m I Been uit de gratie [AX-DIRECTEUR VAN EUDEN HOUDT PSY OP DE HOOGTE HSV-Ajax wellicht rechtstreeks op tv zekering STEEN blijft baas over HVV'24 Vandaag beslissing meespelen Thoresen Yaldano afgekeurd bij Real 00 LEASEN OF AUTO HUREN? MAANDAG 19 OKTOBER 1987 Mario Been 'laamse Koerier. !RDAM/EINDHOVEN - De tijdelijk naar is gevluchte Frank Rijkaard is er zelf debet dat hij nog steeds onder contract staat bij iax. De met Johan Cruijff in onmin levende itballer verhindert een snelle transfer van :elf, omdat hij alleen naar een club in Portu- of Frankrijk wil. Stokje Op de hoogte STRAFSCHOP BRENGT BESLISSING IN STREEKDUEL Boeking idelijk in. er, leesteken één vakje benutten ord van de advertentie wordt in pe gezet. de advertentie met het sten kort en bondig, elijk Uw telefoonnummer in de P- n reageert men gemakkelijk en sn( kunt u AAN DE ZIJKANT HET BEni u moet betalen. Voor toezend! J r nummer dient u f 3,50 extra t«1 contante betaling kunt u een gr J of een blauwe girokaart (dus oéi verschrijving) insturen, nte betaling ontvangt u een art waarvoor wij u echter f 4,- kosten in rekening moeten brem 'ór plaatsing aan Dagblad De Stem I 4800 MB Breda. J ieksadvertenties., of inleveren op onj Prijs incl. 6%H f 5.88 I Autoleasing LCCI9V Autoverhuur qINNEKENWEG 21 BREDA 076-222488 HUREN VANAF J 35.- PER DAG DE STFH atum: f van der Beek P - Feyenoord kan ag met een heel wat ister gevoel aan het eer- duel van de tweede rfA-cup-ronde beginnen J,FC Utrecht. Igotterdammers hielden gis- pidtlag tijdens een zwakke «voetbal in stadion Nieuw enwaard 'de nul' vast en „rden daarnaast ook nog p; punten: 0-1. I defensie vormde in ebt het meest solide deel de Israel-formatie, die norgen in de uitwedstrijd I Aberdeen ongetwijfeld on- jrote druk zal komen te L Doelman Hiele, Troost, ^Herpen, Heus, Wijnstekers tellende van een spier- ring) en ook Molenaar ji de indruk het karwei in -jilland best aan te kunnen, lioe anders is de situatie bij (Utrecht De ploeg van trai- Han Berger ontmoet dagavond thuis Hellas a en zal met een verschil tl minimaal twee doelpunten ten winnen om niet bij baat kansloos te zijn in De club uit de Domstad II in de vaderlandse com- „e in elf wedstrijden tot jhts dertien doelpuntea En juist dat gebrek aan produkti- vitiet belooft niet veel goeds voor de Utrechtse winstkansen tegen het geroutineerde Verona van sterspeler Preben Elkjaer- Larssen. Grote afwezige bij Feyenoord was Mario Been. Feyenoord- trainer Rinus Israel had Been gepasseerd en in Nieuw-Gal- genwaard bleef de middenvel der de gehele wedstrijd langs de kant. „Been speelt de laatste tijd ongelooflijk zwak, ik moest een keer ingrijpen", oordeelde Is rael simpel. „Ik heb hem niet gepasseerd, hij heeft zichzelf gepasseerd. Been is een jongen die grote kwaliteiten heeft, maar hij moet ook willen. Hij wordt niet geselecteerd voor vertegenwoordigende elftallen, dat is toch typerend. En nu zal Been ongetwijfeld weer gaan klagen en niet meer met me willen spreken. Nou ja, daar heb ik geen boodschap aan. Ook Been moet presteren. Doet hij dat niet, dan staat hij er naast. Zo simpel is dat Ik had vandaag genoeg vervangers voorradig en heb deze beslis sing aldus genomen. Of Been woensdag in Aberdeen speelt weet ik nog niet". Mario Been reageerde aan geslagen en teleurgesteld. „Ik hoorde pas een paar uur voor de wedstrijd dat ik niet zou spelen", lispelde de middenvel der, wiens transfer vorige maand naar Standard Luik niet doorging. „Ik vind zoiets stijlloos. Israel heeft me ook geen uitleg gegeven en die had