Frank Gommers tevreden IK GA ME NU RICHTEN OP GROTE TIJDRITTEN' 6Nu al herrie in de tent' W interprogramma manege Magrette dewerkers Van Swieten gastspreker scheidsrechtersvereniging ZILVEREN SCHOEN BSO/Buro voor Systeemontwikkeling* SPORT 3 ZATERDAG 31 OKTOBER 1987 'RUDEN BIJ TRIMMERS BLEEK GOEDE LEERSCHOOL' .EIDINGEN DRG TILBURG Zaterdag 7 november 1987 Zaterdag 14 november 1987 Zaterdag 14 november 1987 KLEIN ZUNDERT - Jelle Nijdam zal als wiel renner moeten veranderen. Score Veranderen Gemakzucht Duurtraining Opening kantine W Hontenisse en receptie jubilaris STOELENDANS IN DISTRICTSBESTUUR KNWU ZEELAND KNVB Zeeland: meevaller 11 mille BSO/TILBURG GROEIT EN ZOEKT VOOR BRABANT EN ZEELAND CONSULTANTS EN INFORMATIE-ANAUSTEN Wanneer u beschikt over ervaring in admini stratieve en/of logistieke automatisering, belt u dan voor meer informatie met de heer E van de Put, technisch manager, telefoon 013-633255 of 04163-75890 (privé). Uw schriftelijke reactie kunt u ook aan hem richten. BSO/Tilburg, Dr. Hub van Doorneweg87, Postbus 426,5000 AK Tilburg. tie biedt de kans zelfstandig onder- te voeren, in nauw contact met arkers uit de gehele organisatie. |eve beheersing van de Engelse taal 3reiste. belangstelling heeft voor deze 3rationeel gerichte funktie, ont- heer F. Bonants graag uw schrif- Dllicitatie. U kunt vooraf aan de Jhristiaanse, Manager Proces- A.C.P., aanvullende informatie Hij is bereikbaar onder telefoon- '013-642211. I.F.F. (Nederland) B.V., Zevenheuvelenweg 69, 5048 AN Tilburg. n onze sportmedewerker PPINE - Na twee r gereden te hebben bij amateurs, blikt Frank immers uit Philippine te- ien terug op zijn carriè- Een wielerloopbaan van laatbloeier, die zoals hij lt: „Een goede leerschool ij de trimmers heeft ge- ad.» ihet net afgesloten wielersei- jen was Frank Gommers ^eds een van de regionale (Miers die zich inschreef voor ai criterium, wielerwedstrij- en die hij, met name dit sei- oen, met de regelmaat van de lok besloot met een plaa£ in e rijen van prijswinmëars. liet direct de hoofdprijs, maar ich vaak een van de volgende ien prijzen. Plaatsen die hij en jaar eerder moest missen, adat hij iri de voorgaande ja- en meer eerste dan tweede iaatsen had behaald. Over- einningen, geboekt in trim- bij de Belgische bond (WAOD) en bij de Zeeuws- Vlaamse Trimfederatie. Frank Gommers: „Bij die bonden ben ik als jonge renner gestart. En ik moet zeggen dat ik het er prima naar mijn zin heb gehad. Temeer, omdat ik van ex-amateurs en ex-profs veel heb opgestoken." Dit bijle ren ging Gommers uitstekend af. Zo goed zelfs, dat hij van meerijder de te kloppen man werd. Een situatie die Frank Gommers niet beviel. „Het steeds op je wiel rijden is in het begin nog wel leuk. Dat veran dert al gauw, tenminste bij mij wel. Daarom besloot ik de overstap naar de amateurs te maken. Een overgang die nog een jaar later gebeurde dan ik me had voorgenomen. Dit als gevolg van een WAOD-uitzen- ding naar de Raport-toer in Zuid-Afrika. Dat meepakken en wegwezen wilde ik niet. Daarom heb ik er nog maar een jaartje aangeplakt," aldus Gommers, die in die periode eveneens het Stern-klassement voor trimmers won en één keer tweede werd in deze competi tie. Zoals gemeld stapte Frank Gommers in 1985 over naar de KNWU en meldde zich aan als lid van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Een vereniging die hem, zoals hij zegt: „Prima heeft opgevangen