OTENDUKERS VREZEN OVERLAST DOOR NERTSFOKKERU Vergunning farm deugt niet' WERING Sprankelend r, sportief ISTEM AnneMareL Over de trek van vlinders en mensen SCHIETINGEN ER GELEGENHEID DEROPVANG mancipatie richtsnoer nor provinciebestuur' Bewoners Wilhelminastraat zijn overlast beu ren vertrouwen, EN SCHOLIEREN OUDER PLAATSELIJK NIEUWS (O)PA MAAS eeuwsch-Vlaanderen ERPROJEKT STEM VAN ZEELAND 2 WOENSDAG 28 OKTOBER 1987 T22 [HOLE - De door gemeente Honte- 5 verleende hinder- vergunning voor nertsfokkerij deugt Bovendien zijn de jdiende bouwteke- ien niet in overeen- iming met de ver- ningsvoorschriften is er een onjuiste cedure gevolgd. lANCIPATIENOTA EINDELIJK UIT: >L„ lanciering 18+ bank- of giropas mee te nen. U (en niet uw ouders!) ertekent bij het steunpunt verklaring, waarin staat u het geleende bedrag on- dellijk terugbetaalt zodra w studietoelage ontvangt- U krijgt het geld niet itant. U geeft uw giro- of ikrekeningnummer op ar na ongeveer tien gen het bedrag wordt stort. m Noordstraat 51 Terneuzen - Tel. 01150-31165 Lezing over oude kaarten Ontdekking Boomvalk Beleggen Heikant Kloosterzande Nieuw-Namen Graauw Boschkapelle Koewacht Open dag juwelier •n rubriek om te zoenen Voor particulieren lukwens, bedankje, jubileum, receptie, lijk,.geboorte, verloving, overwinning, tie, examen, Abraham, openbare dank a zo maar door, mag best eens in de en wel op de pagina familieberichten, ilijk is dat niet en duur hoeft het niet té (B.v. 5 regels kosten een tientje). Prijs gel per kolom 2,00. Eén grote regel ht a 2,55. Voor het plaatsen van een o of albeelding met een formaat van 45 mm rekenen wij 14,05 toeslag, erige tarieven op aanvraag. Bij niet nte betaling wordt 4,00 adm.kosten end. Foto's worden niet geretourneerd. 076-236442 of geef uw tekst 2 dagen plaatsing af bij één van onze kantoren, riftelijke opgaven stuurt u eveneens 2 en vóór plaatsing naar Postbus 3229, B Breda. Schriftelijke opgaven worden luitend geaccepteerd indien naam en bekend zijn, ook indien Uw betaling voegd is. Wij behouden ons het recht teksten zonder opgaaf van redenen te weigeren. Verenlgingsnieuws luitend op 2 kolom op donderdag. Hartelijk gefeliciteerd met je 65e verjaardag.. Rini - Archiel - Shirley - Davy - Ronnie - Diana - Theo - Ingrid - Johnny. ouders die op zoek zijn naar ropvang. opvang willen bieden. Vlaanderen. Tel. 01170-4316. „je verslaggever zijn de belangrijkste inenten waarmee de oners van de Notendijk erhole bij de Raad van o aankloppen, om te tomen dat er in de na bijheid een nertsfokkerij wordt gevestigd. In hun bezwaarschrift wijzen de bewoners erop dat de hin derwetvoorschriften rond de milieuproblematiek niet terug te vinden zijn op de bouwteke ningen. Sterker nog, vergun ning en tekeningen zijn op sommige punten met elkaar in strijd. Zoals de locatie van de mestopvang. Het experimentele systeem met vloeistofdichte goten zal volgens de bewoners alleen maar averechts werken en juist meer stank teweeg bren gen. Immers, voordat urine van de beestjes in de opvangtank terecht komt is het plasje al verdampt. Dan kan worden voorkomen door toepassing van een spoelsysteem. Maar daarvoor heeft de gierkelder volgens de bewoners geen ca paciteit. Het bezwaarschrift stelt dat voor zo'n fokkerij een gecom pliceerd urine en uitwerpselen afvoersysteem noodzakelijk is. Anders 'ontstaat er in dit klei gebied grondwater- en bodem vervuiling'. Waarbij er nog op gewezen wordt dat het vakblad voor nertsfokkers zelf afraadt om een bedrijf op kleigrond te beginnen. Volgens de Notendijkbewo- ners ontbreken op de bouwte keningen voorzieningen om te voorkomen dat vervuild water in de nabijgelegen watergang stroomt, opslagplaatsen voor