Saaie remise in schaaktweekamp «ten chtig ECC: het toernooi van de VIP's SPORT (NDSCOACH RINUS MICHELS OVERTUIGD VAN GOEDE AFLOOP: beslist zelf wilt ontmoete1 NV Watermaatsclui|ipi] Zuid-West-Nederlaod kRSCHUWING! Ing Centrum Europa nder reden Nederlands ootste relatieburo an de bewoners van de de imperland en van ireatlegebleden In omgeving I0RDWIJK - „Van Cyprus verliezen?", her- ilt Rinus Michels de vraag, „uitgesloten. Ge- spelletje? Bestaat niet! Al moet ik er zelf in!" irmaliteit telpunten fDelcavfe Ploeg Stapleton geopereerd Politie Identiteitscrisis Bijgesteld Smetje Voetballer Braaf doodt kat NIEUWSOVERZICHT Timman remise tegen Salov Minnesota Twins honkbalkampioen Joegoslavië jeugdwereldkampioen Pascal Jules verongelukt Opnieuw winst basketballers PSY - Rapid Wien uitverkocht Operatie Arnesen in Zweden Jongste Britse snookerkampioen Indeling C-WK zaalhandbal Nieuwe sponsor Superprestige veldrijden spartner zoekt of gewoon vrlendsc >ns zeker slagen. Tenslotte zijn er oekers ingeschreven, die evens' >k zijn. U kunt zowel overdag au edewerkster bellen voor meer inf<p ochure ligt voor u gereed.) mevr. Homburg, 076-211698 Zoom, mevr. Daeter, 01640-57339 mevr. Zuurveld, 01100-14123 'ijk, mevr. v. Gils, 04160-34503 iad van Toezicht van het Min. van MT1C KEUKENS TEGELS SANITAIR ÜWMATERIALEN TIMMERFABRIEK f/fcm ORNLAAN 22 - OOSTERHOUT - 01 «20-54978 'jt nu ook eigen montagedlenst voor gamers, keukens en tegels DESTIM Anth. Fokkerstraat 8 4462 ET Goes (Rtr) - Gari Kas- [V is er niet in geslaagd id in de schaaktwee- •pom de wereldtitel ge intrekken. Na 28 zetten ;de maandag in Se- 'de zesde partij, op jtel van Kasparov, in |se. Karpov handhaafde loor zijn voorsprong een punt. De stand na irtijen is 3%-Vk in het ieel van de uitdager. Luw verscheen Karpov minuten te laat aan het [Het scheen Kasparov niet i. Rustig wachtte hij tot zijn landgenoot achter het bord had plaatsgenomen voor hij zijn eerste zet uitvoerde. De 24- jarige titelhouder koos voor de Engelse opening met c2-c4. In tegenstelling tot de tweede en vierde partij antwoordde zijn twaalf jaar oudere rivaal niet met het risicovolle Pg8-f6, waarmee hij in de vierde wed strijd onderuit was gegaan. Karpov koos voor e7-e5, een minder scherpe variant. Ondanks zijn aanvallende initiatieven haalde de 24-jarige wereldkampioen slechts licht voordeel uit de opening. De Zweedse grootmeester Ulf An- dersson analyseerde de stand op het bord na tien zetten als volgt: „Karpov moet uiterst precies manoeuvreren om de problemen te omzeilen". Dat deed de uitdager ook. Na Kas parovs elfde zet, Pd5-c3, nam Karpov 23 minuten bedenktijd voor hij reageerde met Pg8-f7. Volgens de kenners was de zesde partij tot nu toe de meest oninteressante uit de reeks. Andersson verweet Karpov ri sico's te mijden: „Karpov was er slechts op uit het punt te de len. Zijn passieve houding heeft het gewenste resultaat opgeleverd, zonder dat hij er veel moeite voor heeft hoeven doen". Op de 26ste zet forceerde Karpov een dame-ruil. Twee zetten later staarde Kasparov negentien minuten naar het bord. Schijnbaar zag hij geen winstmogelijkheden meer. Het remise-aanbod werd na vier uur spelen direct door Karpov geaccepteerd. Na