziekenhuis te Goes. De jongeman kwam met de schrik vrij. Sluiskil BAZAR - Vrijdag en zater dag 7 en 8 november wordt in 'De Ark' een bazar gehouden voor de Nederlands her vormde kerk. Aan allerlei spelen, zoals een rad van avontuur, puut van Gies, trit sen, ringwerpen en ballen- gooien kan worden meege daan. In de avonduren zijn tevens gratis prijzen te win nen. Van onze correspondent TERNEUZEN - Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het stadhuis van Terneuzen, reikte gistermiddag loco burgemeester J. van Rooijen elf vrijwilligersme- dailles uit, waaronder vier voor 25 jaar vrijwilligers werk. Met het uitreiken van de vrij- willigersmedaille of jaarteken en de bijbehorende oorkonde spreekt de overheid zijn waar dering uit voor de inzet van de vrijwilligers. „In vrijheid ten dienst te staan aan het vaderland" ver meldt de medaille. Met andere woorden ten dienste staan aan de gemeenschap en de zorg voor elkaar dragen. „Vrijwillige verplichtingen aangaan en dat voor sommigen al 25 jaar dwingt respect af", aldus de loco-burgemeester. In zijn toespraak richtte hij zich ook tot de dames van de jubila- Van onze verslaggever AXEL - Met de oprichting van een nieuwe touwtrek- club afgelopen donderdag avond moet het Zeeuws- Vlaamse touwtrekken uit het slop worden gehaald. Dat is de opzet die de ver enigingen Cambrinus uit Axel en Lucassen uit Zuid dorpe voor ogen hebben. Zij gaan voortaan samen aan de competitie in het verband van de Nederlandse Touwtrek Bond (NTB) deelnemen. De ge meente Axel heeft de nieuwe vereniging, die de naam Cam brinus/Lucassen krijgt, al een terrein toegewezen: het oude fietscrossterrein achter de voetbalvelden van AZW. Ove rigens blijven de twee vereni gingen ook in Zeeuws-Vlaamse verband trekken, binnen de Zeeuws-Vlaamse Touwtrek Vereniging (ZVTV). Door een nieuwe impuls te geven aan de sport, hoopt Cambrinus/Lucas sen het leidental van de regio nale verenigingen weer om hoog te brengen. „De touwtreksport zit in deze streek in het slop", vertelt Pe ter Lucassen. „Dat komt door slechte afspraken. Er was maar een scheidsrechter, die boven dien nog onbevoegd was ook. Er waren grote verschillen in sterkte tussen de ploegen, waardoor er wrevel ontstond. Lucassen en Cambrinus gingen meedoen aan NTB toernooien, op gras zoals het officieel hoort. Hier trekken ze op zand, het zo genaamde kermistrekken. Dat is ongezond, slecht voor de rug. Maar omdat de andere vereni gingen vaak geen andere mo gelijkheid hebben en ze vonden dat het zo moest blijven, deden we nog gewoon mee. Maar het ging niet goed met de sport, er waren veel onderlinge twis ten". Twee leden van Cambrinus en Lucassen doorliepen een cursus trainer/coach. Ze leer den veel dingen, waardoor ook de andere verenigingen en thousiaster werden voor een andere aanpak. Op de open kampioenschap pen werd de ploeg tweede in de categorie zestallen met een ge wicht van 540 kilo en derde in de categorie achttallen met een gewicht van 640 kilo. Lucassen: „Dat bewijst dat de sport ook in Zeeuwsch-Vlaanderen met succes kan worden beoefend". En nu de twee verenigingen sa men gaan, is het mogelijk om in meerdere gewichtsklassen tegelijk uit te komen. rissen. „Zonder uw steun is de man nergens. De vrijwilligers zijn dan ook vaak van huis voor oefeningen en dienen al tijd paraat te staan". De vrijwilligers kwamen deze keer van de bedrijfszelf bescherming van de ACZC Sluiskil en PTT Post. Van de Cokesfabriek werden drie brandweerlieden en vier EHBO-ers gehuldigd, terwijl de dienst PTT twee EHBO-ers, een hulpverlener en een hoofd bedrijf sbescherming voor trouwe dienst de medaille ont vingen. Bij het uitreiken van de ver sierselen had de loco-burge meester voor ieder een per soonlijk woordje. Op zijn vraag aan één van de jubilarissen hoe iemand 25 jaar vrijwilligers werk kan verrichten kreeg hij als antwoord „Gewoon adem blijven halen", welk advies door de overige aanwezigen graag werd overgenomen. Medailles bedrijfszelfbe scherming ACZC Sluiskil: 25 jaar: R. Claes en J. Vinke, Sluiskil; 15 jaar: J. Andriessen, K. Burggraaf, Sluiskil en R. de Bruyne, Hulst; 10 jaar: W. Kla- sen, Westdorpe en J. Notschae- le, Sluiskil. Vrijwillerges medailles Be drijfszelfbescherming PTT Terneuzen: Voor 25 jaar: P. Sol en J. Bakker, Terneuzen; 20 jaar: J. Witte, G. Potappel en A. van Houdt Terneuzen; 15 jaar: P. Picavet, Terneuzen en L. in den Bosch, Axel. Van onze verslaggever VLISSINGEN - Het streek- vervoerbedrijf Zuidwest- Nederland (ZWN) opent op 6 november een nieuwe busdienst, de zogenaamde kustlijn, tussen Spijkenisse en Vlissingen. Dat gebeurt een dag nadat prinses Juliana de weg over de stormvloedkering in de mon ding van de Oosterschelde offi cieel in gebruik heeft gesteld. De route is ruim honderd ki lometer lang en zal volgens de ZWN file-ongevoelig zijn in verband met vrije busbanen en beïnvloeding van verkeerslich ten. In feite vormt de nieuwe lijn 104 een verlenging van de bestaande busdienst tussen Spijkenisse en Ouddorp op Goeree-Overflakkee. Een en kele reis zal ongeveer 3,5 uur gaan duren. De vaste uurlijndienst zal via het metrostation Spijke nisse over de Brouwersdam door de kop van Schouwen- Duiveland rijden. Ook is er een halte gepland bij het ir. Top- shuis met de grote Delta-expo op het werkeiland Neeltje Jans. Via de weg over de pijlerdam gaat het dan naar Veere, Mid delburg en Vlissingen. De nieuwe buslijn wordt nu al de milj ardenlij n genoemd in verband met het bedrag (twaalf miljard gulden) dat de waterstaatkundige werken hebben gekost waarlangs de bus komt te rijden. ZWN heeft speciaal voor de kustlijn negen nieuwe bussen aangeschaft. Omdat het om een geheel nieuwe voorziening gaat mogen passagiers op zaterdag 7 en zondag 8 november gratis van de nieuwe lijn gebruik ma ken. De ZWN verwacht volgens directeur G. Koelemij een groot aanbod van passagiers op deze kustlijn.

de Stem | 1987 | | pagina 23