Scholieren halen instrumenten op Half miljoen voor opknappen centrum Oostburg GEMEENTERAAD NEEMT CDA-VOORSTEL UNANIEM OVER Winkelplan Breskens is in het geding Sasse Schepentrekker Wijft voorlopig staan 'Gebrek aan jeugd, dat is onze grootste zorg' Bouwplannen moeten Sluis meer inwoners bezorgen POLITIERAPPORT Geld voor restaratie St. Baafs Aardenburg Verbouwing Antonius ENDDIENSTEN IflRTEM VAN ZEELAND 4 VRIJDAG 30 OKTOBER 1987 J0STBURG - De gemeenteraad van Oostburg ieeft zich donderdagavond unaniem uitgespro ten inspreken op antwoordappJjen voor een versnelde aanleg van een rondweg ond de kern Oostburg. Een motie, ingediend Joor de CDA'er H. Lippens werd met algemene ar gewond bij botsing BODEM SPUIPLEIN VERVUILD ZEEUWSE AFDELING POSTDUIVEN VLIEGT VEERTIG JAAR De jeugd Eigen auto Trots Vijftig gulden Wisselvallig Hinder Brand Tabak gestolen ACTIE VOOR NICARAGUA DEES: KERKVOOGDIJ WERKT TRAAG T entoonstelling Tropika in Sluis in de Sport /isten die in >r het wa- ts) en ^itste- Wes- >uzen. gt: 1. 2. A. Berge ,5. W. am. is De zater- ringo- nvang legen- ursis- [t Pro- erk in ;in no- encur- sussen, Spaans en Engels vi beginners en gevorderd: Werklozen die zin hebl hun talenkennis uit te den kunnen zich melden de Centrale Stichting. SOOSAVOND COC - Vai daag, 30 oktober, wordt soosavond gehouden voor den van de COC afdeli Zeeuwsch-Vlaanderen, bijeenkomst vindt plaats het gebouw van de Centr; Stichting. Aanvang 21.00 BRIDGE - Bridged: Emergo speelde de wedstrijd vaor de wintereoi petitie. Uitslag A-groep: mevrouw Biesbroeck-de h( Risseeuw, 2. heren Sandrii Visser, 3. echtpaar Hamel: B-groep: 1. mevrouw Bru; de heer Bregonje, 2. da Sandrini-Van de Dries, echtpaar Van Wijnsberg] C-groep: 1. heren Biesbroeel Van Leeuwen, 2. mevroi Vogels-de heer Van Leeu' 3. mevrouw Van Leeuwe-i heer Vogels. T20 brej. ai onze verslaggever OSTBURG - De recon- uctie van het centrum Oostburg kan in 1988 lingepast worden. De ge- enteraad kon gisteren listemmen met een voorstel i B en W om 500.000 guL bn te reserveren voor de kste fase van het plan. De facties van PvdA en de jtT stemden tegen. De sociaal-democraten lieten bij monde van J. Wielakker weten meer te voelen voor een aanpak van het Oostburgse centrum in meerdere fasen. „We zijn niet tegen het plan, maar kiezen voor een lager tempo en willen er dan slechts een kwart miljoen voor reser veren. een bedrag waar toch het één en ander mee gedaan kan worden", benadrukte Wie lakker. Wethouder A. de Feijter (Openbare Werken) vond dat een schamel bedrag. „Met een kwart miljoen kun je amper een steen leggen", zei hij. Ook I. de rïullu (D&T) vond 250.000 gulden ruim voldoende. Op verzoek van de PvdA werd de vergadering vervolgens ge schorst. Terug in de raadszaal stelde Wielakker de raad voor om in 1988 250.000 gulden voor het project uit te trekken. Voor 1989 een miljoen te reserveren en voor het jaar daarop nog- maal een kwart miljoen. Wie lakker bracht het voorstel ter stemming. DNT en PvdA stem den voor de overige negen le den van de raad waren tegen waarmee het PvdA voorstel verworpen werd. De PvdA-fractie haalde ook bij een aantal andere stemmin gen bakzeil. De gereserveerde 250.000 gulden die op het recon- strauctieplan bespaard konden worden, wilden de sociaal-de mocraten bestemmen voor, zo als waarnemend burgemeester J. Thomaes het uitdrukte: leuke dingen voor de mensen. Zo hield Wielakker een plei dooi voor de aanleg van fiets en wandelpaden in verschil lende gemeentekernen. Twee concrete voorstellen werden door de raad verworpen met 11 stemmen tegen. - Van dokter kstr. 2, u. tot bp, Bas- &55-1777. p.30 en IJzen- l maand, eursstr. lans teen and. 8 u. vstr. 122, okter A. |7, Bres- Ireekuur lur. chement |J. Beek, and. 8 u. ferrilaan |05-1280. [Jvrijd. 