Forse reservering voor sporthal Zwembadkaartje Kloosterzande duurder EUKEN (M/ iEGROTING: GEEN LASTENVERHOGING VOOR INWONERS Parkeerverbod voor vrachtauto's in dorp Kloosterzande Eis 21 maanden tegen verdachte van fraude Echtpaar uit Zuiddorpe zwaar gewond Jubilarissen Bouwbond gehuldigd SCHIETINGEN JAFARI B EN W HONTENISSE: NIET IN STRIJD MET UITSLAG REFERENDUM IAFARI IUCENT IUISDIERVOEDERS iOEKHOUDER Rattengif voortaan niet gratis loud voor I. Gernaert B EN W HONTENISSE WILLEN VERLIES ZWEMBAD FORS DRUKKEN PLAATSELIJK NIEUWS 'ROMMELEN' MET FACTUREN kSTEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 24 OKTOBER 1987 ^RDAG 3sterzande - Als aan burgemeester en jiouders van Hontenisse wordt er volgend jaar l'öOO gulden gestopt in het jgrpotje voor de bouw ineen sporthal annex eve- jientencentrum. GOEDEMORG ANTOINEJ LOOSTERZANDE - In de gemeente Hontenisse (aat volgend jaar geen enkele gemeentelijke be- asting omhoog. Ikloosterzande - Computer Voorlichting Barbé opent kantoor Neckermann van de Lamswaarde Neckermann begint winkel in Hulst Blanco facturen 'Directeuren' Axel gaat in op suggestie PvdA-raadslid T22 Irubriek om te zoenen Voor particulieren ■ens, bedankje, jubileum, receptie geboorte, verloving, overwinninql jxamen, Abraham, openbare dank maar door, mag best eens in de |vel op de pagina familieberichten s dat niet en duur hoeft het niet te I 5 regels kosten een tientje). Prjis per kolom 2,00. Eén grote rege 2,55. Voor het plaatsen van afbeelding met een formaat van mm rekenen wij 14,05 toeslag a tarieven op aanvraag. Bij niet «taling wordt 4,00 adm.koste,, Foto's worden niet geretourneerd f-236442 of geef uw tekst 2 dagen tsing af bij één van onze kantoren I liike opgaven stuurt u eveneens 2 óór plaatsing naar Postbus 3229 ïreda Schriftelijke opgaven worde nd geaccepteerd indien naam en Ikend zijn, ook indien Uw betaling gd is. Wij behouden ons het recht sten zonder opgaaf van redenen tel weigeren. Verenlglngsnleuws i op 2 kolom op donderdag. _Y [id gaan we naar het Ier om klok- V om vader kinderen. ce* e1^ 522 4870 AM Etten-Leur ische informatie: 4157 hr. W. Jongmans kantooruren) at plaatsingsmogelijkheid voor! 55 medewerkenden werkzaam- ken ressorteert onder de chef-"* I i medewerker bestaan o.a. uit: edingsmiddelen; stratieve gegevens van patiënten stellingen; I cerdeelband van de juiste verst (groep; hten van weekenddiensten. [ij kandidaten die een opleiding pleiding hebben gevolgd. irden vastgesteld overeenkomstJ salaris zal, volgens FWG-ms 1.244.- en maximaal 2.8W 5BAND: op basis van een dienstvers deze vacature kunt u contact °P :en (telf. 076-222000, tst. 216/1- gelieve u, binnen 10 dagen n ie, te richten aan de dienst r RK Breda, onder vermeldt lorae verslaggever |it bevat dan in totaal 550.000 en daarmee, aldus B en fin hun aanbiedingsbrief bij ting, wordt een be- jijke stap gezet in de rich- i van de realisering van de .hal. Ijiet doorzetten van de sport- Iplannen is volgens B en W itin strijd met de uitslag van de gehouden volksraadpleging. Een grote meerderheid van de inwoners liet in maart weten tegen een sporthal te zijn. Maar, zo stellen B en W, die uitslag was achteraf gezien voorspelbaar. Ze wijten de negatieve uit slag aan het feit dat er destijds een afgerond kostenplaatje ontbrak, zodat heel wat inwo ners