en hem regelmatig uitzond naar klassiekers." Uitzendin gen die hem goed afgingen. Al kreeg hij regelmatig te kampen met domme pech. Want afha ken in bijvoorbeeld de Wim Hendriks-trofee in Koewacht door een leeg lopende band, is sneu. Gommers zou daarom het liefst een soort 'vergoeding' willen voor dergelijke pech. „Bij de profs kennen ze in de criteria een ronde respijt na pech. Een renner mag hier dus een ronde missen en vervolgens bij het peloton aansluiten. Bij de amateurs is dat er niet bij. Pech in de eerste kilometer houdt dan vrijwel automatisch in dat je kansloos bent gewor den zonder de koers 'geproefd' te hebben. Tref je dat enkele keren achtereen, mij is dat overkomen, dan raak je achter omdat er van trainen tijdens de criteria weinig terecht komt. Naar mijn smaak zou een ronde vergoeding, bij een lekke band bijvoorbeeld, ook bij de amateurs ingevoerd moeten worden. Een 'cadeau' dat geldt tot omstreeks de laatste 20 kilo meter. Bij pech heb je dan ten slotte nog altijd 60 tot 80 kilo meter gereden. En dat is veel beter dan al na enkele kiloeme ters balend rond het parkoers te wandelen," aldus de Philip- pinenaar. Dat Gommers tevreden te rugblikt op het afgelopen sei zoen, vorig jaar ging het min der wegens het in het huwe lijksbootje stappen met de Eeklose Christel Verselder en het verbouwen van een huis, heeft niet alleen te maken met het winnen van prijzen. Uiter mate blij is Gommers eveneens met de trip die hij maakte naar het Poolse Torun. Samen met zijn maats Peter van 't West einde, Eric Vereecken en Niek de Taeye verdedigde hij daar de Zeeuws-Vlaamse eer bij de amateurs. Gommers: „Die trip is een hoogtepunt in mijn wie lerloopbaan geweest. Temeer, omdat ik daar redelijk gepres teerd heb en we de tweede plaats van Peter van 't West einde prima verdedigd hebben. Daarnaast was het een gewel dige ervaring." Wat de toekomst betreft houdt Frank Gommers zich momenteel bezig met wat fiet sen, zwemmen en lopen. Bewe gingen om de conditie redelijk op peil te houden, om zoals hij stelt: „Volgend vooijaar goed uit de bus te kunnen komen in klassiekers." Want het zijn die wedstrijden waarin de dan 27- jarige Philippinenaar zich nog een jaar wil bewijzen. Daarna worden de criteria zijn ont moetingen met het wielerpelo- ton. enige kennis van elektronika leeftijd niet jonger dan 23 jaar Belangstellenden kunnen hun schriftelijke sollicitatie richten aan de afdeling Personeelszaken, t.a.v. de heer G. van Stokkum. VBF Buizen BV Postbus 39 4900 BB OOSTERHOUT Telefoon 01620-82000 oor de DAGopleidingen van 10.00 tot 13.00 uur Pyreneeënweg 6 5022 DN Tilburg Tel. 013-359055 van 10.00 tot 13.00 uur Pyreneeënweg 6 5022 DN Tilburg Tel. 013-359055 van 10.00 tot 13.00 uur Lage Witsiebaan 4 5042 DA Tilburg Tel. 013-675947 genoemde adressen. CCD, MK, SA en INTAS, is te verkrij- Oost 240, 5018 HC Tilburg, tel. 013- t********* egendienst jewend is moeiteloos te steken, n de diverse rijf plaats voor F. Claessen, sterhout Omschakeling voor Nijdam Door Rob van Deursen Drukte namelijk de kwalificatie proloog-specialist op zijn geblokte schouders; sinds de organisatie van de Ronde van Frankrijk bekend maakte dat de uitgave van rolgend jaar zonder 'voorgerecht' wordt afgewerkt, zoekt de 24-jarige prof uit Klein Zundert in de toekomst andere wegen op. In een tijdspanne van drie- en-een-half jaar van profsta- zegevierde Nijdam twaalf maal in een openingsritje