IW Coach Cyprus wil schade beperken Fibak pikt een graantje mee SPORT 3 iRANJEDEBUTANT HANS GILLHAUS KENT ZIJN BEPERKINGEN Luxemburg vreest Schotse supporters UITSLAGEN Venables manager bij Spurs im Daggett nog een 'eek in ziekenhuis Kraay jr. boos op NAC-bestuurder :elecommunicat SPORTPRIJSVRAGEN Telecommunicatie. ;te fluitsignaal kan de jtrijd beginnen. )e camerabeelden de NOS-wagens, ^-regisseur bepaalt ïlden aan de PTT Tele- (icatie-wagen wordei len. 'ia de mobiele straal- forden deze beelden ichtstbijzijnde verbin-| $eval de Waalhaven in I Lalen weer naar het [oorgestraald. len voor Nederland Lopik, Smilde Laar het Eurovisienet ;n brengen uiteinde reeks bij u in de huis-I llecommunicatie heeft is niet gering. waar zij geen invloed is de uitslag. 'K K* L! WOENSDAG 28 OKTOBER 1987 lOORDWIJK - Het moet al raar gaan wil Hans lillhaus woensdag niet debuteren in het Neder- inds elftal. iet rijp 'tafond Nederlaag Polen Militair verlies in Den Bosch Brazilië wil thuis tennissen Timman in Belgrado aan kop Roda JC gelijk tegen Stuttgart VOETBAL AA JONGE GEGARANDEERDE iflfl OCCASIONS STAAN IN ONZE )VV SHOWROOM L Vefkoop en leasing van NIEUWE AUTO'S APK-keuringsstatk>n M. M LPG-Installateur IHUASTRAAT 46 - MADE - TEL 01626-3380/5797/5016 DESTE^t 3/ [onze sportredactie JERDAM - De beste [tballers van het Zuideu- se eiland Cyprus zijn het voor hun koude Triand gekomen met als Uaamste bedoeling de kde in het voetbaltreffen li Oranje beperkt te hou- 1:2-0 of 3-1 verliezen zou al jmooi zijn", beseft Takis atalambous, de part-time bondscoach van de Cyprioti sche bond, die 42 clubs en vijf tienduizend actieve voetballers telt. „Aan meer denken we echt niet. Wij zijn de underdogs. We zullen ons in Rotterdam voor die zestigduizend mensen zo goed mogelijk verdedigen, maar een verrassing is uitge sloten. Zelfs al zijn de wonde ren de wereld niet uit". Cyprus bereikte op 12 april van dit jaar in Polen zo'n won dertje. Tegen de toen nog hoog geachte ploeg van coach Laza- rek hielden de Cyprioten stand. De 0-0 in Gdansk brak de kan sen van Polen op de kwalifica tie in groep 5 voor de eindronde in West-Duitsland. „Dat was een wonder inderdaad. Net zo'n kunststukje als de 1-1 in '83 te gen wereldkampioen Italië. Dat was echter in eigen huis. Dan spelen we beter, hebben meer moed In Polen hebben we een punt, ons enige punt, gehaald door heel goed te verdedigen. In Rotterdam, in een uitwed strijd, gaat het ons om een goed optreden en een beperkte scha de. Meer niet", aldus de bonds coach, die in het dagelijks leven de kost verdient als accountant. Takis Charalambous, 43 jaar oud, heeft sinds vorig jaar de A-ploeg van zijn land onder de hoede. In februari 1985, toen Cyprus eventjes 'stuntte' door in Amsterdam tegen Nederland in de achtste minuut door Ma- rangos op 1-0 te komen en later met 1-7 te verliezen, was de Grieks-Cyprioot nog de coach van het elftal onder 21 jaar. Iakovou was toen de hoofdtrai ner bij de kleine voetbalbond, die sinds 1934 bestaat. Chara lambous heeft zijn beste zestien spelers, allen Grieks-Cyprio ten, meegenomen naar Neder land. In het amateurgezelschap bevindt zich één prof, de in Griekse dienst (AEK Athene) spelende Georgis Sawides. Opstelling Cyprus: Charitou; Mia- miliotis. Pittas, Misos en Sokra- dous; Christoforou, Christofi, Ma- vroudis en Sawa; Sawides en Yiangoudakis. iaiiifclil Sü V a i a ais PSV is nu mijn plafond' lorChris van Nijnatten |jn trainer bij PSV, Guus Hiddink, stelde al onomwon- i dat de aanvaller gewoon hoort te spelen tegen Cy- Maar ook Rinus Michels, de meestal wat nurkse mdscoach, prees de Bosschenaar