THOMAES: 'NIETS AAN DE HAND MET HET ST. ANTONIUS' RUTTCHEN HOUDT HERFSTCH0W EN PRESENTEERT MET TROTS DE NIEUWE MERCEDES BENZ COUPÉ-MODELLEN. S rüttchen 'Je bent voor de mensen bezig R Toch onderzoek naar tweede woningen POLITIERAPPOR SCHIETINGEN B&W: dit jaar uitbreiding dorpshuis Retranchement Dorpsplan Biervliet moet leefbaarheid vergroten Osseweirit IJzendijke u.: I J ■DE STEM VAN ZEELAND 4 VRIJDAG 16 OKTOBER 1987 MEERDERHEID RAAD OOSTBURG GAAT MOPPEREND AKKOORD Vermist Auto's gestolen Inbraak OOSTBURG - Met ingang van 1 december zullen er geen nachtportiers meer werken in het Anto- niusziekenhuis in Oostburg. Hun taken worden overgenomen door het avond-/nachthoofd. Dit deelde loco-burgemeester J. Thomaes van Oost burg gisteren mee aan de raad. Ontwikkelingen Geruchten MAAR ER IS MEER LAST BUT NOT LEAST 15, 16 EN 17 OKTOBER Nederlandse val ;ii er zin in. Niet alleei :r een recordaantal I verwacht dat de s 'n op gaat zoeken, de >kt ook al erg vroeg. C zijn van een plaatsje n m de ellende van del ndse zomer te vergeten PRESENTATORS EN TECHNICI RADIO DELTA: Arrogant Reclame Medewerkers Hobby Geen wedstrijden ploegen Groede T20 Van onze verslaggever OOSTBURG - Medewer kers van het Nederlands Research Instituut voor Toerisme en Recreatie (NRIT) gaan een onderzoek instellen naar de effecten van de snelle groei van het aantal tweede woningen een de Westzeeuwsvlaamse kust. Dit tegen de zin van de fractie van Dorpsbelangen en Toe- risme (D en T) in de Oostburgse raad die donderdag tegen een voorstel van B en W stemden om 23.500 gulden voor het on derzoek beschikbaar te stellen. T. de Blok-van Herpen (D en T) vond het onderzoek te duur en pleitte ervoor het karwei in eigen beheer te verrichten. „Binnen het ambtelijk appa raat is voldoende kennis aan wezig", benadrukte zij. Ook het CDA-raasdlid L. Cuelenaere-Faes plaatste kanttekeningen bij de NRIT- offerte. Zij meende dat er op een aantal posten behoorlijk gekort kon wordea De CDA- zegsvrouwe drong verder ook aan op een onderzoek naar de haalbaarheid van een kuur oord in Cadzand. Ook de WD-er A. Rosen- daal meende dat het onderzoek voor vijf mille minder kon. Een deel van het geld kon volgens hem bespaard worden door ge gevens voor het onderzoek in te winnen bij de VW-bureaus in de regio. De PvdA-fractie stond ach ter het plan van B en W om een onderzoek in te stellen naar de effecten van de enorme groei van recreatiewoningen, maar drong bij het dagelijks bestuur aan om te kijken op welke pos ten er bespaard kon worden. „Overleg nog eens met het on derzoeksbureau over wat wel en wat niet noodzakelijk is voor het onderzoek", luidde het advies van de PvdA-er J. Wie lakker. Wethouder A. de Feijter (CDA) constateerde dat de fracties op een lijn zaten. Hij verzocht de partijen om in te stemmen met het voorstel. Zelf deed hij de toezegging nog eens met het NRIT om de tafel te gaan zitten om het een en an der te bedingen. De raad, met uitzondering van de fractie van D en T, stemde hiermee ia Geen nachtportier ziekenhuis BIERVLIET - In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in de wo ning van mevrouw MP. aan de Cloosterstraat te Biervliet. Men had de glaslatten aange bracht aan de achterdeur er af gehaald. Vermist wordt een kleuren televisie, een vi deorecorder, een printer en een magnetron. TERNEUZEN - De personen auto van G. van de B. uit Ter- neuzen werd woensdagavond toen deze stond geparkeerd aan de Diepenbrockstraat in Terneuzen gestolen. Het voertuig werd enkele uren la ter door rijkspolitie van de groep West Zeeuw™ deren onbeheei? Groede aangetroffen ver kwam men met- sonenauto van hetf drijf K. aan de Roos te Terneuzen. Die v ook woensdasgavoM een parkeerplaats b» drijf, doch werd daarna enkele meters verders aani SLUIS - In woensdag op d ingebroken in de p zaak van Van B. m wordt een bedrag uj j vermist van ongev» gulden. Men was bim men door het verr. de achterdeur van feï- s ST.