van een etappe-koers. Afgelopen seizoen brak hij op die speciali teit definitief door via over winningen in de prologen van de Tour de l'Oise, de Vier daagse van Duinkerken, de Rondes van Nederland, Zwe den en Denemarken plus de grote klapper in West-Berlijn, de opening van de Tour de France, Het betekende een score van zes uit acht pogingen voor de Westbrabander. Juist op de winst van de Tour-proloog zette Nijdam vanaf het begin van zijn profcarrière zijn zin nen Het nieuws dat de Fransen noodgedwongen door de inkor- js-operatie van de profsec tie (FICP) van de internatio nale wielerbond (UCI) de ouverture schrapten, werd vooral in huize Nijdam niet be paald met enthousiasme ont vangen. „Het veroorzaakte geen schok, maar een grote teleurstelling was het wel. De proloog van de Tour is voor mij altijd heel be langrijk geweest, omdat ik daar mijn gehele seizoen op in stelde. Als ik dat ritje win, zo als dit jaar in .Berlijn dus, kan ik tevreden zijn. Zit ik op m'n gemak. Het zal de komende ja ren anders moeten Ik ga me richten op de grote tijdritten en meer dan ooit op de klassie kers. Er zit niets anders op dan dat ik als wielrenner moet ver anderen. Kijk, natuurlijk zal ik blijven proberen om prologen te winnen, maar die van de Ronde van Italië bijvoorbeeld regt nooit zo veel als die van de Tour. Zo zit dat nu eenmaal in elkaar. Daarom zal ik de ko mende maanden bij mezelf te rade moeten gaan". Jelle Nijdam geeft de Tour de France '88 het predikaat 'koers zonder kop' mee. „Ste phen Roche zal nu gelijk in de eerste etappe in de gele trui vertrekken en als de organisa tie pech heeft, rijdt de Ier dan drie weken lang in de leiders trui. Ik denk niet dat dat de be doeling is, maar het kan gebeu ren. Voor mijen dan spreek ik niet alleen uit eigen belang, al is dat er natuurlijk wel, hoort een proloog bij de Ronde van Frankrijk. Zoals ook de aan komst op de Champs Elysées". Voor zichzelf rekende Jelle Nijdam uit dat de Tour volgend seizoen 120 kilometer tijdrit kent. „Daar zal het dan in moe ten gebeuren", stelt hij ferm. Via een uitgekiend, aangepast trainingsschema wil hij zich op dat nieuwe, grote doel gaan voorbereiden. Tot nu toe blok keerde Nijdam vaak als een race tegen de klok langer dan zeven, acht kilometer bedroeg. „Misschien wel gemakzucht, omdat ik vaak de proloog al had gewonnen", zo leverde een kritische beschouwing van zijn eigen prestaties Nijdam als mogelijke uitkomst op. „Eerlijk gezegd weet ik nog steeds niet waar precies de oorzaak ligt van dat horten en stoten bij mij tijdens een langere tijdrit. In mijn amateurperiode klopte ik in die discipline Breukink en Stevenhagen altijd, terwijl die twee nu steeds voor me in de uitslag zitten. Dus ergens moet ik het kunnen. Misschien ben ik tot nu toe altijd wel te snel tevreden geweest. Was na een proloog-zege de druk gelijk van de ketel. Dat zal dus ook moeten veranderen". Jelle Nijdam: „In mijn amateurperiode klopte ik Breukink en Stevenhagen altijd in lan gere tijdritten. Dus ik moet het kunnen". foto de stem/ben steffen Vlak voor de grote Vlaamse klassiekers van afgelopen sei zoen verkeerde Jelle Nijdam in de vorm van zijn leven. Een zege in 'Dwars door België' en een tweede plek (achter Eddy Planckaert) in de 'E3-prijs' vormden daarvan het bewijs. Een griepje gooide echter roet in het wielereten van de West brabander. „Ik had graag kop man in die klassiekers willen