de formele handdruk verliet de uitdager met een glimlach op het gezicht de speelzaal. Zijn tegenstander bleef ontgoocheld nog enkele minuten in de speelzaal zitten om de stelling nader te bekij ken. Met de witte stukken heeft de titelverdediger nog weinig indruk kunnen maken, hetgeen de Amerikaanse grootmeester Maxim Dlugy de volgende uit spraak ontlokte: „Kasparov zal alle vrije tijd nodig hebben om zijn repertoire met wit te ver beteren". Het zettenverloop van de zesde partij tussen Kasparov (wit) en Karpov: 1. C2-C4 e7-e5, 2. Pbl-c3 Pb8-c6, 3. g2-g3 g7-g6, 4. Lfl-g2 d7-d6, 5. Tal- bl Lc8-f5, 6. d2-d3 Dd8-d7, 7. b2-b4 Lf8-g7, 8. b4-b5 Pc6-d8, 9. Pc3-d5 c7-c6, 10. b5xc6 b7xc6, 11. Pd5-c3 Pg8-e7, 12. Lcl-a3 0-0, 13. Pgl-f3 h7-h6,14. 0-0 Lf5-e6,15. Ddl-a4 17- 15, 16. Pf3-d2 Pd8-17, 17. Tbl-b3 Ta8-b8, 18. Tfl-bl Tb8xb3, 19. Tblxb3 Tf8-c8, 20. Da4-a6 P17-d8, 21. La3-b4 Tc8-b8, 22. Pc3-a4 Kg8- 16, 23. Lb4-c3 Tb8xb3, 24. a2xb3 Dd7-c7,25. e2-e3 Le6-c8,26. Da6-a5 Dc7xa5, 27. Lc3xa5 Pd8-f6, 28. La5- b4 remise. met werkzaamheden aan de wate dinsdag 27 oktober en mogelijk en^ rna de kans aanwezig dat er bruin i er uit de kranen komt dat vlekken' an achterlaten, en u daarom in die periode voorzich net het wassen van kleding en derge eval van bruin water het water te late in tot het weer helder is. Tijdens dez leden zal tijdelijk een drukverlagin tstaan. getracht vooraf bedrijven en instellio idividueel te waarschuwen, vaardt geen enkele vorm van aanspra voor schade die zou kunnen voort het feit dat bedrijven, instellingen o niet vooral individueel zijn gewaar matie kunt u terecht op het districts oor Noord- en Zuid-Beveland te Goes 1100-27200. NV Watermaatschappil Zuid- West-Nederland (WM2 Ir. P. Stoter, directeur Niet winnen uitgesloten' tied van Leeuwen ch van het Nederlands voetbalelftal is ervan over- jd dat zijn elftal zich morgen via een zege op Cyprus {otterdam kwalificeert voor de eindronde van het opees kampioenschap, volgend jaar juni in West- tsland. 12,95 Iels, sterrenbeeld) 50% korting 10% korting pringen per paar van 82,00 raden 40% korting met zilveren slot van 510,- van 585,- ngsschakel van 279,- lie Koningsschakel van 118,- gedraaide bolletjes van 695,- Jasseronschakel van 267,- )el uniek van 810,- voor voor voor voor probleem van de bonds- h is echter zijn spelers er- te overtuigen dat de wed- d tussen de favoriet en de ilkleuter geen op voor gelopen koers is. Terwijl |Europese milieu-ministers itzelfde Noordwijkse hotel reus door de hal koersen, Michels onverstoorbaar „Ik kom hier vanmorgen hotel binnen. Staat er je te stofzuigen. Praat na- dijk geen Nederlands, dat |nt tegenwoordig logisch te en vraagt 'How many are you gonna score?', bedoel ik nou. Er wordt gevraagd zal Nederland len, nee er wordt gevraagd hoog zal Nederland win- En voor een dergerlijke |itting moet ik de ploeg ;chuwen". ireen die er niet direct bij okken is", vervolgt de iscoach, „gaat er vanuit dat tedstrijd een formaliteit is. mijn taak de spelers zo tp als een mes te krijgen, de tegenstander sterk is, is geen kunst. Naarmate de «stander zwakker wordt, mijn problemen op dat iedtoe". ii het hoeft niet eens de ermijdelijk binnendruppe- onderschatting te