regelrecht de hemel [„Gillhaus ontwikkelt zich erg goed. Hij is een sterke pper en tegen Cyprus zullen de nodige luchtduels ge- Itnnen moeten worden", sprak de KNVB'er ondermeer. [de laatste op Nederlandse [dem gespeelde confrontatie >en Oranje en Cyprus, op 27 bruari 1985, nam Gillhaus' libgenoot Wim Kieft nog een pgrijke positie in. De des- voor Pisa spelende Am- (rclammer maakte toen twee i de zeven doelpunten. Nu vindt Kieft zich niet eens on- Ji de geselecteerden. „Hij had jvan mij best bij gemogen", flde Gillhaus in Oranjes trai- jskamp aan de Noordzee. als dat mij mijn plaats i kosten, dan houd ik hem [ver in Eindhoven". 'Voor het seizoen durfde de idige aanvoerder van de top- rerslijst, samen met collega inald Koeman, zich amper te iegelen aan een internatio- Je spits als Kieft. „Toen ik [orde dat ook Kieft door PSV aangetrokken, hield ik ftening met de reservebank, tvendien kon ik het in condi- ttel opzicht niet bijbenen in fcdhoven. De overgang van T Den Bosch naar PSV was 8 groot. Ik had me dus ver- «d met de status van reser- leler. Door de blessure van ter Thoresen kreeg ik Inkans". a vier jaar geleden speelde f 23-jarige aanvaller nog bij amateurs. In de zomer van (lijfde FC Den Bosch hem in. snel haalde trainer Hans 1 hem bij de selectie voor 11 eerste elftal. Onder Rinus fel ontwikkelde Gillhaus h«g snel. Hij kon zelfs mee Feyenoord met Israel, zag daar vanaf. „Ik «de me daar niet rijp voor. (wilde nog een jaartje onder ode Jong bij FC Den Bosch iken. Toen uiteindelijk PSV seizoen later kwam, heb ik ■•tans aangegrepen". koele planning van zijn Oère tekent de persoon Gill- Qua intelligentie is de 'V er een witte raaf onder de voetballers. Hij stak het ■J/0- en HAVO-diploma op en studeerde af aan de Pe- Eogische Academie. „Zonder opzet het onderwijs in te Ik deed die studie, omdat we lekker makkelijk vond. 5*-niets meer buiten het stbal". W.T 'lee^t gekozen voor "oopbaan in de voetballerij. In zijn schema past nu een driejarig verblijf bij een Ne derlandse topclub. „Ja, PSV is het niveau waarop ik me voor lopig wil bewegen. Dat is mijn plafond op dit moment. Ik ken mijn beperkingen. Ik weet dat mijn balbehandeling, het een- tegen-een-duel, het kiezen van de juiste momenten en mijn conditie een behoorlijke verbe tering behoeven. Het lijkt nu of ik met sprongen vooruit ben gegaan, maar dat komt doordat ik bij PSV speel. Daar sta ik omringd door topspelers. Dan draai je gemakkelijk mee. Ik heb niet het idee dat ik nu zo veel verder ben, zoveel beter speel dan bij FC Den Bosch. Het verschil is alleen dat ik nu bij PSV voetbal en dus voor een Oranje-selectie in aanmerking kom. Zat ik nog bij Den Bosch, dan had Michels me waar schijnlijk niet gekozen". Het past geheel in de nuch tere beroepshouding van Gill haus om ook over het naderend Europees kampioenschap geen ronkende voorbeschouwingen af te stekea Waar anderen dat toernooi in West-Duitsland zien als een etalage waarin de aandacht van kooplustige Ita lianen getrokken kan worden, beziet de PSV'er het als een po dium waarop hij zijn eerste stage in het echte topvoetbal afwerkt. „Ik heb nog zoveel te leren. Het zou dol zijn het EK als een springplank naar elders te ge bruiken. Daarnaast is het nog lang niet zeker dat Michels mij selecteert voor de eindronde, ik debuteer nu pas. Maar waar praten we over, eerst moeten we Cyprus maar eens zien te verslaan. Pas dan zijn we er". Waarmee Gillhaus bewijst een trouwe volgeling te zijn van Michels' benadering van het 'gevecht' met Cyprus. De bondscoach loopt immers al dagen te verkondigen dat Cy prus zo ongeveer de beste ver dediging