zijn, maar die griep-aanval verhinderde dat. Verrekte jam mer, want ik reed erg goed. Ik dicht mezelf kwaliteiten toe om in klassiekers in ieder geval een paar keer stevig van voren te kunnen rijden. Dat, en de langere tijdritten, wordt het doel waar ik naar ga streven". Voor Jelle Nijdam betekent dat in ieder geval meer duurtrai ning in de aanloop naar het wieleijaar '88. De grenzen steeds maar weer verleggen. De winst in West-Berlijn zette hem namelijk als wiel renner op een hoger plan. Er kwamen de afgelopen weken enkele aanbiedingen binnen van andere ploegen. Nijdam wees ze echter af; hij voelt zich op z'n gemak bij de Supercon- fex-formatie van Jan Raas. „Al streelde het me wel, die belang stelling. Het betekent dat je in je vak van prof iets voorstelt. En dat dank ik toch grotendeels aan de zege in de Tour-proloog en het dragen van de gele trui. Daarom is het zo jammer dat dat rifje geschrapt werd. Ik moet nu een andere richtpun ten in een seizoen zoeken. Er zit voor mij niets anders op Van onze sportmedewerker KLOOSTERZANDE - De voetbalvereniging Honte nisse rekent zaterdag op een volle bak tijdens de officiële opening van de nieuwe kan tine en de Teceptie vanwege het 60-jarig bestaan van de club. Burgemeester Kessen zal de openingshandeling verrichten om klokslag 15.00 uur. „We zijn blij met deze nieuwe kantine. Een beter jubileumge schenk is ondenkbaar. Het heeft me verbaasd dat er zoveel vrijwilligers de handen in elk aar hebben geslagen. Het was een grote stimulans voor ons," aldus voorzitter Wies van Kerckhoven. Zaterdag zal het jubileum wat op de achtergrond gedrukt worden, maar eerder dit sei zoen zorgde de feestcommissie, bestaande uit Jo d'Hooghe, Wies van Kerckhoven, Lucien Jonkheym, Cor Schelfout, An dre Goeree, Jacco Neve en Paul de Kort, voor een aantrekkelijk j ubileumprogramma. Zaterdag wordt het bestuur van Hontenisse een cadeau aangeboden dat door de leden bijeen is gebracht. „Kijk," zegt Van Kerckhoven, „dat is nu toch een bewijs dat we een een heid vormen. Trouwens, tij dens de bouw van onze kantine hadden we altijd vrijwilligers. Zelfs mensen die helemaal geen lid zijn van onze club," voegt hij er aan toe. Op 24 april van dit jaar werd de eerste steen gelegd door het duo Fons Wesepoel en Bert Kint „Die mannen hebben elk vrij uurtje in het bouwen van de kantine gestoken. Een pluim op de hoed," vertelt Van Kerckhoven. Belangstellenden kunnen za terdag de nieuwe kantine be zichtigen. Dan is er ook gele genheid om het bestuur van de voetbalvereniging Hontenisse te feliciteren vanwege het 60- jarig bestaan. Van onze sportmedewerker KOEWACHT/ VLISSIN- GEN - Wordt Pierre Eysac- kers uit Terneuzen inder daad de man die Walter van Acker gaat opvolgen als voorzitter van het district Zeeland van de KNWU? Dat is de vraag die maan dag 9 november in hotel De Korenbeurs in Kruiningen beantwoord moet worden. Gijs Veerman en Art aan de Schipper hebben Pierre Eysac- ters als kandidaat gesteld. Maar daarmee is de kous niet Bert van Gils, momenteel secretaris van het district Zee land, wordt door de wielerver eniging Zeeland als kandidaat voorgedragen Hij schijnt ech ter weinig kans te maken al zal •tet tijdens de vergadering moeten blijken. Van Gils is verbolgen „On- rf.