koolmonoxidegas en pesticiden en voorzieningen voor werkne mers, blusmiddelen en wasge legenheden. Geconstateerd wordt dat de door de gemeente gevolgde procedure niet correct is ge weest. Volgens het bezwaar schrift is de aanvraag louter gepupliceerd in een adverten tieblad, terwijl dit ook in de re gionale dagbladen had moeten gebeuren. Daardoor bleven de bewoners in het ongewisse. Bo vendien wijzen de bewoners op een merkwaardige advertentie in het fokkersvlakblad waarin de bewuste lap grond te koop werd aangeboden. Dit met de mededeling dat de gemeente al toezeggingen had gedaan. Uiteraard nog lang voor de hinderwetprocedure werd op gestart. De bewoners menen verder te weten dat de betrokken nertsfokker aan het bedrijf een voorlopige provisorische opzet wil geven. Als dat zo is, zo wordt gemeend, dan komen meteen alle voorschriften op losse schroeven te staan. Im mers, juist volgens die voor schriften moet worden begon nen met uitgebreide grond werkzaamheden. Gezien de uitspraken van de secretaris van de Nederlandse Vereniging van Fokkers van Pelsdieren vrezen de bewoners dat de voorschriften toch wel aan de laars gelapt zullen worden. Tij dens een bijeenkomst in Co- lij nsplaat ventileerde de secre taris 'dat voorzieningen door gemeenten geëist, maar welke voor een goede bedrijfsvoering niet nodig of kostenverhogend zijn, in het kader van de hin derwet niet uitgevoerd hoeven te worden'. In het bezwaarschrift wordt gesteld dat heel wat bewoners emotionale problemen hebben met de komst van een nerts farm. Volgens een brochure blijkt dat ook psychische pro blemen bij de besluitvorming meegenomen dienen te worden, maar 'door het gemeentebe stuur is hieraan volkomen voorbijgegaan'. Tenslotte menen de bewo ners dat een en ander volko men in tegenspraak is met de opvattingen van milieuminis ter E. Nijpels. Die wil uitbrei ding van het veelbesproken mestprobleem voorkomen. Maar volgens de bewoners wordt met de komst van de nertsfokkerij het mestpro bleem juist in de regio geïntro duceerd. Aanvrager J. van Hoof heeft inmiddels het volste vertrou wen in de afloop van de hele affaire. Hij is deze week op eigen risico alvast begonnen aan de bouw van de nertsfarm. onze verslaggever IDELBURG - Het Zeeuwse provinciebestuur moet extra zintuig ontwikkelen voor emancipatiebeleid. In geledingen moet de noodzaak daarvan doordringen, is de kern van de jarenlang verbeide provinciale mcipatienota, die GS hebben toegezonden aan de sta- tommissie welzijn. Het gaat om een ambtelijk stuk, nog niet is onderschreven door het college. samenstellers van de nota en niet voor niets de van het beleid: het mag langer sectorbeleid heten, i facetbeleid. Dat betekent j iedere discussie, ieder ait ten provinciehuize het t emancipatie een rol moet sn. Alle gedeputeerden Jen er zodoende mede ver- ïoordelijk voor. Dit in te- ielling tot de bestaande si te, waarin emancipatie on- Je sector welzijn valt, be id door één gedeputeerde, laris-Koster. „Binnen fa- leleid is emancipatie een tsnoer en toetsingskader de beleidsontwikkelingen t totale beleidsterrein van ivincie," vecht de nota die itie aan ialve het algemene uit- ipunt bevat de nota een concrete beleidsaanbe- ;en om het emancipatie lid in Zeeland echt van de te krijgen. Het geven van tie en het bestrijden vooroordelen om de tradi- ele rolverdeling te doorbre- tijn daar voorbeelden van, als het bevorderen van ge leid en van deelname van en vrouwen aan oplei- |en en functies waarin ze ondervertegenwoordigd zijn. Vrouwen moeten als het aan de notaschrijvers ligt ook een actievere rol gaan spelen in de (provincie)-politiek, er moe ten vrouwvriendelijker verga derschema's worden samenge steld en er