van Europa heeft. Hetgeen de waarheid geweld aandoet, maar wel past in het streven zijn spelersgroep zo 'scherp' mogelijk te krijgen voor de interland tegen de voetbaldwerg uit de Middel landse Zee. Gillhaus heeft de voorbereidingstrucs van zijn coach echter niet nodig. „Alleen die volle Kuip is al een enorme stimulans voor me. Ik heb nog nooit voor meer mensen dan een vol PSV-stadion (29.500 red.) gespeeld". Nknrraf j van ^et 246 toemooi om de wereldtitels bij de WheenkfL r 6611 on8elukkige landing zowel het linker kuit- (euk6n Jfen:Na overbrenging naar het ziekenhuis bleek dat de fWfcw, rT* s!aëaderlijke bloeding hadden veroorzaakt, waar- iL tiJrn noodzakelijk was. In w tot Los Angeles, die ondanks zijn zware blessure niet j3n de wedstrijdsport denkt, houdt zich op het [am poor veelvuldig met twee halters van vijf kilo- !rs houden'TiTe 'ichaam is net als groente, die moet je ook teur v 'sttode de Amerikaan toen Rob van den Brink, de di- ag kwam bez^klijke Nederlandse Gymnastiek Bond, hem Hans Gillhaus (rechts) en John Bosman, de twee om wie het gaat bij de bezetting van de spitspositie, flankeren een Duitse badgast op een Noordwijks terras. - fotoanp LUXEMBURG (Rtr) - De EK-kwali- fica tie wedstrijd Luxemburg - Schot land, vastgesteld voor 2 december in de stad Luxemburg, staat op losse schroeven. Uit angst voor rellen met de Schotse supporters overweegt het gemeentebestuur van de hoofdstad het duel te verbieden. Burgemeester Lydie Polfer had na de on geregeldheden bij de interlandwedstrijd Luxemburg - Engeland in 1983 al gezegd, dat Britse teams niet meer in de hoofdstad zouden worden toegelaten. Eerder waren er ook rellen na het duel Luxemburg - En geland in 1977. Volgens Jean-Pierre Schummer, assis tent-secretaris van de kleine voetbalbond, heeft het standpunt van het gemeentebe stuur ook te maken met de huidige staat van het vijftig jaar oude stadion, dat aan een opknapbeurt toe is. Het stadion zou niet aan de veiligheidseisen voldoen. Schummer voegde er aan toe, dat het ge meentebestuur nog geen definitieve be slissing heeft genomen, maar dat er in middels met de Franse voetbalbond wordt onderhandeld het duel in Metz (gelegen op 60 kilometer van de stad Luxemburg) af te werken. Bijna twee weken na de nederlaag tegen Oranje (0-2) in de kwalificatieronde voor het Europees kampioenschap heeft het Poolse elftal dinsdag ook een vriendschap pelijk interland-duel verloren. Tsjechoslo wakije versloeg de Polen in Bratislava voor slechts 2.700 toeschouwers met 3-1. Tsjechoslowakije kwam op voorsprong via Danek, die na een half uur een strafschop benutte. Micinec vergrootte de marge twee minuten na de rust. De Pool Tarasiewicz, die in het duel tegen Nederland werd ver vangen door Robakiewicz, scoorde in de 61e minuut tegen. Zes minuten later maakte Bilek 3-1. De ontmoeting was al vastgesteld in de periode dat zowel Tsjechoslowakije als Polen nog uitzicht hadden op kwalificatie voor de eindronde van de Europese titel strijd, volgend jaar in West-Duitsland. De wedstrijd had voor beide ploegen echter weinig waarde meer, omdat ze in een eer der stadium werden uitgeschakeld. zm^DAM (A^P) - De Amerikaanse turner Tim Dag- ittpj Waarschijnlijk pas volgende week maandag het !e27 amSe ziekehhuis Dijkzigt mogen verlaten. iiienSe, Alferikaan brak vorige week donderdagavond bij de kdsnrmf j van 246 toernooi om de wereldtitels bij de scheenw, r ongelukkige landing zowel het linker kuit- Hken pSf-i Na overbrenging naar het ziekenhuis bleek dat de Door Leon Krijnen ANTWERPEN - Zaken man, verzamelaar van kunst, kasteelheer, coach en tennisser. Wojtek