bang waren dat de bouw van een sport een flinke aan slag op hun portemonnee zou betekenen. Bovendien heeft de plaats van vestiging een vol gens B en W onevenredig grote rol gespeeld. Hoewel de uitslag van het referendum teleurstellend was heeft het, zo meent het college, wel zijn waarde gehad. Im mers, er is gebleken waarom het merendeel van de stem mers tegen was. Daarom, en omdat een referendum uitein delijk slechts consultatief van aard is, staat de deur voor een sporthal volgens het college nog steeds open. Mits tegemoet wordt gekomen aan de naar voren gebrachte bezwaren. Daarom gaat de gemeente lijke sporthal werkgroep weer intensief aan de slag om een af gerond kostenplaatje te maken. Daaruit zal blijken wat de fi nanciële consequenties zijn. B en W zijn er in ieder geval nu al van overtuigd dat er een re delijk aanvaardbare kostenop zet te vinden is. Gedacht wordt daarbij onder meer aan een kantine-uitbater die meteen ook het beheer over het evene mentencentrum zal hebben. B en W willen het spaarpotje vullen met 100.000 gulden uit de saldi-reserve. De andere drie ton kan via wat boekhoudkun dige ingrepen worden geput uit het fonds dorpsontwikkeling. Burgemeester A. Kessen be nadrukt dat overigens niet B en W de plannen voor een sporthal terug uit de ijskast hebben gehaald. „Het initiatiei is gekomen vanuit verschil lende verenigingen die drin gend aan een nieuwe accom modatie toe zijn". Kessen zelf vindt dat de sporthal er moet komen. „Als we ons willen pre senteren als ideale woonge- meente, moet je wel zorgen dat je basisvoorzieningen hebt. En daar hoort een sporthal onher roepelijk bij". ontenisse zit goed in geld 30 en nog niet] trouwd, daarom wd in de ossenweil douwd. Proficiat, Dammetjes. ld onze verslaggever argemeester en wethouders hebben niet alleen een slui sde begroting gepresenteerd, maar tevens kans gezien ji royale pot voor onvoorzien over te houden. voor hoefde niet drastisch |de begroting te worden ge- Integendeel, in vergelij- 3 met vorig jaar zijn zelfs :ele posten verhoogd en en- Ie nieuwe posten in het leven oepen. Voor 1989 en 1990 zijn de jitzichten wat minder kleurig, maar daar tilt rgemeester A. Kessen voor- GOEDEMORl OMA Morgen word je f Hartelijk Gefelid Natasja- Ria- Suus- Henk- Grietj Irvanging van huidige functioij lutomatiseringsfase gedurende] <en wij een leiding MEAO of gelijkwaardig j Ifstandig kunnen werken varing met geautomatiseerde gevensverwerking diensttreding z.s.m. liefst -12-1987 tie schriftelijk aan: [inwoners van Honte- Inisse die last hebben Ivan ratten en ander ongedierte, moeten vol- |gend jaar zelf in actie komen. (tot nu toe was een tele- I toontje naar de gemeente [voldoende om de techni- sche dienst te laten uit- rukken. Maar dat is ge- 1 daaa De inwoners moe ten voortaan zelf lokaas komen ophalen en uitleg- jen. Bovendien moet er volgend jaar ook voor een zakje gif betaald worden. I 9e J. Gernaert fOTO DE STSM/ COR J. DE BOER. fcr-J- Gernaert uit iw ls °nderscheiden met Knrt! e in g°ud. ver- Envan de 0rde van fanJe Nassau, widerscheiding werd hem leester rPgeTspeId door burge- Pst ZJ- iacobs van Hulst. in het kantoor J «egionale Woning- J in Axel, waar- Wtebvuf veertig jaar lang ftwèest, pemünSmeester lopig niet zo zwaar aan. „Dat zien we volgend jaar wel weer, hoe we dat oplossen". De