Rabobank Q lABIEL BLUVEN AANVOER AAN BUITENLANDERS TE DANKEN COLLECTION 'OR YOU KORT ZEEUWS SCHIETINGEN BURENGERUCHT Sluis, pion in belangrijk schaakspel Muziek op hoog niveau in Heikant OPEN-HUIS BIJ DE RABOBANK IN SAS VAN GENT. PLAATSELIJK NIEUWS Geen renners voor zesdaagse 5TEM VAN ZEELAND 4 DINSDAG 20 OKTOBER 1987 T20 SKENS - De omzet van de vis- jin Breskens zal in 1987 weinig doen voor die in 1986, toen de Gen bij het sluiten een totaal van (miljoen gulden aangaven. Speelbal OOK OP ZONDAG OPEN m 14.00-18.00 uur Onder water Overmeesterd GEEN BANKZAKEN OP VRIJDAG 23 OKTOBER VANAF 12.00 UUR. van nu juzen, tel.: 01150-12473 Eerste prijzen 'Voet voor voetje' in Museum Cursussen van Vrouwenraad Koersbaltoernooi Zeeuwse ouderen Oostburg Storm kwam net te laat isomzet Breskens gelijk OP. Ijizeverslaggev j al niet minder worden, het moet i willen wij weer niet in de buurt bedrag uitkomen", zegt mijn- ter Piet de Baare. jat mindere aanvoer door Nederlandse vis- «gevolge van de quoteringsmaatregelen, It gecompenseerd door meer aanvoer door •nlandse vissers. Belgen hadden we al jaren hier, maar meer en meer wordt er door Engelse vissers aangevoerd. Voor hen is de Ierse Zee in verband met quotering gesloten, dus die trekken naar de zuidelijke Noordzee". Volgens De Baare gaan de Nederlandse vis sers het de komende jaren moeilijk krijgen als niet iets aan de quotering wordt gedaan. „Waar de klap valt, is moeilijk voorspelbaar", zegt De Baare. „Onbekend is ook welke en hoeveel vis sers eventueel willen saneren. Braks zegt dat de vissersvloot met een kwart moet worden inge krompen, maar als je al de tot nu toe genomen maatregelen op een rijtje zet, dan kom je al tot een drastische productievermindering van de Nederlandse vloot". De Baare wijst hierbij op de zeedagenregeling, de boomkorverkorting en de sanering die al plaatsvindt. „Alles bij elkaar zitje dan al op zo'n procent of dertig a veertig produktieverminde ring. De vloot voert dus al beduidend minder vis aan". Volgens Breskense vissers is de visstand in de zuidelijke Noordzee prima. „Het is nog nooit zo goed geweest. Er zwemt enorm veel kabeljauw en dan is het een hard gelag als je daar niet op mag vissen", werd gezegd. „Het mankeert niet aan vis, het mankeert aan aanvoer". Noodgedwongen zijn vooral de kleinere vis sers overgestapt op de garnaalvangst. Voorspeld wordt echter dat die vangst ook geweldig in elk aar kan zakken. Er wordt veel op gevist, maar bovendien maken kabeljauw en wijting 24 uur per etmaal jacht op deze diertjes, als onderdeel van hun voedselpakket. „En die vangst gaat dag en nacht door". Met lede ogen wordt gekeken naar de ontwik keling van de Engelse vissersvloot. Eerst kocht Engeland overbodig geworden Nederlandse schepen op, maar nu is men ook bezig met inves teren in nieuwe schepen. „Wat Nederland niet mag vangen, doen de Engelsen. Engeland zit ge weldig in de plus en wij in de mia" De prijs voor vis in Engeland blijkt ook iets beter te liggen dan in Nederland. Dat is ook ge constateerd door het bedrijf dat verse IJslandse vis met een catamaran naar Europa brengt. Aanvankelijk zou tien weken achtereen de cata maran in Breskens gelost worden, maar dat is nog maar twee keer gebeurd, zegt de mijnmees- ter. Van de in Breskens geloste IJslandse vis is overigens maar een fractie via de plaatselijke vismijn verkocht Het merendeel werd in de Zeeuws-Vlaamse vissersplaats alleen maar overgeslagen en door-getransporteerd. van 245,- van 730,- a van 495,- a van 287,- Ij. van 6995,- pt van 995,- fel van 870,- van 1190,- van 1972,- |je van 995,- van 995,- van 890,- et van 