zijn", ischuwt de bondscoach, er is altijd en overal één Per jaar die wedstrijd. Het dag waarop jouw tegen- fder de wedstrijd van zijn «speelt. Dit weekeind ver- 5 St. Truiden Anderlecht en wr het in de competitie on- 'gen FC Köln voor de be- ,van de amateurs van tóenburg. Soms is er een op de betere ploeg er in slaagt een doelpunt te Dat is overigens een inmst, kan ik u verzeke- aantal doelpunten doet er ®nag niet toe. Door het on zachte verlies van Grie- ™d in Hongarije (3-0) ■Orapje zelfs aan de meest ieme overwinning genoeg kwalificatie. „Het maakt (ADVERTENTIE) et vogel passend bij armband van 1117,- voor et strik 'van 1175,- voor .rmband als set van 348,- voor iet Hamerslag van 325,- voor g en Armband samen van 262,- voor schakel van 253,- voor ij» gedistilleerd Til.015) 569324- de zaak wat gemakkelijker nu we geen hoge score hoeven te bereiken, wat rustiger vooral", aldus Michels, die morgen het resultaat weliswaar voorop stelt, maar de specifieke wen sen van de Nederlandse voet balliefhebber toch niet uit het oog verliest. Michels: „Er komen 55.000 mensen kijken. Die verwachten én een overwinning én attrac tief voetbal. Dat dat vaak niet samen gaat, wordt in heel Europa normaal gevonden, be halve in Nederland. Ten op zichte van buitenlandse ploe gen is dat voor ons een handi cap. Als wij spelen zoals Borus- sia Mönchengladbach en FC Bayern zondagavond tegen elkaar deden, worden wij vanaf de aftrap uitgefloten. En ik moet toegeven, mij was het ook wat te traag, te voorzichtig allemaal. Dat zit nu eenmaal in ons voetbalbloed. Maar door door krijg je wel dat wij thuis vaak te gehaast, te snel spelen. De meningen blijven verdeeld over de ideale manier van in ternationaal voetbal bedrijven. Feit is wel dat het Nederlands elftal in uitwedstrijden beter uit de voeten komt dan in thuiswedstrijden. Maar als het resultaat bereikt is, kan er ge speeld worden". Met het EK in het vooruitzicht, lijkt Rinus Michels er in ge slaagd Oranje tot een hechte ploeg te formeren. Hij noemt twee belangrijke punten. Mi chels: „Ten opzichte van de kwalificatie voor het WK van Mexico hebben we nu een beter uitgebalanceerd middenveld. En dat is toch de basis voor be ter positiespel en dus beter voetbal. Die middenveldbezet- Van onze sportredactie AMSTERDAM - Ajax-spe- ler Frank Stapleton is gis termiddag geopereerd aan een hernia. De Ier zal ten minste een half jaar zijn uitgeschakeld. De operatie werd verricht in het Am sterdamse Lucas-zieken- huis en uigevoerd door neu- ro-chrirug Van Akker. Afgelopen dinsdag kreeg Sta pleton in Hamburg, waar Ajax verbleef voor de Europa Cup wedstrijd tegen HSV, last van zijn rug na een partijtje schijn- boksen met Jan Sörensen als warming-up voor de ochtend training. 