beschikbare ruimte om in vesteringen te doen wordt in 1988 gebruikt voor de uitbrei ding van de computer, een lichtdrukapparaat voor de technische dienst, isolatie van de loods in Vogelwaarde, een kipwagen en een opknapbeurt voor de J. de Waalstraat en de Grondweg naar Hontenisse. Bovendien komt er een par keerterrein voor vrachtwagens in Kloosterzande, een renovatie van het eerste veld van de W Hontenisse, herstel van de kerktoren van Stoppeldijk en mogelijk een nieuwe ruimte voor de peuterspeelzaal in Kloosterzande. Ook gaat er 90.000 gulden naar voorzienin gen voor dijkrecreatie en wordt de inmiddels gebruikelijke 250.000 gulden gestopt in het spaarpotje voor het riolerings plan. In de begroting is volgend jaar op de post voorlichting 5.000 gulden extra opgenomen om het promotiebeleid verder ge stalte te gevea Naast de ton die jaarlijks wordt opgenomen voor het onderhoud van de we gen,wordt dat potje nog eens met 25 mille extra aangevuld. Een ander potje met 24.000 gul den wordt in het leven geroe pen om tijdelijk extra perso neel aan te trekken als de dienst gemeentewerken wat krap in de mankracht zit. Zoals eerder afgesproken verdwijnt er 50.000 gulden in het inmiddels goedgevulde fonds voor de kleine kernea Behalve wensen in het op te stellen dorpsplan voor Osse- nisse worden daaruit volgend jaar in ieder geval ballenvan- gers voor de voetbal in Lams- waarde en Kloosterzande be taald en een nieuwe brug in het wandelbos te Vogelwaarde. SINT JANSTEEN - Gedepu teerde R. Barbé opent donder dag 19 november het nieuwe kantoorgebouw van Necker mann. Genodigden komen om 15.00 uur bijeen in het bedrijfsres taurant, waar ze worden toege sproken door directeur Th. Schellekens, W. Piotrowski, voorzitter van de raad van commissarissen van Necker mann Postorders, en Barbé. Een nog niet met naam ge noemde gastspreker sluit de rij. Om 17.00 uur volgt een receptie. De zwaar beschadigde auto van het echtpaar Van G AXEL - Bij een verkeerson geval op de provincialeweg Axel - Zuiddorpe werd gis teravond een echtpaar uit Zuiddorpe zwaar gewond. Beiden werden per ambu lance overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Gent. De man, H. van G., reed om streeks 19.00 uur met zijn per sonenauto achter op een vol gens de politie goed verlichte graafmachine, bestuurd door L. van M. uit Westdorpe. Daar bij werden hij en zijn echtge note zwaar gewond. Een derde inzittende van zijn voertuig, mejuffrouw G. van D. uit - FOTOWIMKOOYMAN Zaamslag, werd licht gewond. Beide voertuigen werden bij de botsing zwaar beschadigd. Het verkeer moest vanwege het on geval enige tijd door de politie worden omgeleid. De politie denkt dat Van G. de machine had willen passe ren. Dat lukte niet vanwege een tegenligger. Van onze correspondent VOGELWAARDE - Ter gelegenheid van het 35- jarig bestaan van de afde ling Stoppeldijk van de Bouw- en Houtbond, werd gisteravond een grote feestavond gehouden in café 't Karrewiel te Vo gelwaarde. Districtsbe stuurder Lenting hul digde een aantal jubila rissen. Een speld kregen Joos den Dijcker (vijftig jaar lid), Theo de Kort, Pol de Kort en Bert Vink (veertig jaar), Miel de Cock en Ad van Dorst (25 jaar). Laatstgenoemde was verhinderd. Bovendien werd extra ge huldigd Joos den Dijcker, die behalve zijn 50-jarig lid maatschap van de