^FDPelijlc. Ik heb m'n werk altijd goed gedaan. Tenminste at wordt beweerd. Maar in de ploeg van Veerman en De ^hipper zitten minstens twee man die me er per se niet bij vollen hebben. Als ik in het be stuur kom, willen die niet ver ver gaan Als je met dat uit gangspunt start, begin je- al verkeerd. Maar ze moeten niet Venken dat ik mijn kandida- tuur terugtrek. Er is deze week al druk op me uitgeoefend om dat wel te doen Daar pas ik voor. Tijdens de stemming zie ik hoe de vlag erbij hangt. Dan zie ik de mensen die altijd mooie woorden gebruikten Of die inderdaad veel waarde hebben blijkt dan wel", legt Van Gils uit, die overigens niet zit te springen om voorzitter van het district te worden „Nee, die functie heb ik niet op het oog. Gewoon een bestuurs functie". Walter van Acker neemt op 9 november afscheid als voorzit ter van het district Zeeland. „Ik heb dit werk lang genoeg ge daan. Ik zet overigens wel de nodige vraagtekens bij de for matie van het bestuur. Het is veel te kort dag geweest en uit eindelijk heeft alleen Gijs Veerman z'n voelhorens uitge stoken Arjaan de Schipper heeft er naar mijn idee te wei nig aan gedaan. Ik vind ook dat hij zich te weinig op de koersen heeft laten zien Had zeker op de sluitingskoers in Hulst moe ten zijn. Daar was het een ware puinhoop. En ik vind dat je op je hoogtepunt afscheid moet nemen Blijkbaar heeft Arjaan daar een andere mening over", stelt Van Acker. Arjaan de Schipper -op nieuw in de running voor het districts-commissielidschap (dsl)- kan op deze 'aanval' niet reageren. De Schipper kwam deze week in het Dijkzigtzie- kenhuis terecht. Hij viel thuis zo ongelukkig dat hij moest worden opgenomen. Een nieuwe tegenvaller voor het district Zeeland. Maandag buigt de nieuwe ploeg zich over de ontstane situatie en over de samenstelling van het bestuur. Dinsdag is de 'oude ploeg' van het district Zeeland in hotel Van Leuven bijeen om de laat ste zaakjes af te handelen. Bert van Gils is vooral boos, omdat hij niet in het bestuur zitting mag nemen vanwege zijn betrokkenheid met de wie- Ierverenging Zeeland. Hem wordt verweten te intiem be trokken te zijn bij WV Zeeland. „Maar dat is flauwekul. Ik dien als districtsbestuurder het be lang van het wielrennen in het algemeen. Maar vanaf dat ik de overstap maakte naar Zeeland kon ik geen goed meer doen in de ogen van De Schipper. Als mens waardeer ik Aijaan, maar als het over wielrennen gaat zitten we duidelijk op een verschillende golflengte", vindt Van Gils. De nieuwe ploeg van het dis trict Zeeland herbergt naast Terneuzenaar Pierre Eysac- kers nog een aantal Zeeuws- Vlamingen. Fons van Dorse- laar uit Hulst, Lou Meijer uit Terneuzen en Henk Remijnsen uit Hoek. Het gezelschap wordt gecompleteerd door Arjaan de Schipper, Wim Luitwieler en Ko Tolhoek uit Yerseke. Vooral over het voordragen van Tol hoek heeft Van Gils bedenkin gen. „Ko zit ook bij de wieler vereniging Zeeland. Maar het bestuur van mijn club heeft al leen mij voorgedragen. De commissie van Veerman en De Schipper heeft nooit over Tol hoek gsproken. Trouwens vo rige week donderdag was die naam niet eens bekend. Nu in eens wel. Kijk, als enkele men sen erop tegen zijn dat ik straks een bestuursfunctie ga uitoefenen vanwege mijn be trokkenheid met Zeeland, dan klopt het aanwerven van Tol hoek ook niet. Let wel, ik kan beslist goed opschieten met Ko. Het gaat me alleen maar om de manier waarop iets tot stand komt. Ik plaats vraagtekens bij het feit dat mensen al vooraf vooroordelen hebben. Begin er dan nooit aan. Mijn ervaring kan goed van