3150,- nt van 1355,- kt. van 1688,- lia van 995,- len van 695,- ïar van 1161,- jrt. van 3357,- ^nt van 3950,- van 397,- voor 196,- voor 575,- voor 396,- voor 229,- voor 5590,- voor 796,- voor 696,- voor 952,- voor 1577,- voor 798,- voor 706,- voor 685,- voor 2520,- voor 1084,- voor 1350,- voor 798,- voor 556,- voor 929,- voor 2685,- voor 3160,- voor 315,- DE VEROVERING van Sluis 1587 door Alexander Far- mse, hertog van Parma, Hans 400 jaar geleden, moet tot gezien worden als een op adizelf staand geval of als de ritooiing van het weer onder gezag brengen van Baanderen, maar meer als mi pion in een schaakspel, waarbij de hegemonie in fet-Europa op het spel stond. de Calvinistische Re- vanuit Gent vanaf heel Vlaanderen onder djn macht had gebracht, had ie Spaanse koning Filips II de bertog van Parma met een le- jtr naar de Nederlanden ge- ionden om Vlaanderen weer lot de orde te roepen en onder cjn gezag te brengen. Met de til van Antwerpen in 1585 en it vlucht van tienduizenden flamingen naar Noord-Ne land, was deze veldtocht ■loten. Twee havensteden iter waren overgebleven niet waren veroverd: Oos- en Sluis. De tocht van Parma naar vormde een episode in toen heersende strijd tus- katholieken en protestan- die zich in heel West- voordeed. Filips II de grote leider van de ka- fieken, die over een we- ijk van Italië tot in Ame- s regeerde. Elizabeth I, ko- n ^ngpland, werd.,. ;ezién als degene die de >te steun was voor de pro- iten. Zij had de graaf Leicester met een leger de Nederlanden gezon- om daar de protestantse «bliek in het zadel te hou- l Frankrijk was koning itndrik III, de laatste uit het van Valois, de speel- van de rivaliserende i, die aasden op zijn de katholieke De Gui ten de protestantse Na var ra's. Zolang in Frankrijk de onderlinge strijd voortduurde had Filips, die de De Guises steunde, daar niet zo veel te vrezen. Om echter Noord-Ne derland terug te winnen had hij af te rekenen met Enge land, dat in deze regionen met de Hollanders de zeeën be heerste. Daarom moest Engeland aangepakt worden en werd een invasie voorbereid die in 1588 zou worden uitgevoerd door een machtige vloot die als de Spaanse Armada be kendheid kreeg. Om deze in vasie te doen slagen was een uitvalsbasis nodig, waar de vloot zich zou kunnen samen trekken en waar manschap pen konden worden ingela den. Hiervoor waren er twee mogelijkheden: Oostende en Sluis, maar die waren beide in hancfen van de Republiek der'Verenigde Nederlanden. Oostende bleek na een ver kenning door Parma een te sterk verdedigde vesting te zijn, waarvan de omgeving onder water was gezet en waarvoor Engelse schepen kruisten. Algehele belegering en afsluiting was dus niet mogelijk. Bleef over Sluis, de belangrijkste haven van Vlaanderen in vroeger tijden, die weliswaar ook temidden van een onder water gezet ge bied lag, doch waar Parma een deel van zijn troepen zou kunnen inschepen voor de in vasie van Engeland. Als aflei dingsmanoeuvre zond hij een klein deel van zijn groepen naar de Veluwe, zodat men de indruk kreeg dat hij daar een aanval zou doen, doch hij ver scheen in juni 1587 plotseling voor Sluis. Het gebied ten westen van de stad, de Bewestereede, stond onder water. Bij eb vie len grote stukken droog en vormde zich een groot aantal geulen, bij hoge vloed stond alles blank. Door deze modde rige kleivlakte werkte zich bij eb een afdeling soldaten tot aan de brede geul die dit ge bied van het eiland van Cad- zand scheidde, stak over en wierp daar een schans op met een loopgravenstelsel. Platte schuiten met materiaal wer den aangevoerd en kanonnen in stelling gebracht. Toch