19 Thijssen, tel. u. tot lizer, Fr. tel. zat. en |u. eburg 1 [>nd. 22 u. JbI. 01131- r mogelijk ispoedge- 17-17.15 I Rilland- fan vrijd. er J. Ba- Bood- voor 10 jügevallen WLUT. traande - Jand. 8 u. loosterstr. 1)1148-1377. |n zat. om enendijk praktijk t C. Mier- |men door "lara'spad &1106-3074, paand. 8.30 Arends- Wol- fijk van de nel, Aar- |rdt waar- A.v.d. (ïlphaarts- Ischap- tot zond. Ir. Bagy- 1140-11674. |en zonder 117 u. ge - Van dokter D. 57, dokter J. Weele 7, er F. Buy- tel. 12460. 10 uur. llen zat. en 17.30-18 uur stdorpe - fiaand. 8 u. •stkade 19, 101158-1366. 0nd voor 10.30 uur Hoek - Jpoorstr. 44, Spreek- |t. en zond. 8 uur tot ■Waalewijn, tel. 01150- tot maand. aer, Ooste- 101150-14000. fllen zat. en t u. dokter 65498. Van dokter E. es aanvra- leekuur zat. en 17.30-18 [p. Verboom, g, tel. 01153- ïdijke en [•el. 01100- -Tel. 01130- land - Tel. - Tel. 01140- aanderen - m nacht be- boodschap- raat). - Oost Zeeuwsch Vlaanderen Voor spoedgevallen dag en nach bereikbaar onder tel. nr. 01140 12191 (boodschap inspreken ooftemmen aangenomen. antwoordapparaat). 0 ^euwMh-viaanderen^D8'2'"'' ïet standpunt van de raad zal door B en W kenbaar ge nacht bereikbaar voor dringfnd naakt worden met een vaste Tweede Kamercommissie S,ve,r,'lnin? onder te'',0.1150 11 het ministerie van verkeer en waterstaat. 19049. U kimt naam en telefoon nummer inspreken, zodat d( dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord - Beveland - Dierenarts M. KarelJ taflü all6 perken te buiten IS 's-H.H. Kinderendijk 118 Goes, tel. 01100-20656. Ovezande, Goes, Kapelle en Rei- merswaal - Dierenarts W. Ver boom, Alexanderstr. 46, Kapelle tel. 01102-2486. Hulst en Hengstdijk - Dierenarts R. Versol en J. Versol-ten Hoope Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel 01148-2365. Breskens - Dierenarts G.A.M. d< Bruijckere, Dorpsstraat 133, te] 01172-2769. Spreekuur za. en zo 11.30 u. en volgens afspraak. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel - Dierenarti M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaai 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017 zaterdag; Terneuzen, W. d< Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017 spreekuur 13.30-14 u. en Axe Dierenkliniek, Bastionstr. 3, tel 01155-1488. Spreekuur 11-12 Verder volgens afspraak, 01150-95017, 01155-1488 en Ollfy 1366. Terneuzen e.o. - Peter de Vos Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische af spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleiiu huisdieren en bijzondere dieren v. Diemenstr. 83, Terneuzen, teL 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30- 14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de die renkliniek Minnepoortstr. 14, IJ zendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts I. Buize, Nieuwstr. 55, Oostburg, tel. 01170-3580, privé: Poolster 54, Oostburg, tel. 01170- 2498. Spreekuur zat. en zond. 12- 12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts E. Neve en E. Picavet, Hemelstr. 12, St. Jansteen, tel. 01140-12084. Spreekuur zat 10- 10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts F. Rgj; nierse, Rentmeesterlaan 245, Middelburg, tel. 01180-27929 (zat) en tandarts P. Brinkman, Dwr-, nenburg 31, Vlissingen, tel. 01184- 78811. Spreekuur zat. en zond-U- 12 uur. Zuid- en Noord-Beveland Tandarts R. Du Toy v. Hees, Pru* nusstr. 