—JANSTEEN - Zaal De Kroon, bejaardenschieting, Groot-Hulst, 44 schutters: hoge vogel: M. Jansen, Moerbeke; eer ste zij vogel: J. van K,, tweede zijvogel: L. 4] beiden St.-Jansteen aantal (4): M. van C kene. Van onze verslaggever SLUIS - Het college van B en W van Sluis wil nog voor 1 december het dorpshuis in Retranchement uitbreiding. Het dagelijks bestuur is van plan om deze maand nog een krediet van 50.000 gul den beschikbaar te stellen voor de werkzaamheden. Door snel te reageren hoopt het gemeentebestuur voor het re novatieplan 50 mille aan subsi dies binnen te halen. Het dorpshuis 'd'Ouwe Schoole' in Retranchement is al geruime tijd te klein om alle activiteiten die er plaats vin den te herbergen. Een ontmoe tingsruimte wordt node gemist, evenals een vergaderzaal. Een andere tekortkoming is dat de toiletten niet toeganke lijk zijn voor gehandicapten. Om die reden wil het gemeen tebestuur dan ook dat er in het dorpshuis een toilet gebouwd wordt dat toegankelijk is voor rolstoelgebruikers. Van onze verslaggever Thomaes weerlegde tijdens de raadsvergadering ook de beweringen van T. de Blok-van Herpen (D en T) dat de gang van zaken in het ziekenhuis door de reorganisatie perikelen verre van normaal zou zijn. Van onze correspondent TERNEUZEN - Sinds 1985 is de gemeente Terneuzen druk doende geweest met het opstellen van een dorpsplan voor de kern Biervliet. Het aanpakken van de gesignaleerde knelpunten en problemen moet de leefbaarheid van de kern Biervliet stabiliseren en zo mogelijk vergroten. Tijdens de vaststelling van het dorpsplan Biervliet, bij de commissievergadering van Welzijn konden de partijen zich vinden in het gevoerde twee-sporenbeleid. Allereerst een projectmatige aanpak bij het opstellen van het dorpsplan waarbij de gewénste ontwik kelingen worden geschetst en een specifieke aanpak van de knelpuntea De PvdA-fractie vroeg zich bij monde van mevrouw Stahl- Hemelsoet af waarom er voor de andere kernen ook geen dorpsplan is gemaakt. „Alleen Biervliet voldoet aan de eisen die de provincie stelt ten aan zien van het kleine kernen-be- leid", antwoordde wethouder J. van Rooijea R. Arends (D'66) vroeg zich af of nu niet een 'kern-oorlog' wordt ontketend, wanneer een kern teveel aandacht krijgt. Van Rooijen: „Er wordt niet specifiek gewerkt aan de ge constateerde knelpunten, alles wordt meegenomen in de regu liere afweging". Om het dorps plan toch levend te houden wordt het ondermeer geplaatst op de agenda van het Contact orgaan Biervliet. Overigens zijn de aanbevelingen, gedaan tijdens de inspraakbijeenkomst van 15 september j.l. in het dorpsplan opgenomen. A. van Himme (Links Perspectief) miste in het dorpsplan een fi nancieel plaatje en een tijds aanduiding wanneer de gecon stateerde knelpunten opgelost zullen zijn. Reden voor zijn fractie om te komen met een eigen beleidsnota. Van Rooijen: „Als je een tijdstip aangeeft en een financieel plaatje maakt dan loop je het risico afspraken niet na te komen en bepaalde verwachtingen te wekken". „We hebben vandaag met de directie gesproken over de ver meende problemen. Ons is ver zekerd dat er niets bijzonders aan de hand is binnen ons zie kenhuis", stelde Thomaes. Be richten over het verdwijnen van de telefonische bereik baarheid van de instelling deed hij af als onjuist. „De directie heeft ons verze kerd dat de instandhouding van het St. Antoniusziekenhuis