ZEELAND Zeeuwse Babbels Wacht u voor de hond propaganda met vals toontje P. Homm De wankele democratie PC KERKDIENSTEN PASTORIEDIENSTEN RK KERKDIENSTEN flSTEM VAN ZEELAND 5 ZATERDAG 24 OKTOBER 1987 Dat is snel. rfSwaVinSS Bapsffir" GELOOV'N KANK'T GOED! Landbouw en milieu willen infocentrum in Zuid-Beveland Geschikt Mosseldorp Zuid-Holland achter plan Grevelingen JJ T6 Nieuw: op voorri 190 parelgrijs, zwarte sij div. acc. 190 E blauwzwart, grijze» div. acc 190 E Impala, zwarte stol div. acc. 190 D wit, zwarte stof div. acc. 190 D diam.bl., grijze stof div. acc. 1987 190 O 25 wit, zwarte stof div. acc. 190 D 2.5 antraciet, zwarte sti autom. 250 D rookzilver, zwarte» 300 D Impala, zwarte stol div. acc. 260 SE blauwzwart, zwarte div. acc. 300 SE nauticblauw, grijze 500 SEL champ, met., bruinv div. acc. 1981 (zeer 500 SE patrol met., div. acc 1 380 SE d. groen met., crème i div. acc. 1984 300 SE bl.zw.met., grijs vel. div. acc. 1986 280 SE I. blauw met., bi. vel: div. acc. 1984 280 S groen met., groene s( div. acc. 1984 300 E bi. zwart met., grijsve div. acc. 1985 230 E LPG grijs met., blauwe sto div. acc. 1985 200 rookzilver, zwarte sta div. acc. 1986 200 D groen met,, groene si div. acc. 1986 200 D donk. bi., bi. stol div. acc. 1986 200 0 wit, blauwe stof div. acc. 1985 BLABLA..Zeeland- lallen bieden meer..heb- ien alles meeblabla jjie iets nieuws begint slaat I eens een hoge toon aan het volk kond te doen van zijn pluspunten. Daarop IJórmt het 'grootste beurzen- evenementencomplex' van jdwest Nederland geen uit sondering. De Zeelandhallen Goes zijn nog in aanbouw, naar nu al mag iedereen we- •ai hoe mooi, groot, leerzaam ai amusant het'er wordt. 0e folder, die dat allemaal uitlegt rept ook van de cen trale ligging en de goede be reikbaarheid van de Zeeland- jallen. Allemaal waar, maar ie directie is wel een tikje levermoedig, zo te zien aan het ïaartje dat het verhaal moet onderstrepen. Aan de zuid- ajde van de Deltaweg, die het verkeer sinds enkele jaren westelijk van Goes leidt, zijn stiekem een paar stippel- lijntjes getekend. En wat lezen we daar naast? 'Waarschijnlijk aan sluiting Westerscheldebrug'. leuk bedacht, en wie op alle mogelijke kaarten de ver schillende WOV-tracé's be kijkt, kan zich wel voorstel len dat de verleiding groot was. Maar toch is het nou iuist niet de bedoeling dat de Westerscheldebrug daar op jhet Zeeuwse wegennet wordt aangesloten Want dan zou de weg dwars door de Zak van iZuid-Beveland lopen, terwijl in alle toonaarden is gezegd dat dat zeker niet mag gebeu- Iren. Een propagandafolder dus met een vals toontje. Of zou het toch waar zijn dat de Zee landhallen meer bieden dan we nu kunnen vermoeden? Het verklaart misschien waarom de directie Lubbers heeft uitgenodigd om de offi ciële opening te verrichten. De Zeelandhallen hebben nog paar 'zaakjes te regelen met de premier. Een ac'- autobedrü'^ki'" uw rijpifci - voorop sta, 300 GD antr. aut., div. acc. 1981 terreinwagen 300 TD W123 donk.bl,, bi. sti div. acc. 1985 300 TD VAN surfbl., blauwe stof div. acc. 1985 240 TD VAN wit, blauwe stof div. acc. 1985 300 D W123 antr., zwarteslo div. acc. 1983 200 D W123 surfblauw, bl.sk div. acc. 1984 190 E 2.316 rookzilver, zwarte sto' div. acc. 1985 190 E rookzilver, zwarte slot div. acc. 1985 190 E aut. I.bl., bl.stof div. acc. 1986 190 E d.rood, d.rode sto