bond ook vanaf de oprichting penning meester van de afdeling Stoppeldijk is. Hij kreeg een gouden horloge aangeboden. De jubilarissen van de Bouw- en Houtbond FOTO W1M KOOYMAN rpeest, k»41979 was hij ook Te. ]v l, uuradviescommis- al 37 ernaert' die van Rn vlT by het IN-Brak Ziekenfonds voor knderen en Zeeuwsch- «fook u f' was tot vorig l0°lplaatc in zijn tek»®6, Van 1961 tot CgerljjN ^vens lid van het Ünge Armenbestuur in Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De prijs van een kaartje voor het zwembad in Klooster zande gaat volgend jaar flink omhoog. Een dagkaart voor kinderen gaat van 1,40 naar 1,75 gulden en voor volwassenen van 1,95 naar 2,25 gulden. Een 10-ba- denkaart voor kinderen en ouderen wordt 1,50 gulden duurder en voor volwassenen 3,25 gulden. Abonnementen blijven gelijk in prijs. De tariefsverhoging is het gevolg van het naarstig speu ren om het verlies van het zwembad terug te dringen. Uit een onderzoek is gebleken dat een duik in het Hontenisser bad aanzienlijk goedkoper is dan in omliggende gemeenten. Bovendien blijkt uit een VBA (vergelijkende budget analy- se)-rapport dat het dekkings percentage in Hontenisse 13,9 bedraagt, terwijl dat voor ne gen andere vergelijkbare ge meenten 27,8 is. Daarom vinden B en W eer I tariefsverhoging verantwoord, temeer omdat het tekort moet worden gedekt door de hele ge meenschap. „Het is eerlijk dat degenen die gaan zwemmen ook het meeste betalen", aldus burgemeester A. Kessen in een toelichting. Berekend naar het, overi gens nogal slechte, bezoekers aantal van dit jaar betekent de tariefsverhoging een meerop brengst van rond de 2.500 gul den. B en W zeggen te blijven zoeken naar mogelijkheden om het tekort nog verder terug te dringen. Gedacht wordt daar bij aan privatisering van de exploitatie van het zwembad. Maar burgemeester Kessen ziet het nog niet gebeuren dat een particulier daar brood in ziet. Overigens gaan B en W ko mend jaar onderzoeken of er nog andere sectoren binnen het gemeentelijk bestel voor priva tisering in aanmerking komen. Genoemd worden de schoon- maakwerkzaamheden aan ge meentelijke gebouwen en het onderhoud van de sportvelden. „Aan die sportvelden zijn we jaarlijks 70.000 gulden kwijt", schetst Kessen. „Wellicht zou je dat de verenigingen zelf kun nen laten doen. Op hun beurt hoeven die dan geen huur meer te betalen." Volgens Kessen zou het dan zo geregeld kunnen worden dat de clubs gebruik mogen maken van gemeentelijke maaimachi- nes. „Als ze het karwei dan bij voorbeeld in de avonduren door een mannetje van ge meentewerken laten doen, dan kan die er ook nog wat bijsnab- belen", BRIDGE - Leden van de bridgeclub speelden in zaal De Vier Jaargetijden de negende wedstrijd voor de najaarscompetitie. Er namen 16 paren aan deel. Uitslag: 1. dames Biesbroeck- Goossen, 2. heren Wauters-Van der Putte, 3. dames Van Hoote- gem-Heizler. AARDENBURG - St.-Sebas- tiaan, tweede puntenschieting: hoge vogel: H. Ginneberge; zij vo gels: R. Pielaet en W. de Wispe- laere; grootste aantal (6): G. de Vriend en A,Worst. Stand kam pioenschap: G. de Vriend 15 pun ten, J. de Muijnk 14, Th. Lamp- aert 11 punten. AARDENBURG - St.