is meer kinderop vang nodig. Ook hard nodig is het, vin den de samenstellers verder, om scherp in de gaten te hou den of het afgesproken beleid ook inderdaad wordt gevoerd. Ambtenaren doen dat maande lijks, de eerstverantwoorde lijke gedeputeerde zorgt ieder jaar voor een 'voortgangs-ver- slag' en GS (en provinciale sta ten) moeten het beleid min stens om de twee jaar evalue ren. Naast de totaal nieuwe bena dering van het emancipatiebe leid mag overigens het be staande 'sectorbeleid' niet wor den vergeten. Overleg tussen de daarbij betrokken instellin gen en de provincie is een ver eiste. Het is de bedoeling om in het voorjaar van '88 de nadere uit werking van de discussienota te presenteren. De statencom missie welzijn bespreekt het stuk op 16 november, waarna GS hun standpunt zullen bepa len. (ADVERTENTIE) Ministerie van Onderwijs en WetenschapP®11 "toren «!üMn'Hulst en Go0s- wsen en telefoon- 8r8 op pagina 2. •^•tilden: ^•30/13.30-17.00 uur. toette ?9u*én: Rein van der Frank Deij, Jdu" Grember9he, |«A, "«Wil, ^or a< ttt) Ton Koomen to-Jan Jansen. de svne vers '"rommelen. ^"«^exploitatie E,aur Zeeland: »-- u' Privé tel. 01150- Van onze correspondente HULST - De Oudheidkun dige Kring 'De Vier Am bachten' opent haar winter- programma dinsdag 3 no vember met een lezing. Franz Gittenberger vertelt de belangstellenden alles over Oude landkaarten en hun be trouwbaarheid. Gittenberger is mede-auteur van het boek 'Zeeland in oude kaarten'. Hij toont zijn gehoor een serie dia's van Zeeuws- Vlaamse landschappen. De lezing in de openbare bi bliotheek van Hulst begint óm 20.00 uur. Bibliothecaris Willy Bauwens van de oudheidkun dige kring stelt die avond ook enkele oude landkaarten ten toon in de leeszaal. VERBAZINGWEKKEND IS het altijd weer te zien hoe onverwachte dingen leiden tot andere onver wachte dingen. Het is een goed perenjaar, de 'brao- kerboom' hangt overvol en er wordt niet op een peer meer of minder gekeken. Daar liggen er wat te rotten en te gisten onder de boom en er komen vlinders op af: ata lanta's in dit geval een trek- vlinder die deze zomer vanuit Zuid-Europa naar onze stre ken is gekomen. Ze hebben him eieren ge produceerd en hebben de in tentie om terug naar het zui den te vliegen. Of dat zal luk ken is twijfelachtig, maar ze wekken in ieder geval de in drink dat ze op de peren nieuwe krachten opdoen. Of zijn het puur snoeperbeetjes die ze daar halen? Hoe dan ook, het zijn er niet zomaar een paar zoals bleek uit tel lingen die Eddy Taelman en Eddy Vermandei uitvoerden in de boomgaarden van De Deckere en Ivens nabij Hulst. Ze telden 16 september 180 atalanta's in één boomgaard, op de 26e 115 en vorige week, 18 oktober, nog 113 dieren van deze soort in de twee boom gaarden samen. Worden de vlinders van heinde en verre aangelokt door de geur van het rijpende fruit, of zitten ze overal zo dicht? Ondanks de slechte zo mer - of misschien juist daar door, wie zal het zeggen - was het voor enkele vlindersoor ten toch een goed jaar. De atalanta dus werd in grote aantallen gezien. Er zijn ook heel wat ldeine vuurvlinders waargenomen en ook het gamma-uilfje vloog vorige week nog massaal. Maar an derzijds: we hebben nog geen enkele kleine vos gezien of de hemelsleutels. Andere jaren zit het daar op een mooie herfstdag vol van. Ook twee distelvlinders, trekvlinders die vanuit Noord-Afrika tot ons komen, werden pas nog waargenomen. Een heel andere ontdekking - -dit woord letterlijk nemen - -deed Eddy Taelman 16 sep tember aan de Liniedijk te Hulst. Hij kreeg een salaman dertje in handen dat een voorpootje miste en daardor niet fit was. Het diertje stierf spoedig en dat was jammer, maar het kwam langs de an