42, 's-Gravenpolder, tel. 01103-2429. Spreekuur zat en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjes"- 6, tel. 01155-2888. Geop. zat 10-» en 16-17 uur. Verder uitsluitend' voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grow Markt 10, tel. 01100-15255. n Hulst - Apotheek Hulst Geop zat 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17$J-1- Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoen apothekersassistente thuis reikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Apotheek Str menwijk-t. Zand, Maasstr. 5o»w 35565. (vanaf vrijd. 17.30 u»1)' - Terneuzen - Apotheek Hainawi, tel. 01150-12060. Geop. zat,,"® 8.30-17.30 u., zond. 11.: 17-18 u. Vlissingen - Apotheek J.v.u-j» de, Badhuisstr. 30-34, tel.1 ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCB' VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongel"** eerst dienstdoende hu HuilstItLiduinaziekenhuis tóL 01140-12651. Oostburg - St Antoniuszieno huis, tel. 01170-3355. Terneuzen - Julianaziekenn ■nhuis ostburg voor de rondweg Mgens Lippens kan er niet jnger gewacht worden met de isnleg van een rondweg, om- i»t de situatie zo langzamer- jtgaan. ,We zijn in de commissie Jpenbare Werken op de hoogte gesteld van 6 mogelijke trace's, irie zuidelijk en drie noorde ik om de kern heen. Welke leuze er ook genomen wordt naakt niet uit. Maar die rond- moet er komen", stelde lippens. Hij wees verder op en toename van het vracht- agenverkeer met name in de nachtelijke uren. „Oostburg is zo'n beetje een «rgangsplaats geworden voor de vrachtreuzen die van defiritse ferry's komen. De ge luidsoverlast is de laatste jaren steeds toegenomen", vervolgde de CDA'er. Verder stond het raadslid stil bij de gevaarlijke verkeerssituatie in de kern, vooral in relatie tot de school jeugd. „De CDA-fractie heeft de voorkeur voor een noordelijk trace en meent dat de raad mede gezien de twijfels rond de komst van de WOV bij de be trokken instanties moet aan dringen op de realisatie van één van de trace's", aldus Lip pens. De PvdA'er J. Wielakker vond het jammer dat de motie pas nu op tafel kwam. „Had de WD-fractie zich twee jaar ge leden nadrukkelijk uitgespro ken voor een rondweg dan had den we ons toen al kunnen uit spreken", voerde hij aan. De WD'er A. Rosendaal rea geerde met de stelling dat zijn fractie de rondweg nog steeds als een noodzakelijk kwaad be schouwde. „Maar", vervolgde hij „Ook wij hebben onder an dere door het recente Cimkrap- port moeten bekennen dat er toch heel wat verkeersoverlast is in Oostburg. We steunen de motie wel, maar met de kantte kening dat we zuinig moeten zijn op onze landbouwgron den". D&T-woordvoerder I. de Hullu betreurde het dat een tiental jaren geleden zoveel be zwaren geuit zijn tegen de nu gewenste rondweg. „Was er toen niet zoveel weerstand ge weest, dan had die weg er nu al gelegen. Maar ja, het kan ver keren. Hoewel ik nu mijn twij- fels heb over de haalbaarheid". 01150-12851 Sluiskil - St Elisabethziekei 01157-1451 AMBULANCE EN WEER Zeeuwsch-Vlaanderen 01150-12200. bran®- Tel Mevrouw CS. uit Bergen op Zoom is <Ra d geraakt bij een botsing in Sint An» enen en een grote hoofdwond overgebra rnsberg in Bergen op Zoom. ;urde tegen half negen. Mevrouw 1 werd door PB. uit Bergen op Zoom.