div. acc. 1985 190 l.groen met., div. acc. 19W 190 champagne, --■» div. acc. 1984 190 diam.bl., blauwes div. acc. 1984 190D demo., diam.bl-9r'i stof div. acc. 191 190 D demo, grijs met., stof div. acc. 190 D demo l.groen me' crème stol m div. acc. 1986 7170 190 D demo. aut. d.roodp div. acc. 6102 km 1900 ct« Impala crème st div. acc. 1985 190 0 (af wit, zwarte s» div. acc. 1985 190 D antrac.,zwartefl div. acc. 1985 BMW 735' luxorgrijs,®**# div. acc. melig Opel Omega lakgrijs.div.acCgjg Opel Omega Z grijsgroen mg? div. acc-1 fl EINDREDACTIE: Rein van der Helm en Eugène Verstraeten Sasse huisvrouw tegen politie: Da's geen vuilniszak die ik gisteravond heb buitengezet, da's mijn vent. Geen nieuws: dit jaar minder bezoek zwembaden De VWin Aardenburg wil eigenlijk een brede rug. Jacobs heeft kennelijk de politie nooit echt SNEL nodig gehad. Da's geen telefooncentrale meer, maar een alarmcentrale. Nieuwe Muziek Hulst stopt met activiteiten. De buren hebben er geen bezwaar tegen. Straffe drinkers strijden om beker. De winnaar krijgt een blaaspijpje en een gesprekje met het Zeeuws Consultatie bureau als extra-prijs. Bierdrinkwedstrijd: da's echt bezopen. Open dag bank Sas: als dat maar niet al te letterlijk wordt opgenomen. Kaartj e op politiebureau Terneuzende groeten uit België. Meer geschiet is meer executie. Aardenburg: Geen toeristen dan ook geen belasting. Engelhard wil zekerheid, dat wil het Havenschap onder hand ook wel. Wanneer sluiten ze die kerk in Sint-Kruis aan op het PZEM- net? Kan er eindelijk bij behoorlijk licht geconcerteerd wor den. Kenya heeft behoefte aan ezels. Die zijn er in Nederland genoeg. WIE KENT niet de tv-spot van een leverancier uit O. die .ijlings snel 20 magazijnstel lingen, 30 bureautafels, 5 bu reaustoelen, etc. levert? |De Zeeuwse rijkspolitie weet ddels hoe het komt dat dit bedrijf zo razendsnel - terwijl de opdrachtgever nog niet is uitgetelefoneerd - kan leveren. De bestuurder van de vrachtauto trekt zich name- ^^lijk niets van verkeersborden aan 'zoals gesloten voor vrachtverkeer', meldt een correspondent van De Brug, het communicatieblad van de Rijkspolitie Zeeland. „Van daar dus dat deze vrachtauto sneller bij zijn klanten is dan andere vervoerders. Hem hiervoor via kenteken be loond met een mini-proces verbaal". En dat vindt die klant mis schien weer terug in zijn re- wie weet?' DIEFSTALLEN van complete auto's, inbraken in auto's - gepaard met de nodige vernielingen - je kunt er dagelijks kolommen mee vullen. In de loop der tijd zijn al allerlei inventieve oplossingen aangedragen om aan dit euvel paal en perk te stellen. Of de oplkossing van deze autobezitter echt helpt, we we ten het niet. Maar he.t staat leuk, dat wel. FOTOWIM KOOYMAN HET MEUBILAIR in de Hon- I tenisser raadzaal heeft zijn tete tijd gehad. Bijna twin- jaar lang zijn de stoelen door de achterwer- sen en ruggen van raadsle- j®, „Voor meubelen, vanaf - dewelke door u menige hef- »Ee discussie is gevoerd, een eerbiedwaardige leeftijd", schrijven burgemeester en wethouders aan de raad. «Met name de stoelen verke- I 'n Annate labiele staat, filet alleen voor uw leven I «wet worden gevreesd, maar I erger,dat de kwaliteit I n ue democratische besluit- orniing dreigt te worden «figetast. Hoewel stoelen de nuidige de duur van de «fisvergadering aanmerke- l kunnen bekorten - het geen