pas komen. Straks moeten mensen als Van Dorselaar en Meijer naar het uniebureau in Woerden om over herstructurering te pra ten. Nou, ik denk dat die men sen dan met hun oren zitten te klapperen. Volkomen begrijpe- Van onze sportmedewerker AXEL - Ignace van Swieten, nationaal toparbiter, is donderdag 5 november te gast bij de scheidsrech tersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze bekende persoonlijkheid, afgelopen zomer nog arbi ter tijdens het Zeeuwsch-Vlaanderen'87-proftoernooi, treedt op als gastspreker. Naast de leden van de scheidsrechtersclub zijn trainers en voetballers welkom. De bijeenkomst vindt plaats in het clublokaal van de arbiters, mossel- en palingshuis Lensen aan de Tuinstraat te Axel. Begonnen met het 'bijpraten' wordt om 19.30 uur. STEM-KLASSEMENT 1. B. v. Craenenbroeck (Clinge) met 6 doelpunten. 2/3. P. Seghers (HW|, W. Corijn (Philippine) met S doelpunten. 4 t/m 11. F. Verstraeten (Axel), M. Azzagari (Goes), R. Krijger (Goes), G. Lokhorst (Hoek), C. Blommaert (HW), H. Rietjens (Koewacht), R. Bek (Patrijzen), P. v.d. Hooft (Sluiskil) met 4 doel punten. 12 t/m 26. M. Verhelst (Axel), T. Hanny (AZW), M. Bouwan (AZW), A. Thoen (AZW), J. Li- vramento (Breskens), M. Qua- taert (Hoek), C. Bal (Patrijzen), M. de Kunder (Sluiskil), P. v.d. Dorsaelaer (STEEN), E. Nagel- kerke (STEEN), P. Valk (SSV '65), S. v.d. Ameele (Terneuzen), M. v.d. Bossche (Tern. Boys), J. v. Leeuwe (IJzendijke), J. de Zwarte (Zaamslag) met 3 doel punten. 27 t/m 57. A. de Visser (Axel), P. Wolfert (AZW, H. Ottens (Bres kens), H. Ritico (Breskens), D. v. Puyvelde (Clinge), P. Delforge (Clinge), M. Triest (Clinge), J. de Block (Hoek), A. Nieuwenhuize (Hoek), R. Capelle (Hoofdplaat), N. de Visser (HW, E. Heyn- drickx (HW), J. Leendertse (HW, D. Kleyn (Kapelle), A. Schillemans (Kloetinge), G. Wol- te rs (Kloe tinge), D. Rietjens (Koewacht), F. v.d. Vloed (Koe wacht), E. de Block (Koewacht), A. Uitterhoeve (Lew. Boys), J. de Jager (Lewed. Boys), P. Huiskens (Lewed. Boys), A. de Jonge (Pa trijzen), H. Rentmeester (Patrij zen), R. Koole (Patrijzen), T. Goossens (Philippine), K. Simons (Tern. Boys), J. Lambert (Vogel waarde), A. Wouters (Vogel waarde), F. Neve (IJzendijke), J. Haak (Zaamslag) met 2 doelpun ten. Clubscore: 1. HW met 17 doelpunten. 2. Patrijzen met 16 doelpunten. 3. t/m 6. STEEN, AZW, Clinge, Goes met 13 doelpunten. Van onze sportmedewerker MIDDELBURG - Had de KNVB afdeling Zeeland ge rekend op een tegenvaller van elfduizend gulden, het tegendeel is het afgelopen voetbaljaar waar geworden. De boeken konden met het zelfde bedrag aan winst worden afgesloten. Een meevallertje voor de voet balbond, voornamelijk ont staan door het incasseren van boetes waarvan de op brengst 75 mille was. Dit overschot vloeit overigens niet terug naar de vereni gingen, maar wordt gestort in het fonds meerjarenfinancie- ring. Dit polje werd enkele ja ren geleden in het leven geroe pen door de toenmalige pen ningmeester Johan Quaars. Dat de KNVB afdeling Zeeland de deelnemers aan de jaarver gadering in Kapelle, op dinsdag 10 november, confronteert met een overschot, is niet nieuw. De laatste zeven jaar is dat de gewoonte. Met name de ja ren 1980-1981 (ruim 14 mille), 1981-1982 (ruim 29 mille) en 1982-1983 (bijna 24 mille) waren 'gouden' jaren voor de Zeeuwse voetbalbond. Het voorbije voetbaljaar kan zich daarbij scharen. Dat het einde van de meevallertjes