Fibak mag zich dan wat minder op de tennisbaan vertonen, maar hij is nog immer een drukbezet baasje. Een die ook dezer dagen in Antwerpen het nuttige met het aangename combineert. Maandag won de Poolse vete raan in het European Comm unity Championship (ECC) zijn partijtje in de eerste ronde van de Zweed Ulf Sten- lund en dat maakte hem weer een slordige 30 mille rijker, ook al verliest hij vanavond in de tweede ronde van Yan- nick Noah. De rest van de week kan hij overdag wat winkelen in de Antwerpse en Brusselse gale rieën teneinde zijn verzame ling oude meesters en mo derne kunstwerken uit te breiden. Gisteravond, de cal culator in de hand, keek hij nauwlettende toe hoe het zijn pupil, Henri Leconte verder vergaat in het ECC. Dat ging goed, de Fransman won van de Amerikaan Jimmy Arias (4-6,6-3,6-2), hetgeen de Pool nog vrolijker stemde. Een beetje coach doet het tenslotte voor niet minder dan 10 pro cent van het prijzengeld van zijn pupil. Volgens Fibak, waarbij de wens uiteraard de vader van de gedachte is, een speler die nummer 2 van de wereld kan worden en een van de vijf spelers die hij in staat acht om Wimbledon te winnen. Tja. In dezelfde zin heeft Fibak zich altijd uitgelaten over Lendl, toen hij zich enkele ja ren diens coach mocht noe men. Pas toen Lendl een eind aan de samenwerking maakte en Tony Roche als coach nam werd hij nummer een van de wereld. Wimble don heeft hij nog steeds niet gewonnen. Fibak is natuurlijk niet he lemaal gek. Dat heeft hij met zijn eigen tennis bewezen, nog aan het einde van de ja ren zeventig leunde hij lang durig tegen de top-tien aan, terwijl hij in zijn carrière ruim vier miljoen gulden aan prijzengeld bij elkaar speelde. Een veteraan op het ECC ook, want hij slaat voor de vierde keer in zes jaar zijn balletjes in het vermomde Sportpaleis. Toch zijn er wel meer spelers die zich op een dergelijk staat van dienst kunnen beroepen en die de toegang tot het ECC geweigerd wordt. Bovendien staat hij zo on geveer op de 400e plaats van de laatste wereldranglijst en in de filosofie van de organi satie zelf horen spelers van dat kaliber helemaal niet thuis op hun exclusieve ten nisfeest e. Die vrijkaart was dus beter besteed geweest aan een ta lentvolle Belg of aan een semi-topper. Maar zoals dat op alle zakelijke onderonsjes gaat, zo gaat het natuurlijk helemaal in Antwerpen. Een plus een is twee: Fibak is coach van Leconte, die op zijn beurt zijn zakelijke belangen laat behartigen door Proserv, de managementsreus die ach ter City Seven, de organisator van het ECC, zit. Rusland neemt dit jaar voor het eerst de beelden van het ECC over, dus moest Chesnokov mee doen, die gisteren overigens snel uitgebald was tegen Ser gio Casal (6-3, 6-4), de Russi sche televisie straalt de beel den door naar Polen, dus Juist, zo gaat dat. Pierre Darmon, de direc teur van het toernooi glim lachte gisteren als immer breeduit toen hem gevraagd werd hoe dat nou zat met de nummer 400 van de wereld in zijn toernooi om vervolgens weer vriendelijk en vrolijk een paar dooddoeners in zijn 'Clouseau-Engels' te lispelen. Laat de man nou eindelijk eens gewoon toegeven dat het ECC niets meer en niets min der dan een exhibitie is. Dan kan volgend jaar alle flauwe kul met het kwalificatietoer nooi, het gerommel met de lo ting en de koehandel met de wild-cards achterwege blij ven. Geef de toppers gewoon een ton of wat startgeld, on der of boven de tafel, en stop een miljoen of wat in de prij- zenpot. Dan blijft het deelne mersveld van dezelfde grote klasse, en dan blijft het tennis van hetzelfde gehalte. Net zoals er bij het ECC wordt