ten volle wordt gegarandeerd", benadrukte de loco-burge meester die daar aan toevoegde Van onze correspondent IJZENDIJKE - De West- Zeeuws-Vlaamse Auto- en Motorclub (WZA) houdt zondag 18 oktober de jaar lijkse Osseweirit. Een auto- puzzeltocht voor het hele gezin met als start en finish IJzendijke. Voor alle deel nemende equipes is een prijs beschikbaar gesteld. Verder is er tijdens en na de rit op de markt in LJzendijke een behendigheidsspel om de 'grote prijs van IJzendijke'. De rit, die niet meetelt voot het clubkam pioenschap van de WZA wordt in één klasse verreden. Inschrijven voor deelname is mogelijk in café Hofzichtthea- ter aan de Koninginnestraat te IJzendijke vanaf 12.45 uur. De start van de eerste deelne mende equipe is om 13 uur. alle ontwikkelingen nauw te zullen volgen. Het college betreurde echter de onverstandige uitlatingen van mevrouw De Blok die, zo stelde Thomaes, toch over be tere informatie zou kunnen be schikken. Naar aanleiding van de mededeling van het dage lijks bestuur werd het D en T- raadslid zwaar bekritiseerd door haar collega-raadsleden. A. Rosendaal (WD) verweet haar 'roddelpraat te hebben rond gestrooid'. „Een zeer slechte zaak voor het imago van het Oostburgse zieken huis", meende hij. Mevrouw L. Cuelenaere-Faes (CDA) zei verbaasd te zijn over de plotse linge aandacht die het zieken huis de afgelopen dagen heeft gekregen. Zij waarschuwde mevrouw De Blok voor over drijving en verzocht het mede raadslid meer rekening te hou den met de belangen van het personeel en van de West- Zeeuws-Vlaamse patiënten. De PvdA-er J. Wielakker nam het op voor mevrouw De Blok en stelde dat het binnen het ziekenhuis wel degelijk rom melde. „Er gaan anders niet zo veel geruchten om", aldus Wie lakker, die van mening was dat het opdoeken van de nachtpor tiers problemen gaat opleve ren. „Dat kun je zo aanvoelen", benadrukte hij. Loco-burgemeester Thomaes verzocht het D en T-raadslid om in de toekomst geen onware berichten meer rond te bazui nen. „Stuurt u in het vervolg liever een brief aan het college. Wij zullen op onze beurt dan bij de direct betrokkenen in formeren", aldus Thomaes. (ALVERTENTIE) Drie dagen lang houdt Mercedes-Benz dealer Rüttchen open huis. Daar kunt u kennis maken met de mooiste coupé aller tijden, de nieuwe 230-300 CE. Daarnaast is er de 190-2.6. Daarin zitten 6 krachtige cilinders onder de motorkap die voor opmerkelijke resultaten zorgdragen. Ook is er de 300E '4-matic', een vier-wiel aandrijver die volledig automatisch wordt gestuurd via een ingenieuse electronische installatie. Vervolgens de andere representanten uit de Mercedes-Benz familie. Stuk voor stuk de moeite van het bezichtigen waard. En met de sleutels in het kontakt voor een alles overtuigende proefrit. De Rüttchen Ster Occasions. Als aktief automobiel bedrijf heeft Rüttchen natuurlijk altijd een keur van occasions in huis. In alle uitvoeringen en prijsklassen. Bovendien nergens zoveel aanbod in Mercedes-Benz 200D-300D stationcars en Van's. Donderdag 15, vrijdag 16 en zaterdag 17 oktober bent u welkom. Donderdag van 14 tot 21 uur, vrijdag van 10 tot 18 uur en zaterdag van 10 tot 17 uur. De koffie, een lekker drankje en de hapjes staan klaar. En natuurlijk de Rüttchen-adviseurs die u graag van dienst zullen zijn. Officieel Mercedes-Benz dealer. Zorgvlietstraat 1, Breda, telefoon 076-653950. Medewerkers van Radio Delta nemen een programma op. De bewoners van de bejaardentehuizen De Burcht in Oostburg en Ter Schelde te Breskens, maar ook de patiënten van het St.