Sas bekijkt opvang asielzoekers opnieuw 'VOLKSMISLEIDING IN DE KWESTIE ROND SLUISKIL - OOST' 'We zijn voortdurend onderbezet' GEMEE Winkel is in he Sasse Sc blijft vo» Terneuzen in voor jeugdwerkgarantieplan PLAATSELIJK NIEUWS WEEKENDDIENSTEN DE STEM VAN ZEELAND 3 VRIJDAG 30 OKTOBER 1987 COLLEGE: 'NIET NAAR GOEDKOPE OPLOSSING GEZOCHT' Kwestbaar Negatief Unaniem TERNEUZEN - Het Terneu- zense LPT raadslid A. van Himme is gisteren door de WD-fractie van volksmislei ding beticht omdat hij de be volking van Sluiskil-Oost on juiste informatie heeft ver strekt over de toekomst van het dorp. De WD vindt dat Van Himme zich daarmee als raadslid volledig onbetrouw baar opstelt. SOMBERE STEMMING OVER POLITIEZORG IN SAS VAN GENT Gehalveerd Vacatures Cirkel Maximum Ontdekken dat je niet op je eentje alleen bent' BURGEMEESTER OCKELOEN TREKT RAAD OVER DE DREMPEL Hoek Terneuzen dESTEM VA 17-18u- Atol OOSTBURG - D ïeeft zich donder een voor een vers rond de kern 0< door de CDA'er I stemmen aangeno BODEM SPI T16 Van onze verslaggever SAS VAN GENT - Het col lege van B en W van Sas van Gent gaat opnieuw be kijken of de gemeente ne gen asielzoekers kan opvan gen. Dat heeft het college tijdens de gisteravond ge houden raadsvergadering toegezegd. Eerder hadden B en W aan het ministerie van WVC laten we ten dat opvang niet mogelijk was vanwege de slechte finan- ciële positie van de gemeente. In een schriftelijk verzoek dit standpunt te wijzigen, stelde de PvdA-fractie bij monde van W. ten Hoor dat men de reactie van B en W betreurde, evenals het feit dat het verzoek van het ministerie niet aan de raad was voorgelegd. „We moeten alle mogelijke moeite doen om deze mensen op te nemen. Finan cieel hoeft dat niet onoverko melijk te zijn", aldus Ten Hoor. Burgemeester J. van Rest be streed dat, zoals de PvdA stel de, het college naar een goed kope oplossing had gezocht. „Het college is ook begaan met deze mensen. Maar in zo'n kwetsbare positie moeten ze goed opgevangen kunnen wor den. Met een woning en een uitkering ben je er niet", aldus Van Rest. Zij stelde dat dat de financiën voor een adequate opvang ontbreken. „Bovendien hebben wij geen woningen en zijn we afhankelijk van de wo ningbouwvereniging". Wethouder L. Marquinie zei dat het college zich niet nega tief had opgesteld. „We zijn zeer zeker genegen om opnieuw tot een gesprek te komen met het ministerie." Op het verzoek van de PvdA, gesteund door het CDA, gaat het college het verzoek van WVC nu opnieuw bekijken. In de vergadering werd una niem besloten de samenstelling van een aantal gemeentelijke commissies te wijzigen. In die commissies - Welzijn, Ruimte lijke Ordening, Financiën, Eco nomische Zaken en Georgani seerd Overleg - worden nu de plaatsen van PvdA- en GGS- raadsleden ingenomen door raadsleden van CDA en WD. VV D valt Van Himme aan W. de Zeeuw: 'Merkwaar dige zaak' - FOTO'S DE STEM/CORJ.DE BOER A. van Himme. De WD vindt hem onbetrouwbaar Van onze verslaggever De WD uitte deze beschuldiging gisteravond tijdens de Terneuzense gemeenteraadsvergadering. Van Himme liet deze week in het dorp een folder huis aan huis verspreiden waarin hij de bevolking vertelde dat B en W al tot een standpunt zou zijn gekomen over de toekomst van het dorp. Citaat uit de folder: „Uit contacten met wethouder W. Gosselaar is ons gebleken dat de gemeente Terneuzen handhaving van de woningen te sluiskil-Oost in ver band met de milieuproblematiek en de huidige en toekomstige milieuwetgeving onverantwoord vindt". Van Himme heeft daarmee volgens de WD niet alleen voor zijn beürt gespro ken maar ook valse informatie verstrekt. „Een bijzonder merkwaardige zaak daar Van Himme net als elk ander raadslid kan weten dat er nog geen enkel stand punt is ingenomen", zo verwoordde WD'er W. de Zeeuw zijn gevoelens van ongenoegen. „Vindt het college dat Van Himme aan misleiding doet en zich in deze zaak als raadslid volledig onbe trouwbaar opstelt", wilde De Zeeuw van het college weten. Burgemeester C. Ockeloen onder schreef het eerste verwijt maar wilde geen uitspraak doen over de betrouw baarheid