ik wel verwacht. Of hij me op deze manier wil prikkelen? Ach, dat is toch geen prikkelen meer. Hij laat vanmiddag iedereen warmlopen behalve mijn persoontje. Kijk, op deze manier groeien Israel en ik steeds verder uit elkaar. Voor mij hoeft het zo niet meer". De als topper aangekondigde confrontatie tussen FC Utrecht en Feyenoord liep uit op een vervelende voetbalmiddag. De Rotterdammers wensten zich op vreemde bodem in aanval lend opzicht niet al te veel uit te sloven en het gezelschap van Berger miste voldoende klasse en raffinement om zijn thuis publiek op een sprankelende Mario Been (rechts) op de reservebank partij te trakteren. Van Loen en De Koek hadden geen schijn van kans tegen Troost en Mole naar, terwijl de Utrechtse ani mator Ton Pattinama geheel buiten beeld bleef. Feyenoord voetbalde niet veel beter, maar had net dat beetje meer techniek in huis om een fors aantal doelrijpe kansen te forceren. Met name Hofman was op de rechter vleugel zeer gevaarlijk, maar Hoekstra, Van Herpen en Mit chell wisten de voorzetten van de Limburger niet op hun waarde te schatten. Voor de pauze had Hoekstra de beste mogelijkheid om de score te openen. Gelanceerd door Mit chell kwam de gespierde voet baller oog in oog met FC Utrecht-doelman Jan Willem van Ede, maar de lob verdween over het lege doel. FC Utrecht, zonder het gebles seerde trio De Kruyk, Kruys en Young, kwam ook in de tweede helft zelden gevaarlijk in de buurt van Hiele. De aanvalsop bouw bij de Utrechtse equipe verliep onnauwkeurig en van enige stootkracht uit de tweede lijn was geen sprake. Slechts een kopbal van John van Loen bracht Hiele even in de proble men, maar voor de rest waren de volgelingen van Berger in het Rotterdamse zestienmeter gebied volstrekt kansloos. Nadat Hofman, Hoekstra en Mitchell de meest fraaie moge lijkheden om zeep hadden ge holpen, kwam Feyenoord uit eindelijk toch tot een verdiende overwinning. De Utrechtse middenvelder Rob Alflen leed balverlies, waarna André Hoekstra recht op Jan Willem van Ede knalde. De Utrechtse doelman werd vervolgens zwaar op de huid gezeten door Dave Mitchell die het chaoti sche tafereel afsloot met een succesvol tikje: 0-1. De 'sofgoal' was eigenlijk symptomatisch voor de wedstrijd. FC UTRECHT - FEYENOORD 0-1 (0-0). 83. Mittchell 0-1. Scheids rechter: Mulder. Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Barendse (Feyenoord). FC UTRECHT: Van Ede; Verrips, Fraser, Plomp en Van der Meer; Alflen, De Kruyff (Verroen), Patti nama en Steinmann; Van Loen en Dg Koek FEYENOORD: Hiele; Wijnstekers (Monkou), Troost, Van Herpen en Heus; Hoekstra, Molenaar en Ba rendse (Blinker); Hofman, Mitchell en Elstrup. Telefoon: ijkaard verhindert transfer Chris van Nijnatten KKlangrijkste gegadigde voor het direct overnemen speler, het AC Milan van Ruud Gullit en Marco '0 Basten, heeft via Cor Coster bij Ajax een bod uitge- icht, dat ligt tussen de zes en acht miljoen gulden, it is bevestigd door Appolo- heeft zich bij Ajax gemeld met de intentie Rijkaard aan het eind van het seizoen in te wil len lijven. Real Madrid, Bayern München en Hamburger SV legden eveneens een bod op Rijkaard neer in De Meer. iisKonijnenburg, die in Italië 'ir anderen optreedt na- i Coster. Milan zou Rijk onder contract willen ne en gelijk uitlenen aan een lub buiten Italië. Daarbij is "gedacht aan PSV. Rijkaard weigert echter Italië te gaan. Volgens speelt hij daar onder te 'ware druk en bovendien hij volgend seizoen in laan opnieuw Johan Cruijff Ie treffen als oefenmeester. AC Milan echter is