's Avonds probeerde de 31-jarige Ier het nog bij de afsluitende training van Ajax in het Volksparkstadion, maar al snel bleek dat verder trainen onmogelijk was. Donderdag, direct na de te rugkeer van Ajax in Amster dam, werd Stapleton in het Lu- cas-ziekenhuis onderzocht. Na verdere onderzoeken op vrij dag bleek zijn toestand zo slecht, dat hij direct werd op genomen. Ook al omdat de af sluitende onderzoeken nogal wat 'lig-arbeid' van de patiënt vergden. Gisteren werd tot een operatie besloten. ting drukt een stempel op het hele elftal. Vervolgens is dit elftal naar een eenheid ge groeid, er staat een goed team. Behalve goed is deze ploeg ook nog aan iemand opgehangen en dat is Gullit". „Meestal is een ploeg opge hangen aan de spelbepaler, bij ons is het de afmaker, want Ruud Gullit is toch de man die elke keer opnieuw de bal de be slissende zetjes geeft. Wij Ne derlanders willen het van het voetbal hebben, terwijl oppor tunisme vaak veel effectiever is. Gullit heeft dat begrepen. Van Basten is in dat opzicht ook een mooi voorbeeld. Qua voetbal is er waarschijnlijk geen betere, ook in Italië niet. Maar in die makker die naast hem speelt, die Virdis, zie je het verschil. Die is maar met één ding bezig. Dat is hoe hij met al zijn routine, zijn slimheid en geslepenheid die ene bal moet spelen. Die maakt zich niet druk over de vraag of hij in het team past of dat hij goed mee speelt, die is alleen met dat doelpunt bezig". Over de opstelling wilde Mi chels gewoontegetrouw niets kwijt. Hij bleef dus ook het antwoord op de vraag schuldig wie de geblesseerd Van Basten vervangt, de PSV-er Gillhaus (de man in vorm) of de Ajatied John Bosman, de man met meer routine. De bondscoach, die enkele maanden geleden poogde zijn contract in te leveren, maar door financiële KNVB-sancties daarvan weerhouden werd, leeft met hart en ziel toe naar het einddoel, het EK in West- Duitsland. „Ik moet het con tract waarmaken voor degene die mij betaalt. Daar heeft die werkegever recht op. Dat is één. En vanuit mijzelf wil ik ook niets anders, een kwestie van eerzucht. En al het andere is momenteel onbelangrijk". Door Leon Krijnen ANTWERPEN - Maan dagmiddag, op het gif groene dak van het Sport paleis in Antwerpen. Twee schilders leggen de laatste hand aan het waterdicht maken van de overkoepe ling van de oeroude en versleten burcht aan de boorden van de Schelde. Nog maar twee weken gele den vond hier de rentree van de vroeger zo fameuze zes daagse plaats, wielergeweld door het volk, voor het volk. Toen maakte het dak van de tent een oude reputatie als vergiet meer dan waar en hadden de coureurs meer oog voor de natte plekken op de baan dan voor eikaars ver richtingen. In veertien dagen kan er veel veranderen. De gaten in de paraplu van het sportpa leis zijn gedicht en het inte rieur is behangen met dui zenden meters groen laken die alle onvolkomendheden van de oude dame aan het zicht onttrekken. De VTP's van het tennis mel den zich in de Sinjorenstad, met in hun kielzog een horde van diamantairs, bankiers, hostesses, sponsors en hun genodigden. Het zesde Euro pean Community Cham pionship (ECC) is weer be gonnen en nu mag er geen druppeltje water meer bin nenkomen. De spelers worden van het Crest-hotel naar het Sportpaleis vervoerd zoals een dictator in zijn bananen republiek. In een limousine, begeleid door motoragenten, gillende sirenes en zwaailich ten. Geen wonder dat John McEnroe, nadat hij vorig jaar voor de tweede maal het toer nooi gewonnen had, in zijn dankwoord de Antwerpse po litie vermeldde. Rondom het Sportpaleis, onder en naast de Ringbaan om de binnenstad, is weer een 'VTP-dorp' verrezen van en kele duizenden