van het raadslid. Volgens Ocke loen heeft Van Himme misbruik gemaakt van het feit dat hij als raadslid voortdu rend op de hoogte wordt gesteld van de gedachtengangen van het college in deze zaak. Ockeloen betreurde het dat Van Himme daar één gedachtengang heeft uitgelicht en aan de bevolking van Sluis kil heeft overgebriefd. Erg ongerust over de misleiding die Van Himme heeft gepleegd maakte Ocke loen zich echter niet. „Ik hecht grote waarde aan het gezond verstand van de burgers en verwacht dan ook voor ons geen nadelige gevolgen. De bevolking van Sluiskil weet dat wij een zeer genuan ceerd standpunt in overleg met de men sen van Sluiskil-Oost zullen innemen", aldus Ockeloen. Het gedrag van Van Himme analyse rend zei Ockeloen: „De heer Van Himme beroept zich er altijd op voor de zwakke ren in de samenleving op te komen. Ik heb de indruk dat Van Himme zichzelf ook tot de zwakkeren rekent en bezig is zichzelf wat op te veizelen. Maar het is net als met ballons die te groot worden, daar blijft uiteindelijk niets van over". Door Ronald Verstraten VOORBEELDEN ZIJN er te over. De Groene wijst op een kranteknipsel. In het artikel roept de politie de hulp in van de bevol king om tot de oplossing te komen van een reeks in braken in Axel en Philip pine. „Je ziet duidelijk de problemen waarmee we zitten. Onderbezetting. We komen zelf onvol doende aan dit soort za ken toe". „De praktijk is dat we van de ene melding meteen door kunnen gaan naar de volgen de. Daardoor ontstaat weer een grote achterstand wat het 'papierwerk' betreft", zegt De Groene. Dat blijkt: vier man ratelen tijdens ons gesprekconstant op een schrijfmachine. Twee daar van hadden eigenlijk moeten surveilleren. „Minder politie op straat dus. We proberen zo optimaal mogelijk voor de bevolking klaar te staan, maar door bezuinigingen en toegenomen werkdruk is dat niet altijd mogelijk", aldus De Groene. Dat heeft als resultaat dat de politie soms onvoldoende kan ingaan op verzoeken van in woners. 'Ook projecten ko men niet van de grond. Wijk- politie is er niet meer sinds 1985. „Op een bepaald mo ment moet je kiezen. Een agent te voet of op de fiets hoort natuurlijk veel meer. Maar als de mankracht daar voor ontbreekt, moet het wel HET SASSE college van B en W is somber gestemd over de politiezorg in Sas van Gent. Die is 'verre van optimaal' liet het college deze week bij de toelichting op de begroting 1988 weten.De onlangs tot postcom- mandant gepromoveerde Paul de Groene is al heel wat jaartjes in Sas van Gent werkzaam. Een tijdlang was hij rayoncommandant in Philippine. Vanaf sep tember 1986 tot 1 oktober 1987 vervulde hij de functie van waarnemend postcommandant in Sas van Gent. Hij is het met het college eens. „Natuurlijk is de poli tiezorg niet optimaal. We zijn nog steeds onderbezet en de werkdruk neemt toe", zegt de kersverse post commandant. „Daardoor zijn we constant bezig met het verleggen van de mogelijkheden. Voortdurend moet er een prioriteitsafweging plaatsvinden". Het is in ieder geval niet zo dat er geen politie meer in Sas zou zijn. De Groene: „Sinds de samenvoeging met Axel zijn de groepscommandant en de administrateur hier weg. Maar voor de rest is alles hetzelfde geble ven." Toch wordt er minder politie op straat gezien. De Groene legt uit hoe dat komt. met de auto". In datzelfde jaar kreeg Sas van Gent met een plotseling sterke onder bezetting te maken. Vier man stapten over haar het be drijfsleven, een vijfde ver trok door promotie. „Ineens was ons team bijna gehal veerd. Daar hadden we niet op gerekend. Daar kun je ook niet op rekenen. Wat de re den voor hun vertrek is ge weest? Daar kan ik alleen maar naar gissen. Maar ik denk dat het te maken heeft met de werkdruk en met de salarismaatregelen van de overheid", zegt De Groene. Er komen steeds minder mensen van de politieschool. In Sas hadden ze er dan ook niet zo gauw nieuwe mensen bij. Pas nadat het gemeente bestuur zijn zorg over de problemen had uitgesproken kon in twee vacatures wor den voorzien. Die twee wachtmeesters zijn sinds juni in Sas gestationeerd. Blijven