slaagde men er niet in twee schepen, die met Engelse versterkingen onder leiding van Sir Roger Williams van uit Vlissingen het Zwin op voeren, te beletten Sluis bin nen te komen. Toen deze schepen de volgende dag ech ter terugvoeren werden ze door de batterrij geschut van Parma zodanig beschoten, dat ze moesten uitwijken en aan de grond liepen. Ze werden door de Spanjaarden over meesterd. Daarna werd het Zwin met een grote schip brug, die in Brugge was ge maakt, afgesneden, zodat Sluis niet meer bereikbaar was. De aanval werd nu ingezet aan de kant van de Brugse poort, dus uit de richting Damme. Aanvallen van de Spaanse troepen die werden afgeslagen en uitvallen van de belegerden volgden elkaar op. De graaf van Leicester, die de Republiek te hulp was gekomen, scheepte zich met 3000 Engelse soldaten in om Sluis te ontzetten. Toen de Engelsen op 2 juli, na langs de Vlaamse kust gekoerst te hebben, de mond van de Wes- terschelde binnenvoeren, werden ze door de Spanjaar den beschoten en liepen toen de haven van Vlissingen bin nen. Het duurde nog tot 25 juli voordat de Engelsen een po ging waagden het Zwin op te varen om te trachten Sluis te ontzetten. Boot met pek Omdat de schipbrug de toe gang versperde, werd een boot met pek in brand gesto ken, een zogenaamde bran der, die naar de houten brug werd gevaren. Bij de botsing met de brug zou deze in brand raken en doordat verwacht werd dat in de boot ook een kruitlading was aangebracht, in de lucht vliegen. Sluis, omgeven door water, over de voorwaarden van ten tijde van het beleg De Spanjaarden slaagden er echter in het middenstuk van de brug, waarop de bran der aankoerste, te verwijde ren, zodat deze tussen de brugdelen doorvoer, in de ha ven tegen de kant liep en daar uitbrandde. De boot bleek geen kruit te bevatten. Daarna werd de brug weer gesloten. Doordat de wind draaide was de Engelse vloot gedwongen terug te keren naar de haven van Vlissin gen. Een tweede poging werd niet ondernomen. Ondertussen waren de bele geraars na hevige beschietin gen en talrijke aanvallen erin overgave. Van het garnizoen waren 1700 man omgekomen en 200 waren te zwaar ge wond om te kunnen staan. De overigen, 700 man, mcohten met wapens en bagage ver trekken. Van de 20 stukken geschut waren er maar vier bruikbare overgebleven. Hieruit blijkt dat het garni zoen van Sluis zich tot het uiterste verdedigd had. Een groot deel van de inge zetenen en de hervormde pre dikant De Block vertrokken naar Breskens, waar ze door de Vlissingers werden opge haald. Het beleg van Sluis had aan Spaanse zijde 700 man aan doden gekost en geslaagd de Brugse poort in meer gewonden dan Parma een puinhoop te veranderen. kon verzorgen.';Hij had voor Ze hadden in dè Wal bréssen de gewonden 1500 ziekenhuis- geslagen, zodat ze dachten de bedden te Brugge gereser- stad binnen te kunnen drin- veerd Het beleg van Sluis gen, doch stuitten daarbij op een halve maanvormige aar den wal, waarachter de ver dedigers een nieuwe linie hadden opgeworpen. De gele deren vaii de verdedigers wa ren echter zeer gedund, het buskruit was op en door de langdurige belegering was het voedsel schaars gewor den. Kapitein Groenevelt, die de leiding had, vroeg 4 augustus 1587 om een wapenstilstand. Men werd het daarna eens had drie maanden geduurd. In 1588 heeft men van Sluis als uitvalsbasis geen gebruik kunnen maken, doordat de Armada al bij Calais en langs de Vlaamse kust door de En gelsen werd ontredderd en Parma niet genoeg schepen had om met een invasieleger onder bescherming van de Armada naar Engeland over te steken. Met de val van Sluis ging een