vierkante me ters. Daar bevinden zich de hokken waar de sponsors hun gasten op een natje en een droogje kunnen onthalen, daar bevinden zich ook de restaurants waar de voorge rechten niet onder de dertig gulden blijven. Om over de hoofdgerechten en de drank jes maar niet te spreken. Kortom, eem idiote entoura ge, die met tennis op zich niets te doen heeft en die de rechtgeaarde liefhebber van het spelletje ieder jaar op nieuw in een identiteitscrisis doet belanden. De kracht van het deelne mersveld is evenredig aan de grenzeloze decadentie buiten de baan. Daarmee is meteen het succes van het toernooi verklaard. Want zonder Lendl, zonder McEnroe, zon der Pat Cash, zonder Noah, zonder Wilander, om maar een paar dwarsstraten te noe men, zou er geen enkele gel dige reden zijn om de gang naar de Antwerpse kermis der ij delheid te maken. Waarom komen 's-werelds beste tennissers van de jaren tachtig naar de Vlaamse ha venstad? Het antwoord is simpel: poen, poen en nog eens poen. Meer valt er voor de heren niet te halen, meer valt er in de mistroostige Bel gische herfst niet te zoeken. Neem de volslagen onbekende Amerikaan Kelly Jones (Kelly wie?). Via de kwalifi catie, waarin hij overigens Michiel Schapers versloeg, bereikte hij de eerste ronde van het hoofdtoernooi, waarin hij zijn landgenoot Tim Mayotte trof. Die was uiteraard te sterk voor hem (6-4, 6-4), waarna Jones een cheque van ruim twaalfdui zend gulden op kon gaan ha len. Wedden dat Jones, die na die verliespartij bepaald niet chagrijnig was, volgend jaar weer een gokje waagt in Ant werpen? zich alleen voor ATP-punten het vuur uit de sloffen willen lopen en het op zo'n exhibitie wel geloven. Een tennisser die afgelopen weekend nog in een Grand Prix-toernooi speelde, verkeert drie dagen later nog steeds in dezelfde vorm. En met de bedragen, die in Ant werpen op het spel staan, wil iedereen er nog wel een schepje bovenop doen, gigan tisch startgeld of niet. Alleen al in de officiële prijzenpot zit een slordige twee miljoen gulden, waarvan een ton of zes, zeven bij de winnaar te recht komt. De loting in Antwerpen was een variant op het in de Ne derlandse hoofdstad beruchte 'balletje-balletje'. Er werden wat papiertjes voorzichtig over tafel geschoven, die ver volgens weer voorzichtig werden opgeraapt. Toen Noah op een 'verkeerde' plaats in het schema terecht kwam, werd dat soepeitjes hersteld. De sterkste spelers moeten elkaar zo Iaat moge lijk tegenkomen, want een 'pepernoot' in de halve fina les, laat staan de eindstrijd, daar zou de organisatie nachtmerries van krijgen. De naam van Gene Mayer, die in 1983 de finale van McEnroe vérloor, is al een lelijk smetje op het blinkende blazoen van de diamantairs. Het wil allemaal niet zeg gen dat er niet goed getennist wordt. Want het is nonsens om te denken dat de heren Driemaal in vijf jaar was dat Lendl, twee maal was dat McEnroe. Lendl verwierf zich met die prestatie het gouden racket ter waarde van onge veer een miljoen gulden. Er is inmiddels een nieuw racket aangemaakt van hetzelfde gewicht in goud en diaman ten. Het reglement is ook bij gesteld: Tot vorig jaar mocht degene die het toernooi bin nen vijf jaar drie maal zou winnen, het zes