er natuurlijk nog drie vacatures: één n Sas van Gent en twee in Philippine. De Groene: „Eigenlijk zijn het vier vacatures, want één man is hier tijdelijk, tot maart 1988. Wat daarna ge beurt weet ik nog niet". Eén vacature wordt misschien in januari 1988 vervuld. Dan komt er iemand van de poli tieschool. Maar wat de twee andere vacatures betreft is De Groene pessimistisch ge stemd: „Meer personeel zit er voorlopig niet in. De rijks overheid bezuinigt op de be zettingen. Vacatures worden gewoon niet meer vervuld." Daar komt nog eens bij dat regelmatig detacheringen plaatsvinden. „Je bent iemand dan al gauw een week of vijf kwijt. Dat moet je toch ook zien op te van gen", aldus De Groene. „Het is vaak een cirkel: als je eens een dag vrij bent geweest moet je er keihard tegenaan om de achterstand in het werk weer in te halen". De post Sas streeft ernaar om elke dag van 9.00 tot 17.00 uur bereikbaar te zijn. Dat lukt evenwel niet altijd. „Als zich calamiteiten voordoen en je bent hier maar met zijn tweeën of drieën, dan moet de deur op slot. Bereikbaar zijn we echter altijd. Mis schien niet hier, maar over dag wel via Axel. En de post Hulst, waarmee we een re- giogroep vormen is 24 uur per dag bezet." Overuren en ATV-dagen ko men regelmatig in het ge drang. „Met deze bezetting kan er vaak niet worden ge compenseerd", zegt De Groe ne. Wat de 'variabele werk tijden' betreft zit iedereen aan zijn maximum. Deson danks blijft de sfeer op de post Sas goed. De Groene „Beroepsmatig is dit een erg interessant gebied. Je hebt met van alles te maken: in dustrie, buitenlanders, bie tencampagne, gevaarlijke stoffen. Om te werken is het hier verder prima." Paul de Groene: 'We kunnen van de ene melding naar de anderefoto de stem cor j. de boer Van onze veslaggever TERNEUZEN - In de ont moetingsruimte van de Op- standingskerk in Terneuzen vinden 14 en 18 november en 12 december gespreksda- gen voor alleenstaanden plaats. Een initiatief van het Gereformeerd Sociaal Centrum en de gezamenlijk kerken. De werkgroep die de dagen or ganiseert, heeft de vierde jaar gang van de gespreksdagen voor het eerst in Zeeuwsch- Vlaanderen gesitueerd. Werk groeplid Janny van Eemous: „Voor de Zeeuws-Vlamingen is het moeilijk en kost het tijd om iedere keer naar de overkant te gaan, vandaar". De gespreksdagen bieden iedere keer ruimte aan 25 al leenstaanden. Die kunnen dan praten over hun situatie en de problemen die daarbij te kijk komen. Volgens Van Eemous zijn het beslist geen stoffige discussies. „Vorig jaar in Goes bijvoorbeeld kwamen er hele zinnige en praktische dingen aan bod. Zoals het wegblijven van vrienden na de dood van de partner, ziek zijn, bij de kerk horen, vrijetijdsbesteding en het opnieuw zoeken naar de zin van het leven. De mensen dra gen zelf de onderwerpen aan. De onderwerpen die het meest op ieders lijst voorkomen, wor den gekozen als uitgangspunt". De grootste groep alleen staanden die op de gespreksda gen verschijnt heeft een leef tijd tussen dertig en zestig jaar: weduwen en weduwnaars, vrijgezellen, gescheiden men sen en mensen die op de een of andere manier alleen door het leven moeten. „Ik leidt zelf een groep we duwen en weduwnaars. Hoe kom je met elkaar in contact en wat kun je voor elkaar doen, dat zijn de belangrijkste vra gen waar je mee te maken krijgt. Ontdekken dat je niet op je eentje alleenm bent en dat je steun aan elkaar kunt hebben als alleenstaande". Het gespreksthema van de dagen is 'Alleen leven, een hele ervaring'. De bijeenkomste du ren telkens van 10.00 tot 16.00 uur. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via de leden van de werkgroep: Debby van Luik en Janny van Eemous in Terneuzen en pater Ton BUn uit Hulst. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Terneuzen doet mee aan het Jeugd werkgarantieplan Zeeuwsch-Vlaanderen. Een kritische raad, die kantte keningen plaatste bij de uit voering en haalbaarheid van het plan liet zich gister avond door burgemeester C. Ockeloen over de drempel trekken. Alleen A. van Himme van de fractie Links Perspectief Ter neuzen bleef zich verzetten. Het plan, dat jonge werklozen zes maanden aan werk in het bedrijfsleven laat ruiken, biedt volgens hem geen echte oplos sing voor de jeugdwerkloos heid. „Het is een schijnoplos sing. Het plan biedt geen en kele garantie op een betaalde baan. Na afloop blijven jonge ren werkloos". Ook het D66-raadslid R. Arends uitte zijn bedenkingen tegen het Jeugdwerkgarantie- plan. Arends sprak van een quasiwerkgelegenheid. „De plaatsen die nu aangeboden worden zijn plaatsen die ver dwenen zijn tengevolge van de landelijke bezuinigen". Net als Van Himme had Arends er weinig vertrouwen in dat het de jongeren aan een echte baan zal helpea „Daarna komen ze weer terug in de mo len van de werkloosheid". De rest van de raad ging met licht tegensputteren akkoord. Allen zagen de beperking van het plan in en plaatsten met name kanttekeningen bij de gekozen structuur om de plan nen te verwezenlijken. De overtuiging dat de korte ervaring de kansen voor de jongeren op de arbeidsmarkt doen toenemen deed de raad echter voor het voorstel van het college zwichten. „We moeten niet te veel in structuren denken. Het gaat erom de jongeren in contact te brengen met het bedrijfsleven. Het doel is ze meer geschikt te maken voor de arbeidsmarkt. Als een jongere een half jaar in een werkorganisatie is dan is hij veranderd. Het is heel waarschijnlijk dat hij dan be ter is aangepast voor de ar beidsmarkt. Ik ben ervan over tuigd dat door het plan meer jongeren een arbeidsplaats in het bedrijfsleven zullen krij gen", aldus het pleidooi van burgemeester Ockeloen. HENGELEN - Leden van de hengelaarsvereniging Sport en Genoegen te Hoek visten de laatste zeewedstrijd die in dit seizoen meetelde voor het elubkampioenscahp. Er wa ren 33 deelnemers (sters) en de vangsten waren uitste kend. Gevist werd in de Wes- terschelde nabij Terneuzen. De uitslag was als volgt: 1. Joh. Harms 4348 gram, 2. A. de Bie 3725,3. P. van de Berge 3298,4. J. de Ruijter 2796,5. W. van de Wege met 2680 gram. BINGO - In buurthuis De Hoekse Rakkers wordt zater dag 14 november een bingo avond gehouden, aanvang acht uur. Ook is er gelegen heid voor een dansje. TAALCURSUS - Ex-cursis ten en docenten van het Pro- jekt Mensen zonder Werk in Terneuzen starten begin no vember met twee talencur- sussen, Spaans en Engels vo beginners en gevorderds Werklozen die zin hebbs hun talenkennis uit te bre fin onze verslaggever den kunnen zich melden de Centrale Stichting. SOOSAVOND COC - Va daag, 30 oktober, wordt i soosavond gehouden voor den van de COC afdelii Zeeuwsch-Vlaanderen, bijeenkomst vindt plaats het gebouw van de Centra Stichting. Aanvang 21.00 uui BRIDGE - Bridged: Emergo speelde de negem wedstrijd vaor de wintercoa petitie. Uitslag A-groep: mevrouw Biesbroeck-de hea Risseeuw, 2. heren Sandrin Visser, 3. echtpaar Hamelir B-groep: 1. mevrouw Bruyn de heer Bregonje, 2. dam Sandrini-Van de Dries, echtpaar Van Wijnsbergh C-groep: 1. heren Biesbroec Van Leeuwen, 2. mevroi Vogels-de heer Van Leeuv 3. mevrouw Van Leeuwe heer Vogels. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter W. Jongsma, Oude Kerkstr. 2, Aardenburg, tel. 01177-1466. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bas- tionstr. 36, tel. 01155-1777. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter N.v.d. Maas, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter R.v..Berkel, Nieuwstr. 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Breskens en Groede - Dokter A. Hermanides, Dorpsstr. 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. Beek, Zuidzande, tel. 01170-2424. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter H. Zwartelé, Werrilaan 43, 's-Heerenhoek, tel. 01105-1280. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat. 19 u. dokter D. Thijssen, Zonnebloemstr. 2 a, Goes, tel. 01100-15003. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter D. Keizer, Fr. den Hollanderlaan 29, Goes, tel. 01100-16405. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hansweert, Yerseke en Zeeburg 1 - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter P. Polderman, tel. 01131- 3520. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedge vallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde, Rilland- Bath en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter J. Ba- rendregt, tel. 01134-1544. Bood schappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. in praktijk: Groenendijk 52. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.).. Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wol- phaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aar- noutse en v.d. Vlugt wordt waar genomen door dokter A.v.d. Vlugt, Veerweg 6, Wolphaarts- dijk, tel. 01198-1231. (boodschap pen tussen 9 en 10 u.) Huist - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter J. Lips, Gr. Bagij- nestr. 16, Hulst, tel. 01140-11674. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Kapelle en Wemeldinge - Van zat. 8 u. tot zond. 24 u. dokter D. Vreeswijk, Biezelingsestr. 57, Kapelle, tel. 01102-1290. Middelburg - Zaterdag dokter J. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Zondag dokter F. Buy- tendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zonder afspraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter F. Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-1366. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H.v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150- 14000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter H. Hammer, Ooste lijk Bolwerk 12 c, tel. 01150-14000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter W.v. Ouwerkerk, tel. 65498. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter E. Kant, tel. 13987. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Zaamslag - Dokter C. Verboom, Axelsestr. 2, Zaamslag, tel. 01153- 1377. pen inspreken op antwoordappa Oost Zeeuwsch Vlaanderen Voor spoedgevallen dag en nach bereikbaar onder tel. nr. 0114C 12191 (boodschap inspreken antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzonj Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag ei nacht bereikbaar voor dringend hulpverlening onder tel. 0115C 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat d dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. C€ OOSTBURG - De jtructie van het -;an Oostburg kan i aangepast worden. 1 meenteraad kon g instemmen met een v van B en W om 500.0» Jen te reserveren v eerste fase van het p fracties van PvdA O&T stemden tegen. Oo DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord; Beveland - Dierenarts M. Karei se, 's-H.H. Kinderendijk lij Goes, tel. 01100-20656. Ovezande, Goes, Kapelle en Rel merswaal - Dierenarts W. Ver boom, Alexanderstr. 46, Kapelle tel. 01102-2486. Hulst en Hengstdijk - Dierenart R. Versol en J. Versol-ten Hoope Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel 01148-2365. Breskens - Dierenarts G.A.M. d Bruijckere, Dorpsstraat 133, tel 01172-2769. Spreekuur za. en zo 11.30 u. en volgens afspraak. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel - Dierenart M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaai 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017 zaterdag; Terneuzen, W. d Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017 spreekuur 13.30-14 u. en Aa Dierenkliniek, Bastionstr. 3, tó 01155-1488. Spreekuur 11-12 Verder volgens afspraak, td 01150-95017, 01155-1488 en 01153 1366. Terneuzen e.o. - Peter de Va Polikliniek voor kleine huisdit ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Terneuzen, 1 01150-96425. Spreekuur: zat. 12- u. Verder na telefonische a spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleim huisdieren en bijzondere dieren v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel 01150-19628. Spreekuur zat. 12 J 14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg Dierenarts J.v.d. Vijver, SiriusJ, Oostburg, tel. 01170-2103. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenai H.v.d. Vijver, IJzendijke, 01176-1388. Spreekuur zat. om uur en zond. om 12 uur in ded renkliniek Minnepoortstr. 