Cor Coster, de schoonvader van Jo- Cruijff, die onder de vlag het bureau Inter Football 'treedt als voetbalmakelaar, wstaan gegeven dat Cruijff "iwel zeker niet naar AC Mi- komt. In de top van het itbalbedrijf van mediagi- mt Silvio Berlusconi gelooft ■n dat Cruij ff volgend j aar in 'ast treedt bij Barcelona, 'arigens is door de weiger- htigheid van Rijkaard het Jtiwusiasme voor zijn komst «liaan wel enigszins be- JjUiet spel rond Rijkaard, die ar verluidt zijn vakantiea- m Miami heeft verruild w een verblijf in Monaco »r toevalligerwijs Konij nburg sedert kort een op- Se heeft gekocht), worden W) me?r namen van buiten- Italifri) clubs gen°ernd. De aanse kampioen AS Napoli In alle gevallen overtrof AC Milan de aanbiedingen. Die club wil echter snel duidelijk heid, omdat in dit seizoen in Italië officieel alleen nog gedu rende een paar dagen in de cember aan spelershandel ge daan mag worden. Bovendien zit Milaan met het gegeven dat het al drie buitenlanders in dienst heeft, de twee Nederlan ders, en de Argentijn Claudio Borghi, die tijdelijk aan de Se rie A-club Como is uitgeleend. Een andere serieuze moge lijkheid voor Rijkaard boden FC Porto en Racing Club de Paris. De Portugezen klopten vorige week via een bemidde laar bij Ajax aan met de bedoe ling hun Algerijnse sterspeler Madjer (beroemd van zijn 'hakdoelpunt' in de jongste Europacup I-finale tegen Bayern München) te ruilen te gen Rijkaard. Niet bekend is of er geld bij geboden is. Die ruil ging evenwel niet door, omdat het bestuur van Ajax Madjer met zijn 29 jaar te oud vindt en omdat Racing Club de Paris, de eigenaar van de aan Porto verhuurde Madjer, er een stokje voor stak. Overigens zou technisch directeur Johan Cruijff wel 'in' zijn geweest voor een wissel Madjer/Rlj- kaard. Toen Racing Club de Paris, tevens de Franse werk gever van ex-Ajacied Sonny Silooy, begreep dat van een ruil met Ajax geen sprake kon zijn, toonde de club zich bereid zes miljoen gulden op tafel te leg gen voor Rijkaard. Het bedrag van de Parij ze naars is nog niet geheel van ta fel geblazen, maar voor Ajax is het wat moeilijk onderhande len, omdat Rijkaard weinig van zich zou laten horen. Inmiddels is men bij PSV zeer op zijn 'qui vive' om de dans rond Rijkaard in de pei ling te houden. Zoals bekend ontvangt PSV bij een tussen tijdse transfer van Rijkaard de helft van de verkoopsom met een minimum van anderhalf miljoen gulden. Dat is een ge volg van het akkoord tussen Ajax en PSV, nadat was geble ken dat Rijkaard bij beide clubs een handtekening had gezet PSV-oefenmeester Guus Hid- dink is niet betrokken bij het overleg tussen Ajax en PSV, maar is er zeker van dat dat vlotjes verloopt Hiddink: „Ik weet dat de directeur van Ajax, Arie van Eijden, PSV keurig op de hoogte houdt In de publici teit lijken beide clubs weieens als kat en hond met elkaar om te gaan, maar onderhuids zijn de contacten prima. Ploegsma blijft volgens mij van stap tot stap op de hoogte van de hele zaak Rijkaard. Ik geloof niet dat Ajax PSV in deze affaire in het pak wil doen". Overigens heeft Ajax al een bestemming gevonden voor een deel van de transfersom, die Rijkaard eventueel gaat op brengen. Van dat geld willen de Amsterdammers linkerspits Juul Ellerman overnemen van Sparta. Frank Rijkaard, die alleen maar in Frankrijk of Portugal wil spelen Thoresen, die volgens trainer Hiddink waar schijnlijk kan aantreden Van onze sportredactie EINDHOVEN Woensdag in Wenen zal het in de zieken boeg bij PSV aanmer kelijk stiller zijn dan in de afgelopen weken. Vandaag