nog niet in zicht is, is iets dat als zeker wordt aangenomen. Met name de in voering van het nieuwe sys teem van boekingen werkt daar goed aan mee. Naast het ter tafel komen van voornoemde meevaller, mogen de clubafgevaardigden zich uitspreken over het aan blijven van voorzitter Cees Blomaard, Wim Broekhoven en Sam de Koeyer. Deze bestuur ders zijn namelijk aftredend, maar herkiesbaar. Van onze paardesportmedewerker MAGRETTE - Manege Magrette in Axel heeft weer een goed gevuld winterprogramma. Dressuurwedstrijden voor de Graeve Jan-trofee worden afgewerkt op de vol gende zaterdagen: 31 oktober, 7 november en 30 januari. lijk, want ze komen er net in rollen. Vandaar dat het jam mer zou zijn dat mensen met ervaring buiten de deur wor den gehouden", vindt Van Gils. Volgens Van Acker krijgt de nieuwe lichting bestuurders niet veel meer te maken met districtsploegen. Van Acker: „Tijdens een onlangs gehouden vergadering was meer dan de helft tegen het voortzetten van deze structuur binnen de KNWU. Ik zie de districtsploe gen voor amateurs volgend sei zoen niet meer zo zitten. Een aflopende zaak". Walter van Acker gelooft in een 'heet' avondje in Kruinin gen (aavang 20 uur) tijdens de districtsbijeenkomst in de Ko renbeurs. „De leden maken uit wat er gebeurt. Maar er is nu al herrie in de tent voordat er nog maar één handeling is gedaan. Dat kan nooit een goed begin zijn. De keuze van Gijs Veer man en Arjaan de Schipper viel op Eysackers. Voor mij geen verrassing. Hij stond in het verleden al op de nomina tie. Hij kan best de juiste fi guur zijn voor deze functie. Maar het nieuwe bestuur zal het niet makkelijk krijgen. Dat staat nu al vast", zegt Van Ac ker. Wedstrijden voor de spring- competitie 'Indoor-Vlaanderen' staan op het programma voor 28 november, 19 december, 16 januari en 13 februari. Deze wedstrijden zijn open gesteld voor leden van de NBVR, NPC, NKB en Belgische landelijke ruiters. De basisor ganisatie van de organiserende rijvereniging Graeve Jan is de Koninklijke Federatie van Landelijke Rij verenigingen. Kampioen van zowel de dres suur- als de springcompetitie is de ruiter of amazone, die op twee wedstrijddagen de beste prestaties heeft geleverd. De winnaars incasseren aantrek kelijke prijzen. Zaterdag 31 oktober wordt er in manege Magrette door de landelijke rijvereniging en po nyclub Graeve Jan een provin ciaal concours voor dressuur ruiters en amazones - zowel paarden als pony's - gehouden. Het betreft de eerste wedstrijd voor de Graeve Jan-trofee. Vanaf negen uur 's morgens komen er over de gehele dag verdeeld ruim tachtig combi naties in de ring, gelijk ver deeld over combinaties paar den en pony's. In de Z-klasse paarden, die om zeven uur 's avonds van start gaat, komt er slechts één Zeeuws-Vlaming in actie, te weten Peter Kosters met Va- rant van het organiserende Graeve Jan. Hij rijdt welis waar een thuiswedstrijd, maar hij krijgt het toch niet gemak kelijk tegen bijvoorbeeld Jan Meyers met Mr. Abgar van Oranjezon en Nicole Slabbe- koorn met Siri van De Paarde bloem. Eveneens slechts drie deelnemers in de M2-klasse paarden, te weten Jeanet Murre met Radetha van De Oranjeruiters, Deborah van Lier met Simson van Graeve Jan en Mare Broodman met Thelma van De Zwinruiters. De prijsuitreiking zaterdag in manege Magrette is gepland om 19.30 uur. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1987 | | pagina 13