-Antoniusziekenhuis in Oost burg kennen de medewerkers van de stichting Radio Delta, de omroep voor zieken, bejaarden en gehandi capten alleen maar van stem. Toch zijn deze dertig vrijwilligers vele uren per week in de weer om hm luisteraars van muziek en een gesprekje te voorzin Tien uur wordt er gemiddeld per week uitgezonden De populariteit is nog steeds stijgende. Geen reelat kreten, geen oorverdovend gekrijs. Door Willy van Leeuwen OOSTBURG - Zodra je binnenstapt in de kamers van Radio Delta, onderge bracht in de verpleegsters flat in Oostburg, waan je je gelijk in een of andere professionele studio van welke omroep dan ook. Televisietoestellen, micro foons, vele meters kabel, computers, mixtafels, kortom hier kun je wat mee doen. En dat gebeurt dan ook. Ruim dertig vrijwilligers ma ken van de gelegenheid ge bruik om de luisteraars te amuseren. Radio Delta be staat nu zes jaar en maakt ra dioprogramma's, videopro- dukties en dia-klankseries. In oktober 1981 begonnen vijf ziekenhuismedewerkers met het opstarten van Radio Del ta. De directie van verpleeg- en ziekenhuis juichte het ini tiatief toe en verleende zijn medewerking. „De eerste uit zending was op zaterdagmor gen, een verzoekplatenpro- gramma," aldus Cees de Rui ter, een van de oprichters van Radio Delta en sindsdien ook dagelijks vele uren in de stu dio te vinden. Delta maakte een storm achtige ontwikkeling door. Het aantal programma's en medewerkers bleef zich uit breiden. Momenteel wordt er zelfs al tien uur radio per week gemaakt. In de zomer periode worden er veel loka- tieuitzendingen gemaakt. „De medewerkers moeten gemoti veerd zijn," zegt Piet van Veen „We denken zelfs aan minimaal twintig jaar." Er komen regelmatig aanmel dingen binnen, maar de ra diomakers moeten wel weten waar ze mee bezig zijn Het is geen vrije radio of piraten zender. „Wij werken bijvoor beeld niet als een Radio Noordzee," weet Ko de Kos ter, inmiddels ook al weer vele j aren actief als technicus. „Je bent voor de mensen be zig en niet voor jezelf." Het klinkt wellicht een beetje arrogant, maar Radio Delta heeft alleen iets aan deskun dige en gemotiveerde mede werkers. Niet voor mensen voor enkele maanden Cees de Ruiter: „We krijgen van de tehuizen een vaste bijdrage, terwijl ook de drie West- Zeeuws-Vlaamse gemeenten hun bijdragen leveren We hebben een bepaald budget en daar kunnen we net mee rondkomen, al moeten we dan geen trammelant of storingen hebben.'" Vooral het rechtstreeks uitzenden vanaf buitenloka- ties zoals Visserijfeesten en folkloristische dag, dat is na tuurlijk hard werken. Cees: „Het is begonnen met het erop uit trekken met een recorder en een microfoon, tewijl en kele dagen later de program ma's werden uitgezonden. Nu gaat alles rechtstreeks. De apparatuur hiervoor hebben we onder andere te danken aan bijdragen uit het Anjer fonds en Zomerzegels, maar ook verschillende donaties." Vooral wat die donateurs be treft is er altijd een vast standpunt geweest: geen re clame op de omroep. „Nu staan we daar iets soepeler tegenover," meldt Cees. „Bij de start zes jaar geleden had den de ziekenomroepen in Nederland het standpunt dat dit overkoepelend orgaan voor geld zou moeten zorgen en konden we apparatuur met korting aankopea Nu zijn we toch wel op ons stand punt teruggekomen." Radio- en video-produkties maken is leuk, maar kost na tuurlijk veel tijd, geld en energie. Vooral aan de con tacten met instanties wordt veel tijd besteed, waardoor soms het echte radio maken in het gedrang komt. Nu heeft deze ziekenomroep een com plete buitenset, terwijl ook de andere apparatuur behoorlijk van kwaliteit en kwantiteit is. Toch nog even terug naar de medewekere. Piet: „Er komen wel aanmel- digen binnen, maar na zes keer haken ze af. Dat is zonde van