van de laatste Staatse telwerken in Vlaan deren verloren. (ADVERTENTIE) O I Ter gelegenheid van de opening van ons nieuwe bankgebouw aan de Westkade te Sas van Gent, houden wij zaterdag 24 oktober a.s. een open-huis. Gaarne nodigen wij leden, kliënten, relaties en belangstellenden uit °m op deze dag een kijkje te komen nemen in de nieuwe bank van 10.00 tot 16.00 uur; waar een feestelijk drankje en hapje voor u klaar staan. In verband met de opening is ons kantoor te Sas van Gent vrijdag 23 oktober gesloten voor bankzaken, vanaf 12.00 uur. Voor dringende zaken bent u dan welkom op onze kantoren Westdorpe of Philippine. w Sas van Gent. Het trombonetrio van Heikant aan het werk tijdens het concours FOTO W1M KOOYMAN Van onze correspondent HEIKANT - De muziekver eniging uit Heikant kan te rugzien op een geslaagd so listen- en ensemblecon cours, dat dit weekeinde in gemeenschapscentrum 't Heike werd gehouden. Er waren veel belangstellen den, die konden genieten van muziek op hoog niveau. Zo'n 53 solisten en ensembles traden voor het voetlicht en 41 daarvan behaalden een eerste prijs. Het concours stond onder auspiciën van de Westbra bantse en Zeeuwse Bond. Jury leden waren A. Wensink uit Steenbergen en A. van Dun uit Oosterhout De pianobegelei ding werd bij veel nummers verzorgd dor A. Arons uit Roosendaal. Ladyspeaker was mevrouw R. de Burger uit Clinge. Kampioen van het concours werd Henny Ferket uit Hei kant, die in de ere-afdeling op de tuba het concert in F van F. Strauss/B. Joosen bracht Uit handen van burgemeester F. Jaocbs van Hulst mocht de kampioen de ereprijs in ont vangst nemen. Derde afdeling: M. van Waes, Hei kant, slagwerk; F. van de Branden, Heikant, slagwerk; A. Schout, Hei kant, slagwerk: I. de Koning, Hulst, bugel; T. Frankevijle, Axel, klarinet; K. Pielaet, Koewacht, bu gel; ensemble Koninklijke harmo nie De Lustige Vrienden, trompet, bariton, trombone, slagwerk, hoorn. Tweede afdeling: Wendy Pilaet, Koewacht, cornet (met lof), trio harmonie De Verenigde Vrienden, Sas van Gent, slagwerk; Coen Ver- vaeck, Sas van Gent, trombone; Bart Borgt, Koewacht, trompet; Elma Meyer, Terneuzen, dwars fluit; Cindy Schalkens, Heikant, bariton; Paul Boeykens, Vogel waarde, slagwerk. Eerste afdeling: Werner Wee- maes, St.-Jansteen, bugel; slag- werkgroep Clinge 2, slagwerk; Christianne de Beule, St.-Jansteen, alt-sax; Patrick Paul van de Ho ven, Hulst, trombone. Ere-afdeling: Cees Polfliet, Sas van Gent, cornet (met lof); Mario willaert, Heikant, slagwerk (met lof); Jos de Letter, St-Jansteen, slagwerk; Roger Neyt/Maddy Ranschaert, Sas van Gent, klari net; P. Acke, Clinge, Tuba; Roger Neyt, Sas van Gent, klarinet; Lu- cien de Beule, St.-Jansteen, bari ton; Nancy Sarneel, Sas van Gent, fluit; Maddy Ranschaert, Sas van Gent, klarinet OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Museum Natuurhis- torie in Oostkapelle benut de herfstvakantie weer om en kele jeugdmuseumdagen te beleggen. Dat gebeurt van daag (dinsdag) en donderdag 22 oktober, steeds van 10 tot 15 uur. Het thema is 'Voetje voor voetje' en behandelt de voort beweging van mens en dier. Er kunnen per keer maxi maal tweehonderd kinderen mee doen. Zij moeten zich te voren aanmelden bij het mu seum in Oostkapelle. Op het programma staan onder meer een speurspel door het mu seum, een zoektocht langs bos en strand en een film. De ten toonstelling voetje voor voetje is nog een week langer te bezichtigen. MIDDELBURG - In samen werking met het Van Eeg- henhuis in Aardenburg houdt de Zeeuwse Vrouwenraad in november twee cursussen voor vrouwen. Een cursus 'aanvragen van