^;. ïgsweg in de richting Stavenisse. Aut ig over zonder de auto van B. te zien. Van onze verslaggever BRESKENS - De bouw van een drietal winkels aan het Spuiplein in Breskens dreigt vertraging op te lo pen. Een deel van het per ceel grond waarop de win kels gebouwd zouden wor den is verontreinigd met dieselolie. De vervuiling werd ontdekt nadat er ter- atse een bodemonder- wek had plaatsgevonden. Je grond in kwestie werd door de gemeente aangekocht van de suikerwerkfabriek Gebroe ders Verduyn bv. Een belen dend perceel was inmiddels in renden van projectontwikke laar Schuitema Vastgoed. Die ret plan had een winkelgale- TO aan het Spuiplein neer te zetten. De projectontwikkelaar had verder een oogje op het stuk van de gemeentegrond om het Plan beter te kunnen realise ren. Nu gebleken is dat dit per ceel verontreinigd is, heeft Schuitema de gemeente Oost burg gedreigd om met het pro ject te stoppen. Wethouder A. de Feijter (Openbare Werken) toonde zich gisteravond weinig gelukkig met de opstelling van de projectontwikkelaar. „Hier wordt geprobeerd om misbruik te maken van situaties", stelde De Feijter. B en W van Oostburg zullen zich deze week nog beraden over de kwestie. Zeker is dat getracht zal worden om-met het oog op de geplande bouw activiteiten - de vervuilde grond zo snel mogelijk te ver wijderen. Gedacht wordt aan een ter mijn van tien dagen,.mits de suikerwerkfabrikant zich zelf bereid verklaart om voor de verwijdering zorg te dragen. De kosten van het ontruimen van de verontreinigde grond worden hoe dan ook verhaald op de Breskense snoepfabri kant. SAS VAN GENT - het standbeeld van de Schepen trekker aan de Westkade in Sas van Gent blijft voorlo- Pjg op zijn plaats. Een voor al van het college van B en w om het monument te ver- Plaatsen werd donderdag avond unaniem door de ge meenteraad verworpen. Met het verplaatsen van het standbeeld wilden B en W meer Parkeerruimte creëren. Die is et te weinig nabij het stadhuis. ABe fracties bleken hiermee V®nw,el moeite te hebben, rt de hoogte van het beno- SrLbedrag speelde hen par- üL We*maes (GGS): „Vijf- nduizend gulden voor vijf S^UPlaatsen, terwijl er 'akbi] (op het Keizer Karei- plein) voldoende ruimte is? Dat is overbodig!" De andere partijen vonden dat er bovendien eerst een to taalplan voor de renovatie van de Westkade moet komen, in plaats van een deelplan. Het geld kon nu voor andere, drin gender zaken worden aange wend, vonden zij. Burgemeester J. van Rest herinnerde de raad eraan dat de financiële commissie met het voorstel accoord was ge gaan. Het bevreemde haar dat twee leden van die commissie er nu blijkbaar anders over dachten. Volgens A. de Wolde, die 'zich aangesproken voelde', was de tijd tussen het ontvan gen van de stukken en de raadsvergadering te kort ge weest om het gewijzigde stand punt van zijn fractie aan het college mee te delen. Hij zegde toe te trachten dit in de toe komst wel te doen. Staf Do bbeleire en Theo de Roo bij de trots van de afdeling, de eigen vrachtwagens - FOTO 0E STEM/CORJ.DE BOER VOOR DE duivenmel kers zit het seizoen er weer op. De afdeling Zee land van de Nederlandse Postduivenhouders Or ganisatie sloot 26 septem ber het vluchtpro- gramma af met een vlucht vanuit Bourges. Voor het bestuur van de afdeling staat er echter nog een krachtmeting op het programma. Zater dag houdt het bestuur een receptie in zaal Wijf fels in Schoondijke. De afdeling bestaat veertig jaau Met afdelingsvoor zitter M. de Roo ('Ieder een noemt mij Theo') een vlucht langs die veertig jaar. De grootste zorg, weinig aanwas vanuit de jeugd. Door Romain van Damme OOIT TELDE de afdeling Zeeland