neemt de technische staf van de landskampioen een beslissing over het meespelen van Thore sen. De Noor, die geruime tijd geblesseerd was, kan vol gens hoofdtrainer Guus Hiddink waarschijnlijk aantreden tegen Rapid Wiea Jan Heintze speelde zaterdagavond niet tegen PEC Zwolle. Tijdens de warming-up bleek een van zijn kuiten niet vol doende hersteld van een forse trap, die de verde diger in de eerste helft van Denemarken-Wales mocht incasseren Ver wacht wordt dat de Skandinaviër woensdag wel in het basiselftal staat De achilleskwetsuur van Arnesen, opgelopen in de thuiswedstrijd te gen Ajax, is een langdu- - foto anp rige kwestie. Voorlopig is de linkermiddenvelder niet fit voor het grote werk. „Ik heb haast nog nooit een competitie bles- surevrij uitgespeeld. Hier word ik echt gek van", mopperde de Deen zater dagavond. Hoewel vooral Lerby in het duel met PEC Zwolle een uiterst ver moeide indruk maakte, vreest Hiddink geen overbelasting bij zijn in ternationals. Hiddink: „Als ze voor hun sport le ven en ach goed verzor gen, kan een speelritme van woensdag-zondag woensdag-zondag geen enkel kwaad. Laat ze maar spelen, als we ze maar weer snel terug hebben op de massageta fels van PSV". Geen zee gaat de Eind- hovense club te hoog om aan laatstgenoemde wens van de trainer te voldoen. De hoofdsponsor van de vereniging stelde vorige week zelfs een be- drijfsviiegtuig ter be schikking om de Deense internationals al op woensdagavond in Dene marken op te halen voor hun retourreis naar Bra bant Van onze sportredactie BREDA - De kans is groot dat HSV-Ajax woensdagavond rechtstreeks op de NOS-televisie komt. Een woordvoerder van de redactie van Studio Sport bevestigde gisteravond dat de belangstelling voor de thuiswedstrijden van FC Utrecht en FC Den Haag bepalend is voor de uitzending. Als beide duels geheel of nagenoeg zijn uitverkocht is een beeldver- slag van HSV-Ajax vrijwel zeker. De Nieuwe Galgenwaard is al uitverkocht voor het Europacup duel van FC Utrecht met Hellas Verona. Voor FC Den Haag- Young Boys zijn echter nog maar een paar duizend kaarten ver kocht In de residentie wordt echter verwacht dat het Zuiderpark, waar momenteel maar 12.000 mensen in kunnen, woensdagavond tamelijk vol zal zitten. Naar verluidt spant Ajax' shirtsponsor TDK zich dezer dagen erg in om de wedstrijd van de Europacuphouder op de Neder landse televisie te krijgen. MADRID (ANP) - Jorge Valdano, de spits van Leo Beenhakkers Real Madrid heeft van de medische staf te horen gekregen, dat zijn voetbalcarrière ten einde is. De clubartsen Miguel Angel Herrador en Gonzales Ruano zeggen dat er geen sprake van kan zijn dat Valdano, die aan chronische hepatitis (geelzucht) lijdt ooit nog op het hoogste ni veau bij Real Madrid zal kun nen voetballen. Zij komen daarmee tot een volledig ander oordeel dan Valdano's eigen arts Sheila Sherlock, die een naam heeft op te houden als hepatitis-specia list. Deze Britse arts gaf juist begin deze week Valdano toe stemming na zeven maanden van inactiviteit weer te gaan spelen. Ook de Argentijnse bondscoach Billardo rekende op zijn terugkeer. Hij zou zich over enkele weken naar Ma drid komen om afspraken te maken over de voortzetting van Valdano's interland-car- riere. De 32-jarige in het Argen tijnse Santa Fé geboren Jorge Valdano werd in juli 1984 voor veel geld ingelijfd bij Real Ma drid. Hij had daar veel succes, maar zijn grootste triomf vierde hij met het Argentijnse elftal, dat vorig jaar in Mexico wereldkampioen werd. ;rgelijken middels een persoonlijke gegevens: jder niet mogelijk. j gel" zenden aan: tring,antwoordnummer l-> 1-325 325. ktHuk?m€nt uit de derby in de vierde klas H tussen STEEN en HW24. Een aanvaller van «terse HVV24 (rechts) in duel met een verdediger van STEEN. - foto wim kooyman. Door Eddy de Schrijver ST.