wij een niet te veron- «btzamen punt achten - me- wij toch, dat aan de nade- van de bestaande situatie Jjwaarste gewicht moet en°Sogt0egekend"' aldUS B dan 0mfnd iaar krijgt de raad fi ook een voorstel op het san 01? nieuw meubilair rnat ^heften. Wat er dan a t oude spullen gebeurt? Zf^lfeM spreekt het ar dent dat ze de duur van de li ^vergadering aanmerke- vsn u ,nen bekorten B en W «n Hulst wel aan. En kun- ar,i,ze misschien voor een 'ot enige droevenis van 'ders achter de col- niet op een paar meer of minder ver- "pnee ueut «te ,,IJj' de krant al gelezen? Nou enk mijn weer si Free! Z'en d'r weer enen bij zijn pietsjen, enen die wa veel ree! Ne polletieker, diete gemeenschap dien last zijnen eigen zak! Ze zijn d'r achter gekommen, datYij wel wa veel in stak. Sommug te daogen zattij wel drie keren op 't gemeenten'uis. Avast ne keer astij naorzijn werk ree en laoter weer naor uis; dan wastij wel nie zo bots voor de gemeente op pad, maar zegtij zelf: ,,'t Gao geen mens aon oe an kik mijn took op vat." Da d'enk oren zeggen oor Free, ank lieg, lieg'k in kommissie, maor ik zien 'm d'r goe voor aon, of gij soms nie? Wa d'enk nou aon mijn kar angen? Gij geeft'm 'n ende gelijk! Ge zij zot! Ze verdienen kappetaolen en dan schrijven z'ulder nog rijk! Wo bedoelde d'ank geen verstand en van zukken zaoken? Nou moej' ouw wezen gaon ouwen Free, ge gao mij nog kwaod maoken. A d'iemand iets pakt waortij geen recht op et, 't zij groot of klein, dan moetta terugkommen! Ne goejendag, 't zou ne mooien wjè- reldzijn!" „Maokt'ou nie dik Arrie, dun is de mode, da weett'al lank. Die doe kuituur, want ij kan zingen, die is eel veel op gank voor zukken dingen. Daor komt bij: zijn partai is voor de vrai'eid en oe vmi atta d'is, da raoken zukken mannen wel 's kwijt. Ten derde, 't een gezeed maor t'ander evegoed nie gezwegen: den ene mens die e verstand, den anderen die e benen gekregen, die zal veel moeten lopen, of mien dan in tees geval, meer moenk ou niemer zeggen zeker eeh, ge snap 't wijjer voel al?" „Ik deenk 't wel Free: At nie uit de lingte kom, wilde gij zeggen, dan moet't uit de breedte kommen. Gij wiltazo uitleggen? Maor nee, dan kan'k toch belangemij nie mee ou meegaon! Strek gaoj' nog zeggen: D'Axeljèrs ent ulder eigen aangedaan! Van onze verslaggever GOES - Het consulentschap Natuur en Milieu Educatie (NME) in Zeeland werkt in samenwerking met de geza menlijke landbouw- en mi lieu-organisaties aan een informatiecentrum 'Natuur en Landbouw'. Het centrum dient te verrijzen in de zak van Zuid-Beveland, aan de lijn van de stoomtram Goes-Borsele. Volgend 1 jaar willen de in een stichting sa menwerkende organisaties fondsen werven voor de bouw. Voor de locatie in Zuid-Be veland is gekozen omdat de doelgroep - toeristen en re creanten - er gemakkelijk te bereiken zijn. Aan die lijn zijn verder geen voorzieningen. Ge let op de grote aantallen re creanten is een dergelijk infor matie-centrum van groot be lang", zegt consulent M. Wiersma van NME. Hij wijst erop dat landbouw- en milieu belangen soms strijdig met elk aar zijn, „maar ze hebben elk aar ook nodig. De consument moet daarom duidelijk ge maakt worden dat waar de landbouw rekening houdt met natuur en milieu, dat ook zijn prijs heeft" De zak van Zuid-Beveland is volgens Wiersma bij uitstek geschikt als omgeving voor een dergelijk centrum. „De