-Sebas- tiaan, tweede klepschieting: 1. R. Pielaet 4 kleppen, 2. W. Scheele 3, 3. F. van Ecke 3 kleppen. Stand kampioenschap: J. de Muijnck 6 kleppen, F. van Ecke 6, M. Ver- Dloeg 5 kleppen. HEIKANT - Bejaardenschieting, zaal 't Helleken, 47 schutters: hoge vogel: A. van de branden; beide zij vogels: niet af; grootste aantal (5): C. Pieters, beiden St.- Jansteen. 'S-HEERENHOEK - Bejaarden schieting, zaal De Korenbeurs, 27 schutters: beide hoge vogels en derde zij vogel: H. de Jonge, Sora- nus:; eerste zijvogel: P. Pantus, Zeelandia; tweede zijvogel: M. Nijsten, Concordia; vierde zij vo gel: A. Rentmeester, Willem Teil; grootste aantal (6): J. Goetheer, Juliana. De volgende schieting is dinsdag 3 november. HULST - Het postorderbe drijf Neckermann gaat een winkel beginnen aan de Absdaalseweg in Hulst. Het verkooppunt komt in het pand waar nu nog de show room van de meubelfabriek Oisterwijk is gevestigd. Die vertrekt binnenkort uit Hulst. Met de huur van het pand aan de Absdaalseweg is Nec kermann er toch in geslaagd een verkooppunt te vinden bui ten de Hulster binnenstad. Aanvankelijk had het bedrijf belangstelling voor een ge deelte van de voormalige Mi- lockgebouwen, maar daar stak de Hulster gemeenteraad een stokje voor. Die weigerde na melijk medewerking te verle nen aan de nodige wijziging van het bestemmingsplan. In het pand aan de Absdaalseweg kan wel ongehinderd detail handel worden bedreven. Neckermann huurt het ge bouw per 1 januari. Vervolgens moeten er dan nog wat verbou wingen gepleegd worden. Naar verwachting kan de winkel in februari voor het publiek wor den geopend. Het postorderbe drijf wil er voornamelijk aan biedingen gaan verkopen. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - In het dorp Kloosterzande wordt het parkeren van vrachtwagens in de loop van volgend jaar verboden. Chauffeurs zullen worden ge dwongen hun voertuig op een nog aan te leggen parkeerter rein te stationeren, nabij het viaduct Den Eeck. Burgemeester en wethouders van Hontenisse hebben daar voor volgend jaar een bedrag van 91.000 gulden voor uitge trokken. De jaarlijkse kapi- taalslasten van 9.000 voor deze investering worden echter te rugverdiend door het mindere onderhoud dat er nodig zal zijn aan de wegen. Volgens B en W brengt het vrachtverkeer in Klooster zande problemen van tweeërlei Van on?e correspondente MIDDELBURG - Voor het 'rommelen' met valse facturen in de periode november '85 tot en met mei '86, eiste officier van justitie mr. Stein vrijdag voor de rechtbank in Middel burg een gevangenisstraf van een jaar en negen maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk tegen de 41-jarige F.F. uit Clinge, en de 51-jarige A.R. uit St. Jansteen. aard met zich mee. Ten eerste is dat het doorgaand verkeer dat vaak onverantwoord snel door de Cloosterstraat raast. De chauffeurs hebben zich tot nu toe niets aangetrokken van brieven om het dorp zoveel mo gelijk te mijden. Als de situatie niet snel verbetert, zullen B en W met dwingende maatregelen komen. Daarnaast neemt het parke ren van vrachtauto's binnen het dorp steeds maar toe. Met alle overlast van dien. Door verplicht te laten parkeren op een speciale parkeerplaats ho pen B en W deze ontwikkeling te kunnen tegengaan. Via een bekende maar inge wikkelde instructie had het tweetal, zo acht het Openbaar Ministerie bewezen, bijna 3,5 ton gefactureerd, waarover geen belasting was betaald of sociale fondsen waren afgedra gen. Centrale figuur