van de Neder landse Postduivenhouders Organisatie 2300 leden. Dat aantal haalt de afde ling nu bij lange na niet. Bij 1850 houdt het op. Met de duivenmelkers van de zusterbond die alleen op zaterdag de duiven los laat, telt Zeeland onge veer 2800 duivenmelkers. De vergrijzing slaat toe. „Dat is onze grootste zorg", zegt Theo de Roo dan ook. „Het teruglopen van het le dental. Ieder jaar vallen er zo'n veertig duivenmelkers af. Dat komt door de vergrij zing ja. Zomaar stoppen doen de mensen niet. Ze stoppen omdat ze het het niet meer kunnen opbrengen. Soms stappen er een paar liefheb bers over naar de zaterdag vliegers, dat gebeurt ook, maar niet zo vaak". De jeugd staat niet te drin gen bij het duivenhok. Een combinatie disco-duiven valt blijkbaar niet te maken. Om de jeugd toch richting dui venhok te duwen, start straks een landelijke cam pagne. „Acties om de jeugd aan te trekken", zegt Theo de Roo daarover. „Waarom de jeugd niet geïnteresseerd is, weet ik niet zo. Maar ja, met duiven gaan spelen, is nogal ingrijpend. Je bent er heel wat tijd aan kwijt. Je moet een constateur, een dui- venklok, aanschaffen. Je moet duiven kopen. Als je nog op school zit, kost het misschien te veel tijd. Dat zou een reden kunnen zijn". De Roo groeide op tussen de duiven. Alweer heel wat jaartjes is hij bestuurslid van de afdeling Zeeland die in 1947 het levenslicht zag. „Er zijn verenigingen die heel wat ouder zijn dan veertig jaar", vertelt de voorzitter verder. „Onder andere op Koewacht, er zijn er die wel negentig, honderd jaar oud zijn. Toen was er nog geen sprake van een overkoepe lend orgaan". „In december 1947 werd er een vergadering belegd in Sas van Gent. De Zuid-Ne derlandse Bond, de ZNB, was een jaar eerder opgericht. Zeeuwsch-Vlaanderen werd een afdeling van die bond. Zeeuwsch-Vlaanderen ope reerde ongeveer twintig jaar zelfstandig. Walcheren en Beveland waren aangesloten bij de afdeling West-Bra bant. Later is dat veranderd. Nu hebben we een afdeling die geheel Zeeland bestrijkt". De afdeling is 45 vereni gingen rijk. Van Eede tot en met Zierikzee. „In 1964 waren wij de eerste afdeling die met een eigen auto op Frankrijk reed. Vroeger verliep dat al lemaal veel moeizamer. Toen werden de duiven naar Gent gebracht. Vandaaruit wer den ze met de trein naar Frankrijk vervoerd. Kort na de eerste ritten met die eigen vrachtauto sloten Walcheren en Beveland zich aan. Hun duiven gingen ook mee. Eind jaren zestig hebben ze zich aangesloten bij Zeeuwsch- Vlaanderen". Het is de trots van de afde ling, de eigen ophaaldienst die in 45 plaatsen komt. „Aanvankelijk gebeurde dat met hulp van particulieren", zegt Theo de Roo. „Vervol gens hebben we zelf auto's aangeschaft. In Schoondijke hebben we een loods gekocht en opgeknapt. Er is een kan toortje. We hebben twee grote vrachtwagencombina ties en een klein vrachtwa gentje. Verder hebben we zo'n 2000 rieten inkorfman- den in eigen beheer. Eén man is in vaste dienst, hij zorgt voor het vervoer. Overigens wel met hulp van anderen. Voor één man is dat niet te doen. Voor de Belgische vluchten doen we een beroep op Hamelink uit Maldegem en Bauwens uit Stekene". Een hele organisatie. Theo de Roo kinkt instemmend. „Dat is het zeker. Je hebt vergunningen nodig, het ver voer enzovoorts. Veel mensen weten niet hoe het werkt. Wat er allemaal bij komt kij ken om het seizoen rond te krijgen, dat vraagt veel werk". In veertig jaar duivensport is er veel veranderd. Theo de Roo weet dat als geen ander. Het is allemaal