-JANSTEEN - „Het ont breekt mijn spelers gewoon aan voetbalintelligentie en mentaliteit. Ik ben geeste lijk erg moe na deze wed strijd." HVV'24-trainer Ri nus Zegers stak de teleur stelling van de 2-1 neder laag tegen STEEN niet on der stoelen of banken. STEEN won de zeer goed bezochte derby - bijna uit verkocht! - en lijkt de weg gevonden te hebben naar succes. „Ik moet eerlijk bekennen dat STEEN veel minder klasse in huis heeft. Dan moet je dat met andere middelen compenseren en dat hebben de spelers uitste kend gedaan," aldus Peter van de Boogert. Die andere midde len waren vooral in de eerste helft veel overtredingen. Het gevolg was vier boekingen voor de gastheren, zonder dat de strijd overigens in een schop- partij ontaardde. HW'24 kwam uitstekend uit de startblokken en Angelo en Giovanni Verbraeken waren aalvlug. STEEN had weinig te gen het bombardement in te brengen, al bleef de schade be perkt tot hoekschoppen. HW'24 opende het gala der boekingen. Luc Cleijman ging wat de fel in een persoonlijk duel en de goed leidende scheidsrechter Lampert uit Biggekerke schreef Cleijman op. De bezoekers kwamen door hun overdonderende start ge heel passend in dat wedstrijd beeld op voorsprong. Jan Leen- dertse stond op de juiste plaats, koos de korte hoek uit en doel man Theo de Bot was kansloos: 0-1. Dezelfde Leendertse was dicht bij de tweede HW'24-treffer, maar zijn schot belandde in handen van doelman De Bot. Peter van Dorsselaar en Theo Verlinde kwamen ook in het boekje van de scheidsrechter terecht. Overtredingen die in derdaad niet door de beugel konden al beging niet Verlinde, maar Boussen die overtreding. HW'24 minderde vaart en kreeg alleen nog uit stilstaande situaties kansen. Uit een vrije trap van Paul Seghers - wie anders - leek HW'24 op 0-2 te komen, maar Erik Merckx wist op de lijn de bal uit het doel te koppen. Direct daarna zette STEEN de zaken recht Na slecht uitverdedigen van de Hulstenaren kon Edwin Hof man - zeer behendig aan de bal - met een droog schot de STEEN-aanhang doen juichen: 1-1. Freddie Boussen liep nog voor de theepauze tegen een boeking aan. „Maar STEEN keek daar niet naar. Die mannen wilden persé van HW'24 winnen. Bij onze spelers miste ik die agres siviteit. Helaas", liet trainer Zegers weten. Fons Sturm volgde zijn maats en verdween ook in het 'zwarte boek', terwijl Paul Seg hers vlak voor rust uit een vrije trap bijna het doel trof. Via de lat verdween de bal over het doel. De tweede helft was minder vloeiend en HW'24 kwam ook niet meer zo aan de bak. De wisselingen in het veld - bij STEEN gingen Merckx en Dob belaar eruit en bij de bezoekers leverde Jean Paul Verbraeken zijn shirt in - droegen niet bij tot een hoger kijkcijfer. Hofman was dicht bij een treffer toen hij uit een vrije trap de bal via de schouder van HVV'24-doelman Carlo de Dec- kere uit het doel zag verdwij nen. Giovanni Verbraeken was aan de andere kant gevaarlijk. Zijn schot ging via de paal naast Iedereen verzoende zich eigenlijk al met een gelijk spel, maar een onschuldig lijkende overtreding in het HVV24- strafschopgebied werd door scheidsrechter Lampert met een strafschop gehonoreerd. Peter van Dorsselaar knalde het leer uit die kans keihard in de touwen: 2-1.

de Stem | 1987 | | pagina 9