dere kant goed uit (hier spreekt de inventarisator harder dan de natuurbe schermer), want nu konden we het lijkje doorsturen naar het Zoologisch Museum in Amsterdam voor een juiste determinatie. Wat bleek: een juveniel (jong) exemplaar van de kamsalamander, vroe ger bekend onder de naam grote watersalamander. Dat werd daarmee de eerste offi ciële vondst voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Er waren wat onzekere ge gevens over het voorkomen onder andere aan de Marga- retsedijk bij Stoppeldijk, van Axel en Hoek, maar zoals ge zegd, allemaal Vermoedelijk Gemeente Zaamslag, parochie Terneuzen; de polder wel te verstaan, niet de boer. deze soort'. Onzeker dus. Dat is nu voorbij. Eten nieuw ele ment voor onze fauna, een verheugende uitbreiding te midden van nog steeds ver dergaande verliezen van alles en nog wat. Een aanwinst dus, of gewoonweg tot heden toe over het hoofd gezien? Dat zou best wel eens kunnen. Drie jaar geleden werden op dezelfde plaats vijf exempla ren gezien, waarvan toen ge dacht werd: 'vermoedelijk, zeer vermoedelijk, de kamsa lamander." Maar nu is het zeker. Een feit om content mee te zijn en tegelijk een soort om zuinig op te zijn. Dus een goede be scherming van haar leefge bied is van wezenlijk belang. Het zijn toch vaak dit soort kleine dingen van het leven die je wat vreugde bezorgen. Zo meldde Hilde Deiman uit Hulst deze zomer dat aan haar huis de grauwe vliegen vanger zat te broeden in een nest waarin de zwarte rood staart pas een nestje jongen had groot gebracht. We kun nen haar vreugde hierover begrijpen: twee mooie, boeiende en lang niet alge mene vogelsoorten, zo vlak bij de deur, daar mag je een ander best een beetje om be nijden. Vreugde ook in het Zeeuws- Vlaamse vogelaarswereldje, omdat de boomvalk als broedvogel terug is. Verdwe nen met veel andere in de grote malaise van de jaren zestig, thans weer, met één paar nog maar, dat wel, een geschikte stek gevonden in De Braakman. In 1986 was er al sprake'van overzomeren, evenwel zonder broedgeval, nu, in 1987 dus wel hervesti ging. Men heeft drie jongen gezien op het nest. Moge dit de aanzet zijn tot een snelle uitbreiding. Geen vrees voor andere vogels, voor jachtwild of duiven, want deze valk leeft hoofdzakelijk van insec ten, met name van libellen die in de lucht gevangen worden. Waren dit aanwinsten, we constateeerden zelf een ver lies. Op een heel ander gebied dat wel. Luister. Als we ons van Zuiddorpe over de Hoofdweg-zuid naar Over slag en omstreken begaven, keken we bij de St.-Janstraat altijd even naar het oude, geëmailleerde bord West- dorpe met een grote pijl eron der. Het zat op de gevel van het hoekhuis daar. Dat wordt/werd verbouwd. We zijn benieuwd wat er met het bord zal gebeuren. Dat kan eigenlijk niet veel zijn: dat komt terug waar het zat of het komt in een museum te recht, want particulier eigen dom kan dat nooit geweest zijn, dus ehKlein monu mentje uit de streek kun je zoiets noemen, klein, maar toch wel de moeite waard om er zuinig op te zijn. Tot slot het tweede deel van de titel: trek van mensen. We willen u daarmee vast at tenderen op het boekje dat in voorbereiding is. 