hun en onze tijd. „Een voorbeeld. Onlangs verzorgde Delta een uitzending van de Marinierekapel die in IJzen dijke optrad. Van vijf uur in de namiddag tot twee uur middernacht zijn de technici en presentatoren in de weer geweest om hun programma te maken. Niet alleen het leuke presentatiewerk moet gebeuren, maar ook de tech niek, opbouwen en afbreken staan op de rol." „We hebben ook wel eens een uitzending gemaakt die wat minder liep," aldus Piet van Veen en Rini Verhulst. „We doen altijd alsof het een directe uitzending is." Beiden presenteren het programma vol nostalgie en lichte klas siek. Anderhalf jaar geleden kwam er plotseling een nieuwe mogelijkheid voor Radio Delta. Het honderdja rig bestaan van het zieken huis stond te gebeuren en dat was een unieke gelegenheid om dit visueel te brengen. Er werd onder andere een came ra- en videorecorder aange schaft. Dit bleek echter alleen de eerste stap te zijn. Inmid dels zijn er al een mixtafel, beeldmixer, filmzon, tweede videorecorder. De mogelijk heden zijn steeds groter ge worden. Rechtstreekse uiten zijn nog niet aan de maar er wordt wel i mee gewerkt. Een richting, naast het radio» dient zich verder aan1 komstplannen zijn er o volop. Gedacht wordt i voorbeeld aan een actualilg tenprogramma, vooral sport een belar onderdeel zal zijn. r nieuwe studio staat i verlanglijst, maar die z volgens Ko, Cees, Piet enK zeker wel komen. Dit 1 kent echter weer zelf ver! wen en weer vele uren» en energie erin steken. „Het is een hobby van» zegt Rini. „Aan sporten ben je ook tijd kwijt." Het geldt eigen voor de overige drie ooi1 zijn nu eenmaal erg r' siast. De luisteraars si wellicht niet altijd t maar bij Radio Delta keihard gewerkt. Gelukkig' er nog altijd ruimte voor grap of grol. En dat moet111 slotte ook kunnen. Cees: „Je kan niet van iedereen he» eisen. Iedereen beleef'11®, zijn eigen manier." De® rige drie knikken mend. Cees is vrijwel® lijks binnen de studio®® te vinden, is het niet voor radiowerk, dan wel voor videoproduktie. Ook wu luidsvoorziening heeft Delta zijn sporen ai» diend. Zonnebloemtochten, MA-uitvoeringen, - ouderenkermis werden maal van geluid voor „Een eigen vervoert goede nieuwe medewet daar zitten we n°g .v wachten," besluit het w voordat er weer achter o crofoon of mixtafel wor« kropen. Door Ton Boei Van onze correspondent GROEDE - De voor morgen (zaterdag) op een perceel land bouwgrond nabij Groede vastgestelde ploegwedstrijd gaat niet door. De Regionale Agrarische Commissie West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft hiertoe besloten wegens de slechte gesteldheid van Deze afgelasting betekent dat dit jaar in deze regio g# wedstrijden zullen plaatsvinden. Uiteraard houdt dit consequenties voor de nog te vinciale ploegwedstrijden, daar de West-Zeeuws-Vla" naars, in de categorie rondgaande- en wentelploegen hi den deelnemen. Een regeling zal in nader overleg words fen. oodg mede toppt pen, computers mum capaciteit om, het is druk touroperators. F tertoerist staat uit te trekken vroeg voor elka „Het is echt enorme hausse gen. Dat ligt nu centen hoger slechte zomer aan zijn. Maar tuurlijk nooit gi woordvoerder tional in Rijswij Ook toerope eens in Rijswijk met het 'boel wintert oerist. zelfs", meldt „Het gaat heel garije en Roert der goed. Dat wachting. De wintersportbes eens ontzettei boven vorig ja ken met de p treinreizen is zen blijven mc gelijk met and lijk snoept de autoreizen da gigantisch got 25 procent hot De ANWB terseizoen on< derlanders at sneeuw. Daat deel, een kle skiën. Circa langlaufen en tersportoord wandeling. BEJAARDE Bij dergelijke tal zonzoekers

de Stem | 1987 | | pagina 12