in de kwestie was F., die in contact gekomen was met een Antwerpse han delsonderneming, Omnitech Construction. F. Bezorgde deze ondernemer werknemers die werden ingezet op bouwprojec ten in Parijs en omgeving. Zelf 'betrok' F. de bouwvak kers van vier onderaannemers in Nederland, die hem, 'om re denen van efficiëntie', aldus F. zelf, blanco gestempelde factu ren en kwitanties bezorgde, waarop R. (werkzaam als ad ministrateur van F.) dan de be dragen voor geleverd werk en materiaal in Frankrijk invul de. Hij zou dit gedaan hebben volgens gegevens die hem door F. of de contactman van Omni tech zouden zijn verstrekt. Van de ingevulde formulieren (de facturen, kwitanties, loonbe lasting en ziekenfondspapie ren) stuurde hij vervolgens een copie naar de 'onderaannemer' en het origineel naar de op drachtgever, die F. voor zijn bemiddeling een bepaald per centage van de winst zou beta len. Maar, uit het onderzoek (deel van een grootscheeps fraude onderzoek in een koppelbazen- zaak) bleek een heel andere gang van zaken. De vier onder aannemers bestonden in feite slechts op papier, en de vier 'di recteuren' leverden tegen beta ling de blanco kwitanties en facturen met de naam van hun firma. De werknemers werden via advertentiesgeronseld, en kregen hun loon zwart uitbe taald, waarbij uiteraard geen sprake was van verzekeringen of ingehouden loonbelasting. De ingevulde facturen en kwitanties werden vervolgens aan de Antwerpse onderne ming geleverd, tegen betaling van een bepaald percentage van de op de facturen ver meldde bedragen. Voor F. kwam dat in die periode neer op zo'n 34000 gulden. Maar de Clingenaar hield bij hoog en bij laag vol 'naar eer en geweten' te hebben gehandeld. Omnitech en de onderaanne mers zouden tegen hem onder een hoedje hebben gespeeld. „Zij hebben de zaak geflest en ik voel mij misbruikt", aldus F., die aankondigde een 'procedu re' tegen de Antwerpse onder neming te beginnen, omdat hij een deel van de hem toegezegde beloning niet had ontvangen. R. Verschool zich op zijn beurt achter F.: hij zou uitslui tend opdrachten hebben uitge voerd die hem door zijn directe werkgever waren verstrekt. De rechtbank doet over 14 dagen uitspraak. Van onze verslaggevers AXEL - Inwoners van de gemeente Axel die zijn aan gewezen op een bijstands uitkering kunnen volgend jaar ook in het voorseizoen op vakantie en daarmee meteen profiteren van de goedkopere prijzen. Burgemeester en wethouders hebben besloten het vakantie geld bij wijze van proef begin juni uit te betalen. Ze komen daarmee ten dele tegemoet aan de wens van PvdA'er J. Jonge- pier. Die had gevraagd voortaan het vakantiegeld al in mei uit te keren. Maar dat is Volgens B en W niet mogelijk. Immers, pas nadat de inkomstenbriefjes over mei in juni zijn ingele verd, kan het recht op vakan tie-uitkering over mei worden vastgesteld. En dan is het maar iJthankelijk van de snelheid van het Gemeentelijk Reken centrum in Rotterdam wan neer het geld kan worden ver strekt. Dit jaar was dat pas op 2 juli. B en W willen echter de uit keringsgerechtigden tegemoet komen door begin juni de va kantie-uitkering al uit te beta len. Maar dat, zo stellen ze, kan uiteraard tot gevolg hebben dat later blijkt dat in een aantal gevallen een te hoog vakantie geld is uitbetaald.

de Stem | 1987 | | pagina 19