kilo wegende geval mee naar huis nemen, maar die regel wordt nu an ders geïntrepeteerd. Als McEnroe, die in 1983 en in 1986 won, dit jaar weer aan het langste eind trekt, telt dat volgens het nieuwe reglement pas als de eerste keer. Niet dat de organisatie op de kleintjes let, maar men wilde toch niet het risico lopen om het geval nog een keer kwijt te raken. Uitslagen eerste ronde: Tim Mayotte (VSt) - Kelly Jones (VSt) 6-4,6-4, Martin Jaite (Arg) - Ka rei Novacek (Tsj) 7-5,6-4. Michels (links) met een deel van de selectie tijdens de training op het veld van zaterdagvoetbalclub Noordwijk. - fotoanp De eerste dag van de 'Noord wijkse stage' werd afgesloten met een incidentje. Sterspeler Ruud Gullit, die ondanks een staking op Italiaanse vliegvel den op de geplande tijd arri veerde, werd plotseling gecon fronteerd met een heel opdrin gerig heerschap. Gullit meende eerst met alweer een supporter van doen te hebben, maar bij nader inzien bleek het om mi lieu-minister Ed Nijpels te gaan, die eerder mindere Oranje-goden geen blik waar dig gekeurd had. Ook Nijpels wilde met Gullit op de foto. Al leen voor andere doeleinden dan de supporters. ROTTERDAM (ANP) - Excelsior-speler Andrew Braaf heeft gisteren opnieuw voor opschudding gezorgd. De voetballer, die zaterdag tijdens het duel MW - Ex celsior met een black-out geboeid van het veld ging, gooide gisteren in Rotterdam een aantal ruiten van het Odeon-gebouw in. Vervolgens pakte de aangeslagen Braaf een kat van een achtjarig meisje af om het dier daarna dood te maken. Dit heeft de Rotterdamse poli tie desgevraagd meegedeeld. Braaf is gisteren opgeno men in het Dijkzigt-ziekenhuis. Over zijn toestand werd verder niets bekend. BELGRADO (ANP) - Jan Timman heeft in de zevende ronde van het internationale schaaktoernooi van Belgrado remise gespeeld tegen de Sovjet-speler Salov, tegen wie hij uitkomt in de kwartfinales van het kandidatentoernooi. Uitslagen zevende ronde: Gligoric (Joe) - Beljavski (Sov) 0-1, Mar- janovie (Joe) - Ljubojevic (Joe) 0-1, Salov (Sov) - Timman (Ned) 1/2-1/2, Short (Eng) - Kortsjnoi (Zwi) 1-0, Ivanovic (Joe) - Nikolic (Joe) 1/2-1/2, Hjj artarsson (IJs) - Popovic (Joe) alg. Stand: 1. Hjartarsson 41/2 pnt en 1 afg.partij, 2. Kortsjnoi, Timman en Ljubojevic allen 4 1/2 pnt, 5. Beljavski 4 pnt, 6. Short en Nikolic beiden 3 1/2 pnt, 8. Ivanovic 3 pnt en 1 afg.partij, 9. Salov 3 pnt, 10. Popovic 2 1/2 pnt en 2 afg.partijen, 11. Gligoric 2 pnt, 12. Marjano- vic 1/2 pnt. MINNEAPO LIS (Rtr) - De Minnesota Twins heeft voor de eerste keer de World- series, de reeks van maximaal zeven wed strijden om het kampioen schap voor profhonkbal lers, gewonnen. In het eigen Hubert Humphrey Metrodome te Minneapolis versloeg Min nesota, de club van de in Ne derland gebo ren werper Bert Blyleven, zondag Saint Louis Cardinals met 4-2. Daardoor kwam de eindstand op 4-3 in het voordeel van Twins, dat voor de tweede keer in 27 jaar tophonkbal in de 'finale' stond. In 1965 verloor Minnesota Twins van Los An geles Dodgers. SANTIAGO (SID/Rtr) - Voor maar liefst 65.000 toeschou wers in Santiago is Joegoslavië zondag wereldkampioen ge worden in het toernooi voor elftallen met voetballers tot 20 jaar. In Santiago