14,1 zendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts I. Buize, Nieuwstr. 51 Oostburg, tel. 01170-3580, privfj Poolster 54, Oostburg, tel. 01171 2498. Spreekuur zat. en zond. II 12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts E. Neve en E. Picavej Hemelstr. 12, St. Jansteen, teJ 01140-12084. Spreekuur zat Iff 10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12" u. Walcheren - Tandarts F. R^ j nierse, Rentmeesterlaan 2JI Middelburg, tel. 01180-27929 (zat)| en tandarts P. Brinkman, DoJ'f nenburg 31, Vlissingen, tel. 011? 78811. Spreekuur zat. en i J 12 uur. Zuid- en Noord-Bevelanj Tandarts R. Du Toy v. Hees,f nusstr. 42, 's-Gravenpolder, t 01103-2429. Spreekuur zat zond. 10-11 uur. APOTHEKEN jJ}1 Axel - Apotheek Axel, Orangl 6, tel. 01155-2888. Geop. zat M* en 16-17 uur. Verder uitslum voor spoedgevallen en recepP Goes - Zeeuwse apotheek, GN Markt 10, tel. 01100-15255. Hulst - Apotheek Hulst zat. 11-12 uur en 15.30-17.30"' zond. 11-11.30 u. en 16.30-17»";: Voor spoedgevallen buiten^ J ningstijden is de dien1 apothekersassistente reikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Apotheek Stjjl menwijk-t. Zand, Maasstr.öo, 35565. (vanaf vrijd. 17.30 uurj^ Terneuzen - Apotheek P""1 tel. 01150-12060. Geop. - 8.30-17.30 u„ zond. 11.30-12.30^1 Vlissingen - Apotheek I de, Badhüisstr. 30-34, tel. 120^ r Het standpunt van c maakt worden met en het ministerie var Volgens Lippens kan langer gewacht worden aanleg van een rondw dat de situatie zo lang hand alle perken te b gegaan. ,We zijn in de coi Openbare Werken op d( ;esteld van 6 mogelijke Irie zuidelijk en drie lijk om de kern heen. keuze er ook genomer maakt niet uit. Maar dl weg moet er komen" Lippens. Hij wees vei een toename van het wagenverkeer met nan nachtelijke uren. „Oostburg is zo'n bec doorgangsplaats ge voor de vrachtreuzen de Britse ferry's komen luidsoverlast is de laats steeds toegenomen", ve de CDA'er. Verder stc raadslid stil bij de gev verkeerssituatie in di vooral in relatie tot de jeugd. De CDA-fractie h voorkeur voor een no. trace en meent dat c mede gezien de twijfels komst van de WOV bi, trokken instanties mo Van onze verslaggever BRESKENS - De bo een drietal winkels Spuiplein in Bi dreigt vertraging oj pen. Een deel van h ceel grond waarop t kels gebouwd zoude den is verontreinig dieselolie. De ver werd ontdekt nadat plaatse een boden zoek had plaatsgevor De grond in kwestie w< de gemeente aangeko» de suikerwerkfabriek ders Verduyn bv. Eer dend perceel was inmi handen van projecton laar Schuitema Vastgc het. plan had een win riJtje aan het Spuipleir zetten. De projectontwikkel verder een oogje op i van de gemeentegrond Plan beter te kunnen ZIEKENHUIZEN VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongel eerst aM dienstdoende huitf*| WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100- 12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap- Hulst'-it "LidmnaziekenhuJ^ 01140-12651. Oostburg - St. Antoniu: huis, tel. 01170-3355. Terneuzen - JulianazleW 01150-12851 Sluiskil - St 01157-1451 Van onze verslaggever SAS VAN GENT standbeeld van de Sc trekker aan de West Sas van Gent blijft P!g op zijn plaats. Ee ®tel van het college v om het monument i '«dl P atsen werd don' Vrouw zwaar gewond bij botsi»{l AMBULANCE EN WEER Zeeuwsch-Vlaanderen 01150-12200. - n Van onze verslaggever SINT ANNALAND - Mevrouw CS. uit Bergen op Zoom is morgen zwaar gewond geraakt bij een botsing in Sint AD op Tholen. u Ze is met gebroken benen en een grote hoofdwond overg naar ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. De aanrijding gebeurde tegen half negen. Mevrouw een auto, die bestuurd werd door PB. uit Bergen op Zoom den over de verbindingsweg in de richting Stavenisse. Au list DS. stak deze weg over zonder de auto van B. te zien- Heenteraad verworp Met het verplaatsen standbeeld wilden B er. Parkeerruimte creërer er te weinig nabij het Alle fracties bleken evenwel moeite te vooral de hoogte van I 5jgde bedrag speelde i ten. M. Weemaes (GGJ Eenduizend gulden v ^keerplaatsen, ter vlakbij (op het Keize

de Stem | 1987 | | pagina 12