verwe venheid van landbouw en na tuur is hier heel groot. Op ve lerlei terrein is er functiever wisseling. Dijken bijvoorbeeld, die vroeger dienden om het water tegen te houden, hebben nu de functie van natuurge bied." Het consulentschap onder zoekt eveneens de mogelijkheid om een informatie- en activi teitencentrum te starten op Westerschouwen. Wiersma: „Daar is de recreatieve druk erg groot. Nu Westerschouwen als staatsnatuurmonument is aangewezen, moet er iets ge beuren. Natuurwaarden moe ten verduidelijkt worden. Het is ook aan de overheden om daar iets aan te doen. Al was het maar door het plaatsen van borden". Het komend seizoen gaat het consulentschap verder met de ontwikkeling van het project 'natuur en cultuur'. Op een achttal locaties in Zeeland worden ontwikkelingen op dit gebied inzichtelijk gemaakt. Op elk van die locaties komt een deel-tentoonstelling die be trekking heeft op de ontwikke ling die daar heeft plaatsge vonden. In Zeeuwsch-Vlaande ren zijn dat Philippine en Re- tranchement. In de eerste wordt aandacht besteed aan de verschuiving Van oud mossel dorp naar toerisme en land bouw'. In Retranchement wordt de fortificatie en de vroegere militaire activiteiten in beeld gebracht. Het is de bedoeling dat er uiteindelijk een overzichtsten toonstelling komt van elk der delen, inclusief bijvoorbeeld de dorpsstructuur van Wemeldin- ge, een van de oudste dorpen van Zeeland, of de inpoldering van St. Maartensdijk. Van onze verslaggever DEN HAAG - GS van Zuid Holland stemmen in met de door het 'Natuur- en Re creatieschap De Grevelin gen' voorgestelde wijzigin gen van het ontwikkelings plan De Grevelingen. Het gaat hierbij onder andere om het opnemen van plaatsen voor plankzeilen (bij Kabbe- laarsbank, Grevelingenstrand en De Punt) en duiken (bij Draaischor, Den Osse en Oud dorp), een tweede jachthaven bij Bruinisse, een extra water sporteiland bij de Veermans- plaat. Verblijfsrecreatie op Dwars In De Weg en de Slikke van Bommenende, een geprojec teerde waterskibaan, speci fieke oevers voor sportvissers en het buitendijkse tracé van rijksweg 57 vervallen. GS van Zuid Holland zetten toch ook vraagtekens bij enkele onderdelen van het ontwikke lingsplan, zoals het beleid voor aanlegplaatsen van het schap, een eventuele watersportsluis in de Brouwersdam en de be heers- en toegangsregeling voor een aantal 'natuurgebie den. !6 zaterdag 24 oktober ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. A. Steens. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. J. Knopper. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. J. Knopper. zondag 25 oktober HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg, 10.30 u. ds. H. Valk (H.A.). Axel, 10 u. ds. E. van der Weide. Biervliet, 9.30 u. ds. Van Meeuwen. Breskens, 9.30 u. ds. R. Nummerdor. Cadzand, 9.30 u. ds. C. Balk. Groede, 9.30 u. ds. Hapee. Hoek, 10 u. ds. W. Meeuse. Hontenisse, 10.30 u. ds. M. van der Meer. Hoofdplaat, 11 u. ds. C. Hoogen- doorn. Hulst, 9 u. ds. M. van der Meer. Nieuwlviet, 11 u. ds. Van der Hoek. Oostburg, 9.50 u. ds. P. Feenstra. Philippine, geen dienst Retranchement, dienst te Cadzand. Sas van Gent, 11 u. ds. I. Lodewijk. Schoondijke, 9.30 u. dhr. W. Jansen. St-Anna, 11 u. ds. C. Balk. Sint-Kruis, 9 u. ds. H. Valk.' Sluis, dienst te St-Anna. Sluiskil, 9.30 u. ds. I. Lodewijk. Terneuzen, Grote Kerk: 9 u. eerw. heer M. Allewijn; Opstandings- kerk: 10.30 u. eerw. heer M. Alle wijn en 16 u. ds. C. Hoogendoorn; Goede Herderkerk: 10 u. ds. C. Hoogendoorn en 19 u. ds. C. de Rooij. Waterlandkerkje, 11 u. dhr. D. van Es. IJzendijke, 11 u. dhr. Sies. Zaamslag, 10 u. ds. R. de Jonge, Zuidzanae, 9.30 u. ds. Van der Hoek. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 u. ds. J. Maasland, 17 u. ds. E.v.d. Weide. Hoek: 10 en 15 u. ds. R. Akkerman, Almkerk. Terneuzen (Opstandingskerk): 9 en 17 u. ds. J. Jurjens. (Noordstraat- kerk): 10.30 u. ds. J. Juijens. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. F. de Jon ge, Sidderburen. Aardenburg: 10.30 u. ds. H. Valk (gezam. dienst in Ontmoetings- kerk). Breskens: 9 u. ds. Nummerder. 17 u. drs. Meijer, Middelburg. Oostburg: 9.30 u. ds. J. Noordhof, 's- Gravenpolder. Schoondijke: 9.30 u. kand. W. Jan sen. 14.30 u. ds. E.v.d. Weide, Axel. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. G. de Kimpe. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. C. Mewe. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. A. Krui- zinga. CHRISTELIJKE MEERDE KERK GEREFOR- Zaamslag: 10 en 15 u. leesdienst, EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen (De Kandelaar): 10 u. dhr. Koops. (De Honte): 14.30 u. doopdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. dhr. T. Post- ma. PINKSTERGEMEENTE Terneuzen (Nieuwstr.): 10.30 u. dhr. Oudeman. LEGER DES HEILS Terneuzen (Donze Visserstr.): 10 u. heiligingsdienst o.l.v. Maj. G. Krui- zinga, Rotterdam. 17 u. Evang, dienst. Van zondag 12 u. tot dinsdag 12 uur is voor geestelijke bijstand onder staande pastorie te bereiken. OOST ZEEUWS VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Past. G. Claessens, St. Jansteen, tel. 01140-12187, of Ziekenhuis Hulst, tel. 01140-12651. NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat. 19 u. zond. 9.00 en 10.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr. 62, zat 9 u. zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. llu. Maria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath.- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat 19 u. zond. 9.30 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zond 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. (Palmzondag tot en met 1 nov). Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat 19 u. zond 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart zat 19 u. zond. 10.30. Huize Em- maus. zond 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper, zat 19 u. zond. 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zat. 19 u. zond 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Ro zenburglaan, zond 11.30 u, Vlissingen: Paauwenburg. Kerk centrum Open Hof, A. Gogelweg: zond 11.15 u. en 19 u. Lieve Vrou- wekerk, Singel: zat 19 en zond 10 Souburg - Martinuskerk. zond. 10.30 u. Domburg- W illibrorduskerk- le en 3e zond. 8.45 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Clinge - H. Hendricus. zat. 19 u. zond. 9.30 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. St Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau lus. zond. 9.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat 17 u. zond. 8.00 en 10.00 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 11.00 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u, zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 17 u. zond. llu. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zat. 17 u. zond. 9.00 u. Lamswaarde - H. Cornells, zond 9.30 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 18.30 u. Sluiskil - St. An toni us. zat. 19 u. zond. llu. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 11.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen -H. Willibrordus(Trini- teitskerk). zat 19 u. zond 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand, tm. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat 17 u. zond 9.45 u. AFLEVERING 18 GROETEND M. de B. stond er onder het kaartje; meer niet. Wie M. de B. is weten we dus verder niet, wel hoe het liedje over de rijke boerenzoon (aflevering 14, van 19 september) pre cies luidt, want daar ging het kaartje over. Wie de teksten ver zamelt kan het lied aldus volledig maken: Zij spraken: spoedig zijn ook wij Van de algemene moordpartij. Hij heeft reeds al zijn vee geslacht, nu worden wij ook omgebracht. Derhalve geen verwijl. enzovoort. Overigens: werd dit vers/lied gezongen? Zo ja, wie kent de me lodie? Rechtsboven ziet u staan: aflevering 18. Op verzoek van en kele lezers zullen we dat voortaan altijd doen. Het schijnt ge makkelijker te zijn. Deze week geen nieuw lied, omdat we alle ruimte nodig heb ben voor een vrij lange inleiding op volgende week. In het ge denkboekje uitgegeven bij gelegenheid van het 125-jarig be staan van de koninklijke harmonie Sint-Cecilia te Hontenisse, lezen we bij het jaar 1873: „Zondag 20 juli gaf de harmonie een luistertijk concert te Graauw. Veel lof werd toegekend aan Jac. van Braband, de kapelmeester. Na de toespraken speelde men het toen populaire: Waar kunnen wij nog beter zijn Dat lied blijft St.-Cecilia beheersen: 1899 .het bekende 'Waar kunnen wij nog beter zijn Ook nu nog heft van\ijd tot tijd een overmoedig muzikant het 'Waar kunne wijwel eens aan, maar met z'n allen zijn ze niet in staat het tot het einde toe te zingen. Dat is vanaf nu voorbij. We vonden het in het boekje 'De Vlaamsche Zanger' (zevende druk, 1903), in bezit van George Cappendijk. Dat het lied in fanfare- en harmoniekringen geliefd was, moge blijken uit navolgende citaat uit de fanfare De Sint-Jansvrienden van Ernest Claes: 'Bij het graf moesten wij nog een stukje spelen als laatste af scheid van Sus Boets en daar we geen tijd hadden gehad om daarvoor iets speciaals te leren, speelden we langzaam Waar Kunnen Wij Nog Beter Zijn. De Swis kreeg er de tranen van in de ogen en zegde dat hij ook zo wilde begraven worden. De fa milie van Sus Boets trakteerde daarna de fanfare op een halve ton bier en een zak mosselen.' Moet u volgende week de tekst van Waar Kunnen Wij eens nauwkeurig lezen: echt iets voor aan een graf. Er staat evenwel nog meer in dat boekje van Sint-Cecilia: 1954: In de zomer van 1954 wordt Ret Kint opgevolgd door dokter Jos Hermans. Hij was niet als spelend lid, doch als componerend man wel bekend. Hij schreef onder andere het liedje: Klooster, ons durpken, voor velen een graaggezien. U voelt al waar we heen willen zeker? Bestaat dat liedje nog? Wie helpt ons - en Klooster - aan tekst en melodie? En ne.onder andere wie heeft die onder andere liggen? Reacties aan: Van Vollenhovenstraat5,4561JJ Hulst. PEGAM

de Stem | 1987 | | pagina 23