won het de finale tegen West-Duitsland door het beter nemen van strafschoppen. JOEGOSLAVIË WEST-DUITSLAND 1-1 na verlenging (1-1,0-0) 84. Boban 1-0, 87. Witeczek (strafschop 1-1. Joegoslavië wint stra fschoppenserie met 5-4. BERNAY (AFP) - De Franse beroepswielrenner Pascal Ju les is zondagavond bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De 26-jarige renner uit de Spaanse ploeg van Perurena, waar hij collega was van de Nederlander Matthieu Her mans, verloor ter hoogte van Bernay (Noord-Frankrijk) kort voor middernacht de macht over het stuur. Zijn auto ramde een huis. Jules is jarenlang knecht geweest van Laurent Fignon, de tweevoudig winnaar van de Tour de France. In 1984 be haalde Jules een belangrijk succes door een etappe in de Tour te winnen. VENRAY (ANP) - De Nederlandse basketbalploeg heeft ook de tweede oefeninterland tegen de Bondsrepubliek Duits land met winst afgesloten. In Venray werd het maandag avond 117-100. De ruststand was 50-58 in het voordeel van de Westduitsers. NEDERLAND - WEST-DUITSLAND 117-100 (50-58). Topscorers Nederland: Jos Kuipers 32 punten, Marco de Waard 19, Ronald Schilp 17, Hans Heydeman 11, Toon van Helfteren 10. EINDHOVEN (ANP) - De belangstelling voor de Europa cupwedstrijd PSV - Rapid Wien is volgende week zo groot, dat maandag alle 29.000 kaarten werden verkocht. Ander half uur na de opening werden de loketten alweer gesloten. EINDHOVEN (ANP) - Frank Arnesen wordt vandaag in het ziekenhuis van Norköping in Zweden door professor Ekstrand geopereerd aan zijn geblesseerde achillespees. De Deense middenvelder komt vrijdag terug naar Nederland, waar zijn herstel tenminste drie maanden zal vergen. LONDEN - De 18-jarige Schot Stephen Hendry, van Edin burgh, is sinds zondagavond Groot-Brittannë's jongste snookerkampioen. In Reading bij Londen versloeg hij Den nis Taylor, een Ier met bijzonder veel snookerervaring, met 10-7 in de finale van de Rothmans Grand Prix wedstrijd. Hendry verdiende met zijn titel 60.000 pond (ongeveer 240.000 gulden). DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands heren zaalhandbal- team is voor het toernooi om het wereldkampioenschap in de C-poule ingedeeld in een groep met Oostenrijk, België, Turkije en Groot-Brittannië. Het toernooi wordt van 6 tot 14 februari gehouden in Portu gal. Nederland komt uit in de B-groep. In groep A spelen vier landen: Italië, Israël, Portugal en Luxemburg. BRUSSEL (ANP) - De wedstrijden om de Superprestige- trofee voor veldrijders worden komend seizoen gesponsord door Yoko. Dat werd maandag bekend gemaakt tijdens de presentatie van het wedstrijdprogramma in Brussel. Het electronicaconcern, dat met de organisatie een contract voor een jaar tekende, heeft voor het klassement een prij- zenbedrag van 45.900 gulden beschikbaar gesteld. Voor de winnaar van de Superprestige-trofee is 10.800 gulden gere serveerd. Programma Superprestige-veldritten: 1 november Zürich (Zwi), 15 november Zarautz (Spa), 22 november Valkenswaard (Ned), 8 de cember Rome (Ita), 13 december Oss (Ned), 20 december Overijse (Bel), 27 december Diegem (Bel), 3 januari Asper (Bel), 24 januari Wetzikon (Zwi), 6 februari Zillebeke (Bel).

de Stem | 1987 | | pagina 7