veel profes sioneler nu. Soms worden er gigantische bedragen neer gelegd voor een goede jonge duif, Lachend zegt de voor zitter dat er bij hem nog nooit iemand met honderd duizend gulden voor het dui venhok heeft gestaan. „Als dat eens gebeurt, kan ie zo een duif meekrijgen. Maar goed. De verkoop van jonge duiven is gebaseerd op suc cessen. Voor nationale of bondswinnaars worden dik wijls hoge bedragen betaald. Dat is zo. Maar ik hoop niet dat het de jeugd afschrikt. Voor vijftig gulden kun je een goede jonge duif kopen". Je moet al heel goed spelen om je geld terug te krijgen, zegt hij dan. Op vier inge zette duiven is een prijs te verdienen. Als er bijvoor beeld 1000 duiven vliegen, zijn er 250 prijzen. Aan de vlucht naar Orleans voor jonge duiven is een auto als eerste prijs verbonden. De duivenmelker van tegen woordig schakelt veel in om een van die prijzen te be machtigen. De medische be geleiding is belangrijk ge worden, meerdere malen is er zelfs gesproken over do ping. Volgens insiders, zoals dierenarts H. van de Vijver uit IJzendijke, is dat nonsens. De voorzitter waagt zich ech ter niet op glad ijs. „Daar weet ik niets van, het inte resseert me trouwens ook niet zo veel". Hij pakt een boek. Om aan te tonen dat je nooit van te vo ren weet hoe het loopt. In dat boek noteert Theo de Roo de snelheden waarmee de dui ven op huis aanvliegen. „De ene week is dat 1685 meter per minuut. De andere week maar 900 meter. Ach, het hangt van zoveel factoren af. Het weer is zeer belangrijk. Het is zo wisselvallig. Dat is ook het mooie van deze sport Als je werkelijk wist hoe het moest, was er eigenlijk niet zoveel meer aan. Je werkt met dieren, het weer, dat heb je niet allemaal in de hand. Dat is maar goed ook, want anders zouden steeds de zelfde mensen winnen". Van onze correspondent SLUIS - De bouw van ze ventien woningwetwonin gen in het bestemmingsplan Oost II te Sluis en in de kom van Retranchement, waar zeven bejaardenwoningen worden gebouwd, werd gis teren in de gemeenteraad enthousiast ontvangen. De bouwplannen kunnen Sluis extra inwoners opleveren, waardoor de raad van zeven naar elf raadsleden kan worden gebracht. Opmerkingen met betrekking tot "86" Bouwplannen had men over de noemer waaronder de bejaardenwoningen gebouwd worden. „Bejaardenwoning is een verouderde benaming. Bo vendien misleidend als we ook toestaan dat er een- en twee persoons huishoudens gebruik van kunnen maken. Tevens staan de ouderenwoningen te ver uit het centrum", aldus H. Masclee (D66). Burgemeester M. Everaers wees voor wat de benaming be treft naar de rijksregeling en deelde de stelling niet dat de bejaardenwoningen te ver uit het centrum verwijderd staan. De suggestie van Masclee om in veband met de bouwplannen in het vervolg een vrouwenad viescommissie in te schakelen werd door het college aange houden. Op het monent dat de grond prijs ter sprake kwam en bur gemeester Everaers een grond prijs bepleit, die zowel voor Sluis als voor de kleinere ker nen gelijk is, grijpt J. Boogaard (PvdA) de gelegenheid aan om voor Retranchement een lagere grondprijs aan eventuele ko pers te vragen in verband met een mindere infrastructuur. Met het aankopen van het perceel van de erven Claer- houdt aan de Garenmarkt en Vleeshouwerij straat ten be hoeve van het uitbreiden van parkeergelegenheid laaide de GOES - Het verkeer op rijks weg A58 heeft gisteren uren lang hinder ondervonden van een op het wegdek liggende gekantelde vrachtauto. Pas tegen twee uur in de