subsidies' moet vrouwen(groepen) de juiste weg wijzen naar subsi diekanalen. In Terneuzen staat er een op het pro gramma op 10 november, van 10 tot 15 uur. Langer duurt de cursus 'werving en publici teit' waarvoor de deelneem sters worden verwacht in het Van Eeghenhuis, van donder dag 26 november om 10 uur tot de volgende dag, 16.30 uur. Belangstellenden moeten zich voor 1 november melden bij de Zeeuwse Vrouwenraad in Middelburg. GOES - Ruim 160 Zeeuwse ouderen doen op donderdag 22 oktober mee aan het tweede provinciaal koersbal toernooi in Sportcentrum Goes. Op de twaalf groene matten komen 27 teams in ac tie. Koersbal, in Engelstalige landen een bijzonder popu laire sport voor alle leeftij den, heeft de laatste jaren sterk aan populariteit gewon nen onder ouderen in heel Nederland. En daarbij is Zee land niet achtergebleven. Er zijn nu al zo'n 22 vaste groe pen, die iedere week een bal letje rollen. In Nederland is koersbal vrijwel uitsluitend een binnensport: een viltmat van acht bij twee meter vormt het speelveld. Voor buiten is een speciale green nodig. Koersbal wijkt in zoverre af van jeu de boules dat de speelbal wordt gerold, en dat het zwaartepunt van die bal uit het midden ligt, zo dat de bal altijd een kromme baan beschrijft. BRIDGE - De Bridgesociëteit Oostburg speelde een wedstrijd voor promotie en degradatie. Uitslag A-groep: 1. dames Bre- vet-Pieters, 2. mevrouw Verstraete-de heer Lako, 3. mevrouw Rosseel-de heer Ouweneel. B-groep: 1. dames Than-Knuyt en dames Voogdt-Remijn, 3. echtpaar Verbist en mevrouw Goos- sens-de heer Ghijs. BOSCHKAPELJLE - Bejaarden- schieting, Ons Vermaak, 14 schutters: hoge vogel: P. D'Hondt, Kloosterzande; eerste zij vogel: R. Guytenaer; tweede zij vogel: J. van Dijk, beiden Boschkapelle; grootste aantal (5): A. Guytenaer, Hulst HOOFDPLAAT - Zaal De Vriendschap, 46 schutters: hoge vogel: A. Maenhout, Bassevelde; eerste zij vogel: M. Flaming, Ben- tille; tweede zij vogel: R. Crane, Eeklo; grootste aantal (4): P. Ra- moens, Bassevelde en J. Martens, Hoofdplaat. HULST - De Batavieren, 97 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: R. Verberkmoes, Terneuzen; tweede hoge vogel: R Gijsel, St- Jansteen; eerste zij vogel: J. Roe land, Zuiddorpe; tweede zijvogel: L. van de Boogaert, Gilze-Rijen; derde zij vogel: L. de Ruiter, Til burg; vierde zij vogel: P. Jansen, St.-Gillis. Wip 2: eerste hoge vo gel: J. Sorber, Graauw; tweede hoge vogel: J. van Eekeren, St- Gillis; eerste zijvogel: P. de Baar, Ovezande; tweede zijvogel: P. Claas, Belsele; derde en vierde zij vogel: L. Rottier, Haasdonk. HULST - Zaal W. Blommaert, 26 schutters: hoge vogel: M. van Kerkhoven, Hulst; eerste zij vo gel: E. Borm, Paal; tweede zij vo gel: F. de Vos; grooste aantal (6): M. Bergee, beiden Kieldrecht HULST - Zaal W. Blommaert, 32 schutters: hoge vogel: R Sterkx, Zelzate; eerste zijvogel: M. van Kerkhoven, Hulst; tweede zij vo gel en grootste aantal (4): O. de Jaeger, Westdorpe. KAPELLEBRUG Zaal Fabie, 35 schutters: hoge vogel: A. van Remortel, Kapellebrug; eerste zijvogel: L. de Kint; tweede zij vogel: P. de Kint, beiden Kemze- ke; grootste aantal (5): O. van Dorsselaer, Kapellebrug. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, B0 schutters: eerste hoge, eerste en tweede zij vogel en grootste aantal (5): J. van Dorsselaer; tweede hoge vogel: R Lammens, beiden Kemzeke; derde zij vogel: A. Mortier; vierde zij vogel: J. Weemaes, beiden St.