gegoocheld tijdens de loting en met de wild-cards, zal er dit jaar wel weer ge goocheld worden met de toe schouwersaantallen. Ook dit jaar zijn de kaartverkopen ongetwijfeld genoteerd met een dubbele pen, ook al zat het gisteravond al gezellig vol. Schrik niet, de begroting van dit jaar is afgestemd op ongeveer 200.000 bezoekers. Ter vergelijking; het centre- court van Wimbledon kan on geveer net zo veel mensen be vatten als het Sportpaleis, maar in Londen liggen nog zestien andere banen. Dat toernooi, dat twee weken duurt, trok het afgelopen jaar net iets meer dan 400.000 be zoekers. Het zou dus in het Sportpaleis iedere dag net zo druk moeten zijn als op Wim bledon om die 200.000 op zon dag 1 november te halen. Dat kan dus absoluut niet. Wed den dat Darmon, de grootste jokkebrok in tennisland, zon dag desondanks zonder blik ken of blozen verklaart dat dat record weer gebroken is? Uitslagen; eerste ronde: Anders Jarryd (Zwe)-Wally Masur (Aus) 6-2, 6-2, Wojtek Fibak (Pol)-Ulf Stenlund (Zwe) 7-6,3-6,6-0), Ser gio Casal (Spa)-Andrei Chesno kov (Sov) 6-3, 6-4, Jonas Svens- son (Zwe)-Tierry Tulasne (Fra) 7-6, 7-5, Henri Leconte (Fraj- Jimmy Arias (Vst) 4-6,6-3,6-2. Van onze sportredactie HELMOND - Hans Kraay jr. speelt met onmid dellijke ingang voor Eindhoven w. De midden velder verliet eigener beweging Helmond Sport nadat het bestuur van die club hem schorste vanwege te agressief gedrag tijdens de training. Zelfs de trainer van Helmond Sport, Jo Jansen verbaasde zich over de ingreep van zijn bestuur, maar Kraay vertrok. „Ja, wat moest ik anders. In zo'n sfeer kan ik niet wer ken als profvoetballer", aldus Kraay. In het program mablaadje van NAC maakte Frans Derks, bestuurslid technische zaken, zaterdag jongstleden bekend dat Kraay jr. zich in Breda had gemeld als speler. „Daar heb ik me vreselijk over opgewonden", meldt Kraay. „Kijk Cruijff kan zich nergens aanbieden, daar is hij te groot voor. Maar een speler als ik mag best op zoek naar een club. Ik heb contact gehad met Derks. NAC was de eerste club waar ik aan dacht. De zaak ketste af op mijn salaris. Er was dus best belangstel ling, maarkeen geld. Dan houdt het op en dient zo'n gesprek disqreet behandeld te worden. Als zo'n Derks dat dan aanoé grote klok gaat hangen, vind ik dat be neden peil. Die man moet zijn lippen op elkaar houden en niet de grote clubbestuurder uithangen, want ik weet over hem ook heel vervelende verhalen te vertel len". NIEUWSOVERZICHT DEN BOSCH (ANP) - Het militair elftal heeft dinsdag de oefenwedstrijd in Den Bosch tegen de plaatselijke eredivi sieclub verloren. Na de ruststand van 2-2 sloeg FC Den Bosch in de laatste tien minuten toe: 6-4. Tot die tijd leidden de militairen met 4-3 door drie doelpunten van Purvis (FC Den Haag) en de openingstreffer van Van de Bron (Vitesse). De Bossche doel punten kwamen op naam van Van Duuren (2), Gösgens (2), Brood en Krüzen. In het elftal van Den Bosch ontbrak Beu kers door een blessure, bij de militairen de Ajacieden Rob Witschge en Verlaat. HANNOVER (SID) - De Braziliaanse tennisbond heeft zijn zusterorganisatie in West-Duitsland voorgesteld de Davis- beker-ontmoeting tussen beide landenteams te verplaatsen van de Bondsrepubliek naar Zuid-Amerika. Brazilië zou bereid zijn hiervoor te betalen. De Westduitse tennisbond, die spreekt van een verkapte poging tot omkoping, is niet ingegaan op dit verzoek. Het duel in de eerste ronde van het Davisbeker-toernooi heeft plaats van 5 tot en met 7 februari 1988. Volgens woord voerder Hecht van de Westduitse tennisbond suggereerden de Brazilianen per telex dat ze een forse vergoeding