middag kon de stremming worden opgegeven. Omstreeks acht uur in de morgen kantelde nabij de afslag naar 's-Heer Arendskerke vermoedelijk door het rijden met een te hoge snelheid een met tien ton aardappelen geladen vrachtauto van de firma De. L. uit Oorschot bestuurd door N. van H. uit Diessen. De chauffeur kwam met de schrik vrij .Het opruimen van de lading en het rechtzetten van het voertuig nam uren in beslag. GOES - Gistermorgen om streeks half vier werd een brand ontdekt op een terrein van de Fordgarage aan de Westhavendijk te Goes- noord. Een viertal daar ge parkeerd staande auto's ging in vlammen op. Schade onge veer 25.000 gulden. De brand weer van Goes verscheen met drie bluseenheden en was de brand spoedig meester. Kort na dit incident werd ingebro ken bij een autohandelaar aan de Verrijn Stuwardstraat in Goes-zuid. Daar werden voor een bedrag van 12.000 gulden aan autoradio's gesto len. De gemeente politie acht het niet uitgesloten dat de brand bij de garage opzette lijk is gesticht door dezelfde personen die de inbraak in Goes-zuid pleegden om de po litie uit dat stadgedeelte te houden. GOES - Gistermiddag is op klaarlichte dag uit een auto van een vetegenwoordig in tabaksartikelen voor onge veer 2750 gulden aan sigaret ten gestolen. Het voertuig stond tussen 12.30 en 13.30 uur geparkeerd op de Grote markt. Verder werd aan de auto een schade toegracht van ongeveer 800 door het vernielen van twee portier deuren en het forceren van de laadklep van het voertuig. BRESKENS - De scholieren van de drie basisscholen in Breskens gaan oude muziekinstrumenten ophalen voor muziekonderwijs in Nicaragua.De actie wordt gevoerd in samenwerking met wereldwinkel Fonte Boa en is een ver volg op de vorig jaar gehouden Derde Wereld Kinderdag. De scholieren gaan bij familie en buren vragen om instru menten die niet meer worden gebruikt. Vooral blokfluiten, accordeons en gitaren zijn no dig voor het muziekonderwijs in Estili (Nicaragua). Daar naast wordt getracht geld bij een te krijgen om het project te ondersteunen. De wereldwin kel stelt alvast een bedrag be schikbaar, en evenals vorig jaar, wordt bij de provincie een 'verdubbelingsregeling' aange vraagd. Het muziekonderwijs in de streek van Estili staat nog in de kinderschoenen. Het is een van de weinige mogelijkheden van vrijetijdsbesteding voor de kinderen die geen speelgoed, radio of tv hebben. Het is de bedoeling dat er op het terrein van de kerk in Estili een ge bouwtje komt waar muziekon- derricht kan plaatsvinden. Dat wordt dan eens per week gege ven door een Salvadoriaan. Vooralsnog ontbreekt het ech ter aan instrumenten. In 1986 werd geld ingezameld voor de coöperatie Leonel Ru- gama. Met dat geld kon een naaicollectief worden opgezet. Daarover is afgelopen zomer een diaserie gemaakt door een lid van het Nicaragua-comité. Die serie wordt op 20 november in de scholen vertoond. Twee dagen later, op zondag 22 no vember, is de serie te zien tij dens een thema-dienst in de RK kerk. De dienst begint om 10.00 uur. discussie over het dagjestoe- risme en de daarmee gepaard gaande verkeersproblemen voor de inwoners van Sluis weer heftig op. Burgemeester Everaers zei de problemen met de politie te bespreken, waarbij ook de wegsleepregeling weer ter sprake zal komen. Even kwam burgemeester Everaers in aanvaring met J. Boogaard (PvdA). Deze wilde tijdens de rondvraag terug komen op een volgens zijn zeggen door de raad niet beantwoorde vraag van de heer Lokerse, hetgeen door de voorzitter niet