'Landbouw Beleven in Terneuzen' gaat het heten. Al eerder ver scheen een soortgelijk boekje over Zaamslag. Zulke boekjes leren ons de kleine geschiede nis van de streek. Hoe kun je je bijvoorheeld afvragen, is er een rooms-kathoiieke paro chie Terneuzen ontstaan en wanneer? Eten parochie die niet alleen Terneuzen, maar ook de burgerlijke gemeenten Zaamslag en Hoek omvatte. Wat blijkt (uit genoemd boekwerkje): rond 1800 ver kopen hereboeren en landei genaren hun bezittingen rond Terneuzen en Zaamslag. Waarom, kun je je dan ook weer afvragen. Kopers wer den vooral lieden uit Antwer pen en Gent die wat te beleg gen hadden. Ze zetten zelf pachters op die steeën, pol derboeren afkomstig van boerderijen die de nieuwe eigenaars al hadden onder Beernem, Stabroek en Beren- drecht. De De Mooren, De Klercken, Michielsens, Van den Bulcken, Van Damme's en Daensens trekken het Land van Axel in. Ze brengen hun godsdienst mee en stichten rond 1840 de rk parochie Terneuzen. De namen zijn er nog, de paro chie ook en de steeën? Vie rentachtig boederijen telde de oude gemeente Terneuzen- - de oudste is van rond 1650-maar driekwart ervan is inmiddels afgebroken. Veel landbouw is er dus niet meer te beleven in Terneuzen. Wie meer wil weten over het agrarische verleden van die gemeente, kan eens informe ren bij uitgever Van Aken, wanneer het boekje verwacht mag worden. Van onze verslaggever SINT-JANSTEEN - De be woners van de Wilhelmina- straat in Sint-Jansteen zijn de overlast van het door gaande verkeer flink beu.Niet alleen wordt er hard gereden, waardoor on veilige situaties ontstaan, maar ook is er. sprake van veel geluidsoverlast. Dat komt vooral door de be strating van het wegdek met kinderkopjes. Volgens de be woners komt het herhaaldelijk voor dat, met name als er vrachtauto's op volle snelheid passeren, de huizen staan te trillen op hun grondvesten. Ook al gezien het feit dat zich in de straat de basisschool, een bankgebouw en het drukbe zochte gemeenschapscentrum bevinden, eisen de.bewoners dat er wat aan de situatie ge daan wordt. Tot nu toe hebben ongevallen zich beperkt tot blikschade, maar volgens de bewoners is het nog slechts een kwestie van tijd voor er een ernstig ongeluk gebeurt in hun straat. Vandaag (woensdag) stapt een afvaardiging van de Wil- helminastraat op naar het Hul ster stadhuis om burgemeester F. Jacobs een petitie aan te bie den. Dit schrijven wordt verge zeld van handtekeningen, waarmee zowat alle bewoners massaal de noodkreet onder schrijven. PLAYBACK - Ter gelegen heid van de kermis werd in het gemeenschapscentrum 't Heike een playback-wed- strijd gehouden. Disco El Djedda verleende medewer king aan dit evenement dat een ruime belangstelling mocht genieten. De uitslag: 1. Dandy de Block (Madonna), 2. Brenda de Block (Madonna), 3. M. en D. van Hoye en A. Vlassenroot (mini-stars), 4. Nadia Bleyenbergh (Whitney Houston), 5. Peggy Rombout (Senita), 6. Steven Smit (Rick Ashley). KAARTING - In gemeen schapscentrum 't Heike na men 36 personen deel aan een kaarting. Uitslag: 1. Th. Her- rewegh, Heikant; 2. mevrouw Van Kerckhoven, Hulst; 3. mevrouw Kindt, Klooster- zande. KAARTING - In zaal Theo de Block werd een kaarting ge houden waaraan 32 personen deelnamen, uitslag: 1. J. van de Enden, 2. P. Warrens, bei den Hulst; 3. R. de Vilder, Ste- kene; 4. R. Kindt, Koewacht; 5. J. van Boven, Zandberg. TOPBILJART - In zaal Theo de Block namen achttien per sonen deel aan een prijskamp topbiljart. Uitslag: 1. G. Triest, Heikant; 2. R. Braem, St.-Jansteen; 3. F. de Smit, Heikant; 4. W. van Acker, Westdorpe; 5. A. Bogaert, Heikant. ZIEKENMIDDAG - Traditie getouw houdt een werkgroep twee keer per jaar een zie- kenmiddag. Een keer in St.- Jansteen en een keer in Hei kant. Dit najaar is gemeen schapcentrum 't Heike aan de beurt. Op 3 november om 14.00 uur wordt een middag gehouden. Begonnen wordt met een eucharistieviering, voorgegaan door pastoor Van Leemput. Aansluitend is er een koffietafel en wordt een verloting gehouden. Na de pauze laat O. Weemaes uit St.-Jansteen dia's zien. Hier bij worden molens vertoond uit de streek. BINGO - In het clubgebouw van Kloortje wordt vrijdag 30 oktober een bingo-avond ge houden voor iedereen. De op brengst komt ten goede aan showband Kloortje. De bingo begint om acht uur. KAARTING - In gemeen schapshuis St.