willen betalen. „Aan dit soort praktijken werken wij niet mee. Onze kansen op het bereiken van de tweede ronde zouden dalen. Na twee uitwedstrijden in het Davisbeker-toernooi zijn wij het aan ons publiek verplicht in eigen land te spe len". Zeven steden hebben zich kandidaat gesteld voor de organisatie. BELGRADO (Tanjug) - Bij het internationaal grootmees- tertoernooi in Belgrado gaan vier man aan kop: Hjartars- son, Kortsjnoi, Timman en Ljubojevic. Maandagavond wer den de afgebroken partijen uitgespeeld. Hjartarsson verloor daarbij zijn af gebroken partij uit de zevende ronde tegen Popovic in 87 zetten, de ontmoeting tussen Popovic en Iva- novic uit de zesde ronde eindigde na 94 zetten in remise. De stand na seven ronden: 1. Hjartarsson (IJsl), Kortsjnoi (Zwi), Timman (Ned)en Ljubojevic (JSÏ) 4 1/2 pnt, 5. Beijavski (Sov) en Popovic (JSl) 4 pnt, 7. Short (GBr), Nikolic (JSl) en Ivanovic (JSl) 3 1/2 pnt, 10. Salov (Sov) 3 pnt, 11. Gligoric (JSl) 2 pnt, 12. Marjanovic (JSl) 1/2 pnt KERKRADE (ANP) - Roda JC is de eerste van een serie oefenwedstrijden tegen buitenlandse topploegen gestart met een gelijk spel tegen bundesligaclub VfB Stuttgart, ge traind door Arie Haan. In Kerkrade werd het voor 2000 kijkers 1-1. Baumann zette de gasten, die vier basisspelers misten, na een kwartier op 0-1. Vijf minuten voor het einde maakte middenvelder Van Geel de gelijkmaker. LOTTO 43 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 3 winnaars, die ieder bruto f. 100.000,00 ontvan gen; Derde prijs 99 winnaars, die ieder bruto f. 2406,50 ontvan gen; Vierde prijs: 5121 keer f. 46,50; Vijfde prijs: 73.795 keer f. 5,00. CIJFERSPEL 43 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars; derde prijs 16 winnaars; vierde prijs: 272 keer; vijfde prijs: 2488 keer; (vaste prijzen). TOTO 43 Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 21.690,00 ontvangt; Tweede prijs: 42 winnaars, die ieder f. 344,20 ontvangen; Derde prijs 497 keer f. 72,70. TOTO-GELUK 43 Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 4653,00 ontvangt; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 9 win naars, die ieder f. 228,30 ontvan gen; vierde prijs: 348 keer f. 9,20. EN STANDEN ue uitslagen van de dinsdag in de e divisie i van het betaald gespeelde wedstrijden reserve voetbal zijn: RESERVE DIVISIE A Telstar 2 - SW 2 5-1, Sparta 2 - Utrecht 2 2- 1, AZ 2 - Haarlem 2 2-0, Ajax 2 - Den Haag 2 0-2, DS '79 2 - Volen- dam 2 3-3, Excelsior 2 - Feyen oord 2 2-3. RESERVE DIVISIE B Heracles 2 - Heerenveen 21-1, Groningen 2 - PEC Zwolle 2 1-2, Cambuur 2 - Wageningen 2 3-2, GA Eagles 2 - Veendam 2 1-1, De Graafschap 2 - Vitesse 2 2-1, FC Twente 2 - Emmen 2 7-1. RESERVE DIVISIE C PSV 2 - Willem II 2 9-2, RKC 2 - Den Bosch 2 1-1, NEC 2 - Eindhoven 2 2-1, Helmond Sport 2 - Fortuna S 21-0, NAC 2-VVV 2 1-4. Van onze sportredactie LONDEN - Met ingang van 1 december wordt Terry Venables de nieuwe mana ger van de Londense eerste divisieclub Tottenham Hot spur. Peter Barnes, de secretaris van de club, heeft dat dinsdag avond bekend gemaakt De 44- jarige Venables, oud-speler bü de Spurs, werd onlangs ont gen door FC Barcelona, de cl> die hij in 1985 kampioen van spanje maakte en waarmee hij een jaar later in de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen uitkwam. Venables wordt de opvolger van David Pleat, die eind vo rige week ontslag nam. Voor hij bij Barcelona werkte was Venables als manager in dienst van Crystal Palace en Queens Park Rangers. Er was ook sprake van dat Venables de lei ding zou krijgen bij de Ita liaanse club Juventus.

de Stem | 1987 | | pagina 9