werd toegestaan. Beide heren beslo ten het reglement er op toe te zien. AARDENBURG - De Aar- denburgse gemeenteraad is gisteravond akkoord ge gaan met het toekennen van een subsidie van 25 mille voor de restauratie van de St. Baafskerk. Voorwaarde is wel dat het kerkgedeelte zal worden over gedragen aan de Staat zodat het groot onderhoud niet meer voor rekening van de gemeente Aardenburg zal komen. De Ne derlandse hervormde kerk voogdij heeft echter nog steeds geen definitief besluit ingeno men aangaande deze over dracht. „Ik wil mijn bezorgdheid ken baar maken aangaande deze overdracht", aldus J. Dees (WD). „De tijd dringt en dit is een unieke kans. Ik zou willen vragen aan het college om aan te dringen op een snelle behan deling, maar gezien de slakke- gang waarin de kervoogdij be slissingen neemt, kan het mis schien nog wel zeven jaar du ren". Er is namelijk ook ruim zeven jaar voor nodig geweest eer tot restauratie kon worden overgegaan. De totale kosten bedragen ruim 806.000 gulden, waarvan het Rijk 640.000 voor zijn reke ning neemt. „Het is een schitte rend aanbod. Niet alleen de kerkgemeenschap, maar ook onze gemeenschap wordt ont last van een forse last. Het overleg aangaande de over dracht verloopt moeizaam", al- KLOOSTERZANDE - De renovatie en nieuwbouw van het bejaardenhuis St. Antonius in Kloosterzande kan beginnen. Op dinsdag 3 november boort voorzitter F. de Waal officieel de eerste paal de grond in. Dat gebeurt om 15.30 uur. Het karwei, dat zo'n twee jaar gaat duren, omvat een forse renovatie van het be staande gebouw. Daarbij wor den van twee kamers één ka mer gemaakt. Bovendien wordt er een geheel nieuwe vleugel bijgebouwd, alsmede een nieuwe kapel, recreatiezaal en kantoorruimten. dus burgemeester E. Jong- mans. Tijdens een avond met gemeenteraadsleden bleek dat men welwillend tegenover de overdracht stond. Volgens Dees was de presi dent van de kerkvoogdij al lang naar Sluis verhuisd en kon eigenlijk niet in functie blijven. „Wie is zijn opvolger. En moe ten we niet bij de provinciale kerkvoogdij te rade gaan", al dus de VVD-er. Het voorstel werd onder de genoemde voor waarden aangenomen. SLUIS - De Sluise vogel vereniging Tropika houdt vrijdag 30, zaterdag 31 okto ber en zondag 1 november in gemeenschapscentrum 't Zoute Vestje aan de Hoog straat de jaarlijkse dis trictstentoonstelling. Tropika werd in 1962 opgericht en startte met 15 leden. Hier van zijn er nog steeds twee lid, namelijk B. de Graaf en A. Bo- gaart, die thans de functies van waarnemend voorzitter en vice-voorziter bekleden en on langs tijdens een speciale feest avond werden gehuldigd. Mo menteel telt de vereniging 36 leden en het bestuur meent dat dit aantal best nog wat uitge breid kan worden. Voor de tentoonstelling wer den 280 vogels ingeschreven en dat zijn er ruim honderd meer dan vorig jaar. De vier bonds- keurmeesters krijgen dan ook een moeilijke taak om hieruit de kampioenen in de diverse klassen te bepalen. De tentoon stelling wordt vrijdagavond om zeven uur geopend door burgemeester M. Everaers. De prijsuitreiking is zondagavond om zeven door de de heer Udo uit Kapelle, voorzitter van het district Zeeland. De tentoonstelling is ge opend vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 19.00 uur. De toegang is gratis en tijdens de openinguren draait het rad van avontuur, waarmee prachtige prijzen te winnen zijn. Bovendien wordt zondagmorgen van tien tot twaalf uur een speciale ruil beurs gehouden.

de Stem | 1987 | | pagina 13