-Jansteen. KLOOSTERZANDE - Zaal Mo lenhof, 27 schutters: eerste hoge vogel: R. Verschoten, Vogel waarde; tweede hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; beide zijvogels: E. de Bakker, St-Jansteen; grootste aantal (5): A. Verscho ten, Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Zaal Mo lenhof, 34 schutters: beide hoge vogels: R. de Sterke, Zelzate; eer ste zijvogel: A. Verhoeven, Kloosterzande; tweede zij vogel: C. van Gassen, Hulst; grootste aantal (5): R de Guytenaer, Vo gelwaarde. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 37 schutters: hoge en eerste zij vogel: E. Fierens, Lokeren; tweede zijvogel: G. Baart, Ter neuzen; grootste aantal (3): R [vens. Stekene. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 34 schut ters: hoge en eerste zij vogel: E. Janssens, Moerbeke: tweede zij- vogel: L. van Waesberge, St- Jansteen; grootste aantal (7): G. Gijsel. Koewacht. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 29 schutters: hoge en tweede zij- vogel: F. de Waal, Koewacht; eerste zij vogel: R D'HondtZuid- dorpe; grootste aantal (7): C. Martens, Koewacht KOEWACHT - Zaal P. van Stee- ne, 33 schutters: hoge vogel: E. Boone; eerste zijvogel: P. Mar tens: tweede zij vogel: R Smet; grootste aantal (9): D. van Steene, allen Koewacht KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 32 schutters: hoge vogel: O. Saman, Koewacht; eerste zij vo gel: V. de Schepper, Moerbeke; tweede zij vogel: M. van Hoeke, Zuiddorpe; grootste aantal (5): H. Marin, Moerbeke. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 40 schutters: Wip 1: hoge vogel: J. Picavet, Hulst; eerste zij vogel: R. Herwegh, Hei kant; tweede zij vogel: P. Boog aert, Wijchen; grootste aantal (7): A. de Bakker, Hengstdijk. Wip 2: hoge vogel: R Heyens, Lams- waarde; eerste zij vogel P. Bo- gaert, Wijchen; tweede zij vogel: J. de Beul, Hulst; grootste aantal (5): E. de Kort, Hulst en R van Esbroek, Lamswaarde. ZUIDDORPE - Bej aardenschie- ting, zaal De Herberg, 28 schut ters: hoge en eerste zijvogel: E. Janssens, Moerbeke; tweede zij- vogel: P. van Damme, Zuiddorpe; grootste aantal (6): M. de Wilde an Th. de Caluwé, beiden Koe wacht. ZUIDDORPE - Zaal Onder de Linden, 25 schutters: hoge vogel: A. van Damme, Zuiddorpe; eer ste zij vogel: A. Rottier, Sas van Gent; tweede zij vogel: M. de Mey; grootste aantal (4): A. Slock en E. van Hoeke, allen Zuiddorpe. STEKENE - De storm van vorige week is net te laat gekomen om de tuinwedstrijd in het grensdorp Stekene voor de tweede opeenvolgende keer te vergallen. Vorig jaar dacht het gemeen- bestuur een aardig idee te hebben. Men schreef een wedstrijd uit voor het mooiste voortuintje of de fraaiste bebloemde huis geve. Een zware augustusstorm gooide echter roet in het eten. Nu is de wedstrijd wel gelukt. Juryleden zijn gewapend met fototoestel de hele gemeente doorgereisd. Vrijdag 23 oktober worden de prijswinnaars bekend. Dat gebeurt om 20 uur in zaal 't Helleken in Hellestraat, net over de grens. Er werden ongeveer honderd tuinen ec vijftig gevels geselecteerd. Dia's daarvan worden vrijdagavond eveneens vertoond. Van onze correspondent BIERVLIET - De rollenzesdaagse in Biervliet gaat dit jaar niet door .Organisatorisch was de tiende editie al wel rond, maar de renners lieten het op het laatste moment afweten. „We hadden voldoende spon sors, dat was geen probleem. We moesten echter op het laat ste moment nog een heleboel renners gaan benaderen. Toen hebben we maar besloten geen zesdaagse te laten verrijden", aldus Erwin Groosman, jaren lang een van de initiatiefne mers van de Biervlietse rollen zesdaagse. „Nu wordt het hele maal moeilijk om dit weer op nieuw te gaan opstarten". Voorlopig dus geen jubileum rollenzesdaagse in Biervliet.

de Stem | 1987 | | pagina 17