-Martinus werd door de FNV een kaar ting gehouden waaraan 53 personen deelnamen. Uitslag: 1. A. Pauwels, 2. mevrouw Kint-Van Kruyssen, 3. J. Baart, 4. A. van Dorsselaer, 5. J. Morcus, allen Kloosterzan de. De volgende kaarting is 20 november, aanvang 19.30 uur. KVO - Tijdens de algemene vergadering van de KVO werd A. Michielsen-de Moor herkozen als bestuurslid. Als nieuw bestuurslid werd C. Kerckhaert-de Hondt geko zen voor de aftredende M. de Gendt-Baecke. KAARTING - Kaartclub De Verenigde Kaarters hield de eerste prijskaarting. Uitslag: 1. A. Thieleman-F. Penne- man, 2. R. Sturm-L. Timmer mans, 3. J. Vermeersen-K; van Waterschoot. KAARTING - In zaal Du Commerce werd een kaarting gehouden. Uitslag: 1. G. Ver hulst-A. Apers, 2. J. Vermeer- sen-L. van Roeyen, 3. M. Pe- tinda-A. Tieleman. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in het ge meenschapshuis een kaarting gehouden waaraan 34 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. P. van Goethem, Kloosterzande; 2. H. van de Berg, St.-Jan- steen; 3, V. de Caluwé, Graauw; 4. F. Piessens, Ka- pellebrug; 5. mevrouw De Meurichy, Axel. De volgende kaarting is donderdag 29 ok tober, aanvang 13.45 uur. KAARTING - Door de voet balvereniging Graauw werd in de kantine een kaarting gehouden waaraan 33 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. M. de Cock, 2. V. de Caluwé, 3. J. de Block, 4. Y. Boënne, 5. R. D'Hert, allen Graauw. De volgende kaarting is 12 de cember, aanvang 20.00 uur. KAARTING - In zaal Ons Vermaak werd een kaarting gehouden waaraan 24 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. R. de Nijs, 2. R. de Klerk, 3. F. van Bellen, 4. F. Stallaert, 5. mevrouw Michielsen, allen Boschkapelle. KAARTING - In zaal De Reisduif werd een kaarting gehouden waaraan twintig personen deelnamen. Uitslag; 1. R. Kegels, 2. mevrouw De Letter, 3. G. Bonne, 4. L. Otto, 5. mevrouw Koekoek, allen Koewacht. HEIKANT - Zaal De Block, 58 schutters: eerste hoge vogel: J. Leeraert, St.-Jansteen; tweede hoge vogel: H. de Vos, Heikant; eerste zij vogel: E. Merckx, St.- Jansteen; tweede zijvogel: R. de Vos, Kieldrecht; derde zij vogel: C. Stentler, Rotterdam; grootste aantal: J. Cocqheyt, Absdale. HEIKANT - Zaal 't Heike, 52 schutters: hoge vogel: E. de Bak ker, St.-Jansteen; eerste zij vogel: F. Sterkx, Zelzate; tweede zijvo gel: M. de Perce, St.-Gillis; extra hoge vogel; F. de Vos, St.-Gillis en E. de Bakker St.-Jansteen. HEIKANT - Zaal 't Heike, 65 schutters: hoge vogel: J. Dobbe laar, Boschkapelle; beide zij vo gels: J. Leeraert, St-Jansteen; extra zij vogel: L. van Kerckho ven, Heikant; extra hoge vogel: A. van Loof, Boschkapelle. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal P. de Vlieger, 41 schut ters: hoge en eerste zij vogel R. de Smet, Koewacht; tweede zij- vogel: G. de Deyaert, St.-Gillis; grootste aantal (4): R. van Grem- bergen en G. van Damme, beiden Koewacht. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 60 schutters: eerste hoge vogel: R. Ringoot, Kemzeke; tweede hoge vogel: G. de Wit, Clinge; eerste zijvovel: J. van de Zande, St.- Pauwels; tweede zij vogel: W. van Driessche, Kemzeke; derde zij vo gel: W. Duim, Hellestraat; vierde zijvogel: G. Blommaert, St.-Jan steen; grootste aantal (5): R. Col- leman, St.-Pauwels. KLOOSTERZANDE - Bejaar- denschieting, zaal De Reizende Man, 28 schutters: hoge vogel: J. Beulaert, Hulst; eerste zij vogel: A. van Dijk, Boschkapelle; tweede zij vogel: R. Vermeulen, Nieuw-Namen; grootste aantal (5): Th. Kriekhaert, Kloosterzan de. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 70 schutters: eerste hoge, eerste en tweede zij vogel: J. van Dors selaer, Kemzeke; tweede hoge en yierde zij vogel: A. Herwegh, Hei kant; derde zij vogel: J, van Kerkhoven, St.-Jansteen; groot ste aantal (4): F. Wolf aart, Ka- pellebrug. KOEWACHT - Zaal P. van Stee- ne, 31 schutters: hoge vogel: F. Martens, Koewacht; beide zij vo gels: J. Leeraert, St.-Jansteen; grootste aantal (4): R. van Hove, Stekene. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 36 schutters: hoge vogel: J. van Meelen; beide zij vogels en grootste aantal (3): L. van Mee len, beiden Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Zaal Mo lenhof, 32 schutters: eerste hoge vogel: F. Reunis, St.-Jansteen; tweede hoge vogel: H. Andries- sen, Kloosterzande; eerste zij vo gel: R. de Groene; tweede zijvo gel: P. Rottier, beiden St-Jan steen; grootste aantal (5): R. de Rijk, Hulst. GRAAUW - De Friezen, 60 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: Th. Freyser, Hulst; tweede hoge vogel: C. Boënne, Graauw; eerste zij vogel: G. Ducheine, Til burg; tweede zij vogel: J. Sorber; derde zij vogel: E. de Caluwé, bei den Graauw; vierde zij vogel: J. Brakken, St-Niklaas. Wip 2: eer ste hoge vogel: A. Hoogstraten, Terneuzen; tweede hoge vogel: J. Staal: eerste zij vogel: J. van Wa terschoot, beiden Kloosterzande; tweede zij vogel: A. de Baar, Graauw; derde zij vogel: A. On- gena; vierde zij vogel: J. de Bak ker, beiden St.-Jansteen. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 16 schutters: hoge en beide zij vo gels: J. de Waal; grootste aantal (7): A. van Hooaye, beiden Koe wacht. ZUIDDORPE - Zaal Onder de Linden, 27 schutters: eerste en derde hoge vogel: F. de Waal, Koewacht; tweede hoge vogel: H. D'Hondt, Zuiddorpe; eerste zij- vogel: A. Rottier, Sas van Gent; tweede zij vogel; J. van Dam, Moerbeke; grootste aantal (5): M. Hamers, Westdorpe. KOEWACHT - Koningsschie- ting, zaal Oude Molen, 16 schut ters: koning: J. de Waal, Koe wacht; eerste minister: J. Ver meersen, St.-Jansteen; tweede minister: Th. de Caluwé, Koe wacht. BOSCHKAPELLE - Zaal Ons Vermaak, 32 schutters: eerste hoge vogel: B. van de Vogel, Os- senisse; tweede hoge vogel: F. Remery, Boschkapelle; eerste zij- vogel: P. Maas; tweede zij vogel: A. de Waal; grootste aantal (4): mevrouw De Gucht, allen Kloos terzande. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 32 schutters: hoge vogel: A. van Overloop; eerste zij vogel: O. Saman, beiden Koewacht; tweede zij vogel: G. Dullaert, Hellestraat; grootste aantal (4): G. van Damme, Koewacht KOEWACHT - Zaal P. van Stee- ne, 35 schutters: hoge vogel: R. Smet; eerste zij vogel: P. Mar tens; tweede zij vogel: Rita van Steene; grootste aantal (4): J. van Hove, allen Koewacht. ZUIDDORPE -Zaal M. de Cock, St.-Sebastiaan, 126 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: R. Apers, Overslag; tweede hoge vogel: M. de Cock; derde hoge vo gel: J. Roeland, beiden Zuid dorpe; eerste zij vogel: J. van Houten, Kemzeke; tweede zijvo gel: R. Apers, Overslag; derde zij vogel: N. Vereecken, Klooster zande; vierde zij vogel: G. Wijs neus, St.-Niklaas. Wip 2: eerste hoge vogel: P. de Ruyter, Til burg; tweede hoge vogel: L. van Looy, Wachtebeke; derde hoge vogel: F. Stevens, Kemzeke; eer ste zij vogel: Th. Baart, Terneu zen; tweede zij vogel: Th. Inghels, Zuiddorpe; derde zijvogvel: E. de Letter, Wachtebeke; vierde zij- vogel: F. de Pauw, Sleijdinge. HULST - Juweliers Marja en Kees van Deijk openen deze week hun nieuwe zaak in de Gentsestraat 20 in Hulst. Vrijdag 30 oktober kunnen belangstellenden een kijkje komen nemen in de nieuwe winkel, tijdens een open dag van 10.00 tot 18.00 uur.

de Stem | 1987 | | pagina 15